راهبرد جدید آمریکا در مواجهه با جمهورى اسلامى ایران‌

راه درست در مقابله با ترامپى که ظاهرش دیوانه است اما کاملا باصطلاح عاقلانه رفتار مى‌کند، تقویت درون‌زایى اقتصادى است تا بتوانیم در مواجهات دست پرى داشته باشیم و مجبور به تصمیم‌گیرى بر اساس ضرورت‌ها و فشارها نباشیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ترامپ روز جمعه گذشته از راهبرد جدید آمریکا در پسابرجام رونمایى کرد. چند نکته کلیدى در سخنان ترامپ برجسته بود که عبارت بودند از:

الف) ترامپ یک نیمه از برجام را پاره کرد و آن‌هم نیمه‌اى که حاوى تعهدات آمریکا در قبال این تعهد است، اما نیمه‌اى را که مربوط به تعهدات ایران است، حفظ کرد و گفت باید به تعهدات ایران بیفزاییم.
ب) او رسماً علاوه بر تحریم‌هاى گذشته، آغاز اجراى تحریم‌هاى موسوم به «کاتسا» را هم اعلام کرد!
ج) او با اعلام دروغ عدم پایبندى ایران به برجام، در مسند شاکى، قاضى و مجرى حکم، علیه ملت ایران نشست. بدون این‌که توجه کند آژانس 8 بار اجراى فراتر از تعهدات ایران را اعلام کرده است. او عملاً در حالى‌که جامعه جهانى در نقض برجام با او همراهى ندارد، از موضع بدهکارى خارج شد و خود را در جایگاه طلبکارى قرار داد!
د) ترامپ این نیت شوم را پنهان کرد که با اضافه کردن ماده و تبصره به برجام مى‌خواهد همچنان از آب گل‌آلود برجام، ماهى مقصود بگیرد.
ه‍) او با جعل عبارت خلیج «عربى» به جاى خلیج «فارس»، مقاصد شوم خود را در حمایت از قارون‌ها و دیکتاتورهاى منطقه اعلام کرد و عملاً دست به کار خطرناکى در آشوب‌آفرینى در منطقه زد.
و) ترامپ فوق‌العاده از نقش سپاه در سرکوب تروریسم عصبانى بود. وحشت رئیس جمهور آمریکا از بسط توسعه و نفوذ معنوى سپاه در منطقه، در نطق او آشکار بود. او گفت از خزانه‌دارى آمریکا خواسته است بخش‌هاى مختلف سپاه و نیز برنامه موشک‌هاى بالستیک ایران را مورد تحریم قرار دهد.
رئیس جمهور کشورمان بلافاصله پس از اعلام مواضع رئیس جمهور آمریکا، مواضع دولت جمهورى اسلامى ایران را در مورد بدعهدى کاخ سفید اعلام کرد. رئیس جمهور صریح گفت: ایران در برابر تروریسم در منطقه ایستاده و خواهد ایستاد.
وى بار دیگر از سپاه و فرزندان سلحشور اسلام دفاع کرد و پاسخ یاوه‌گویى‌هاى ترامپ را داد.
وى پذیرفت آمریکا همان راه قبل از برجام را ادامه مى‌دهد و عدم پایبندى به تعهدات در برجام را ترامپ رسماً اعلام کرده است. روحانى در پاسخ به تحریم‌هاى «کاتسا» به‌طور شفاف اعلام کرد ایران فعالیت‌هاى موشکى خود را با تلاش مضاعف‌ترى ادامه مى‌دهد و در برابر هیچ قدرتى سر تسلیم فرود نمى‌آورد.
روحانى خیال کاخ سفید و کنگره را راحت کرد و گفت: هیچ ماده و تبصره‌اى به برجام اضافه نمى‌شود و گفتگویى هم در کار نیست!
به نظر مى‌رسد با فشار مجدد سیاست‌هاى تجاوزکارانه آمریکا، باید فصل جدیدى از مناسبات ایران با غرب به‌ویژه آمریکا و نیز فصل جدیدى از تجدید نظر در سیاست‌هاى داخلى دولت ایجاد شود. باید به آمریکا و متحدان او تفهیم کرد که برجام سیاهچاله‌اى نیست که با آن‌همه مؤلفه‌هاى قدرت ایران در منطقه و جهان با شعبده‌بازى و اجراى شوى ترامپ بلعیده شود. سپاه و فرزندان سلحشور اسلام در ایران و منطقه به گفتگوهاى خود با آمریکا نه در روى میز مذاکرات بلکه در میادین نبرد ادامه مى‌دهند و سرنوشت این گفتگو در همه‌جاى منطقه در هوا، زمین و دریا به‌زودى معلوم مى‌شود و ایران پوزه تروریست‌ها را به خاک مى‌مالد.

روزجمعه گذشته راهبرد جامع «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در قبال ایران منتشر شد و کاخ سفید همان‌گونه که بارها پیش از این مطرح کرده بود، موضوع «تأثیرگذارى جمهورى اسلامى در منطقه»، «توان موشکى» و «سپاه پاسداران» را در صدر اصول بنیادى استراتژى خود براى تقابل با ایران اسلامى قرار داد. این در حالى است که کاخ سفید، قدرت منطقه‌اى و توان موشکى کشورمان را ناقض «روح برجام» تلقى کرده و به بهانه آن مى‌کوشد که از زیر بار تعهدات خود در توافق هسته‌اى شانه خالى کند.
به‌عبارت‌دیگر، تصمیمات جدید آمریکا در قالب استراتژى جدید برجامى و نیز ادامه بدعملى این کشور در انجام تعهداتش، در راستاى توقف رشد مؤلفه‌هاى قدرت جمهورى اسلامى به‌شمار مى‌آید تا به‌مرور، ایران را به‌زعم خود تسلیم خواسته‌هاى نامشروع خود کند.
به‌طور مشخص در 10سال اخیر، راهبرد آمریکا در قبال جمهورى اسلامى ایران مبتنى بر 2 بال اصلى بوده است؛ یک بال افزایش تحریم‌ها و به تبع آن افزایش فشارهاى اقتصادى علیه جمهورى اسلامى و بال دیگر پیشنهاد و انجام مذاکره و ایجاد محدودیت که نتیجه آن مذاکره و پذیرش محدودیت از سوى ایران بوده است. این دو بال اصلى سیاست خارجى آمریکا در اسناد رسمى آمریکا به‌صورت کاملا شفاف بیان شده است.
دولت آمریکا و شخص ترامپ هم در این مدت بر همین اساس پیش رفته، یعنى در مسیر افزایش تحریم‌ها گام برداشته و از طرفى این فشار را بهانه یا اهرمى براى مذاکره در حوزه‌هاى غیرهسته‌اى قرار داده است تا مذاکراتى را که منجر به محدودیت مى‌شود، آغاز کند. این همان حرکتى است که دولت اوباما هم آن‌را دنبال مى‌کرد که منجر به مذاکرات هسته‌اى شد و در نهایت برجام اتفاق افتاد.
دولت اوباما فرداى 26 دى‌ماه 94- یعنى یک روز بعد از اجرایى شدن برجام - دور جدید تحریم‌ها علیه ایران را آغاز کرد و تحریم‌هاى غیرهسته‌اى را افزایش داد. این‌ها بدان‌معناست که مسیر ترامپ در سیاست خارجى علیه ایران همان مسیرى است که اوباما نیز طى مى‌کرد و از نظر اقدام عملى نه تنها تفاوتى بین این دو وجود ندارد، بلکه مکمل هم و در یک مسیر هستند اما اتفاقى که در دوره ترامپ افتاده، شدت پیدا کردن اعمال فشار علیه ایران است که آن‌هم طبق قانون جدید تحریمى است که کنگره مردادماه آن‌را با عنوان قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم تصویب کرد و بر این اساس دولت ترامپ این اجازه را پیدا مى‌کند شدت عمل را علیه ایران افزایش دهد.
آنچه در روزهاى گذشته رخ داد، استفاده ترامپ از اختیارى بود که کنگره به او داده بود تا تحریم‌هاى جدیدى را علیه ایران اعمال کند و دستور داد این مسیر به‌طور جدى دنبال شود.
ترامپ در سخنان خود بر این‌راهبرد تأکید کرد: «ما مى‌خواهیم تحریم‌هاى جدى‌تر و محکم‌ترى را علیه ایران اعمال کنیم و براى اعمال این تحریم‌ها هم با اتحادیه اروپایى و متحدان‌مان به اشتراک نظر و جمع‌بندى رسیده‌ایم.» این گزاره بدان‌معناست که وجود یا گسترش این فهم که «ترامپ بدون انجام محاسبات راهبردى دست به اقدام زده است» صحیح نیست.
رفتار ترامپ نشان مى‌دهد در همان مسیرى گام برمى‌دارد که هیأت حاکمه آمریکا در این 10سال علیه ایران دنبال کرده است، لذا در این فضا به‌هیچ‌وجه به‌دنبال از بین بردن چارچوب برجام نیست، بلکه برجام تا مادامى که محدودیت‌هاى هسته‌اى ایران در آن پایدار باشد و آمریکا نیز همزمان به تعهدات خود عمل نکند، بلکه تحریم‌هاى جدیدى علیه ایران اعمال کند، باقى مى‌ماند؛ به‌عنوان چارچوبى محکم و محدودکننده براى ما و به جهت نقض مکرر متن توافق، کاغذپاره‌اى براى آمریکا.
پس سیاست ترامپ و به‌طورکلى آمریکا در قبال ایران و برجام سیاستى مبتنى بر استفاده حداکثرى از ظرفیت‌هاى برجام مانند قضیه بازرسى‌ها و گلوگاه‌هایى که در حوزه تحریم‌ها ایجاد شده و کنترل‌هایى که به‌دست آوردند و افزایش فشار در خارج از چارچوب برجام از طریق اعمال تحریم‌هاى جدید بوده است.
آمریکا در نهایت مى‌خواهد ایران را براى موضوعات باقیمانده به میز مذاکره برگرداند که شامل موضوعات موشکى، منطقه و بحث‌هاى حقوق بشر است. این فهم اگر به‌درستى در کشور اتفاق نیفتد، مطمئنا تصمیم‌سازى‌هاى غلطى رخ مى‌دهد و بر اساس آن هم تصمیمات غلط گرفته مى‌شود.
ما اگر بخواهیم به‌درستى با ترامپ مقابله کنیم، در قدم اول باید درست او را بفهمیم و در قدم دوم باید بدانیم دعوا و اصل مبارزه در صحنه اقتصادى است و ما تا مادامى که در صحنه اقتصادى، معادلات را تغییر ندهیم این مسیر؛ مسیر مناسبى براى ما نیست. ما بدون کار جدى در حوزه اقتصاد نباید به فکر مذاکره باشیم. پس راه درست در مقابله با ترامپى که ظاهرش دیوانه است اما کاملا عاقلانه رفتار مى‌کند، تقویت درون‌زایى اقتصادى است تا بتوانیم در مواجهات دست پرى داشته باشیم و مجبور به تصمیم‌گیرى بر اساس ضرورت‌ها و فشارها نباشیم.


بررسى رفتار غرب با ایران در 40 سال گذشته و تلاش گسترده براى نابودى نظام اسلامى یا استحاله جمهورى اسلامى نشان مى‌دهد که:
1 - غرب هرگز به ایران نگاه راهبردى نداشته و روابط خود را با ایران بر اساس ارتقاى منافع یک‌سویه تنظیم کرده و می‌کند.
2 - برخلاف واقعیات موجود و قدرت نفوذ بالا و عمق استراتژیک ایران در منطقه، غرب با وجود این‌که به نقش برجسته و منحصر به فرد ایران اذغان دارد ولى حاضر نیست براى ایران «به‌عنوان بازیگر اصلى در مناقشات منطقه» نقشى قائل باشد.
3 - غرب، ایران را به‌عنوان فرماندهى محور مقاومت، مانع اصلى تحقق دکترین و اهداف «استعمارى» خود در غرب آسیا مى‌داند.
4 - غرب، ایران را تنها دشمن واقعى و تمام‌عیار رژیم صهیونیستى و حامى اصلى محور مقاومت (به‌زعم غرب؛ تروریسم) مى‌داند.
5 - غرب بر راهبرد تشکیل خاورمیانه جدید (مبتنى بر تضمین اقتدار و عزت رژیم صهیونیستى از طریق تشکیل کشورهاى کوچک ضعیف و فاقد اقتدار منطقه‌اى) اصرار دارد و ایران را تنها مانع تحقق این‌راهبرد مى‌داند.
6 - غرب تسلط بر منطقه غرب آسیا را مهم‌ترین عامل بازگشت به هژمون خود مى‌داند و نظام اسلامى ایران را مهم‌ترین و بلکه تنها مانع بازگشت این هژمون مى‌داند.
7 - غرب باور دارد که جمهورى اسلامى ایران با رویکرد اسلام انقلابى حضرت امام خمینى سلام الله علیه، قدرت بسیج توده‌ها و مستضعفان عالم و مدیریت بیدارى اسلامى در جهان اسلام را دارد، به‌همین‌دلیل نظام اسلامى ایران را بزرگ‌ترین خطر براى منافع خود در جهان مى‌داند.
8 - غرب به ویژگى‌ها و مختصات منحصر به فرد ایران از حیث ژئوپلتیکى و ژئواستراتژیکى و ظرفیت‌هاى دینى و فرهنگى ایران و قدرت الگوسازى دموکراسى خدامحور و دینى به‌عنوان مهم‌ترین خطر براى به چالش کشیدن دموکراسى غربى و لیبرال سرمایه‌دارى واقف است.
* آیا ترامپ واقعا دیوانه است؟
سخنان دونالد ترامپ در روز جمعه 22 مهر 96 که سرشار از لفاظى‌هاى توام با اهانت، ناسزا و غوغاسالارى بود آنچنان جامعه جهانى و حتى ناظرین داخل ایران را به خود مشغول داشت که کمترکسى توانست به واقعیت راهبرد دقیق و هوشیارانه آمریکا که در لابلاى مطالب جنجالى دونالد ترامپ ریس جمهور آمریکا پنهان شده بود پى ببرد.
برخى تحلیل‌گران اگرچه ترامپ را یک دیوانه مى‌دانند و معتقدند که رئیس جمهور آمریکا دیوانه‌اى است که تصمیمات غیرقابل پیش‌بینى و جنون‌آمیز وحتى خلاف منافع آمریکا مى‌گیرد، اما تحلیل رفتارهاى ترامپ و دیگر مقامات ارشد آمریکایى در تصمیم‌گیرى‌ها نشان مى‌دهد که ساختار تصمیم‌گیرى در این کشور طورى تنظیم شده و استقرار یافته است که رییس جمهور آمریکا صرفا نقش بازى مى‌کند و مطلقا نمى‌تواند و اجازه ندارد که خلاف راهبردهاى اتخاذشده توسط صاحبان واقعى قدرت تصمیم بگیرد و یا عمل کند.
در رابطه با موضوع هسته‌اى ایران نیز نگاه آمریکایى‌ها به مذاکرات هسته‌اى از ابتدا این بوده و هست که با آوردن جمهورى اسلامى به پاى میز مذاکره او را وادار کند تا درمقابل «کدخداى جهان» سرتسلیم فرود آورده و از اصول و ارزشهاى خود که در تقابل با اصول حاکم بر آمریکاى مستکبر مى‌باشد، دست بردارد و دیگر مدعى استکبارستیزى و سلطه‌ستیزى با مستکبران عالم نباشد.
براى جمهورى اسلامى نیز تنها راه، مقاومت و ایستادگى و تکیه بر منابع و امکانات داخلى خود مى‌باشد تا زمانى که بتواند اقتصادى خودکفا و مقاوم ایجاد کند و تحریمها را نه به‌عنوان تهدید بلکه فرصت تلقى نماید و در آن صورت است که غرب به ناکارآمدى تحریمهاى خود پى برده و از فشار بر ایران قدرتمند دست برمی‌دارد.
* هدف آمریکا از تروریست معرفى کردن سپاه‌
تلاش براى معرفى سپاه به‌عنوان یک سازمان تروریستى از سوى آمریکا، با چندین هدف و منظورهاى گوناگون دنبال مى شود. یکى از اهداف راهبردى آمریکایى‌ها از این اقدام شیطانى و برخلاف حقوق و عرف بین‌الملل، منزوى ساختن سپاه در کشور است. آمریکا به‌دنبال آن است که با اعمال تحریم‌هاى تروریسم علیه سپاه، در واقع اقتصاد ایران را با تحریم‌هاى بیشتر و فشارهاى سنگین‌تر مواجه ساخته؛ سپاه را براى مردم و دولت به یک مسأله و عامل تولید مشکل تبدیل نماید. دلیل اصلى این رفتار آمریکا در قبال سپاه؛ موقعیت‌یابى راهبردى ایران در منطقه و جهان، به برکت مجاهدتها و فداکارى‌هاى چندین ساله سپاه است.
نگاه دولتمردان و سیاستمداران آمریکایى به ایران را مى‌توان در سخنان سفیر پیشین ایالات متحده در کشورهاى عراق، ترکیه و آلبانى ملاحظه کرد. آقاى «جیمز جفرى» در نشست کمیته امور خارجى مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید: «ایران همراه با هم‌پیمانانش به‌زودى به قدرتى برتر در منطقه تبدیل خواهد شد. آمریکا باید ایران را نخستین و مهم‌ترین اولویت خود در منطقه قرار دهد.» معناى دقیق سخنان آقاى جیمز و صدها سخن مشابه وى در این‌خصوص مبنى بر تبدیل ایران به قدرت برتر در منطقه راهبردى غرب آسیا (خاورمیانه)؛ با توجه به اصل نسبى بودن قدرت، یعنى پایان یافتن دوران جولان‌دهى و سلطه‌گرى قدرت‌هاى غربى و ازجمله آمریکا در منطقه است و معناى دقیق‌تر این سخنان، یعنى یک شکست استراتژیک براى ایالات متحده که چاره‌اى جز پذیرش آن و خداحافظى با رهبرى جهان ندارد. آمریکایى‌ها براى این‌که به‌دنبال انقلاب اسلامى، سلطه بر منطقه راهبردى غرب آسیا را به‌عنوان شرط لازم براى سلطه بر جهان از دست ندهند؛ به نقل از آقاى ترامپ شش تریلیون دلار (معادل شش هزار میلیارد دلار)؛ خرج جنگ‌هاى این منطقه طى یک دهه گذشته کرده‌اند اما بر خلاف تصورات پیشین آمریکایى‌ها مبنى بر رسیدن به سلطه کامل در این منطقه؛ اکنون در همه‌جاى این منطقه دچار شکست‌هاى راهبردى شده و همه‌چیز را باخته‌اند. آمریکایى‌ها در برآوردهاى راهبردى خود، سپاه پاسداران انقلاب اسلامى را عامل اصلى شکستهاى خود ارزیابى‌ می‌کنند.
شوراى روابط خارجى آمریکا در گزارش تحلیلى خود، این واقعیت را چنین گزارش مى‌دهد؛ «سپاه پاسداران در خط مقدم مقابله با آمریکا در منطقه قرار دارد و معتقد است که ایالات متحده قدرتی ‌بى‌رمق و از پا درآمده‌اى در خاورمیانه است. آن‌ها پس از دستگیرى ملوانان آمریکایى در خلیج فارس در ژانویه جشن گرفتند و دریادار على فدوى به آمریکایى‌ها هشدار داد که سپاه از قدرت و توانایى لازم براى مقابله با آمریکایى‌ها برخوردار است.»
اندیشکده‌ها و مراکز مطالعاتى آمریکایى طى سال‌هاى اخیر صدها گزارش تحلیلى منتشر ساخته و در این گزارش‌ها غلبه آمریکا بر ایران و منطقه غرب آسیا را از میان برداشتن سپاه اعلام کرده‌اند. آمریکایى‌ها سپاه را عامل اصلى خارج ساختن خاورمیانه از چنگ ایالات متحده مى‌دانند. بر همین اساس به‌دنبال انتقام‌گیرى از سپاه و تضعیف آن از طریق اعمال تحریم‌ها هستند. وقتى آمریکایى‌ها قانونى تحت عنوان «قانون مقابله با اقدامات ثبات‌زداى ایران در منطقه» وضع مى‌کنند؛ منظورشان اقداماتى است که موقعیت و ثبات آمریکا و متحدینش همانند رژیم صهیونیستى را به خطر انداخته است. قانون تحریمى کاتسا، قدرت دفاعى و اقتدار نظامى جمهورى اسلامى و به‌ویژه سپاه را به‌عنوان عامل اصلى این اقتدار نشانه رفته است. در این قانون آمده است: «سپاه پاسداران انقلاب اسلامى و نه تنها نیروى قدس، مسؤول اجراى برنامه فعالیت‌هاى‌ بى‌ثبات‌سازنده، پشتیبانى از اقدامات تروریسم و برنامه موشکى بالستیک ایران است.» سناتور «باب سندرز» از دمکراتهاى مخالف برجام در سناى آمریکا و ارائه‌دهنده طرح تحریم کل سپاه مى‌گوید: «آمریکا نباید مقابل اقدامات منطقه‌اى ایران ساکت بنشیند و به همین علت است که لایحه تشدید تحریم‌هاى موشکى و تحریم کل سپاه پاسداران در دستور کار قرار گرفته است.»
اکنون که قانون کاتسا در آستانه اجرایى شدن قرار دارد؛ سؤال این است که آیا آمریکا به اهداف خود با تروریسم معرفى کردن سپاه و تحریم آن و ازجمله منزوى ساختن سپاه در ایران دست‌مى‌یابد؟

به‌طور قاطع مى‌توان گفت؛ آمریکایى‌ها نه تنها به آنچه از تضعیف سپاه مى‌اندیشند دست نخواهند یافت بلکه سپاه دهه آینده، به‌مراتب توانمندتر و با نفوذتر از سپاه کنونى، در ایران، منطقه و جهان خواهد بود. این یک روند تجربه‌شده است که جمهورى اسلامى با نردبان اشتباهات آمریکا بالا و بالاتر مى‌رود. آمریکایى‌ها با برآوردهاى غلط به‌دنبال معرفى سپاه به‌عنوان یک گروه تروریستى هستند و مى‌خواهند سپاه را تحقیر و تضعیف کنند، اما با همین کار اشتباه آنان، سپاه بزرگتر، توانمندتر و محبوب‌تر خواهد شد. در روزهاى اخیر و به‌دنبال موضع‌گیرى سرلشکر جعفرى در قبال قانون کاتسا مبنى بر هم‌سنگ شدن ارتش آمریکا با داعش در صورت معرفى سپاه به‌عنوان یک گروه تروریستى، شاهد شکل‌گیرى امواج حمایت‌ها از سپاه در داخل کشور بودیم. این حمایت‌ها که قطعا روزافزون خواهد بود، نشان مى‌دهد که آمریکا دچار چه اشتباه بزرگ و راهبردى شده است. مواردى از این حمایت‌ها عبارت است از:
1. دکتر حسن روحانى رئیس جمهور: «اگر آمریکا بخواهد خطاى بعدى را مرتکب شود و علیه سپاه پاسداران اقدامى کند، این دیگر خطا اندر خطا است. سپاه پاسداران تنها یک واحد نظامى نیست، بلکه سپاه پاسداران در دل این مردم بوده و در همه روزهاى خطر از منافع ملى ما دفاع کرده است. سپاه نه تنها محبوب ملت ایران، بلکه محبوب مردم عراق هم است چون بغداد را نجات داده؛ محبوب کردهاى عراق هم هست چون اربیل را نجات داده؛ محبوب مردم دمشق و سوریه هم است چون دمشق را نجات داده؛ محبوب مردم لبنان هم است چون طرفدار حیثیت و استقلال لبنان بوده است؛ سپاه همیشه کمک مظلومان بوده و در برابر تروریست‌ها ایستاده است. آمریکایى‌ها به‌دلیل آن‌که‌ می‌خواستند داعش را 20 سال در این منطقه نگه دارند و از این ابزار استفاده کنند، حق دارند از سپاه عصبانى باشند، چراکه سپاه با برنامه‌ریزى و حمایت خودش از ملت عراق، سوریه و لبنان، داعش را ذلیل کرده است.»
2. دکتر على‌اکبر ولایتى عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: «آمریکا باید بداند که سپاه پاسداران نماینده مردم ایران در جبهه مقاومت در برابر زیاده‌خواهى‌ها و توسعه‌طلبى‌هاى آمریکا و رژیم صهیونیستى خواهد ایستاد. سپاه استوانه مقاومت در ایران و منطقه است و بدون‌شک اگر تدابیر سپاه نبود، امروز داعش بر عراق و سوریه حکمرانى مى‌کرد. آمریکا کوچک‌تر از آن است که بخواهد اقدامى بر علیه سپاه پاسداران انجام دهد چراکه تمام مردم ایران یکپارچه و متحدند و از تمامیت ارضى نظام جمهورى اسلامى ایران حمایت مى‌کنند، لذا هرگونه مخالفت با سپاه پاسداران، به‌معناى مخالفت با مردم ایران است.»
3. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه: «این تحرکات دولت ایالات متحده هیچ نفعى براى آمریکا نخواهد داشت. همه دنیا اذعان دارند که برادران ما در سپاه بیشترین حمایت را از کشورهاى همسایه در مقابل تروریسم داشته‌اند. هرگونه حرکت علیه این مردان غیور ما صرفا باعث روشن‌تر شدن ماهیت آن‌هایى مى‌شود که این حرکت‌ها را مى‌کنند.»
4. در بیانیه کمیسیون امنیت ملى و سیاست خارجى و در راستاى حمایت از مواضع سپاه مبنى بر هم‌سنگ دانستن ارتش آمریکا با داعش و ضرورت انتقال پایگاه‌هاى آمریکا به خارج از برد موشک‌هاى ایران تا شعاع 2000 کیلومترى آمده است: «... کمیسیون از هر اقدام متقابل سپاه پاسداران انقلاب اسلامى علیه نیروهاى آمریکایى که طبق ماده 4 قانون مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا حامى گروه‌هاى تروریستى هستند، حمایت مى‌نماید و اعلام مى‌کند، سپاه حق دارد همانگونه که با گروه‌هاى تروریستى برخورد مى‌کند، با آن‌ها نیز برخورد نماید.»
5. امیر حاتمى وزیر دفاع: «سپاه قدرتمندترین نهاد ضدتروریستى است و در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارد. ...ترامپ تصمیمى را اتخاذ نکند که برکنارى او از قدرت به مطالبه‌اى جهانى و اقدامى ضرورى براى پایان جنگ، خشونت و ناامنى قلمداد شود.»
6. بیانیه ارتش در حمایت از سپاه: «ارتش و سپاه همواره در بحران‌هاى مختلف دوشادوش هم در حفظ هویت و اقتدار نظام جانفشانى کرده‌اند و هم‌دل و متحد، مدافع آرمان‌هاى والاى نظام مقدس جمهورى اسلامى بوده و خواهند بود.»
موارد مذکور نمونه‌هایى از اظهارنظرهاى روزهاى گذشته در حمایت از سپاه بوده و این حمایت‌ها نشان مى‌دهد در جمهورى اسلامى، همه احزاب، گروه‌ها و افراد با هر گرایش سیاسى، به نقش و موقعیت سپاه در دفاع از منافع ملى، تأمین امنیت، حفظ استقلال و عزت ملى و مبارزه با تروریسم واقف هستند. حضور حماسى مردم در مراسم تشییع جنازه معجزه جارى انقلاب اسلامى یعنى شهید حججى در چهار شهر مشهد، تهران، اصفهان و نجف‌آباد، نشان داد که ملت و خصوصا جوانان، چگونه قدردان سپاه پاسداران و خصوصا مدافعان حرم و شهداى مظلوم این‌راه نورانى هستند. بنابراین با این حمایت‌ها و پشتیبانى‌هاى ملت و دولت از سپاه، توطئه جدید آمریکایى‌ها علیه سپاه، فرجامى جز شکست و نتیجه عکس دادن ندارد.
هیچ قرارداد صلح و توافقى در جهان از آدم تا خاتم و از خاتم تا کنون، یک‌سویه اجرا نشده است مگر این‌که یک طرف ذلت و خوارى تسلیم را پذیرفته باشد. دولت و ملت ایران هیچ‌گاه زیر بار ذلت اجراى تعهدات یک‌سویه برجام‌ نمی‌روند.
یک وقتى شهید مطهرى در معنا و مفهوم صلح و کسانى‌که در توهّم صلح با دشمن غدّارى چون یزید به‌سر مى‌بردند، فرمود: «صلح غیر از تسلیم است. معناى صلح، همزیستى شرافتمندانه است. با همزیستى‌اى که از یک طرف‌ بی‌شرفى و تجاوزگرى است، صلح تحقق پیدا نمى‌کند. اگر دشمن به مال و ثروت و حریت و آزادى و آقایى ما چشم دوخته و می‌خواهد آن‌را از ما سلب کند، کسى نمى‌تواند بگوید ما نمى‌جنگیم و اهل صلح هستیم. این حرف مسخره است.» (ص 221 مجموعه آثار، جلد 20)

انتهای پیام/

R1010165/P1010110/S8,90,1128/CT4

کلیدواژه:

جمهورى اسلامى ایران | رژیم صهیونیستى | حمایت ها | ایران در منطقه | آمریکایى ها | آمریکا در قبال | نشان مى دهد | سپاه پاسداران | انقلاب اسلامى | ایالات متحده | جمهور آمریکا | تحریم هاى | جدید آمریکا | تحریم ها | مهم ترین | رئیس جمهور | علیه ایران | هسته اى | مى داند | مى توان | علیه سپاه | مى شود | کاخ سفید | غرب آسیا | اى ایران | laquo سپاه | هاى خود | بر اساس | نه تنها

درحاشیه حضور دختران در ورزشگاه‌ها /عکس تهرانی ها در کدام سالن ها آثار جشنواره فیلم فجر را ببینند ترکیب احتمالی پرسپولیس برابر گسترش فولاد بخش موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارای یک گروه فقهی است نیاز به نگرش نو در زنجیره مزرعه تا سفره list توافق تراکتورسازی با مربی ترکیه‌ای مرگ دردناک بازیگر زن در تصادف/ مرگ سه عضو دیگر خانواده +عکس سیستم تست میزان رطوبت روغن و گاز SF6 (نقطه شبنم) رکورد شکنی تریلر انیمیشن Incredibles 2 مسابقه اعجوبه ها هنرهای دیجیتال دستگاه اکوسالونت معرفی دستگاه آنالیز عنصری اجیلنت مدل 4210 MP-AES کی من رو به عنوان......قبول داره؟+ت آموزش کامل نرم افزار لاتکس یا زیپرشین-قسمت شانزدهم تکنیک زیبای ایجاد افکت نور در پاورپوینت باز هم ببخشید........ قضا و قدر: حل تست دین و زندگی کنکور انیمیشن بره ناقلا 2016 ::: فصل پنجم - قسمت 10 نحوه مطالعه دین و زندگی کنکور2 طلای ساخته سنگ دار - کیمیا نرم افزار حسابداری طلا میکس بسیار جدید و غمگین مهراب بنام قطار سلام سلامتی - درمان و پیش گیری از بیماری ها تخریب مسجد صاحب الزمان (حوض معجردار) قضا و قدر: تست مفاهیم دین و زندگی کنکور آموزش خرید و فعالسازی لایسنس nod32 پروژه افترافکت تیزر نمایش لوگو با نور LED استودیویی رسوایی سردبیر آمدنیوز در توهین به قوم عرب! ایهام تناسب-استادمنتظری02166028126 ایهام تناسب-استادمنتظری02166028126 ایهام تناسب-استادمنتظری02166028126 ایهام تناسب-استادمنتظری02166028126 ایهام تناسب-استادمنتظری02166028126 ایهام تناسب-استادمنتظری02166028126 ایهام تناسب-استادمنتظری02166028126 دوربین خودرو سیمکارتی مطابقت تست های 95قسمت اول دین و زندگی کنکور مبارزه شاهزاده تسو و سوسانو مصاحبه همایش تبریز دین و زندگی کنکور معرفی کانال: T.H_CLUB تی اچ کلاب خلاصه بازی گنگام 0-2 لیون لوتی عروس سرای پرنسس سعادت آباد لب خونی لیتو رونمایی از موتورسیکلت موتوجی پی دوکاتی ۲۰۱۸ توضیحات من مبارزه فرمانده جومونگ و یارانش با سرباز بویو پرینتر سه بعدی دلتا نقد و بررسی بازی کافه گیم | کافه ای به شیرینی خاطرات پله برقی برای ماشین ها! خلاصه بازی اتلتیکومادرید 1-2 سویا (HD) قسمت ششم استاد و کیا قضا و قدر دین و زندگی کنکور عارف مهرزاد - خوانندگی واکنش آلیاژ سدیم پتاسیم با بخار آمونیاک استاد باقری داش بهداش -قسمت نهم - بهداشت دهان و دندان باربی واقعا جای شرم داره building model ماکت آسیاب آبی گلیچ خروج از ساختمان در تایم درون Rainbow Six Siege! آموزش کار عملی با یونولیت 1 - سعید نادمی 09159101002 معرفی شرکت Ofil Systems کشور آمریکا اکواستریا گرلز دوبله فارسی ویدئو مخصوص اختتامیه الکام استارز ٩٦ چگونه ماکت هواپیما بسازیم ویدیو شماره ۱ جالبه واقعا مواظب کودکان باشید محمدرضا گلزار و بازیگر لبنانی در پشت صحنه ساخت ایران2 دوبله جدیدم(كیفتش افتضاح شد) آشنایی با محتوای سطح یک تیلا (1) سراب هرسین در شهرستان هرسین استان کرمانشاه عروس سرای پرنسس سعادت آباد شناسایی نفتکش سانچی در عمق 115 متری دریا پنج فیلم واقعی ترسناک ضبط شده توسط دوربین مدار بسته تولد خواهر گلم شیرین و فرهاد داوود گودرزی مسیح و آرش ای پی - زدی پر Masih & Arash Ap - Zadi Par صدای عالیه فیلم اتک زدن در کلش رویال چگونه ماکت هواپیما بسازیم ویدیو شماره ۴ گلایه های تلخ همسر سرمهندس نفتکش ایرانی تیزر معرفی شرکت مهندسی نرم افزار ساراتی THIS SPEECH WILL CHANGE YOU | گروه چشم انداز نو DON'T QUIT - Study Motivation | گروه چشم انداز نو People will either INSPIRE you or DRAIN youچشم انداز نو CHANGE THE WORLD | گروه چشم انداز نو مطابقت تست های قسمت دوم دین و زندگی کنکور این کیه GROW THROUGH IT | گروه چشم انداز نو تقدیم به فرشته ی زمینی❤️بیتا❤️اشلین الا❤️ معاد شناسی : دنیا دین و زندگی کنکور (هیچ است) ویدئویی بامزه و هیجان انگیز ساندبار ال جی روستای ملحمدره در شهرستان اسد آباد استان همدان خلاصه بازی گنگام - لیون HD وحشتناک ترین تصادفی که هر دو تن جان سالم به در بردند؟ معاد شناسی : جمعبندی دین و زندگی کنکور جمعبندی معاد شناسی و تست دین و زندگی کنکور اینترو- لوگو- شرکت مهندسی نرم افزار ساراتی چگونه ماکت هواپیما بسازیم ویدیو شماره ۲ چگونه ماکت هواپیما بسازیم ویدیو شماره ۳ دستگاهی که میتواند PCB طراحی کند !! ساخت وسایل زیبا برای باربی وقتی فوتبال تموم شد گزارشگر جلو منا گرفت از من سوال پرسید دابسمش مهران مدیری حسی راننده جریمه شده وسط خیابون خوابیده میش بال ساخت خودم میکس کره ای بسیار زیبا دانلود اهنگ بارسلونا با گیتار Barcelona Nights تریلر بازی Exist Archive: The Other Side of the Sky آموزش زبان انگلیسی - چطور مثل یک بومی امریکایی تلفظ کنیم راهکش کبوتران جهانگیری کلیپ مسخره کردن داعش پاسخ مستند به فیلم پذیرش استعفای منتظری در مجلس خبرگان مراسم وداع با دریانوردان کشتی سانچی در بندرانزلی چگونه ماکت هواپیما بسازیم ویدیو شماره ۵ ماجرای شنیدنی عنایت امـام زمـان عج به پیرزن آلمانی استاد عـالـی علی و سلین (یادت نمیاد... فیلم ماکت کامیون نماطنز | دعوای پرویز پرستویی در مارمولک میکسی زیبا و محشر از جکی فراست(من)ساخت bita ella تریلر دیگربازی Exist Archive: The Other Side of the Sky Nothing Good Will Come If You Quit | گروه چشم انداز نو آموزش استفاده از رنگ های اکرلیک آکان ، بخش یکم تقلیدصدای فوق العاده ، ببینید عالیه!!! و باز هم دشت نور و معرفی این مجموعه توسط محمدرضا گلزار سخنرانی بسیار زیبای استادرائفی پور معاد شناسی : مرگ و برزخ دین و زندگی کنکور آموزش معاد شناسی دین و زندگی کنکور Find Yourself | گروه چشم انداز نو سرعت در فاکتور زدن. قسمت دوم - کیمیا برنامه حسابداری طلا فروشی نماطنز | پرچم دشمن شرت ماست! این یه پیام سیاسیه! سرعت در فاکتور زدن. قسمت دوم- کیمیا برنامه حسابداری طلا فروشی گفتگوی منصور ضابطیان با حسین رفیعی . بخش سوم آبشده با عیار پایین تر در کیمیا نرم افزار حسابداری طلا برای دوستی ها محدودیتی وجود نداره،به سمت هم دیگه بریم حکیم بن طفیل بسیار دیدنی مرشد مجتبی حسن بیگی سیرجان95 خلاصه بازی اتلتیکو مادرید 1-2 سویا از اونور دنیا باز نامه رسیده_دابسمش فوق العاده محسن روستای پالنگان در شهرستان کامیاران استان کردستان دکلمه بسیـار زیبای محمدرضا ژاله از اونور دنیا باز نامه رسیده_دابسمش فوق العاده محسن دکلمه بسیـار زیبای محمدرضا ژاله طنز خندوانه: فروختن هدیه پدر توسط جناب خان _خنده دار تبلیغ عجیب ایکیا ; تست بارداری!! چرا در سرور ایرانی Megaheroes بازی کنیم ؟ (SlimeFun) Keep Going | گروه چشم انداز نو تقدیم به تمام مادرهای دوست داشتنی آموزش مبحث نماز و روزه با تصویرسازی بی نظیر یوسفیانپور خبر مهم برای کسایی که داخل مسابقه ی بهترین باربی سال 2018 شرکت کردن بازدید شاهنشاه آریامهر همراه با شهبانو ایران از برج های بزرگ تهران حل تست مبحث هدایت دین و زندگی کنکور آموزش کامل نرم افزار لاتکس یا زیپرشین-قسمت چهارم کارت ویزیت خاص فلزی طلایی گنجینه گرافیک کبوتر پشدار آتش سوزی کشتی سانجی Why Did You Give Up | گروه چشم انداز نو میکس بسیار غمگین سلام بمبئی با آهنگ خاطره انگیز انسان ساخت بشر، با اندامها و خون آزمایشگاهی ساخته شد آموزش درست کردن پاندا با خمیر روش ساده از بین یردن حباب رزین اپوکسی کارت ویزیت خاص فلزی طلایی و نقره ای گنجینه گرافیک تریلر گیم پلی جدید God of War 2017 مقدمه ها و اندیشه تحقیق ها1دین و زندگی کنکور قهرمانان خوب در فیلم بد:سکانسی از فیلم لیگ عدالت Justic Don't Ask For Permission To Be Great| گروه چشم انداز نو به حقوق حیوانات احترام بگذاریم! کاربرد لیزر در دندانپزشکی،دکتر علی حیدری متخص ارتودنسی بررسی ویدیویی هواوی میت 10 لایت - گجت نیوز آموزش درست کردن ساعت شنی خیلی قشنگ ❤ ❤ آخر و عاقبت آقای شاخ | INFINITE Scheherazade lives on in Tehran - علی اتحاد - گاردین خلاصه بازی: اتلتیکومادرید 1-2 سویا آموزش ایجاد واترمارک به وسیله ایجاد الگوی پترن درفتوشاپ هدف گیری حرفه ای و دیدنی بنزما در تمرینات رئال مادرید نمایشگاه ماشین آلات راه سازی، معدنی و خودروهای دیزلی با این پوشیدنی کنترل شخصیت های رایانه‌ای را به دست بگیرید انجام پروژه های متلب (MATLAB) سامانه ثبت سفارش خودرو برای نمایندگان غیر رسمی از دوشنب آموزش MarkDown محسن ایزی رضا عطاران مدیریت فایل ها در Python آهنگ هوروش بند به نام لیلی بی عشق انباکس. جدید پک پولوم gtav بی شک آتش و آوار قوی تر از دعاهای ما بود... سانچی. زلزله کرمانشاه. پلاسکو. آتش کات سین های رزیدنت اویل زیرو-بخش پنجم و پایانی-با زیر.. چوب زیر بغل با طراحی جدیدی عرضه می شود طراحی ناخن با طرح چوب || طراحی ناخن متین My nails care routine || Nails By Matin || مراقبت از ناخن طبیعی || طراحی ناخ متین آموزش رنگ کاری چوب با رنگ های ازمو آلمان آهنگ مسیح و آرش به نام زدی پر آموزش مبحث هدایت دین و زندگی کنکور ترمیم و رنگ کاری دکینگ ترمو وود با رنگ های ازمو آلمان دستگاه فلت میکس هندی فوق العاده غمگین(فول اچ دی) سرود هواداران لیورپول برای محمد صلاح تریلر کارتون Coco 2017 روش صحیح استفاده از ضدبخار شیشه فروش ویژه سررسید ۹۷ جمعبندی و من آیاته 2دین و زندگی کنکور آواز - یونس راعی 7 تا از جنایات افغانی ها در ایران توپ ضد استرس من اوکیا اولین ادیت من (خودم ) حل تست هدایت دین و زندگی کنکور 8) 504 واژه دکتر کیمیا - معرفی روش یادافزا - واژۀ Soar کجای راه را اشتباه رفتیم؟! آهنگ میلاد بابایی به نام اشتباه بود جهان به اعتبار خنده «تو» زیباست مینیاتوری دستگاه چلنیوم میکس کره ای ♡♡♡♡♡♡ رتبه بندی چهره زیبای بانوان گیم گذاشتن تبلیغات در وردپرس با افزونه Insert Post Ads گلهای روبینیو در رئال مادرید از فصل 2005 تا 2008 ما گله مندیم؛ اما...! ایجاد پاپ آپ در وردپرس به صورت تبلیغاتی ستم تاریخی محمدامین،فیلم ری را رول فرمینگ ریل برق.رول فرمینگ ریل.دستگاه رول فرمینگ.ریل برق شکار سگ توسط مار عظیم و بزرگ! رضا سعیدی - اعجوبه ۹۶ - خوانندگی #حکومت Hoorosh Band - Top 3 Songs (سه آهنگ برتر ماه ژانویه از گروه هورش) ایمان طاهرزاده _ نرو برگرد نتیجه مسابقه نقاشى انیمه بررسی و کاربرد صحنه ، اسلاید و لایه ها در استوری لاین تعزیه حر اربعین ۹۶ روستای چقاسیاه بیا فیلمو ببین بیا تو پیجم نگاه کن مشتی فالور ضرر نداره مدیریت تبلیغات در وردپرس با افزونه Meks Easy Ads Widget غسل در آب صفر درجه برگرد سَروین بنی آدم(پدرام افق)(بازخوانی_اجرای زنده)(persian rock) میشه یکی اینو زیرنویس کنه؟توضیحات مهم تریلر بازی موبایل فوتبالیست ها Captain Tsubasa دوچرخه استریدا 1 خلاصه فوتبال اتلتیکو مادرید 1-2 سویا ادیت پونی من کی زبان ترکی بلده؟ تریلر فصل دوم Game of Thrones استوری محمدرضا گلزار پشت صحنه ساخت ایران دو (3) اعجوبه خوانندگی۹۶گنبدکاووس پادشاه آفرود کامیون 8X8 روسی تاترا 4 دیفرانسیل هوش ازدحامی استوری محمدرضا گلزار پشت صحنه ساخت ایران دو (2) هک تلگرام شدنی است؟ بررسی امنیت تلگرام تیم مشاوره ای رتبه برتر حرف آخر www.harfeakhar.co تیم مشاوره ای رتبه برتر حرف آخر www.harfeakhar.co تیم مشاوره ای رتبه برتر حرف آخر جلسه انگیزه دادن به دانش آموز استوری محمدرضا گلزار پشت صحنه ساخت ایران دو (1) سوژه (1) تقلب کار... چک برگشتی در کیمیا نرم افزار حسابداری طلا اموزش اسلایم ( بدون چسب چوب و بوراکس) اهدا اعضا بدن یک جوان پارس آبادی به 5 بیمار نیازمند عضو فوری ؛ طرح عملیاتی کردن سند ۲۰۳۰ توسط عروسک های موجود در بازار استار علیه نیروهای شیطانی - فصل دوم.قسمت 7و8 (زیرنویس) قهوه تلخ باباشاه و بابااتی آموزش جامع وردپرس قسمت 5 STOP WASTING TIME | گروه چشم انداز نو مشاوره و برنامه ریزی کنکور 32 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 33 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 34 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 35 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 36 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 37 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 38 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 39 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 40 تقدیم به اولین و واقعی ترین جک فراست فقط من و نیکی نینا تامبل هستیم❤️ اراده ی اکثر جوانان امروزی آموزش جامع وردپرس قسمت 6 مسی پنالتی مقابل اسپانیول را از دست داد STOP WASTING TIME - Part 2 | گروه چشم انداز نو قدرت واقعی subzero در mortal combat XL بررسی پژو 508 GT بررسی تویوتا لندکروز 2018 اتحاد اسلامی استون مارتین ونتیج 2018 | Aston Martin Vantage 2018 مقایسه سرعت سامسونگ گلکسی نوت 8 با گوگل پیکسل 2 ایکس ال رینگ نگهدارنده کوپلینگ دینام کولر.رینگ کوپلینگ کولر.رینگ.رینگ کوپلینگ موسیقی اصیل -آهنگ زمستون - خواننده علی سیار مصرف باتری آیفون 10 و گلکسی نوت 8 و هواوی میت 10 و ... اتوکد 2017 دوبله ی من و دختر خاله ام از رینبوراکس واکنش دیدنی دختران غیرمسلمان به حجاب فانی میت سایت تبلیغات رایگان تاپیش چک ویر میکس بسیار غمگین مهراب بنام گلایل 3 حمله و شکار برتر از شیر (حمله شیر به گورخر) زوم با دوربین sx60-2 شاخ اینستاگرام و تلگرام محسن ایزی (ایز محسن ) تبدیل اسلایم ساده به پفکی 9 راهکار عملی سئو گیم با شما(۱) اگر قرار بود ایرانی نباشی،دوست داشتی اهل کدوم کشور باشی میکس بسیار غمگین سلام بمبئی با آهنگ بسیار غمگین ایمان طاهرزاده_تورو ندارم کامیار در یک قاب طالع بینی به سبک خوانندگان تازه درست کردم اسلایم های چندکیلویی خلاصه بازی گنگام 0-2 لیون اسلایم پفکی تک چرخ بسیار زیبا با هنگ مرغوب كلیپ كامل امیرعباس گلاب - چونه درس دهم: بازبینی و نهایی سازی اسلایم فول کاراملی حربن ریاحی بسیار دیدنی حسینیه جوی آباداصفهان 96 رکن اصلی ازدواج شاد و خشنود _دکتر مریم اسبقی اسلایم بستنی مشاوره و برنامه ریزی کنکور 41 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 42 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 43 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 44 درس یازدهم: جمع بندی و خروجی گیری مشاوره و برنامه ریزی کنکور 45 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 46 کلیات تولید محتوای الکترونیکی مشاوره و برنامه ریزی کنکور 47 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 48 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 49 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 50 اسلایم طرح بستنی موبایلی میکس بسیار عالی با صدای یاس وایت برد ویزتوت در ساخت ویدئو درسی اسلایم دونه برفی سوژههههه سوژهههههه اسلایم لرزونک خلاصه بازی والنسیا 2-1 آلاوز 100 گل تئو والکات برای آرسنال اولین مصاحبه تئو والکات در اورتون امضا قرارداد تئو والکات با اورتون فیل سفید اعتراض سیاسی با طعم گیلاس؛ «ما گله مندیم؛ اما...!» انواع مدل های فهرست مطالب معرفی و نصب استوری لاین جایگاه پیام رسان های داخلی در فضای مجازی کشور کاچی کلیپ به سلامتی همه دنبال کننده هام مراسم دورهمی ستاره های«ساخت ایران٢» باحضور محمدرضاگلزار مسابقه استعداد یابی هیجان انگیز ایجاد و تغییر سایز اسلاید در نرم افزار استوری لاین مبارزه سخت زرافه ها چای شیرین - قسمت هشتم بهترین گل های رئال مادرید در کوپا دل ری تنظیمات بخش صفحه نمایش در استوری لاین طراحی اپلیکیشن موبایل با html , css در 2 ساعت بالای سر پسر حر بسیار دیدنی حسینیه جوی آباداصفهان 96 دابسمش علی صادقی سریال سه درچهارغلام فان دکتر مجتبی پیرزاد انتقاد بحق میترا حجار به خرید ماهی قرمز در شب عید استار علیه نیروهای شیطانی - فصل دوم.قسمت 9و10 (زیرنویس) رول فرمینگ پایه زیگما.رول فرمینگ پایه نبردبام.دستگاه رول فرمینگ تولید پاله نبردب مشاوره و برنامه ریزی کنکور 51 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 52 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 53 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 54 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 55 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 56 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 57 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 58 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 59 مشاوره و برنامه ریزی کنکور 60 پلیس روانیِ آمریکایی مستند دوم شخص /قسمت ششم"انقلاب در پادگان" كمدی استعمار! راتینا تاجیانی-اعجوبه 96- بازیگری گلزنی نیمار به دیژون با سبک دریبل های مسی از وسط زمین طراحی ناخن۱..توضیحات مهمه..مخصوصا اورافترهایا آموزش حرکات چوب و شمشیر حرف زدن نوزاد سه ماهه بهینه سازی شبکه عصبی با الگوریتم تبرید تدریجی مستند اسرار مترو لندن با دوبله فارسی خنده عجیب پسربچه بامزه مستند باله 422 با دوبله فارسی مستند سال میلیون با دوبله فارسی - قسمت 4 تمرینات شمشیر سامورایی کاتانا خلاصه بازی اسپانیول 1-0 بارسلونا(با گزارش مزدک میرزایی) قرائت استادعبدالباسط*آیات31تا36 سوره نبأ* تاریخ انتشار بازی کامپیوتری Final Fantasy XV مشخص شد وایت برد ویزتوت در ساخت ویدئو درسی 1 محمد نیکخو زَد به لشکر حیدر کرار مناجات با حضرت حق با نوای حاج محمدرضا طاهری ترامپ در کاخ سفید خطاب به خبرنگار سی ان ان: برو بیرون برنامه نوآوران با موضوع محیط زیست با حضور محمد قدیانی طراحی اولیه قالب صفحه در پاورپوینت مداحی با نی (مراسمات بهشت زهرا ) هنر رزمی آیکیدو مستند گردشگری "بی نهایت" - عرفان فكری شوخی کردن بانی(باصمر) پشت صحنه سریال در حاشیه پرتاب اشیا به سمت سیلسن در بازی مقابل اسپانیول اجرای اهنگ the shortest straw توسط متالیکا در بیرمنگام کودک آزاری با روشی نوین در اندونزی کلیپ شاد وقشنگ حمیدرضا جدیری بازیگری تسخیر با فنون رزمی ♪ موزیک فوق العاده زیبا ♪ شنیدنی ♪ ♫ آهنگ بسیـار زیبا و غمگین از محسن چاوشی ♪ ♫ آهنگ بسیـار زیبا و غمگین از محسن چاوشی ♪ ♫ خلاصه بازی اسپانیول 1-0 بارسلونا بهترین مدل گوشی ایفون 7 پلاس طرح اصلی داخل بازار ایران عاقبت نبستن کمربند ایمنی (18+) سر راه گیری حر وعباس (ع)شکراله حسینیه روستای سیان 96 باگ فقط این بقیه اش سوسول بازیه تکنولوژی های آینده ایجاد دکمه ها با شکل های گوناگون در اندروید نصب و راه اندازی موتوربازیسازی یونیتی رهبرانقلاب: همه بدانند ما آمریکا را زمین گیر خواهیم کرد این کلیپ فوق العاده وحشتناکه _از من گفتن تریلر اکواستریا۶(دوستی فراموش شده:زیرنویس فارسی)توضیحات خلاصه فوتبال اسپانیول ۱-۰ بارسلونا عظمت رونالدینیو در زمین فوتبال نبرد وحشتناک مار پیتون و تمساح خلاصه بازی پاری سن ژرمن 8-0 دیژون در برنامه ثریا:ما صنعت خودرو سازیمان را به فرانسه دادیم پلک پتس - بلاند بگ*شانسی*فصل1 حل سؤال اول درس كنترل خطی سال 95 آیت الله بهجت که بود؟ دختر خوش صدا:۴ حضور میثم مطیعی در چادر زلزله زدگان كوهبنانی مجلس عوام بریتانیا از نزدیک - قسمت 1 حركات موزون پلیس هندی خلاصه بازی پاری سن ژرمن 8-0 دیژون؛ آتش بازی نیمار (HD) یکی از زیباترین و احساسی ترین سرود کوردی/ عماد رضا Nintendo Labo روشی تازه برای بازی با سوییچ اخباراستان مرکزی 1396/10/27 اجاره خانه شبانه در همدان|آپارتمان مبله در همدان وایت برد ویزتوت در ساخت ویدئو درسی 2 خلاصه بازی اسپانیول - بارسلونا HD طالع بینی به سبک بازیگران مرد ترکی راننده ناشی زن هندی را له کرد (18+) پنالتی از دست رفته مسی در دیدار مقابل اسپانیول آهنگ زیبای آمده نوروز بر ایران زمین ⭕️واکنش مجری تلویزیون درباره پراید خواستگاری و پاسخ های جالب مردم درباره ی ازدواج شهادت عباس (ع)بسیاردیدنی حسینیه روستای سیان 96 کشتن وحشتناک اسب با گلوله ‍ ⭕️آیا تا بحال با ربات پلیس در دبی برخورد داشته اید⁉️ دورهمی | احضاریه دادگاه برای قیمت سقوط مرگبار و احمقانه مرد جوان دابسمش علی صادقی سریال سه درچهارغلام فان ⭕️نیسان 2018Leaf لگو.دان در جستجوی برادران فصل1قسمت1 گرفتن جایزه در ایران دورهمی | اولین حقوق قیمت بعد از 4 ماه صحبت علیرضا فیضی با دولت ایران اخباراستان مرکزی 1396/10/23 مستند مردان کایاک ران با دوبله فارسی آشنایی با Class در C++ مبارزه و تمرین زنان در آیکیدو مسئولیت پذیری قیمت در برابر شمسی گربه ملوس و عشق حموم و آب تمرینات کونگ فو در فضای باز توسط همراه مهدی رضی غمگین ⭕️معرفی هیوندای سوناتا 2018 خلاصه بازی پاری سن ژرمن 8-0 دیژون مدل موی زیبا و آسان سری جدید ماشین اتش نشانی گل تساوی نوریچ به چلسی HD گردش عجیب و باحال سگ و میمون قسمت ۴۰ رام کنندگان دیجیمون با زیر نویس فارسی دانلود رایگان فیلم سینمایی زرد کامل دابسمش مهراب به نام ولت کرد با هنرمندی حسین و حسن زره پوشی حارث ملاحسینی حسینیه روستای سیان 96 رابط کاربری نرم افزار Maya بازم معرفت داشت حسابداری طلا - اجرت ساخت طلا و درصد خلاصه بازی پاریسن ژرمن - دیژون HD لامبورگینى هوراكان روكش شده با سنگ سواروسكى تمرینات دفاع شخصی و ویژه پلیس مکزیک فی اجرت در تکفروشی - کیمیا نرم افزار حسابداری طلا آهنگ کُشتَمِش از علیاک نشست اسکلت های بیرونی ابراهیم تاتلیس - آنام (مادرم) Ibrahim Tatlises - Anam انحرافات جنسی در آخر الزمان علی رضا پور مسعود کولرگازی اجنرال 18000 کم مصرف DC اینورتر مدل ASG-S18LFC کشته شدن دختربچه 9 ساله تایلندی توسط مار کبری روش تهیه نسخۀ پشتیبان در کیمیا نرم افزار حسابداری طلا Mohammad Gamer کاری از GTA V آوای کیمیا و نرم افزار حسابداری طلا انیمیشن درسی ریاضی گجت هشدار باد تایر شستشوی کاتالیست تعمیرگاه بختیاری سونگ ایل گوک و جانگ هوا در دوبله عربی امپراطور دریا هشدار اعتبار در کیمیا نرم افزار حسابداری طلا عَــلیــاك «کشتمش» تبلیغ جالب تویوتا خانمی كه ماشینش خراب شده نبرد دیدنی بین شیر درنده و ببر بردان ماردینی - امان امان Berdan Mardini - Aman Aman گل های بازی پاری سن ژرمن 8 – 0 دیژون قصیدة " حلم عریس " | محمد الأمیری | قناة أهوازنا الفضائیة پیام رسان در کیمیا نرم افزار حسابداری طلا نمایش طنز/ سرآشپز بزرگ سوال : ............. راز سفر با صدای پیام بخشعلی دوربین خودرو هوشمند اخباراستان مرکزی 1396/10/22 09195912100 چگونه با نقشه های گنج کار می کنند؟ شعر حیا از پروانه نجاتی اموزش برای برادر انیسا شوخی های مدرسه ای :)) 8- Layout in PowerPoint طرح ها در پاورپوینت خلاصه بازی چلسی 1-1 نوریچ (پنالتی 5-3) HD Masih & Arash AP - Top 3 Songs (سه آهنگ برتر ماه ژانویه از مسیح و آرش ای پی) طنز فوتبالی 90 زیرساخت های کشور بردان ماردینی - عشقم Berdan Mardini - Aşkım تصادف نجات کودک بازیگوش از یک سقوط مرگبار خلاصه بازی اسپانیول ۱-۰ بارسلونا اشوان - تولد لگو جدیدم کانسپت گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس انتقاد تند و جنجالی آیت الله ها در ایران از صحبتهای جنجالی روحانی در خصوص قابل نقد بودن رهبر موقت هشدار یک نماینده مجلس به نارضایتی گسترده مردم از حکومت و احتمال بروز ناآرامی های جدید راننده ناشی و دختربچه جان سخت! باربی جدیدم طنز فوتبالی نود شادابیان خلاصه بازی: اسپانیول 1-0 بارسلونا امراه - صبر (زیرنویس فارسی) Emrah - Sabir داببسمش حسن و حسین به نام الی الا داببسمش حسن و حسین به نام شیشه اموزش ساخت ایمیل توضیحات مهم دابسمش گزارشگری حسن و حسین سرعت یوز پلنگ در شکار گوزن به 90 کیلومتر بر ساعت رسید قهرمان همیشگی؛تلفیقی نو (Spider-Man) اموزش حرکات بدنسازی دوربین آینه ای دنده عقب هارپ چیست و ارتباط آن با زلزله های اخیر ایران اگر برنامه امروز حالا خورشید را ندیدید، این چند دقیقه را از دست ندهید 10 فیلم که قبل مردن باید حتما ببینیم اشک‌های بی‌پایان بازیگر «دورهمی» در برنامه زنده تلویزیون معرفی یک تکنیک عالی مدیریت زمان توییت نما - 27 دی 96 - نواب صفوی مهندس حسین پور معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی گفتگو با فردین خلعتبری قسمت 2 اعجوبه ها 96-بازیگری-رضا آقاجری خلاصه بازی: پاری سن ژرمن 8-0 دیژون کنسرت زیبای ماکان بند عید 97 در اروپا کانال آب که از سراب گاماسیاب سرچشمه میگیره در شهرستان نهاوند استان همدان کنسرت زیبای ماکان بند عید 97 در اروپا سریال بازی آخر قسمت دهم سریال امپراطور بادها | قسمت 14 خلاصه بازی اسپانیول 1-0 بارسلونا ( 27 دی 96 ) ایمان شمس هاكان پكر Hakan Peker - Aşkimiz Göze Mi Geldi گفتگو با فردین خلعتبری قسمت 3 مصطفی دهقان مرحله نیمه نهایی عبدالباسط خوانمسابقه إسرا اخباراستان مرکزی 1396/10/21 عالى دابسمش باحال از فیلم نهنگ عنبر دلیل و ریشه بیماری ها در طب سوزنی رفتارهای عجیب بعضی از سران غربی در سال 2017 تلاوت ترتیل سوره مبارکه انشقاق با صدای استاد فروغی TROY THE ODYSSEY 2017 تریلر فیلم تاریخی حماسی حمله ناگهانی یک شیر و ببر به یک اسب در سیرکی در چین گفتگو با فردین خلعتبری قسمت 5 هاكان پكر Hakan Peker - Taş Gibi مقایسه ظاهری و تست خودکار شیائومی وایت و گولد اسلایم شب نما میکس فیلم Blade Runner (بلید رانر) مستند سرنوشت در فضا با دوبله فارسی اسلایم نوری ابی شفاف گفتگو با فردین خلعتبری قسمت 7 خلاصه فوتبال چلسی ۱- ۱ نوریچ سیتی ( پنالتی 5-3 ) اموزش اسلایم موزیک ویدئو مهدی شکوهی به نام یکی بود یکی نبود اعجوبه های ۹۶_بخش بازیگری _سید محمد امین حسینی الست کنسرت زیبا از ماکان بند _ یه لحظه نگام کن♪ ♫ اجرای ترکی قشقایی باصدای اسماعیل خیراتی خلیل سزای Halil Sezai - İsyan میکس فیلم Brotherhood of Blades 2 (شمشیر برادران) زرنگ ترین بچه ی جهان ایرانیه تازه اونم روستایی سخنرانی رییس جمهور و سوال پرسش مهر هنرنمایی خطرناک با دوچرخه در ارتفاع 2 هزار متری ماهان سیر سام تور های ارزان خارجی و اروپایی | تبلیغ KLM لذت ببرید از بقایی بی لذت! (Days Gone) کارافرینی چیست و کمبود ان در ایران مقایسه 2019 Tesla Roadster با 2019 BMW i8 Roadster انیمیشن فوق العاده زیبای جویندگان طلا آهنگ زیبایNavid zardi خواننده معروف کرد انیمیشن زیبای پرندگان خشمگین گفتگوی یلدایی با شقایق دهقان و بیژن بنفشه خواه اخبار خودرو - تست مانور ناگهانی - فولکس پولو اخباراستان مرکزی 1396/10/20 بررسی اسپیکر بلوتوثی ضد آب Creative MUVO 2 مجید نصیری کلیپ تصویری آهنگ شادوفوق العاده زیبای نورانه نمازمیت برپیکرسیدمحمدباقرعلوی(ره) خلیل سزای Halil Sezai - Garip اسلایم سوپ^ - ^ انیمیشن جذاب ماشا و میشا با دوبله فارسی 1 کارهای شگفت انگیز طب سوزنی یک اسلایم درحدمرگ زیبا شباب الاهواز-ملاشیه شباب الملاشیه زمینه ساز ظهور باشیم... معرفی پرینت غیر مستقیم فلز دوبله و ترجمه از انجیکو فیلم سه بعدیPirates of the Caribbean Dead Men Tell 2017 چشمه باباگرگر در شهرستان استان کردستان ایرانم تسلیت دوباره خلاصه بازی: چلسی (5) 1-1 (3) نوریچ سیتی یالین - ظالم Yalın – Zalim انیمیشن جذاب ماشا و میشا با دوبله فارسی 2 خلاصه بازی چلسی - نوریچ HD محسن لرستانی "شهر غم" موزیک ویدیو ترکی sevil & senvic به نام Delicesine از جن چه می دانید؟ انیمیشن جذاب ماشا و میشا با دوبله فارسی 3 آموزش آشپزی-آش پنیر رپ تركی - جزا CEZA - Hiç Yok Deme Hit Çok تزئین کیک سخی جهانگیر لاله ازادم سوتی کلامی در فیلم سلام بمبئی پخت کیک وانیلی خانگی به روش خیلی ساده آموزش آشپزی-نان شکم پر ظهور یا سقوط جلسه 7 آنباکسینگ و تست لامپ LED هوشمند شیائومی نوار مغناطیسی-شارژ بی سیم همه مدل گوشی انیمیشن جذاب ماشا و میشا با دوبله فارسی 4 نقشه مدارفرمان آهنگ جدید فناف!!! حمله موشکی هواپیماهای امریکایی به کشتی سانجی ؟؟؟ داوود گل اوغلو Davut Güloğlu - Yaralı Kalbim بازی تبدیل شوندگان-گیم پلی دوم :)) اهنگ بیس دار CVRTOON - Kobra ( Oriental Trap Music ) کلیپ میلان به بهانه تولد 20 سالگی لوکاتلی انیمیشن جذاب ماشا و میشا با دوبله فارسی 5 آیکیدو ورزش بانوان مجید نصیری کلیپ تصویری آهنگ شاد و زیبای آذری پریشانام اخباراستان مرکزی 1396/10/19 حملات توپخانه ای ارتش سوریه به تروریستها در جنوب حلب اهنگ بیس دارSerhat Durmus - Minnet Eylemem ( چنگیز كورت اوغلو Cengiz Kurtoğlu - Hain Geceler تصاویر هوایی از ارتفاع تل شهید و مناطق آزاد شده در حلب زنجیر زنی با صدای مهدی وفایی نژاد_هییت تویه درواریها مشهد بازی فیلم 1 مصطفی جهانفرمرحله نیمه نهایی عبدالباسط خوانمسابقه إسراء کلیپ تصویری آهنگ شادو زیبای آذری وفارسی جیران هارالیسان اعزام نیروهای جدید سوری به جبهه مشتعل ادلب میخواد با دوس دخترش صحبت کنه گریل ذغالی جاسپر حمله تروریست ها به روستای سلومیه در جنوب شرقی ادلب جوشكون صاباح Coşkun Sabah - Hayatımın Kadınısın حملات ارتش سوریه به النصره در فرودگاه نظامی ابوضهور بهترین مرد محمد ابراهیمی.الیاس ملاح کنگی.خالدراهبر-لنج بیوه زن سکانس تماشایی و خنده دار فیلم گشت ارشاد2-مراسم تدفین تست خطای کیلومترپژو405مدل91دوگانه درسرعت بالا وانتونز بردان ماردینی Berdan Mardini - Sen Varya Sen دسر شکلاتی بن بن اخباراستان مرکزی 1396/10/18 اهنگ بیس دار( Best Turkish Trap Music ) | Türkçe Müzik طنز خاص و بینهایت زیبای قیمت در دورهمی سری جدید قسمت 4 آموزش مدل موی مردانه پرش بلند گربه وحشی برای شکار خفاش استندآپ کمدی ها و طنز خاص مهران مدیری دورهمی جدیدقسمت12 عماد طالب زاده-موزیک ویدیو با عنوان نامحدود استندآپ کمدی ها و طنز خاص مهران مدیری دورهمی جدیدقسمت13 ایده های شگفت انگیز _ ایده های درخشان قسمت دو خلاصه بازی چلسی ۱(۵) - (۳)۱ نوریچ فرش حسینیه بیجار در استان کردستان آموزش آرایش دیدنی چشم و گونه آموزش آرایش چتری مو آموزش آرایش تخصصی چشم آرایش سریع برای بعد از حمام َآرایش ساده صورت آرایش زیبای صورت آرایش زیبا و دلنشین آرایش دخترانه چشم آرایش چشم و گونه آرایش چشم نواز دخترانه چشم موسیقی آمریکایی به روایت فوفایترز با دوبله فارسی- قسمت5 آرایش ابرو-ابروی مصنوعی خنده دارترین های مردهزارچهره ته ته ته خنده قسمت 1 (جناب دکتر جنازه ندیده) شهروز پاک یاری-موزیک ویدیو با عنوان فکر بی پایان آموزش شنیون (مدل مو)عروس فیلم سه بعدی Sharknado 5 Global Swarming 2017 سیدامیرغفاری نان وافل بستنی کاسه ای خنده دارترین های مردهزارچهره ته ته ته خنده قسمت دوم گیم پلی بازی The Order 1886 سکانسی تکان دهنده در سریال طنز قهوه تلخ آموزش آرایش لب ها- (مداد،رژمایع،اکلیل نقره ای) آموزش ته چین بدون فر به سبک کته بابک نهرین - صمد و ممد - گوشه ای از طنز اخراجیها 5 حرکت تا رسیدن به سیکس پک اپدیت جدید بازی Fortnite زنجیر زنی حماسی هیئت تویه درواریهای ساری با مداحی کربلایی مهدی وفایی نژاد شور زن انواع قلم موی (براش)آرایشی-کاربردها و روش تمیز کردن اخباراستان مرکزی 1396/10/17 بیت کوین رایگان ...سایت فوق العاده آموزش خلال سیب زمینی تنوری طبخ شمیم موتور شیطون، جلوبندی کلافه! علی صادقی ماشین ها به هوای پاک نیاز دارند-Cars need clean air آموزش آرایش ناخن-ترفند رنگ لاک کهکشانی عضویت در گروه دوبلاژ!!!!! ماسک صورت عروس آموزش شنیون (مدل مو)-کوتاه کردن چتری جلوی مو اپدیت جدید بازی Assassin's Creed Origins کلیپ بشدت خنده دار مهران غفوریان در نقش یک پیرزن لوچ خیلی مامانی آخرین بازی کریستیانو رونالدو آرایش چشم-خط چشمی دوم انیمیشن، رقابت بین مدرسه هیولاها و مدرسه فناف کلیپ طنز از علی صادقی در خواستگاری دختر خیابان انقلاب کلیپ بسیار خنده دار علی صادقی مجموعه سه در چهار Rainbow Six Siege Ranked Match گیم پلی | Part 21 آخر خنده ایبو شوو 1997 اخباراستان مرکزی 1396/10/16 پر هیجان ترین و خنده دار ترین برنامه ی حسن ریوندی 94 - آخر خنده آموزش بستن شال (مدل محجبه) مستند خروج از فرقه با دوبله فارسی سد معبر - معرفی و نقد سریال ایرانی جدید طنز افسانه هزارپایان با بازی نسرین مقانلو، ارژنگ امیرفضلی، رامین ناصرنصیر

آخرین خبرهـا