اختلافات در خاندان آل سعود به شدت افزایش یافته است/ محمد بن سلمان شاهزادگان مخالف را می‌رباید!

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه گزارش داد: خبر‌ها حاکی است با توجه به درخواست‌ها برای برکناری پادشاه و ولیعهد عربستان، بحران در خاندان حاکم بر این کشور شدت یافته است.

شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه افزود با وجود آنکه رژیم سیاسی عربستان به شدت در پی سانسور اخبار مربوط به اختلافات در آل سعود است، اخباری که به بیرون درز کرده بیانگر شدت اختلافات در آل سعود است. در تازه‌ترین خبر‌ها از این نوع، یکی از شاهزادگان سعودی که از خاندان رژیم حاکم بر کشور جدا شده است، در شبکه اجتماعی توییتر، از اعضای گروه موسوم به هیئت بیعت خواست تا در نشستی با افراد برجسته خاندان حاکم سلمان بن عبدالعزیز پادشاه و پسرش محمد ولیعهد را برکنار کنند و یکی از فرزندان یا نوه‌های ملک عبدالعزیز را به منصب پادشاهی برگزینند. همچنین در این درخواست آمده است تمامی زندانیان آزاد شوند، اموال ملک سلمان و پسرش مصادره و در ادامه کمیته‌ای برای نظارت بر اموال خاندان حاکم تشکیل شود.

این درخواست‌ها در حالی مطرح می‌شود که کشور عربستان شاهد موج جدیدی از بازداشت‌هاست، این بار بازداشت‌ها شامل اساتید دانشگاه‌ها، فرهنگیان، نویسندگان، اقتصاددانان، مبلغان، وکلا، شعرا و اصحاب رسانه است. با آنکه این رفتار‌ها و برخورد‌ها در عربستان در سایه سانسور شدید خبری و رسانه‌ای انجام می‌شود، برخورد چکشی با رسانه‌ها هم نتوانسته است مانع انتشار برخی از اخباری شود که پشت پرده‌ها را افشا می‌کند. مجتهد که نام مستعار یکی از وبلاگ‌نویسان سعودی است از فضای خوف و وحشتی سخن گفته است که محمد بن سلمان را فرا گرفته است.

او در توییتر از تلاش اخیر برای ترور ولیعهد عربستان در داخل کاخ پدرش در جده خبر داد. در هر حال اخبار و اطلاعات، از روند رو به رشد اختلافات و درگیری‌ها در خاندان حاکم بر عربستان حکایت دارد، روزنامه ال موندو در اسپانیا با تأکید بر این موضوع، درباره دلایل اختفای برخی از شاهزادگان عربستان می‌پرسد و از اقدام محمد بن سلمان در ربودن برخی از اعضای خاندان حاکم خبر می‌دهد.

انتهای پیام/

شدت گرفتن اختلافات داخلی در خاندان آل سعود

کلیدواژه:

خاندان حاکم | آل سعود

رفتار عجیب بازیگر سرشناس با همسرش عکس/مسابقات ۵گانه نیروی زمینی سپاه تحلیل کیهان از پیام سیدمحمدخاتمی در باره ناآرامی های اخیر اوقات شرعی ۲۷ دی ماه سال ۱۳۹۶ به افق شیراز اوراق کردن کشتی‌های پاکستانی سخت شد list فوت یک کارگر در پتروشیمی شازند بازیگر سریال خانه به دوش درگذشت

آخرین خبرهـا