«خاطرات پراکنده» رونمایی شد

فرهنگ > موسیقی - «خاطرات پراکنده» نخستین آلبوم موسیقی گروه حال در مجموعه فرهنگی، هنری شهرکتاب فرشته رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، عصر پنجشنبه 19 اسفند، نخستین آلبوم گروه موسیقی حال با عنوان «خاطرات پراکنده» رونمایی شد.

گروه موسیقی حال فعالیت خود را از تابستان دو سال پیش با انتشار چند تک آهنگ با سبک موسیقی تلفیقی که معروف‌ترین آنها قطعه «خاطرات پراکنده» بود آغاز کرد، راهی که به گفته وکالیست و سرپرست گروه پر از آزمون و خطا بود. چیزی که سبب شد تا این گروه تازه نفس از ابتدا جنس ترکیبی از موسیقی را تجربه کرده و نوعی موسیقی در سبک‌های راک، جز و امبینت که هم در مضمون قطعات و هم در جنس تنظیم نمود پیدا کند.

در ابتدای آیین رونمایی آلبوم «خاطرات پراکنده»، محمد فکری سرپرست و خواننده این گروه صحبت هایی در خصوص شکل گیری قطعات این آلبوم بیان کرد: «این آلبوم از ‌تک آهنگ‌های منتشر شده و همچنین چند قطعه جدید تشکیل می شود. نام آلبوم نیز برگرفته از قطعه‌ای با همین نام و ملودی آن برداشتی از یکی از قطعات کارلوس سانتانا است. تنظیم بعضی از قطعات که پیش از انتشار آلبوم منتشر شده بودند کمی دچار تغییر شده و تمامی قطعات مجددا و با دقت و وسواس بسیاری توسط آرش پاکزاد میکس و مستر شده است.»

بخش اعظم اشعار این آلبوم را سید عبدالجواد موسوی سروده است که در مراسم حضور داشت و او نیز علاوه بر صحبت‌هایی در باب ترانه های این آلبوم، شعری را نیز برای حاضرین دکلمه کرد.

در ادامه و پس از پخش انیمیشنی درباره یکی از قطعات آلبوم «خاطرات پراکنده»؛ این گروه قطعاتی از این آلبوم را اجرا کردند و البته در پایان این سه آهنگ، محمد فکری که از کودکی و نوجوانی با صدای استاد شجریان به موسیقی و آواز علاقه‌مند شده بود با اجرای کوتاهی از یک قطعه آوازی، توان صدایش در آواز را نشان داد.

جشن امضای آلبوم «خاطرات پراکنده» پایان بخش این آیین رونمایی بود.

محمد فکری (خواننده)، علی جمالی (گیتار الکتریک) و مقداد مهدوی (پیانو) که هسته اولیه گروه بودند و برنا شفیع‌زاده (دارمز)، محمد فرخی (پرکاشن و دف) و سالار غفاربجویی (ویلنسل) نیز در شکل‌گیری آلبوم «خاطرات پراکنده» نقش داشته‌اند.

58243

کلید واژه‌ها : موسیقی راک - موسیقی - موسیقی پاپ -

کلیدواژه:

laquo خاطرات پراکنده raquo | رونمایی شد | محمد فکری

دوشنبه؛ وزیر پیشنهادی نیرو میهمان کمیسیون انرژی مجلس وام گرفتن برای تامین نقدینگی درمان مشکلات شهرداری نیست دولت اسپانیا در حال اجرای «کودتا» در کاتالونیا است چرا باید در پاییز روزی نیم ساعت در آفتاب ایستاد؟ عجیب‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان جذب ۵ درصد کودکان کار در باندهای سازمان‌ یافته تکدی‌گری پرواز‌های یک شنبه ۳۰ مهر از فرودگاه‌های مازندران نشانه‌های ابتلا به ام اس

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا