حل مشکل سپنتا نیکنام در گرو اصلاح قانون

گروه سیاسی: رضا فضلی ـ حقوقدان در یادداشت پیش رو معتقد است علی­رغم این که مسئله تعلیق عضو زرتشتی شورای شهر یزد جنبه قضایی پیدا کرده و پرونده آن در دیوان عدالت اداری است، باید از بعد حقوقی مورد بررسی قرار گیرد تا راه­حل آن پیدا شود.

به گزارش بولتن نیوز، متن این یادداشت که به صورت اختصاصی در اختیار خبرنگار ما قرار گرفته، به شرح زیر است:

متأسفانه اکثر اظهارنظرها به صورت سیاسی و احساسی بازتاب می­یابد و این کمکی به حل مشکل نمی­نماید. از نظر حقوقی و ابعاد قانونی به چند موضوع باید توجه کرد که برخی به شورای نگهبان و برخی به دیوان عدالت اداری برمی­گردد.

اولین مسئله این است که حدود اختیار شورای نگهبان در ارتباط با انطباق قوانین با موازین شرعی چیست؟

در این خصوص به چندین مستند قانونی اشاره می­شود که مهم­ترین آن اصل چهارم قانون اساسی می­باشد. این اصل که می­توان آن را اصل شاخص قانون اساسی نامید بیان داشته: «کلیه قوانین و مقررات مدنی، جزایی، مالی، اقتصادی، اداری، فرهنگی، نظامی، سیاسی و غیر اینها باید براساس موازین اسلامی باشد. این اصل بر اطلاق یا عموم همه اصول قانون اساسی و قوانین و مقررات دیگر حاکم است و تشخیص این امر بر عهده فقهای شورای نگهبان است.»

در اجرای اصل مذکور، ماده 19 آیین­نامه داخلی شورای نگهبان مقرر داشته: «اعلام مغایرت قوانین و مقررات یا موادی از آنها با شرع با توجه به اصل چهارم قانون اساسی، در هر زمان که مقتضی باشد توسط اکثریت فقهای شورای نگهبان انجام می­یابد و تابع مدت­های مذکور در اصل نود و چهارم قانون اساسی نمی­باشد.» در این ارتباط تبصره 2 ماده 201 آیین­نامه داخلی مجلس شورای اسلامی نیز مقرر داشته «شورای نگهبان نمی­تواند پس از گذشت مهلت­های مقرر و رفع ایراد در نوبت اول، مجدداً مغایرت موارد دیگری را که مربوط به اصلاحیه نمی­باشد بعد از گذشت مدت قانونی به مجلس اعلام نماید مگر در رابطه با انطباق با موازین شرعی». از مبانی قانونی مذکور می­توان نتیجه گرفت اعلام نظر فقهای شورای نگهبان از جهت انطباق با موازین شرع مقدس تنها منحصر به قوانین در حال تصویب مجلس نمی­باشد و هر چند موارد آن نادرست است شامل قوانین مصوب نیز می­باشد و علی­الاصول در این موارد موضوعی که مغایر موازین شرع تشخیص داده شده قابلیت اجرای خود را از دست می­دهد. مضافاً برابر اصل 98 قانون اساسی: «تفسیر قانون اساسی به عهده شورای نگهبان است و ماده 19 آیین­نامه داخلی شورای نگهبان که با اتفاق آراء اعضای شورای نگهبان تصویب شده در واقع تفسیری از اصول 4 و 94 قانون اساسی می­باشد و اظهارنظرهایی که این روزها برخی مدعی شده­اند شورای نگهبان پس از تصویب قانون اختیار ندارد آن را خلاف موازین شرع اعلام دارد، مبنای حقوقی نداشته و محدودکننده اختیاراتی است که قانون اساسی و سایر مقررات برای فقهای شورای نگهبان قائل شده است. بدیهی است که انتظار این است که شورای نگهبان هنگام تصویب قوانین در مجلس دقت لازم را مبذول داشته و ایرادات شرعی را در همان مرحله به مجلس اعلام دارد ولی این انتظار باعث نمی­شود تا چنانچه به هر دلیل مقرره خلاف شرعی از دید فقهای شورای نگهبان پوشیده ماند دیگر نتوانند به وظیفه خود عمل نمایند.

مسئله بعدی قابل توجه این است که آیا نظر فقهای شورای نگهبان که معتقد است در مناطقی که اکثریت مردم آنها مسلمان و پیرو مذهب رسمی کشور هستند عضویت افراد غیرمسلمان در شوراهای اسلامی شهر و روستا منطبق با موازین شرعی نیست محل اشکال است یا خیر؟ و همچنین تضییع­کننده حقوق اقلیت­های مذهبی در چارچوب قانون اساسی می­باشد یا خیر؟

هر چند انطباق قوانین و مقررات با موازین اسلامی برعهده فقهای شورای نگهبان است و سایر اظهارنظرها در این خصوص حتی اگر از ناحیه برخی فقها باشد ملاک عمل نیست، لیکن قاعده فقهی مورد استناد در این خصوص قاعده نفی سبیل می­باشد که از آیه 141 سوره نساء برداشت می­شود «... وَ لَن یَجعَلَ اللَهُ لِلکافِرینَ عَلَی المُؤمِنینَ سَبیلاً». علاوه بر آن فقهای شورای نگهبان به نظر حضرت امام راحل نیز استناد نموده­اند. حضرت امام خمینی رحمت الله علیه در جمع نمایندگان مجلس خبرگان در 12 مهر ماه 1358 ضمن بیان اهمیت شوراها به ویژگی­های اعضای شورای شهر اشاره و می­فرمایند: «افراد باید اولاً مسلمان باشند و ثانیاً معتقد به نهضت باشند، امین باشند در کارهایشان، ایمان حقیقی داشته باشند، متعهد باشند نسبت به احکام اسلام، سوابق خلاف و سوء نداشته باشند... و البته آنهایی که غیرمسلم هستند برای خودشان شوراهایی ممکن است تعیین کنند.» در قانون اساسی نیز حقوق اقلیت­های مذهبی شناخته شده، در چارچوب موازین شرعی تضمین گردیده است، در عین حال برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی صرفاً می­توانند نماینده اقلیت خودشان باشند. پس بدیهی است در انتخابات شورای شهر نیز باید موازین شرعی رعایت گردد و حتی اگر به وحدت ملاک نمایندگی در مجلس شورای اسلامی توجه شود مسلمانان نمی­تواند به کاندیدای غیر مسلمان رأی دهد. متأسفانه سکوت قانون انتخابات شوراها در این خصوص این استنباط را برای مجریان در پی داشته است که اقلیت­ها می­توانند از طرف مسلمان نیز انتخاب شوند در حالی که چنین برداشتی خلاف موازین شرع می­باشد. تالی فاسد چنین برداشت سکولاری به منزله آن است فرضاً در یک شهر حتی فاقد اقلیت مذهبی افراد غیرمسلمان بتوانند کاندید شوند و تحت القائات تبلیغاتی تمامی اعضاء شورای شهر از غیرمسلمان انتخاب شوند و حاکمیت اداره شهر مسلمان در اختیار غیرمسلمان قرار گیرد، در حالی که چنین امری با توجه به موازین شرعی قابل قبول نیست و اقلیت­های شناخته شده تنها می­توانند نماینده خود را داشته باشند.

موضوع حقوق دیگری که این روزها در ارتباط با آن اظهارنظر می­شود بحث صلاحیت دیوان عدالت اداری است و این که آیا دیوان عدالت اداری صلاحیت رسیدگی به شکایات از تصمیمات شورای مرکزی نظارت بر انتخابات شهر و روستا را دارد یا خیر؟

در این خصوص اولاً باید توجه داشت دیوان عدالت اداری به موجب اصل 173 قانون اساسی و مطابق با قانون تشکیلات و آیین دادرسی آن دیوان صلاحیت رسیدگی به شکایات و تظلّمات و اعتراضات اشخاص حقیقی یا حقوقی را نسبت به تصمیمات و اقدامات مؤسسات دولتی و همچنین رسیدگی به اعتراضات و شکایات از آراء و تصمیمات قطعی هیأت­هایی نیز که در مراجع دولتی تشکیل می­شود دارد. به موجب تعریفی که قانون مدیریت خدمات کشوری ارائه داده است، مؤسسه دولتی واحد سازمانی مشخصی می­باشد که به موجب قانون ایجاد شده یا می­شود و با داشتن استقلال حقوقی، بخشی از وظایف و اموری را که برعهده یکی از قوای سه گانه و سایر مراجع قانونی می­باشد انجام می­دهد. در قانون تشکیلات دیوان عدالت اداری مواردی که دیوان مذکور صلاحیت رسیدگی به آن را ندارد کاملاً مشخص نموده است که این مراجع به موجب تبصره 2 ماده 10 قانون مذکور شامل تصمیمات و آراء دادگاه­ها و سایر مراجع قضایی دادگستری و نظامی و دادگاه­های انتظامی قضات دادگستری و نیروهای مسلح و همچنین به موجب تبصره ماده 12 آن رسیدگی به تصمیمات قضایی قوه قضاییه و صرفاً آیین­نامه، بخشنامه­ها و تصمیمات رئیس قوه قضاییه و مصوبات و تصمیمات شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجلس خبرگان و شورای عالی امنیت ملی می­باشد. در انتخابات شوراهای اسلامی کشور، هیأت مرکزی نظارت مسئولین نهایی رسیدگی به شکایات را برعهده داشته و تصمیمات آن قطعی می­باشد. با توجه به این که وظایف هیأت مرکزی نظارت در واقع اعمال بخشی از وظایف مجلس شورای اسلامی را برعهده دارد که ارتباطی نیز به شأن قانون­گذاری آن ندارد، لذا شکایت مردم از تصمیمات قطعی آن در صلاحیت دیوان عدالت اداری می­باشد و جزء مواردی نیست که قانونگذار صلاحیت دیوان را نسبت به آن محدود نموده باشد و عدم صلاحیت در این موارد مستلزم مستند قانونی و تصریح به عدم صلاحیت دیوان عدالت اداری دارد. بنابراین دیوان عدالت اداری مکلف است به شکایت­های واصله از تصمیمات قطعی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی رسیدگی نموده و مبتنی بر موازین قانونی و قضایی تصمیم مقتضی را اتخاذ نماید.

با توجه به موارد فوق می­توان نتیجه ­گیری کرد حل مشکل سپنتا نیکنام و موارد مشابه آن در آینده مستلزم آن است که مجلس شورای اسلامی با اصلاح قانون در جهت رفع ابهامات در این زمینه اقدام نماید به گونه­ای که ضمن توجه به موازین شرعی رعایت حقوق اقلیت­های دینی شناخته شده نیز رعایت شود و آنها حق داشته باشند از طرف اقلیت دینی خود در شوراها نماینده داشته باشند. ضمناً به نظر می­رسد پیشنهاد ارجاع این موضوع به هیأت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه به جهت آن که از موارد اختلاف بین قوا تلقی نمی­شود و یک موضوع حقوقی است جایگاهی ندارد و بهتر است مجلس اهتمام خود را در اصلاح قانون به کار گیرد و در این زمینه توجه همگان به تحکیم مبانی قانون اساسی کشور باشد.

انتهای پیام/

کلیدواژه:

فقهای شورای نگهبان | مجلس شورای اسلامی | دیوان عدالت اداری | قوانین و مقررات | موازین شرع | صلاحیت دیوان | مرکزی نظارت | اقلیت shy | داشته باشند | آیین shy نامه | قانون اساسی | موازین شرعی | شورای شهر

دستگیری کلاهبردار میلیاردی واکنش یوپ هاینکس به بنر های اعتراضی هوادارن شالکه برای گورتسکا: چنین اتفاقاتی، طبیعی هستند ۲۲۸ میلیارد تومان؛ ارزش سهام معامله شده امروز در بورس مصدومیت شدید رونالدو در بازی با لاکرونیا نسل جدید پیکاپ کاپرا وجهه پیشین این خودرو را بهبود می‌بخشد؟ +عکس انتصاب مدیران عامل صندوق بازنشستگی کشوری و بیمه اجتماعی روستایان و کشاوزران و عشایر list روحانی: دولت پای قولهایی که به مردم داده ایستاده/ نوسان قیمت ارز بلند مدت نخواهد بود/ بودجه مهار ریزگردهای خوزستان حذف نخواهد شد فیمس4/ شاخ مجازی به اینا میگن؟! قسمت 14 از کتاب اول آواتار آخرین باد افزار دوبله فارسی 40سال دشمنی از جانب اسرائیل اما... معرفی فیک ترین کیتی چشایر(اوا) puzzle band - hasti (پازل بند - هستی ) AMV Anime(انیمه های مختلف) آموزش اینوگرافیک قسمت اول عراقچی مذاکره موشکی ایران با آلمان و انگلیس راتکذیب کرد وقتی آمد نیوز به شهید حججی توهین می کند... فرار تک تیرانداز داعشی در عرض چند ثانیه نماهنگ گویچه گرایلی با صدای عاشیق رسول نفیسی مسابقه بین هیومین و کیوری اجرای زنده -به این عکسها خیره شو - توسط حامد زمانی فیلم سینمایی شنل تیزر قسمت هشتم مستند دوم شخص با عنوان"علی یا استالین" کاهش حجم آب مخازن سدهای کشور منو ۴۵۰ تا کنید یه دابسمش عالی من خودمو از این بازی احمقانه کنار میکشم +ت مجموعه پاییز و زمستان پوشاک ایده آل آنچه که روحانیت را حفظ کرده بود خواننده جمشید نجفی و مجید فرهنگ ( اجرای زنده غروب پاییز ) jamshid najafi سریال عمودی ها - قسمت چهاردهم وقتی بابات مهمون دعوت میکنه از اعتراض تا اغتشاش..... انچ تریلر اولین DLC بازی Assassin’s Creed Origins آهنگ جدید پویا به نام بغض اور افتر های | تخم مرغ شانسی میشل مرمید مسابقه خوانندگی کودکان voicekids-پسرنوجوان خواننده 2017 اکشـن فتوشـاپ - شماره [ 2 ] حمیدماهی صفت پینگ پنگ امّا با خدا آموزش اینوگرافیک قسمت دوم حل تست کنکور ۹4 داخل کشور، تولید مثل، تخمک گذاری رشادت مثال زدنی رزمنده عراقی تا پای جان! مناظر نقاطی از کشور گرجستان دکلمه علی پورحسنی تدریس نظارت بالینی با محتوی سازی - محتوی الکترونیکی کلیپ عاشقانه سریال غنچه های زخمی Meltdown & Spectre Vulnerabilities گروه چشم انداز نو وقتی که عجله داری به پروازت برسی آموزش ساختن شماره مجازی بینهایت!!! | کاملا رایگان تیزر فیلم سینمایی شنل Mohsen Yeganeh - Tanhaei (Loneliness) ❤ محسن یگانه - تنهایی کاوشگر۰۹۹۰۷۳۳۵۸۰۸ طلایاب کاوشگرفوق طلایاب خوراکی ردیاب سرچر دوهزارجستوجوگرنقطه ز کاوشگر۰۹۹۰۷۳۳۵۸۰۸دوهزارجستوجوگرنقطه زن با امواج دهی دریافت سیگنالهای زیرزمینی دا افراد معروفی که به خاطر رنگ پوست عجیبشان مشهور شدند. موزیک ویدیو جدید پویا / بغض کاوشگر۰۹۹۰۷۳۳۵۸۰۸ طلایاب کاوشگرفوق طلایاب خوراکی ردیاب سرچر دوهزارجستوجوگرنقطه ز نحوه نصب SSL رایگان در کنترل پنل Cpanel اجرای زنده آهنگ سپر توسط حامد زمانی در قهدریجان ماشینی که سنگ ها را می بلعد بودم گردی در شهرستان چالوس قسمت2 09121833829 تست برگشت به خانه syma x8pro طلا یاب ۰۹۹۰۷۳۳۵۸۰۸ برخاستن هواپیما از کوتاه ترین باند پرواز دنیا - سابا 3 اخراجی اور افتر های | تخم مرغ شانسی ریون کویین کاردستی های جذابی که در زمان کوتاه درست می شوند(قسمت1) برنامه فضایی سرنشین دار جمهوری خلق چین بر خاک رفته! عدالت مورچه ها تیتان ها به پیش بازگشت به بازی های ویدیویی طرز تهیه نیویورک چیزکیک رورونوا زورو HD - One piece تقدیم به تمامی عاشق پیشه ها - امین گودرزی تریلر DLC داستانی جدید Assassin's Creed Origins 11 مکان مخفی و chest مخفی در Fortnite در آپدیت جدید برنارد - قسمت 51 نمای نزدیک Audi Q8 2018 صدای دلنشین کهیار بختیاری 10 چیز که فقط دارک سولز بازا میفهمن آموزش Live Stream در آپارات برای بازی های اندروید نماهنگ چه قدر سرده با صدای علیرضا قرایی منش مهمترین بازی های سبک وحشت در سال 2018 کارتون پینگو - قسمت 7 کامران و هومن وقته عشقو حاله:) حل تست توحید شناسی دین و زندگی کنکور همزن کاسه دار حرفه ای کلترونیک مدل KM 363 اعجاب انگیز!! مطابقت 92 درصدی پکیج دینی 100 یوسفیان پور تیزر 30 ثانیه، معرفی شرکت گز سکه و محصولات آموزش سوار شدن بر اسب در ماین کرافت حل المسائل کتاب جبر خطی و کاربردهای گیلبرت استرانگ Brawlhala Fun persian time |گیم پلی بازی brawlhala ثابت قدمی کلید موفقیت قهرمان های کنکور فیلم آموزشی تهیه نان سیر مستند متفاوتی از گروه جهادی حرکت المحرومین 100 دستور العمل سریع وآزموده شده پول و ثروت و رفع مشکل آموزش بافت موی بسیار زیبا و آسان سکانس اکشن از فیلم تماشایی هرکول شماره 1 آغاز عملیات گسترده نیروی انتظامی با فرمان سردار رحیمی قضا و قدر: مفاهیم دین و زندگی کنکور بلا آقای روحانی چرا با ضدگلوله به میان مردم زلزله زده رفتید سکانس اکشن از فیلم تماشایی هرکول شماره 2 صدای روح EVP فیلم آموزشی چیز کیک توت فرنگی بدون فر لگو کاپتان آمریکا قسمت چهارم فیلم آموزشی تهیه نودل بدون سوپ uboxing dead rising 4 بزودی لتس پلی همین بازی موزیک سریال عشق اجاره ای میکس بهترین عکس های بازیگران حل المسائل کتاب ترمودینامیک مولکولی دونالد مک کواری تحلیل ضد انقلاب از تحریک سردبیرآمدنیوز برای تجریه ایران سکانس اکشن از فیلم تماشایی هرکول شماره 3 متهم گریخت - بچه زرنگ اموزش سه غول نریمان محمود قصه های مجید - کروات - قسمت 1 حمله دوباره حسن روحانی به مسکن مهر Benyamin - Taraneh Vazheh بنیامین - ترانه واژه Saeed Modarres - Divoonegi سعید مدرس - دیوونگی تریلر عنوان the witcher wild hant اعجاب انگیز!! مطابقت 92 درصدی پکیج دینی 100 یوسفیان پور قضا و قدر: درسنامه دین و زندگی کنکور اتک کلش رویال با ماکان بند سانچز به یونایتد خوش اومدی فیلم پروتکل هویت سنجی ایمن در شبکه منت فیلم آموزشی تهیه نان سیر آموزش بافت موی بسیار زیبا و آسان عکسای زیبای سلنا گومز2017 اهنگ NOBADY سکانس اکشن از فیلم تماشایی هرکول شماره 4 حل المسائل کتاب پیشرانش هواپیمای سعید فرخی – ویرایش دوم حمید هیراد یار درگ سوزوکی با جک s5دنده قضا و قدر: آیات قضا دین و زندگی کنکور چرا عکس و فیلم شما بین مردم زلزله زده رفتید پخش نشد؟ سکانس اکشن از فیلم تماشایی هرکول شماره 5 فیلم آموزشی تهیه نودل بدون سوپ سکانس اکشن از فیلم تماشایی هرکول شماره 6 بی پولی - تقدیم به تو یعنی مال خودت عروسک اشلین الا♡تقدیم به بیتا الا♡پرنسس کفش ها فیلم آموزشی تهیه نان سیر تیزر bmw سری 8 2017 دانلود پروژه افترافکت نمایش لوگو با ذرات طلایی باب اسفنجی_فصل اول_ قسمت[19]_دوبله فارسی فیلم آموزشی چیز کیک توت فرنگی بدون فر سکانس اکشن از فیلم تماشایی هرکول شماره 7 گل های لایی مسی اغفال دختران جوان در مترو حل المسائل کتاب مدارهای منطقی دیجیتال ویکتور نلسون موسیقی اصیل -آهنگ آمد نوبهار - خواننده علی سیار شوخی رشیدپور با تکیه کلام روحانی آقای روحانی چرا با ضدگلوله به میان مردم زلزله زده رفتید محسن يگانه - یک هفته به عید قدرت آزمایی رنج روور در برف فیلم آموزشی تهیه نودل بدون سوپ دیرین دیرین این قسمت اختلاس تم ورودی شینسوکه ناکامورا لگوی حسین برای سومین مسابقه اقای راوی فیلم آموزشی چیز کیک توت فرنگی بدون فر تقدیم ب آمیتیس جون دختری با نیروی ماوراء طبیعه _ فوق العاده وحشتناک روحانی: درآمد ارزی از امسال بیشتر می شود تک نوازی دوتار جنوب خراسان با نوازندگی کاظم وثوق کارتون رنگ کاری پلنگ صورتی فیلم آموزشی چیز کیک توت فرنگی بدون فر متهم گریخت - هاشم بدبختیات داره شروع میشه قسمت آخر لاکپشت های نینجا مقایسه ی تکنیک ها در fifa17 و pes2017 Meltdown & Spectre Vulnerabilities گروه چشم انداز نو گریل برقی پروفی کوک مدل proficook Contact grill PC-KG 1 سرخ کن بدون روغن پروفی کوک مدل PC-FR 1115 قضا و قدر: آیات تقدیر دین و زندگی کنکور پایان برنامه 45رادیوشب متهم گریخت - الهی من قربونت برم بسلامتی فقط برای حافظان جزء 30 قرآن کریم Meltdown and Spectre in 3 Minutes گروه چشم انداز نو شانیکو و مریان|هی تو آقای روحانی چرا عکس وفیلم شمابین زلزله زدگان منتشرنشد اپلیکیشن لیموزین 6 سمپل لوپ و درام کیت پرکاشن برای DJ باز ها-ست تریبال 1 پلنگ صورتی و دوستان (مدرن) :: فصل 1، قسمت 34 / HD تقدیم ب آمیتیس جون پایتخت 1 - داداش این کله منه تکنیک های دیوانه کننده فیفا 18 نحوه مطالعه دین و زندگی کنکور1 صحنه های بزن بزن در فیلم سرنوشت خشمگین اپلیکیشن لیموزین 2 ماشین سواری به سبک عربی هنریک میختاریان به آرسنال پیوست نحوه مطالعه دین و زندگی کنکور2 موزیک ویدیو نامه ای به فرزند از یاس اموزش چند نفره بازی کردن در ماینکرافت آقای روحانی تا کی به مردم اهواز میگویید صبر کنند؟! تقدیم به ملیسا برندینگ شهری - سولماز رضایی پخش آهنگ حبیب در تلویزیون توضیحات روحانی/وضعیت موسسه های مالی واعتباری چه می شود؟ ترفند هایی از جنس لباس (قسمت 1 ) رئیس جمهور: امیدوارم ابهامات مردم رفع شود آموزش ساخت دستگاه شب و روز کننده|کانال slime_bloxs@ سگی که سعی میکنه صدای امبولانس دربیاره وقتی تیم کوک برای سخنرانی از انیموجی استفاده می کند Aron H - Shookhi Kardam آرون حسینی - شوخی کردم همه ی قهرمان های rayman legends توضیح روحانی درباره آلودگی هوای خوزستان کلی عکس از عشق جانا آقای روحانی برای حل مشکلات خوزستان هیچ اقدامی نشد؟ تکه کلام رئیس جمهور از زبان مجری گفتگوی زنده رقابت ناسالم ... اولین ویدیو رسمی فیلم Black Panther - زومجی دژاوو (Déjà vu) حسی غریب و وهمی - دوبله فارسی پرسپولیسیا لایک وااااجب رئیس جمهور:دولت برای تامین مخارج قیمت دلار رابالانمیبرد آموزش تکنیک های فیفا 18 بازیگر معروف_ مهریه من گل نرگس بود! آنچه در برنامه نود 2 بهمن خواهید دید بدنسازی قدرت پاترول در آفرود ! مردم آزاری - ترساندن پسر اسلایم پفکی «کپی به شرط عضویت در کانال»توضیحات در حد قیامت قصه های مجید - صد تومن علی مراد - قسمت 1 جایزه جهانی انرژی برای محققان دانشگاه تهران سخنان روحانی درباره ریزگردهای خوزستان انگشتر قلم زنی سه بعدی مرغ دعاخوان استاد جنگی کد f163 میکس کره ای عاشقانه سریال افسانه جومونگ 2018 قصه های مجید - صد تومن علی مراد - قسمت 2 ★تخته شاسی باربیم✿ عروسک پونی های جدیدم رائفی پور در مورد اخلاق سکولار جدید یکی از زیباترین تلاوت های دنیا با زیرنویس فارسی HD صلوات خاصه حضرت فاطمه ی زهرا فقط برای ه خنده ترکیب تیم یوفا آمار عجیب و غریب روحانی از اشتغال در فضای مجازی مولودی ولادت حضرت زینب(س) مرحوم حاج سلیم مؤذن زاده ماشین لباسشویی 9 کیلویی ایندزیت مدل BWE 91484X W UK گیم پلی بخش آنلاین بازی: Call Of Duty WWII پروژه خزرتا خلیج فارس به روایت عکاسی آنالوگ متولدبهمن بهمنی هاحتماگوش کنن مساااااااابقههههههه (ماشین باربی)توووضیحات کمبود دستشوئی در هلند! خلاصه بازی نفت تهران 4-1 سیاه جامگان (نود 2 بهمن) اموزش به دست اوردن کامند بلوک مولودی بسیار زیبای ولادت حضرت زینب(س) حاج نادر جوادی من اولین پرنسس امبرم بخش دوم: آموزش نرم افزار سپیدار همکاران سیستم ps4 اسلیم فیلم زیبای زمین در شب با کیفیت بالا بهترینها لب خوانی پرشین دابسمش متن خوانی زیبا با صدای سید مهدیار لطفی معاد شناسی : دنیا دین و زندگی کنکور شکست عشقی ابراهیم تاتلیس - شاد اجرای صحنه ای اهنگ Lucky One اکسو ضبط موسیقی فیلم "چهار راه استانبول" لحظه خرد شدن قایق در تصادف با کشتی اهنگ جدید گروه پالت : هم قطار حل تست مبحث هدایت دین و زندگی کنکور عبدالباسط سوره واقعه واقعا زیباست خلاصه و حواشی تراکتورسازی 1-2 سایپا (نود 2 بهمن) ثروت و سلامت دنیا در دو قرن اخیر طلایاب=طلایاب ۰۹۹۰۷۳۳۵۸۰۸بااصول طلایاب سرچر ردیاب نقطه زن شعاع زن حساسیت به فلزا طلایاب=طلایاب ۰۹۹۰۷۳۳۵۸۰۸بااصول طلایاب سرچر ردیاب نقطه زن شعاع زن حساسیت به فلزا تیزر رسمی شرکت لکسوس از کانسپت جدیدخود (LF-1 Limitless) پروژه افترافکت گلیچ (ظاهر بهم ریخته) دینامیک سریع ویدئو طنز خنده دار کلیپ دابسمش خنده دار شاد و باحال ۵۰۴ سرچر ردیاب نقطه زن شعاع زن حساسیت به فلزات مدفون عمق هفت گنج یاب باعمق کاوش بالا فرزاد دزدمه- دار و ندار طنز طنز خنده دار کلیپ دابسمش خنده دار شاد و باحال ۵۰۵ انواع واکنش به ازدواج اعترافات هولناک 3 زن اسیر در بند داعش کربلایی مجید رضایی سلام میدم به گنبد طلاتو ⭕️ اظهارات جالب نخبه ایرانی فارغ التحصیل کالیفرنیا درباره بازگشتش به وطن و ... گزارشی جدید از رزمایش محمدرسول الله ارتش در سواحل مکران آهنگ شاد جدید بندری، ریمکس ارکستری. 2018 ویدیو تلاوت استاد سید متولی عبدالعال سوره بقره علی قاسمی - کشف رسالت شغلی مشکل تردد به دلیل باد شدید در نروژ خخخخخخخخخ آیفون ایکس دربرابر تبر!! باز اجرای «بهاره دختر عمو» توسط دو هنرمند افغانستانی همخوانی جالب کورس سرهنگ زاده و محمد معتمدی آیفون ایکس دربرابر 5000 کبریت! پارکور حیواناتی که باورتون نمیشه وجود دارن! تست پرتاب آیفون ایکس از ارتفاع 1000 فوت! نماهنگ 877- امیر تتلو (گوله های برف) موتور سوار دیوانه طنز آهنگ امید علومی و همسرش سحر قریشی بنام احوال بارون خبر های بیشتری از ویندوز 10 آرم در راه است!! کودکی بازیگران ایرانی عکس های ناب چهارمضراب سه گاه -دستور سنتور -استاد پایور وقتی رژ می زنی نمخوای رژت پاک شه لری- فرج الله جوکار7- شادی ها تون پایدار پیش بینی خارقالعاده استاد عباسی نماطنز | کلاس خصوصی گرفتن علی با ژینوس در خانه به دوش تلاشهای اروپا و آمریکا برای مذاکره موشکی با ایران دعاهای قرآنی مقام معظم رهبری سانچی تیزر معرفی سانچز به مناسبت قرارداد با منچستر یونایتد شیخ حبیب داودی اعلام رسمی انتقال سانچز توسط باشگاه منچستریونایتد ماشین و کیف رینبوفکتوری گفتگو با علیرضا طلیسچی | خبر آلبوم جدیدش گزارش مردمی - وقتی آقایان برای خانم ها تتو می زنند 1 تنهایی کلیپ خیلی خیلی بامزه مادر بزرگ اساسین کرید ۴۰ربنا از قرآن کریم حمید هیراد ورژن معتادی دابسمش جدید محمد امین کریم پور إذا أصابك الهم والضیق والحزن تفائل بالحیاة فلا تعلم فی ای لحظة یأتیك الفرج تحلیل کوتاه از قاهر اف 313 اجرای آهنگ 'همینه که هست' در کنسرت محمد علیزاده کاشت بامیه در خانه لحظه مرگ داعشی از دید دوربین دور کمربسته! خاطره شنیدنی رضا رشیدپور از خبر مرگش! تیزر باشگاه آرسنال به مناسبت پیوستن میختاریان طراحی کارت ویزیت مبتدی (1) گفتگو با سرکار خانم قاسمی علت اعزام وزیر کار بجای وزیر نفت برای بررسی حادثه سانچی چه بود؟ أعطی كل شی حجمه فالحیاة زائلة لا محالة! ❗ ❗ ❗ حرف اخر-پروژه 60 40 فیزیک- 02166028126 حرف اخر-پروژه 60 40 فیزیک- 02166028126 حرف اخر-پروژه 60 40 فیزیک- 02166028126 حرف اخر-پروژه 60 40 فیزیک- 02166028126 حرف اخر-پروژه 60 40 فیزیک- 02166028126 آتش نشان شهیدی که از طریق اتیکت لباس در پلاسکو شناسایی حرف اخر-پروژه 60 40 فیزیک- 02166028126 حرف اخر-پروژه 60 40 فیزیک- 02166028126 حرف اخر-پروژه 60 40 فیزیک- 02166028126 حرف اخر-پروژه 60 40 فیزیک- 02166028126 حرف اخر-پروژه 60 40 فیزیک- 02166028126 حرف اخر-پروژه 60 40 فیزیک- 02166028126 حرف اخر-پروژه 60 40 فیزیک- 02166028126 میلاد حضرت زینب س وروزپرستاردر مهربان 96 حرف اخر-پروژه 60 40 فیزیک- 02166028126 اون یکی باربی خوانندم( درخواستی ) کلیپ زیبای استیو جابز افزایش نیم تا یک نمره آیلتس در چهار روز ایمانمون رو نیگا کنید چرا وزیر کار به چین رفت؟! محصول جدید سایپا در لاین سرعت مجلسی بازی تاج و تخت تمام گل های هری کین برای تیم ملی انگلیس در سال 2017 آخرین فرصت چرا با ضدگلوله به میان مردم زلزله زده رفتید؟ ساخت پنج مینوها با استفاده از چهارمینوها لباس بتمن باربی و ست کامل آشپزخانه باربی جدیدم فیلم آموزشی تهیه نان سیر لانچ تریلر بازی Dragon Ball FighterZ کربلایی مجید رضایی چه بارگاهی داره ابوالفضل اسلایم جدیدم و وسایلام سمیح قاسم تقدموا تقدموا فیلم آموزشی تهیه نودل بدون سوپ ساعاتی پیش رزمایش مشترك محمد رسول الله (ص) ارتش ای که در کشتن ما هیچ مدارا نکنی - حافظ استاد حسن بیانی میلاد حضرت زینب (س) شلیک و رفتار وحشیانه پلیس آمریکا به آهوی بی زبون کربلایی مجید رضایی مهر و مهتابم ثارالله فیلم آموزشی چیز کیک توت فرنگی بدون فر ساخت مدرسه هیولا ها بچه ماهی کوی محسن فیلم آموزشی تهیه نان سیر حل المسائل سیستم های الکتریکی تجدیدپذیر گیلبرت مسترز مشکلات و موانع تولید برای صادرات مصاحبه اختصاصی با دکتر سید حمید حسینی آهنگ جدید پالت باند به نام هم قطار جارو شارژی کلترونیک مدل AKS 832 مدافع حرمی که مهمترین حاجتش را کنار حرم حضرت زینب گرفت بازی Resident Evil HD Remaster با زیرنویس فارسی تنهایی کسانی که با من هستن و رفیقمن ببینن اشک های قربانیان آزارهای جنسی پزشک تیم ژیمناستیک آمریکا آهنگ کلش بسیار زیبا ماهی مولد کوی محسن یکی از باحال ترین مرحله های rayman legends پاسخ روحانی در مورد سفر پر حاشیه به کرمانشاه ارمنستان جدال دیدنی از یک فیلم زیبا White Apes vs John اموزش اسلایم شفاف پشت صحنه جومونگ حرف اخر-پروژه 60 40 فیزیک- 02166028126 حرف اخر-پروژه 60 40 فیزیک- 02166028126 میکس جدید و بسیار غمگین مهراب بنام زهر چشم کربلایی مجید رضایی بیقرارم کربلایی مجید رضایی میون دل تک تک شیعیان کربلایی مجید رضایی سر دسته دیوانگان تعزیه هرچگان وداع علی اکبر با لیلا توضیحات روحانی در مورد حادثه نفتکش سانچی کربلایی مجید رضایی واویلا بیا مهدی سلطان علی نایبی/ روز عاشورا (الهی بمحمد الهی بعلی ) وعده انتخاباتی دولت و قیمت کنونی دلار حافظ کل قرآن محمد زرگانی از اهواز توضیحات روحانی چرا با ضدگلوله میان مردم زلزله زده رفت چرا عکس و فیلمی از روحانی در میان زلزله زدگان منتشر نشد علی برکت الله! 25 كلمه فی القران الكریم یفهمها الناس خطأ!!! رشیدپور: چرا با ضدگلوله میان زلزله زده ها رفتید؟! طرح جالب دولت برای نوسازی بافت های فرسوده در سراسر کشور عبدالباسط اوج گرفتن درمقام رست رشید پور: علی برکت الله ولی چرا دلار ۴۷۵۰ تومان است؟! حاج قاسم سلیمانی توضیحات روحانی/چرا در سانحه سانچی وزیر کار به چین رفت؟! وعده رییس جمهور حسن روحانی درباره قیمت دلار انتقادات روحانی به مسکن مهر مقام نهاوند بین چهار قاری بزرگ جهان پرسش و پاسخ - قسمت سی و هشتم - محاسبه مالیات شرکتها پرسش و پاسخ - قسمت سی و هفتم- موضوعات مجوزی ریکاوری رئالی ها بعد از برد دیپورتیوو آمپلی فایر آیبانز مدل P20 -Promethean 20W Bass Combo یک سیستم اطفای حریق عالی ١٠ تا از عمل هاى زیبایى كُره اى كه از لولو به هلو تبدیل شدند! طلایاب=طلایاب ۰۹۹۰۷۳۳۵۸۰۸بااصول طلایاب سرچر ردیاب نقطه زن شعاع زن حساسیت به فلزا توضیحات استاد رائفی پور درباره اجنه و نسناس فان ترین لحظات خنده دار در فوتبال سمینار تخصصی تاکتیک های پیشرفته دفاعی ترفند و خلاقیت فوق العاده میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ شوکا نماهنگ میلاد حضرت زینب (س) آنتوانز (کول کل من/امبالیکا) - 900 متر لیام لایف 5 - طرز بستن شال و روسری ساده بهترین میوه های دنیا برای حفظ سلامتی و تناسب بدن انسان خوب شیم- این قسمت "نکاتی که درمورد سرماخوردگی نمیدانید" فیزیک - فیزیک کنکور فیزیک - فیزیک کنکور حل 2 تست دینامیک کنکور کارشناسی ارشد توسط دکترعلی یوسفی فیزیک - فیزیک کنکور تحقیر شدن شاه با اعلام وفاداری سید جلال تهرانی به امام شعر آیت الله مکارم شیرازی علیه داعش تحقق آرزوی رشیدپور برای مصاحبه با رئیس جمهور عنواعه مرگ در ایران روز اول رزمایش مشترک محمد رسول الله (ص) ارتش ایستگاه فضایی روسی میر [1996-1986] کوتاه ترین باند پرواز دنیا - سابا وقتی با گیوتین دست قطع می کردند! Mohsen Yeganeh - Divar (محسن یگانه - دیوار) استوپ موشن تبلیغاتی باربی من❤️ استاد ممنوع التدریس دانشگاه شیراز دست فروش می شود! نماهنگ مخمور جام عشق با صدای سهیل نفیسی کاردستی های جذابی که در زمان کوتاه درست می شوند(قسمت2) اعترافات تکان دهنده یک زن داعشی آموزش اینوگرافیک قسمت سوم موزیک ویدئو ایرانی مریم گل مو مریم آموزش اینوگرافیک قسمت چهارم آموزش اینوگرافیک قسمت پنجم علی قاسمی - کشف رسالت شغلی تمرین تیم ملی فوتسال پیش ازدیداردوستانه مقابل آذربایجان ایران منتظر صاحب الزمان است تعارض منافع میان برنامه 45 رادیوشب.بخش5 اختصاصی: گفتوگو با آیدا نامجو بازیگر سریال لیسانسه ها علی قاسمی - کشف رسالت شغلی ایجاد نقشه دو بعدی از قطعه سه بعدی در SolidWorks 3 راه برای اذیت کردن هنگام هدیه دادن تجربی تست 95قسمت اول دین و زندگی کنکور توحید شناسی2 دین و زندگی کنکور توحید شناسی:همه توحیدها دین و زندگی کنکور نظرتون در مورد من چیه لباس کدومشون خوشگلتره ؟ 10 خطای شدید روی رونالدو توحید شناسی:حل تست3 دین و زندگی کنکور توحید شناسی1 دین و زندگی کنکور خمس و زکات دین و زندگی کنکور پسرم ... تولد ... عکس های اینستاگرام بازیگران(8) مداحی شور کامل و قشنگ حسین عینی فرد به سبک سیب سرخی شاهکار رتبه 30کنکور! چگونه دینی کنکور را بالای 90 زدم؟ شاهکار رتبه 300کنکور! چگونه دینی کنکور را بالای 90 زدم؟ انجام سنگ فرش بتنی به همین راحتی وقتی که عجله داری به پروازت برسی! ورلد اف وینکس ♡من(بلوم) و بیتا(تکنا)♡ یه موزیک ویدیوی دیگه از اور افتر های ♡عااالی♡ توستر نان پروفی کوک Profi Cook toaster PC-TA 1073 چند لگوی جدید لاین کرکتور محصول جدید شرکت نینتندو Nintendo Labo نماطنز | خوابیدن علی صادقی وسط کوچه پنالتی اخر بازی جام حذفی پرسپولیس-صنعت نفت موسیقی بختیاری- باد شمال : محسن جلیل آزاد متن خوانی مهرداد ضیایی و آروم برو با صدای رضا صادقی که نیست خدایی مگر آن زنده پاینده ... ایده تزئینی حرف اخر-پروژه 60 40 فیزیک- 02166028126 حرف اخر-پروژه 60 40 فیزیک- 02166028126 حرف اخر-پروژه 60 40 فیزیک- 02166028126 حرف اخر-پروژه 60 40 فیزیک- 02166028126 حرف اخر-پروژه 60 40 فیزیک- 02166028126 پارت 1 بازی جی تی ا وی زامبی کاری از Mohammad Gamer کارگاه دوره توانمندسازی مدیران، کارشناسان - سیاوش جعفری اه لاله یک ساله کربلایی مجید رضا نژاد در شهرستان بم در سانحه نفتکش سانچی، چرا وزیر کار به چین رفت؟! پارک اندیشه زنجان بهترین چت کلیپ غمگین مجنون نبودم توضیحات مهم در حد مرگ»»»» آهنگ جدید شروین به نام دل و دلدار برای خانواده های نفتکش سانچی چه کار کردید؟ حل المسائل کتاب مهندسی ترافیک و بزرگراه نیکلاس گاربر قضا و قدر: تست مفاهیم دین و زندگی کنکور عشق بی پایان فیلم آموزشی تهیه نودل بدون سوپ به چالش کشیدن رئیس جمهور در گفتگوی زنده با مردم درگ اریون با پارس توربو قسمت دوم تلویزیون قلعه گنج فانتاکروم/ابکاری فانتاکروم/دستگاه ابکاری09125371393 به دنبال کسب و کار با ریتم خانه ما! انیموجی تیم کوک در آیفون 10 را حتما ببینید اشک های قربانیان آزار جنسی توسط پزشک آمریکایی گرفتن ماه و گرفتاری پدر یایویی داستان فروش پیامبر_آتش برگ مولودی حضرت زینب(س) با صدای حاج میثم مطیعی/امیرعباسی مکش دود از دهانه کوره 3 دی وی دی فابریک آریو Z300 - سیم کارت خور - اسمارت آپشن نوسانات نرخ ارز رمیکس آهنگ Cheri Cheri Lady عجیب ترین هدست تولید شده برند Vinci فروش آپارتمان 115 متری رسالت خیابان نیروی دریایی آموزش مجسمه سازی نیم تنه در زیبراش آهنگران مهدیه تهران میلاد حضرت علی سال 79 اسکرابر - اسکرابر نوبک - اسکرابر آنتی باکتریال - کفشوی لیزر انیمیشن-تبلیغاتی-نوشتاری - ویدیوی شماره 5 خوزستان بهشتی در دل خاک ویدیو رسمی پرچمدار جدید Vivo Xplay 7 Mystic - Enigma (Original mix) میکس عالی فوتوکلیپ روز پرستار اعتیاد رفتاری نماهنگ قدیمی از جمکران همراه با مداحی مولودی ترکی حضرت زینب(س) با صدای حاج مهدی رسولی توانایی موتورسیکلت برقی Alta Redshift SM امام زمان عج _ آتش برگ فیلم سینمایی تبادل دوبله فارسی آموزش افترافکت After Effects CC 2018 فارسی جشن دلتنگی نحوه ی ارتباط والدین با هم باگ فیفا درک بازاریابی ایمیل 02166979039 مانند زینب مستند مادران شهدا برادری بی پایان روایت هاشمی ازجلسه خبرگان برای انتخاب رهبر در قائم مقام تمرینات ریکاوری امروز بارسلونا (96/11/2) مداحی ترکیبی هلالی و روح الله بهمنی-ای که به عشقت اسیر مداحی زیبای حاج مهدی کمانی شناخت امراض و حال روحی خود در پیشگاه خدا در خلوت و نماز گل فنی زیبا در فیفا 16 (مصطفی) حمله ناگهانی کوسه به اسب های آبی افزایش سایز و قد گل با مصرف نانوکودهای کلاته خضراء اهنگ جدید از البوم محسن چاوشی فیلم آموزشی تهیه موس شکلاتی به شکل گلدان خداحافظی کرانچار با شاگردانش فیلم سینمایی نا محدود .محصول ۲۰۱۱/دوبله فارسی. برنامه نویسی اندروید تیزر فیلم «دارکوب» با بازی مهناز افشار و امین حیایی فیلم آموزشی تهیه میت لوف شکم پر لوکس ترین ماشینهای سال 2017 قیمت و شغل جدید کتاب فروشی - دورهمی مستند منطقه شلمچه همراه با مداحی سال 1379 گرانقیمت ترین ماشینهای سال 2017 آموزش دیاگ آلیسون205- ایرانیان دیاگWWW.IRDIAG.IR فرمان صوتی تسلا مدل S آموزش دیاگ آلیسون206- ایرانیان دیاگWWW.IRDIAG.IR آموزش دیاگ آلیسون207- ایرانیان دیاگWWW.IRDIAG.IR پرسش و پاسخ - قسمت بیستم - سهام در سهامی خاص منتظر واقعی امام زمان آموزش دیاگ آلیسون208- ایرانیان دیاگWWW.IRDIAG.IR فیلم آموزشی تهیه نان سیر پرسش و پاسخ - قسمت بیست و دوم - روزنامه رسمی دلم گرفته ناصر عبدالهی اجرا توسط سعیدرضایی شیراز فیلم آموزشی تهیه نودل بدون سوپ فیلم کمدی امریکایی کلانتر وگمشده ی فضایی مسابقه چیتا و اتومبیل فرمول E تشریح ویژگی های لجستیک به نقل از آنکتاد لیزر انیمیشن-تبلیغاتی-نوشتاری - ویدیوی شماره 6 رضایتمندی مشتری اسمارت آپشن - آریوZ300 فانتاکروم/ابکاری فانتاکروم/دستگاه ابکاری09125371393 اهنگ پرندگان خشمگین اسلایم به شکل غذا سالاد کم چرب و خوشمزه جلسه سوم آموزش لینوکس (Linux (LPIC-1 آزمون 101 اهنگ دهه هشتاد با صدای مرتضی قربانی آموزش روش سرویس فن لپ تاپ لنوو Lenovo IP300 اجاره یک واحد 165 متری از برج در دهکده المپیک ایوان محا مستند کربلا های ایران سال 1379 نماهنگ ای کاروان با صدای بامداد فلاحتی آخه مگه میشه اینو دوست نداشت؟ ریاضی منتظری - ریاضی حرف آخر ریاضی منتظری - ریاضی حرف آخر راکت باران شدید کردها در عفرین توسط ارتش ترکیه ریاضی منتظری - ریاضی حرف آخر یلدا بک گراند فول کالر طرح کافی شاپ 2 کلیپ زیبا از طبیعت کلیپ کوتاه عاشقانه لگوی لگو علی برای سومین مسابقه ی کانال راوی تقدیم به اولین و واقعی ترین بلوم = اسرا تجربه یک گفتگوی لذت بخش بانک ایران زمین در افق 1400 ابکاری پاششی ایلیا کروم/مواد فانتاکروم 09127692842 سکانس خیلی باحال تقسیم وظایف در برره تیزر فیلم سینمایی «دارکوب» لاکپشتِ خیابان ها | نید فور اسپید UG2 تظاهرات علیه فساد مسئولان دولتی اسرائیل در پتخ تیکوا تقدیم به میوسا * ملودی* فیلم آموزشی تهیه نان سیر تیزر فیلم سینمایی «سوء تفاهم» جواد کاظمیان: از بچگی عاشق مونیکا بلوچی هستم قیمت و طرح های فاخر سینمایی - دورهمی مستند کربلا های ایران سال 1379فکه روز عاشورا تشریح ویژگی های پایانه کانتینری غرب تهران سنگین کربلائی علی طاهری فیلم آموزشی تهیه میت لوف شکم پر ایجاد طرح بازاریابی ایمیل 02166979039 بازار سکه وطلا فیلم آموزشی تهیه موس شکلاتی به شکل گلدان رونمایی از تیزر فیلم سینمایی «دارکوب» لیزر انیمیشن-تبلیغاتی-نوشتاری - ویدیوی شماره 7 شخصیت های سریال {پس از ۵سال سختی} جواد کاظمیان: از بچگی عاشق مونیکا بلوچی هستم ماینکرافت سرورgamerpro کسب درآمد اینترنتی با فروش دستگاه تزریق پلاستیک تریلر بازی HotLead تبدیل من * ایشا * افزایش انفجاری اعضای تلگرام با ... اجاره یک واحد 151 متری از برج در دهکده المپیک ایوان محا فیلم آموزشی تهیه نودل بدون سوپ لالیگای اسپانیا شخصیت برتری طلب1 یکی از باربی های که خیلی دوست دارم فروش یک واحد 110 متری از برج در دهکده المپیک ایوان محاس لحظه عبور آمبولانس حکومت اسرائیل از روی یک یهودی حریدی مستنددفاع مقدس مداحی کربلا کربلا ما داریم میاییم 1379 طنز دیرین دیرین | این قسمت: دارِوین ابزار برای راه اندازی کمپین های موفق02166979039 آموزش کتیا Catia R2016 فارسی شوخیه مگه سر کنی با این گرونی... علی دهقان (خرم آباد) شعر جدید السا ( خیلی ناز تر از شعر خودشه) معرفی آیمت 63 - Bish Az Had (63 - بیش از حد) Hamid Hiraad - Yar - Video (ویدیوی آهنگ یار - به مناسبت تولد حمید هیراد) Amirabbas Golab - Ezdevaj (امیر عباس گلاب - ازدواج - اجرای زنده) MACAN Band - قطعه آذرى از ماکان بند منفجر كرد لیزر انیمیشن-تبلیغاتی-نوشتاری - ویدیوی شماره 8 فیلم آموزشی تهیه نان سیر Hamid Askari - Live In Concert (حمید عسکری - اجرای زنده و گزارش ویدیویی از کنسرت) من(بلوم) و ملودی(میوسا) ♡تقدیم به ملودی جون♡ اموزش مسئولیت پذیری به کودک Hamid Hiraad - Yaar (حمید هیراد - یار - تیزر آهنگ جدید) Morteza Pashaei - Memorial (ویدیویی به یاد مرتضی پاشایی) آپشنهای هیوندا یونیک Hamid Hiraad - Yar (حمید هیراد - یار) Meysam Ebrahimi - Chi Shod Ke Avaz Shodi (میثم ابراهیمی - چی شد که عوض شدی) Farzad Farzin - Live In Concert (فرزاد فرزین - اجرای زنده و گزارش ویدیویی از کنسرت) اندازه گیری موفقیت ایمیل 02166979039 Hamid Hiraad - Yar - Video (ویدیوی آهنگ یار - به مناسبت تولد حمید هیراد) کلیپ نوروز فیلم آموزشی تهیه میت لوف شکم پر باربیم که قدش تغییر می کنه پرسش و پاسخ - قسمت بیست و پنجم - مدارک علامت تجاری ترفند های ساده ، جالب و کاربردی(41) بلایی که تروریست ها بر سر جنگنده سوری در ابوظهور آوردند جواد کاظمیان: از بچگی عاشق مونیکا بلوچی هستم ترفند های ساده ، جالب و کاربردی(42) ترفند های ساده ، جالب و کاربردی(43) جلسه چهارم آموزش لینوکس (Linux (LPIC-1 آزمون 101 ترفند های ساده ، جالب و کاربردی(44) سازاستادمرتضی ترفند های ساده ، جالب و کاربردی(45) مداحی شور احساسی زیبا-ایمان کیوانی-به عشق گفت یعقوب آتش زدن سطل زباله ها از سوی یهودیان حریدی در اسرائیل نقطه ی عطف بازار FIBO Group ۲۲.۰۱.۲۰۱۸ دلار تحت فشار وداع با شهید محمد معافی فیلم آموزشی تهیه موس شکلاتی به شکل گلدان batman city's 3(قسمت آخر فصل 1) سید علی فالی - شاهی و ریزه خوارت عالم (شور) لواءالزینب لیزر حکاکی سه بعدی-حکاکی لیزری روی فلز فیلم سینمایی شبح ۱ دوبله فارسی دینیار همایش پیاده روی خانوادگی روستای برغمد-مراسم اسب چوبی بازاریابی محتوا چیست 02166979039 علل خشونت علیه زنان کلیپ رنگ بازی فیلم آموزشی تهیه نان سیر واکترو آنچارتد 4 پارت 1 نظر حجت الاسلام قرائتی درباره کشتی مطلا + فیلم پرسش و پاسخ - قسمت 24 - عضویت اشخاص حقوقی کلیپ کوتاه جاوید بنام مدارا ایجاد یک مدل برنامه ریزی محتوا 02166979039 Hamid Hiraad - Yar (حمید هیراد - یار) بره ناقلا Meysam Ebrahimi - Chi Shod Ke Avaz Shodi (میثم ابراهیمی - چی شد که عوض شدی) یکی از ویژگی های جدید Horizon 7.4 گروه چشم انداز نو Mohammadreza Golzar - Live In Concert (محمدرضا گلزار - اجرای زنده و گزارش ویدیویی از کنسرت) فیلم آموزشی تهیه نودل بدون سوپ ریاضی کنکور موسسه حرف آخرتدریس شیب شناسی منتظری بک گراند فول کالر طرح کافی شاپ 3 شناور بادی طرح Hot Wheels بست وی Amirabbas Golab - Ezdevaj (امیر عباس گلاب - ازدواج - اجرای زنده) فانتاکروم ایلیا09127692842 نکات شکل مثلثاتی - استاد مهدی شاکرین - تدریس فوق العاده آمریکا تعطیل شد فیزیک کنکور موسسه حرف آخرفشار درنقاط هم تراز کامیار آموزش درمان زامبی ویلیجر در ماین کرافت آخرین نشانه حتمی ظهور قتل نفس زکیه(ماجرای نفس زکیه) جمعیت زیاد در کنسرت حامد همایون نحوه ی ارتباط والدین با هم-تفاوت زن و مرد mobotel.ir -برسی تلویزیون Xiaomi Mi TV 3S 55 SMART 4K راه اندازی یک وبلاگ 02166979039 از دل از دل فریاد منی-کربلایی جواد مقدم فیزیک کنکور موسسه حرف آخرتدریس مبحث خط ترمز 2کامیار ابکاری پاششی/فانتاکروم ایلیا 09127692842 ستارگان هدایت - بانوی صبر - حضرت زینب (علیها سلام ) آموزش دیاگ آلیسون209- ایرانیان دیاگWWW.IRDIAG.IR آموزش دیاگ آلیسون210- ایرانیان دیاگWWW.IRDIAG.IR تظاهرات ضد حکومتی اسرائیلی ها در اعتراض به بستن مشاغل .:: موزیک متن فوق العاده Call Of Duty WW II ::. توطئه جدید و خطرناک آمریکا در سوریه اسلایم توت فرنگى کلیپ باغ کودک آموزش دیاگ آلیسون211- ایرانیان دیاگWWW.IRDIAG.IR خاک گربه کیتی کت ریاضی منتظری - ریاضی حرف آخر فیلم دیدنی از یک استخر حین آمدن زلزله ریاضی منتظری - ریاضی حرف آخر فروش دستگاه فانتاکروم/مخمل پاش/ هیدروگرافیک 09127692842 شیمی کنکور موسسه حرف آخرتدریس مول بر ظرفیت شیروانی Mohammadreza Golzar - Live In Concert (محمدرضا گلزار - اجرای زنده و گزارش ویدیویی از کنسرت) ابکاری پاششی ایلیا کروم/مواد فانتاکروم 09127692842 عربی کنکورموسسه حرف آخر ترجمه استادواعظ ریاضی منتظری - ریاضی حرف آخر چشم انداز بازاریابی تلفن همراه 0216697939 ریاضی کنکور موسسه حرف آخر ترکیب توابع استاد منتظری تولید کننده انواع دستگاه ابکاری کروم پاش 09127692842 فیلم آموزشی تهیه میت لوف شکم پر فیلم آموزشی تهیه نان سیر ریاضی کنکور موسسه حرف آخر تابع خطی استاد منتظری اپسیلون ...صبا گرچاره داری وقتِ وقت است... ریاضی کنکور موسسه حرف آخر تدریس درجه2استاد منتظری فیلم آموزشی تهیه موس شکلاتی به شکل گلدان آموزش نت خوانی موسیقی-مدرس:کیان بزرگمهری - درس دوم آموزش دیاگ آلیسون212- ایرانیان دیاگWWW.IRDIAG.IR «مرگ تالاب ها» در فصل چهارم جشنواره تلویزیونی مستند از انقلاب تا دولت اسلامی جم نامحدود و تمام نشدنی کلش آف کلنز با ربات امنیتی Nimbo آشنا شوید آموزش دیاگ آلیسون213- ایرانیان دیاگWWW.IRDIAG.IR ابکاری کروم روی تمامی قطعات پلاستیک 09127692842 فیزیک کنکور موسسه حرف آخرتدریس مبحث خط ترمز کامیار اعجاز قران در کلام پروفسوری فرانسوی فیلم آموزشی تهیه نودل بدون سوپ آهنگ جدید امید تاج الدین به نام دلشوره سازنده دستگاه ابکاری فانتاکروم09127692842 شیمی کنکور موسسه حرف آخرتدریس گیبس شیروانی آلودگی هوا تهرون خیلی بد شده زیست کنکور موسسه حرف آخرتدریس قلب استاد شاکرو شعبانی برنامه های موبایل 0216697939 عربی کنکورموسسه حرف آخرتدریس منادی استادواعظ عربی کنکورموسسه حرف آخرتدریس مستثنی استادواعظ «صدای پای آب» در فصل چهارم جشنواره تلویزیونی مستند آموزش تکلا استراکچر TEKLA Structures 22 فارسی ابکاری فانتاکروم روی شیشه 09127692842 تبدیل نور خورشید به برق به زبان ساده تصاویر تازه منتشر شده از عملیات در نفتکش سانچی ابکاری پاششی ایلیا کروم/مواد فانتاکروم 09127692842 فیلم آموزشی تهیه میت لوف شکم پر مصاحبه ی مجتبی کبیری در موسسه ی غزل هنر آموزش دیاگ آلیسون215- ایرانیان دیاگWWW.IRDIAG.IR در حال اجرا A / B بازاریابی آزمون 02166979039 آموزش زبان با اکسین چنل-معرفی اپلیکیشن Curiosity فرودگاه ابوظهور را بعد از فرار ترویست های النصره ببنید آموزش دیاگ آلیسون216- ایرانیان دیاگWWW.IRDIAG.IR فرمول های شبیه کردن مثلثات و حل سوال مهم استاد شاکریان پرسش و پاسخ - قسمت 23 - شرکت تضامنی Reza Yazdani - Live In Concert (رضا یزدانی - اجرای زنده و گزارش ویدیویی از کنسرت) رضایت کامل خریداران هدلایت D7لاکچری بهترین ارث پدر در ادب که بجای میزاره!! Rastaak Hallaj - Live In Concert (رستاک حلاج - اجرای زنده و گزارش ویدیویی از کنسرت) ریاضی منتظری - ریاضی حرف آخر ریاضی منتظری - ریاضی حرف آخر فیلم دوم از استفاده خلاقانه داعشی ها از پهپادک ها ریاضی منتظری - ریاضی حرف آخر فیلم آموزشی تهیه نودل بدون سوپ فیلم آموزشی تهیه موس شکلاتی به شکل گلدان زحمات سازندگان بازی AssAssins creed syndicate تریلر فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» بهترین فایل منیجر آیفون و آیپد از نظر ما :-) نظر معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در خصوص رسانه های دانشگاه باب اسفنجی 7 تا شخصیت داره؛ همون 7 تا گناه اصلی مسیحیته هد و کابینت Blackstar HT-1RH Bronco Tan Pack در اصفهان مردی خود را به آتش کشید نگاهی به بازاریابی وابسته 02166979039 ابکاری کروم طلایی استیل اسپری فانتا کروم09127692842 پایان برنامه 51رادیوشب(پرسون پرسون باصدای حجت اشرف زاده عاقبت هولناک تعقیب و گریز پلیس آمریکا حل سوالات کنکور مثلثات ریاضی تجربی بخش2- استاد شاکریان حل سوالات کنکور مثلثات ریاضی تجربی - استاد شاکریان حل سوالات کنکور مثلثات ریاضی تجربی بخش3- استاد شاکریان کربلایی نریمان پناهی (دارابگرد) لیزر انیمیشن-تبلیغاتی-نوشتاری - ویدیوی شماره 9 سبک جالب مداحی شور از ایمان کیوانی-عمه جانم یا زینب پاتک انقلاب فرار مفتضحانه ارتش عربستان در پی حمله نیروهای یمنی ابدومینوپلاستی محمود کریمی میلاد حضرت علی چیذر سال 79 اهنگ و خنده تا جر اپلیکیشن پزشک هوشمند کارگاه آموزشی، تجربی جشنواره هنر شهری مشهد؛ خانه بهار گفتگو با سرکار خانم رکن الدینی تصاویر دیدنی از رزمایش ارتش در سواحل مکران طرز تهیه پاچه پلو افغانی فروش آپارتمان 45 متری پیروزی 21 متری دهقان با خانه متحرک مرسدس بنز آشنا شوید طنز پله پله جلو برو مستند رودنی شخصیت برتری طلب2 آموزش دیاگ آلیسون217- ایرانیان دیاگWWW.IRDIAG.IR پرسش و پاسخ - قسمت بیست و ششم - انحلال سهامی آموزش دیاگ آلیسون218- ایرانیان دیاگWWW.IRDIAG.IR آموزش دیاگ آلیسون219- ایرانیان دیاگWWW.IRDIAG.IR تست پیکاپهای گیتار الکتریک فندر ساخت چین سوزه مهم(فیک ترین پاپی) راهنمای فروشندگان مارکت کتاب ایبی فارسی تزیین میوه استوایی

آخرین خبرهـا