صادقی: غلامی از نیروهای اصیل آموزش‌عالی با جوهره اصلاح‌طلبی است

به گزارش جماران؛ یک عضو اصلاح‌طلب کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح جلسه اخیر خود و دو نماینده دیگر مجلس با گزینه پیشنهادی وزارت علوم گفت: غلامی گزینه ایده‌آل برای وزارت علوم نیست اما درنهایت باتوجه جمیع شرایط و بن‌بستی که در این حوزه ایجاد شده، حضورش می‌تواند راهگشا باشد.

محمود صادقی با اشاره به احتمال قوی معرفی منصور غلامی به‌عنوان وزیر پیشنهادی علوم در جلسه علنی روز یکشنبه هفته آینده مجلس شورای اسلامی گفت: اخیراً در جلسه‌ای با حضور بنده، فاطمه سعیدی نماینده تهران و جلال میرزایی در دفتر دکترعارف میزبان آقای منصور غلامی وزیر پیشنهادی علوم بودیم که البته از تعداد بیشتری از نمایندگان دعوت کرده بودیم اما به هر حال باتوجه به این‌که مجلس هفته گذشته تعطیل بود، جلسه با حضور همین تعداد از نمایندگان برگزار شد.

جلسه دوساعته صادقی، سعیدی، میرزایی با وزیرپیشنهادی علوم در دفتر عارف

وی افزود: این جلسه دو ساعته به‌منظور آشنایی بیشتر با برنامه‌ها و دیدگاه‌های آقای غلامی و همچنین بیان برخی انتقادهایی که به عملکردشان در دانشگاه بوعلی‌سینای همدان به‌ویژه در ۴ ساله دولت روحانی وارد شده است، برگزار شد و مسائلی که در فضای مجازی عنوان شده و نیز برخی دیگر از مسائل و مشکلاتی که در این مدت، ازسوی دانشگاهیان به بنده و دیگر همکاران انتقال داده شده را با صراحت و بی‌پرده مطرح کردیم و آقای غلامی نیز به تفصیل پاسخ دادند.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: درنهایت، نظر به مسائلی که در این جلسه مطرح شد و پاسخ‌هایی که آقای غلامی ارائه کردند، ما ۳ نفر یعنی بنده، خانم سعیدی و آقای جلالی به این جمع‌بندی رسیدیم که گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت علوم باتوجه به جمیع شرایط مناسب است.

غلامی با ایده‌آل اصلاح‌طلبان فاصله دارد

وی افزود: باوجود آن‌که آقای غلامی با ایده‌آل‌های ما فاصله زیادی دارد و ایده‌آل ما گزینه‌هایی همچون دکتر فرجی‌دانا و دکتر توفیقی بودند اما در شرایط فعلی که معرفی حدود ۱۰ تا ۱۲ نفر از گزینه‌های احتمالی، هر کدام به‌دلیلی بی‌نتیجه ماند، به نظر می‌رسد آقای غلامی که فردی باسابقه و مجرب است، گزینه‌ای قابل‌قبول باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: آقای غلامی در دولت خاتمی به‌مدت ۸ سال ریاست دانشگاه بوعلی‌سینای همدان را برعهده داشته و پس از دوره ۸ ساله احمدی‌نژاد نیز مجدداً در سال‌های اخیر ریاست این دانشگاه را در دولت روحانی به عهده داشته است. همچنین پیش از دولت اصلاحات نیز مسئولیت‌هایی همچون ریاست دانشکده یا معاونت‌های مختلف را در کارنامه دارد.

دبیرکل انجمن مدرسین دانشگاه‌ها همچنین با تاکید بر ویژگی‌های مثبت اخلاقی گزینه پیشنهادی وزارت علوم گفت: آقای غلامی مدیری باتجربه و در عین حال اخلاق‌مدار و متدین است که با پیشینه اصلاح‌طلبی، از اعضای قدیمی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها بوده و باوجود آن‌که هرگز از انجمن خارج نشدند اما باتوجه به آن‌که در دوره ۸ ساله پیش از دولت روحانی، فعالیت‌های انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با محدودیت‌هایی مواجه شد، آقای غلامی هم چندان فعال نبودند.

انتصاب غلامی به ریاست بوعلی با حکم فرجی‌دانا و حمایت اصلاح‌طلبان

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باوجود انتقادهایی که مطرح می‌شود، اصلاح‌طلبان همدان تاکید داشتند در ابتدای کار دولت روحانی گزینه ایده‌آل‌شان برای ریاست دانشگاه بوعلی، دکتر غلامی بوده که بالاخره پس از یک سال با حکم دکتر فرجی‌دانا به این عنوان منصوب شد. با این حال تاکید دارند که انتظارات در این مدت برآورده نشده است.

دانشگاهیان همدان معتقدند گشایش‌های موردنظرشان در دوره غلامی محقق نشد

وی افزود: به‌گفته ناظران و دانشگاهیان همدان تغییرات موردنظر در فضای سیاسی و گشایش‌هایی که انتظار می‌رفت، در دانشگاه بوعلی ایجاد نشده و یکی از تشکل‌های اصلاح‌طلب این دانشگاه نیز انتقاداتی نسبت به عدم صدور مجوز فعالیت این تشکل دارد. البته در این دوره به یک تشکل به‌عنوان انجمن اسلامی دانشجویان معتدل مجوز اعطا داده شده اما مجوز یک تشکل اصلاح‌طلب مدتی است که بلاتکلیف مانده است.

صادقی همچنین گفت: از طرفی برخی دانشجویان دانشگاه بوعلی همدان نسبت به پاره‌ای برخوردها با نشریات دانشجویی این دانشگاه انتقاداتی را مطرح می‌کنند و معتقدند آقای غلامی حمایت مناسبی از فعالیت‌های دانشجویان نداشته و همچنین در برگزاری برخی برنامه‌های دانشجویی و مراسم‌ها از دانشجویان پشتیبانی نکرده است.

انتقاد نسبت به انتصاب معاون فرهنگی دانشگاه بوعلی

رییس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصادی و انضباط مالی مجلس در ادامه به بخش دیگری از انتقادات به عملکرد گزینه پیشنهادی وزارت علوم در دانشگاه بوعلی سینای همدان اشاره کرد و با تاکید بر بحث انتصابات در این دانشگاه گفت: منتقدان همچنین به برخی انتصابات در دانشگاه بوعلی سینای همدان ازسوی آقای غلامی انتقاد دارند و به‌ویژه معتقدند معاون فرهنگی دانشگاه نه‌تنها گرایش اصلاح‌طلبی ندارد، بلکه نزدیک به جبهه پایداری بوده است.

صادقی یادآور شد: با این حال، باوجود آن‌که گفته می‌شود این فرد عضو بسیج بوده اما به‌گفته آقای غلامی، معاون فرهنگی دانشگاه بوعلی ایثارگری است که با هویت اصلاح‌طلبی فعالیت می‌کرده و همچنین تاکید داشت که با حضور این مدیر فرهنگی، موفق شده‌اند فضا را بهتر مدیریت کنند.

وی افزود: دانشجویان نسبت به عملکرد مدیریتی آقای غلامی نیز انتقاد می‌کنند و علاوه بر مسائلی که درباره برخی کمبودها در امکانات رفاهی دانشگاه عنوان می‌کنند، می‌گویند دانشگاه بوعلی در دوره آقای غلامی به‌لحاظ رتبه علمی تنزل یافته است.

غلامی از نیروهای اصیل آموزش‌عالی با جوهره اصلاح‌طلبی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در توضیح ارزیابی خود درباره این گزینه پیشنهادی گفت: جمع‌بندی کلی ما، باتوجه به پاسخگویی و توضیحات مفصل و صریحی که ازسوی آقای غلامی صورت گرفت، این است که ایشان ازجمله نیروهای اصیل آموزش‌عالی، با تجربه بالا و همچنین با جوهره اصلاح‌طلبی است.

علت تفاوت رویکردهای مدیریتی غلامی در دولت خاتمی و روحانی

وی در پاسخ به سوالی درباره تفاوت دیدگاه دانشجویان دوران اصلاحات دانشگاه بوعلی و دانشجویان فعلی این دانشگاه درباره عملکرد غلامی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد بعضاً تفاوتی که شرایط فعلی کشور با دوران اصلاحات دارد را درنظر نمی‌گیرند. گفته می‌شود دکتر غلامی فعلی، غلامی سال‌های ۷۶ تا ۸۴ نیست اما مسئله این است که کدامیک از مدیران و روسای فعلی دانشگاه‌ها همان رویه سال‌های دوران اصلاحات خود را دنبال می‌کنند.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس تصریح کرد: نکته حائز اهمیت این است که زمینه‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی تغییر کرده است. به بیان دیگر هم تجربه‌ها افزایش یافته و هم محدودیت‌ها بسیار بیشتر شده است. علاوه بر این، این دولت، آن دولت نیست. این دولت روحانی است و آن دولت خاتمی!

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: به هر حال شرایط دوره اصلاحات را نمی‌توان با شرایط امروز مقایسه کنیم. علاوه بر این به نظر می‌رسد، سالخوردگی نیز در نحوه برخورد افراد با مسائل تاثیرگذار باشد. دکتر غلامی متولد سال ۳۲ است و بعضاً وقتی افراد پا به سن می‌گذارند، قاعدتاً آن شور و نشاط و پویایی از افراد گرفته می‌شود.

انتقاد دانشجویان اصلاح‌طلب به انجمن اسلامی دانشجویان معتدل

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در واکنش به سوال دیگری مبنی بر این‌که بخشی از دانشجویان منتقد معتقدند در ابتدای راه تشکیل انجمن اسلامی معتدل، برخی دانشجویان اصلاح‌طلب در این تشکیلات جذب شده و در ادامه راه تسویه شده‌اند و همچنین می‌گویند غلامی با ایجاد نهادی از بالا به پایین تحت عنوان تشکل دانشجویان معتدل، سعی دارد بدنه دانشگاه را حامی خود جلوه دهد، گفت: تاجایی که در جریان هستم، انجمن اسلامی معتدل دانشگاه بوعلی عملکرد بدی نداشته و در مقاطعی با دعوت از چهره‌های سیاسی از جمله دکتر مطهری و بنده، گرایش خود را نشان داده است.

وی افزود: به نظر می‌رسد اعضای این انجمن طیفی از دانشجویان اصلاح‌طلب هستند که نام خود را انجمن اسلامی معتدل گذاشته‌اند. البته طیف دیگری از دانشجویان این دانشگاه که خود را اصلاح‌طلبانی اصیل‌تر می‌دانند نیز به‌دنبال تشکیل انجمن اسلامی خود هستند.

علت طولانی شدن روند صدور مجوز انجمن اسلامی دانشجویان اصلاح‌طلب بوعلی

وی درباره علت عدم صدور مجوز انجمن اسلامی دانشجویان اصلاح‌طلب دانشگاه بوعلی نیز گفت: اتفاقاً آقای غلامی در این رابطه نیز توضیحاتی ارائه کرده و گفتند که مدتی طول کشیده تا این دانشجویان اساس‌نامه پیشنهادی خود را ارائه کردند که در ابتدا متن این اساسنامه بیش از اندازه طولانی بوده و درنتیجه روند اصلاح این اساسنامه نیز مدتی به طول انجامیده که هم‌اکنون به انجام رسیده و اکنون نیز باوجود آن‌که این فرآیند طولانی شده، هم‌اکنون پرونده برای صدور مجوز به جریان افتاده است. گویا در یک مقطع نیز ملاحظاتی درباره اشخاص متقاضی مجوز مطرح شده که این افراد تغییر کرده‌اند و درمجموع به نظر می‌رسد لزوم طی روند اداری نیز منجر به طولانی‌تر شدن این پروسه شده است.

صادقی ادامه داد: آقای غلامی همچنین گفت که البته این روند در مراحل پایانی قرار دارد و بنا بود که مجوز به‌زودی صادر شود اما باتوجه به مسائلی که درباره احتمال معرفی رییس دانشگاه به‌عنوان وزیر پیشنهادی علوم مطرح شده، شخصاً دست نگه داشته تا احیاناً این شائبه ایجاد نشود که صدور مجوز به دلیل این مسئله بوده است.

غلامی در دولت روحانی سعی کرد دانشگاه را به‌نحوی عاقلانه مدیریت کند

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران با اشاره به ویژگی‌های مدیریتی غلامی، در پاسخ به سوال درمورد نحوه مدیریت او در ۴ سال اخیر گفت: به نظر می‌رسد آقای غلامی در این مدت سعی کرده، دانشگاه را به‌ نحوی عاقلانه مدیریت کند و بدون این‌که منجر به ایجاد تنش در فضای دانشگاه شود، طوری رفتار کند که تمامی دانشجویان با گرایش‌های مختلف قادر به فعالیت باشند.

نقش غلامی در برخورد با نشریات دانشجویی دانشجویی بوعلی

وی درباره برخوردهایی که با نشریات دانشجویی صورت گرفته، گفت: نکته حائز اهمیت این است که عمده این مسائل و برخوردها با نشریات دانشجویی ازسوی نهادهایی خارج از دانشگاه صورت گرفته است و آقای غلامی هم گفتند که بخش حقوقی دانشگاه مدام پیگیر این پرونده‌ها بوده و شخصاً نیز پیگیر بوده و اتفاقاً درباره هر موردی که مطرح کردیم، در تماسی که با دفتر حقوقی دانشگاه داشتند، توضیحاتی را به تفصیل دریافت و به ما ارائه کردند و به نظر می‌رسد پیگیری‌های جدی صورت گرفته است و خودشان هم در جلسه گفتند که حتی در مواردی با برخی مقامات قضایی رایزنی‌هایی داشته است.

برخی منتقدان غلامی ضعف‌های اخلاقی خود را پشت شعارهای سیاسی پنهان کردند

رییس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصادی و انضباط مالی مجلس دهم همچنین گفت: نکته حائز اهمیت دیگر این است که در این جلسه پس از آن‌که انتقادات را مطرح کردیم، مشخص شد برخی از اشخاصی که در این مدت انتقادات بسیار شدیدی نسبت به عملکرد آقای غلامی داشتند، بجز مشکلات سیاسی و دانشجویی، بعضاً پرونده‌هایی نیز به لحاظ اخلاقی داشتند.

وی افزود: به نظر می‌رسد برخی از این مخالفت‌ها منجر به غبارآلود شدن فضا شده و آن‌چنان که متوجه شدم، درواقع برخی منتقدان سرسخت آقای غلامی سعی می‌کنند بعضی مشکلات اخلاقی و غیرسیاسی‌شان را پشت مسائل سیاسی پنهان کنند و طبیعتاً وقتی متوجه این مسئله شدم، بر دیدگاهم اثر گذاشت. این درست نیست که در هیاهوهایی این‌چنینی با داعیه اصلاح‌طلبی از فردی حمایت کنیم که در پس شعارها و مسائل سیاسی قصد دارد ضعف‌های اخلاقی خود را پنهان کند.

عدم قاطعیت و صراحت مدیران دانشگاه‌ها مختص غلامی نیست

صادقی در عین حال تصریح کرد: البته بنده برخی از انتقادهای منتقدان را قبول دارم اما باید بگویم این انتقادها صرفاً مختص عملکرد آقای غلامی نیست؛ در واقع آن‌چه در دوره فعلی، تقریباً فراگیر شده، این است که مدیران دانشگاه‌ها از آن قاطعیت، صراحت و شجاعت لازم برخوردار نیستند و این مسئله سوال‌برانگیز است؛ هرچند بعضاً این‌طور توجیه می‌کنند که این محافظه‌کاری به‌خاطر تغییر شرایط کشور است.

اگر مدیران با قاطعیت ورود کنند، می‌توانیم بر محدودیت‌ها فائق بیاییم

وی خاطرنشان کرد: آقای غلامی در این رابطه گفتند که در شرایطی مدیریت دانشگاه را به‌دست گرفتیم که نحوه مدیریت دانشگاه در ۸ ساله احمدی‌نژاد مشکلات اساسی ایجاد کرده بود و برای این‌که بتوانیم مسیر حرکت را دوباره به ریل خود برگردانیم، نیاز به زمان بیشتری داریم. علاوه بر این، تاکید داشتند که محدودیت‌ها افزایش چشم‌گیری داشته است. با این حال شخصاً همچون دانشجویان و عمده منتقدان آقای غلامی معتقدم اگر مدیران با جدیت و قاطعیت در مسائل مختلف ورود کنند، می‌توانیم با کمک یکدیگر بر این محدودیت‌ها فائق بیاییم.

برگزاری جلسه احتمالی ظهر یکشنبه فراکسیون امید با غلامی

عضو فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرد: درمجموع قرار شد اگر صبح روز یکشنبه آقای غلامی از سوی رییس‌جمهوری به‌عنوان گزینه پیشنهادی تصدی وزارت علوم معرفی شد، پس از اتمام جلسه علنی در فراکسیون امید میزبان ایشان باشیم تا بتوانیم با حضور دیگر نمایندگان بررسی‌های دقیق‌تری را انجام دهیم و اگر دیگر نمایندگان نیز انتقاداتی داشتند، مطرح شود.

صادقی در پایان تصریح کرد: در مجموع به نظر می‌رسد آقای غلامی گزینه ایده‌آل برای وزارت علوم نیست اما درنهایت باتوجه جمیع شرایط و بن‌بستی که در این حوزه ایجاد شده، حضورش می‌تواند راهگشا باشد.

کلیدواژه:

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس | انجمن اسلامی دانشجویان | دانشجویان اصلاح طلب | نشریات دانشجویی | مجلس شورای اسلامی | دانشگاه بوعلی | نظر می رسد | باوجود آن | گزینه پیشنهادی | پیشنهادی علوم | فراکسیون امید | آقای غلامی | محدودیت ها | دانشگاه ها | اصلاح طلبی | دولت روحانی | سینای همدان | وزارت علوم | ایده آل | صدور مجوز

پرترددترین خطوط هوایی جهان در سال ۲۰۱۷ تصمیمات مخل محیط کسب و کار/فقدان الگوی حمایت از تولید افجه‌ای: نقاشی‌خط هنری سرزمینی و غیر قابل تقلید است تصادفات فوتی در استان گلستان ۴ درصد کاهش یافت تجمیع منابع هدفمندی و اشتغال در سال ۹۷/پیشنهاد تعیین سهمیه‎ سوخت list عضو مجلس خبرگان: انتشار فیلم جلسه انتخاب رهبری، یک خیانت بود/مطالب این جلسات محرمانه همیشگی است واردات ماهی تیلاپیا ممنوع شد پرویز و پونه (هم طویله ای) " به سوی آسمان " اولین نگاه لاکپشت های نینجا 2012 فصل 1 قسمت 25 دوبله فارسی وقتی اندرمن و زامبی از بانک دزدی می کنند (ماین کرافت) این سوژه ها ادامه دارد ^____^سوژه ی دنیا نظرات شرکت کنندگان همایش های وان کلیک ویدیو امیر اسید و علیتا - روزای خوبم موزیک ویدیو فروزن با موزیک تیتانیوم سیا تولباسش کندو زنبور گذاشته فیلم میلاد راستاد جدید حیلت رها کن عاشقا مار پیتون غول پیکر در حال بلعیدن گاو شرکت تبلیغاتی رسانه نقره ای «@Mainkrafts».عضو کانال ماینکرافت شوید. ساخت بزرگ ترین دستگاه تصفیه هوای جهان در چین تدریس مهندس امیر مسعودی دهم خوراکیم O:-) یار از حمید هیرات فروش دستگاه هیدروگرافیک و چاپ آبی 09384086735 بلوک لیپر نمونه دیوار کار شده با بلوک لیپر سفر انسان به ماه: واقعیت یا یک دروغ بزرگ؟ فروش آپارتمان 145 متری پونک اشرفی اصفهانی خیابان تیراژه تریلر قسمت 10 فصل 2 میراکلس نواختن آهنگ شب عشق از هایده با ارگ واکنش عجیب مدافع سابق رئال بعد از تعویض شدن 10 بازیکنی که آینده فوتبال را در دست دارند نکته های آینده ساز - مقدمه ای بر کارآفرینی - قسمت هفدهم فروش آپارتمان 68 متری در خیابان خوش بالاتر از دامپزشکی لاکپشت های نینجا 2012 فصل 1 قسمت 26 دوبله فارسی چه تفکری!!!!!! لیگ فضایی (2) قسمت 8 فصل 2 میراکلس کارتون تیتان ها به پیش کارتون تیتان ها به پیش گیم پلی بازی پلی استیشن Real steel کارتون خرگوش دراکولا فصل 2 قسمت 21 خرگوش دراکولا فصل 2 قسمت 22 آموزش استفاده از اکانت های ماین کرافت Non Full Access روحیه شکست ناپذیر ● استاد رائفی پور قیامت و مرگ از زبان استاد رائفی پور صالح جعفرزاده نقد اسکوار وای جی یولانگ تدریس مهندس امیر مسعودی دهم فرمانده داعشی در منطقه قلمون تسلیم شد پیدا شدن کشتی نوح در کوه آرارات استاد رائفی پور جنبش مصاف عملکرد ناوشکن الوند مقابل دزدان دریایی خلیج عدن ایده اصلی محمد مهدی برزگر در مسابقه فاز شور کربلایی جواد مقدم سال 1386 آبکاری کروم سخت تیزر تلویزیونی موتور سیکلت تلاش نقد مستر مورفیکس کای وای جواهری به نام مارکو آسنسیو عشق واقعی مباحث اولیه فشار فیزیک کنکور از امیر مسعودی(قسمت 3) قصف تركی عنیف على عفرین شمالی سوریا غذا های عضله ساز برای مردان شهید محمد تجلی داعشی که دست به دامن امام حسین (ع) شد نماهنگ زیبا تقدیم به شهدای آتش نشانان پلاسکو دانلود خنده دارترین دابسمش#ایز_محسن آموزش شعبده بازی ـ روبان آتش نمی گیرد طراحی تیزر معرفی لوگو-آرم استیشن هانر گیمر زنگ بازی در کلاس خانم مهربان نیروی دریایی راهبردی ج.ا.ا آرامگاه فردوسی نصب هدلایت کیا سراتو - ماهان اسپرت بدنسازی - تفاوت بین ددلیفت پای باز و پای بسته نجات معجزه آسای سه خبرنگار از عملیات انتحاری داعش مرحوم رحیم منزوی بازار اردبیل سال1371 قسمت اول طراحی تیزر معرفی لوگو-آرم استیشن هانر گیمر مرحوم رحیم منزوی بازار اردبیل سال1371 قسمت دوم 10 دلیل موفقیت بیل گیتس -10- پرانرژی باشید نقد روبیک2در2 گوگوان مگنتیک خاطرات پست درخواستی توضیحات مهم کمکممم ریاضی - ریاضی کنکور مرحوم رحیم منزوی بازار اردبیل سال1371 قسمت چهارم اردو جهادی مجموعه مکتب الحسین (ع) کمیجان اگر شهدای مدافع حرم نبودند............................. مرحوم رحیم منزوی بازار اردبیل سال1371 قسمت سوم کلش رویال با جم بینهایت و سکه تمام نشدنی آموزش استفاده از اکانت Premium Full Access ماین کرافت بلک ویدو لگویی رزم با سربازان نوب های آپارات شور قدیمی کربلایی جواد مقدم 1386 جوانسازی پوست دیزاین ناخن خیلی زیبا و آسان به نام نامی کرببلا واحد جواد مقدم جواد مقدم این دل شد فدایی داوود علیزاده تاسوعا 71 مسجد حضرت ابوالفضل تهران نقد و بررسی AC Origins - ویدیو ۹ ♋️سریال ابعاد باب اسفنجی لگویی قسمت١١{آقای آراد}♋️ مدل موی بسیااااار زیبا و اسان داوود علیزاده مجلس حضرت مسلم مسجد انصارالحسین 1375 میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ آرمیتا همه چیز درباره «تتو» آموزش ساخت خونه در ماینکرافت|@slime_bloxs نوجوانی رضا یزدانی از زبان خودش از فوتبال تا دندانپزشکی پونی کوچولو ی من:جادوی سیاه(pmv) پونی کوچولو ی من:دابسمش اکواستریا گرلزی ها*طنز* کاشت ابرو تمامی بروتالیتی های ارمک در بازی mkx(دخواستی) مستم مستم مجنون هستم شور کربلایی جواد مقدم سید علی فالی - گل پسر زهرا من محسنم (شور) لواءالزینب قم سخنرانی -حجت السلام حسینی قمی مستی و مجنونی ما رسیده به حد اعلا شور مقدم شعبده بازی های زک کینگ-فوتبال کلیپ باشگاه رئال برای تقابل با دیپورتیوو ریاضی - ریاضی کنکور ورزش همگانی مستند افسانه یهود ● نقد سریال جومونگ تزریق فیلر برای از بین بردن چین و چروک پوست جم نامحدود و رایگان کلش رویال دریافت کنید هک کلش رویال با جم نامحدود و بینهایت هک کلش رویال با جم نامحدود و بینهایت کلش رویال با جم بینهایت و سکه تمام نشدنی کربلایی جواد مقدم واحد حک شد به روی دلم نام اباالفضل هک جم و منابع کلش رویال صد در صد تضمینی و تست شده مخلوط سیر و لیمو ترش برای رفع گرفتگی رگها خواستگارای جدید باید این ویژگی رو داشته باشن هک بازی و سرور کلش رویال با جم بینهایت هک سرور رویال100% تضمینی و تست شده اموزش توربندی هک سرور کلش رویال تضمینی و تست شده دستبند هوشمند sgnl ؛ تبدیل نوک انگشت به تلفن هوشمند بهداشت روانی-جمعیت ابکاری کروم نقد و بررسی AC Origins - ویدیو ۷ هک سرور اصلی کلش رویال حقه شعبده باز آمریکایی برای سرگرمی نیروهای کُرد تریلر جدید Metal Gear Survive لگو امیرحسین برای سومین مسابقه ی کانال راوی بهداشت روانی-جمعیت سخنرانی امام در مورد اب و برق مجانی فروش دستگاه فانتاکروم و فرمول فانتاکروم 09384086735 ساخت آسان لباس سگ جواد مقدم عمریه این دل تنگم میزنه دم از جدایی بهداشت روانی-جمعیت ایده اصلی سید امیر مهدی صبوری در مسابقه فاز فروش آپارتمان 67 متری شهرک شریعتی خیابان ماهان کمپه 43 درس آرایش بانوان - میکاپ عروس - حنا سمینار آموزش مدرسین زبان انگلیسی بهداشت روانی-جمعیت 20 استعداد هدر رفته تاریخ دنیای فوتبال جواد مقدم شور ای شاه حریم غصه و غم تزیین راحت و زیبای گیره سر ١٠ راه مطمئن و كلیدى براى برقرارى ارتباط با دختر ها چالش کار مفید سید امیر مهدی صبوری در فاز Resident Evil 7-10 | اتاق بچه یا اتاق... بانوان - بافت مو -2018 آموزش میکروبلیدینگ،میکروپیگمنتیشن با صدور مدرک ۰۹۳۸۵۵۹۸۰۳۷ گیم پلی بازی football strike فیلم کوتاه ( بچه های جنگ ) کارگردان امید منصورنیا چند روش جالب برای بستن شال نوب بازاریابی با فیس بوک 02166979039 پاسخ استاد رائفی پور به سخنان روحانی درباره نقد پیامبر جنگل ترسناک پارت ۱ کاش غوره ها انگور بشه بتن استامپی _ بانک آموزش توانایی حیرت انگیز یک دختر ارمنستانی سخنرانی حیرت آور استاد رائفی پور | جنبش مصاف پیدا شدن کشتی نوح در کوه آرارات - استاد رائفی پور | جنبش مصاف خیاطی فروش دستگاه هیدروگرافیک و اعطای نمایندگی 09384086735 دیونه خونه محسن چاوشی عمو زنجیر باف وست ورلد mohsen chavoshi amoo ماتاه خان" ترس" فروش آپارتمان 118 متری تولید دارو خیابان عباسی اولین و آخرین وینتر)l'm first crystal winter) پرواز جنگنده ها در ارتفاع پایین را ببینید دموی نسخه موبایل اتوماسیون اداری فراگستر تابلو مدرن آموزش نقاشی منظره با آبرنگ پاسخ استاد رائفی پور به سخنان روحانی درباره نقد پیامبر اتک کلش رویال قسمت 4 اندروید اپلیکیشن لوگین تست تصادف جالب دو خودروی فورد f 150 و هوندا civic کلیپ استاد رائفی پور با موضوع بن تن پیش بینی استاد رائفی پور از پروژه صدام سازی از عربستان گیم پلی جی تی ایsa ; ( پارت 1) دختر شماره یک سنگنوردی ایران ترفند شعبده بازی کیت زمین ( پروژه خاک ) در کلاس خانم رفعتی فروش فیلم و محلول فعال کننده هیدروگرافیک 09384086735 لامپ دخترای اینجوریو تگ کن :)))) ۱۰تا از ویژگی جالب درباره ماشین رییس جمهور آمریکا چگونه به خارجی ها محصولاتمان را بفروشیم؟ پورتال های بازی Minecraft چند تا جمله و عبارت و اصطلاح كاربردی انگلیسی فروش آپارتمان 153 متری پونک اشرفی اصفهانی خیابان تیراژه فروش آپارتمان 168 متری قنات کوثر فیلم عاشقانه فیلم وقت ملاقات DUE DATE 2010 ۱۰ تا از سریعترین تصادف های جهان شعر مولانا در قالب آهنگ فوق العاده، شمس من و خدای من درد من و دوای من سخنرانی -حجت السلام حسینی قمی خلاصه ای از اخبار اقتصادی و سیاسی ایران و جهان – 30دی96 معرفی کفش های جادویی Nike با طرح PlayStation !!! متن خوانی فرهاد جم و به نام تو با صدای ایمان باقی خنده هایتان بی پایان تدریس مهندس امیر مسعودی دهم فیلم سینمایی آشنایی با لیلا پارافین تراپی آموزش تزیین کاپوچینو ترمیم مو – کاشت مو – روش ترمیم مو درس هایی از "اصول و فنون مذاکره" بخش سوم سریال انتقام شیرین و آهنگ خود سریال معرفی کامل طرح مفهومی نیسان به نام Xmotion ماتریس 200 چطور از "عفونت های جنسی" پیشگیری کنیم؟ تهران گاراژ ترمیم مو – کاشت مو – روش ترمیم مو شوخی رزمنده های آبادانی با حاج قاسم سلیمانی ضربه آزاد زیبای نیمار راهنمای نصب [4MOHANDES.com] RockWare RockWorks دیدگاه مهندس احسان عبدالهی در سومین نمایشگاه تراکنش ایران قسمت 9 فصل 2 لیدی باگ درس هایی از "اصول و فنون مذاکره" بخش چهارم ترمیم مو – کاشت مو – روش ترمیم مو افزایش سرعت اندروید استودیو ریحانه میخوای اولین هیراگی ماهیرو باشی ؟؟؟+ت اولین نمایشگاه بین المللی گردشگری و محیط زیست تبریز افزایش فالور 5 گل برتر بایرن مونیخ مقابل وردربرمن در تاریخ محمد باقر تمدن حضرت زینب 21رمضان سال 72 آهنگ چتر خیس به زبان جعفر ترمیم مو – کاشت مو – روش ترمیم مو کوئل 2 تایی کله زنی جهت عملیات فورجینگ گربه مجید (ورژن جدید HD) سید علی فالی - دار و ندارم هر چی که دارم وقف عزا (َشور) تیکه سنگین یک شهروند یزدی به پلیس راهور در برنامه زنده خلاقیت من با لگو و چراق قوه و طلق بک گراند فول کالر طرح میوه جات 1 ترمیم مو – کاشت مو – روش ترمیم مو احمدی نژاد ( دیروز، امروز،... ) استاد رائفی پور / جنبش مصاف اینترنت اشیاء - شهر هوشمند رائفی پور درباره سعید طوسی چه گفت؟ اینترنت اشیاء - زنجیره تأمین (Cold chain) همخانی پازل باند و حمیدهیراد|معشوقه کشتی با چوخه بین اسکندری و علیزاده گود بنی هاشم برغمد96 ترمیم مو – کاشت مو – روش ترمیم مو آموزش شعبده بازی ـ انگشت قطع می شود کیوان موثر ( ویلن ) امیر خیری ( تنبک ) - اسدالله ملک کلیپ خلاقیت و ابتکار با وسیله های خیلی ساده آهنگ جعفر و فاطما موزیک ویدئو پازل بند - جاده آموزش دوخت تونیک فانتزی مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2 ترمیم مو – کاشت مو – روش ترمیم مو داوود علیزاده زینبه باخ عاشورا 1372 موزیک ویدیو نیمه جانم از حمید هیراد آمپلی فایر گیتار الکتریک Blackstar LT-Echo 10 کارت قرمزهای جنجالی داوران در تاریخ فوتبال ریاضی - ریاضی کنکور ریاضی - ریاضی کنکور حمله یک شیر و ببر به اسبی در سیرک چین و تلاش کارکنان سیرک برای رهایی اسب آموزش روفو کنسرت گل پامچال-محلی گیلانی قیرپاشی اصولی تدریس مهندس امیر مسعودی مبینا نژاد قهرمان طلایی ایران ترمیم مو – کاشت مو – روش ترمیم مو 10 دلیل موفقیت بیل گیتس -9- در همه جا بهترین باشید تمرین پاری سن ژرمن برای تقابل با لیون موزیک آرام و پیانو دیجیتال دایناتون مدل DPR-2200 رنگ عوض کردن زیبای اختاپوس در دریا و این هم فورد موستانگ 2019... شکار محبت آمیز گوره خر توسط شیر مقایسه سرعت میت 10 پرو با گلکسی نوت 8 و آیفون 10 پورشه کاین توربو S با تیونینگ تک آرت مرد فکر کنم ترمیم مو – کاشت مو – روش ترمیم مو جرارد پیکه مدافع مستحکم بارسلونا آموزش دوخت دامن برشدار فانتزی کلاس آموزش تی آر ایکس آقایان در تهران موتورسیکلتی که کمتر از ۵ ثانیه تبدیل به جت اسکی می شود کنسرت بارون بارونه-محلی کردی جنجالی فساد وفحشا در جامعه ایرانی با نام اسلام آمریکایی خرسی در رومانی گله گوسفندان را لت و پار کرد روش ترمیم مو بازخوانی آهنگ چتر خیس از حامد همایون لحظه وحشتناک زنده سوزاندن یک کارتون خواب ایتالیایی بهداشت روانی-جمعیت روش ترمیم مو آموزش دوخت تنپوش تور کربن پیل با لیزر کیو سوییچ دف نوازی بهنام فرزین مقدم موزیک ویدیو بهنام بانی ترمیم مو – کاشت مو – روش ترمیم مو فروش دستگاه ابکاری فانتاکروم/آبکاری فلزات09125371393 نوزاد فلسطینی که صهیونیست ها او را زنده سوزاندند معرفی کرم ضد آفتاب اریکه نرم افزار CRM سروش / souroshcrm.com قیمت پک مواد آبکاری فانتاکروم/فانتا کروم09125371393 نقد روبیک 3در3 گوگوان یوشائو پرو آموزش همراه بازی ( کنترل خشم ) در کلاس خانم حیدریان کربلایی جواد مقدم واحد سنگین مشکل من در استرکت آموزش دوخت مانتو یقه شکاریبرای خرید DVD های کامل خیاطی کیوان موثر (ویلن) بردیا امیری (پیانو) ترمیم مو – کاشت مو – روش ترمیم مو دابسمش زیبا حبیب و مسعود-کمک کن تهران گاراژ شعبده بازی های زک کینگ-دو میدانی معرفی شرکت کنندگان مسابقه فاز: مهدی برزگر عشق و عاشقی رونالدینیویی پرواز جنگنده ها نزدیک زمین جواد مقدم از عشق تو مولا حسین عملکرد موشک های کروز روسیه در سوریه ۱۴ ایده جالب.. مخلوط اسلایم با وسایل مختلف اسلایم به شکل غذا چشم زخم- استاد رائفی پور ویدیو جدید nim cآموزش چنداسلایم بدون چسب و بوراكس، طرح اصلی محل برگزاری اکسپوی 2020 دوبی جدیدترین میکس فروزن ۲۰۱۷ رسید!!! (توضیحات) بازی کردن با ۱۰۰۰۰ توپ های کوچک مغناطیسی! لاکپشت های نینجا 2012 فصل 1 قسمت 23 دوبله فارسی مردی که بیابانی را به جنگل تبدیل کرد ریون فیک سال ^____^دنیا فیک +ت تو همان پیغمبر مبعوث از دریای خونی-واعظی-حضرت زینب س قانون جذب دروغ یا واقعیت؟ عهد بستن با خدا -استاد رائفی پور استاد رائفی پور و مسئولینی که سد زیارت امام حسین ع در اربعین می شوند کلیپ فوق انگیزشی متفاوت فکر کن با صدای استیو جابز سخنرانی استیو جابز در دانشگاه استنفورد - 2005 ویدیو انگیزشی متفاوت فکر کن از صحبت های استیو جابز آهنگ خیلی قشنگ لالی راکcelebrate داستان‌هایی از استیو جابز که تغییرتان می‌دهد دیالوگ فوق انگیزشی از راکی بالبو سیلوستر استالونه نظر_مشتری آقای خوشرو از تهران صداهایی که در فیلم های ترسناک است با چه دستگاهی ساخنه ؟ ویدیو انگیزشی مهمترین آموزه ی بروس لی سخنان استاد رائفی پور در مورد آرایش دختران هک کلش با جم بینهایت تضمینی و تست شده ابکاری فانتاکروم روی شیشه 09127692842 نصب گیرنده دیجیتال بر روی سراتو - ماهان اسپرت شبیه سازی فرآیند انتقال جرم در اجکتور گاز ... با FLUENT جم نامحدود و رایگان کلش دریافت کنید ایلیا کروم تولید کننده انواع دستگاه ابکاری 09127692842 دیرین دیرین (داروِین) گفتگو با کمال کامیابی نیا در زاویه بسته چرا باید آموزش ببینیم؟ دعوای تماشایی وین دیزل با جیسون استاتهام سکانس تماشایی فرار از زندان فیلم سریع و خشن 8 اکشن فوق العاده از فیلم سریع و خشن 8 رونمایی از خودروی برقی و حسی "بایتون" در لاس وگاس شاعر نوجوان اذری امیر حسین دوست زاده و شعر جدیدش با عنوان همرنگ خزان جم رایگان و تمام نشدنی کلش آف کلنز استاد رایفی پور.. خارج میدونی یعنی چی؟!! موزیک ویدیوی "رَها اعتمادی" به نام «می گذره» تریلر مید سیزن 4 استار وارز ربلز بروس لی به شما کمک میکند فرد بهتری شوید مشکل عدم دریافت داده های وب سایت توسط گوگل آنالیتیکس موزیک ویدئو جدید مازیار فلاحی - دلم تنگه گل زدن به سبک جدید کروم پاش / ابکاری کروم 09127692842 ضربه آزاد زیبای نیمار آموزش انگلیسی روزمره : درس 4 نظر_مشتری جناب آقای آرنواز از کرج معرفی اره عمود بر صنعتی 4110 رونیکس نماز در جبهه زنده ایم یا زندگی می کنیم؟! دومین اصل ثروت آفرینی؛ سخت کوشی (پارت دوم) فارسی چهارم دبستان درس چهاردهم مبحث ادب از که آموختی روی دیگر استاد رائفی پور رو هم ببینید (: هک جدیدترین آپدیت کلش آف کلنز سخنرانی استاد رائفی پور 96 - کلاس مهدویت - قسمت سوم | جنبش مصاف هک سرور کلش آف کلنز با جم تمام نشدنی گزیده ای از صحبت های استاد رائفی پور درباره امام زمان(عج) کاری از جوانان شیعه اروپا جم نامحدود کلش آموزش Automation Studio: فصل مقدماتی [4MOHANDES.com] مداحی سلحشور در اولین خانه تحویلی به زلزله زدگان هویت ایرانی ۱ ● کلیپ سخنان استاد رائفی پور قسمت حذف شده از مستندقائم مقام/نظر ضرغامی درباره منتظری تریلر قسمت 9 فصل 2 میراکس انیمیشن "خرکده" حرفهای مدیرمسئول شرق که جبرائیلی بخاطر تکرار دادگاهی شد Speed Drawing - Uta (Tokyo Ghoul)آپارات نپاک لطفا AMV...Me and Asano آپارات نپاکککککککککک نماهنگ پایان فتنه Kaneki Kakuja「AMV اپارات نپاااااک جان مادرت آموزش استراتژی ایچوموکو بخش اول لاکپشت های نینجا 2012 فصل 1 قسمت 24 دوبله فارسی آموزش مقدماتی نرم افزار ابلتون لایو به زبان فارسی(بخش4) دعوای شدید دختران دبیرستانی سخنرانی حجت الاسلام صلاحی موزیک ویدئو جدید حمید هیراد بنام یار دیرین دیرین (اختلاس) استاد رائفی پور - فقط بی نمازها گوش کنند آهنگ پونی به صورت سه بعدی بهره برداری از بخش دوم کارخانه ی فولاد روهینای جنوب دزف اسلایم من برای مسابقه لطفا لایک کنین نصب مانبتور پشت اندروید سراتو - ماهان اسپرت نظری بر سینمای نوستالژی تارکوفسکی دیرین دیرین (معکوس گشتگان) بدگویی به بزرگان اهل سنت كار شیعه انگلیسی است ویدئو 360درجه از حمله ترسناک زامبی ها کارتون فروزن ۲ ما را به نام هیچ کس قنبر نگردان - واحد زیبا هلالی ریاست جمهوری مادام العمر هاشمی رفسنجانی ! حال و هوای دانشجو ها بعد اومدن نمرات! خلاصه بازی فیلادلفیا 116 - میلواکی 94 موزیک طبیعت درمانی بیست وششمین سمینار علوم و فنون - پرس تی وی دیرین دیرین (آنتی بیوتیکات) فرمانده داعشی تسلیم شد! پرواز جنگنده ها نزدیک زمین 8 راه ساده و عالی برای پس انداز کردن پولتان! نواختن آهنگ قاسم آبادی شاد با ارگ مقایسه پورش با بنز شعبده بازی با دو توپ دو رنگ عکاسی ماکرو. فروش آپارتمان 120 متری در خیابان ایران خیابان صادق كشف طولانی ترین غار زیردریایی جهان در مكزیك کلیپ بسیار زیبای زیارت امام زمان در روز جمعه - فرهمند رونمایی از رکستون G4_سانگ یانگ فروش آپارتمان 120 متری در خیابان ایران خیابان صادق اسلا قهوه سازفیلیپسwww. malaghe.com اسامی اسم طراح گران روبات های فناف مستند جنجالی «پلنگ های شاخدار» (+18) یه AMV از کو (تقدیمی به بهترین دوستم کو) مدرسه شاهد یادگار امام خرید یخچال ساید بای ساید شارپ ژاپن از کردستان بانه گردباد آتش تنها با چند چوب کبریت معنای واقعی عشق نواختن آهنگ ای جونم از سامی بیگی با ارگ آموزش بافت مو مجلسی کمپین موفق بازاریابی ویدیویی ردبول Red Bull Creepers مسخره کردن پونی روحانی که در وصف تاریخ ایران شعر می سراید خرید اکانت هکی(مجاز) اورجینال(CD Key)با پایین ترین قیمت علت توقف کاهش وزن چیست؟ پاک کردن تاتوی یک خودروی انتحاری سالم داعش در چنگال نیروهای حشدالشعبی تزریق چربى پشت دست هنر وطن فروشي استاد رائفي پور دکلمه و شعر شمس لنگرودی - بنویس بسیار طنز اموزش ساخت پم پم و یک خرگوش بامزه آخرین امیدشاه برای جلوگیری ازسقوط چگونه به یاس تبدیل شد میراکلس فصل ۲ قسمت ۱۰ پخش سریال عشق و ماوی به زودی از شبکه های مکزیک دوره آموزش مدل های کسب و کار - 6 اسپیکر بلوتوثی مارلی Marley Get Together - مشهدکالا شاهکار رتبه 300 کنکور؟چگونه دینی را بالای 90 زدم؟ علی بابا سلیم موذن زاده شهادت حضرت زینب 1374 باغ ویلا ۱۰۰۰ متری در شهریار واقعا راسته جالب-با مشکلات چگونه کنار میای موج پرچمت دل رو عاشق میکنه-مقدم در میان آفرینش شاهکاری زینبی-مداح اهل بیت آنکه نامش کرده زینب را مسخر زینب است-مداح اهل بیت پروردگار ملک جنون زینب است و بس-مقدم آموزش درمان کبد چرب به صورت طبیعی بدون نیاز به دارو ذکر دل دیونم حسین حسین-مقدم توی این دار دنیا تویی یار و شفیقم-مقدم هدفون بلوتوث ورزشی اسکال کندی پلاسکو در آستانه فراموشی/یک سال پس از حادثه Manoto.tv فرامینی از قلمرو شیطان سخنرانی استاد رائفی پور زن کالای جنسی، استاد رائفی پور یک کیف بسیار ناب و شیک فروش آپارتمان 40 متری در خیابان وحدت اسلامی اموزش زبان انگلیسی کاربردی - شماره 140 سازنده چاقوی سلاخی داعش کیست؟ طنز خوزستان خاکی ترفندهای مفید در تمیز کردن سرویس بهداشتی قهوه چشمانت غزلی ناب از سروده های امیرحسین دوست زاده شاعر دوازده ساله تبریزی همه چیز در مورد V-Ray برای Unreal Engine آهنگ شنیداری معین آتش پلاسکو همچنان در زندگی اهالی آن زبانه می کشد!!! نصب هدلایت روی سراتو - ماهان اسپرت کوروش بزرگ پروژه 6040-30 دی آموزش آپلود فایل و ایجاد لینک دانلود در هاست CPanel شوخی شهروند یزدی برای استفاده از دوربین های کنترل سرعت فروش سیستم هیدروگرافیک-قیمت فیلم هیدروگرافیک09125371393 حواشی برگزاری فوتبال بانوان در گرد و غبار تقدیم به کیمیا جونمممم حمید هیراد آهنگ پونی به صورت سه بعدی (قشنگه) دوره آموزش مدل های کسب و کار - 7 - جلسه آخر روحانی بالاخره راه حل مشکلات و دلیل گرانی دلار را فهمید اندیمشک باغ ویلا ۱۲۰۰متری در شهریار اینم قسمتی از فروزن 2017 شاهکار رتبه 30کنکور؟چگونه دینی کنکوررابالای 90 زدم؟ آموزش توحیدشناسی اجرای آهنگ برف آمد از حجت اشرفزاده توسط پوریا علیپور درس ۱۴: بخش بندی و ارجاع دهی به بخش ها گپی با چند دانشجوی زبان فارسی در مسکو (روسیه) سخنرانی -حجت السلام والمسلمین احمد اصفهانی دفاع استاد رائفی پور از امیر تتلو آموزش ریاضی نهم فصل 1 قسمت 1 فیلم کوتاه خدا بزرگ است حمید هیراد اولین گردهمایی اینفلوئنسرهای اینستاگرام مثل حرکت هیتلر........._اعترافات منافقین به جنایات شان تیزر بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی 2 سالن زیبایی ملکه (بازدید عروس)13بهمن بد بخت چه گناهی کرده آخه!!! کانال تلگرام تصاویر ویژه از حیات وحش نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی-28 دی 96 حوذا ماه جمادی آفتاب آمد-مقدم-حضرت زینب س مجیدددددددددددددددددددد مداحی آقای امیر حسین باقری - قاری و مداح نوجوان مداحی زیبای حمید علیمی ( ای قدر قدرت ابوالفضل ...) 1396 کانال تلگرام روش تولید لوله پلی اتیلن فاضلابی کاروگیت توضیحات استاد رائفی پور پیرامون در گذشت آیت الله؟| حجت الاسلام؟ هاشمی رفسنجانی آموزش بازگشایی صحیح فایل های eps در فتوشاپ نظرات شرکت کنندگان همایش های وان کلیک دعوای دسته جمعی سگ ها در زنگ آخر...خخخخ آتلیه کودک و بارداری نیکو آموزش ساخت جعبه هدیه بهار غم انگیز، بداهه نوازی دلنشین تار / رضا منبع چی 5 میلیاردر که ثروت شان به فرزندانشان نمیرسد. Top 10 farsi حمله آهوها به روباه تدریس مهندس امیر مسعودی دهم فروش آپارتمان 49 متری در خیابان خوش بالاتر از دامپزشکی چند ترفند روانشناسی برای خواندن ذهن دیگران. Top 10 farsi ترمیم مو – کاشت مو – روش ترمیم مو آموزش شعبده بازی ـ هیپنوتیزم صحنه نوزاد فلسطینی که صهیونیست ها او را زنده سوزاندند لحظه وحشتناک زنده سوزاندن یک کارتون خواب ایتالیایی محمد باقر تمدن حضرت زینب 5 محرم سال 74 ترمیم مو – کاشت مو – روش ترمیم مو نبرد خرس گریزلی و بوفالو متولی عبدالعال ترمیم مو – کاشت مو – روش ترمیم مو معرفی کامل توضیحات تراز لیزری دوخط رونیکس مدل 9500 Part 2 تویوتا C-HR 2018 نکات بازاریابی-4 دخترا تو مسیر مهمونی:)) آموزش شعبده بازی ـ ترفندی جالب با طناب میوها و داروها (9): خواص موز، قم، 1435 ق اسلایم های جدید، مکعب ژله ای استاد احمد نعینع سوره رعد- ضحی- انشراح- عادیات سال 1389 مرغ شکم پر از مامان تی وی باربی های جدید در بازار ریاضی پایه هشتم|تدریس خصوصی در پی سی کلاس نرم افزار رزو هتل در سرتاسر جهان داعشی که دست به دامن امام حسین (ع) شد المان نوروزی - ایمن ترافیک مگ آهنگ یار از حمید هیراد آرین کروم سازنده سیستم هیدروگرافیک/فانتاکروم09125371393 ماشین سورتینگ سنگ آراد / خالص سازی سنگ مس آیا ریاضیات، حاصل اکتشاف انسان است یا اختراع او؟ گربه ای که برای گرفتن ماهی به کنار آب رفته بودنزدیک بود تابلو ثابت فول کالر دیجیتال تقویم رومیزی ایران و جهان - تقویم رومیزی 7 برگ - 1397 دلیل برگزاری بازی جنجالی فوتبال بانوان در هوای آلوده قسمت هفتم مستند «دوم شخص» روایت زندگی هاشمی رفسنجانی شبیه سازی فرآیند احیای آمین از گازهای اسیدی...با COMSOL بریج دندان فارسی چهارم دبستان درس سیزدهم مبحث لطف حق هیدروگرافیک قطعات خودرو/چاپ آبی/فانتاکروم09125371393 گروه صنعتی نوین درب اصفهان در نمایشگاه شیراز نوب حیونکی قسمت (1) اولین گام موفقیت آموزش میکاپ روزانه نحوه جایگزاری مینی اسکرو رضایتمندی مشتری جک جی ۵ - ماهان اسپرت اسلام دین خرافی و به دور از علم | رد شبهات نظر_مشتری خانم شجاعی از تهران 10 واقعیت جالب از تروریست های تکفیری در سوریه فروش دستگاه مخملپاش و اعطای نمایندگی 09384086735 5 گل برتر بایرن مونیخ مقابل وردربرمن در تاریخ زندگی آرام مورچه ها نصب کامپانت هارمن اینفینیتی روی اپتیما - ماهان اسپرت تفکر فاسد خوش بودن آنی آموزش فصل اول ریاضی نهم تقدیمی برای دلارام کمکهای اولیه - در هنگام طوفان هم طویله - مترو - سوریلند فیلم کوتاه "بی عرضه"نویسنده : آنتوان چخوف ویدیو تلاوت استاد احمد نعینع سوره حجرات و ق سال 1380 ابکاری فانتاکروم روی شیشه 09127692842 شوخی با احسان علیخانی در سریال لیسانسه ها -پارت4 Warships Blitz برای علاقمندان به بازی های جنگی بخدا جیگرت حال میاد آی بچه ها از این مدح مولا ع ( هدیه ویژه عیدالزهرا ) نصب رادار جانبی کیا سراتو - ماهان اسپرت اجرای حرفه ای با استفاده از Launchpad Pro بحث اعجاز علمی در مورد جانداران و پاسخی به ملحدان هک کلش از وب سایت www.cclash.ir قابل دانلود است تفسیر قرآن مجید توسط کودک رودسری چرا مرگ های ناگهانی در آخرالزمان زیاد شده⁉️ استاد رائفی پور | جنبش مصاف چایی و قهوه ساز فیلیپس سررسید دوروزه وزیری چسبی دورنگ 1397 پترن ابری با قلاب مسافر بی اعصاب دوربین جلو کیا سراتو - ماهان اسپرت دیرین دیرین ابکاری فانتا کروم روی چینی وسرامیک 09127692842 وقتی مرگ نزدیک هست؛ وقتی خدا نزدیک هست... معرفی «تیم پشتیبانی» ، ویژگی جدید ژاکت ماشین سورتینگ سنگ آراد / خالص سازی سنگ مس گربه فروشی دانلود رایگان فیلم ایتالیا ایتالیا با لینک مستقیم کامل اخبار فری استایل حسنا میرهادی انیمیشن کوتاه "بانوی بهشتی" پترن زیبا و ساده پکیج جارو استخر رباتی که به افراد معلول امکان راه رفتن می دهد ترانه مرگ قو با صدای حبیب وقتی فیلم ترسناک میبینی یکی صدات میزنه دابسمش جدید محمد امین کریم پور ابکاری کروم طلایی استیل اسپری فانتا کروم09127692842 دکتر حسن عباسی زندگی به سبک آمریکایی برابر با نفس حیوان فروش آپارتمان 143 متری پونک اشرفی اصفهانی خیابان تیراژه فروش هیدروگرافیک و برچسب 09384086735 کیت زمین ( پروژه خاک ) در کلاس خانم مهربان نمونه تصاویر سه بعدی پانوراما دوربین هواوی آموزش برنامه نویسی PLC میتسوبیشی 33909797 سکانسی از سریال #در_چشم_باد خوشحالی مادرشوهر وقتی میبینه پسرش با عروسش دعواش شده خخ اجاره خودرو تویوتا لندکروز - اجاره ماشین تویوتا لندکروز تدریس مهندس امیر مسعودی دهم حمله گوساله با ضربات سر به شیر برای دفاع گیم پلی کامل Minecraft قسمت 15 آموزش دیاگ آلیسون124- ایرانیان دیاگWWW.IRDIAG.IR فتوکلیپ قند و نمک یلدایی موزیک طنز تا به 1400 سوپ ساز مورفی ریچاردز مدل 501014 گوشت کوب برقی مورفی ریچاردز مدل 402054-فروشگاه سندباد لوازم خانگی مورفی ریچاردز انگلیس آموزش دیاگ آلیسون131- ایرانیان دیاگWWW.IRDIAG.IR تارادیس خط اسلایتر انواع ورقهای فلزی عرب زبان های عزیز بشدت خواهند خندید (هدیه ویژه کانال عیدالزهرا آپارات) عجیب ترین تکنولوژی CES 2017 آموزش دیاگ آلیسون131- ایرانیان دیاگWWW.IRDIAG.IR فلانی توقلبمی...fahim فیلم آموزش پروژه محور HTML تارادیس گفتگوی جنجالی حمید فدایی با سیناولی اله برنامه سیناشو استندآپ خنده دار قیمت و عرضه فلافل فرهنگی لای شاهنامه در دورهمی | gheimat dar dorehami jadid سفر به نیشابور 1 تاریخ-انواع تقویم 1 موزیک ویدئو حجت اشرف زاده - این روزها بدون مقایسه سرعت گلکسی نوت 8، میت 10 پرو و آیفون 10 چای ساز مورفی ریچاردز-خرید آنلاین در www.sinbod.com دعوت پویا امینی به حضور مسابقات گرامیداشت شهدای آتشنشان اتو مخزن دار مورفی ریچاردز-خرید در www.sinbod.com کتری برقی مورفی ریچاردز-خرید آنلاین در www.sinbod.com مولتی کوکر و زودپز مورفی ریچاردز 48815- خرید در سندباد sinbod.com بخار شوی 9 کاره مورفی ریچاردز -فروشگاه سندباد ویژگی های استخرهای اینتکس تقدیم به دوست جدیدم ملینا هیئت هفتگی علمدار حاجی آباد آموزش کامل رسم منحنی‏های 3 بُعدی در نرم افزار Matlab 2017 طراحی ،ساخت و ویرایش Componentها و ماژولها در PSCAD اپیزود چهارم فیلم خداحافظ رفیق (قسمت چهارم) ترک خود ارضایی ♆ استاد رائفی پور اختتامیه سومین دوره پیکار ریاضیات شهری - قسمت دوم حجتی به نام حججی ● کلیپ سخنان استاد رائفی پور ابکاری فانتا کروم روی چینی وسرامیک 09127692842 ناگفته های قدرت موشکی ایران از زبان استاد رائفی پور اگه تلپورتر وجود داشتD: حقیقت جن - استاد رائفی پور (قسمت اول - هشدار:این ویدیو برای افراد زیر 20 سال مناسب نیست) کنسرت مارشملو با آهنگ wolves سلنا گومز (ارسالی مارشملو) جنون جنسی یزیدیان زمان ● استاد رائفی پور راز اپاش خونی در gtav نماهنگ پایان فتنه تیزهوشان ۹۶ تمرین پاری سن ژرمن برای تقابل با لیون حمید هیراد همکاری اسب برای سوار شدن صاحبش مشکل در بازی bully اندروید کنفرانس مطبوعاتی گرنداسلم استرالیا 2018/ فدرر، گسکه فهرست پردازنده های آینده ی اینتل آموزش اسکریپت Squirrel v1.0.0 برای افترافکت استفاده متفاوت و جالب از قلعه بادی سلیم موذن زاده عاشورا سال 78 همه ی پونی ها به مدل پینکی پای آنونس فیلم معراجی ها نقد و بررسی فیلم رگ خواب، حمید نعمت الله قرار دادن اطلاعات تکمیلی فاکتور به چاپ فاکتور تحلیلی-فصل 1 - خواص ضرب خارجی -قسمت 1 حمزه نوری شقایق نبودی غاری جالب در زیر آب طرح نظام جامع باشگاه داری حرفهای مدیرمسئول شرق که جبرائیلی بخاطر تکرار دادگاهی شد نحوه تغییر سایز ستون ها در فاکتور آموزش ویدیویی ویز پلاس دستگاه چسب زن اتوماتیك از كاروپك نجات معجزه آسای سه خبرنگار از عملیات انتحاری داعش باربی جدیدم ( حتماً ببینید ) حتما ببینید....اگه اجرایی بشه ، خیلی از مشکلاتمون حل میشه. طولانی ترین کار زیرآبی جهان در مکزیک پیش نیاز ایجاد انگیزه برای درس خواندن چیست؟ نحوه تغییر فونت در گزارشات 5 گل برتر بایرن مونیخ مقابل وردربرمن نحوه جابه جایی ستون های فاکتور چایی ساز برویله(breville) اپلیکیشن ووکامرس بزرگترین دانشگاه در هلند که مثل پلاسکو سوخت و فروریخت کارت قرمزهای جنجالی داوران در تاریخ فوتبال فقط با چند پارچه چه کارایی می کنه مستند جنجالی «پلنگ های شاخدار» (+18) میکس غمگین السا و انا ساخت خودم ،فک کنم خوانندش رو بشناسین نحوه ویرایش گزارش کلاب فروش آپارتمان 156 متری پونک اشرفی اصفهانی خیابان تیراژه ماشین سورتینگ سنگ آراد / خالص سازی سنگ سلستین فارسی چهارم دبستان درس دوازدهم مبحث اتفاق ساده تیزر مستند دیدنی «کاش غوره ها انگور بشه» توحیدشناسی 2-ربوییت توحید شناسی 1-خالقیت تدوین فتوت حل فوق سریع تست های دینی کنکور95 رشته تجربی بخش1 حل فوق سریع تست های دینی کنکور95 رشته تجربی بخش6 حل فوق سریع تست های دینی کنکور95 رشته تجربی بخش5 رکستون G4 در ایران رونمایی شد حل فوق سریع تست های دینی کنکور95 رشته تجربی بخش4 حل فوق سریع تست های دینی کنکور95 رشته تجربی بخش3 حل فوق سریع تست های دینی کنکور95 رشته تجربی بخش2 مبحث اختیار1 مدل سازی ریاضی برج جذب جهت حذف سولفید ... با COMSOL لازانیا یک استفاده متفاوت از جین های قدیمی عشق ... روش نصب لوله پلی اتیلن به اتصال پیچی فروش آپارتمان 73 متری پونک اشرفی اصفهانی خیابان 22 بهمن فرار از آتش در هتل اینترکنتیننتال کابل درس ۱۳: ادامه فصل بندی و ارجاع دهی به فصل ها گوشی ⁣ASUS Zenfone 4 Max، دنیای بزرگتر را ببینید آیین نکوداشت "سیاوش فضلی" پیشکسوت تئاتر دماوند هیدروگرافیک روی قاب گوشی/چاپ آبی/فانتاکروم09125371393 کرمانی ها به چه کسی با چه سطح درآمدی دختر میدهند؟ یا علی استاد رائفی پور * مساله حجاب و پختن قورباغه فروش آپارتمان 55 متری در پونک اشرفی 22 بهمن مخلوط اسلایم با وسایل مختلف قسمت حذف شده از مستندقائم مقام/نظر ضرغامی درباره منتظری فیلمی از آواز همای سینتی سایزر Prologue پرچمدار جدید KORG در سال ۲۰۱۸ فروش آپارتمان 54 متری پونک اشرفی اصفهانی خیابان 22 بهمن بازی ماینکرافت درpc دومین اصل ثروت آفرینی: سخت کوشی (بخش اول) آموزش الگوهای هارمونیک بخش دوم نمونه تصویر دوربین 5 مگاپیکسل IP تحت شبکه برند ELM تصاویر ویژه از حیات وحش هیدروگرافیک طرح چوب/فیلمهای هیدروگرافیک09125371393 فروش آپارتمان 70 متری در پونک اشرفی 22 بهمن فروش آپارتمان 55 متری پونک اشرفی اصفهانی خیابان 22 بهمن خوشبختی انونس فیلم اکسیدان ساز زدن نوجوان ایرانی-آمریکایی استندآپ مهران مدیری فروش آپارتمان 72 متری در پونک اشرفی 22 بهمن نظر_مشتری آقای رودابه از تهران خودشناسی قبل از هدفگزاری تلویزیون سامسونگ Q7FAMK چطور در یک قرار کاری دست بدهیم؟ پت و مت در دنیای واقعی اپلیکیشن خدمات منزل میتونه چیزهای ممنوع در کره شمالی نقد و بررسی AC Origins - ویدیو ۶ فروش آپارتمان 63 متری در پونک اشرفی 22 بهمن سریال افسانه جومونگ با دوبله فارسی - قسمت 78 / HD قسمت آخر سریال کره ای چرخه:دو جهان متصل - Circle 2017 الشیخ الوائلی۱۱۸ قسمت هفتم سریال چینی افسانه چوسن 1 : آرمان بزرگ تئاتر صحنه ای / بخش فرهنگ سلامت / ناتمام قسمت هشتم سریال چینی افسانه چوسن 1 : آرمان بزرگ آموزش ویندوز سرور - آشنایی باتنظیمات ومدیریت FTP Server قسمت نهم سریال چینی پرنسس وی یونگ 2016 قسمت دهم سریال چینی پرنسس وی یونگ 2016 آموزش نقاشی دیجیتال بازسازی دموی پرطرفدار P.T در موتور بازی سازی Unreal طرز تهیه کلم پلو خانم حسینی آموزش تهیه چیپس ماهی - Iranian food - Persian food آموزش دیاگ آلیسون128- ایرانیان دیاگWWW.IRDIAG.IR 5 نکته در مورد بهتر بازی کردن Okami HD Dwyer دویر مگنهلیک فیلم آموزش پروژه محور HTML خانه ای تمیز و زیبا با جارو مورفی ریچاردز- sinbod.com عربی دهم نقد و بررسی AC Origins - ویدیو ۵ روشن کردن موی تیره بدون دکلره - dark hair lightening 2 آخرین امیدشاه برای جلوگیری ازسقوط چگونه به یأس تبدیل شد دکور اصلی پونیم شربت سرماخوردگی کودکان امشب از برج ولایت اختر آمد اختر آمد-واعظی-حضرت زینب سکانس فوق العاده خنده دار مستر بین - ببین و بخند :)) حدیث نحس بودن ایام و انداختن تقصیر گناهان گردن زمان گیتار آکوستیک آیبانز مدل AEL108TD-NT اسپینینگ باشگاهی MBH دوچرخه ثابت باشگاهی ماسک معجزه اسای رشد سریع موHair mask 2 روح مناجات امشب آمد-واعظی-حضرت زینب س

آخرین خبرهـا