راهبرد جدید آمریکا در مواجهه با جمهورى اسلامى ایران‌

راه درست در مقابله با ترامپى که ظاهرش دیوانه است اما کاملا باصطلاح عاقلانه رفتار مى‌کند، تقویت درون‌زایى اقتصادى است تا بتوانیم در مواجهات دست پرى داشته باشیم و مجبور به تصمیم‌گیرى بر اساس ضرورت‌ها و فشارها نباشیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ترامپ روز جمعه گذشته از راهبرد جدید آمریکا در پسابرجام رونمایى کرد. چند نکته کلیدى در سخنان ترامپ برجسته بود که عبارت بودند از:

الف) ترامپ یک نیمه از برجام را پاره کرد و آن‌هم نیمه‌اى که حاوى تعهدات آمریکا در قبال این تعهد است، اما نیمه‌اى را که مربوط به تعهدات ایران است، حفظ کرد و گفت باید به تعهدات ایران بیفزاییم.
ب) او رسماً علاوه بر تحریم‌هاى گذشته، آغاز اجراى تحریم‌هاى موسوم به «کاتسا» را هم اعلام کرد!
ج) او با اعلام دروغ عدم پایبندى ایران به برجام، در مسند شاکى، قاضى و مجرى حکم، علیه ملت ایران نشست. بدون این‌که توجه کند آژانس 8 بار اجراى فراتر از تعهدات ایران را اعلام کرده است. او عملاً در حالى‌که جامعه جهانى در نقض برجام با او همراهى ندارد، از موضع بدهکارى خارج شد و خود را در جایگاه طلبکارى قرار داد!
د) ترامپ این نیت شوم را پنهان کرد که با اضافه کردن ماده و تبصره به برجام مى‌خواهد همچنان از آب گل‌آلود برجام، ماهى مقصود بگیرد.
ه‍) او با جعل عبارت خلیج «عربى» به جاى خلیج «فارس»، مقاصد شوم خود را در حمایت از قارون‌ها و دیکتاتورهاى منطقه اعلام کرد و عملاً دست به کار خطرناکى در آشوب‌آفرینى در منطقه زد.
و) ترامپ فوق‌العاده از نقش سپاه در سرکوب تروریسم عصبانى بود. وحشت رئیس جمهور آمریکا از بسط توسعه و نفوذ معنوى سپاه در منطقه، در نطق او آشکار بود. او گفت از خزانه‌دارى آمریکا خواسته است بخش‌هاى مختلف سپاه و نیز برنامه موشک‌هاى بالستیک ایران را مورد تحریم قرار دهد.
رئیس جمهور کشورمان بلافاصله پس از اعلام مواضع رئیس جمهور آمریکا، مواضع دولت جمهورى اسلامى ایران را در مورد بدعهدى کاخ سفید اعلام کرد. رئیس جمهور صریح گفت: ایران در برابر تروریسم در منطقه ایستاده و خواهد ایستاد.
وى بار دیگر از سپاه و فرزندان سلحشور اسلام دفاع کرد و پاسخ یاوه‌گویى‌هاى ترامپ را داد.
وى پذیرفت آمریکا همان راه قبل از برجام را ادامه مى‌دهد و عدم پایبندى به تعهدات در برجام را ترامپ رسماً اعلام کرده است. روحانى در پاسخ به تحریم‌هاى «کاتسا» به‌طور شفاف اعلام کرد ایران فعالیت‌هاى موشکى خود را با تلاش مضاعف‌ترى ادامه مى‌دهد و در برابر هیچ قدرتى سر تسلیم فرود نمى‌آورد.
روحانى خیال کاخ سفید و کنگره را راحت کرد و گفت: هیچ ماده و تبصره‌اى به برجام اضافه نمى‌شود و گفتگویى هم در کار نیست!
به نظر مى‌رسد با فشار مجدد سیاست‌هاى تجاوزکارانه آمریکا، باید فصل جدیدى از مناسبات ایران با غرب به‌ویژه آمریکا و نیز فصل جدیدى از تجدید نظر در سیاست‌هاى داخلى دولت ایجاد شود. باید به آمریکا و متحدان او تفهیم کرد که برجام سیاهچاله‌اى نیست که با آن‌همه مؤلفه‌هاى قدرت ایران در منطقه و جهان با شعبده‌بازى و اجراى شوى ترامپ بلعیده شود. سپاه و فرزندان سلحشور اسلام در ایران و منطقه به گفتگوهاى خود با آمریکا نه در روى میز مذاکرات بلکه در میادین نبرد ادامه مى‌دهند و سرنوشت این گفتگو در همه‌جاى منطقه در هوا، زمین و دریا به‌زودى معلوم مى‌شود و ایران پوزه تروریست‌ها را به خاک مى‌مالد.

روزجمعه گذشته راهبرد جامع «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در قبال ایران منتشر شد و کاخ سفید همان‌گونه که بارها پیش از این مطرح کرده بود، موضوع «تأثیرگذارى جمهورى اسلامى در منطقه»، «توان موشکى» و «سپاه پاسداران» را در صدر اصول بنیادى استراتژى خود براى تقابل با ایران اسلامى قرار داد. این در حالى است که کاخ سفید، قدرت منطقه‌اى و توان موشکى کشورمان را ناقض «روح برجام» تلقى کرده و به بهانه آن مى‌کوشد که از زیر بار تعهدات خود در توافق هسته‌اى شانه خالى کند.
به‌عبارت‌دیگر، تصمیمات جدید آمریکا در قالب استراتژى جدید برجامى و نیز ادامه بدعملى این کشور در انجام تعهداتش، در راستاى توقف رشد مؤلفه‌هاى قدرت جمهورى اسلامى به‌شمار مى‌آید تا به‌مرور، ایران را به‌زعم خود تسلیم خواسته‌هاى نامشروع خود کند.
به‌طور مشخص در 10سال اخیر، راهبرد آمریکا در قبال جمهورى اسلامى ایران مبتنى بر 2 بال اصلى بوده است؛ یک بال افزایش تحریم‌ها و به تبع آن افزایش فشارهاى اقتصادى علیه جمهورى اسلامى و بال دیگر پیشنهاد و انجام مذاکره و ایجاد محدودیت که نتیجه آن مذاکره و پذیرش محدودیت از سوى ایران بوده است. این دو بال اصلى سیاست خارجى آمریکا در اسناد رسمى آمریکا به‌صورت کاملا شفاف بیان شده است.
دولت آمریکا و شخص ترامپ هم در این مدت بر همین اساس پیش رفته، یعنى در مسیر افزایش تحریم‌ها گام برداشته و از طرفى این فشار را بهانه یا اهرمى براى مذاکره در حوزه‌هاى غیرهسته‌اى قرار داده است تا مذاکراتى را که منجر به محدودیت مى‌شود، آغاز کند. این همان حرکتى است که دولت اوباما هم آن‌را دنبال مى‌کرد که منجر به مذاکرات هسته‌اى شد و در نهایت برجام اتفاق افتاد.
دولت اوباما فرداى 26 دى‌ماه 94- یعنى یک روز بعد از اجرایى شدن برجام - دور جدید تحریم‌ها علیه ایران را آغاز کرد و تحریم‌هاى غیرهسته‌اى را افزایش داد. این‌ها بدان‌معناست که مسیر ترامپ در سیاست خارجى علیه ایران همان مسیرى است که اوباما نیز طى مى‌کرد و از نظر اقدام عملى نه تنها تفاوتى بین این دو وجود ندارد، بلکه مکمل هم و در یک مسیر هستند اما اتفاقى که در دوره ترامپ افتاده، شدت پیدا کردن اعمال فشار علیه ایران است که آن‌هم طبق قانون جدید تحریمى است که کنگره مردادماه آن‌را با عنوان قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم تصویب کرد و بر این اساس دولت ترامپ این اجازه را پیدا مى‌کند شدت عمل را علیه ایران افزایش دهد.
آنچه در روزهاى گذشته رخ داد، استفاده ترامپ از اختیارى بود که کنگره به او داده بود تا تحریم‌هاى جدیدى را علیه ایران اعمال کند و دستور داد این مسیر به‌طور جدى دنبال شود.
ترامپ در سخنان خود بر این‌راهبرد تأکید کرد: «ما مى‌خواهیم تحریم‌هاى جدى‌تر و محکم‌ترى را علیه ایران اعمال کنیم و براى اعمال این تحریم‌ها هم با اتحادیه اروپایى و متحدان‌مان به اشتراک نظر و جمع‌بندى رسیده‌ایم.» این گزاره بدان‌معناست که وجود یا گسترش این فهم که «ترامپ بدون انجام محاسبات راهبردى دست به اقدام زده است» صحیح نیست.
رفتار ترامپ نشان مى‌دهد در همان مسیرى گام برمى‌دارد که هیأت حاکمه آمریکا در این 10سال علیه ایران دنبال کرده است، لذا در این فضا به‌هیچ‌وجه به‌دنبال از بین بردن چارچوب برجام نیست، بلکه برجام تا مادامى که محدودیت‌هاى هسته‌اى ایران در آن پایدار باشد و آمریکا نیز همزمان به تعهدات خود عمل نکند، بلکه تحریم‌هاى جدیدى علیه ایران اعمال کند، باقى مى‌ماند؛ به‌عنوان چارچوبى محکم و محدودکننده براى ما و به جهت نقض مکرر متن توافق، کاغذپاره‌اى براى آمریکا.
پس سیاست ترامپ و به‌طورکلى آمریکا در قبال ایران و برجام سیاستى مبتنى بر استفاده حداکثرى از ظرفیت‌هاى برجام مانند قضیه بازرسى‌ها و گلوگاه‌هایى که در حوزه تحریم‌ها ایجاد شده و کنترل‌هایى که به‌دست آوردند و افزایش فشار در خارج از چارچوب برجام از طریق اعمال تحریم‌هاى جدید بوده است.
آمریکا در نهایت مى‌خواهد ایران را براى موضوعات باقیمانده به میز مذاکره برگرداند که شامل موضوعات موشکى، منطقه و بحث‌هاى حقوق بشر است. این فهم اگر به‌درستى در کشور اتفاق نیفتد، مطمئنا تصمیم‌سازى‌هاى غلطى رخ مى‌دهد و بر اساس آن هم تصمیمات غلط گرفته مى‌شود.
ما اگر بخواهیم به‌درستى با ترامپ مقابله کنیم، در قدم اول باید درست او را بفهمیم و در قدم دوم باید بدانیم دعوا و اصل مبارزه در صحنه اقتصادى است و ما تا مادامى که در صحنه اقتصادى، معادلات را تغییر ندهیم این مسیر؛ مسیر مناسبى براى ما نیست. ما بدون کار جدى در حوزه اقتصاد نباید به فکر مذاکره باشیم. پس راه درست در مقابله با ترامپى که ظاهرش دیوانه است اما کاملا عاقلانه رفتار مى‌کند، تقویت درون‌زایى اقتصادى است تا بتوانیم در مواجهات دست پرى داشته باشیم و مجبور به تصمیم‌گیرى بر اساس ضرورت‌ها و فشارها نباشیم.


بررسى رفتار غرب با ایران در 40 سال گذشته و تلاش گسترده براى نابودى نظام اسلامى یا استحاله جمهورى اسلامى نشان مى‌دهد که:
1 - غرب هرگز به ایران نگاه راهبردى نداشته و روابط خود را با ایران بر اساس ارتقاى منافع یک‌سویه تنظیم کرده و می‌کند.
2 - برخلاف واقعیات موجود و قدرت نفوذ بالا و عمق استراتژیک ایران در منطقه، غرب با وجود این‌که به نقش برجسته و منحصر به فرد ایران اذغان دارد ولى حاضر نیست براى ایران «به‌عنوان بازیگر اصلى در مناقشات منطقه» نقشى قائل باشد.
3 - غرب، ایران را به‌عنوان فرماندهى محور مقاومت، مانع اصلى تحقق دکترین و اهداف «استعمارى» خود در غرب آسیا مى‌داند.
4 - غرب، ایران را تنها دشمن واقعى و تمام‌عیار رژیم صهیونیستى و حامى اصلى محور مقاومت (به‌زعم غرب؛ تروریسم) مى‌داند.
5 - غرب بر راهبرد تشکیل خاورمیانه جدید (مبتنى بر تضمین اقتدار و عزت رژیم صهیونیستى از طریق تشکیل کشورهاى کوچک ضعیف و فاقد اقتدار منطقه‌اى) اصرار دارد و ایران را تنها مانع تحقق این‌راهبرد مى‌داند.
6 - غرب تسلط بر منطقه غرب آسیا را مهم‌ترین عامل بازگشت به هژمون خود مى‌داند و نظام اسلامى ایران را مهم‌ترین و بلکه تنها مانع بازگشت این هژمون مى‌داند.
7 - غرب باور دارد که جمهورى اسلامى ایران با رویکرد اسلام انقلابى حضرت امام خمینى سلام الله علیه، قدرت بسیج توده‌ها و مستضعفان عالم و مدیریت بیدارى اسلامى در جهان اسلام را دارد، به‌همین‌دلیل نظام اسلامى ایران را بزرگ‌ترین خطر براى منافع خود در جهان مى‌داند.
8 - غرب به ویژگى‌ها و مختصات منحصر به فرد ایران از حیث ژئوپلتیکى و ژئواستراتژیکى و ظرفیت‌هاى دینى و فرهنگى ایران و قدرت الگوسازى دموکراسى خدامحور و دینى به‌عنوان مهم‌ترین خطر براى به چالش کشیدن دموکراسى غربى و لیبرال سرمایه‌دارى واقف است.
* آیا ترامپ واقعا دیوانه است؟
سخنان دونالد ترامپ در روز جمعه 22 مهر 96 که سرشار از لفاظى‌هاى توام با اهانت، ناسزا و غوغاسالارى بود آنچنان جامعه جهانى و حتى ناظرین داخل ایران را به خود مشغول داشت که کمترکسى توانست به واقعیت راهبرد دقیق و هوشیارانه آمریکا که در لابلاى مطالب جنجالى دونالد ترامپ ریس جمهور آمریکا پنهان شده بود پى ببرد.
برخى تحلیل‌گران اگرچه ترامپ را یک دیوانه مى‌دانند و معتقدند که رئیس جمهور آمریکا دیوانه‌اى است که تصمیمات غیرقابل پیش‌بینى و جنون‌آمیز وحتى خلاف منافع آمریکا مى‌گیرد، اما تحلیل رفتارهاى ترامپ و دیگر مقامات ارشد آمریکایى در تصمیم‌گیرى‌ها نشان مى‌دهد که ساختار تصمیم‌گیرى در این کشور طورى تنظیم شده و استقرار یافته است که رییس جمهور آمریکا صرفا نقش بازى مى‌کند و مطلقا نمى‌تواند و اجازه ندارد که خلاف راهبردهاى اتخاذشده توسط صاحبان واقعى قدرت تصمیم بگیرد و یا عمل کند.
در رابطه با موضوع هسته‌اى ایران نیز نگاه آمریکایى‌ها به مذاکرات هسته‌اى از ابتدا این بوده و هست که با آوردن جمهورى اسلامى به پاى میز مذاکره او را وادار کند تا درمقابل «کدخداى جهان» سرتسلیم فرود آورده و از اصول و ارزشهاى خود که در تقابل با اصول حاکم بر آمریکاى مستکبر مى‌باشد، دست بردارد و دیگر مدعى استکبارستیزى و سلطه‌ستیزى با مستکبران عالم نباشد.
براى جمهورى اسلامى نیز تنها راه، مقاومت و ایستادگى و تکیه بر منابع و امکانات داخلى خود مى‌باشد تا زمانى که بتواند اقتصادى خودکفا و مقاوم ایجاد کند و تحریمها را نه به‌عنوان تهدید بلکه فرصت تلقى نماید و در آن صورت است که غرب به ناکارآمدى تحریمهاى خود پى برده و از فشار بر ایران قدرتمند دست برمی‌دارد.
* هدف آمریکا از تروریست معرفى کردن سپاه‌
تلاش براى معرفى سپاه به‌عنوان یک سازمان تروریستى از سوى آمریکا، با چندین هدف و منظورهاى گوناگون دنبال مى شود. یکى از اهداف راهبردى آمریکایى‌ها از این اقدام شیطانى و برخلاف حقوق و عرف بین‌الملل، منزوى ساختن سپاه در کشور است. آمریکا به‌دنبال آن است که با اعمال تحریم‌هاى تروریسم علیه سپاه، در واقع اقتصاد ایران را با تحریم‌هاى بیشتر و فشارهاى سنگین‌تر مواجه ساخته؛ سپاه را براى مردم و دولت به یک مسأله و عامل تولید مشکل تبدیل نماید. دلیل اصلى این رفتار آمریکا در قبال سپاه؛ موقعیت‌یابى راهبردى ایران در منطقه و جهان، به برکت مجاهدتها و فداکارى‌هاى چندین ساله سپاه است.
نگاه دولتمردان و سیاستمداران آمریکایى به ایران را مى‌توان در سخنان سفیر پیشین ایالات متحده در کشورهاى عراق، ترکیه و آلبانى ملاحظه کرد. آقاى «جیمز جفرى» در نشست کمیته امور خارجى مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید: «ایران همراه با هم‌پیمانانش به‌زودى به قدرتى برتر در منطقه تبدیل خواهد شد. آمریکا باید ایران را نخستین و مهم‌ترین اولویت خود در منطقه قرار دهد.» معناى دقیق سخنان آقاى جیمز و صدها سخن مشابه وى در این‌خصوص مبنى بر تبدیل ایران به قدرت برتر در منطقه راهبردى غرب آسیا (خاورمیانه)؛ با توجه به اصل نسبى بودن قدرت، یعنى پایان یافتن دوران جولان‌دهى و سلطه‌گرى قدرت‌هاى غربى و ازجمله آمریکا در منطقه است و معناى دقیق‌تر این سخنان، یعنى یک شکست استراتژیک براى ایالات متحده که چاره‌اى جز پذیرش آن و خداحافظى با رهبرى جهان ندارد. آمریکایى‌ها براى این‌که به‌دنبال انقلاب اسلامى، سلطه بر منطقه راهبردى غرب آسیا را به‌عنوان شرط لازم براى سلطه بر جهان از دست ندهند؛ به نقل از آقاى ترامپ شش تریلیون دلار (معادل شش هزار میلیارد دلار)؛ خرج جنگ‌هاى این منطقه طى یک دهه گذشته کرده‌اند اما بر خلاف تصورات پیشین آمریکایى‌ها مبنى بر رسیدن به سلطه کامل در این منطقه؛ اکنون در همه‌جاى این منطقه دچار شکست‌هاى راهبردى شده و همه‌چیز را باخته‌اند. آمریکایى‌ها در برآوردهاى راهبردى خود، سپاه پاسداران انقلاب اسلامى را عامل اصلى شکستهاى خود ارزیابى‌ می‌کنند.
شوراى روابط خارجى آمریکا در گزارش تحلیلى خود، این واقعیت را چنین گزارش مى‌دهد؛ «سپاه پاسداران در خط مقدم مقابله با آمریکا در منطقه قرار دارد و معتقد است که ایالات متحده قدرتی ‌بى‌رمق و از پا درآمده‌اى در خاورمیانه است. آن‌ها پس از دستگیرى ملوانان آمریکایى در خلیج فارس در ژانویه جشن گرفتند و دریادار على فدوى به آمریکایى‌ها هشدار داد که سپاه از قدرت و توانایى لازم براى مقابله با آمریکایى‌ها برخوردار است.»
اندیشکده‌ها و مراکز مطالعاتى آمریکایى طى سال‌هاى اخیر صدها گزارش تحلیلى منتشر ساخته و در این گزارش‌ها غلبه آمریکا بر ایران و منطقه غرب آسیا را از میان برداشتن سپاه اعلام کرده‌اند. آمریکایى‌ها سپاه را عامل اصلى خارج ساختن خاورمیانه از چنگ ایالات متحده مى‌دانند. بر همین اساس به‌دنبال انتقام‌گیرى از سپاه و تضعیف آن از طریق اعمال تحریم‌ها هستند. وقتى آمریکایى‌ها قانونى تحت عنوان «قانون مقابله با اقدامات ثبات‌زداى ایران در منطقه» وضع مى‌کنند؛ منظورشان اقداماتى است که موقعیت و ثبات آمریکا و متحدینش همانند رژیم صهیونیستى را به خطر انداخته است. قانون تحریمى کاتسا، قدرت دفاعى و اقتدار نظامى جمهورى اسلامى و به‌ویژه سپاه را به‌عنوان عامل اصلى این اقتدار نشانه رفته است. در این قانون آمده است: «سپاه پاسداران انقلاب اسلامى و نه تنها نیروى قدس، مسؤول اجراى برنامه فعالیت‌هاى‌ بى‌ثبات‌سازنده، پشتیبانى از اقدامات تروریسم و برنامه موشکى بالستیک ایران است.» سناتور «باب سندرز» از دمکراتهاى مخالف برجام در سناى آمریکا و ارائه‌دهنده طرح تحریم کل سپاه مى‌گوید: «آمریکا نباید مقابل اقدامات منطقه‌اى ایران ساکت بنشیند و به همین علت است که لایحه تشدید تحریم‌هاى موشکى و تحریم کل سپاه پاسداران در دستور کار قرار گرفته است.»
اکنون که قانون کاتسا در آستانه اجرایى شدن قرار دارد؛ سؤال این است که آیا آمریکا به اهداف خود با تروریسم معرفى کردن سپاه و تحریم آن و ازجمله منزوى ساختن سپاه در ایران دست‌مى‌یابد؟

به‌طور قاطع مى‌توان گفت؛ آمریکایى‌ها نه تنها به آنچه از تضعیف سپاه مى‌اندیشند دست نخواهند یافت بلکه سپاه دهه آینده، به‌مراتب توانمندتر و با نفوذتر از سپاه کنونى، در ایران، منطقه و جهان خواهد بود. این یک روند تجربه‌شده است که جمهورى اسلامى با نردبان اشتباهات آمریکا بالا و بالاتر مى‌رود. آمریکایى‌ها با برآوردهاى غلط به‌دنبال معرفى سپاه به‌عنوان یک گروه تروریستى هستند و مى‌خواهند سپاه را تحقیر و تضعیف کنند، اما با همین کار اشتباه آنان، سپاه بزرگتر، توانمندتر و محبوب‌تر خواهد شد. در روزهاى اخیر و به‌دنبال موضع‌گیرى سرلشکر جعفرى در قبال قانون کاتسا مبنى بر هم‌سنگ شدن ارتش آمریکا با داعش در صورت معرفى سپاه به‌عنوان یک گروه تروریستى، شاهد شکل‌گیرى امواج حمایت‌ها از سپاه در داخل کشور بودیم. این حمایت‌ها که قطعا روزافزون خواهد بود، نشان مى‌دهد که آمریکا دچار چه اشتباه بزرگ و راهبردى شده است. مواردى از این حمایت‌ها عبارت است از:
1. دکتر حسن روحانى رئیس جمهور: «اگر آمریکا بخواهد خطاى بعدى را مرتکب شود و علیه سپاه پاسداران اقدامى کند، این دیگر خطا اندر خطا است. سپاه پاسداران تنها یک واحد نظامى نیست، بلکه سپاه پاسداران در دل این مردم بوده و در همه روزهاى خطر از منافع ملى ما دفاع کرده است. سپاه نه تنها محبوب ملت ایران، بلکه محبوب مردم عراق هم است چون بغداد را نجات داده؛ محبوب کردهاى عراق هم هست چون اربیل را نجات داده؛ محبوب مردم دمشق و سوریه هم است چون دمشق را نجات داده؛ محبوب مردم لبنان هم است چون طرفدار حیثیت و استقلال لبنان بوده است؛ سپاه همیشه کمک مظلومان بوده و در برابر تروریست‌ها ایستاده است. آمریکایى‌ها به‌دلیل آن‌که‌ می‌خواستند داعش را 20 سال در این منطقه نگه دارند و از این ابزار استفاده کنند، حق دارند از سپاه عصبانى باشند، چراکه سپاه با برنامه‌ریزى و حمایت خودش از ملت عراق، سوریه و لبنان، داعش را ذلیل کرده است.»
2. دکتر على‌اکبر ولایتى عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: «آمریکا باید بداند که سپاه پاسداران نماینده مردم ایران در جبهه مقاومت در برابر زیاده‌خواهى‌ها و توسعه‌طلبى‌هاى آمریکا و رژیم صهیونیستى خواهد ایستاد. سپاه استوانه مقاومت در ایران و منطقه است و بدون‌شک اگر تدابیر سپاه نبود، امروز داعش بر عراق و سوریه حکمرانى مى‌کرد. آمریکا کوچک‌تر از آن است که بخواهد اقدامى بر علیه سپاه پاسداران انجام دهد چراکه تمام مردم ایران یکپارچه و متحدند و از تمامیت ارضى نظام جمهورى اسلامى ایران حمایت مى‌کنند، لذا هرگونه مخالفت با سپاه پاسداران، به‌معناى مخالفت با مردم ایران است.»
3. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه: «این تحرکات دولت ایالات متحده هیچ نفعى براى آمریکا نخواهد داشت. همه دنیا اذعان دارند که برادران ما در سپاه بیشترین حمایت را از کشورهاى همسایه در مقابل تروریسم داشته‌اند. هرگونه حرکت علیه این مردان غیور ما صرفا باعث روشن‌تر شدن ماهیت آن‌هایى مى‌شود که این حرکت‌ها را مى‌کنند.»
4. در بیانیه کمیسیون امنیت ملى و سیاست خارجى و در راستاى حمایت از مواضع سپاه مبنى بر هم‌سنگ دانستن ارتش آمریکا با داعش و ضرورت انتقال پایگاه‌هاى آمریکا به خارج از برد موشک‌هاى ایران تا شعاع 2000 کیلومترى آمده است: «... کمیسیون از هر اقدام متقابل سپاه پاسداران انقلاب اسلامى علیه نیروهاى آمریکایى که طبق ماده 4 قانون مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا حامى گروه‌هاى تروریستى هستند، حمایت مى‌نماید و اعلام مى‌کند، سپاه حق دارد همانگونه که با گروه‌هاى تروریستى برخورد مى‌کند، با آن‌ها نیز برخورد نماید.»
5. امیر حاتمى وزیر دفاع: «سپاه قدرتمندترین نهاد ضدتروریستى است و در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارد. ...ترامپ تصمیمى را اتخاذ نکند که برکنارى او از قدرت به مطالبه‌اى جهانى و اقدامى ضرورى براى پایان جنگ، خشونت و ناامنى قلمداد شود.»
6. بیانیه ارتش در حمایت از سپاه: «ارتش و سپاه همواره در بحران‌هاى مختلف دوشادوش هم در حفظ هویت و اقتدار نظام جانفشانى کرده‌اند و هم‌دل و متحد، مدافع آرمان‌هاى والاى نظام مقدس جمهورى اسلامى بوده و خواهند بود.»
موارد مذکور نمونه‌هایى از اظهارنظرهاى روزهاى گذشته در حمایت از سپاه بوده و این حمایت‌ها نشان مى‌دهد در جمهورى اسلامى، همه احزاب، گروه‌ها و افراد با هر گرایش سیاسى، به نقش و موقعیت سپاه در دفاع از منافع ملى، تأمین امنیت، حفظ استقلال و عزت ملى و مبارزه با تروریسم واقف هستند. حضور حماسى مردم در مراسم تشییع جنازه معجزه جارى انقلاب اسلامى یعنى شهید حججى در چهار شهر مشهد، تهران، اصفهان و نجف‌آباد، نشان داد که ملت و خصوصا جوانان، چگونه قدردان سپاه پاسداران و خصوصا مدافعان حرم و شهداى مظلوم این‌راه نورانى هستند. بنابراین با این حمایت‌ها و پشتیبانى‌هاى ملت و دولت از سپاه، توطئه جدید آمریکایى‌ها علیه سپاه، فرجامى جز شکست و نتیجه عکس دادن ندارد.
هیچ قرارداد صلح و توافقى در جهان از آدم تا خاتم و از خاتم تا کنون، یک‌سویه اجرا نشده است مگر این‌که یک طرف ذلت و خوارى تسلیم را پذیرفته باشد. دولت و ملت ایران هیچ‌گاه زیر بار ذلت اجراى تعهدات یک‌سویه برجام‌ نمی‌روند.
یک وقتى شهید مطهرى در معنا و مفهوم صلح و کسانى‌که در توهّم صلح با دشمن غدّارى چون یزید به‌سر مى‌بردند، فرمود: «صلح غیر از تسلیم است. معناى صلح، همزیستى شرافتمندانه است. با همزیستى‌اى که از یک طرف‌ بی‌شرفى و تجاوزگرى است، صلح تحقق پیدا نمى‌کند. اگر دشمن به مال و ثروت و حریت و آزادى و آقایى ما چشم دوخته و می‌خواهد آن‌را از ما سلب کند، کسى نمى‌تواند بگوید ما نمى‌جنگیم و اهل صلح هستیم. این حرف مسخره است.» (ص 221 مجموعه آثار، جلد 20)

انتهای پیام/

R1010165/P1010110/S8,90,1128/CT4

کلیدواژه:

جمهورى اسلامى ایران | رژیم صهیونیستى | حمایت ها | ایران در منطقه | آمریکایى ها | آمریکا در قبال | نشان مى دهد | سپاه پاسداران | انقلاب اسلامى | ایالات متحده | جمهور آمریکا | تحریم هاى | جدید آمریکا | تحریم ها | مهم ترین | رئیس جمهور | علیه ایران | هسته اى | مى داند | مى توان | علیه سپاه | مى شود | کاخ سفید | غرب آسیا | اى ایران | laquo سپاه | هاى خود | بر اساس | نه تنها

دیوار ۲۰۱۶ دوبله سریال ولایت عشق امام رضا قسمت 4 ادب مفرد | رور اول - بخش اول [انگلیسی] فیلم دوبله فارسی کره ای دزد دریاییHD 2015 اکشن کمدی فیلم خارجی جدید ترسناک فوق العاده زیبای سکوت 2017 دوبله فارسی ایده پردازانِ رسانه های دیجیتال ۹۶ در استودیو آپارات فیلم آموزش ریاضی کنکور تجربی جلسه ششم ( ادامه توابع ) مستند حلقه های شیطانی فیلم خارجی فیلم جاستیس لیگ (Justice League) کامل! راهنمای استفاده از مجموعه آموزشی www.bimstc.com بازی کامل آرسنال 2 - 0 تاتنهام + کارشناسی بازی کامل لگانس 0 - 3 بارسلونا + کارشناسی مداحی میثم مطیعی شب شهادت امام رضا(ع) 27 آبان 96مشهد شیخ حامد شاکرنژاد سوره طه ضحی شرح دزفول لگو اسکوبی مهمانی در ساحل درس جلسه اول ریاضیات کنکور تجربی - مبحث توابع درس اخلاق آیت الله صدیقی؛ 27 شهریور 1396 لتس پلی بازی Paladins پاسخ به تمامی کامنتهای دوستان عزیز فیلم آموزش ریاضی کنکور تجربی جلسه دوم ( ادامه توابع ) از اربعین بگو- اقای سید احمد جدی از تهران از اربعین بگو- اقای مرتضی فلاح پور از تهران مستند جهان متصل با حضور فیزیکدان نسیم حرمین از اربعین بگو- اقای علی رضوانی از قم مقدسه فیلم آموزش ریاضی کنکور تجربی جلسه سوم( ادامه توابع ) حجت الاسلام والمسلمین بی آزار تهرانی از اربعین بگو- اقای سید علی عباسی از مازندران از اربعین بگو- اقای مجتبی نوری از قم مقدسه فیلم آموزش ریاضی کنکور تجربی جلسه چهارم ( ادامه توابع ) اشتباهات رایج در زمان شبیه سازی با نرم افزار کامسول فیلم آموزش ریاضی کنکور تجربی جلسه پنجم ( ادامه توابع ) سریال افسانه دونگی دوبله فارسی قسمت 11 افسانه دونگی دوبله فارسی قسمت 12 افسانه دونگی دوبله فارسی قسمت 13 افسانه دونگی دوبله فارسی قسمت 14 افسانه دونگی دوبله فارسی قسمت 15 سریال جومونگ قسمت 57شبکه 3یا 65 شبکه تماشا سریال جومونگ قسمت 58شبکه سه 66 شبکه تماشا سریال چرخ فلک قسمت 20 مستند سیاره آبی 2 دوبله فارسی و کیفیت HD فیلم سینمایی « زمین کوچک فوتبال ما » ، شبکه جهانی جام جم خواستیم جمع کنیم ولی تقسیم شدیم :)) انیمیشن عملیات آجیلی ۲دوبله فارسی فیلم سینمایی جدید ایرانی زندگی و دیگر هیچ - film irani zendegi va digar hich فیلم سینمایی کمدی آفتاب بعد از بارون سریال من یک مستاجرم - قسمت 1 ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان خواندن سرود "ای ایران" توسط کودکان زلزله زده کرمانشاه با عروسک های اهدا شده توسط مردم تقدیم به سما جونم تریلر بازی FIGHTING EX LAYER بادیدن این یک ویدیو ما گریه کردیم شما هم به گریه میفتیت اگر ببینید تیزر فیلم بدون تاریخ، بدون امضا Bedoune Tarikh Bedoune Emza Trailer سینمایی انیمیشن آخرین تک شاخ - The Last Unicorn HD با دوبله فارسی تیزر فیلم زندگی خصوصی آقا و خانم میم The Private Life of Mr. حاج سید میرحسین کوکمری،روضه(مسجدسفیدینگجه) تسلا رودستر (2020) سریعترین خودرو در جهان آموزش گل روبانی برجسته ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان در بیان صفت خوش اخلاقی و حسن خلق تاثیرات و پاداش گریستن در عزای اهلبیت علیهم السلام فیلم خنده دار کامیونهای الکتریکی تسلا- ایران جیب تیزر فیلم مسلخ Maslakh Trailer ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان آموزشهای پیشرفته مدلسازی در 3ds max وقتی ورزش بلد نیستی آموزش مانتوی دو رو برای خانومای كم رو ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان مرحله ی دزدی از بانک با زیر نویس فارسی باگ های بازی the killbox ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان فیلم مامور محافظ تا مرگ.. دوبله فارسی خاموت زن اتوماتیک ماشین سازی ارومیه راهکار عجیب و جالب... اطرافیان احمدی نژاد در حرم عبد العظیم شعار هر ایرانی، عزل دو لاریجانی بطور اتفاقی دستش میخوره از لحظه وقوع زلزله فیلم برداری میکنه ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان رفتن مراحل جی تی ای سن اندرس پارت ۲ نجــات روباه گرفتار در چــاه توســط پیــرمرد کشــاورز كرد دزد گرفتار در دید دوربین مداربسته ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان نجات خرس گرفتار در استخر توسط دوست داران حیات وحش در مرودشت! انیمیشن ماجرای جوجه کوچولو دو زبانه با کیفیت عالی فیلم سینمایی جدید با بازی بهرام رادان، ساره بیات، مهرداد صدیقیان، بهاره کیان افشار سریال من یک مستاجرم - قسمت 2 در بیان مظلومیت اهلبیت علیهم السلام (4) فیلم سینمایی جدید با بازی میلاد کی مرام، لیلا زارع، لوون هفتوان 2017 انیمه عاشقانه شکوفایی جوانی - Hanasakeru Seishounen قسمت 26 فارسی سریال من یک مستاجرم - قسمت 8 سریال من یک مستاجرم - قسمت 9 نقد و بررسی بازی Assassins Creed Unity - GT ویدیو سریال من یک مستاجرم - قسمت 10 ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان آزمایش تولید برق از سیب زمینی فیلم ایرانی جدید با بازی پرویز پرستویی، امیر جدیدی، پگاه آهنگرانی و لعیا زنگنه سریعترین خاموت زن ساخت داخل با ظرفیت۱۳۰۰عدد خاموت۳۰*۳۰در ساعت مداحی سه ضرب ابراهیم علیخانی ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان دراگون گیمز تقدیم به اولین رامونا بدولف*نیکی جون* فیلم اجنبی اكشن جدید 2017 | كامل بجودة عالیة ومدبلج للعربیة گروه سنتی شادشو مدلسازی قسمت از یک شیر آتش نشانی شهادت امام رضا ع - حاج صادق آهنگران 5 دابسمش آندیا اسلایم دونه برفیم چالش مجید و گربه های صحنه ی تکان دهنده حمید فلاح (خورشید هشتم) نقاشی من از کیریتو-انیمه SAO فصل سوم دابسمش آندیا جونی عکس هایی که گرفتم(تقدیمی) دابسمش جدید جشنواره دنبال كردن پنیر توسط انگلیسی ها دابسمش [ماعده] ریاضی نهم شب شهادت امام رضا علیه السلام مسجد جامع گیلده آبان ۹۶ مداح اهل بیت آقای هاشمی مداحی زیبای سه ضرب اسماعیل مولاوردی(مسجدحضرت ابوالفضل ع ینگجه) چرا باید خدا رو شکر کرد؟؟ درغربت تک و تنها نماینده ویژه رهبری: خدا لعنت کند آقای جهانگیری را.. کلیپ کوتاه و بسیار جذاب از یونس ترابی - 1 زینب وجت الشمعه/ملا باسم کربلایی با زیرنویس فارسی کلیپ کوتاه و بسیار جذاب از یونس ترابی - 6 کلیپ امام جواد فرشته هامعصومند مشتاق لزیارته...ملا باسم کربلایی با زیرنویس فارسی اربعین نکات بسیار تکان دهنده بر همه سلطانم اما تک و تنهایم... گلچین مداحی؛ ویژه محرم؛ منم باید برم...؛ مداحی سید رضا نریمانی مداحی دلنشین یا عباس ما همه در پناه توایم نوحه ماه می گوید حسین - سید مجید بنى فاطمه خیلی از گناهان را متاسفانه گناه نمی دانیم شهادت هشتمین اختر آسمان ولایت گلچین مداحی؛ ویژه محرم؛ لالا اصغرم - حامد جلیلی اسلامی ترین کشور دنیا نوحه قدیمی ازحاجی جوادجعفرزاده(مسجدحضرت ابوالفضل ع ینگجه ) گوشه ای ازمرثیه خوانی های حاج سید میرحسین کوکمری(مسجدسفیدینگجه) دسته زنجیر زنی هیئت ثامن در صحن ایوان طلای امام رضا شیخ علی اکبر تهرانی صلوات خاصه امام رضا علیه السلام برسی ست جدید لگو ۲۰۱۷ گیم پلی بازی انگیریبرد شیخ علی اکبر تهرانی ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان ماجرای دختر آمریکایی که بکارتش را ۳ میلیون دلار به تاجری از ابوظبی فروخت! +عکس آخرین وضعیت آب آشامیدنی در مناطق زلزله زده برسی لگو وین ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان شهر لگو موزیک ویدیو مجید اخشابی : نذر هر سال - امام رضا ( ع ) اربعین شهید حججی شهر لگو موزیک جدید معین زد به نام روزی های رفته moein z Rozaye Rafte آهنگ غمگین و آرامش بخش 31 گیمپلی سونیک فورسز پارت1 شهر لگو سخنان رهبرانقلاب در دیدار اخیر، درباره اعتراف ترامپ در ایجاد داعش! ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان دختر مبارز رزیدنت اویل گروه سنتی شادشو عزاداری شبهای آخر ماه صفر شب دوم-سال96 چهل دختران نایین نقد و بررسی بازی Sonic Forces - IGN خلاصه فوتبال منچستریونایتد 4-1 نیوکاسل خلاصه فوتبال اتلتیکو مادرید 0-0 رئال مادرید شعبده بازی ترسناک! ترمیم مو کاشت مو و روش ترمیم مو های فیکس آلمان دختر ایرانی تو آمریکا راه افتاده و به ملت فحش ایرانی یاد میده! همدردی با عزیزان کرمانشاه خاموت زن اتوماتیک ماشین سازی ارومیه سریال من یک مستاجرم - قسمت 3 سریال من یک مستاجرم - قسمت 4 سریال من یک مستاجرم - قسمت 5 سریال من یک مستاجرم - قسمت 6 سریال من یک مستاجرم - قسمت 7 سریال من یک مستاجرم - قسمت 12 فیلم دیدنی shaman با دوبله فارسی نوحه جدید از مداح نوجوان[محمدامین کوهانی] مداحی شهادت امام رضا ع قافله 96 سخنرانی رحیم پور ازغدی در مورد دانشگاه های علوم انسانی حضرت علی ع نفس رسول الله ص آیت الله سیدصادق شیرازی فیلم سخنرانی کامل آیت الله قائم مقامی پاسخ ماموستا كریكار به م . عبدالكریم مدخلی كاسه لیس حواشی حضور وحید حقانیان نماینده ویژه دفترمقام معظم رهبر شب شهادت حضرت رسول ص و امام حسن ع 1396-کربلایی حسین طاهری-شور روز جدایی- رضا غلامیان ایژ روسی به سوی تو مدح و مناجات زیبا شهادت امام رضا(ع).به نفس کربلایی میثم علیاری موش رفته تو شلوار مرده آخر خنده از اربعین بگو -اقای نجات محمد حسنی از کرمان بسیار زیبا مقطعی که قدرت استادمصطفی اسماعیل راهویدامیکند خلاصـه بازی: اتلتیکومادرید 0-0 رئال مادرید به زمانی که محبت شده همچون افسانه (آواز دل) تیزر کتاب پدیدارشناسی تجربه زیبایی شناختی THE EVIL WITHIN 2 قسمت دوم منو دوستام وقتی کسی مزاحم میشه آناما دیمه الهی (اشک از چشم همه درمیاورد) خلاصه بازی: ناپولی 2-1 میلان کریس ردفیلد در رسانه های دیگر آهنگ جدید و زیبای ایمان غلامی به نام چقدر راحت شاهکار نوحه ترکی با موسیقی 2_سنی زیبا یارادان داوره عشق اولسون حسین کلیپ لا لایی با صدای مظهر خالقی با زیرنویس مداحی شهادت امام رضا(ع)_میثم مطیعی بوی سیب و حرم حبیب و حسین غریب و کرب و بلا عشق اولسون حسین __نوحه ترکی با موزیک آقام آقام،آقام آقام،آقام حسین(حمیدرضاعلیمی) شرح کار خواننده کورد یوسف هارپوتلو و مرحوم رضا در ارومیه هالی اوهیر*the second holly o'hair* سردار وحید نماینده رهبر: خدا لعنت کنه جهانگیری رو که... المپیاد ورزشی پیش دبستان و دبستان غیردولتی آینده سازان ای شیر شجاعت __نوحه ترکی زیبا ترین دختر کوچولو شعر خوانی جناب شازده درکانون فرهنگی ادبی یکتا سریال جذاب کره ای پاستا قسمت 1 بخش 1 سریال جذاب کره ای پاستا قسمت 1 بخش 2 گفتگو یا رضا مزروعی - نمایشگاه رسانه های دیجیتال روضه گفتگو با حمید رضا محمودی - نمایشگاه رسانه های دیجیتال خفه. کرده بود گفتگو با امیر حسن سعادتی - نمایشگاه رسانه های دیجیتال آموزش اسلایم عروسک چت | آرال چت،چت آرال خلاصه بازی ناپولی 2-1 میلان آموزش آرایشگری گیتار نوازی استاد حبیب محبیان عزیزم❤ بازی Men of War Condemned دوبله فارسی کیلیپی درمورد سالگرد شهدای پلاسکو تنظیم حسین پناهیان طراحی و دیزاین ناخن با رنگ نقره ای انقلاب در ساخت دست مصنوعی هوشمند کنترل از مغز در اطریش آهنگ شنیدنی ماه و ماهی از خواننده نسل جوان عیسی صفری تنظیم و آهنگ سازی حسین پناهیان معرفی نرم افزار CRM اوج مدل مو و مو آرایی جالب با استفاده از دستگاه ها و ابزار هر آنچه که باید در مورد Injustice 2 بدانیدCDkeyshare.ir لب آرایی این اسلایم فرمول جدیده واییییی رفت دل من رفت خخخخخ آموزش میکاپ فوق العاده زیبا و دیدنی چاپ دستی پول چشم آرایی زیبا تنظیم وآهنگ سازی حسین پناهیان آهنگ جدید اشوان به نام منو دریاب مدل موی جدید زنانه تحلیل فیلم کنستانتین تقدیم به اولین واقعی ترین ریون(ربکا)اولین کیوپد(نازنین) تاکید پیامبر ص قبل از شهادت به ولایت امیرالمومنین علی ع ابن جزری پدر علم رباتیک جهان تعمیر سرفیس بوک 2 تنظیم حسین پناهیان ماشین پرنده آموزش بستن موی بسیار شیک شاهنامه خوانی زیبای جناب علی خواستی درکانون ادبی یکتا افشاگری ؛ مهدی جهانگیری به جرم فساد مالی دستگیر شد خبر مهم فوری همه ببینند مخصوصا هانیه از اربعین بگو- اقای حمید ارمانفر از تهران خادم اهل سنت امام رضا(ع) كلیپ زیبای نجوا با امام رضا (ع) تریلر جدید Rainbo Six Siege - Operation White Noise فارسی حرف زدن bts مدل موی جدید و زیبا و در عین حال ساده زنانه فارسی حرف زدن جون جونگ کوک آموزش میکاپ جدید آمدم ای شاه امین رجاییوسپهرامین دوست ومصطفی بهارلو درکانون یکتا مصاحبه ای که تلوزیون پخش نکرد *کرمانشاه* 4 گل در یک بازی از 4 اشتباه دروازه بانان! مدل موی تاج دار زیبای زنانه آهنگ بلوچی جلسه3-هفته3-آموزش آنلاین مدیریت استراتژیک شغل-ارزش ها خنده دار گل نزدن بازیکن برانتفورد از داخل 6 قدم! میکاپ صورت و سفید کردن دندان سلام بر عباس - کربلایی عادل نجفی اموزش کامل تبدیل هیستوری به هیت لیست + اطلاعات خنده دار سنگ برادران رضایی محمدحسین حدادیان صفر۹۶هیئت مکتب الزهرا-سر از دامن لطف مسئولین دقیقا چه کار می کنند؟ ● استاد رائفی پور ان تنکرونی فانا بن جعفر(کربلایی علیرضا رضایی) حالا که من از حرم دورم/شور بسیار زیبا/کربلایی حسن وحید عزاداری کربلایی رضا حسین زاده در روز 28 صفر در حسینیه هیئت فداکاران حسینی فسقندی امام زمان عزاداری کربلایی اکبر عشقی در روز 28 صفر در حسینیه هیئت فداکاران مداحی به مناسبت زلزله زده های کرمانشاه و شهادت امام رضا(ع) صادق زیباکلام: من از هلال احمر حلالیت میطلبم ماموستا كریكار/ عذر تراشی مدخلیها برای حاكمان بی دین شب شهادت حضرت رسول ص و امام حسن ع 1396-کربلایی حسین طاهری-شور شب شهادت حضرت رسول ص و امام حسن ع 1396-کربلایی حسین طاهری-شور معجزه قران شب شهادت حضرت رسول ص و امام حسن ع 1396-کربلایی حسین طاهری-واحد و تک استاد رائفی پور - نشانه های ظهور در پیاده روی اربعین! کربلایی جواد مقدم دیوونگی کارمه در غمت شور فوق العاده شب شهادت حضرت رسول ص و امام حسن ع 1396-کربلایی حسین طاهری-واحد هیئت عزاداران علی ابن ابی طالب پاسخ ماموستا كریكار به عبداللطیف مدخلی شب شهادت حضرت رسول ص و امام حسن ع 1396-حاج محمدرضا طاهری-نوحه شب شهادت حضرت رسول ص و امام حسن ع 1396-حاج محمدرضا طاهری - کربلایی حسین طاهری-زم منزل شیخ عباس صحبتهای جنجالی احمدی نژاد: ما با لاریجانی ها مخالفیم شب شهادت حضرت رسول ص و امام حسن ع 1396-حاج محمدرضا طاهری - کربلایی حسین طاهری-زم داعش در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)(1) ماموستا كریكار/ راه پیامبران راه غیرت و شرف شب شهادت حضرت رسول ص و امام حسن ع 1396-حاج محمدرضا طاهری - کربلایی حسین طاهری-زم مداحی فارسی ترکی جواد مقدم شهادت امام رضا سلام الله علی ایام محسنیه هیئت خدام العباس (ع) خرمشهر داعش در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)(2) بعد از وفات پیامبر(ص)... شور عربی هیئت خدام العباس(ع) خرمشهر شب شهادت حضرت رسول ص و امام حسن ع 1396-حاج محمدرضا طاهری-زمزمه دهه محسنیه هیئت خدام العباس(ع) خرمشهر ویدیوی حافظ ناظری از مناطق زلزله زده توهین های وقیحانه حسن عباسی به علی دایی و علی کریمی،... ⭕️ روایت بازیگر تلویزیون از شیطنتش در پیاده روی #اربعین داعش در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)(3) شب شهادت حضرت رسول ص و امام حسن ع 1396-حاج محمدرضا طاهری-روضه شب شهادت حضرت رسول ص و امام حسن ع 1396-حاج محمدرضا طاهری-صحبت درباره زلزله زدگان شب شهادت حضرت رسول ص و امام حسن ع 1396-حاج محمدرضا طاهری-مناجات اپلیکیشن اندروید موج حرم بتن ریزی 7000 متر مربع زمین در دو روز .. سن سن منیم گوزلیم (همینه همینه که هست) عالیییی حتما گوش کنید امام رضا آقام آقام آقام آقام حسین_نوحه ترکی گفتگو با مانوئل اوهانجانیانس- نمایشگاه رسانه های دیجیتا کنفرانس مطبوعاتی فدرر/ فدرر، گافن در فاینالز 2017 سریال جذاب کره ای پاستا قسمت 1 بخش آخر چوللرده آهولار ملر _نوحه ترکی حضرت علی اصغر آوای خسته دلان علیرضابرمور فیلمی اتفاقی از لحظه زلزله در سرپل ذهاب گفتگو با کیوان نقره کار - نمایشگاه رسانه های دیجیتال مرحله GTA SA دوبله فارسی بنیادگرایی،علل واکنشهای تند برابر ایران-غلامعباس توسلی مو فیلم آموزشی چیز کیک توت فرنگی بدون فر مو فیلم آموزشی تخلیه کردن محتویات شکم ماهی با استفاده از د تقدیم به اولین و آخرین و واقعی ترین برایر بیوتی در کل جهان آجی نازنینننن فیلم آموزشی تهیه بیف استراگانف اسلایم شفاف من توضیحات تقدیم به اولین و آخرین و واقعی ترین و اصلی ترین ریون کویین در کل جهان خواهرم ربک دوبلم از باربی ویدیو برای دوبله گروه beauty voice بقیه هم توضیحاتبخونن سونیک و راز حلقه ها | ملاقات سونیک با علی بابا ( تیلز ) میکسی از تمام دختر های لاک پشت های نینجا تقدیمی سونیک و راز حلقه ها | 3 ارزوی سونیک کنسرت problem آریانا گرانده پارت اول(اپارات خیلی کافری) باتر فلیکس دوبله تمرینی اعضای گروه از انیمیشن آواتار کارتون مستربین یه تیکه جالب از اریانا(اپارات پاک نکن) کارتون اوگی و سوسک ها کارتون تام و جری کارتون تیتان ها به پیش کارتون تام و جری عکس هایی از ارافتر های شن باربیم ساخت خودم کارتون بن تن BEN 10 کارتون بن تن BEN 10 کارتون تام و جری بپربپر یه کلیپ خوشگل از اما واتسون (بازیگر هرمیون در هری پاتر کارتون تیتان ها به پیش آهنگ رینبودش هلال احمر دزده، پولاتون رو بدین به ما! اولین تیزر انیمیشن INCREDIBLES 2 کارتون ورزشی انقدر گفتیم مرگ بر فلان کشور که الان سر خودمون اومده !! آنونس فصل ششم سریال بازی تاج و تخت شلیک افسر آمریکایی به مرد سیاهپوست با دستان بالا آنونس جنگ ستارگان هفت میگفتی جدا نمیشیم ما,شدیم ولی... فعال سازی Left + Right + Voice Of The God در Cod Zombie آموزش اسلایم و توپ ضد استرس 10 بازیکن افسانه ای فوتبال جهان که هرگز فراموش نمی شوند تیزر انیمیشن «شگفت انگیزان ۲» دانلود قسمت 95 سریال پاتریکس دوبله در تلگرام @Tasvirfa خبری خوش در غبار زلزله آنونس فیلم room کتک کاری شکنجه جنایت دلخراش میانمار 18+ شلیک به یک زندانی از داخل سلول توسط افسران آمریکایی وقف و امنیت عذایی آهنگ آرش روی حرکات کره ای سرقت مواد غذایی از فروشگاه توسط یک خانم سرنوشت جمهوری اسلامی! ظهور یا سقوط؟ جلسه چهارم اولین تریلر انیمیشن شگفت انگیزان 2 (The Incredibles 2) ترانه های کودکانه _ چهار رفیق، نقشه دقیق _ Taranehaye K سکانسی تاثیرگذار و زیبا از مصائب مسیح(2004) American Truck Simulator New Mexico تهران سی دی شاپ آغاز یک امپراطوری با دوبله فارسی - دنیای داوینچی اهنگ ورتی حضور Noctis Lucis Caelum در بازی Tekken 7 تیزر سونیک فورسز از(سونیک گیم) طاهره جوان حمله سازماندهی شده نیروهای افراطی به بست نشینان افشای دروغ سردار جعفری! پاسخ در این ویدیو . . تقدیم به تمام دوستام خلاصه ی حرف های ترامپ دیو و دلبر (1991) -- تریلر انیمیشن سینمایی هتک حرمت حرم عبدالعظیم حسنی/ لباس شخصی ها با وحشی گری.. میراکلس قسمت 6 فصل 2 (انگلیسی) توضیحات کپی ممنوع ترانه های کودکانه _ کبوترا _ Taranehaye Koudakaneh حمله سازماندهی شده نیروهای افراطی به بست نشینان ابجی اینجوری که تو ورزش میکنی میترسم پاره بشی حمله سازماندهی شده نیروهای افراطی به بست نشینان گزارش تند ۲۰:۳۰ از عکسهاو فیلمهای بازیگرمعروف ترک دانلود فیلم لیگ عدالت Justice League 2017 میکس حرفه ای از سانست شیمر به خاطر ۱۰۰تایی شدنم توضیحات باب اسفنجی روز وارونگی دوبله ی فارسی ❤هچیمال❤Colleggtibles❤جدید من❤ جنگ جهانی سونیک فصل 3 قسمت 17 دابسمش من .....ارام آشپزی با اسکورپیون و فردی کروگر در مورتال کمبت سونیک فورسس | گیم پلی کامل مراحل داستانی اپیزود شدو ! کارتون دوستان جنگل - قسمت 63 کارتون دوستان جنگل - قسمت 41 کارتون دوستان جنگل - قسمت 42 کارتون دوستان جنگل - قسمت 43 کارتون دوستان جنگل - قسمت 43 کارتون دوستان جنگل - قسمت 44 کارتون دوستان جنگل - قسمت 45 دوستان درخت شادی . شجاعی؟ پس امیدوارم دووم بیاری کارتون دوستان جنگل - قسمت 46 کارتون دوستان جنگل - قسمت 47 کارتون دوستان جنگل - قسمت 48 کارتون دوستان جنگل - قسمت 49 کارتون دوستان جنگل - قسمت 50 کارتون دوستان جنگل - قسمت 51 کارتون دوستان جنگل - قسمت 52 کارتون دوستان جنگل - قسمت 53 کارتون دوستان جنگل - قسمت 54 کارتون دوستان جنگل - قسمت 55 کارتون دوستان جنگل - قسمت 56 کارتون دوستان جنگل - قسمت 57 کارتون دوستان جنگل - قسمت 58 کارتون دوستان جنگل - قسمت 59 کارتون دوستان جنگل - قسمت 60 کارتون دوستان جنگل - قسمت 61 کارتون دوستان جنگل - قسمت 62 دوستان درخت شادی داغ نهان - محمد اصفهانی فیلم آموزشی تهیه چیز استیک در نان حلقه ای سربازان و افسران میهن پرست درخدمت زلزله زدگان 40 کار ساده که زندگی شما را متحول میکند تقدیمی واسه♡اشلین جووووونم♡ سخنان کذب و بی‌پایه «وحید حقانیان» با نظرات کارشناسان مسکن در تضاد کامل است تست سرعت و ضد گلوله بودن mc larenدر gtav خلاصه بازی لیورپول 3-0 ساوت همپتون (نسخه طولانی) حرکات اعضای قهرمانان تنیس به صورت واقعی!!! ویژگی نسخه سوییچ بازی Resident Evil Revelations - گیمر سخنان مشایی در بست شاه عبدالعظیم !! - از نظر ایشون روز مهمیه ! آهنگ باب اسفنجی دوبله ی پرشین تون 6 آهنگ برتر فوجی دانلود قسمت 253 سریال پویرازکارایل دوبله در تلگرام برای مسابقه ی تی تی عضو گروه دوبلاژ تغییرات جالب در بدن با خوردن 3 خرما ورود اعضای مورتال کمبت مثل رپتایل تقدیم به اولین رریتی آجی جونم ملودییییی سمزدایی سریع کلیه ها با این نوشیدنی هندسه الگوی -استاد منتظری آموزش معاد شناسی دین و زندگی کنکور مجموعه آموزشی ۰تا۱۰۰ ماین کرافت پارت۱ آموزش مبحث نمازوروزه باتصویرسازی بی نظیراستادیوسفیانپور Dariush - Nefrin Nameh داریوش نفرین نامه صدای زیبای «ابوبکر معروفی» شهید راه انسانیت كه در حال كمك به مردم زلزله زده فوت شد اسکین من و N.I.M+ هیروبراین غیبی!!!! کریس ایوبانک جونیور کارتون دوستان جنگل - قسمت 63 کارتون دوستان جنگل - قسمت 64 کارتون دوستان جنگل - قسمت 65 پارتیشن و دیواركوب شاددل٢٢٣٣٧١٣٢ در چند سالگی ازدواج خواهید کرد؟ 10 سوال که نشان می دهد شما در چند سالگی ازدواج می کنید!!! کارتون دوستان جنگل - قسمت 66 ظهور جن در سونامی کارتون دوستان جنگل - قسمت 67 کارتون دوستان جنگل - قسمت 68 کارتون دوستان جنگل - قسمت 69 مقدمه ها و اندیشه تحقیق ها2دین و زندگی کنکور کارتون دوستان جنگل - قسمت 71 به دنیا آمدن یک نوزاد در بیمارستان صحرایی در سرپل ذهاب کانال پونی کوچولوی من کارتون دوستان جنگل - قسمت 72 کارتون دوستان جنگل - قسمت 73 خانه ضد زلزله کارتون دوستان جنگل - قسمت 75 کارتون دوستان جنگل - قسمت 76 به مناسبت شهادت امام خوبی ها * حضرت رضا(ع) * حل تست مبحث هدایت دین و زندگی کنکور کارتون دوستان جنگل - قسمت 80 خلاصه بازی: وست برومویچ 0-4 چلسی کارتون دوستان جنگل - قسمت 82 کارتون دوستان جنگل - قسمت 83 خلاصه بازی بارسلونا 3 - لگانس 0 آموزش تکنیک های کلیپ سازی با افترافکت کارتون دوستان جنگل - قسمت 84 مرگ پدر خوانده مخوف مافیا کارتون دوستان جنگل - قسمت 85 کارتون دوستان جنگل - قسمت 86 زمزمه خروج ترکیه از ناتو به گوش میرسد خلاصه ای از زندگی شهید ادواردوآنیلی تنها وارث شرکت فیات باربی جدیدم متلم جی تی ای وی برای اندروید - 2017 جی تی ای وی برای اندروید - 2017 - 100%کار میکنه اجاره خودرو نیسان جی تی و تسلا مدل س آموزش انیمیشن (فایل کامل) / درس سوم / پرشین انیمیشن آموزش مبحث هدایت دین و زندگی کنکور کاخ سفیدو حسینیه میکنیم تقدیم به(میشل مرمیدددد) زیبا کلام. هلال احمر کارش خیلی خوب بوده. من ازشون حلالیت می طلبم. ولی تلویزیون هزارحلالیت باید بطلبه چگونه دینی صد کمک کرد تا در 30 سالگی به دندانپزشکی برسم جمعبندی و من آیاته 2 دین و زندگی کنکور دوستان درخت شادی گرگ خخخخخ سرزمین رایانه - Lego Marvel Avengers Trailer سرنوشت برخی لباسهای ارسالی به مناطق زلزله زده خلاصه بازی وست برومویچ 0-4 چلسی @ خنده دار husseinabdik2 گیم پلی بازی Dragon Quest Builders - نتدونه دوستان درخت شادی حل تست هدایت دین و زندگی کنکور گوش کن ترانه طنزآمیزی از شجریان که نشنیده‌اید: ننه‌جونم سر پیری ز مو مینی‌ژوپ مخه! حمله هوایی روسیه به داعش در بوکمال دیرالزور (قسمت سوم) جوگیر شدن به این میگن دریفت 360درجه با 405 گیم پلی بازی Mafia 3 - نتدونه میکس دانی تقدیمی آهنگ جان سینا پارتیشن شاددل ٢٢٣٣٧١٣٢ نصب دكور مغازه ساخت جعبه ی کادو((توسط خودم)) توپ ضد استرس من ❤ آموزش درست کردن موی باربی ها❤ مقایسه هزینه های عیاشی با هزینه های بازسازی اردبیل با سلام خدمت ماینر ها آموزش هدایت دین و زندگی کنکور عکس های پشت صحنه نمایش مصیبة الشام محرم 96 شهرستان کارون موسسه زبان کیش گرمسار،سطح E2 مطابقت پکیج های دینی صد با کنکور 95 نماهنگ زیبای "رضا غریب الغربا رضا معین الضعفا" ATV Drift & Tricks تهران سی دی شاپ اسلایم هایی که خیلی دوستشون دارم(دنبال کنید قطعا دنبال میشید به نفعتونه) تیزر تریلر انیمیشن The Incredibles 2 2017 دعوا جمعبندی و من آیاته1 دین و زندگی کنکور نوستالژی نخسه جدید اجاره خودرو سانتافه تیزر تبلیغاتی 09124101040 حل فوق سریع تست های دینی کنکور 95 رشته تجربی بخش 2 هوشمند سازی کتاب ها با استفاده از تکنولوژی "AR" حل فوق سریع تست های دینی کنکور 95 رشته تجربی بخش 5 دوصطدارم تورو بی اندازعـــ حل فوق سریع تست های دینی کنکور 95 رشته تجربی بخش 3 حقه بازهای روزگار خلاصه بازی بایرن مونیخ سه - صفر آگزبورگ خلاصه بازی لورکوزن دو - دو لایپزیش این دیگه کیه یا حسین من رو دومبال کنید محمد درویشی دوبله ی من از پرنسس و پاپ استار ترساندن شدید سم اسمیت توسط الن (فوق العاده جالب) نقاشی های من ریمستریو بدون ماسک پروژه افتر افکت نمایش لوگو با افکت اژدهای آتشی لحظات خنده دار در(GTAVONLINE) [فوق طنز] سه نکته برای اینکه صورت تُپل تری داشته باشید| سلامت| قسمت چهارم مصطفی یگانه - اون روزا مداحی ویژه شهادت امام رضا(ع)حاج محمود کریمی موشن گرافیک YOOX برای کریسمس نگاه نزدیک و بررسی اولیه گوشی وان پلاس 5T طوطی ملنگوی شیطون ماکان بند چالش های خرید خودرو اجاره خودرو توسان نیو تیزر تبلیغاتی تجربی 95قسمت اول دین و زندگی کنکور موزیک ویدئو گروهbts کاملا جدید و رویایی مطابقت پکیج های دینی صد با کنکور 95 THE EVIL WITHIN 2 قسمت اول آموزش نرم افزار cura (قسمت دوم) پونی کوچولو دوبله فارسی فصل3_قسمت_6 بازسازی ساختمان شاددل 09126852502 توحید شناسی:خالقیت دین و زندگی کنکور مدیریت ریسک پروژه: Summary task آهنگ جدید از مهراب بنام بانو میکس آهنگ مفت بری با صدای مهراب اهنگ جدید مفت بری مهراب با شایان جوکار اهنگ جدید مهراب مفت بری شبده بازی جالب است من محمد درویشی حستم هره مهراب - مفت بری Mehrab - Moft Bari !‎مداحی با آهنگ دوست دارم محسن یگانه آخرین تصاویر مستند ارسالی از مناطق زلزله زده کرمانشاه زلزله کرمانشاه و قصر شیرین مجوعه ای از عکسهای این مصیبت توحید شناسی:ربوبیت دین و زندگی کنکور جواب احمدی نژاد به سوالی در مورد تخریب ساختمان های مسکن مهر. رو کم نمیاره عجیب در عجیب جن وحشتناک و عجیب و واقعی به شکل هشت پا! اهنگ جدید امیرتتلو به نام از پنجره ببین بیرون و آموزش نرم افزار cura (قسمت چهارم) اهنگ فوق العاده جدید مهراب(اول من) حمله هوایی روسیه به داعش در بوکمال دیرالزور(قسمت چهارم) نماز صبح رویایی زیبای مکه مکرمه 27 آبان 1396 نماز مغرب رویایی زیبای مکه مکرمه 27 آبان 1396 خوب شیم- این قسمت "سرطان دهان" طالع بینی به سبک عشق حرف حالیش نیست نماز عصر رویایی زیبای مکه مکرمه 27 آبان 1396 توحید شناسی2 دین و زندگی کنکور تشکر ماموستا ملا واحد توفقی از جوانمردان ارتش که غذای خودشان را به هموطنان دادند واکنش هفت کوتوله وقتی سفید برفی میمیره کسب درآمد 45/000تومان در ماه با روزی 2 ساعت کار نقش گریزمان برای کله پا کردن کریس رونالدو لباس مجلسی مزون تندیس زیست مهارگرهای فرمونی در خدمت تولید غذای سالم انسول زیبا پنجاه کیلو البالو بایرن_آگزبورگ (۳_۰) روش مردن و بهترین بازیکن شدن در بازی Overwatch حامداهنگی فیلم غمگین پرورش قارچ دکمه ای زیر نظر دکتر اردلان قیلاوی زاده۰۹۳۵۸۲۵۳۹۴۵ میکس آهنگ مهراب به نام ققنوس میکس آهنگ مهراب به نام نشد تفاوت انداختن میکرفن شوگا و وی. به کانالم سربزنید پاسخ صریح مهناز افشار در مورد پرونده همسرش خلاصه بازی لیورپول 3-0 ساوتهمپتون خانه آبشار اثر فرانک لوید رایت فوکس ته یون catch me if you can. به کانالم سربزنید شوهر ناک اوتی زیبا از حمزه مرادیان ویدیو میکس جدید و دیدنی آهنگ مهراب به اسم ان ای گیم پلی بازی Guitar Hero 3 - Legends of Rock - نتدونه تاکسی های پرنده UBER بن تن فصل اول قسمت هشتم دوبله ی فارسی توحید شناسی:همه توحیدها دین و زندگی کنکور توحید شناسی:حل تست1 دین و زندگی کنکور دانشنما گیم پلی بازی کلش رویال/ خر تو خر پارتیشن تكجداره پارتیشن بیمارستانی٠٩١٢٦٨٥٢٥٠٢ خلاصه بازی هوفنهایم یک - یک فرانکفورت آموزش ویدیویی شنا کرال پشت طبیعت بندپی سرور من در ماینکرافت(توضیحات مهم) واقعیت و اون چیزی که بهمون نشون میدن.bts. به کانالم سربزنید بوجود آمدن شکل عجیب قبل از انهدام خودروی انتحاری داعش دیابت بارداری چیست؟ تعجب عارف از تحریر های محسن یگانه پونی کوچولو دوبله فارسی فصل 3_قسمت 7 زیبائی خلقت الله در سوره الرحمن تلاوت زیبای قرآن کریم اسلایم شفاف من مداحی حاج سید صادق مرعشی روز 29 صفر بیت الحسن (ع) منتظر کیست؟ (مواظب بهائی ها باشید) دومین بازخوانی اشعار شیون فومنی شلیک اشتباهی افسر آمریکایی به بازیگران حین فیلمبرداری میکس اهنگ مهراب به نام بانو انیمیشن کوتاه 2017 / جدید جدید شاهکاری از رتبه 300 کنکور! راز درصد بالای 90 دینی کنکور خلاصه بازی: پاری سن ژرمن 4-1 نانت تریلر بازی بلاد بورن برای ps4pro درسنامه کامل توحیدشناسی دین وزندگی کنکور اهنگ جدید حمید صفت می خونه تقدیم به متولدین تیر ماه ( منم متولد تیرم ) بهزاد لیتو و دستگاه عروسک سریال (داستان ما) قسمت اول پارت 2 !توضیحات! برسی لگو کاپیتان آمریکا خلاصه بازی لگانس 0-3 بارسلونا (نسخه طولانی) ماکان بند باروووون بررسی نسخه نینتندو سوییچ بازی Skyrim اعجاب انگیز!!مطابقت92%پکیج دینی100یوسفیان پورباکنکور96 گاد آف وار 4 خنده دار - پارت 1 (حتما ببینید!) مهرداد هیدن و جی جی معاد شناسی دین و زندگی کنکور تقدیم به دوستها رنگ امیزی سوله .کریمی 09153870406 اعجاب انگیز!!مطابقت92%پکیج دینی100یوسفیان پورباکنکور96 فیلم شوکه کننده ازگلوله باران یک مرد توسط پلیس آمریکا تقدیم به خانومم قضاو قدر:تست مفاهیم دین و زندگی کنکور زیارت كربلا ، اربعین، سبكهای متنوع عزاداری تلاوت قرآن کریم با ترجمه فارسی سوره الملک 67 Quran Kareem ba Tarjuma Sura Al-Mulk تلاوت قرآن کریم با ترجمه فارسی سوره الحشر 59 Quran Kareem ba Tarjuma Sura Al-Has بهترین و زیباترین تلاوت قران کریم با ترجمه فارسی درگ بوگاتی و نیسان جوک تقویت شده «امام ضامن» بانوای فوق العاده علی فانی سیدعلی مومنی-شب شهادت امام حسن ع -زمینه-عزات غریبه .فقط ببین. مهمومه هاللیله الروح...ملا باسم کربلایی بازیرنویس فارسی قضاو قدر:مفاهیم دین و زندگی کنکور خلاصه دیدار لیورپول 3 - 0 ساوتهمپتون سیدعلی مومنی-شب شهادت امام حسن ع -زمینه-لطمه زنی رهام و رادین عزیز انیمیشن جدید 2017/ پخش اول از پرشین انیمیشن پرورش قارچ دکمه ای زیر نظر دکتر اردلان قیلاوی زاده۰۹۳۵۸۲۵۳۹۴۵ دانلود قسمت 23 سریال خانم فضیلت و دخترانش در تلگرام خواندن اذان و اقامه در گوش نوزاد توسط فرمانده ارتش اشعار مذهبی -شهادت امام رضا ( ع) - خواننده علی سیار سیدعلی مومنی-شب شهادت امام حسن ع -واحدبسیار زیبا -1 تریلر بازی farcry5 خرید و sport کردن ماشین در بازی gta v معاد شناسی دین و زندگی کنکور اسکان موقت زلزله زدگان از سه شنبه هفته جاری بدلکاری با پاراموتور حتماً ببینید تعداد کمی از این ویدیو تو اپارات هست یونس عظیمی سیدعلی مومنی-شب شهادت امام حسن ع -واحدبسیار زیبا-2 خنده دار بازی Tower 57 منتشر شد رنگ امیزی سوله .کریمی 09153870406 قطعه «آمدم ای شاه، پناهم بده» با صدای استاد کریمخانی نماهنگ دل شکسته با صدای غلامرضا صنعتگر homayoun alizade - یه روزه دیگه وبای نسل قسمت 7 گیم پلی RE ZERO HD به زبان فارسی / گازززززز انباگسینگ بازی بلاد بورن برای ps4pro فردی که با مالیدن پماد غیب میشود امام رضا علیه السلام - استاد محمد شجاعی گیم پلی بازی بلاد بورن من برای. ps4pro مثنوی آموزش HTML - قسمت اول دوعل فوتبالیست ها در برابر زامبیها سیدعلی مومنی-شب شهادت امام حسن ع -شور طوفانی فوری/ حمله لباس شخصی ها به بست نشینان حرم عبدالعظیم کلیپ روشن کردن شمع که 7 سال پیش جادوگرپارس انجام داد. سریال تنها در خانه قسمت ۳ باربی چند ترفند برای از بین بردن زنگ زدگی ابزار شب شهادت امام رضا شاهرود،شهرک بهشتی،هیئت متوسلین به آقا سیدعلی مومنی-شب شهادت امام حسن ع -شور قدیمی-بسیار زیبا آموزش ست وسایل کهکشانی(گلکسی) رنگ امیزی ایرلس 09153870406 کریمی رنگ امیزی جدول .کریمی ۰۹۱۵۳۸۷۰۴۰۶ امپراطور جدید بررسی تخصصی هنسی ولوسی رپتور 6X6 مستند کمک به زلزله زدگان غرب ایران گیم پلی بازی Uncharted 3 در PS3 - نتدونه عشق من اختلال روانی اضطراب و وحشت فراگیر(G.A.D) گیم پلی بازی Forza Horizon 3 در Xbox One S - نتدونه سیدعلی مومنی-شب شهادت امام حسن ع -شور زیبا-کربلا آپدیت بازی Plague Inc ویروس جدیدی دارد قضا و قدر: آیات تقدیر دین و زندگی کنکور قضا و قدر: آیات قضا دین و زندگی کنکور انتشار تبلیغ تلویزیونی جدید فیلم Star Wars: The Last Je اختیار دین و زندگی کنکور فراگودفری کجایییییی؟؟؟-توضیحات مهم مهم مهممم نحوه مطالعه دین و زندگی کنکور 1 قضا و قدر: حل تست ها دین و زندگی کنکور قضا و قدر دین و زندگی کنکور سیدعلی مومنی-شب شهادت امام حسن ع -شور قتلگاه مسابقه ی عالی اسلایم برتر+اسلایم ۳ ماه پیشم(توضیحات مهم) مجموعه تصادفات کوادکوپتر اسپارک معرفی شارژر جدید DJI Spark مهراب کری خوانی تاریخی رضا جاودانی برای هواداران بارسلونا وقتی یک سگ روی بچه اش حساس است اعمال تنظیمات پیشرفته کلمه عبور در processmaker معضلی به نام "زلزله زده نماها"به روایت یکی ازمردم ازگله کتک کاری یاران احمدی نژاد در عبدالعظیم پرورش قارچ دکمه ای زیر نظر دکتر اردلان قیلاوی زاده۰۹۳۵۸۲۵۳۹۴۵ پیاده روی بابرده های سگی در غرب !!! ستون های بتنی مسکن مهر که با شن (گل) پر شده بود هلال احمر اولین تیزر تریلر The Incredibles 2| شگفت انگیزان 2 آهنگ محمدعلی کریمخانی با نام آمدم ای شاه پناهم بده آهنگ کردی آتش سوزی عظیم ساختمان چند طبقه در نیویورک یادواره شهدای دانلود قسمت 20 سریال ماه کامل با زیرنویس در تلگرام جوجه فنچ های من معرفی تیم درمان مراکز سبک زندگی سالم دکتر کلاهدوزان موزیک ویدیویی محشرررررر از سلنا گومز (نبینی نصف عمرت بر فناست) زیارت حرم امام رضا (ع) توسط رهبر انقلاب نمایش زیردریایی بزرگ ارتش سوریه نحوه مطالعه دین و زندگی کنکور2 آزادی روستای قصر علی در ریف حماه توسط ارتش سوریه حال و هوای بارگاه منور رضوی در شب شهادت امام رضا (ع) میکس اجرای زنده آهنگ های امام رضا 1 و 2 _ حامد زمانی مصاحبه همایش تبریز دین و زندگی کنکور من برگشتم پرورش قارچ دکمه ای زیر نظر دکتر اردلان قیلاوی زاده۰۹۳۵۸۲۵۳۹۴۵ رنگ امیزی اسکلت سوله 09153870406 کریمی . هایلایت: وست برومویچ ۰ - ۴ چلسی صلوات خاصه امام رضا (ع) اهنگ تاوان آموزش فیزیک تیزهوشان نهم - فصل ۱ (حرکت-قسمت ۳) یه استوری خوشگل و جدید و خوش انرژی از بهترین شومن دنیاااا❤❤ تورو خدا توضیحاتو بخونید اسلایم های برتر خوراکی خلاصه بازی الهلال عربستان 1 - اوراواردز 1 مطابقت تست های 95قسمت اول دین و زندگی کنکور حرکات لیونل مسی مقابل لگانس جز تو کی میتونه عزیز من باشه.... کشت خلط و ترشحات سینوسی پرورش قارچ دکمه ای زیر نظر دکتر اردلان قیلاوی زاده مطابقت تست های 95قسمت دوم دین و زندگی کنکور معاد شناسی : جمعبندی دین و زندگی کنکور دانلود قسمت 11 سریال عشق اجاره ای با زیرنویس در تلگرام تلویزیون اولد ال جی oled 65c6p گل زیبای ثانیه ۵۹ سروش رفیعی برای الخور پراید حیا کن گل ممد و رها کن خلاصه بازی لسترسیتی 0-2 منچسترسیتی دابسمشی از خودم ولوله،تا اسم تو میاد میشه زلزله(علیرضا رضایی) خاک پای همه ی اهالی کرمانشاه و هموطنان مهمان نواز کرد معرفی :خوب بد جلف دوربین های تحت شبکه در اسکایپ و دیگر پلتفرم ها ارتباطی پرورش قارچ دکمه ای زیر نظر دکتر اردلان قیلاوی زاده۰۹۳۵۸۲۵۳۹۴۵ خلاصه بازی پاری سن ژرمن 4-1 نانت برای رفقای گلم بخونیدخییلی قشنگه کودکانه ای در دل فاجعه زلزله غرب کشور فیک فوق العاده از کایری ایروینگ سریال عشق اجاره ای با زیرنویس به صورت کامل در تلگرام @T داره کمرشو می خارونه ویدئویی از گلایه غم بار مردم زلزله زده از رئیس جمهور آهنگ رودخانه سوانی با پیانو - مانا مسگریان حکایت مغازه دار خوش خواب و دزد ناشی پرورش قارچ دکتر اردلان قیلاوی زاده۰۹۳۵۸۲۵۳۹۴۵ شعبده بازی از بین بردن موهای زائد ، طب سنتی اسلامی دکتر ضیائی فولکس واگن ویرتوس سدان رسما معرفی شد! 10 ترفند عالی در زمینه غذا هاشور ابرو میکروپیگمنتیشن ابرو میکروپیگمنتیشن نفس مداحی کربلای حسین صفایی زاده دستگاه پوست کن پسته اموزش swamp کردن dragon به وسیله egg dragon درماینکرافت(قسمت اول)minebax group کلیپ اولین سمینار آموزش تجارت رباتیک در ایران ایونت هالوین پرورش قارچ دکمه ای دکتر اردلان قیلاوی زاده ۰۹۳۵۸۲۵۳۹۴۵ ماین کرافت | ساخت دستگاه tnt پرتاپ کن قصه سارا چگونه اسپرم مردان را زیاد کنیم؟ طب اسلامی دکتر ضیائی شعرخوانی شاعر جوان دماوندی در هم دردی با زلزله زدگان غرب کشور نصب مود اتومات در gta sa فیلم آموزشی تغییر رمز جیمیل در موبایل اندروید آموزش ساخت بالن با بادکنک دم دار - آموزش بادکنک آرایی وقتی میخوای خودتوبه زور تودلش جاکنی 14 ترفند عالی برای مدرسه حمله هوایی روسیه به داعش در بوکمال دیرالزور (قسمت پنجم) گیم پلی بازی Portal 2 - نتدونه مسابقه ماشین سواری با ماشین های مسخره علت استرس زمان زایمان!!!! ، طبیب ضیائی فینال لیگ قهرمانان سال 2016 مقدماتی فوتبال بانوان آسیا: ایران ۱۲- سوریه ۰ دابسمش ابجیم دلارام عملیات نجات ۱۶ ساعته زن باردار از زیر آوار در سرپل ذهاب اصیل و سنتی دوزبازی بعد از زلزله! پروژه افتر افکت تریلر فیلم اکشن تسلا و کشنده ی رویایی اش با شتاب ۵ ثانیه ای! زلزله کرمانشاه هک مزرعه شادی. لذت طراحی در سرعت طراحی است تقدیمی دلارا به مناسبت (برنده شدنش تو مسابقه) مرحله 4,5 احمق به روایت تصویر کلیپ اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه اسلایم های عالی پیاده روی از بقعه دحیه کلبی ابراز خوشحالی فرزاد فرزین از اجرای کنسرت در ونکوور ماشین بتمن در بازی gta v online 9 نفر از اعضای 11 نفری یه خانه زیر آوار جان باختند نقد و بررسی کارت های گیمینگ و ماینینگ AMD Sapphire انتظار زبان_واژگان درس 5 پیش_اناری_موسسه ونوس لیزر فول کالر rgb فوتبال هک تلگرام روش دایورت ویژگی و خصوصیات رشد و اعتمادی1_موسسه ونوس سقوط تابلو تبلیغاتی درولیعصر تبریزکه جان یک نفررا گرفت 20 تا از جدیدترین ترفندهای دانش آموزی ویژگی و خصوصیات رشد و اعتمادی2_موسسه ونوس Lets Hexagon !!! بیاین شش ضلعی بکشیم حضور تیم اعزامی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در کرمانشاه ویژگی و خصوصیات رشد و اعتمادی 3_موسسه ونوس دستگاه حفار تقدیم به دوست جدیدم لگوی پارسا برای مسابقه ی لگوی 2 اقای راوی تقاضای کودک کورد از رئیس جمهور اسلایم نارنجی زنی که در مشهد به امام رضا دهن کجی میکرد استاد دانشمند صلوات خاصه امام رضاکانال خدا jhmvd@ ریاضی_هم ارزی های مرتبه2 و پیوستگی_مهربان_موسسه ونوس

آخرین خبرهـا