همه چیز درباره گزینه پیشنهادی وزارت علوم

پس از ماه‌ها بلاتکلیفی «وزارت علوم» حالا شنیده‌ها از معرفی رییس فعلی و دوران اصلاحات دانشگاه بوعلی‌سینای همدان به‌عنوان وزیر علوم دولت دوازدهم حکایت دارد و این درحالی است که نظر دانشجویان امروز و دانشجویان دوران ریاست‌جمهوری خاتمی درباره این گزینه پیشنهادی متفاوت است.

به گزارش ایلنا، اگر صبح روز یکشنبه ۳۰ مهرماه، رییس جلسه علنی مجلس لابه‌لای دستور روازنه، از رضا اردکانیان به‌عنوان وزیر پیشنهادی نیرو و منصور غلامی برای وزارت علوم نام نبرد، باید تعجب کنیم؛ وگرنه آن‌چنان که از شواهد و قرائن پیداست، اگر اتفاق خاصی در ساعت‌های پیش‌رو نیافتد، تکلیف ۲ وزیر باقی‌مانده دولت دوازدهم روشن خواهد شد. حال آن‌که تا یکی، دو روز پیش دولت نه وزیر علوم داشت و نه وزیر نیرو اما با هرآن‌چه در توان داشت، کارش را می‌کرد.

رای‌ اعتماد مجلس به کابینه بی‌وزیرعلوم، با تک‌ماده لاریجانی
حسن روحانی درست یک‌ماه بعد از پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۹ اردیبهشت‌ماه، درحالی با حضور در صحن علنی روز ۲۹ مردادماه مجلس شورای اسلامی برای ۱۶ نفر از ۱۸ مرد دولت دومش رای‌اعتماد گرفت که نمایندگان آن زمان حاضر نشدند به بیطرف، وزیر پیشنهادی نیرو رای بدهند و البته، رییس‌جمهور هم از همان ابتدا حاضر نشده بود، کسی را به‌عنوان وزیر علوم این دولت به مجلس معرفی کند. این شد که کابینه دوازدهم همچون دیگر دولت‌های پیش از خود در آستانه آغاز سال تحصیلی آغاز به‌کار کرد و همچون دولت اول روحانی، وزیر علوم نداشت.

نمایندگان عمدتاً اعتدالی مجلس دهم همان زمان، در جلسات نفس‌گیر رای‌اعتماد بارها در اخطار و تذکر و هر بهانه‌ای که به‌دست می‌داد، از روحانی به‌خاطر عدم معرفی وزیر علوم به مجلس گلایه می‌کردند؛ تذکرهای سریالی خدری، شیخ اصلاح‌طلب بوشهری و محبی‌نیای معتدل و پژمانفر اصولگرا، و البته بسیاری دیگر از نمایندگان در آن جلسات اما هر بار پشت سد ریاست لاریجانی می‌خشکید و تفسیر خاص رییس مجلس از آیین‌نامه، عملاً اجازه می‌داد رییس‌جمهور قبل از آن‌که مجلس اساساً وارد مرحله رای‌گیری شود، از فرصت ۳ماهه‌ای استفاده کند که قانون، برای معرفی وزرایی که موفق به کسب رای‌اعتماد از مجلس نمی‌شوند، درنظر گرفته؛ نه فرصت ۲ هفته‌ای که به هر رییس‌جمهوری مهلت داده تا فهرست هیات وزیرانش را به هیات رییسه مجلس تقدیم کند.

بنابراین روحانی بدون اینکه کسی را برای تصدی وزارت علوم معرفی کند، همان زمان ۳ ماه از لاریجانی وقت گرفت که فکرهایش را، هرطور که خواست، بکند و بعد بالاخره گزینه تاییدشده‌اش را به نمایندگان مردم پیشنهاد کند که تازه پس از آن، نمایندگان مردم وارد پروسه بررسی کارنامه آقای وزیر علوم در مجلس شوند و باقی مراحلی طی شود که بخشی از آن، هنوز هم کلید نخورده است. بماند که حالا شنیده‌ها از پشت‌پرده پارلمان، حکایت از قطعی شدن هر ۲ وزارتخانه بلاتکلیف دارد؛ چنان‌که پس از آن‌که بلاخره قرار شد جناب اردکانیان، بعد از چند مرحله رفت و برگشت برای دفاع از خود به‌عنوان وزیر پیشنهادی نیرو مقابل نمایندگان بیاستد، حالا شواهدی دیگر از معرفی منصور غلامی رییس فعلی دانشگاه بوعلی همدان برای تصدی وزارت علوم حکایت دارد.

مسیر هموار اردکانیان تا وزارت نیرو
همزمان درحالی که باتوجه به اجماع نسبی نمایندگان مجلس و طیف‌های مختلف سیاسی در حمایت از گزینه پیشنهادی وزارت نیرو، به نظر می‌رسد در اجتماعی-را-ترویج-دهیم">حال حاضر رضا اردکانیان مشکل خاصی در کسب رای‌اعتماد مجلس نداشته باشد، واقعیت این است که او نیز مسیری نسبتاً پر پیچ و خمی را پیمود تا به اینجا رسید.

اردکانیان که حتی پیش از معرفی بیطرف، از جمله گزینه‌های اصلی تصدی وزارت نیرو بود، پس از عدم رای‌اعتماد مجلس به گزینه نخست روحانی برای این وزارتخانه، دوباره به‌عنوان مهمترین گزینه مطرح شد.

با این حال، برخی حواشی درمورد وضعیت تابعیت این مدیر اصلاح‌طلب، روند معرفی‌اش را با مشکلات مقطعی روبرو کرد و حال، به نظر می‌رسد نیروی روحانی بر منتقدان اردکانیان چربیده و اگر اتفاق خاصی نیافتد، به‌زودی تکلیف وزارت نیروی دولت دوازدهم هم روشن خواهد شد. با این حال، آن‌چنان که پیداست، مسیر برای گزینه پیشنهادی دولت در وزارت علوم آن‌چنان هموار نیست.

پایان سریال بلاتکلیفی وزارت علوم و نیرو
در این میان «محمدعلی وکیلی» عضو هیات رییسه مجلس عصر چهارشنبه در یکی از آسانسورهای مجلس به خبرنگار ایلنا گفت که به احتمال قریب به یقین، روحانی صبح روز یکشنبه هفته آینده ۳۰ مهرماه، هر دو وزیر باقی‌مانده را همزمان به مجلس معرفی می‌کند و این دو نفر هم رضا اردکانیان برای وزارت نیرو و منصور غلامی برای وزارت علوم است.

افسوس «محمدی» از بی‌مهری به آن‌ها که وزیر نشدند!
دقایقی بعد، اتفاقاً همان آسانسور که این‌بار به سمت بالا می‌رفت، خبرنگار ایلنا را به «داود محمدی» عضو اصلاح‌طلب کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس رساند؛ چهره‌ی محمدی اما همین که متوجه شد، قرار است درباره گزینه‌های وزارت علوم صحبت کند، درهم فرورفت و با دلخوری گفت: حدود ظهر روز سه‌شنبه در جریان خبری قرار گرفتم مبنی بر این‌که دولت در حال بررسی‌های نهایی، برای معرفی آقای غلامی به مجلس است که البته هنوز نمی‌توان با قطعیت درباره‌اش صحبت کرد.

فردای آن روز غلامی به خبرنگار یکی از خبرگزاری‌ها در همدان گفت که معرفی‌اش قطعی است اما محمدی که پیش از ورود به مجلس به‌عنوان دبیرکل انجمن اسلامی معلمان فعالیت می‌کرد و حالا پس از ورود به مجلس، نایب رییس نخست کمیسیون آموزش و تحقیقات است، در همان آسانسور تاکید کرده بود که حتی اگر غلامی معرفی شود، باید برنامه‌هایش را در کمیسیون آموزش و فراکسیون امید بررسی کنیم.

قطعی شدن معرفی غلامی درحالی که در این مدت نسبتاً طولانیِ بلاتکلیفی وزارت علوم، بیش از ۱۰ نفر به‌عنوان گزینه احتمالی آمدند و خط خوردند، شاید بیش از هرچیز از این منظر حائز اهمیت باشد که چهره دانشگاهیان بجای لبخند رضایت، شبیه به محمدی درهم فرورفت. محمدی در توضیح علت این نارضایتی با همان صدای آرام می‌گوید: «ما که به‌دنبال وزارت آقای فرجی‌دانا و توفیقی بودیم ولی به هر حال این‌طور نشد!»

محمدی می‌گوید: «به هر حال که وزیر علوم را باید رییس‌جمهوری معرفی کند. اتفاقاً ما در فراکسیون امید و مجمع نمایندگان تهران در نامه‌ای تاکید کردیم که گزینه موردنظرمان، دکتر فرجی است. ولی گویا به هر دلیل، نظر رییس‌جمهور این نبوده و باید ببینیم روحانی چه می‌کند.»

«منصور غلامی»؛ باغبانی در دانشگاه!
«منصور غلامی» که دکترایش را در رشته «علوم باغبانی» از دانشگاه آدلاید استرالیا گرفته، در ۸ ساله دولت خاتمی ریاست دانشگاه بوعلی‌سینای همدان را برعهده داشته و به‌گفته ناظران، دانشجویان آن سال‌ها و البته بنابر تایید محمودصادقی نماینده فعلی مجلس و دبیرکل انجمن مدرسین دانشگاه‌ها، ازجمله روسای محبوب دانشگاه‌ها در آن دوران بوده و پس از ۸ سال دوری از این دانشگاه در دوره ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد، از سال ۹۲ و همزمان با آغاز به کار دولت روحانی بار دیگر با اصرار و حکم فرجی‌دانا وزیر وقت علوم، مسئولیت ریاست دانشگاه بوعلی را برعهده گرفت.

بررسی ۲ نگاه به «منصور غلامی» در گفت‌وگو با ۳ نسل از دانشجویان
با این همه، شاید مهمترین مسئله در کارنامه غلامی ۶۴ ساله، تفاوت دیدگاه دانشجویان این روزهای بوعلی با دانشجویان این دانشگاه در دوران اصلاحات درباره رییس دانشگاه‌شان است و به همان میزان که دانشجویان قدیمی بوعلی، غلامی را فردی آزاداندیش، اصلاح‌طلب و مناسب برای وزارت علوم می‌دانند، دانشجویان جدیدتر دکتر غلامی، با استناد به عدم صدور مجوز برای یک تشکل اصلاح‌طلب این دانشگاه و برخی از انتصابات دوره چهارساله اخیر به‌ویژه در معاونت فرهنگی دانشگاه بوعلی، دل‌خوشی از او ندارند.

اوضاع که این‌طور به هم می‌پیچد، بیشتر لازم می‌شود تعارفات را کنار بذاریم و صریح‌تر صحبت کنیم. اما حتی محمود صادقی نماینده اصلاح‌طلب مجلس در کمیسیون آموزش و تحقیقات هم می‌گوید «همچنان در حال ارزیابی هستیم و هنوز به جمع‌بندی نرسیدیم»! این یعنی، اوضاع پیچیده‌تر از همیشه است. با این همه، به نظر می‌رسد گفت‌وگو با ۳ نسل از دانشجویان این دانشگاه بتواند راهگشا باشد؛ دانشجویانی که این ۴، ۵ سال را در بوعلی گذرانده‌اند. آن‌ها که دوران شیرین دانشجویی‌شان در دوره ۸ ساله احمدی‌نژاد گذشته و درنهایت، دانشجویانی که روزهای خوش دانشگاه در دوره اصلاحات را از نزدیک دیده‌اند.

در این میان اما به نظر می‌رسد آتش دانشجویان فعلی تندتر است و یکی از مهمترین انتقادات‌شان، کارشکنی‌هایی است که معتقدند با آگاهی رییس دانشگاه بوعلی در صدور مجوز فعالیت تنها انجمن اسلامی اصیل این دانشگاه صورت گرفته است. البته حامیان غلامی می‌گویند رییس دانشگاه بوعلی به یک انجمن اسلامی تحت‌عنوان انجمن اسلامی دانشجویان معتدل مجوز فعالیت داده و این تشکل دانشجویی «معتدل» هم اتفاقاً فعالیت‌های خوبی همچون برگزاری سخنرانی‌های انتخاباتی برای علی مطهری، محمود صادقی و دیگران را به انجام رسانده اما نظر منتقدان چیز دیگری است. همزمان درحالی که مسئولان این دانشگاه طولانی شدن روند صدور مجوز برای این تشکل دانشجویی را مسائل اداری عنوان می‌کنند، دانشجویان منتقدی همچون «امیررضا جهانی» نظر دیگری دارند.

روایت دانشجوی اول؛ ۷۰ دانشجوی اصلاح‌طلب پشت درهای بسته
این فعال دانشجویی به ایلنا می‌گوید: دانشجویان اصلاح‌طلب در دوره اخیر ۷۰ نفر را به‌عنوان هیات موسس انجمن اسلامی به دانشگاه معرفی کردند که هر ۷۰ نفر ردصلاحیت شده و در نهایت هم مجوز راه‌اندازی انجمن اسلامی به دانشجویانی داده شد که ارتباطی با جریان اصلاحات ندارند.

جهانی همچنین درباره انتخابات شورای صنفی این دانشگاه می‌گوید: درحالی که قرار بود این انتخابات سال گذشته با قوانین جدید وزارت علوم برگزار شود اما با لابی طیفی از دانشجویان که هم‌اکنون هم در شورای صنفی فعالیت می‌کنند، برگزاری انتخابات بلاتکلیف ماند و باعث شد درعمل این دانشگاه، در یک سال اخیر فاقد شورای صنفی باشد و جالب این‌که حال که بحث معرفی آقای غلامی به‌عنوان وزیر علوم مطرح شده، همین افراد به‌عنوان نماینده تمامی دانشجویان دانشگاه بیانیه صادر می‌کنند.

عضو تحریریه نشریه «خرداد» انتقاداتی هم به توقیف نشریات دانشجویی دانشگاه بوعلی در دوره تصدی غلامی دارد و می‌گوید: نشریه «امروز»‌ تاکنون چندین بار توقیف شده و مهم آن‌که علت توقیف چندباره این نشریه، اتهاماتی واهی است که در هیچ دانشگاه دیگری در سراسر کشور منجر به برخورد با نشریات دانشجویی نمی‌شود. این دانشجو همچنین معتقد است که دانشگاه بوعلی به‌لحاظ سطح علمی نیز دچار افتی چشم‌گیر شده است.

روایت دانشجوی دوم؛ از محافظه‌کاری تا منفعت‌طلبی
در این میان درحالی که به نظر می‌رسد، علت اصلی تغییرات آشکار در مشی و منش «غلامیِ امروز» و «غلامی سال‌های اصلاحات»، «بی‌انگیزگی غلامی» در ششمین دهه زندگی‌اش باشد، «آرش نظری» دانشجوی فعلی بوعلی که حالا مسئولیت مدیریت نشریه «امروز»‌ این دانشگاه، به‌عنوان قدیمی‌ترین نشریه دانشجویی اصلاح‌طلب دانشگاه بوعلی‌سینای همدان را برعهده دارد نیز در پاسخ به این سوال، به «عدم تمایل غلامی برای بازگشت به دانشگاه بوعلی در ابتدای دولت روحانی» و بی‌میلی‌اش برای پذیرش ریاست دانشگاه در دوره جدید اشاره می‌کند و معتقد است که احتمالاً همین بی‌انگیزگی منجر به آن شده که در مقابل مطالبات دانشجویان پاسخگو نباشد و مهمتر از آن، در مقابل فشارهای گاه و بیگاه برخی نهادهای بیرون از دانشگاه مقاومت نکند!

نظری می‌گوید: دکتر غلامی طیف خاصی از دانشجویان را پیرامون خود جمع کرده و در ادامه همین طیف خاص دانشجویان از او حمایت می‌کنند. به این اعتبار، دکتر غلامی ابتدا نسبت یه ایجاد یک نهاد دانشجویی اقدام می‌کند و بعد فضا را به‌نحوی مدیریت می‌کند که ههین نهاد خودساخته از خودش حمایت کند.

این دانشجوی دانشگاه بوعلی در توضیح علت تفاوت دیدگاه خود و هم‌دانشگاهیانش با دانشجویان سال‌های دهه ۷۰ دانشگاه بوعلی درباره دکتر غلامی می‌گوید: احتمالاً کهولت سن و گذر زمان هم در این تغییر رویه موثر بوده اما شخصاً معتقدم علت اصلی این نوع محافظه‌کاری، همان منفعت‌طلبی است.

روایت دانشجوی سوم؛ «بی‌انگیزگی»؛ پاشنه آشیل غلامی
«سیاوش حاتم» دیگر فعال دانشجویی دانشگاه بوعلی است که البته باتوجه به زمان ورودش به دانشگاه، به‌طور مستقیم طعم ریاست دکتر غلامی را نچشیده اما وقتی در سال ۸۴ دانشجوی این دانشگاه شد، ثمره مدیریت ۸ ساله غلامی در دوران اصلاحات را لمس کرده است. این فعال دانشجویی اصلاح‌طلب هم همچون دانشجویان جوان‌تر، «کهولت سن»‌ را از دلایل این تغییر مشی غلامی می‌داند و با این حال تاکید دارد که علت اصیل این تحول ناخوشایند، همان «بی‌انگیزگی غلامی» در دوره جدید است.

حاتم که به‌خاطر گستره فعالیت‌های سیاسی و دانشجویی با سال‌بالایی‌هایش بسیار دم‌خور بوده، می‌گوید: به هر حال وقتی مدیری که در یک بخش موفق بوده را پس از ۸ سال و درحالی که به هر حال پیرتر هم شده، بار دیگر برای مدیریت همان بخش به کار بگیرید، طبیعتاً چندان انگیزه نخواهد داشت. دکتر غلامی، دانشگاه بوعلی را در شرایطی به مدیران دولت احمدی‌نژاد تحویل داد که فضای فرهنگی و سیاسی دانشگاه بسیار پویا و مثبت بود و حال آن‌که در ۸ ساله احمدی‌نژاد تمامی این دستاوردها از بین رفت. این‌که انتظار داشته باشیم، غلامی دوباره در سال ۹۲ با همان انگیزه قبل، کار را از نقطه صفر آغاز کند، انتظار زیادی است.

این عضو حزب اتحاد ملت همچنین معتقد است که از طرفی فضای سیاسی و فرهنگی شهر همدان هم در ۸ ساله دولت احمدی‌نژاد بسیار تغییر کرد و فضا بسته‌تر شد.

این فعال دانشجویی اصلاح‌طلب با تاکید بر این‌که محافظه‌کاری مدیران روحانی صرفاً‌ مختص غلامی نیست، می‌گوید: همین تحولات منفی را در عملکرد دکتر خاکی صدیق در دانشگاه خواجه نصیر در دوران اصلاحات و دوره فعلی یا عملکرد دکتر برخوداری در دانشگاه علم و صنعت در این دو دوره می‌بینید. به بیان دیگر به نظر می‌رسد این افراد هم در دوره جدید تاحدودی محافظه‌کار شده‌اند و به این اعتبار، این مسئله در عین حال ناشی از رویکردهای کلان وزارت علوم و دولت است. به هر حال در دولت خاتمی، مدیرانی همچون ظریفیان و خانیکی مدیریت سیاسی و فرهنگی دانشگاه‌ها را برعهده داشتند و امروز سکان امور در این حوزه‌ها به مدیرانی همچون ضیاءهاشمی رسیده است.

حاتم می‌گوید: سابقه غلامی نشان می‌دهد اگر انگیزه کار داشته باشد، توانایی کار را دارد و درحالی که به هر حال، مدیری است با سابقه اصلاح‌طلبی روشن، قدرت تعامل با جناح راست را هم دارد و می‌تواند از فضاهای کوچک برای بهبود وضعیت فرصت بسازد. اکنون هم اصلاح‌طلبان و اصولگرایان مجلس از معرفی غلامی استقبال کرده‌اند و به نظر می‌رسد بتواند اقدامات مثبتی را به انجام برساند. در عین حال اصلاح‌طلبان باید دکتر غلامی را به سمتی هدایت کنند که بتواند به‌عنوان یک مدیر اصلاح‌طلب نقش خود را به‌درستی ایفا کند.

روایت دانشجوی چهارم؛ «همدان» شهر محافظه‌کاران
«علیرضا خوشبخت» دیگر فعال دانشجویی اصلاح‌طلب که در دوران اصلاحات دانشجوی بوعلی بوده هم نظراتی نسبتاً مشابه سیاوش حاتم دارد. این عضو انجمن اسلامی دانشگاه بوعلی در سال‌های ۸۰ تا ۸۳ علت اصلی تفاوت دیدگاه خود و هم‌دانشگاهیانش در دوره خاتمی با دانشجویان این روزهای دانشگاه بوعلی را تفاوت اساسی فضای سیاسی و اجتماعی کشور در دوره فعلی و دوره اصلاحات می‌داند.

خوشبخت معتقد است: طبعاً رییس هر دانشگاهی، بیش از هرچیز مجری سیاست‌های کلان وزارت علوم است و واقعیت این است که سیاست‌های کلان وزارت علوم پس از استیضاح فرجی‌دانا، سیاست‌هایی در راستای گشایش در فضای سیاسی و فرهنگی دانشگاه‌ها نبوده است که این مسئله در تفاوت کارنامه دکترغلامی نیز موثر است.

این عضو حزب اتحاد ملت با تاکید بر این‌که فضای سیاسی و اجتماعی شهر همدان نیز در تحلیل علت این تغییر مشی غلامی حائز اهمیت است، می‌گوید: قدرت اصولگرایان در همدان هر مدیری را وادار به مصالحه می‌کند. آقای غلامی در هر ۲ دوره مدیریتش در دانشگاه بوعلی با شناخت کافی و وافی نسبت به این فضا، وارد عرصه شد. فارغ از این دو نکته، بحث دیگر هم این است که آقای غلامی حالا پا به سن گذاشته و طبعاً ممکن است رویکردهای محافظه‌کارانه‌تری در پیش بگیرد. آقای غلامی متولد ۳۲ است و وقتی در ابتدای دولت اصلاحات به ریاست دانشگاه بوعلی رسید، تنها ۴۲ سال داشت و ۱۶ سال مسن‌تر شده است.

خوشبخت درعین حال تاکید دارد: آقای غلامی تباری اصلاح‌طلبانه دارد و شکی در این نیست اما قطعاً فراکسیون امید و اصلاح‌طلبان باید با او به بحث بنشنینند و به‌ویژه دقت کنند که در انتصاباتش چگونه عمل می‌کند تا احیاناً نکته‌ای، ناگفته نماند.

واکنش امیدی‌های پارلمان به کورسوی امید در دانشگاه
و اما اوضاع مجلس؛ مجلسی‌ها که این روزها بیش از هر زمان دیگری از درهای بسته دولت به روی خود گلایه دارند و می‌گویند به‌ویژه پس از انتخابات، این درها چندقفله شده، کماکان تاکید دارند که حتی اگر غلامی یکشنبه معرفی شود، ابتدا باید بررسی‌های لازم صورت بگیرد و بعد رای بدهند. بماند که تعلل دولت در معرفی وزیر علوم بسیاری از آن‌ها را به این نتیجه رسانده که سخت نگیرند و با هرکه معرفی شد، کنار بیایند.

«محمود صادقی» که در روزهای بلاتکلیفی وزارت علوم، سخت پیگیر موضوع بوده اما تاکید دارد باوجود آن‌که غلامی گزینه ایده‌آلی نیست، در شرایط فعلی که عملاً به بن‌بست رسیده‌ایم و حدود ۱۰ تا ۱۲ نفر از گزینه‌ها، هر کدام به دلیلی خط خوردند، چاره‌ای جز حمایت از همین گزینه حداقلی نداریم. این نماینده مجلس در عین حال ضمن تمجید از شخصیت اخلاقی و نیز تجربیاتش به‌عنوان یکی از نیروهای اصیل آموزش‌عالی معتقد است، برخی منتقدان غلامی، ضعف‌های اخلاقی خود را پشت شعارهای سیاسی پنهان می‌کنند و تاکید دارد درپی بررسی‌هایی که انجام داده، به این نتیجه رسیده بخش قابل‌توجهی از این انتقادات، بی‌اساس بوده‌اند.

با این حال این نماینده مجلس در یکی از روزهای انتهایی هفته گذشته در جلسه‌ای که در دفتر عارف به‌همراه فاطمه سعیدی و جلال میرزایی نمایندگان اصلاح‌طلب تهران و ایلام با منصور غلامی داشته، درمجموع پاسخ‌های صریح و شفاف این وزیر پیشنهادی را به انبوه انتقادات، قانع‌کننده یافته است. او بلافاصله پس از اتمام جلسه نیز در حساب کاربری‌اش در توییتر نوشت: «امروز در جلسه با دکتر غلامی گزینه پیشنهادی وزارت علوم انتقادها را صریح و بی‌پرده بیان کردیم. پاسخ‌هایش مستدل، منصفانه و متقاعدکننده بود.»

وزیر دانشگاه ایستاده است!
به هر تفسیر، چه این تغییر رویه اصلاح‌طلبانه غلامی در ۴ سال اخیر نسبت به دوران ۸ ساله دولت اصلاحات، در ادامه راه نیز به وزارت علوم تسری پیدا کند و چه، معجزه‌ای در کار باشد، به نظر می‌رسد، «کهولت سن» و ورود به دهه ششم زندگی دانش‌آموخته باغبانی که می‌خواهد «وزیر دانشگاه» باشد، در شیوه هرس زوائد و نواقص این باغ سرمازده موثر خواهد بود. حال باید ببینیم که اثر این سال‌ها زندگی دانشگاهی برای آقای وزیری که آمده جلوی «اعمال سلیقه‌های شخصی» بیاستد، پختگی و حوصله در تصمیمات خواهد بود یا لرزش دستان باغبانی که می‌گوید «هنوز خم نشده‌ام!»

کلیدواژه:

دانشجویی اصلاح طلب | دانشگاه بوعلی | دوران اصلاحات | کمیسیون آموزش | گزینه پیشنهادی | روایت دانشجوی | ریاست دانشگاه | وزیر پیشنهادی | فعال دانشجویی | عنوان وزیر | نظر می رسد | انجمن اسلامی | فضای سیاسی | اصلاح طلبان | منصور غلامی | برای وزارت | وزارت علوم | احمدی نژاد | رای اعتماد | دانشگاه ها | دکتر غلامی | بی انگیزگی | آقای غلامی | محافظه کار | وزارت نیرو | وزیر علوم | ۸ ساله | سال ها

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی؛آئین تجلیل از مقام کتابدار در استان سمنان برگزارشد ۸ کشته و زخمی در تصادف مرگبار آزادراه خرم‌آباد - پل‌زال دستگیری سه نفر از سوداگران مرگ انتخاب اعضای هیات مدیره و بازرسان انجمن صنفی مدیران رسانه اقدامات دولت برای کاستن از مشکلات زلزله‌زدگان کرمانشاه/ بازسازی خانه‌ها با بنیاد مسکن است توصیه‌هایی برای آتش نگرفتن چادر زلزله‌زدگان محمود پوریوسف رییس دانشگاه آزاد ارومیه شد تصاویری از زندگی زلزله زدگان سر پل ذهاب در اولین روز بارانی گیم پلی بازی Nier Automata قسمت بیست و شش [26] تفسیر قرآن کریم آموزش فیلم برداری : کرین جیب ایده آل برای فیلمبرداری خلاصه بازی پرسپولیس 0-0 پدیده مشهد حاشیه ی آقای گلی وحید شمسایی (برنامه نود) فانتاکروم/آبکاری فانتاکروم/فروش دستگاه09125371393 آمده ام ای شاه پناهم بده ... تفاوت کات کردن ایرانی ها و خارجی ها ! خنده دار پویانمایی موجودات پرنده- آناتومی تکنیک P2 برنامه زندگی استاندارد(در برنامه شونشینی) -فوم 10 نکته ای که عاشق Mate 10 میشوید (مدیا پردازش) ماجرای خواستگاری وسط برنامه تلویزیون کربلایی مهدی رعنایی تیزر اربعین ۱۳۹۶ گروه نرم افزاری Netscape مراسم چهل و هشتم هیات خوسف در حرم مطهر رضوی کلیپ احساسی با آهنگ تو حق داری از مرتضی اشرفی سمپل جدید بندری 2 پرکاشن های Spd30 توسط حسن مهدوی یک تسلا مدل X در لهستان و سوئد دو بار دزدیده شد! فانتاکروم/مخمل پاش/هیدروگرافیک09125371393 مسخره کردن جومونگ و سوسانو - هندی مومنتوم HD1 Free سنهایزر، تجربه ای متفاوت با تحرک بیشتر مقدمه ها و اندیشه تحقیق های دین و زندگی کنکور وین أنت | الرادود باسم الكربلائی درمان ضایعات دور چشم و داخل چشم بدون جراحی با پلکسرپلاس کنفراس زیبا از دانش آموز رشیدی کلاس دوم یار تغذیه با شیر مادر ضامن سلامت نوزاد فانتاکروم/آبکاری فانتاکروم/فروش دستگاه09125371393 دست دادن با زن مزاج جنسی مرد را سرد میکند! شناخت ویژگی های مولتی تسکینگ اندروید 7 نوقا ویژه برنامه اربعین حسینی - آیت ا... دکتر وزیری -1 کربلایی سامان محمدی ریزش مو - ایران مزاج آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی نوین تاک و مشتریان سقف جمع شونده-سقف متحرک برقی- 09380039391 اموزش ساخت غول محافظ افشای اختلاف بهنوش بختیاری با همسرش و ماجرای جدایی آنها اجاره ویلایی 56 متری نازی آباد میدان پارس گفتگو با سجاد اسماعیلی بازیگر با استعداد یزدی که با لهجه شیرین یزدی صحبت میکنه - Hala Khorshid سه نکته برای اینکه صورت تُپل تری داشته باشید| سلامت| قسمت چهارم یادش بخیر خر شرک قسمت 7 از کتاب اول آواتار کورا دوبله اصلی قبل از سگ کشی این کلیپ را حتما ببینید بازدید رهبر انقلاب با لباس شخصی و ناشناس از مردم بم تدریس بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی آهنگ شاد ♫♪قشنگ-آهنگ ایرانی شاد ♫♪ فانتاکروم/مخمل پاش/هیدروگرافیک09125371393 ...ویژه برنامه اربعین حسینی - آیت ا... دکتر وزیری -2 آموزش دیجیتال مارکتینگ - ایران دیما (IranDima) آپشن ویتارا فیلم نصب چرخ LED گردان تدریس ویندوز ویستا Windows Vista درس 31- تنظیمات ساعت و تاریخ Time & Date مگه داشتیم....☺ رضا نورالهی ( قوانین طلایی فروش ) فقط یه دختر ایرونی اونم نفیسه روشن می توونه ببر رو تبدیل کنه به گربه کنترل مصرف اینترنت در اندروید حین استفاده ازموبایل دیتا تدریس بی نظیر شیمی استاد عارف ربیعیان ‫نامه ای برای مردم کرمانشاه و عکس العمل زیبای آنها‬ فروش آپارتمان 88 متری در شهرری دولت آباد بلوار قدس فیلم جدید از خودم.بدسرپرست تنها تد است شهادت پیامبر اسلام (صلی الله علیه وآله) کارتون فوق العاده زیبا دیدنی و خنده دار تام و جری قلبمّـ پُر از عشق توئه :) ویژگی های جدید آیفون X دوبله اختصاصی هدیشApple iPhone X باگ در gta sa اندوید حال بهم زن جی تی ای V مرحله (سرقت از طلا فروشی) اجاره آپارتمان 120 متری نازی آباد خیابان گودرزی پیام علی دایی به خیرین زلزله اخیر بدنساز همراه رکورد حلقه زدن با کمر/کلیپ جالب و دیدنی آهنگ زیباروزی تو خواهی آمد،تو ای پری کجایی بالی خلاصه بازی بادران تهران 1 - 0 مس کرمان از خرید میوه با این برچسب اجتناب کنید مکان اصله ی مینی گان در gta sa اندروید عوارض انداختن پاها روی هم هنگام نشستن Catwalk پالتو زنانه ( Vero Moda ( With Faux Fur Colla آپشن سوزوکی ویتارا میکس زیبا پدر علی او را از پل کابلی مشهد پرتاب کرد و کشت خربازی دكتر مزاج نماهنگ هرم لدن با صدای فواد پیشوا دلـ بِکَن دیگهـ بَسَمـهـ :) اوج هیجان ارتفاع وحشتناک ترس ادرنالین فشارخون کلیه کبد مغازه 17 متری نازی آباد خالقی پور تدریس ویندوز ویستا Windows Vista درس 32- برنامه های اضافی Features لوازم سوزوکی ویتارا ریموت کنترل آر ام ای RME ARC USB انیمیشن شنگول و منگول خنده دار اهنگ گرگ پدر ویدیوی کارگرد چرخ LED گردان آردوینو برگزن چغندرقند لحظات خنده دار از حیوانات سه خوراکی که 10 سال شما رو جوان تر میکنه| سلامت| قسمت سوم ایجاد فهرست اتوماتیک در ورد دابسمش فوق العاده خنده دار و باحال از محمدامین کریم پور عکاسی از کودکان در خانه چه سرعتی داره تو رمل فروش آپارتمان 81 متری واقع در تکاوران تدریس ویندوز ویستا Windows Vista درس 33- حذف کردن برنامه ها Uninstalling program پنج تا از هوشمندانه ترین روش های تقلب panzers :phase two تهران سی دی شاپ still life pc game تهران سی دی شاپ ویدیو ـ دپ تاچ و ال سی دی (LG G3 S (Beat در yadakmobile.ir دختر روس با مشت های آهنین یارو دو نفره 4 تا چادر برده پنج تا از نو آورانه ترین تخت های دنیا تصاویر جالب و دیدنی هوایی از مزرعه گوسفندان خروجی دستگاه چراغ LED گردان عجیب ترین رکوردهای گینس| سرگرمی | قسمت دوم عرصه هایگلاس AGT در رنگ های متنوع مجید اهنگ شلیک از فرزاد فرزین تدریس ویندوز ویستا Windows Vista درس 34- نصب برنامه ها Installing programs سقف متحرک روف گاردن-سقف متحرک کافی شاپ-09380039391 پلی بک آهنگ وایسا دنیا از رضا صادقی مداحی شهادت امام صادق- محمود کریمی - بلند گریه میکنم برات روز آزمایشگاه در پژوهش سرای خوارزمی جغتای تیکه سکانس برتر فیلم Lone Survivor - اسنایپر سخنرانی رهبر ایران در میان زلزله زدگان کرمانشاه اجاره آپارتمان 105 متری در خیابان دوم نیروی هوایی فلکه نمونه قطعه در حال پرینت اجاره آپارتمان 135 متری نازی آباد هزار دستگاه قابلیت نمایش 3 بعدی نقشه در نرم افزار SolidWorks Electr تقلید صدا رو حال کن... حادثه وحشتناک غرق شدن مهاجران غیرقانونی در دریا خلاصه بازی: فجرسپاسی 3-1 شهرداری تبریز انواع کابل شبکه زوج به هم تابیده حمایت تلویحی قاسم سلیمانی از حضور تتلو در مراسم اصولگرایان!/فضا را برای نو آدم ها باز کنید! چارت هفتگی انگلستان حضور امیر تتلو در کرمانشاه - امیر تتلو: هیچ خواننده ای را به جز خودم قبول ندارم! اهنگ محلی با حال آموزش مبحث هدایت دین و زندگی کنکور "داریوش اقبالی" ای فلک از افشاگری صد میلیارد تومانی جواد خیابانی تا دیدار نوید محمدزاده با پیرمردی که چادر میخواست هنرمند نوظهور تقلید صدا خبرنگاری که سارق شد. دیدن این مستند را از دست ندهید...دستگیری باند سرقت ماشین در فارس مژده یاران گل درآمد عاشقان را رهبر آمد تدریس ویندوز ویستا Windows Vista درس 35- نصب و بروز رسانی درایورها Install & سخنرانی تند حاج سعید قاسمی خطاب به روحانی قصیده خوانی شهادت امام صادق- محمود کریمی- هر آنکه از سوی تو انتخاب خواهد شد ۱۰ تصور رایج و غلط پزشکی Top 10 Farsi تریلر قسمت دوم «شگفت انگیزان» منتشر شد لایی زیبای رونالدینیو تایلند Ali Sorena - Avaar - Full Album (علی سورنا - آوار - فول آلبوم) عومەرى کورى خەتاب بەرنامەى ئاموژگارى پیاوچاكان 3 کشتید خودتونو با این لارا کرافت حسین جان فدایی توام اموزش کار با دوربین (ماین ایمیاتور) تدریس ویندوز ویستا Windows Vista درس 36- بروز رسانی ویندوز Updating Windows کاری پرسپولیس با استقلال میکنه!! مدیریت دخل و خرج ماهانه واکنش سریع مأموران امنیتی security army جوجه کشی بوقلمون با دستگاه جوجه کشی اسکندری کنسرت شهرام ناظری برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه دانلود فیلم Dead Draw کرمانشاه تنها نیست ؛ ترانه ای زیبا و تاثیرگذار تقدیم به زلزله زدگان کرمانشاه آموزش پسورد نویسی برای کرک وی پی اس تجزیه و تحلیل و گیم پلی بازی UNCHARTED:THE LOST LEGACY اجاره مغازه 200 متری خیابان مدائن کوچه جعفری رضازمانی سینی تدریس ویندوز ویستا Windows Vista درس 37- سازش پذیری Compatibility mode فروش آپارتمان 64 متری در خیابان ولیعصر بالاتر از مختاری اینستامن بچه نینی فوق العاده بامزه و بانمک و خنده دار روز آزمایشگاه در پژوهش سرای خوارزمی جغتای اتاقم آموزش مبحث هدایت دین و زندگی کنکور تقلید صدای خوانندگان ایرانی، خیلی جالبه کشف طلا با دستگاه Gpx 5000 شوهرم پزشک است و دائم در حال خود ارضایی است | دکتر هلاکویی | dr holakoue | رازها و نیازها اسلایم من عابدزاده : آقایان باید درباره مسکن مهر جواب مردم را بدهند نه من/جمع آوری کمک برای زلزله زدگان فروش آپارتمان 40 متری در خیابان ولیعصر بالاتر از مختاری یک تیکه از کارتون پونی کوچولو(دوبله شده در ایران مدلیپز) لو رفتن و رسوایی امیر عامری از جاهد انلاین دابسمش خنده دار و باحال وقتی از بابات پول میخوای آنونس فیلم سینمایی مقلد شیطان آلبوم زندگی با بازی سونگ ایل گوک دیسک 6 پارت دوم تعجب دکتر هلاکویی از درخواست های شوهر خانم شنونده از ایشون و دوستان این خانم dr holakouee این ویدئو مناسب افرادیست که جذب دختر وپسرهای سن پایین میشوند | دکتر هلاکویی | dr holakoue نقش so و such در گرامر انگلیسی فروش آپارتمان 46 متری در خیابان ولیعصر چهارراه مدرس خیا پونی کوچولو(دوبله شده توسط علی رحمانی) آقای ایمنی(بستن درب پنجره نزدیک اجاق) جنگ در بازی gta v online گیم پلی سینمایی GTA V رستوران هندی راجا فروش آپارتمان 78 متری در پونک همیلا دوبله فصل سوم پونی کوچولو (my Little pony) از گروه کویین سون اجاره کلنگی 70 متری در خیابان ری خیابان آبشار دوبله من از پونی کوچولو کارتون ورزشی اجاره آپارتمان 70 متری در خیابان ری خیابان آبشار دردار فیلم آموزشی تهیه کاپ کیک نارگیلی به شکل خرگوش فیلم آموزشی تهیه شکلات Twix در لیوان طرز تهیه دسر بانوفی پای فشار خون در بارداری چه عوارضی دارد جوخه جنگ تن ماهی شیدان کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس مدلسازی یک روبات تخیلی به نام مگا من در 4 قسمت_قسمت اول دورباش دیلی ، مداحی سال 1380 حاج جواد در روستای دورباش فروش آپارتمان 47 متری در کارون زینعلی دوبله خنده دار تد+18 فروش آپارتمان 52 متری واقع در شکوفه درودیان ایمان رضوان_نمیفهمی Iman Rezvan-Nemifahmi-Tizer سریال فرار از زندان فصل 5 قسمت 6 - دوبله فارسی آموزش ویلن تکنیک ها بداهه نوازی ساده اصفهان 3 ایمان ملکی.mp4 میدی کنترلر ام آدیو M-Audio Code 49 سریال نارکو ها Narcos - قسمت 1 سریال نارکو ها Narcos - قسمت 3 تدریس ویندوز ویستا Windows Vista درس 45- رمزهای شبکه Network password کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس شپش مو و درمان آن ( قسمت سوم ) استفاده از نرم افزار USB Console موسیقی فیلم ادی عقاب 2016 متیو مارگسون چرا گاهی وقتا با وجود مسواک زدن بازم دندونا خراب میشن!؟ آهنگ مسیح و آرش AP به نام بعد از تو دابسمش عالی حمیرا تریلر اصلی need for speed payback درگ ماکسیما با سوناتا V6 سریال پایتخت - پاپیون نقی شپش مو و درمان آن ( قسمت چهارم ) نماهنگ «انتقام سخت» به مناسبت پایان داعش رفع موهای زاید دست سمعک چگونه کار میکند؟ آموزش اپلیکیشن کاربر سموبار گیم پلی راست (Steam) دابسمش باحال تقدیم به کانال (هارلی کویین) سلنا گومز در حال ورود به مراسم لوپوس گالا 2017 باسلام خدمت دوستان اینم اموزش تغیر مک ادرس هدیه بشار اسد به پوتین در سفرش به روسیه دستکش گارد سگ 09105554005 فوتیج دود سفید-2 خداببین چجوری داره میره... آر اف دست غده تیروئید، تیروئیدکتومی دابسمش دو دوست فال از امیر وفا چون شب نوزدهم برآمد! معرفی کانال تلگرام گیم پلی بازی Neverwinter Nights: Enhanced فوتیج شکسته شدن شیشه دابسمش جالب از میلاد واذین (FNA) تیروئید میکس سریال او زیبا بود مطابقت پکیج های دینی صد با کنکور 95 کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس ماشین کنترلی صخره نورد Wltoys 10428b | ایستگاه پرواز لحظه هولناک سقوط هواپیمای آمریکایی به دریاچه فلوریدا بازخوانی ظهور و سقوط داعش من سوگوار کربلایم-ویژه شهادت حضرت اباالفضل(علیه السلام) دیدار پوتین و بشار اسد در سوچی روسیه نماهنگ: سرلشکر سلیمانی: ریشه شجره خبیثه داعش خشک شد یابن الزهرا بیا بیا بیا بیا (هنر تعزیه) ٣٩٩٤-١٨٩-٠٩١٠ ١٣٦٢-٩٨١-٠٩٣٥ منصوری برای رئیس جمهور یک مشاور استخدام کنید فیلم اکشن و زیبای جان ویک 1 با دوبله ... دابسمش جالب وتماشایی از محمد vf توامید همه ای ،تو گل فاطمه ای گزارش جالب نود از پرچم فروشان ورزشگاه آزادی راتین رها - زوزه گرگها / تبریک نابودی داعش دیرین دیرین؛ عدم امدادات! دیرین دیرین - یا ها ها ها آهنگ زیبای (تنها نیستم) از آلن واکر (Alan Walker.Alon) مدیریت ریسک با پرت مستر: Adding a lag to task link ابالفضل ای علمدار رشیدم تورا غرقاب خون در برکشیدم تلاوت عالی و احساسی استاد حامد شاكرنژاد پسرای خوشگل یه AMV از میکایلا فیلم یکی بود یکی نبود فصل5 قسمت1 دوبله فارسی روز معلم در ایران و خارج فقط او میداند درون من چیست میلاد راستاد مدیریت ریسک پروژه با پرت مستر: Precedence Network حاقه قرآن کمیلا آنونس فیلم «قاتل اهلی» با بازی امیر جدیدی سکانس دزدی هواپیمای مسافربری Air Force One آموزش اصول اولیه صنعت مشاوره مادرشهیدموحدنیا-بجای فرزندم،برای زلزله زدگان هزینه کنید امشب شب قتل حسین سلطان خوبان است-حاج ملاجلیل کربلایی کودکانه:واسه داداش کچولوی سایه جونم درگ جیپ ویلیز با Corvette را ببینید!!! تدریس ویندوز ویستا Windows Vista درس 50- پروگرام پدافند Defender دانلود رایگان قسمت اول سریال اشوب کلیپ بسیار جالب از چک کردن نتیجه کنکور توسط علی صادقی قطره اشک - سید محمد حسین مظلومان آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی فیلم های آموزشی آفبا نماهنگ صدای باران ویژه سالروز تخریب حرمین عسکریین-بیست و سوم محرم مجموعه طنز خنده بازار فرودگاه مارادونا و نخودچی 300 آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی یادش بخیر / شاخه طوبی دابسمش هدیه ی ماهگرد دوستی از میثم توضیحات جلال ملکی در خصوص نحوه کار ، حفر چاه و ارائه توصیه های ایمنی لازم دومین وبینار آموزشی "روش من" از حرفه ای های بازار بورس واکنش سعید قاسمی به سیاسی بازی دولت در زلزله کرمانشاه فیلم های آموزشی آفبا عالیه این سوییچ اسرار فیلم های آموزشی آفبا به دلم برات شده بابام میاد امشب تدریس ویندوز ویستا Windows Vista درس 52- پوشه موقت اینترنت اکسپلورر IE temporary خنده دارترین فیلم اکشن هندی که تو عمرم دیدم- وایییییییی آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی نماهنگ طبیعت پاییزی تویسرکان ایرانگلیش | مرجع معرفی تخصصی موسسات آموزشی زبان خارجی آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی سریال نارکو ها Narcos - قسمت 2 این پسر و این کلیپش معرکه اس دلیل ضربه سر معروف زیدان فرزاد فرومند - مرغ آمین تدریس ویندوز ویستا Windows Vista درس 53- افزودنی های اینترنت اکسپلورر IE addon لگو Masha ماشا و میشا - آپارات کیدز تدریس بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی Masha ماشا و میشا ۲۱ - آپارات کیدز سهره قناری رضاهدایتی مست دهندار فیلم های آموزشی آفبا لاکپشت های نینجا - آپارات کیدز خوشگلترین مرد ایران:| دانلود با کیفیت فورکی Pacific Rim 4K UHD چک کردن ایمیل در برنامه نویسی اندروید- email validation استاد رائفی پور ● #عید_بیعت ۱۳۹۵ چگونگی فتح بوکمال توسط نیروهای مقاومت از روی نقشه آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی فیلم های آموزشی آفبا فیلم های آموزشی آفبا فیلم های آموزشی آفبا توقع ظهور داعش وواجبنا نحوهم - أ. سعید فودة معاد شناسی دین و زندگی کنکور رأی #البلیهی فی سید قطب وتركی الحمد وسلمان العودة والقصیمی والعرفج این دیگه بزرگ بشه میخواد چی بشه ! چگونه امنیت سایت و فروشگاه وردپرسی خود را افزایش دهیم؟ فیلم های آموزشی آفبا محرم الحرام ۱۴۳٩ 15 تا از جالب ترین و شگفت انگیزترین واقعیت های کشور سور فیلم های آموزشی آفبا مدیریت فرآیندهای کسب وکار Family fun pack فمیلی فان پک! بازی مایکل - آپارات کیدز توقیف شناور یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس در ایران دی وی دی آموزشی آفبا حل تست های شیمی کنکور 95(قسمت چهارم)-استادشیروانی اهنگ جدید رضا یزدانی : دچارم حل تست های شیمی کنکور 95(قسمت جهاردهم-استادشیروانی لحظه هولناک برخورد صاعقه به زلزله زدگان کرمانشاه قالب زیبای اسنپی آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی یه قسمتی از اهنگ جدید میلاد راستاد که هنوز پخش نشده دلیل ضربه سر زیدان در جام 2006 حمله ور شدن موتورسیکلت بدون سرنشین به زن جوان پیش نمایشی از آیفون 9 شیمی کنکور موسسه حرف آخرتدریس مول برظرفیت استاد شیروانی جمع بندی معادشناسی و تست دین و زندگی کنکور اخبار مسابقات نادکاپ شریف ۲۱ - شبکه خبر مجموعه طنز خنده بازار ذلت نقاشی دادماس سرعت زیاد 301 همهٔ آدم ها "تایید شدن" را دوست دارند. شیمی کنکور موسسه حرف آخراسید وباز استاد شیروانی تراریوم، باغ شیشه ای جواب دندان شکن قطر به عربستان. ایران واقعا کشور شرافتمندی است. مثل شما به ما خیانت نکردند آرایش قبل و بعد عروس، بدون ادیت فروش آپارتمان 121 متری واقع در شهرزیبا خیابان احمد کاشا فکر کردی چی؟وایستا ببینم! کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس شیمی کنکور موسسه حرف آخرتعداد زوج پیوندی استاد شیروانی دی وی دی و فیلم های آموزشی آفبا اهنگ بیس دار زیبا از گروه Twenty one pilots شیمی کنکور موسسه حرف آخرتمرین نمودارها استاد شیروانی کیفیت فیفا 17 و 18 شیمی کنکور موسسه حرف آخرچرا شیمیه حرف آخر استاد شیروانی شیمی کنکور موسسه حرف آخرحل تست اعدادکوانتومی شیروانی هارمونی (پازل تقارن) افسردگی.. بیایید راجع بهش حرف بزنیم!شعار سال ۲۰۱۷ سازمان بهداشت جهانیLet' مستند ساخت هتل برج العرب دبی و TMD درون آن احرام محرم شب پنجم محرم با مداحی حاج مرتضی پارسا فیلم_آموزشی_ایران_خودرو_تعمیرات_اساسی_موتور_EF7.133@ECU برنامج انوار الهدایة - 4 برنامج انوار الهدایة - 5 مناظره دوم حیدری و مهدیار پیرامون تحول در علوم انسانی چگونگی تشکیل انجمن اهل حل و عقد(1) همایش معرفی برند جی اند جی - گوشت ویل جم نامحدود و تمام نشدنی کلش آف کلنز زمین بازی کوچک گربه رد اتوماتیک تماس های ناشناس در گوشی های گلکسی زلزله کرمانشاه و حماسه مردم در ایران تدریس ویندوز ویستا Windows Vista درس 28- تنظیمات پوشه 3 Folder setting مهیار خزانی 21 تا از جالب ترین واقعیت های کشور لبنان آهنگ کوه های سرسبز دانلود فیلم The Perks Of Being A Wallflower 2012 کرمانشاه عکس کودکی بازیگران ایرانی اسپرت سوزوکی ٨ ترفند براى قايم كردن پول در مسافرت كه به عقل جن هم نميرسه! ٧ ترفند ساده در مورد خوراكى ها و غذاهاى سه سوته هک جم و اکسیر کلش اف کلنز آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی بلاک کردن شماره ای خاص در گوشی های گلکسی آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی همراه همیشگی شما در ترکیه- گروه بازرگانی پرشین رونمایی «ایلان ماسک» از سریع ترین خودروی جهان هک جم و منابع بازی کلش هک جم و اکسیر کلش اف کلنز زوربینگ دابسمش محمد امین کریم پور آنونس فیلم «ثبت با سند برابر است» علي دايي تا الان شش ميليارد کمک نقدی جمع شده هک جم و منابع بازی کلش آف کلنز آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی هک صد در صد تضمینی کلش آف کلنز آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی کارخانه تولید لوازم جانبی خودرو خانه های آینده، تغییر شکل می دهند ثابت کنید اشتباه می کنند! هک جم و منابع تمام نشدنی کلش ايجاد مزاحمت و تلاش براى به زور وارد شدن به ماشين يك دختر به بهانه حجاب و عقب بودن روسرى در شهر رشت شرط بندی خوردن سوسك زنده سر 14 ملیون تومان عاقبت باختن در شرط بندی برگزار کننده های تورهای تفریحی در ترکیه دانلود فیلم The DUFF 2015 با زیرنویس چسبیده مقایسه دو کارت صدای آر ام ای +RME UFX & UFX گفتگوی جذاب با اولین خلبان خردسال ایرانی جهان در برنامه زنده حالا خورشید - Reza Rashidpour گفتگو با سید محسن دهنوی ، دانشجویی که به جرم جاسوسی ازدانشگاه هاروارد اخراج شد - Mohsen Dehnavi صفحه نمایش شاسی بلند لامبورگینی پهلوان مسلم اسکندرفیلابی فراخوان به همیاری با هموطنان زلزله زده آلبوم بی نظیر همایون شجریان_امشب کنارغزهای من بخواب ویدئوی انگیزشی. اگر فردا رو نداشتی! قسمت 8 از کتاب دوم آواتار کورا دوبله اصلی آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی میکس - [بانو] قسمت 9 از کتاب دوم آواتار کورا دوبله اصلی آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی قسمت 10 از کتاب دوم آواتار کورا دوبله اصلی قسمت 11 از کتاب دوم آواتار کورا دوبله اصلی درسنامه معاد شناسی دین و زندگی کنکور آیا کسی نظری راجع به بهبود زبان انگلیسی داره؟ از نود تا نود (29/08/96) خلاصه و حواشی بازی پرسپولیس - پدیده مسعود فراستی ( منتقد سینما ) از بچگی تا الان ! خنده دار پیش نمایشی از فیلم rampage محصول 2018وبازی داوین جانسون آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی نامه زیبای همطونان برای مردم کرمانشاه و عکس العمل زیبا گل نرگس آبروی دو عالم---خیالت هی می رود ز خیالم گنج یاب طلا یاب اسپکترا وی تری 09904455400 اورجینال زلزله کرمانشاه Slime~اسلایم اهنگ تاجکی زیبا مسعود فراستی ( منتقد سینما ) از بچگی تا الان ! خنده دار مهراب آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی خوشحالی مردم ایران از نابودی داعش در عراق و سوریه (Low Density Polyethylene (LDPE)-پلی اتیلن چگالی پایین تدریس بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی مشکلات زلزله زدگان در زمان بارش باران همبستگی و کمکهای دانشکویان به مردم زلزله زده در استان کرمانشاه پایان داعش؛ خبر اول جهان اسلام سفر مسی و همسرش به همراه تیم بارسلونا به زوریخ سوئیس اینستاگرام در روز گذشته ورزش پهلوانی و زورخانه ای شهرستان الشتر لرستان تدریس ویندوز ویستا Windows Vista درس 29- تنظیمات صدا Sound tuning نکاتی برای طر احی دکوراسیون دکتر حسن عباسی : از سورنا تا قاسم پشت صحنه ی دابسمش از امیر سلیمانی آموزش اسلایم wc خیلی خوشمله توضیحات مهم برنامه زندگی استاندارد(در برنامه شونشینی) -روغن دل بدون ترس درگ مسحورکننده لامبورگینی آوانتادور و فراری دکلمه آوار از میلاد رفیعیان به میزهای کهنه زندگی دوباره بدهید آهنگ Soul Mate از گروه rikkai young kan "..تو رو با هرچی که اسمشو میزاری عشق تنها میزارم.. " مدارس شبانه روزی سوئیس - Ecole Lémania تدریس ویندوز ویستا Windows Vista درس 30- قلم Font پشت صحنه ی تماشایی دابسمش از امیر سلیمانی خلاصه بازی: بادران 1-0 مس کرمان Slime~اسلایم یادگیری از طریق بازی کاری- مروری بر بازی کاری آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی زلزله کرمانشاه آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی دابسمش جالب از امید مقدمه ها و اندیشه تحقیق های دین و زندگی کنکور اوج هیجان با هدفون مومنتوم HD 1 سنهایزر کارخانه otolux دابسمش جذاب ودیدنی از محمد vf سیو های برتر هفته 12 لیگ برتر انگلستان معرفی کلید لمسی خانه هوشمند آسانه حسن یزدانی ضربه فنی شد معرفی پنج فیلم جذاب و کمدی سینمای کلاسیک دابسمش بازی نهنگ ابی از محمد صادق لوازم جانبی ویتارا واکنش یزدان به صدای اذان بابابزرگش Slime~اسلایم تعریف قانون اهم! خوردن قطره استامینوفن یزدان باحاله معرفی اولین ریون کویین(ربکا جون)جاشو نگیرین خنده رابطه خوب مسی با هوادار خردسال فوتبال کلیپ جالب از حسن ریوندی آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی لحظه مُچ گیری از یک دروغگو/ دیگر هیچکس جرات دروغ گفتن به شما را ندارد آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی محاسبه وام با نرم افزار اکسل پویانمایی موجودات پرنده قاچاق ملکه های زنبور چینی به کشور نامه زیبای همطونان برای مردم کرمانشاه و عکس العمل زیبای آنها. حتما ببینیدش صحبت‌های عجیب و جنجالی مادرشوهر درباره عروس خود در برنامه زنده تلویزیونی! -Vaghteshe Kamran Tafti خلاصه بازی پرسپولیس 2-2 الهلال/ شاهکار داور عرب پرسپولیس (4) چوبله کرد استقلال (2) را به معنای واقعی ... فولاد 1-0 پارس جنوبی جم سخنان شجاعانه رئیس جمهور روحانی درباره اتحادیه عرب دابسمش جالب از فادی رازمهر سردار سلیمانی انتقام خون شهید حججی را از داعش گرفت زيباترين دختر ايرانى كه زيباييش بايد در كتاب گينس ثبت بشه! کلیپ خنده دار و باحال آشپزی کردن دخترها لنز پلی ویو Warm Hazel روش های به روز رسانی سیستم عامل تبلت های اندرویدی واکنش سعید قاسمی به سیاسی بازی دولت در زلزله کرمانشاه روایتی جالب و قابل تامل ازاوضاع مردم سرپل ذهاب در باران ترین های هفته دوازدهم لیگ برتر (برنامه نود) کلاس آنلاین آمار و احتمال دکتر شفیعی جلسه 2 بخش 2 شهادت امام حسن ( علیه السلام ) شهادت امام رضا (علیه السلام) شهادت امام رضا (علیه السلام) - 2 لطفا ببینید و جواب بدید صحبت های این هم وطن زلزله زده واقعا شنیدنی است درسنامه و من آیته دین و زندگی کنکور لهجه ی بارون با صدای ماهور ترانه سامیه سلیمی تنظیم سعید زمانی .mp4 آموزش کمانچه کتاب سوم هنرستان خالقی تمرین 37 ایمان ملکی.mp4 تریلر رسمی معرفی گوشی جدید سامسونگ گلکسی s9 تکنولوژی فکر ۵ تکنولوژی فکر ۴ تکنولوژی فکر ۳ مدلسازی یک روبات تخیلی به نام مگا من در 4 قسمت_قسمت چهارم تکنولوژی فکر ۲ فیلم اتفاقی از لحظه ریختن آوار روی مردم گیم پلی The Last of Us™ Remastered در PS4 Pro شادی و نشاط مردم در جشن پیروزی بر داعش سرقت ناکام لپ تاپ یک دختر توسط سارق در رستوران همایش راز دکترعلیرضا آزمندیان (به صورت کامل به مدت 2 ساعت و 14 دقیقه) اسیر شدن داعشی ها توسط ارتش سوریه _ دیروز _ دستگاه لیزر مارکتینگ کلیپ جدید محمد وی اف- از آدم روانی هرکاری بر میاد فیلم سینمایی مروا فروش انیمیشن دانشجویی : نقاشی با خودکار در برگه امتحانی تدریس ویندوز ویستا Windows Vista درس 43- کنترل کاربر Parental control داستان عربی دانلود قسمت چهاردهم سریال عشق اجاره ای دوبله فارسی لحظاتی شاد با همسترها دانلود قسمت پانزدهم سریال عشق اجاره ای دوبله فارسی میکاپ سخنرانی آیت الله پورمحمدی در موسسه اهلا اسـتانبول کلیپ فوق العاده خنده دار و باحال/دابسمش خنده دار و جالب نظر استاد رائفی پور در مرد سریال جومونگ دابسمش خنده دار: لطفاً کامنت نکنید نقد فیلم جنگ جهانی Z توسط استاد رائفی پور (قسمت دوم) عکس های بلک پینک تقدیمی ویدیوی جالب و دیدنی زمین از دید یک فضانورد آموزش درس شیمی و فیزیک دیسک کمر چگونه به وجود می آید ؟ آموزشی درباره انتخاب صحیح مدلسازی high poly و یا lowpoly مقایسه fifa18 با واقعیت کشتی کروز | آژانس گالیور فروش آپارتمان 65 متری جیحون شعر خوانی جناب آقای مهران عباسیان گیم پلی بازی Nier Automata قسمت بیست و هفت [27] مستند کامل بم شهر بی دفاع (بحران مدیریت) مستند مسابقه ضد گلوله سری 5 قسمت 1 ساخت هاور بورد با لگو اهدای جایزه بهترین بازیکن سال کاتالونیا به سرجی روبرتو اهنگ جدید علی سورنا : تریاق معرفی شرکت فرازپایه شیمی کنکور موسسه حرف آخربرنامه مطالعاتی97 استاد شیروانی تدریس بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی تدریس بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی یکی از باحال ترین سکانس های فیلم 22Jump Street موج سواری زنی در سیل جده عربستان کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس #هشتگ باکس ۳ - از استایلوس ۳ تا لپ تاپ خاص گیمینگ شات های جدید سلنا گومز برای برند PUMA شات های جدید سلنا گومز برای برند PUMA مشکلات زلزله زدگان در زمان بارش باران تدریس بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی بسیار جالب شعر کوردی خواندن دانش اموزان شهر دیواندره د تدریس بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس شیمی کنکور موسسه حرف آخرحل تست شیمی کنکور95 شیروانی درسنامه معاد شناسی دین و زندگی کنکور سخنرانی جدید سلنا گومز در مراسم لوپوس گالا 2017 لازانیا مرغ عکس های دست تو دماغ هنرمندان باهال مجموعه طنز خنده بازار هیات مدیره تکریم سالمندان 302 آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی تدریس بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس اسکی روی آب یک زن در خیابانهای شهر جده! شیمی کنکور موسسه حرف آخرحل تست شیمی کنکور95 شیروانی وضعیت مدیرعاملی طاهری همچنان در هاله ای از ابهام اهنگ بسیار زیبای حامد زمانی کشتی کج خنده دار كمك به زلزله كرمانشاه ناشناس - سید حسن آقامیری برخورد صاعقه به زلزله زدگان کرمانشاه اصلاح کار هنرجو در نقاشی رنگ و روغن کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس برنامه سحرلر شبکه استانی سهند خانوما باید پشت ماشین لباسشویی بشینن! سرنا - رضا یزدانی : ترانه هایم امضا دارد خربازی یعنی اینکه راه یکی رو سد کنی کسب درآمد میلیونی از اینترنت کمک های علی دایی به مردم زلزله زده کرمانشاه گنج کشف شده با دستگاه Gpx 5000 دانلود فیلم The Lego Ninjago Movie وحیدزمانی سینی سنگ عباس آباد سیروس خان انتخابی مشعل دار المپیک درسنامه مبحث هدایت دین و زندگی کنکور دکلمه های حسن رضاییان هفتمین جلسه تمرین مسابقات در پیست اصلی کارتینگ آزادی Ni اخبار منتخب:ناصری، فرماندار مهران: دریای خزر تا خلیج فارس دل های زیرآوار - زلزله کرمانشاه ماجرا های باربی. قسمت دوم : زور گفتن زلزله و داغ های فراوان - شرح در متن ابراز همدردی یکی از هموطنان از نروژ برای هموطنان زلزله زده در استان کرمانشاه دوبله ی کارتون پونی کوچولو توسط من و برادرم کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس اعتراض عجیب فرد حاضر در کنگره خانه کشاورز در مقابل روحا delta force: team saber تهران سی دی شاپ Incredibles 2 2018 تهران سی دی شاپ کلیپ عبور خطرناک و هیجان انگیز از میان کوه و دره ها کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس کارتون مستر بین مقاوم سازی گنبد مسجد ولیعصر، خرمشهر،خین، دانستنی هایی درمورد ژن فیلم اول_شکست حمله تروریست های النصره به ریف حلب آموزش ساخت اسلایدر تصاویر در سایت ساز سی می پلاس مراقبت از پاها شیعه و سنی دست در دست هم دیوانه بازی با پارس کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس آهنگ فوق العاده شاد ♫♪قشنگ-آهنگ ایرانی شاد زییا ♫♪ گرسنگی عامل اصلی اضافه وزن سرما و بارندگی در راهست! در سازماندهی کمک های مردمی به زلزله زدگان پایدار باشیم تیزر فیلم شکلاتی با حضور شبنم مقدمی و محمدرضا هدایتی آخر پشت صحنه نفرات برتر اردوهای جهادی 96تجلیل شدند باحال ترین دابسمش های فان محمد امین کریم پور شوخی روحانی با برنج بنفش تایلندی اموزش هشتمین جلسه تمرین مسابقات در پیست اصلی کارتینگ آزادی Ni تعذیه روستای بیروت باگها گلها و گلیچهای عجیب فیفا 18 قسمت 2 واقعیت_افزوده_ مجاز ی نخستین حرف های استیون اسپیلبرگ درباره فیلم جدیدش «پست» کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس کاستومایز ماشین KOENIGSEGG REGERA + یه مسابقه باهاش انتشار تریلری از گیم پلی جدید بازی دوچرخه های مریدا هنرنمایی مهندسان و طراحان آلمانی دوبله ی فارسی یک تیکه از کارتون پونی کوچولو(دوبله شده در ایران مدلیپز) گیم پلی بازی MORTAL BLAD کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس تدریس ویندوز ویستا Windows Vista درس 41- کاربر User ساخت و فروش انیمیشن دانشجویی : یک روز خاص در جنگل کاغذی پیام یک دزد جوانمرد برای زلزله زدگان کرمانشاه انیمیشن کارتون فوق العاده خنده دار و باحال خل و چل ها کیف پول ها هم به گجت ها پیوند خورد اموزش شبیه سازی عکس در ماین ایماتور برای ریگ سازی 4 ترفند برای باز کردن انواع بسته بندی فیلم گیم اور مانیتور HP EliteDisplay E232 خنده دار ترین سكانس هاى رضا عطاران فیلم كامل اموزش كله پاچه(جوادجوادی) بهترین کلیپ ساخت ابزار با یه فندک خطری خفته در مناطق زلزله زده گزارش تصویری از نزول بارش الهی در شهر صفی آباد دزفول طرح رجیستری موبایل چیست؟ کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس موشک باران النصره در کفر حور در منطقه جبل الشی _دیروز_ 6 انیمیشن برتر ماین کرافت! The Incredibles - original 2003 تهران سی دی شاپ گفتگو با نادر قاضی پور نماینده ارومیه مردم زلزله سرپل ذهاب ، زلزله کرمانشاه پایان برنامه1 رادیو شب(نماهنگ سلام باصدای فریدون آسرایی لاریجانی در مناطق زلزله زده کرمانشاه ساخت و فروش انیمیشن دانشجویی : پرواز دسته جمعی کلاغ ها موزیک ویدیوی فوق العاده زیبا از خواننده نوجوان mattyB محلول شتشو روزانه و آرایش پاک کن استلو زنگ سوم آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید چهارم قسمت ششم انیمیشن ماشین کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس king of the road تهران سی دی شاپ دفاع حمید رسایی از تتلو و تبدیل شدن وی به وزیر تبلیغات حامیان رهبر Wildlife park gameplay تهران سی دی شاپ انیمیشن بره ناقلا فصل پنجم تعمیرات ماشین ظرفشویی با تمامی برندها حادثه وحشتناک قتل همسر توسط شوهر پرواز در ارتفاعات ماسال تاچ و ال سی دی Samsung Galaxy A7 2017 در yadakmobile.ir موتور خودرو چگونه کار می کند؟ یک فوک خزری از تورهای ماهیگیری نجات یافت ادامه مبحث روابط والد کودک(دلبستگی) کشف کارخانه موادشیمیایی داعش درریف حماه توسط ارتش سوریه انیمیشن کوتاه Dragons فروش آپارتمان 90 متری در خیابان ری خیابان آبشار دردار انیمیشن کوتاه Doomfist Origin Story انیمیشن کوتاه The Last Bastion آهنگ جدید و فوق العاده یاس برای زلزله زدگان کرمانشاه و پیش بینی احتمال زلزله های شدید در پنج سال آینده خط تولید مدرن و کیفیت مثال زدنی محصولات MAD هلند کتاب صوتی مذاکره - برایان تریسی فروش آپارتمان 78 متری در پونک اشرفی بالاتر از نیایش لالا کن دختر زیبای شبنم تبلیغ جرمی برای خدمات تازه مرسدس بنز و هواپیمایی امارات دوبلم از جینجر برای گروه دوبله increadables jack jack Attack نهران سی دی شاپ تریلر انیمیشن Hotel Transylvania 3 با دوبله فارسی اسلایدشو سوشیال رستوران دلژین مقاله میدی کنترلر نیتیو سری Native Komplet Kontrol S ذرات حاصل از تخریب کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس آموزش اپلیکیشن راننده شینکانسن با پوست خود بیشتر اشنا شوید.(قسمت دوم) انیمیشن کوتاه “Hero” چرش آزاد دختر روس با مشت های آهنین سکانسی خنده دار از سریال "متهم گریخت" خنده خانه - تکه 1 خنده دار سریال خانه به دوش پاشیده شدن خون آموزش احیا قلب کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس آثار نقاشی شهرام سینایی آهنگ این خیابونا(توضیحات) هتل زیبای The City Port استانبول برای دیدن رویت شدم آواره ای یار-حاج حسین رفوگران من اولین و واقعی ترین دکستر چارمینگم کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس آموزش مجسمه سازی یک شخصیت برای بازی های موبایل از Plura شپش مو و درمان آن ( قسمت اول ) نحوه مطالعه دین و زندگی کنکور جدیدترین و زیباترین نوع بافتن موهای خانم ها ازدست ندی کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس خارج شدن دود با فشار "محمدامین کریمپور" در جی تی ای کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس باز حماسه ای دیگر از محسن افشانی،اینبار در ترکیه به همراه رابعه اسکویی بازیگر شبکه جم. کلیپ بشدت خنده دار بامزه ترین راننده تاکسی دنیا شپش مو و درمان آن ( قسمت دوم ) بلک فرایدی - BlackFriday کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس آموزش قالب وردپرس RT-Theme 18 من نفرت انگیز 2 (2013) -- تریلر انیمیشن سینمایی باب اسفنجی سرطان تیروئید ویژگی های سرطان تیروئید گیم پلی pewdiepie tuber simulator | ویوو رو | قسمت اول نودول تیروئید اسلایمی که قول داده بودم گواتر چنل تلگرامی ماین کرافت ID:minecraft126 گواتر کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس باربی من سارا کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس the witcher 3 wild hunt قسمت 11 ظریف مصور ، راحتی به سبک ایرانی حجم دهنده لب Fullips کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس گیم پلی بازی کیش ادم کشان اسلایم قیمت های اصلاح در آرایشگاه نرگس جعفری کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس نتیجه نظرسنجی جیل و لارا طراحی گل رز قرمز با مدادرنگی به صورت حرفه ای پارس آتیک کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس بهترین و ساده ترین ترفند به سیخ کشیدن مواد کباب کوبیده کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس آنباکسینگ بازی assassin's creed origins : دوربین میخره کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس اسلایم من خرد كن و رنده روتو چمپ کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس نبرد کوچه به کوچه ارتش سوریه با داعش در بوکمال تدریس ویندوز ویستا Windows Vista درس 49- دیوار آتشین Firewall فیلم های آموزشی آفبا آموزش ملودی گیتار دنیای این روزای من _ داریوش سکانس حمله به کشتی فیلم Captain Phillips کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس یک جای مورد علاقه من .. تیروئید گواتر و درمان آن به طور طبیعی کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس گواتر طراحی چارلی چاپلین با مدادر - سایت نقاشی پارس آتیک کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس فیلم های آموزشی آفبا عودة للحوار ١٧ - التكفیر - أ. سعید فودة ❤ سگ باربی ❤ تدریس ویندوز ویستا Windows Vista درس 51- تنظیمات امنیتی اینترنت اکسپلورر IE secu معاد شناسی دین و زندگی کنکور فروش آپارتمان 72 متری واقع در سازمان برنامه مرکزی کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس چند تا از گل های زیبا من در fifa فروش آپارتمان 75 متری واقع در سازمان برنامه مرکزی کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس ماین کرافت کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس Kamran Molaei - Paye Bash (New 2017) کامران مولایی- پایه باش نقاشی سیب قرمز با پاستل به صورت حرفه ای نقاشی پارس آتیک وقتی سگ بامزه خواب موتورسیکلت شدن می بینه! عروسک شهرموشای من هنرنمایی آیناز خانوم ، و تقلید صدای جالب از حسن ریوندی کارتون بنر سنجاب کوچولو - قسمت 1 کارتون بنر سنجاب کوچولو - قسمت 2 کارتون بنر سنجاب کوچولو - قسمت 3 کارتون بنر سنجاب کوچولو - قسمت 4 کارتون بنر سنجاب کوچولو - قسمت 5 کارتون بنر سنجاب کوچولو - قسمت 6 کارتون بنر سنجاب کوچولو - قسمت 7 کارتون بنر سنجاب کوچولو - قسمت 8 کارتون بنر سنجاب کوچولو - قسمت 9 کارتون بنر سنجاب کوچولو - قسمت 10 کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس کارتون بنر سنجاب کوچولو - قسمت 11 کارتون بنر سنجاب کوچولو - قسمت 12 کارتون بنر سنجاب کوچولو - قسمت 13 کارتون بنر سنجاب کوچولو - قسمت 14 کارتون بنر سنجاب کوچولو - قسمت 15 کارتون بنر سنجاب کوچولو - قسمت 16 نوشت افزار فروش آپارتمان 108.5 متری واقع در سازمان برنامه مرکزی کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس اسکی روی آب یک زن در خیابانهای شهر جده! حیرت انگیزترین دومینویی که تا به حال دیده اید. آموزش طراحی ناخن کاشت با گل خشک فروش آپارتمان 103 متری واقع در سازمان برنامه مرکزی کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس 10 گل به خودی دیدنی در دنیای فوتبال شاهزاده سعودی: ایران در 24 ساعت عربستان را نابود می کند. همپیمانانمان در یمن مارا تنها گذاشتند تدریس بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی تقدیمی برای اولین و واقعی ترین سیریس هود♡نیکی جوون♡ فروش آپارتمان 108 متری واقع در سازمان برنامه مرکزی دریافت شماره مجازی هرکشوری مانند آب خوردن کاشت مو ترمیم مو کاشت ابرو رنسانس فروش آپارتمان 75 متری واقع در سازمان برنامه مرکزی این افتخار ایرانه کاوه رضایی شیمی کنکور موسسه حرف آخراعداد کوانتومی استاد شیروانی آموزش مدلسازی لوله و اتصالات در 3dmax آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی فروش آپارتمان 72 متری واقع در سازمان برنامه مرکزی «معجزه آسا» فصل 2 قسمت 6 ای زاگرس تو دیگر چرا لرزیدی..نمیدانستی کوردها مظلو ترین مشعلدار المپیک : سارا داستان جنبیدن منار جنبون اعتراض یک کشاورز هنگام سخنرانی روحانی در کنگره سراسری تورنومنت تکامل- مستند فراتر از یک بازی ⭕️ وعده سه ماهه سردار قاسم سلیمانی بوقوع پیوست! نبرد موتور کراس با ... و نتیجه ای غیر قابل پیش بینی موزیک ویدیو بانوک مسقطی از فیصل بلوچ موزیک ویدیو Qesmat Tu Pada از فیصل بلوچ موزیک ویدیو دنیا دنیا بی از فصیل بلوچ زلزله استان کرمانشاه و مشکلات مردم زلزله زده - مصاحبه با دکتر یوسف لسانی از ایتالیا یادگیری از طریق بازی کاری- چرا بازی کاری؟ آزمایش پی بردن به وجود هوا در خاک تریلر فصل اول سریال Runaways کمک چشم گیر یانگوم به ایران حمله اخبار ٢٠_٣٠ به بازیگر ترک فیلم جن زیبا معنی هات بودن انسان چیست؟ آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی

آخرین خبرهـا