چگونه رهبر عملیات مشترک ساواک و موساد و رئیس ایستگاه ساواک در بغداد، مقام امنیتی پس از انقلاب می‌شود؟

عصرخبر - حسین قاسمی - ۱- موساد و ساواک از سال ۱۳۴۴ در قالب «طرح کریستال» عملیات مشترک خود را در برخی کشورهای عربی آغاز کردند. رهبری و هدایت این عملیات با موساد بود.

هر چند توافق‌نامه «کریستال» طرفین را ملزم می‌ساخت که در سه کشور مصر، سوریه و عراق اقدام به استخدام جاسوس و خبرچین کنند، اما در سال‌های آتی، گستره فعالیت به برخی کشورهای عربی دیگر نیز، نظیر حوزه خلیج فارس، کشیده شد و در حیطه عمل، بیشترین فعالیت‌ها در عراق متمرکز شد.

عراق از مهم‌ترین اهداف اطلاعاتی ـ امنیتی و جاسوسی مشترک ساواک و موساد محسوب می‌شد و به تبع آن بیشترین سرمایه‌گذاری‌های اطلاعاتی ـ جاسوسی هم در این کشور صورت می‌گرفت.

بسیاری از جاسوسان مشترک ساواک و موساد راهی عراق می‌شدند و در همان حال مأموران ساواک، در پوشش‌های مختلف سیاسی و دیپلماتیک و فرهنگی و اقتصادی، اخبار و دیدگاه‌های اطلاعاتی ـ امنیتی قابل اعتنایی در اختیار سرویس اسرائیل قرار می‌دادند. بر اساس داده‌های اطلاعاتی ـ جاسوسی از این نوع، دو سرویس تحرکات و اقدامات سیاسی، نظامی، امنیتی و اقتصادی عراق را تحت مراقبت قرار داده، برای مواجه احتمالی با آن چاره‌اندیشی می‌کردند. پایگاه‌های اطلاعاتی دو سرویس در سراسر مرزهای غربی و جنوبی ایران، همگام با اخبار و اطلاعاتی که از سوی خبرچینان اعزامی به عراق می‌رسید، همواره داده‌های اطلاعاتی طرفین را به روز می‌کرد.

فرادستی موساد در «طرح کریستال» تا بدان حد بود که انتقاداتی را در درون ساواک برانگیخت. از جمله، بنظر برخی مقامات و کارشناسان وقت اداره کل سوم ساواک (امنیت داخلی)‌ این طرح به نفوذ عوامل و مأموران موساد به بخش‌های مهمی از دوائر اطلاعاتی و امنیتی ساواک می‌انجامد که مغایر با اصول حفاظتی پذیرفته شده این سازمان است.

مقامات و کارشناسان وقت اداره کل دوم ساواک (اطلاعات خارجی)‌ نیز معتقد بودند به دلیل امکانات وسیعی که «دوستان زیتون» (موساد)، از نظر رهبران عملیاتی ورزیده و کادر تعلیم‌یافته و بودجه کافی و سایر موارد، در اختیار دارند این امکان وجود دارد که پس از ورود عوامل و مأمورین استخدام شده ساواک به کشور هدف «دوستان زیتون» مأمور موردنظر را بطور کامل در اختیار گرفته و بدون همکاری با ساواک از او استفاده نمایند. (مظفر شاهدی، ساواک، مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی ، صص ۲۴۴- ۲۴۷)‌

۲- موساد در بخش‌های غربی و جنوبی ایران چند پایگاه جاسوسی ایجاد کرد. این پایگاه‌ها در استان‌های خوزستان، ایلام و کردستان قرار داشت. عمده فعالیت آن‌ها عملیات جاسوسی در خاک عراق بود. ارتشبد حسین فردوست می‌نویسد:

«هدف پایگاه‌های برون‌مرزی اسرائیل در ایران، عراق و کشورهای عربی بود... اکثر مأمورین پایگاه‌ها عراقی بودند... از این سه پایگاه، کلیه اطلاعات لازم از عراق و تا حدی از کویت و امارات و عربستان و سوریه جمع‌آوری می‌شد. البته منظور اسرائیلی‌ها در شروع کار عراق بود، ولی بتدریج امکانات به حدی زیاد شد که کشورهای فوق‌الذکر را نیز تحت پوشش قرار داد. باید اضافه کنم که اداره کل دوم ساواک نیز دارای حدود ده پایگاه برون‌مرزی برای کار در عراق و کشورهای عربی بود ولی نتیجه کار این سه پایگاه اسرائیل حتی با مجموع ده پایگاه نیز قابل مقایسه نبود.»

ارتشبد فردوست درباره این پایگاه‌ها می‌افزاید:‌

«پایگاه خوزستان حدود ۱۰۰ سرمأمور و مأمور را اداره می‌کرد. اگر هر مأمور و سرمأمور در دو هدف کسب خبر می‌نمود، پایگاه حداقل در ۲۰۰ هدف رخنه کرده بود و اگر هر مأمور ۱۵ روز یک خبر ارسال می‌داشت در ماه حدود ۴۰۰ گزارش به پایگاه واصل می‌شد. به این ترتیب، عمق نفوذ اسرائیل در عراق و سایر کشورهای منطقه از طریق این سه پایگاه روشن می‌شود.»

فردوست تاکید می‌کند که موساد از طریق سه پایگاه فوق «حداقل ۳۰۰ سرمأمور و مأمور مستقل زبده» را در کشورهای هدف سازمان‌دهی کرد و سپس هدایت این شبکه را به اسرائیل منتقل نمود. او می‌افزاید:

«در واقع، امکانات برون‌‌مرزی ایران (در رابطه با کشورهای عرب) عمدتاً توسط پایگاه‌های برون‌مرزی اسرائیل جذب شد و آن‌ها بعداً هدایت کلیه این شبکه عظیم را به تل‌آویو منتقل کردند و چیزی نصیب ساواک نشد.»

۳- سید محمود دعایی در سال‌های اخیر در چند گفتگو نحوه معرفی مسئول ایستگاه ساواک در عراق را به خسرو تهرانی، مسئول اطلاعات نخست‌وزیری در سال‌های ابتدای انقلاب، تشریح کرده است. دعایی برای اولین بار در گفتگو با هفته‌نامه شهروند (شماره ۴۹، یکشنبه ۱۲خرداد ۱۳۸۷، صص ۵۶- ۶۱)‌ به این مسئله اشاره کرده است: «قبل از انقلاب پس از قرارداد الجزایر که دو رژیم با یکدیگر آشتی کردند بنای ارتباطات، ارتباطات دیپلماتیک نبود، روابط امنیتی بود. هر دو رژیم سفیر داشتند اما دو نماینده رژیم دو مقام امنیتی بودند. لباف مسئول امنیتی ایران بود...»

دعایی دیدار خود را با لباف چنین شرح می‌دهد:


«پس از فراخوانده شدن از سفارت ایران در عراق در مصاحبه‌ای از لباف تجلیل کردم و گفتم بنده به عنوان یکی از مسئولان انقلاب اسلامی ایران از مراتب میهن‌پرستی و ضدبیگانگی یک عنصر خدمتگزار امنیتی تجلیل و تقدیر می‌کنم. دومین روز حضورم در روزنامه اطلاعات او به دفترم آمد و گفت شما با آن مصاحبه جان مرا نجات دادید. پس از آن من او را به آقای خسرو تهرانی معرفی کردم.»

دعایی در نشست «نگاهی به ریشه‌های وقوع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران» (یکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵) می‌گوید:

«در جریانات قبل از انقلاب گاهی تبلیغات سیاسی متوقف می‌شد و این تاکتیکی بود که رژیم شاه در پیش گرفته بود و مذاکره می‌کرد و مدتی این فتیله تبلیغات پائین کشیده می‌شد اما باز ادامه داشت. تا اینکه عراقی‌ها در پایان به این نتیجه رسیدند تا نتیجه نهایی مذاکرات به تبلیغات ادامه دهند. مذاکرات در الجزایر انجام می‌شد. یک سو شاه و سوی دیگر صدام حسین. در این مذاکره رژیم شاه پذیرفت بارزانی را کنترل کند، همچنین آن خط مرزی نیز در این مذاکرات تعیین شد. دو رژیم پذیرفتند عناصر مخالف یکدیگر را به شدت کنترل کنند. در کنار روابط دیپلماتیک تشریفاتی، آن‌ها تصمیم گرفتند بنیان امنیتی نیرومند ایجاد کنند، تشکیلات امنیتی عراق و ایران که این دو نماینده رابط اصلی بین دو رژیم بودند. اگر سفیر ایران در عراق می‌خواست با وزیر خارجه دیدار کند باید مسائل تشریفاتی را رعایت می‌کرد اما نماینده امنیتی رژیم تلفن می‌کرد که من آمدم و آن‌ها موظف به دیدار بودند. طبیعتاً این اتفاق در ایران نیز می‌افتاد. مسائل امنیتی میان دو رژیم اهمیت داشت و نه مسائل دیپلماتیک.»

دعایی در گفتگو با روزنامه «اعتماد» (۶ مهر ۱۳۹۴) داستان معرفی و ورود این مقام مهم ساواک را به صورت کامل‌تر بیان نموده است:

«قبل از پیروزی انقلاب، در آبان ماه ۵۷ حکومت وقت برای آرام کردن جامعه و مردم ساواک را منحل کرد و قوی‌ترین پایگاه امنیتی و اطلاعاتی که در عراق به آن اتکا داشت منحل شد و طبیعتاً نماینده ایران در عراق، که عالی‌ترین نماینده امنیتی ما بود، دیگر رسالت و مسئولیتی نداشت. خوب است که این مسئله را که می‌گویم در تاریخ بماند. آن مقام امنیتی مقامی بود که همه مسئولان سفارت اعم از سفیر و کاردار و سایر کارکنان حرمت او را داشته و سعی می‌کردند کوچک‌ترین ارتباطی با او نداشته باشند. البته خود او هم تمایل به عدم ارتباط داشت؛ چرا که مسئول امنیتی بود و کارهایش را شخصاً انجام می‌داد. همه از این شخص پرهیز داشتند. هم حرمتش را نگه می‌داشتند و هم نگران بودند که کاری از آن‌ها سر بزند که موجب شود آن مقام امنیتی گزارشی در مورد آن‌ها بنویسد... عراقی‌ها پس از انحلال ساواک... آن مأمور امنیتی که قبل از فروپاشی ساواک رابط ایران و عراق بود و ارتباطات خیلی قوی و تعیین‌کننده‌ای داشت را احضار کردند. او را احضار کرده و به او گفتند که تو تا به حال از طرف ایران مأمور امنیتی بوده‌ای اما حالا سازمانی که تو از طرف آن مأمور بودی منحل شده و الان تو اگر به ایران برگردی به دلیل وابستگی‌ات به ساواک در صورتی که انقلابیون تو را بشناسند، کشته خواهی شد. اما ما به پاس تمام خدماتی که تا به حال به ما کردی و رابط بین ما و ایران بودی آمادگی اعطای پناهندگی را به تو داریم. به او وعده اعطای حقوق مکفی و پاسپورت و از سوی دیگر اجازه تحصیل فرزندانش را دادند. این مأمور امنیتی هم درخواست فرصت برای فکر کردن می‌کند، بلافاصله به سفارت بازمی‌گردد و برای نخستین بار مسئولان سفارت را جمع می‌کند و آن‌ها هم تعجب می‌کنند که چه شده است که این مأمور امنیتی به آن‌ها مراجعه کرده است. به آن‌ها می‌گوید که من این بعثی‌ها را می‌شناسم، این‌ها جنایتکارانی هستند که هیچ اصول انسانی و اعتقادی ندارند و فوق‌العاده خبیث‌تر از آن چیزی هستند که ما می‌دانیم. او تأکید کرد که من ترجیح می‌دهم در وطنم به دست هموطنانم قطعه‌قطعه شوم اما مزدور این بی‌شرف‌ها نشوم. از آنجایی هم که الان مراقب هستند تا ببینند من چه تصمیمی می‌گیرم به من پیشنهاد مالی دادند و دنبال تطمیع من هستند. این مأمور گفته بود که اگر در برابر تطمیع بعثی‌ها تسلیم نشوم مرا شکنجه خواهند کرد و وادار به همکاری می‌شوم و چون مراقب من هستند به منزل برای برداشتن اثاثیه‌ام نمی‌روم و سریعاً به کشورم بازمی‌گردم. از همانجا هم بلافاصله به ایران بازگشت.

خب، این ماجرا ختم به خیر می‌شود و آن‌ها نتوانستند از یک عامل رژیم شاه که فکر می‌کردند با آن‌ها همکاری خواهد کرد و پشتوانه امنیتی و اطلاعاتی آن‌ها خواهد شد بهره بگیرند و آن مأمور امنیتی به دلیل میهن‌دوستی و عِرق به مردمش به ایران بازگشت... من آن حرکت میهن‌دوستانه و بزرگوارانه‌ای که مسئول امنیتی ما در عراق کرده بود را در جریانش قرار گرفته بودم و زمانی که به سفارتخانه رفتم در اتاقش را باز کردیم اما متوجه شدیم که او با کمال هوشمندی تقریباً هیچ سندی را باقی نگذاشته و همه را به ایران منتقل کرده بود. فقط یک سند در گاوصندوق بود که آن سند خیلی مهمی بود. سندی بود که آخرین مذاکراتی که ایشان در رابطه با برخورد با امام و هجرت صورت گرفته بود را گزارش کرده بودند که رونوشت این سند را در گاوصندوق اتاقش نگه داشته بود. در این سند گزارش شده بود که پیرو درخواست و توافق با آقای خمینی ملاقات شده بوده است. ملاقات سعدون شاکر، که عالی‌ترین مقام امنیتی‌شان بود، را منظورشان بود. اعلام کرده بودند که صحبت‌هایی شده و خمینی تسلیم نشده و تصمیم به عزیمت به خارج از عراق گرفته است.

یک پیشنهادی هم مقامات عراقی در آن زمان داده بودند که ما قدرت نفوذ در فلانی را نداریم اما یک نفر هست که رابط و مورد اعتماد او است که اگر بتوانید او را جذب کرده و از طریق او در ایشان نفوذ کنید موفق می‌شوید. اما او خیلی حرامزاده و جلب است. منظورشان من بودم. من این سند را دیدم.

در یکی از مناسبت‌هایی پس از برگشتنم به ایران یک مصاحبه‌ای کردم و در این مصاحبه ماجرای آن مسئول امنیتی را گفتم و اعلام کردم که مقامات عراقی برای جذب او و همکاری در مسیر توطئه‌های‌شان پیشنهاد این‌چنینی دادند و این مسئول اظهار کرده که من ترجیح می‌دهم به دست هموطنانم در کشور قطعه‌قطعه شوم اما مزدور این بی‌شرف‌ها نشوم. در آن مصاحبه گفتم که من به عنوان یک کارگزار وابسته به انقلاب به وجود چنین انسانی افتخار می‌کنم و به ایشان درود می‌فرستم؛ چرا که ملتی داریم که با وجود همه تنگناها در مقاطع تعیین‌کننده و حساس نسبت به حرمت به میهن و مردم‌شان از هیچ گذشتی فروگذار نیستند.

روز دوم یا سوم ورود من به روزنامه اطلاعات بود که می‌خواستم وارد دفتر شوم اما دیدم فردی منتظر من است. گفتم شما؟ گفت: صحبتی با شما دارم. به من گفت که مصاحبه شما باعث نجات من شد. از زمانی که از عراق بازگشتم به دلیل شرایط حاکم بر کشور نمی‌توانستم با آشنایان و فامیل‌هایم در ارتباط باشم و آن‌ها هم از من به دلیل وابستگی‌ام به ساواک پرهیز می‌کردند. وقتی شما این مصاحبه را کردید دیدم که همه علاقمندانم به من افتخار کردند و همین مصاحبه باعث نجات من شد.

من هم همانجا ایشان را به مسئول نخست‌وزیری معرفی کردم. ما هنوز وزارت اطلاعات را تشکیل نداده بودیم و تنها در نخست‌وزیری یک معاونتی بود که آن معاونت امور اطلاعاتی و امنیتی را عهده‌دار بود. آن موقع آقای خسرو تهرانی مسئول این دفتر بود که من ایشان را به آقای تهرانی معرفی کردم و بقدری وجودش نافع و مفید بود که حد نداشت. تخصص در بهره‌گیری از امواج و شنودها داشت و خرمشهری بود و زبان عربی هم می‌دانست و به دنبال آغاز جنگ در بخش‌های مربوطه بیشترین خدمات و حمایت‌ها را کرده و نقش موثر و تعیین‌کننده‌ای داشت.

[روزنامه اعتماد] الان هم از این فرد خبری دارید؟
[دعایی] ایشان هر عیدی که می‌شود مثل عیدهای رسمی تبریکی برای من می‌فرستند.
[روزنامه اعتماد] هنوز هم در وزارت اطلاعات مشغول هستند؟
[دعایی] شنیدم که بعد از پایان جنگ بازنشسته شدند. فرد بسیاری شریفی هستند که خانواده بسیاری محترمی هم دارند.»

۴- این مقام ساواک که بگفته سید محمود دعایی نام او لباف است،‌کیست؟ بر اساس صورتجلسه کمیته کریستال مورخ ۴/ ۱۲/ ۱۳۴۵ سرتیپ منوچهر هاشمی، مدیرکل اداره هشتم ساواک (ضدجاسوسی)، درباره لزوم تعیین یک رهبر عملیات با شرایط خاص برای پیمان مشترک موساد و ساواک موسوم به کریستال می‌گوید:

«من پیشنهاد می‌نمایم که یک نفر رهبر ورزیده از ساواک تعیین گردد که آشنا به زبان عربی باشد و می‌تواند به ادارات دوم و سوم مراجعه کند و از آرشیوهای این ادارات استفاده کند و اداره هشتم هم در هر موردی او را کمک می‌کند.» (عبدالرحمان احمدی، ساواک و دستگاه اطلاعاتی اسرائیل ،مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی، چاپ سوم، ۱۳۸۷، صص ۲۷۵- ۲۷۶)‌

بر اساس گزارش مورخ ۷/ ۳/ ۱۳۴۶ اداره کل دوم ساواک، لباف نماینده آن اداره کل در طرح کریستال بود:

«از طرف این اداره کل آقای ناهید درمورد طرح مشعل و آقای لباف درمورد طرح کریستال با نماینده دوستان [اسرائیل] در مرکز در تماس بوده و در زمینه پیشرفت عملیات مشترک همکاری و تشریک مساعی می‌نمایند.» (همان مأخذ، ص ۲۷۸)

در جلسه کمیته کریستال مورخ ۲۳/ ۳/ ۱۳۴۶ سرتیپ فرازیان، مدیرکل اداره دوم، اعلام می‌کند که «از طرف اداره کل دوم نیز آقای لباف معرفی می‌شود.» (همان مأخذ، ص ۲۸۰)‌

عبدالجلیل لباف در گزارشی خود را رهبر عملیات ساواک در پیمان مشترک موساد و ساواک معرفی می‌کند: «اینک که طرح کریستال به مدت چند ماهی متوقف گشته و اینجانب به عنوان رهبر عملیات از طرف اداره کل دوم در این طرح شرکت داشته...» (همان مأخذ، ص ۳۱۱)‌

۵- لایحه انحلال ساواک، که به مجلس شورای ملی ارائه شده بود، در ۱۷ بهمن ۱۳۵۷ به تصویب رسید. یعنی انحلال ساواک فقط پنج روز قبل از پیروزی انقلاب بود. لذا، ادعای آقای دعایی درباره انحلال ساواک در آبان ۱۳۵۷ بی‌اساس اس و آنچه بر شالوده این ادعا بنا شده نیز سست و قابل خدشه است.
برخلاف ادعای آقای دعایی، ساواک نه تنها در آبان ۱۳۵۷ منحل نشد بلکه در پرکارتر نیز شد. در دوران حضور امام خمینی (ره) در پاریس سازمان اطلاعاتی فرانسه به درخواست و با همکاری ساواک تلاش‌های فراوانی برای مقابله با فعالیت‌های امام به عمل آورد و یک تیم قوی و آشنا با موضوع توسط ساواک در فرانسه مستقر شد. در همین ایام شاهد مسافرت سرتیپ کاوه، معاون اطلاعات خارجی ساواک، به فرانسه هستیم:

«پیشگاه مبارک اعلیحضرت همایون شاهنشاه آریامهر
مفتخراً به شرفعرض می‌رساند:
به منظور تسریع و پیگیری اقدامات مربوط به جمع‌آوری اطلاعات پیرامون فعالیت‌های خمینی در پاریس معاون اطلاعات خارجی ساواک از تاریخ پنج‌شنبه ۲۰/ ۷/ ۵۷ تا یکشنبه ۲۳/ ۷/ ۵۷ به پاریس مسافرت و طی آن ملاقات‌هایی با مقامات سرویس اطلاعاتی فرانسه و برخی از منابع اطلاعاتی به عمل آورد.»

در ۹ آبان ۱۳۵۷ پرویز ثابتی با نام مستعار «عالیخانی» از طریق فرودگاه بین‌المللی مهرآباد تهران به پاریس رفت. یعنی ثابتی نیز مقارن با استقرار امام در پاریس در این شهر مستقر شد. (پرویز ثابتی، در دامگه حادثه، نشر شرکت کتاب، ۱۳۹۰، ص ۶۳۶)‌ سفر ثابتی و برخی عناصر خاص ساواک در این ایام و ماه‌ها قبل از خروج شاه از کشور نشان‌دهنده تشکیل یک ستاد فرماندهی قوی برای کنترل و مقابله با امام است. نکته قابل تأمل آن که رئیس ایستگاه ساواک در عراق نیز در همان زمان (آبان ۵۷) بغداد را ترک کرده است.
امام خمینی از سال ۱۳۴۴ تا سال ۱۳۵۷ در عراق تبعید بود و ایستگاه ساواک در عراق مسئولیت مستقیم کنترل و جاسوسی و سایر اقدامات اطلاعاتی مربوط به ایشان را بر عهده داشت. طبعاً رئیس ایستگاه ساواک در بغداد و برخی از اعضای این ایستگاه کارشناسان درجه اول مسائل مرتبط با امام بودند و استقرار آنان در پاریس در آن زمان نه تنها طبیعی بلکه از منظر ساواک کاملاً لازم بود.
با توجه به اهمیت حضور این افراد در پاریس و مشارکت در طرح‌های ساواک علیه امام خمینی (ره)،‌ بنظر می‌رسد آنچه آقای لباف، رئیس ایستگاه ساواک در عراق، درباره خود به آقای دعایی گفته داستان‌پردازی پر شاخ و برگی بیش نیست.

۶- آیا رئیس ایستگاه ساواک در عراق، که سید محمود دعایی القابی چون «میهن‌دوست، بزرگوار، باعث افتخار، حساس به مردم و میهن» و غیره نثار ایشان می‌کند، سوابق دیگری در ندارد و تاریخ تولد او همان داستان دروغین انحلال ساواک در آبان ۵۷ و پیشنهاد استخبارات عراق به اوست؟

امام خمینی مهم‌ترین سوژه ساواک بود و از آنجا که به دلیل تبعید ایشان ستاد فرماندهی انقلاب در عراق قرار گرفت، اصلی‌ترین هدف ایستگاه ساواک در بغداد ایشان بود و قطعاً بخش عمده عملیات ایستگاه بغداد بر جاسوسی و سایر فعالیت‌های اطلاعاتی علیه امام متمرکز بود. این مقام ساواک حتماً خاطرات منحصربفرد و اطلاعات دست اول از فعالیت‌های امام خمینی در سال‌های منجر به انقلاب دارد که در طول این ۳۷ سال می‌توانست بارها و بارها، حداقل با نام مستعار، بیان کند. چرا ایشان در این دوره طولانی کاملاً سکوت کرده است؟

حیرت‌انگیز است که فردی با چنین مسئولیت حساس، در مقام رهبر ایرانی عملیات مشترک «کریستال» با موساد اسرائیل،‌ که لازمه آن ارتباطات مستمر و بسیار نزدیک با موساد است،‌ و قطعاً مورد اعتماد مقامات اطلاعاتی اسرائیل بوده، با معرفی آقای دعایی به آقای خسرو تهرانی وارد سیستم اطلاعاتی و امنیتی پس از انقلاب شود.

آقای سعید حجاریان، مسئول گزینش اطلاعات نخست‌وزیری در آن زمان، بر اساس چه شناختی رهبر عملیات ایران در «طرح کریستال»‌ و رئیس ایستگاه ساواک در عراق و همکار نزدیک موساد را پذیرش و استخدام کرده و مجوز فعالیت و رشد او را صادر نموده بنحوی که سالیان سال به فعالیت خود در قلب دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران بپردازد و در این جایگاه بازنشسته شود؟

کلیدواژه:

رئیس ایستگاه ساواک در عراق | نخست وزیری | عملیات مشترک | مأمور امنیتی | مسئول امنیتی | کشورهای عربی | انحلال ساواک | اداره کل دوم | فعالیت ها | پایگاه ها | مقام امنیتی | خسرو تهرانی | رهبر عملیات | طرح کریستال | کریستال raquo | آقای دعایی | اطلاعاتی ـ | امنیتی بود | امام خمینی | سه پایگاه | بر اساس | دو رژیم

در یک نگاه؛ پیش بازی آماری تیم های رم و لاتزیو گل مارکوس آلونسو به وست برومویچ ( وست برومویچ 0-3 چلسی ) واکنش های توئیتری به بازی آرسنال-تاتنهام؛ قرارداد ونگر را مادام العمر تمدید کنید بزی با ۱.۷ میلیون طرفدار! اعتراف تکان دهنده‌ی قاتل دختر 15 ساله مرندی بیش از 200 روستای زلزله‌زده تحت پوشش سپاه است/احداث کانکس‎های سرویس بهداشتی و حمام سیار از سوی سپاه این دختر زیبا پرده بکارت خود را سه میلیون دلار فروخت (عکس) اعزام ٤٦ دستگاه ماشین آلات راهسازی از آذربایجان غربی به مناطق زلزله زده معرفی دوره استاد بزرگ تئوری سنجش از دور گیم پلی بازی Sid Meiers Civilization VI - نتدونه آنونس انیمیشن درجستجوی دوری آنونس انیمیشن کتاب جنگل فیلم آموزشی تهیه کیک هویج آموزش امکانات و ابزارهای طراحی در Photoshop CC 2018 آنونس انیمیشن کوبو و دو همراه ماینکرافت آشوب در شهر قسمت۱ پیوند لایه ای دزک قرنیه DSEK - مرکزچشم پزشکی دکتر علیرضا نادری پشت صحنه های جی13 در فیلم سینمای۷ پشت صحنه فیلم جی۱۳ در فیلم سینمای7 ویدئویی از تلف شدن کمک های مردمی در مناطق زلزله زده فروش دستگاه هیدروگرافیک (02156574663) ایلیاکالر پارادوکس ارزش: الماس باارزش تر است یا یک بطری آب معدنی؟ فیلم آموزشی تهیه لازانیا با بادمجان و اسفناج فیلم آموزشی تهیه کیک سیب زمینی با سس چیمیچوری میدی کنترلر آکایی پروفشنال AKAI Professional MPK261 آموزش برنامه نویسی از طریق مثالهای دنیای واقعی درباره قلب خود چه می دانید؟ فروش آپارتمان 86 متری پرند خیابان بعثت افزایش پایداری سازه در برابر زلزله با کمک جداساز آونگی منفجر شدن انتحاری داعش توسط خندق حفرشده حشدالشعبی به یاد جانباختگان و زلزله زده های کرمانشاه.میثم مطیعی دستگاهی برای نگهداری بهتر کبد پیوندی ساخته شد - science فروش آپارتمان 170 متری واقع در پونک همیلا بلوار پارک نگاهی به گوشی PH-1 سیل بلای جان مردم زلزله زده کرمانشاه شد... بمباران تروریست های داعش در ابوکمال با توپولف رینبو دش چه گونه سازش رو پیدا کرد؟؟؟ گروهی كه كفش های زائران حرم امام رضا (ع) را واكس میزنند آنونس «وروجک ها» فیلم کودک و نوجوان کارتون فوق العاده زیبا دیدنی و خنده دار تام و جری اختلال ذهنی دو قطبی خمیر هیدروکسید کلسیم Nancy Drew: Danger on Deception Island تهران سی دی شاپ آموزش ماین کرافت فیلم آموزشی تهیه لازانیا با بادمجان و اسفناج فیلم آموزشی تهیه کیک هویج درس آرایش بانوان - میکاپ عروس - حنا گیم پلی بازی Splinter Cell: Conviction - نتدونه فیلم آموزشی تهیه کیک سیب زمینی با سس چیمیچوری فیلم آموزشی تهیه لازانیا با بادمجان و اسفناج برای بار اول بد نیست فصل شکار (2006) -- تریلر انیمیشن سینمایی کیف جدید باشگاهم اموزش دانلود gtav که درخواست دادن مستند "زائر اولی" پونی کوچولودوبله فارسی لوازم آرایشی معرکه شب شعر ضدآمریکایی هر چه فریاد اختلال افسردگی در افراد فیلم آموزشی تهیه وافل فیله مرغ سوخاری ویدیو خندار GTA SA فیلم آموزشی تهیه لقمه های پنیری کدو و سوسیس گزارش شبکه دو (برنامه نمادو) از هفته ملی دیابت فیلم آموزشی تهیه لقمه توفو و برگ کاهو Monkey Island 3 gameplay تهران سی دی شاپ فیلم آموزشی تهیه لقمه های پنیری کدو و سوسیس یک معجزه ی دیگر از امام حسین(ع) کلیپ حماسی شام شهادت امام حسن مجتبی ( حاج مسعود پیرایش ) فیلم آموزشی تهیه نان سیر قسمت چهارم سریال عشق یا نفرت قسمت سوم سریال عشق یا نفرت قسمت دوم سریال عشق یا نفرت تخم مرغ شانسی بزرگ باربی قسمت چهار و نیم سریال عشق یا نفرت فیلم آموزشی تهیه وافل فیله مرغ سوخاری Battlefield 2 Gameplay تهران سی دی شاپ فیلم آموزشی تهیه لقمه های پنیری کدو و سوسیس نمونه تدریس روش تست زنی خازن هک جم و منابع بازی کلش هک سرور کلش تضمینی و تست شده خلاصه بازی آرسنال 2-0 تاتنهام جم نامحدود بازی کلش هم اکنون جم و منابع کلش آف کلنز را نامحدود کنید خلاصه بازی: آرسنال 2-0 تاتنهام آموزش نوشتن ( توسعه ) برنامه های Full Stack AWS ترومبکتومی موفق توسط دکتر مجید کیهانی فرد سخنرانی جنجالی احمدی نژاد در میان کردهای کرمانشاه هک تضمینی جم و منابع کلش هک سرور کلش تضمینی و تست شده هک سرور کلش تضمینی و تست شده هک بازی کلش آف کلنز ده سالگی آنچارتد آموزش نوشتن و ارائه برنامه های Azure Serverless با استف تبخال و جزئیات مهم این بیماری اسلایم شفاف من فیلم آموزشی تهیه نان سیر تقدیم به اولین و واقعی ترین و اصلی ترین مدلین هتر*آجیییییییییببیییییییییی رهاااا فیلم آموزشی تهیه لقمه توفو و برگ کاهو آموزش جامع Visual Studio 2017, C# 7.0, and Source Contr Mehrab - Aval Man موزیک بسیار زیبا مهراب به نام اول من Amir Tataloo - Az Panjere Bebin Biroono امیر تتلو - از پنجره ببین بیرونو موزیک جدید مهراب به نام چارقد Mehrab - 4 Ghad تیتان ها به پیش دوبله آموزش اسلایم اولین تصاویر هوایی از حجم خرابی های زلزله کرمانشاه آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی تریلر هنگام عرضه بازی Tower 57 نحوه خنثی سازه نیروی زلزله بر سازه با کمک جداساز آونگی dreamfall longest journey 1 تهران سی دی شاپ فیلم آموزشی تهیه وافل فیله مرغ سوخاری کربلایی مهدی رعنایی شور شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام ۱۳۹۶ کربلایی مهدی رعنایی روضه خوانی پایانی شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام ۱۳۹۶ مصاحبه با شرکت کنندگان در دوره های بیمه مارکتینگ - 27 پرسش از شهروندان کرمانی آیا اعضای منتخب شورا می شناسید؟ شکنجه کودک دانلود فیلم Almost Friends صدای گربه های ناز دانلود فیلم Justice League 2017 کربلایی مهدی رعنایی شهادت امام سجاد علیه السلام ۱۳۹۶ شور تریلر فیلم Mudbound 2017 فیلم آموزشی تهیه لقمه توفو و برگ کاهو گیم پلی بازی GEARS OF WAR 4 - نتدونه دانلود فیلم Glassland خم لوله فیلم آموزشی تهیه نان سیر کربلایی حسین عینی فرد قافله عزاداری محرم ۱۴۳۹قسمت دوم این اسم را در شبکه های اجتماعی احیا کنید - استادپناهیان خونه شما مورچه داره؟ آموزش ساخت ، میزبانی و مدیریت برنامه های وب و وب سایت ه از خدا کم نخواه! - استاد پناهیان زینب زینب شور فوق العاده محرم ۱۴۳۹ کربلایی مهدی رعنایی.شور نفر اول قلب منی.محرم ۱۴۳۹ Act of war pc gameplay تهران سی دی شاپ آموزش مصورسازی داده ها با Python Matplotlib شور کربلایی مهدی رعنایی محرم ۱۴۳۹ رتیل جالوت و نبرد با مار... 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی Hamid Hiraad - اجرای زنده آهنگ رسوایی توسط حمید هیراد 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی فیلم آموزشی تهیه وافل فیله مرغ سوخاری فیلم آموزشی تهیه لقمه توفو و برگ کاهو در جستجوی نمو قسمت 1 فیلم آموزشی تهیه نان سیر کربلایی سید مجید بنی فاطمه. شب عاشورا محرم ۱۴۳۹ زمینه احساسی پارچه های تغییر رنگ دهنده با کشش دانلود فیلم RV: Resurrected Victims عزاداری در دبیرستان بی بی کوچک فلاح آموزش ساخت رابط های کاربری گرافیکی برای برنامه های Pyth سکته مغزی چگونه ایجاد می شود؟ کربلایی امیر برومند شور دیوانگی مابه کسی ربط ندارد 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی روضه امام رضا (ع) - عالم ربانی مرحوم حاج سید جواد حیدری 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی فیلم آموزشی تهیه وافل فیله مرغ سوخاری آموزش برنامه نویسی وب در زبان کدنویسی Elm صفت مفعولی وصفات فاعلی-استاد محمودی گلچین عروسکی مردم روستا شعار مردم: چپ، راست، کارگزار علیه خدمتگذار فروش دستگاه آبکاری فانتاکروم (ایلیاکالر)02156574663 دورهمی -میرید خارج هر حرفی را به فارسی به زبون نیارید آموزش برنامه نویسی وب با Node.JS و MongoDB کربلایی مهدی رعنایی زمینه شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام ۱۳۹۶ کوتاهی مو خخ ریاضی 50و80 استاد منتظری اتاقم درخواستی آموزش ساخت و آماده سازی مدلهای سه بعدی برای چاپ سه بعدی خودکاار با قابلیت سه بعدی سازی خلاصه بازی ختافه 4-1 آلاوز جناب خان-جناب خان و دردسر مشهور شدن قواعد زبان_استاد محمودی گزارش تایم لپس جلسه دوم کارگاه بازیگری گروه آسمان جایگاه حقوق بشر در گفتمان دینی-محمد بسته نگار انگشتر تمام نقره برند Yeprem (فروش در سایت دکوریکور) اسلایم سخنان پدر شهید مدافع حرم مرتضی عبداللهی در مراسم وداع معرفی بهترین گروه های ضد تروریست جهان فروش آپارتمان 132 متری در ولیعصر بالاتر از پارک ملت خاص .. ضربات جویة روسیة تستهدف ارهابیی داعش فی البوكمال دلگفته های نینوا - برنامه 31 مداحی زیبا ویژه شهادت امام رضا... سخنرانی که بدنهارا می لرزاند روحانی و آزادی نماهنگ_ با پای دل ویژه شهادت امام رضا(ع) مداحی مطیعی به یاد زلزله زدگان کرمانشاه وقتی خدا نمیخواد اتفاقی بیفته وقتی رضا صادقی (خواننده)انتقاد محترمانه را تحمل نمی کند زلزله کرمانشاه؛ گفتگو با مردی که از میان اجساد، زنده شد فیلم آموزشی تهیه لقمه های پنیری کدو و سوسیس تیزر فیلم خادم سیاه(Black Butler) تریلر فیلم مایا دارل - Maya Dardel 2017 عشق دوربین بزرگ کردن دستی گلدین آموزش پادری پوم پوم خانواده آرام اعصاب نداره اولین تصاویر هوایی از حجم خرابی ها در شهر زلزله زده دویل در دوران انسان های اولیه سلام عمو اجرای خیابونی به نفع مردم زلزله زده کرمانشاه موشک آماده شلیک مردی که جنازه سه فرزندش را پس از زلزله دفن کرد! مداحی زیبای جواد مقدم در 28 صفر _ سال 1396 تلاش برای به دنیا امدن کمک برای به دنیا امدن محمود احمدی نژاد در جمع اهالی روستای مرزی زلزله زده آبدالان ازگله فیلم آموزشی تهیه لقمه توفو و برگ کاهو آبتنی ساعت مچی هوشمند اس 8 - S8 BLUETOOTH SMART WATCH هک بازی کلش آف کلنز کرمانشاه از یکشنبه بارانی است.زلزله زدگان به وسایل گرمایشی نیاز دارند ماشین آلات چمن مصنوعی جنگ و نبرد دیدنی و عجیب بین اسب های وحشی شعبده بازی های عجیب ؟!! آموزش راه اندازی و کار با SQL Server بر روی Linux لات های تهران درمناطق زلزله زده کرمانشاه وسرپل ذهاب و برای کمک ضعف مدیریت بحران کمک های مردمی را سرگردان کرد صحبت فرماندار قصرشیرین با مردم فیلم آموزشی تهیه لقمه های پنیری کدو و سوسیس نوید محمدزاده با انتشار این فیلم از همدردی مردم با هموطنان زلزله زده تشکر کرد هوش هیجانی . بخش اول. قسمت اول تیکاف خنده دار محمد امین کریم پور خواندن اذان و اقامه در گوش نوزاد تازه متولد شده فیلم آموزشی تهیه نان سیر هک بازی کلش آف کلنز یا امام رضا پناهم بده انتقاد شدید سردار حقانیان از جهانگیری دستگاه لیبل چسبان دستی حضرت عبدالعظیم برس به ظلم عظیم فیلم بسیار تکان دهنده از لحظات وقوع زلزله کرمانشاه ( ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ) شما می تونین این كلیپ تقدیم به تمام معلولان عزیزم ایران نگاهی نزدیک به ویژگی های برتر هوآوی میت 10 دانلود فیلم The Fool مجموعه دورهمی- قیمت :جلو بیای خشتکش و جر میدم 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی خم لوله 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی انواع دختران اموزش درست کردن جامدادی تک شاخ(یونیکورن) تصاویر هوایی از حرکت زائران پیاده به سمت مشهدالرضا(ع) آریکو ، همراه طلایی حراجمعه 96 رجز خوانی کربلایی حسین وکیلی در 28 صفر استاد رائفی پور و زباله های اربعین بعدسة الاعلام الحربی ... من داخل أحد مراكز داعش فی البوكمال وثائقی "الوسام الأسود" یكشف أفعال إیران فی الیمن دختر شیرین زبان اهل سرپل ذهاب از لحظه های زلزله گزارش می دهد. چرخش بنیادی در سنت روشنفکری دینی-دکتر غلامرضا کاشی گیم پلی بازی CALL OF DUTY INFINITE WARFARE - نتدونه معرفی یک فیلم زبان اصلی و 10 اصطلاح یا کلمه جدید زیبا و تاثیرگذار؛ پیام تسلیت دانش‌آموزان شهر داران به کودکان زلزله زده کرمانشاهی؛ کلیپ FAISALIAH TOWER RIYADH, SAUDI ARABIA المملكة العربية السعودية برج الفيصلية بخشی از فعالیت گروه درمانی گیلان اعزامی به کرمانشا0 #عزكم_عزنا | عين السعودية وعين الإماراتي احسان جوادی عشق اول چگونه پیدایش کانتینر تاریخچه حمل را تغییر داد (انگلیسی) استقبال مردم کامیاران ازپیکرپاک شهیدابوبکر معروفی با دف Saudi Arabia Time-Lapse | تايم لابس السعودية من عين مختلفة برنامه زندگی استاندارد(در برنامه شونشینی) - چای اليوم الوطني السعودي ٨٦ إعلان مبتكر الملك عبدالعزيز في عام ٢٠١٦ آموزش ساخت برنامه ( صورت ) جلسه ر.....ی......ح.......آ......ن......ه تصاویر بیست ساله زمین انتقاد شدید فرستاده ویژه،حقانیان از جهانگیری،مسکن مهر اتفاقات خنده دار آموزش ایجاد کردن تجربه خوب برای مشتریان ترانه علی کوچولو هی می خوابید معرفی نرم افزار تعویض روغن روانکار ابوبکر معروفی...استقبال مردم کردستان(سنه)از شهید کردستان زن چادری رو ببینید واقعا جای تاسف داره ایران پیشنهاد کمک انسان دوستانه اسرائیل به مردم زلزله زده را رد کرد! احمدوند عبور از خط قرمز/صحبتهای جنجالی و داغ بغض علی ضیا در مورد مسکن مهر،و زلزله اخیر. الگوی ماشین_استاد منتظری افعال دوکلمه ایی(جداشدنی وجدانشدنی)-استاد محمودی انتگرال_استاد منتظری آموزش مراقبت های امنیت سایبری : ایجاد کردن فرهنگ لغات ا زبان کنکور-استاد محمودی املا ولغت-استاد مهندس منتظری دلگفته های نینوا - برنامه 29 آموزش مراقبت های امنیت سایبری : ایمن ماندن در سفر کشف تریلری کنسرو تاریخ مصرف گذشته فانتاکروم/آبکاری فانتاکروم/فروش دستگاه09125371393 رحلة العزم | Together We Prevail أطول 10 ناطحات سحاب في المملكة موسیقی: آهنگ آرامش بخش (قسمت 83) آموزش مراقبت های امنیت سایبری : حفاظت از اطلاعات شناسای آموزش کامپیوتر (اینترنت درس 7) نمایی جذاب از تکنولوژی CGI موسیقی فیلم Sympathy for lady vengeance تصوير جوي نمایش کودک (عروسکی)جشن اول مهرماه96 اخبار خودرو - مشخصات کلی - سوبارو لگاسی سرمای دلچسب فیلم خفه گی حمام صحرایی، درخواست گم شده هموطنان زلزله زده آموزش مراقبت های امنیت سایبری : برقراری امن ارتباطات دی روش عملکرد دستگاه لیزر اس اچ ار (SHR) فروش دستگاه مخمل پاش الکتروسیس ترک09125371393 توییت نما - 27 آبان 96 اعتراض محمود فکری به داور و محرومیت 3جلسه ای این مربی آموزش مراقبت های امنیت سایبری : استفاده ایمن از سرویس ه حمایت امیدوار کننده مردم درباره ی نظام و انقلاب بیان اینکه «کربلا درس مذاکره بود» یک شوخی است! الپژی در جنگ دعوا سر دیده شدن نگاهی به VRay 3.6 - بررسی ویژگی Cryptomatte قناری گلاستر داش ابوالفضل از قم مداح اهل بیت میثم آزادوار آموزش مراقبت های امنیت سایبری : استفاده ایمن از اینترنت ماجرای پرداخت آنلاین (3) محمد امین اکبرپور : تار دستگاه ماهور 13.نیشابورک آموزش تولید و تربیت مدیران در درون شرکت ها / سازمان ها اجاره آپارتمان 135 متری در سعادت آباد فرحزادی تربیت معل اجاره آپارتمان 97 متری در سعادت آباد شکوفان دوم آموزش جامع Elasticsearch اجاره آپارتمان 200 متری در سعادت آباد فرحزادی تربیت معل موسیقی: آهنگ آرامش بخش (قسمت 84) هلال احمر دزده، پولاتون رو بدین به ما! دستیار رهبری گفت :خدا لعنت کند جهانگیری را صحنه هایی از فیلم های معروف، قبل و بعد از تکنولوژِی CGI کارتون پت و مت!!عاااااالیه!! قسمت 4 از کتاب دوم آواتار کورا دوبله اصلی پیش فروش موقعیت اداری 75 و 110 متری در سعادت آباد شهادت امام رضا (ع) تسلیت باد. آنونس انیمیشن اسمورف ها ⭕️ همه برنج های خارجی برنج نیستند!!! مداحى جنجالی و بسیار زیبا در مورد اختلاس و دولت مردان قسمت 5 از کتاب دوم آواتار کورا دوبله اصلی دستیابی تقریبی به درمان یک سندروم لاعلاج، «هانتر» آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی تدریس بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی تریلر دوم فیلم ددپول ۲ به سفارش کمپین برابری جنسیتی میدی کنترلر آکایی پروفشنال AKAI LPK25 Wireless ضریح امام رضا(علیه السلام) مستند ظهور - قسمت چهارم فرش فانتزی سه بعدی ساوین طرح پوست کد 1312 - فرش ملی تریلر شماره 3 فیلم The Shape of Water - زیرنویس فارسی سکانس بیادماندنی ترور امام حسن توسط خوارج در مختارنامه آپارتمان 97 متری در سعادت آباد آموزش پرورش فرهنگ و مهارت پاسخگویی در خودتان زیست استاد شعبانی شاکری جدیدترین تصاویر از لحظه تیراندازی در قزوین کاور موزیک Closer از The Chainsmokers توسط J.Fla برگزاری دوره های آموزشی عظام در راستای ارتقا دانش فنی موزیک ویدیو جدید سلنا گومز wolves 2017 دابسمش باران عشقمهه فروش آپارتمان 175 متری در سعادت آباد فرحزادی بهاران سوم معرفی نرم افزار آهنگسازی Cubase Pro 9.5 زیست استاد شعبانی شاکری فروش آپارتمان 65 متری در سعادت آباد ارغوان غربی آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی نمای داخل خانه Robert Downey Jr فروش آپارتمان 146 متری در سعادت آباد سپهر معاون ویژه ی دفتر رهبری_خدا لعنت کند جهانگیری را که ... موزیک ویدیوی کرمانشانِم با صدای علی زکریایی چرا آموزش؟ آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی ماجرای پرداخت آنلاین (4) دکلمه هفت سنگ ، ناهید زواره تجدیدپذیرها در ایران اقسام درآمد آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی آرایه تشخیص 2_استاد منتظری تقاضای چادر پیرمرد زلزله زده حل شد بررسی هدفون بیسیم SteelSeries Arctis 7 پروژه بازسازی ساختمان صفر تا صد زلزله کرمانشاه زایمان زیبای مار داخل کیف آیا تازگی ها اتفاق بدی برای شما افتاده؟ دانلود فیلم Justice League 2017 با کیفیت خوب محل عبور ماهی ها از خیابان Black Pink و Weekly Idol _ BTS تجدیدپذیرها در ایران - علیرضا بای آینده ی تکنولوژی 3D آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی پیش بازی جذاب اتلتیکو مادرید - رئال مادرید اسپینر جدیدم کلیپ مصاحبه گردهمایی کانون کارگزاران بورس فروش آپارتمان 72 متری تهرانسر خیابان باشگاه ارسال کمک های مردمی از طرف والدین نگرش زیست استاد شعبانی شاکری اسکورت محموله های کمک های مردمی توسط نیروهای نظامی آنونس سریال «آشوب» تتلو جوگیر شود آهنگ کریس رونالدو فیلم های جالب آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی سکانس فیلم اکشن هوایی Return to Base - Dogfight نخستین عكس صوتى از درخونگاه اموزش نصب پوستر تریلر شماره 2 فیلم BLACK PANTHER نسخه Extended مستندی کوتاه از وضعیت روستاهای سرپل ذهاب پس از زلزله ماعده انجام پروژه روش MULTIMOORA (مولتی مورا) ابراز همدردی ورزشکاران جهان با زلزله زدگان کرمانشاه بیان هدف_استاد منتظری زیست استاد شعبانی شاکری پاراگلایدر حمید سلیمانی برنامه و جشن های کاروان هدهد در قشم-شماره 1 تریلر رسمی فیلم JUSTICE LEAGUE (Heroes) تریلر رسمی فیلم Thor: Ragnarok اولین کاستوم لگو من( تقدیم به اسپارتان کاسپلی و اشکان کاسپلی) ماشا و میشا!!کارتونی فوق العاده!! آرایه تشخیص _استاد منتظری تفاهم نامه همکاری گروه عظام و انجمن ام اس ایران کلیپ مردعنکبوتی 2 زیست استاد شعبانی شاکری ماجرای پرداخت آنلاین (5) کشتی علی بیات دوبند قرمز دوره بارداری _ هفته دهم تا چهاردهم ماعده جدید احتمال افزایش آمار جان باختگان زلزله اخیر هک جم و اکسیر کلش رویال هک clash royale کلش رویال با جم بینهایت و سکه تمام نشدنی در کوتاه ترین زمان جم و کلش رویال خود را نامحدود کنید هک جم و منابع کلش رویال تضمینی کلش رویال نامحدود با جم تمام نشدنی هگ کلش رویال با جم نامحدود و بینهایت هک اکسیر و سکه و جم کلش رویال محمدامین اکبرپور:سه تار دستگاه ماهور 13.نیشابورک چرا بچه ها گوش به فرمان نیستند/سخنرانی دکتر فرهنگ هک کلش رویال و نامحدود کردن جم و سکه کلش رویال بینهاییت جم را هم اکنون دانلود کنید هک سرور کلش رویال 100 درصد تضمینی و تست شده توصیه های آقای الیور نات برای طرفداران آکواریوم گیاهی رویال بینهاییت جم را هم اکنون دانلود کنید هک کلش رویال و نامحدود کردن جم و سکه کلش فراتر از موفقیت-پایگاه مناقصه مزایده و استعلام کشور منوی گزارشات کانال متقلب آپارات فرعون کوچک مجموعه کلیپ های هنر تعامل چطور زندگی ایده آل خودمان را بسازیم ؟ خواهش میکنم ببین جدیدترین تصاویر از لحظه تیراندازی در قزوین افسانه جومونگ!!عاااااالی!! فروش آپارتمان 43 متری در کارون بالاتر از بهنود انتقاد شدید امام صادق(ع) به برخی تبلیغ ها برای غدیر آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی اظهارات تند سردار وحید حقانی در مورد اسحاق جهانگیری فروش آپارتمان 51 متری تهرانسر خیابان 26 تتلو آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی تریلر رسمی فیلم RAMPAGE فیلم های جالب کلیپ تصویری آه ریست BCM ماشین MVMX33 پرواز دیواره پاراگلایدر حمید سلیمانی تصاویر هوایی از زلزله وحشتناک کرمانشاه فروش آپارتمان 110 متری واقع در ایران عظیم زادگان فری استایل بهزاد... زیست استاد شعبانی شاکری دیالوگ ماندگار سریال هزاردستان!! خلق خودنگاره با آینه اجاره آپارتمان 100 متری واقع در ایران دیالمه فروش آپارتمان 65 متری در کارون بالاتر از طوس زیست استاد شعبانی شاکری تست گیربکس لامبورگینی اونتادور شیرازی ته ته خنده نبینی از دستت رفته تدریس ترکیب توابع استاد منتظری دلا بسوز با صدای کمیل سلیمانی ابهری زیست استاد شعبانی شاکری آنونس فیلم سینمایی «آپاندیس» فقط اون بچه کوچیکه/کلیپ خنده دار و جالب موسیقی: آهنگ آرامش بخش (قسمت 85) تیزر فیلم Deadpool 2 با عنوان Wet on wet آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی چه ویژگی هایی کمک میکند که به اهدافمان برسیم؟ نحوه اجرای پروژه تجاری چهارباغ بالا به روش Top-Down جلسه پنجم دوره جامع برنامه نویسی جاوا- پیشنیاز اندروید دیرین دیرین | راه بند آوران کلیپ بلند پرواز باش، به کم راضی نباش! - استاد پناهیان کلیپ « به نام من » مجموعه کلیپ های هنر تعامل حوادث وحشتناک قتل پسرنوجوان در خیابان توسط سارق تدریس درجه 2-استاد منتظری آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی استاد حسین احمدی ✐ نقـ❡ραɪɴтɪηـاشی الـɛℓsαـسا و آنـѦɴɴαـا ✐ ۱۵ حقیقت درباره «اپل» که شاید ندانید! زیست استاد شعبانی شاکری پول سوخت صرفه جویی شده نیروگاه ها را پرداخت نمی کنند تالار قصر نیلی - تهرانپارس وقتی تازه گوشی میخری/کلیپ خنده دار و باحال روز جهانی گرامیداشت قربانیان ترافیک زیست استاد شعبانی شاکری تریلر رسمی فیلم Fifty Shades Freed تریلر فیلم Rememory 2017 باربی های جدیدم و وسایل جدید تولدم آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی عاشقانه تالار قصر گلچین - شهرک غرب روایتی جالب از زن جوانی که به تنهایی با فساد مقابله کرد سخنان تند دکتر ولایتی خطاب به مقامات فرانسوی ریاضی نهم فصل سوم مماس در دایره آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی تدریس ریاضی الگوی ماشین تابع-مشاوره برنامه 4ماهه-25آبان بدرقه کاروان کمک به زلزله زدگان کرمانشاه هزار داستان/گفتگوی امین زندگانی با سپید مویان جوان مکتب خانه ادبیات دفاع مقدس ویژه نوجوانان شهادت امام رضا (ع) را تسلیت میگویم انتقاد ازحضور نورگل یشیلچای در سینمای ایران توصیه امام رضا(ع) به ریان بن شبیب آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی موسیقی: آهنگ آرامش بخش (قسمت 87) آهنگ بسیار زیبا آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی فروش آپارتمان 75 متری بام پونک شهرک نفت آهنگ جدید مهراب چارقد میکس مادر من عزیز من تقدیمی برای دوستای خوبم...........و............ میکس سریال وقتی تو خواب بودی سخنان زیبای شهید مهدی زین الدین While You Were SleepingX میکس سریال وقتی تو خواب بودی میکس mix تدریس بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی شهادت امام رضا علیه السلام زوج ایرانی حلقه ازدواجشان را به زلزله زدگان دادند سفر به روسیه - کافه گردش #ترفند استفاده از فندک در #سفر و #کمپینگ آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی تدریس بی نظیر و فوق حرفه ای مهندس امیر مسعودی یک روز خوب با سگ خوشکل جسیکا گشتی کوتاه در بارسلونا آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی دکلمه هایی با صدای من گزارش اینستاگرامی علی دایی از کمک های مردمی به غرب کشور تدریس لغات زبان_استاد محمودی فروش آپارتمان 70 متری بام پونک شهرک نفت فیلم خنده دار حمله داعش جدید چرا دربی امشب مادرید دیدنی خواهد بود؟ برخورد توپ فوتبال بازیکن به یک پرنده موسیقی: آهنگ آرامش بخش (قسمت 88) کلیپ تصویری از بالا نگاه کن! - استاد پناهیان آموزش اسلایم کره ای که می شود آن را خورد کنی آغکانا - پاچاماما (مام زمین) (با زیرنویس فارسی) آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی دیدار نماینده مردم شریف قائنات زیرکوه با اهالی خونگرم و مهمان نواز روستای سراب مسکن مهر زلزله کرمانشاه »حقیقت فروش آپارتمان 42 متری در طوس کارون نگاه کن ضرر نداره اقتدار ایران زیبایی های پاییز باغ تالار دشت شقایق - چیتگر صلوات خاصه با نوای شادروان انصاریان زد و خورد شدید معلم با دانش آموز آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی دانلود قانونی فیلم پا تو کفش من نکن تریلر شماره 2 فیلم The Greatest Showman - زیرنویس فارسی آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی برنامه و جشن های کاروان هدهد در قشم-شماره 3 جنین زنده انسان از نمای نزدیک! آموزش JavaScript جلسه سی و دوم (Switch)-سلام برنامه ویدیو مخصوص عاشقان ب ام و ⭕️ مقایسه بسیار جالب سه استان شمالی ایران با کشور هلند آموزش ثبت نام در ایران فیلم رفتار وحشیانه افسر آمریکایی هنگام بازداشت معلم آمریکایی ارسال کمک های مردمی جمع آوری شده برای مناطق زلزله زده آهنگ زیبای نگاه از محمد - MOHAMAD MARHAM NEGAH (افغانی) چادر بهم بدین امضا میدم اگه خونه دار شدم پسش میدم! ویدیو اختصاصی کاربا از کانسپت فوق العاده زیبای کادیلاک کلیپ عذاب قبر جوان گنه کار..(عالیه ) نجاست بهائیان بهترین اهنگ نیویورک در سال 2008-تا آخرش گوش کنید تکنولوژی حیرت آور نسل آتی قطارهای پرسرعت شبکه هوشمند راهی برای ایجاد شبکه هوشمند انرژی دکتر حسن عباسی : از سورنا تا قاسم ب این میگن مرد زندگی❤ عجیب غریب ترین درختان دنیا غیرت دختر کرمانشاهی ویدیو اختصاصی کاربا از کانسپت زیبای ب ام و X7 آدرس دادن و دعوای فوق العاده خنده دار - حتما ببینید حاج مهدی رسولی - یا سید الاحرارمدد علی موسی الرضا موسیقی: آهنگ آرامش بخش (قسمت 89) کلیپ تکان دهنده قبر کن و جنازه دختر زیبا قیصر تست نمایشگر iphone x و سامسونگ galaxy note 8 دردناک ترین لحظه برای یک پدر .. تست ضربه iphone x ویدیو اختصاصی کاربا از ابر خودروی شورولت کوروت ZR1 گرامیداشت قربانیان ترافیک 29 نوامبر تالار هتل شیان - شرق تهران یک لیوان از شهر زیبای پراگ غارت چادر در مناطق زلزله زده کنترل شد درود بر ارتش سرفراز ایران رفتم كف پارتی تبلیغ جالب تویوتا کمری ۲۰۱۸ جدال مرگ و زندگی درس اول:فریم چیست؟ ربات مریخ نورد جدید ناسا تیزر محصولات گروه تربیتی رسانه ای اسرا کاش ماهم دلی به بزرگی این خانواده کرمانشاهی داشتیم آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی شاهنامه خوانی Awat Bokani 2018" باوو باووی بیوەفایە ! گوێ بگرە بزانە چی ئەڵی پیامی به مامان باباهای راننده کرک اکانت پی پال ساخت خانه های بر روی گسل به وزن 80 کیلو گرم در ژاپن رابطه والدین و فرزندان و تاثیر آن بر شکل گیری شخصیت کود درین درین پونی های من برای مسابقه مهشید تریلر فیلم سریع و خشن 9 نامه عمار شعبده بازى با پول و سكّه ابر خودروی تمام برقی تسلا رودستر روتر وایرلس TL-WR1043N چرا باید به خداوند خوش بین بود؟ تست هوش - ایا مغز شما جوان است یا پیر؟ 10 واقعیتی که درمورد مغز نمی دانید پاشیدن روغن داغ به صورت مشتری ها در رستوران جنسیت مغز شما چیست؟ مغز شما مؤنث است یا مذکر؟ 10 تست!!! دین بی اخلاق، دینداری زمانه ما-محمدجواد مظفر دیرین درین مصاحبه با زلزله زدگان کرمانشاه حمل نقل دنیای آینده ما پنج گل دیدنی از تقابلهای منچستریونایتد و نیوکاسل رضویان و خیابانی در حال جمع آوری کمک برای زلزله زدگان آموزش طرز تهیه بستنی شاتوتی افسران دانلود قانونی انیمیشن ozzy میمیون بدجنس یک فیلم جدید همین الان ساختم ساختن زلزله سنج ساده سخنی از امام (ره) که تقریبا احدی از سیاسیون قبول نکرد! تیتراژ زیبای سریال نوظهور دنیای غرب فروش آپارتمان 110 متری در خوش بالاتر از دامپزشکی آموزش مدل موی مردانه افسران آموزش نصب scratch در اندروید!!! بچینگ رزونانسی درین درین روش تازه محققان برای درمان بیماران سکته مغزی انیمیشن لالایی کودک داروهای مسکن در مغز زن و مرد تاثیر متفاوتی دارد کارگاه آموزشی مدیریت تجربه مشتری (CEM) - کاشان - واترجت صنعتی - لایه برداری عمیق با دستگاه کارواش صنعتی طنز خنده دار کلیپ دابسمش خنده دار و شاد و باحال ۳۱۰ اخبار خودرو - آپشن های پژو 3008 روضه امام رضا علیه السلام عزاداری بسیار زیبای کربلایی مهدی حسین زاده به مناسبت 28 صفر وداع جانسوز خانواده با جوان شهیدشان؛ ندای مرگ بر آمریکا فروش آپارتمان 52 متری در کارون بالاتر از سپه اربعین حسینی از نگاه دانشجویان طنز خنده دار کلیپ دابسمش خنده دار و شاد و باحال ۳۱۱ برنامه xmod اسلایم شبرنگ مزاج شناسی به زبان ساده و کاربردی برنامه و جشن های کاروان هدهد در قشم-شماره 4 اشپزی پاچینی مرغ پنیری دوربین عزاداری دوم بسیار زیبای کربلایی مهدی حسین زاده در روز 28 صفر در مسجد جامع فسقندی گیم پلی بازی TITANFALL 2 - نتدونه طنز خنده دار کلیپ دابسمش خنده دار و شاد و باحال ۳۱۲ سهره رام دستی رضا هدایتی ۰۹۱۰۶۹۶۸۵۳۰ اسکرابر باتری دار - اسکرابر سالن ورزشی - کف شوی دستی معرفی اپلیکیشن پیکتو نتایج مسابقه لگو LEGO با رتبه بندی 41 نفر و تعیین برنده ناتی کاراموز توایس twice جناب خان و خداداد عزیزی کدام مزاج بهتر است؟ مزاج برتر چیست؟ مزاج شناسی و روابط زوجین! دابسمش دیدار و گفت وگوی ماکرون و الحریری کاخ الیزه قرائت اذان و اقامه در گوش نوزاد تازه متولد شده حادثه وحشتناک قتل در شاباش عروسی توصیه پلیسی: تجهیز وسیله نقلیه به ابزار محافظتی دابسمش فروش آپارتمان 50 متری تهرانسر خیابان 26 تیزر رسمی Roadster جدید تسلا چرا دربی امشب مادرید دیدنی خواهد بود؟ باز هم دستت را بریدی؟ استاد پناهیان جا مانده ایم و شهدا رفته اند؛ شهید عبداللهی در سوریه... اسلایم هام اسکرابر برقی - نظافت سوله با اسکرابر - زمین شوی صنعتی گروه پژوهشی شرکت آماس نوری در تاریکی - Flash in the addiction darkness فروش آپارتمان 52 متری در کارون بالاتر از سپه کیسه پر کن 500 عددی یادگیری دو زبان از نوزادی موجب انعطاف پذیری مغز می شود همایون خلیلی مدرس گیتار باس آخرین پژوهشها درباره حیرت آورترین اسرار مغز - futuris 10 تا از نکات جالب درباره مغز انسان ها و 8 نکته دیگر| Top 10 farsi اسلایم آنونس فیلم سینمایی رادیو دانلود فیلم آزاد به قید شرط ببینید خنده داره موزیک ویدیو حامد زمانی و عبدالرضا هلالی : امام رضا ( ع ) دابسمش دیگه که ثابت کنم خودمم دو علت شکست جوان ها در زندگی استاد پناهیان آلاچیق ساحلی - آلاچیق باغ - آلاچیق ویلا 09300093934 مشکل اکتیو نشدن آیفون ios11 خوابیدن در نفت برای بهبود سلامتی فرش سه بعدی ساوین طرح قطره کد 1316 - فروشگاه فرش ملی اسکرابر سرنشین دار - حرفه ای، قدرتمند، کیفیت و با ثبات لباس من که پشتش کاملا توره مشکل Could not activate iPhone 5s چه سگ باهاله نخستین اجلاس کشورهای پیشرفته جهان برای مقابله با خشونت علیه زنان عروسک کوکی من(کادوی تولدم) انیمیشن رنگین کمان ‎همراه با «شهرام سیف هاشمی» در سومین ام بی ای تاپ۰ ۱ دابسمش کلی ترفند جالب و خاص با بادکنک افسران استگاه گرفتن تفاوت ایرانی ها و عراقی ها در نذری دادن بدون تعارف با مداح «کربلا کربلا ما داریم می آییم» ترسیدن شیرها از آدم!/کلیپ خنده دار و جالب جلد گوشیه ایفونم ترکیب توابع-استاد منتظری ترکیب توابع-استاد منتظری سخنان قهرمانانه و مهم پدر شهید مدافع حرم،مرتضی عبداللهی تمرینات پسرِ «کریستیانو رونالدو» با همراهی پدر افسران فیلم هوایی حرکت زائران پیاده رضوی هک صد در صد تضمینی کلش آف کلنز موزیک ویدیو Brave Girlsاز گروه کره ای High Heels دانشکده کسب و کار نماهنگ عاشقانه فیلم کوتاه بلوچی بنام دوز برندسازی ویدیویی موفق و خلاقانه شرکت داو Dove مقاوم سازی شبکه برق HVDC نیوزیلند در برابر زلزله ماین کرافت (درخواستی) واکنش حسن ریوندی به جریمه شدن در خیابان سریال قهوه تلخ بابا آتی و مستشار برکات وقف در سفره های ایرانی مث خودته تصویری به درخواست دوستای فیسبوک سومین جشنواره ادبی هنری رویش در دانشگاه های استان یزد yo-gi-oh power of chaos kaiba the revenge گیم پلی ترکیب توابع-استاد منتظری لحظه استقبال ماکرون و همسرش از سعد حریری و همسرش اسلایدر.وسیله ای که فیلمبرداری از مصاحبه را جذابتر میکن گیم پلی بازی Prince of Persia (2008) - نتدونه بازی کوییز سینمایی حادثه وحشتناک نجات ۲ کودک زنده در زلزله کرمانشاه خط بسته بندی انواع سس و سوپ روند خصوصی سازی در دهه گذشته وایل7 پارت دوم اسلایم های مختلف فیلم عملکرد ماسه آبگریز در آب و خاصیت ماده اسلایم بنفش آموزش جامع کورل دراو ( جلسه دوم ) چهارچوب فعالیت های آستان قدس رضوی آیا کمّیت در نذری دادن مهم است؟ کربلایی عماد بهرامی ( هیئت کف العباس شمیران ) چیتر بازی زولا اسمش nafas021 لولش 9 کپشن خوانده شود هیدروگرافیک آرین کروم09125371393 خنده دار ترین کلیپ این ماه حمله وحشیانه سارقان شمشیر به دست به مغازه دانلود نسخه فشرده بازی GUTS 2017 سقوط تابلوی تبلیغاتی در تبریز پاور لاین آداپتوری وایرلس TL-WPA4530 KIT وداع جانسوز همسر شهید مدافع حرم، مرتضی عبداللهی خشکی چشم و علائم این بیماری پیانوی موسیقی متن تاج و تخت GOT تطابق ریاضی با کنکور96_استاد منتظری هیدروگرافیک09125371393 رونمایی ایلان ماسک از تسلا رودستر جدید فیلم بلوچی مزدور دختر است دیگر میدی کنترلر آکایی پروفشنال AKAI Professional APC Key25 فیلم کوتاه بلوچی گلوکار طنز خنده دار کلیپ دابسمش خنده دار و باحال ۳۱۳

آخرین خبرهـا