فارس از وضعیت ترافیکی راه‌ها گزارش می‌دهد اعمال محدودیت ترافیکی شبانه در محور کندوان/ انسداد پنج محور به دلیل نبود ایمنی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بر اساس‌ اطلاعات دوربین‌های نظارت تصویری و سامانه‌ هوشمند تردد شمار بر‌خط‌، ‌در اجتماعی-به-منزله-اعتراض-اجتماعی-است">حال حاضر غیر از محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز است و تردد در آنها به‌ روال عادی ‌جریان دارد.

کل تردد ثبت ‌شده در شبانه‌روز گذشته براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 2071 دستگاه تردد‌شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل 3 درصد کاهش نشان می‌دهد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 12.3 درصد‌، اوج تردد بین ساعات 17 الی 18 و کمترین تردد بین ساعات 4 الی 5 صبح صورت پذیرفت؛ هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

پرترددترین جاده‌های کشور

آزادراه ‌‌کرج‌-تهران، آزادراه‌‌ تهران-کرج‌، آزادراه ‌قزوین‌-کرج، آزادراه کرج-قزوین، ‌آزادراه‌ ‌‌‌تهران-قم‌‌‌، ‌‌آزادراه ‌قم-تهران‌‌، آزادراه زنجان - قزوین، محور تهران-شهریار و شهریار-تهران‌‌‌‌، محور تهران-پاکدشت‌‌‌‌ و پاکدشت-تهران، محور ساوه-تهران و تهران-ساوه‌‌‌ و جاده جاجرود-تهران در 24 ساعت گذشته بیشترین ترافیک را داشته‌اند‌.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی و شرایط نامناسب فیزیکی راه‌

محور رامیان -اولنگ-شاهرود ‌واقع در استان‌های گلستان و سمنان‌ به دلیل نبود ایمنی کافی، فعلاً مسدود ‌است.

‌محور قدیم فسا – داراب، واقع در استان فارس از مورخ 6 فروردین 96 تا اطلاع بعدی به دلیل آب‌گرفتگی مسدود است.

محور جدید استهبان – نی‌ریز (‌مسیر رفت‌)، واقع در استان فارس، از مورخ 7 اسفند 95 تا اطلاع بعدی به دلیل رانش زمین و نبود ایمنی کافی مسدود و تردد از مسیر جایگزین محور قدیم استهبان – نی‌ریز انجام می‌شود.

محور فرعی شمشک – دیزین، واقع در استان‌های البرز و تهران، از مورخ 17 تیر 96 تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

جاده دارزین-دهبکری ‌واقع در استان کرمان ‌از مورخ 25 مرداد 96 تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

‌محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاهی جاده‌ای

محور کندوان‌ از مورخ 23 مهر لغایت 23 آذر 96، روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه‌ و سه‌شنبه هر هفته به غیر از ایام تعطیل و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، در حوزه استان البرز از ساعت 23 الی 5 بامداد و در حوزه استان مازندران از ساعت 21:30 الی 5 بامداد روز بعد به دلیل اجرای عملیات ایمن‌سازی تونل امیرکبیر(شماره 5) و بهسازی سیستم روشنایی تونل کندوان، مسدود است و تردد از محورهای فیروزکوه و هراز انجام می‌شود؛ در زمان اجرای عملیات، محور کرج-چالوس از ساعت 21:30 در حوزه استان مازندران (در مقطع مرزن‌آباد) و از ساعت 23 در حوزه استان البرز (در مقطع میدان امیرکبیر کرج) تا ساعت 5 بامداد روز بعد مسدود ‌است.

محور سیرجان-بندرعباس، واقع در استان کرمان، از روز‌ 1 تیر لغایت 1 دی 96، از ساعت 7 الی 18، به‌دلیل اجرای عملیات بهسازی و تعویض روکش آسفالت، کیلومتر 65 الی 71، مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین باند قدیم سیرجان-بندرعباس به صورت دوطرفه انجام می‌شود.

محور کندوان (حدفاصل چالوس تا دهانه شمالی تونل کندوان‌)‌ واقع در استان مازندران، از مورخ 2 مهر لغایت 30 مهر از ساعت 2 بامداد لغایت 12 ظهر ‌روزهای یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه هر هفته ‌به غیر از ‌ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت‌ کیلومتر 0 الی 80 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

‌محور هراز (حدفاصل آمل تا امامزاده هاشم‌) واقع در استان مازندران، از مورخ 2 مهر لغایت 30 مهر از ساعت 2 بامداد لغایت 12 ظهر ‌روزهای یکشنبه، دوشنبه‌، سه‌شنبه هر هفته به غیر از‌ ایام تعطیلات رسمی‌ و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه به دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت در کیلومتر 0 الی 103 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

محور سوادکوه (حدفاصل کمربندی قائمشهر- گدوک‌) ‌واقع در استان مازندران، از مورخ 2 مهر لغایت 30 مهر از ساعت 2 بامداد لغایت 12 ظهر ‌روزهای یکشنبه‌، دوشنبه‌، سه‌شنبه هر هفته‌ به غیر از ‌ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به‌دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت، کیلومتر 0 الی 90 تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

در آزاد‌راه تهران – قم ‌حدفاصل عوارضی حرم تا پل فرودگاه امام خمینی (ره) ‌از مورخ 2 مهر لغایت 30 آبان 96، روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه، چهارشنبه از ساعت 8 الی 18‌ ‌و روز‌های سه‌شنبه و پنجشنبه از ساعت 8 الی 14 ‌به غیر از ایام تعطیلات رسمی و روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به‌دلیل اجرای عملیات نصب نیوجرسی مفصلی در رفورژ میانی، کیلومتر 0 الی 30 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (‌یک سوم مسیر‌) انجام می‌شود.

در محور قدیم تهران – قم، واقع در استان تهران، تا روز 20 اسفند 96، روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 8 الی 18‌ و همچنین روز‌های سه‌شنبه از ساعت 8 الی 14 هر هفته، به غیراز ایام تعطیلات رسمی و همچنین روزهای قبل و بعد از تعطیلات چند روزه، به‌دلیل اجرای عملیات تراش، لکه‌گیری و روکش آسفالت‌ کیلومتر 15 الی 48 ‌تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور(یک سوم مسیر) انجام می‌شود.

مسافران می‌توانند برای دریافت اطلاعات تفصیلی راه‌ها و خلاصه آخرین وضعیت جاده‌ها، عدد 141 را به شماره 1000141 پیامک کنند و یا با شماره‌های 141 و 88925252 تماس بگیرند.

پیام‌های آموزشی و توصیه‌‌های ایمنی در رانندگی

ایمنی رفت و آمد در جاده و خیابان‌ها یک نیاز ملی است.

با‌ افزایش سفرها در جاده‌‌های کشور، لازم است مسافران و رانندگان، به همه نکات رانندگی و سفر در جاده‌‌ها دقیق‌تر آگاه شوند، البته رعایت قوانین و مقررات رانندگی در همه روزهای سال ضروری و لازم است‌.

رانندگی بدون خطر، با وسیله‌ نقلیه ‌سالم مقدور است،‌ برای سفرها وسیله نقلیه خود را آماده کنید و قبل از سفر، از همه سیستم‌های آن به‌ ویژه ترمز، چراغ‌ها و سیستم خنک کننده موتور‌ بازدید ‌شود.

‌قبل از سفر‌، مقصد خود را مشخص کنید و با تنظیم وقت ‌از عجله و شتاب در طول سفر بپرهیزید؛ برای اطلاع از وضعیت ترافیک راه‌ها و انتخاب مسیر‌، در طول شبانه‌روز با مرکز مدیریت راه‌ها (شماره 141) تماس بگیرید.

‌به میزان ظرفیت وسیله نقلیه خود‌، سرنشین و بار حمل کنید و از جابه‌جایی اعضای خانواده و مسافر در اتاق بار وانت بارها، کامیونت ها و غیره جدا خودداری شود.

‌هنگام بروز گره‌های ترافیکی‌، از اشغال خط عبور وسایل نقلیه مقابل‌ اکیداً خودداری کنید، تا ضمن امکان امداد رسانی‌، پلیس راهور بتواند در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به گشایش راه اقدام کند.

به رانندگان توصیه می‌شود، ‌‌طول مسیر مبدأ تا مقصد را هم بخشی از سفر بدانند و عجله‌ای برای رسیدن به مقصد نداشته باشند، در طول مسیر استراحتی هر چند کوتاه داشته باشند، تا خواب‌آلودگی رفع شود، بسیاری از تصادفات رانندگی در فواصل 30 کیلومتری مانده به مقصد رخ داده است.

رانندگی‌ کاری دقیق و آگاهانه است، اگر تعداد سرنشینان اتومبیل زیاد باشد، نه تنها به سیستم فنی وسیله نقلیه آسیب می‌رساند، بلکه گاهی اوقات مانع دید راننده شده و از واکنش‌های سریع و به‌ موقع جلوگیری می‌کند.

سنگ بنای مهارت و آموزش‌ ترافیکی را باید از مهد کودک گذاشت‌، مربیان‌ مهد کودک می‌توانند شخصیت ترافیکی بچه‌ها را شکل داده و خطراتی که در کمین کودکان است، را کاهش دهند.

تلاش کنیم، با آموزش صحیح فرزندان‌مان را به آگاهی و مهارت در زمینه ترافیک برسانیم و اگر از این آموزش‌ها یک آسیب‌دیده هم کمتر شود، کار بزرگی انجام شده است.

تابلوهای راهنمایی و رانندگی پیام آوران نظم و قانون هستند، رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی ‌نشانگر شخصیت و فرهنگ اجتماعی ما است.

به فرامین و توصیه‌های علائم و چراغ‌های راهنمایی توجه و از آنها پیروی کنید، توجه به این تابلوها که نشانه‌های نمادین قوانین و مقررات عبور و مرور هستند، الزامی است، این علائم‌ دستورالعمل رانندگی صحیح را نشان می‌دهند، مطمئن شوید، مفهوم همه علائم را می‌دانید.

آرامش در حین رانندگی موقعیت‌های خطرناک سانحه‌ساز را برطرف می‌سازد.

استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی بسیار خطرناک است، در صـورت ضرورت پاسخ گویی، خودرو را به منتهی‌الیه سمـت راست خیابان هدایت کرده و سپس به گفت‌‌وگو بپردازید‌، طبق آخرین بررسی‌ها‌ تلفن همراه عامل بسیاری از تصادفات رانندگی است؛ بر اساس شواهد تجربی، رانندگانی که از تلفن همراه استفاده می کنند، چهار برابر بیشتر از رانندگان دیگر در معرض خطر تصادف هستند.

شما باید بتوانید شماره خودروها را از فاصله 20 متری بخوانید، اگر در دید خود مشکل دارید، حتما باید در موقع رانندگی از عینک استفاده کنید.

توصیه می‌شود‌، رانندگان همیشه در داخل خودرو یک دستگاه کپسول آتش‌نشانی استاندارد به منظور خاموش کردن آتش و مـهار ابعاد آن به همراه داشته باشند.

داشتن حس مسئولیت و عدم توجه به منافع شخصی، مهمترین عامل برقراری ایمنی و جلوگیری از بروز سوانح دلخراش رانندگی است؛ اگر جاده و خودرو به گونه‌ای ایمن و صحیح ساخته شوند و در کنار آن کاربران نیز از قوانین تبعیت کنند، مشکلی در رانندگی به وجود نخواهد آمد.

‌گذشت در رانندگی اولین قدم در نظم دادن به ترافیک است

سرعت زیاد در رانندگی‌، شتاب برای رسیدن به حوادث است؛ رانندگان دقت داشته باشند که‌ کمبود زمان خود را با سرعت زیاد‌ جبران نکنند.

‌رانندگان با رعایت اصول ایمنی، سفری‌ مطمئن خواهند داشت؛ مدت زمان تردد در جاده‌ها از مبدأ تا رسیدن به مقصد هم بخشی از سفر است، بهتر است مسافران از این زمان هم برای بهره‌مندی سفر خود استفاده کنند و فقط به رسیدن به مقصد نیندیشند.

طبق آمار بسیاری از تصادفات رانندگی ‌در فاصله 30 کیلومتری شهرها رخ می‌دهد، راکبان موتورسیکلت‌ در صورت الزام تردد در حاشیه راه‌‌ها، همه قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کرده و احتیاط را در دستور کار خود قرار دهند‌.

مقررات ترافیکی فقط مخصوص رانندگان نیست، رهگذران پیاده هم باید به آن توجه کنند.

از عابران پیاده‌ در حاشیه شهرها تقاضا می‌شود، تا حد امکان در حاشیه جاده تردد نکنند و عبور عرضی از جاده نداشته باشند‌.

بیشترین تصادفات رانندگی که در 30 کیلومتری شهرها رخ می‌دهد، مربوط به راکبان موتورسیکلت و عابران پیاده است؛ از رانندگان وسایل نقلیه خودرویی تقاضا می‌شود، احتیاط را بسیار بیشتر در این مسیر‌ها در دستور کار خود قرار دهند.

رانندگان عدم تخطی از سرعت مطمئنه و تردد با سرعت مجاز را همیشه در دستور کار خود قرار دهند، بیش از 50 درصد تصادفات رانندگی به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه و سبقت غیرمجاز رخ می‌دهد.

‌در بسیاری از تصادفات رانندگی که در سرعت بالای 50 کیلومتر در ساعت رخ می‌دهد، بر اثر برخورد سـر راننده به شیشه جلو و قفسه سینه با فرمان اتومبیل ضربات مرگ‌آوری بر سرنشینان جلو وسیله نقلیه وارد می‌‌شود.

ضربات وارده به ناحیه سر و گردن علت اصلی بیش از 70 درصد تصادفات منجر به فوت است، به همین دلیل بستن کمربند ایمنی برای راننده و سرنشینان ردیف اول وسایل نقلیه در حال حرکت در بزرگراه‌های درون شهری، کمربندی‌ها و جاده‌های بین شهری الزامی است.

طبق مطالعات انجام شده تـوسط سازمان بهداشت جهانی استفاده صحیح از کمربند ایمنی احتمال مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی را تا 60 درصد کاهش می‌دهد.

هنگام رانندگی در بزرگراه‌ها همواره از سمت راست حرکت کنید، مگر آنکه قصد سبقت داشته باشید‌، تغییر خط عبوری باید با احتیاط و با استفاده از چراغ راهنما انجام شود.

مسافران‌ و رانندگان طول مسیر مبدأ تا مقصد را هم بخشی از سفر بدانند و عجله‌ای برای رسیدن به مقصد نداشته باشند، در طول مسیر استراحتی هر چند کوتاه داشته باشند، تا خواب‌آلودگی رفع شود، بسیاری از تصادفات رانندگی در فواصل 30 کیلومتری مانده به مقصد رخ داده است.

هنگام سفر اطمینان حاصل کنید که شیشه‌های اتومبیل و چراغ‌های جلو و عقب و همچنین چراغ‌های ترمز‌ تمیز و ‌سالم باشد؛ از نور پایین استفاده کنید و در صورتی که نمی‌توانید بیشتر از صد متر مقابل خود را ببینید، چراغ‌های مه‌شکن خود را روشن ‌کنید.

در زمستان چنانچه قصد دارید، سـرعت خود را کاهـش دهید، به آرامی از تـرمزها استفاده کنید، تا با روشن شدن چراغ‌های ترمز، رانندگانی که پشت سر شما حــرکت می‌کنند، از کم شدن سرعت شما آگاه شوند.

در سفر، از وسایل هشدار دهنده خودرو نظیر‌ بوق، فلا‌شر، چـراغ‌های راهنما و غیره ‌‌بازدید کنید ‌و از سالم بودن آنها مطمئن شوید.

اگر در جاده مه غلیظ و شدید شد، به آهستگی به منتهی‌الیه سمت راست سواره‌رو رفته و توقف کنید، سپس‌ فلاشر ماشین را ‌فعال کنید.

‌به یاد داشته باشید، در روزهای بارانی و برفی باید با دقت بیشتری رانندگی کرد‌، زیرا سطح اصطکاک چرخ‌های اتومبیل با آسفالت سطح سواره‌رو در چنین مواقعی کاهش می‌یابد.

‌هنگام خرابی احتمالی وسیله نقلیه‌ در شانه خاکی جاده‌ توقف کنید و با استفاده از علائم ایمنی‌‌ (نظیر مثلث خطر) به‌ویژه در تاریکی هوا، نسبت به رفع نقص آن اقدام کنید.

انتهای پیام/‌ب

پارس جنوبی – پرسپولیس؛ تارتار و برانکو به دنبال حل معادله قهرمانی نیم فصل ۱۰۷ زن در زلزله بی‌سرپرست شدند/تدابیر لازم برای توزیع کانکس‌ تلاش آمریکا برای حضور نامحدود در سوریه دهقان فداکار و اسطوره دانش آموز ایرانی بستری شد محمود مشحون استعفا کرد اسامی مصدومان زلزله بروجرد+جدول ۳۶ نفر مصدوم بر اثر زلزله ۴.۳ ریشتری در بروجرد بستری شدن «ریزعلی خواجوی» دهقان فداکار در بیمارستان حرکت های TRX قسمت سوم نگاهی به عملکرد برترین دروازه بانان (قسمت اول) پایان داعش و تقدیر از وعده صادق تدریس قوانین تغییرات کیفی مدار-استاد کامیار تدریس مبحث مدار-استاد کامیار تست 95-استاد کامیار نازنین زاغری را بهتر بشناسیم بازتاب از دو آینه -استاد کامیار احمدی نژاد: بچه هایم جاسوس نیستن! حساب دولتی باز نکردم هر ماه سودش را شخصی بگیرم! وجرحای و جرحای یا دنیا کافی کافی الم ...تصمیم رسول ابو حسانی گیم پلی از کلش رویال کوتاه ولی حماسی آموزش ثبت نام در آزمون های آنلاین ریتم برگزاری مسابقه به داوری Influencerها آیه ای از قرآن کریم در نمایشنامه هملت! عکس از یه دوستی شیرین میمیری از خنده گیم پلی بازی anger of stick خنده دار گلهای لیگ اروپا: میلان 5-1 آستریا وین خانواده كاملا واقعى اورافترهاى وسایل عروسک بی بی بورن من آموزش نرم افزار MotiveWave بخش اول-معرفی اجمالی ابزارها آموزش نرم افزار MotiveWave بخش دوم - ابزارهای هارمونیک آموزش نرم افزار MotiveWave بخش سوم - ابزارهای الیوتی آموزش نرم افزارMotiveWaveبخش چهارم-اندیکاتورها-استراتژی یار دبستانی تدریس پارادوکس زیستی استاد شاکری موسسه ی حرف آخر تخم مرغ شانسی پونی ی جدیدم ♡ FarCry3 | شکارچی وارد میشود !!! مجید چالش گربه حمید صفت در فیلم سینمای من دیونه نیستم تبلت مسیح علینژاد - باورنكردنی اما واقعی - سريال تلويزيونی محمود احمدی نژاد - زندانی سياسی نداريم آیا واقعا داعش نابود شد؟از زبان حاج قاسم سلیمانی بشوید خلاصه بازی لیون 4-0 آپولون (HD) استفاده از انرژی باد بازی Rust Experimental سرور FanavaGame رانندگی با ماشین خلاصه بازی آث میلان 5-1 آستریا وین (HD) فیلم خانه دختر (تیزر) جمعه مبارک کانال خدا jhmvd@ خوم وه شه له شه ل - عزیز و عینه الدین ماشین فراری پلیس شهرستان خوی آموزش ساخت گوسفند رنگین کمانی فیلم اسرافیل نماز جماعت بهترین استاد کنکور گیم پلی بازی the evil within 1 | از خودمون نمایش رزمی شاگردان نونهال استاد جعفر نوایی(هاپکیدو GHA) مداحی اجرای اهنگ عشقم این روزا در کنسرت کیش محمد علیزاده گیم پلی از بازی رزنت اویل7 آموزش تحلیل بنیادی - بخش اول آموزش تحلیل بنیادی - بخش دوم مداحی فیلم قهرمان کوچک کبتران پرشی آس آموزش زیبا و بسیار بامزه میکاپ توسط کودک نکات سریعی درباره گرندپری ابوظبی مدل موی بسیار زیبای عروس ترانه بالای نی - داریوش - آلبوم سفره سین (1372) آموزش میکاپ آموزش طراحی فوق العاده ناخن طنز های ورزشی(آماتور)"حتما ببینید" مدل موی بسیار زیبا و جدید آرایش لب آرایش زیبا و متفاوت چشم آموزش فوق العاده زیبای آرایش آتش گرفتن احسان کرمی در برنامه زنده تلویزیونی! آموزش میکاپ آسان چرخ آب آرایش چشم شروع متفاوت کنسرت کیش محمد علیزاده با یک ادم دیگه ای طراحی رنگارنگ و زیبای ناخن آموزش اتوی مو ❄ میـℳɪℵـکس الـɛℓsαـسا و پیـρЇт¢нـچ ❄ ❄ میـℳɪℵـکس الـɛℓsαـسا و پیـρЇт¢нـچ ❄ ❄ میـℳɪℵـکس الـɛℓsαـسا و پیـρЇт¢нـچ ❄ مدل موی بسیار زیبا و جدید برای بانوان آموزش رژ لب زدن ❅ میـℳɪℵـکس یخـƒℜѺzɛɴـزده ❅ آموزش آرایش حرفه ای و بسیار زیبای چشم رنگ موی فوق العاده زیبا آموزش آرایش آموزش رفع شکستگی و نرم کردن موی سر با استفاده از مواد طبیعی جنگهای باستانی فرازمینی ها استاندار خوزستان و بازدید از نمایشگاه نفت خرگوش مینیاتوری آموزش میکاپ برای پوست تیره ✭ Иøη ∂ɪ$sɴεʏ ✭ (معرکه اس) مدل موی پاپیونی دخترانه مدل موی زیبای عروس آموزش میکاپ چشم آموزش تحلیل بنیادی - بخش سوم ایا میدانستید مشت جدی مایک تایسون 1 تن ضربه وارد میکند خوردن انواع حشرات سوخاری توسط دختر چینی آموزش زیبا و حرفه ای آرایشگری معجزه میکنه این آرایش آرایش حرفه ای و چشم ♤ میـℳɪℵـکس جلـʝ₤₰sαـسا ♤ (جک دقیقا با السا چیکار کرد؟) سریع ترین مردان جهان با آهنگ عربی مخصوص فیلم آموزش آهنگ تولد شعرخوانی استاد بهمن طاهری درباره زلزله کرمانشاه یادی از گذشته؛ فیلم آموزش آهنگ مبارک باد سفره آرایی با تخم مرغ واقعا زیبا و اشتها آوره آموزش آهنگ ای جونم سامی بیگی میوه آرایی حرفه ای واقعا تماشایی و زیبا خلاصه لیگ اروپا: اوسترسوندز 2-0 زوریا (گلزنی سامان قدوس) آموزش آهنگ شیطونک افشین انار رو اینطوری میخورن، انار خور حرفه ای مصاحبه بامحمدرضاگلزاروپیتبول ایرانی دختر مسخره و شتر باهوش 1- قواعد اصلی و بنیادین عکس ها آهنگ نگار فیلم اهنگ زیبای بلوچی فرشاد ریگی قابلیت های محاسباتی Apple Siri امیر - [اسمون دل] آخرین فناوری ماشین های هوشمند - ماشین دیوارچین 10 گل برتر نیویورک سیتی در فصل 2017 ماشین کنترلی wltoys 12409 میکس فیلم New Life (زندگی جدید) محبت شگفت آور حیوانات به غیر هم نوعشان فیلم سینمایی خالتور تیزر تاج محل شاهكار معماری ایرانی در عصر تیموری آهنگ سرکوب از یاس آموزش اپن آفیس دراو - Open Office Draw درس 2 - صفحه اصلی (interface) سالن ورزشی دانشگاه آزاد تهران ، فوتسال زنان دوربین مردم۲ - حق مردم و بردن و خوردن نمونش مسکن مهر کدومشون ناز تره؟؟ آموزش اپن آفیس دراو - Open Office Draw درس 3 - پروژه و فرمتها (Project & Formats) شنیده ها حاکی است، هلال احمر قیمه های فاسد و ... اجرای خواب ستاره از win_Band آهنگ نانسی بخشی ازتمرینات باشگاه کاراته حیدر کرار گمبوعه شری از بچگی هم حرفه ایی بود لیونل مسی مقابل 10 دروازه بان بزرگ دنیا انباگسینگ بازی عالی OUTLAST بازی با مرگ۲ ماشین ریلی اسباب بازی.کیت سازان.ماشین اسلت.ماشین مد بعضی از شخصیت های رزیدنت اویل در جی تی ❄ میـℳɪℵـکس الـɛℓsαـسا ❄ یعنی هنوز هم باید سکوت کنم؟؟ بافت مو شعرخوانی استاد کریمی پور درباره مرحوم شکوفه و فیروزی زیبایی های جام جهانی فوتبال نقاشی حرفه ای کریس ردفیلد(5) باربی جدیدم میکس بسیار زیبا از جیک و البرت و لیان ریاضی کنکور ریاضی کنکور ریاضی کنکور دانته و جیک ظرافت نگاهی گذرا به کشور روسیه میزبان جام جهانی فوتبال 2018 ریاضی کنکور ریاضی کنکور ریاضی کنکور آهنگ محلی گیلکی - گروه هنری تلار - ترانه برزی برزی ریاضی کنکور ریاضی کنکور موزیک ویدیو تبریک حلول ماه ربیع الاول ریاضی کنکور صدای بسیار زیبای پسر بچه ترکیه ای ریاضی کنکور ریاضی کنکور ریاضی کنکور ریاضی کنکور سکانس خیلی خنده دار علی صادقی ریاضی کنکور آهنگ محلی گیلکی - گروه هنری تلار - ترانه آها بوگو ریاضی کنکور سریال طنزشبهای برره عاشقانه واقعی (♥ω♥ ) تا آخر ببین خیلی عالیه آهنگ محلی گیلکی - گروه هنری تلار - ترانه رعنا فرشته های زمینی دی وی دی آموزشی دی وی دی آموزشی دی وی دی آموزشی ایل قشقایی دی وی دی آموزشی دی وی دی آموزشی دی وی دی دی وی دی دی وی دی آموزشی جدایی... دی وی دی آموزشی امید وارم خوشتون بیاد دی وی دی آموزشی دی وی دی آموزشی دی وی دی آموزشی دی وی دی آموزشی دی وی دی آموزشی https://t.me/Melodrama جوین شوید دی وی دی آموزشی فیک اپ تلگرام ۱۰ تا از بهترین کشتی کج کاران جهان ۱۰ تا از حقایق جالب درباره مایکل جکسون که حتما نمیدانستید انیمیشن کوتاه The Life of Geoff شاهین درایورم گیم پلی مولتی ( فارسی ) Call Of Duty:WW2 WAR MODE زندگینامه لیونل مسی (بیوگرافی) - Lionel Messi زندگی فوق لوکس پسر 15 ساله عرب اماراتی! / پسر ۱۵ ساله ثروتمند اماراتی! مشاوره کنکور مشاوره کنکور مشاوره کنکور مشاوره کنکور مشاوره کنکور مشاوره کنکور تریلر فروزن۳ (Olaf's Frozen Adventure) مشاوره کنکور مشاوره مشاوره مشاوره مشاوره مشاوره ژیویر رستوران چلوشیش در چهارشنبه ها با شکم (قسمت دوم) مشاوره مشاوره مشاوره آهنگ غمگین السا در Olaf's Frozen Adventure وقتی به مومو عروسک میدی اپلیکیشن مجموعه اصوات معجزه گر کلیپی از السا و آنا در فروزن۳ (اولین نفرم-توضیحات) @hadyzx70 ناکامان 1 مشاوره کنکور کلیپی از اولاف در فروزن۳ (اولین نفرم-توضیحات) اقتدار نیروی هوایی در رزمایش حریم ولایت(آبان96-اصفهان) #لؤلؤ_و_مرجان|قاطعیت در دفاع از شعایر و حریم اسلام آموزش کاشت سیب زمینی در گونی تلاوت دلنشین آیه ای از سوره فاطر با ترجمه فارسی! تلاوت دلنشین چند آیه از سوره الصّافات با ترجمه فارسی! کلیپی از السا و آنا در فروزن۳ (اولین نفرم-توضیحات) ناکامان 1@hadyzx70 بهترین مشاور کنکور بهترین مشاور کنکور بهترین مشاور کنکور بهترین مشاور کنکور حاصل عشق ای جووونم بهترین مشاور کنکور خنده خاص پدر و پسری جوابهایی که می توان به آتئیست ها درباره قانون علیت داد! وقتی سانا و مومو حوصله شون سرمیره و با هم مچ میندازن تبلیغ چوب مسواک (اراک) در اروپا برعکس ایران تبلیغ فلوراید...؟؟؟ بارون اومده در کرمانشاه رزمایش ارتش ترکیه در شمال عراق و حمله به مواضع پ ک ک پارک میلیاردی ماشین در مهران استاد راعفی پور در پیاده روی اربعین 96 مود زیردریایی در جی تی ای سن اندرس اجرای زنده و فراموش نشدنی علی اصحابی خخخخ خنده عجیب و مضحک زن وقتی موبایلت گم میشه !! شهرام ناظری_لای لای (لالایی؛ ترانه کردی) زیرنویس فارسی استاد شهرام ناظری _ کرماشانی / کردی HD استاد شهرام ناظری _ شیدا شدم استاد شهرام ناظری _ شیرین شیرین /کردی بهترین مشاور کنکور شاخ و شونه کشیدن پنگوئن ها برای هم بهترین مشاور کنکور بهترین مشاور کنکور تبلیغات: آیفون 10 درد دل مرد کرمانشاهی با نوید محمد زاده لقمه بزرگتر از دهان با نام عشق از هر زاویه! مجموعه طنز خنده بازار 306 حریر حریره / شعر فولکلور کردی کلهری / استاد شهرام ناظری تبلیغ ساعت هوشمند هوآوی هوندا آرم جدید هیئت شبیه خوانان قائم المنتظر شهرام ناظری آهنگ «برگریزان» را به مردم زلزله‌زده کرمانشاه تقدیم کرد شارام نازری - کوردستان گەر تۆ نەبی تاجی شاهیم بۆ چیە؟ ‫ استاد شهرام ناظری قطعه کوردی کنسرت کرمانشاه kaki.ali23@yahoo.com جنگنده میگ 35 نیروی هوایی ارتش روسیه بلایی که داعش و آمریکا بر سر شهر رقه آوردند فیلم گل حامد کاویانپور به ذوب آهن سال ۸۰ - گل اول بسیج سرجوب از سال 90 تا 95 گل به خودی ذوب آهن روی فرار سهراب انتظاری - گل دوم معلم بلوچ گل لیث ناصری به ذوب آهن سال ۸۰ - گل سوم دلم برات تنگه/مهراب قصاص گل اسماعیل حلالی به فجر سپاسی شیراز نیرو های عراقی که به سمت ایران می ایند. رژه رژه خخخخ...هنرهای رزمی!!؟ خیلی خنده دار ببینید چه خوب صحبت میکنه نقاشی عقرب ساحلی - drawing a sand scorpine بیوگرافی گروه Twice اینو میگن "خلبان" با یه بال نشست!! شب اول fanf 4 نشید وانتصرت زینب (نیروهای ویژه مدافع حرم) دبریش چالش بطری آب - water bottle flip میکس من(سریس هوود) و خواهرم(رامونا بدولف) روزی جادویی!!! یه کلیپ قشنگ مقایسه ی شتاب گیری هوراکان با اونتادور چشم چشم دوابرو غمگین عکسای خودم دست از سرم بردار ترکیده خخخخخخخخخ ایران (اتیش سوزی) نسخه رسمی بازی shadow fight 3 تیزر فیلم deadpool 2 (دِدپول ۲) با زیرنویس فارسی شاخ بازی مکان های نادیدنی شکار دیدنی حال گیری بلک برد الیت دارم سوز به دلاتون دزدی های مدرن خوانندگی دوتا دختر طنز خود... خوشگل نوابغ گیم پلی اول بازی Warframe مرحله مسابقه با cesar در gta sa ابراهیم تاتلیسس - ابراهیم تاتلیسس - ابراهیم تاتلیسس سوره الفلق شیخ عبدالباسط رح بیمه ایران بیمه بدنه خودرو بیمه شخص ثالث قسطی خرید سوره الناس تلاوت شیخ عبدالباسط زلزلہ کرمانشاہ انقراض ببر مازندران تلاوت سوره الفاتحه شیخ عبدالباسط رح GTAV | موزیک ویدیو قلب من از شادمهر تقدیم به اولین و واقعیترین فاراح گوود فیری کربن دی اکسید در بازدم (1) ... Emo band-امو بند کربن دی اکسید در بازدم (2) ... یه آهنگ خیلی خیلی خوشگل از پونی های انسان هیچوقت این ۶ نوع زن را برای همسری انتخاب نکنید! Top 10 Farsi تریلر بازی Shadow Fight 3 درتیوتر فیسبوک گوگل + سنتر حرف اول و میزند آموزش نصب Eclipse IDE برای C و ++C و java (فارسی) آنالیز/ بررسی گریپ فورهند راجر Masih & Arash AP - Mane (مسیح و آرش - منه) تلاوت ایه الکرسی شیخ عبدالباسط رح بارهای یک جسم رسانا (2) ... جدید حامد اهنگی آهنگ اپل بلوم (رویای تو) pmv تلاوت سوره الفاتحه شیخ المنشاوی آهنگ پرنسس لونا (من رو بکش ) آهنگ فوق العاده زیبا تنهای دانشگاه های ما را چه شده است! ابراهیم تاتلیسس - ابراهیم تاتلیسس - ابراهیم تاتلیسس مسابقه نقاشی پونی ویدیو تا اخر ببین لایو اکشن دیدنی از مبارزه آساسین با کماندار سبز 2 لطفا توی کانال اسلایم ما عضو شوید(توضیحا) حمله کفتارها به گاومیشی درحال زایمان هایلایت کاورینگ مات اتومبیل |بزودی| کمپین وطنم بدون زباله - روستای تولون و حومه 2 تا خدا نخواهد... نقاشی هام پنج انسان واقعی با قدرت های ابر انسانی آنالیز/ بررسی فورهند اینساید اوت راجر فدرر آتشفشان یا دریا!؟ دودی شیشه نانوسرامیک اورافول | فیلم محافظتی شیشه خودرو بازگشت شیر سوئدی (زلاتان) به میادین فوتبال خلاصه بازی میلان 5-1 آسترا وین کمپین وطنم بدون زباله - روستای تولون و حومه 1 آموزش شینیون روی موی کوتاه جان سینا در مقابل یت رولینز ضربه فنی شدن کفتار توسط سگ وحشی... موزیک ویدیو از جیل وکریس سلام بچه ها من نیوشام :ژینا:دونیا :مریم:عسل. در ویدیوهای بعدی آموزش این تکنیک را خواهید دید مصاحبه با کمپین وطنم بدون زباله - روستای تولون و حومه امپرادور دارك،سنگ دارك امپرادور،سنگ امپرادور اسپانیا السا و جک فراست (نبینی نصف عمرت رفته) سرود ملی ایران 10 گل برتر دربی روهر پرده آخر: مارمولک! پرده آخر: ژنِ عنکبوت! پرده آخر: خیلی خره! پرده آخر: به این می گن استدلال! گوهر نایاب لطفا تماشا نمایید آهنگ صوفیانه-شعر از مولانا- خواجه ابراهیم احراری معرفی GMC سیرا ، روباه صحرایی هاشور ابرو میکروپیگمنتیشن ابرو میکروپیگمنتیشن نفس دوست پسر گوزو... السا و جک فراست جلسایی پرده آخر،وقتی امام جمعه قاطی میکند !!! مدرسه رپ پرده آخر: ببینین چکارتون می کنیم! درس اخلاق یک معلم مستان سلامت میکنند-شعر ازمولانا- بزرگترین فاجعه و دروغ سال ۹۵ چی بوده؟ مرگ خرمال کننده پرورش قارچ دکمه ای با دکتر اردلان قیلاوی زاده ۰۹۳۵۸۲۵۳۹۴۵ ماجرای باردار شدن یک زن از مرد نامرئی! بار دار کردن دختر8ساله توسط داعش آزار و اذیت وحشیانه دختر بچه 18 ماهه همسایه توسط مرد شیطان صفت جلوی چشمان فرزندانش انیمیشن کوتاه لو | LOU 2017 HD نمایش عروسکی در love live معرفی و بررسی تخصصی جگوار XF S اسپرت بریک ۲۰۱۸ فیلم ترسناک خنده دار حمله کوسه ها ترسناک کانال عیدالزهرا : بدنسازی که ازشدت تمرین خرکی دیگه بدترکیب داره میشه مسعود امانی تلاوت «سوره حمد"الفاتحه"» محمود الشحات أنور AMV از انیمه گینتاما زۆر زۆر ترسناك حمید لولایی جدید سخنان رهبر انقلاب درباره نابودی داعش مرتضی FZ باهم میسازیم کلیپ کره ای رمانتیک عجیب ترین اشتباهات دروازه بانان در سال 2017 میکس زیبای کره ای مسابقه ی دوبله (توضیحات) رویای امپراطور خنده دار funny انیمیشن خنده دار سوریلند درباره مربی تیم ملی ایران بازی خیلی بامزه و خنده دار - بیبینید و امتحان کنید مسافر کشی با وانت مخ زدن دختر برای سوار کردن Zaraclip3 مستند جنجالی از ظهور تا صعود با محوریت قاسم سلیمانی وسایل باربی من دوبله طنز (مجید ننته) دابسمش جالب ودیدنی از زهرا منجی میکس سریال های زیبای کره ای بی چاره سگه میکس غمگین سریال عاشقم شدی مرگی که خبر نکرد کلیپ فوق العاده غمگین کره ای( بنیامین _یادم میاد) کلیپ مستند داعش فستیوال هالووین و مصاحبه با love live معجون می خورم high میشه سیزده به در دخترهمسایه میکس من از دوتا عشقام رینبودش و پینکی پای جواب دندان شکن گربه هایی که بهشون میگین مجید دوبله طنز نیشابوری کانال نیشابوریا دخترهمسایه و عروس خاله مرتضی FZ طنز دیرین دیرین؛در حاشیه گرانی نان حضور ماکان بند در کنسرت پازل بند سنتر ادرس ما در تیوتر فیسبوک گوگل مثبت,بطور مستقیم انیمیشن کوتاه پاپی _ هتل ترنسیلوانیا 2017 اینتروکانال حامدزمانی دلارام دور همی قسمت 85 ماکان بند دختر همسایه Kouros - Dokhtare Hamsayeh کوروس - دختر همسایه ماکان بند توفان شدید در روستای پیران هیرمند سیستان و بلوچستان یک دابسمش باحال از فیلم ۵۰ کیلو آلبالو! ❤ تک چرخ بچه های قلعه نو بالا خواف اقدام عجیب دختری که ناخواسته از پسر همسایه باردار شده بود! دانلود مود NARUTOبرای جی تی ای 5 بیشترازیک_سفر 2: به جای باید و نباید چی بگیم؟! آموزش ورزش _ ۹۱ تله برای شکار خرگوش مزه عشق به خدا بسیار زیبا و شنیدنی کلاس گذاشتن دخترا برای پسرا بهترین خواننده افغانی در جهانBest hazaragi remix کلیپ وعده صادق سردار قاسم سلیمانی دختر ۱۵ ساله حامله شده باهم دعوا میکنن عکس هایی که درست کردم خرید تلویزیون از بانه نحوه اتصال انکودر به PLC AS300(وحید مقدم 09122407352) حرف های خاکی بچه ها کلیپ اهنگ شوق زندگی در هر لحظه ممکن است در کام مرگ خاموشی گیرد گفت و گو با بدل حامد همایون تیزر قسمت 9 سریال مروارید سیاه آموزش فوق العاده ی براشینگ حرفه ای سنگ دارك امپرادور اسپانیا سنگ فردان دنیای سنگ خارجی باردار شدن دختر چهارده ساله توسط پدروپسر پولدار حامله شدن از تربوز دوبلم از عشقم پینکی پای نظر اسلام در مورد دروغ گفتن به زن انیمه دخترانه کارآگاه ارواح یاکومو - Shinrei Tantei Yakumo قسمت 5 فارسی ماکان بند موزیک شاد از سه برادر خداوردی بنام بپر بپر چهره فوتبالی ها و برنامه کودک ها آموزش ورزش _ ۹۲ AMV از انیمه گینتاما حامد همایون پرده آخر دروغ های دولت احمدی نژاد دروغ هایی که آقای روحانی گفت !!!! امیر مقاره ویدیو های قبلشه باور کنید شاید لحظه بعدی در کار نباشد باور کنید انیمیشن جدید ماجراجویی یخی اولاف پارت اول کامل ماین کرافت ساخت وان موج سواری یک خانم در خیابان های جده عربستان بعد از سیل تقدیم به نرگس جـونیـیییی عاشقتم نرگس.پونی پرده آخر: همشیره ی برادرِ کرّه خر! پرده آخر: چه بویی همه ایرانو وَر می داره! پل زیبای ماگدبورگ در آلمان برای عبور کشتی ها آموزش _ ۹۳ تله برای شکار عقاب پرده آخر: گاریِ سیب زمینی! پرورش قارچ دکمه ای با دکتر اردلان قیلاوی زاده۰۹۳۵۸۲۵۳۹۴۵ ترانه کردی در سوگ و غم زلزله زدگان کرمانشاه مجموعه دورهمی قسمت 99 رفتگری با مدرک فوق لیسانس! خیانت ماین کرافت پرده آخر: روایت داریم؛ ناخنهاتونو بگیرین و انبار کنین! پرده آخر: بلیط واسه پل صراط! کمک در حق مسلمانان زلزله زده غرب کشور ساخت پورتال پرده آخر: این و داداشش می شن دو تا نابغه! pmv تقدیم به star starlit جون پادشاه عاشق آموزش ورزش _ ۹۴ پرورش قارچ دکمه ای با دکتر اردلان قیلاوی زاده همایش ماشین بازهای کرمان در تاریخ 96/9/17 در جاده باغین نمایشگاه بین المللی پرده آخر: نگاههای عاشقانه! پرده آخر: واقعا گریه می کنه؟! انیمه نارنجی - orange قسمت 7 با زیرنویس فارسی کشتی کج دابسمش لحضه خنده دار در ماین کرافت هیئت عزاداران حضرت ابوالفضل علیه السلام ینگجه پیام مهم سردار سلیمانی به محضر رهبری درباره نابودی داعش ترسوندن بقیه در هالووین توسط love live سری ویدیو های WTF Moments قسمت 6 فوری مسابقه استند تاپ کمدی به زودی علی ضیاء:در زندگی چه کاری میکنم به خودم مربوط است آموزش ورزش _ ۹۵ اقیانوس با موجودات باور نکردنی و عجیب پر شده است مرحله اخر بازیgtasa کاش حرمت لباس مقدس روحانیت رعایت میشد و حداقل بدون اون لباس مقدس بود اغفال دختر جوان توسط مرد نابینا دابسمش من با جناب خان جدیدترین داب اسمش فوق العاده خنده دار ایز محسن عطر شمی اا حصریا ۲۰۱۸اا سید فاقد الموسوی مد گرافیکی خاص و بسیار متفاوت دابسمش زیبا با آهنگ روز به روز امیرتتلو الکتریسیته جاری-استادکامیار پرورش قارچ دکمه ای با دکتر اردلان قیلاوی زاده کالبدشکافی OnePlus 5T نماهنگ فوق العاده زیبای مهدوی کلپ خنده دار آصف جلالی و نادیه بهار تماشا کنید انیمه دخترانه نورن 9 - Norn9 Norn + Nonet قسمت 11 فارسی لانچ کنترل چیست؟ پرورش قارچ دکمه ای با دکتر اردلان قیلاوی زاده ۰۹۳۵۸۲۵۳۹۴۵ اولین تریلر انیمیشن Smallfoot - زومجی کیندر جدیدم پرورش قارچ دکمه ای با دکتر اردلان قیلاوی زاده لحظه و شدت زمین لرزه 4.3 ریشتری در بروجرد مود منو جی تی ای انلاین امکانات1 قلت شیفت چیست؟ خرید تلویزیون از بانه چیکار کنم پول ندارم که نوت 8 خرم! نایتکور بسیار زیبا ویدیو جذاب غنچه های زخمی ارومیه شهری به وسعت آذربایجان فقط اونجاش که میگه هاپ هاپ هاپ، ویدیو جدید امیرتتلو زینب تلگینی حیل ما بیه اا۲۰۱۷ الردودسید فاقد موسوی دابسمش جالب از ارش اصلی بالا رفتن با موتور از کوه مصطفی اسماعیل پور قلعه نویی وای من خیلی خندیدم حتما ببینیدfifa.pes سبک جدید دابسمش! فقط دختره... تحلیل تغییرات سرعت از روی نمودار مکان - زمان خواستگاری عجیب از یه دختر وسط ضبط برنامه شبکه نسیم! مشاهد تعرض للمرة الأولى للجنرال قاسم سليماني خلال قيادته للمعارك ضد داعش في سوريا والعراق موشن گرافیک | کرمانشاه قلب ایران-حتما ببینید... ۱۰ فرد خطرناکی که بشدت از آنها دوری کنید Top 10 Farsi انیمیشن تام و جری. سکوت!! تحلیل تغییر جهت حرکت با استفاده از نمودار مکان زمان تعویض لاستیک خودرو سمند انیمیشن ماجراجویی یخی اولاف ورژن جلسایی رفتگری با مدرک فوق لیسانس! آرزو داشتم شهردار شوم... برای مسابقه ی تی تی جون انصافا دزد و سارق هامون هم باحال هستند! سالن معرفی فیس لیفت لینکلن MKC خنده بازار از تمام استعدادش استفاده میکنه! مرور 1 از حرکت شناسی (سینماتیک) نماهنگ زیبای نسل غیرت باصدای سعید رستم پور پیام صالحی / payam salehi تبریک سالگرد گروه آریان پاسخ رهبر ایران به نامه سردار سلیمانی و نابودی داعش چگونه هل من ناصر ینصرنی امام زمان (ع) را لبیک بگوییم؟ دابسمش نمودار سرعت - زمان مجموعه طنز خنده بازار 307 مسافر خونه/مهراب پیوند عجیب و جالب میوه‌ها پاسخ های یک کلمه ای جالب علی دایی در باره نظرش در مورد علی کریمی ، کیروش، پروین، مایلی کهن ... مثال از نمودار سرعت زمان 3D.art. یه چیز جالب و جذاب حتما ببینید شادمهر تلف شدن گوسفندان در کهگیلویه وبویراحمد آنسوان سوچی کیست استودیوسامان میکس ومسترینگ(آهنگسازی وساخت پلی بک) ابالون(abalone) دهقان فداکار در بستری بیماری و بی توجهی ها انیمیشن تام و جری .عشق رفتگری با مدرک فوق لیسانس! توصیه‌های جالب یک سارق خودرو به مردم سبد پیک نیک مستطیل لیمون مدل سارینا طراحی تخصصی ویلا تیزر دومین نشست تخصصی #دولت_سایه درباره وزارت نفت سرگرمی فردین خلعتبری و خاطره ای جالب از سوار تاکسی شدن دابسمش جالب وتماشایی از زهرا منجی به من میگفتن دیوونه ولی من دیوونه نیستم! مدل مو و شخصیت افراد اسلایم اجی۵ سالم که به زور سفارش داده( کوفتت شه الهی) اموزش اسلایم با چسب چوب خاطرات یک بانوی جانباز بسیجی تقلید صدا برنامه های زیبا اموزیشهای جلوگری از مزآحمت فیسبوکی ومسنجر(3) صدای حیونا خنده دار ماره رفته تو کیف بچه داره تغزه عاشو میخوره الگوها در یک نگاه-استاد کامیار الگوهای فیزیک استاد کامیار الگوهای فیزیک در یک نگاه_استاد کامیار آزمایش یانگ-استاد کامیار آزمایش یانگ-استاد کامیار-قسمت دوم همه چیز درمورد Heaven's Fall داستانی بسیار زیبا به نقل از استاد دانشمند ده واقعیت کمتر فاش شده ای آنگلا مرکل صاعقه زدن در ماین کرافت مسخره بازی منو برادرم در ماین کرافت _ قسمت دوم خاطرات یک بانوی جانباز همدانی انیمه فراتر از محدودیت Kyoukai no Kanata قسمت 4 فارسی اهنگ توی بانی موزیك ویدیوی In the end از گروه Black veil brides اسب کرد دلاور توستر نان سنکور sencor toaster sts2651 هستی مهدوی ساخت دستگاه رطوبت سنج خاک اهنگ جدید علی سورنا : پشت این جنگ ها طرز تهیه کیک فنجانی خرید تلویزیون از بانه کارتون اژدها سواران فصل 1 قسمت 30 دوبله فارسی پاره كردن توپ ضد استرس خیلی باحالن آهنگ - موسیقی - موزیک ویدیو قرآن ناب .دختر کوچولو اهنگ ایمان نولاو/ولنتاین محمد حسین حسینی در کنار پنجره فولاد امام رضا (ع) کارتون اژدها سواران فصل 1 قسمت 36 دوبله فارسی سوتی اقای حیاتی صدای دلنشین قاری عبدالباسط کلیپ زیباازدسته عزاداری ینگجه پرورش قارچ دکمه ای با دکتر اردلان قیلاوی زاده۰۹۳۵۸۲۵۳۹۴۵ آموزش ساخت تیزر آهنگ در افترافکت پرورش قارچ دکمه ای با دکتر اردلان قیلاوی زاده اسلب خارجی سنگ امپرادور سنگ وارداتی سنگ ساختمانی طنز خنده دار دکتر محمدرضا بختیاری- خلبان پاراگلایدر- ترمال گیری2 اموزش تمیز و شفاف کردن چراغ های ماشین. کاملا کاربردی و مفید به زبان فارسی. پخش زنده شبکه سه /اخبار شبانگاهی بخش خبری 22 - امروز نمونه دکوراسیون فروشگاه لوزام برقی آموزش نصب قالب وردپرس چند منظوره soledad حفاظت کرین تاور در برابر صاعقه بیماری وبا در کمین زلزله زدگان ،سرپل ذهاب ،کرمانشاه Autumn Leaves + خسرو محمدزاده+بهمن عبدلپور مستند سنگ آباد لباس تن کردن در ماین کرافت کمیک طنز جنگ ستارگان - قسمت 8 (ساخت خودم) مقایسه نهایی Lenovo Yoga 720 با Acer Spin آموزش نقاشی با مداد سیاه با فتوشاپ امام زمان فیلم آموزشی تهیه بستنی یخی موزی اخبار گوشی - جعبه گشایی - Lenovo P2 نمونه دکوراسیون نانوایی چه کار کنیم که نتونید ماشین ما رو بدزدید؟؟؟ طرفداران آقای روحانی ببینند کنترل والدین بیت کوین پول دیجیتال درامدزایی از ان @azdast355 دینی دینی دینی مرگ اشتاینر در بلک اپس 1 فیلم آموزشی تهیه بستنی یخی موزی اولین دوبله رسمی من از انیمه پایان جهان (طنز) معرفی محصول آموزشی مستر اسلایدر خدای محمدعلی کلی اززبان خودش دینی تصنیف جان جهان با صدای سپهر صحرائی دینی کنکور دینی سلما جون اخبار گوشی - جعبه گشایی - S8 Pro دابسمش بچه های خنداونه خرید کوادکوپتر x8hw فیلم آموزشی تهیه بستنی یخی موزی حضورسپیدوجمعه سیاه شام زندگی اصلی بچه ها کریتوس و زاوس تریلر فیلم سینمایی زندگی در نشئگی High Life 2009 مداحی.امروزه و قدیم زیست استاد شعبانی دابسمش مدیر مدرسه دابسمش ما بریم دستشویی زیست استاد شعبانی برنامه 4ماهه زیست شناسی حرف اخر02166028126 برنامه 4ماهه زیست شناسی حرف اخر02166028126 شبیه سازی برنامه ریزی و کنترل پروژه به کمک ارنا برنامه 4ماهه زیست شناسی حرف اخر02166028126 زیست استاد شعبانی برنامه 4ماهه زیست شناسی حرف اخر02166028126 زیست استاد شعبانی برنامه 4ماهه زیست شناسی حرف اخر02166028126 زندگی اصلی بچه ها برنامه 4ماهه زیست شناسی حرف اخر02166028126

آخرین خبرهـا