تجمیع مسابقات بین‌المللی قرآن در جهت تحقق شعار اقتصاد مقاومتی است

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه تجمیع مسابقات بین‌المللی بخش بزرگسالان، نابینایان، طلاب، بانوان و دانش‌آموزان را در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: این کار سبب شد تا هزینه‌های اجرای مسابقات تا حد مطلوبی کاهش یابد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، حجت‌الاسلام سید مصطفی حسینی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست خبری بیست‌و‌چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن‌کریم تجمیع 5 مسابقه بین‌المللی را را در راستای تحقق شعار سال خواند و گفت: تجمیع مسابقات بین‌المللی طلاب، دانش‌آموزان و نابینایان و همچنین بانوان و بزرگسالان در جهت تحقق شعار اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است در حالیکه که می‌توانست هریک از آنها به صورت جداگانه برگزار شود.

به گزارش تسنیم: در سال های گذشته هر یک از مسابقات بخش طلاب، نابینایان و دانش‌آموزان به صورت جداگانه برگزار می‌شد امّا امسال به جهت کاهش هزینه‌های مسابقات تمام آنها به صورت متمرکز و در زمان مشخصی اجرا شده است.

حجت‌الاسلام حسینی در ارتباط با بحث هزینه‌های مسابقات نیز گفت: برگزاری همزمانی این مسابقات و هم‌پوشانی آنها سبب شد تا حداقل هزینه‌های این دوره از مسابقات نصف شود چراکه به جای اینکه پنج نهاد، پنج مرتبه سالنی را آماده کنند و هزینه‌هایی را برای مسائل جانبی و حاشیه‌ای به وجود آید، بخش عمده این هزینه‌ها از دوش نهادهای مرتبط برداشته می‌شود و تنها هزینه آنها بحث تامین جوایز و حق‌الزحمه ها و مراسم استقبال است و همه آنچه برای هزینه انعکاس و سالن و تبلیغات صورت می‌گیرد هزینه واحدی است.

وی در ادامه افزود: در سالی که سال اقتصاد مقاومتی نام گرفته است اگر همین اتفاق در چند رویداد دیگر هم بیافتد شاهد محقق شدن این شعار در سال جاری خواهیم بود.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه امروزه بسیاری از کارها به صورت موازی در کشورمان اجرا می‌شود به راهکارهای مقابله با آن پرداخت و گفت: اگر برخی از کارهایی که قابل تجمیع است را بتوانیم برگزار کنیم، برای بسیاری از کارهای فرهنگی که بودجه و اعتبار کافی برای آن نداریم قابل ملاحظه و کاربردی خواهد بود.

وی افزود: در سال‌های گذشته همایشی را تحت عنوان همایش تجلیل از بانوان فعال قرآنی برگزار می‌کردیم؛ این در حالی بود که مجموعه‌ای 15 سال همایش تجلیل از بانوان قرآن‌پژوه را برگزار می کردیم که این دو همایش با یکدیگر ادغام شد. در اوقاف دبیرخانه ای را تحت عنوان دبیرخانه قصه‌های قرآنی داشتیم و مشابه ان در معاونت قرآن و عترت ارشاد فعالیت می‌کرد که این دو نیز ادغام شد.

حجت‌الاسلام حسینی اجرای نمایشگاه قرآن درخلال مسابقات بین‌المللی را نیز در جهت توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: نمایشگاه قرآن ماسبقات را در مصلای امام خمینی(ره) اجرا خواهیم کرد در حالی که یک ماه پس از مسابقات نمایشگاه بین‌المللی قران‌کریم در همان مکان دایر خواهد شد و تفاهم کردیم تا قسمتی از غرفه های آن برای ایام نمایشگاه باقی بماند و طوری تعبیه شده است تا به نوعی این نمایشگاه یک فاز باشد برای آغاز نمایشگاه اصلی که در ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.

انتهای‌پیام/

R1444/P1397/S4,37/CT11

کلیدواژه:

اقتصاد مقاومتی | بین المللی | مسابقات بین | تحقق شعار

وحشت عریان درزندان مرگ داعش+تصاویر خواب 30 ساله یک بیمارستان نیمه تمام در مازندران ظریف انتصاب سباستین کورتز را به صدر اعظمی اتریش تبریک گفت بزرگداشت چهلمین سالگرد شهید مصطفی خمینی برگزار می‌شود ۱۶+/ تصاویری از رقه پس از فرار داعش میلاد زکی پور در بازی دیروز از بهترین های استقلال بود کارمان قبل از دیدار با مکزیک آغاز شد غلامی فردا به عنوان وزیر علوم به مجلس معرفی می شود

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا