آماده‌سازی زیرساخت‌های اربعین در کرمانشاه و تعلل استان‌های معین

بزرگ‌ترین پایانه مرزی زمینی خاورمیانه مهیای میزبانی زائران اربعین حسینی و در حال آماده‌سازی زیرساخت‌ها است اما متأسفانه استان‌های معین کرمانشاه در عمل به تعهداتشان تعلل می‌کنند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها- زهرا آقایی: کمتر از یک ماه دیگر به میزبانی مهمانان معنوی و زوار کربلای معلی فرصت باقی مانده است و کرمانشاه در تب‌وتاب است تا آن‌چنان‌که بایسته و شایسته است در خدمت زوار اباعبدالله باشد.

دراین‌بین مسئولان استانی با برگزاری جلسات متعدد ستاد اربعین و حضور مکرر در مرز خسروی با همراهی مسئولان عالی‌رتبه کشوری در تلاش هستند تا با نیازسنجی دقیق، دغدغه‌های موجود برای رفاه حال زوار را به حداقل برسانند.

مرز خسروی که در پی حوادث تروریستی سال ۹۲ با کشته و مجروح شدن چند نفر از هم‌وطنان ایرانی به روی کاروان‌های زیارتی بسته شد، امسال با پیگیری و مطالبه گری‌های بسیار به جمع سه مرز مهران، شلمچه و چذابه برای عبور زوار اربعین حسینی(ع) افزوده شد تا بازهم همچون گذشته شاهد نمایش شور و شعور حسینی مردمان این دیار در میزبانی شایسته زوار عتبات عالیات باشیم.

بر اساس مصوبات ستاد اربعین قرار است زوار ۷ استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، همدان، کردستان و کرمانشاه از طریق مرز خسروی به عتبات عالیات مشرف شوند.

بدیهی است که هر استانی به‌تنهایی ظرفیت پاسخگویی به نیازهای متعدد جمعیتی عظیم که طی چند روز از مرز عبور کرده و بازگشت خواهند داشت را ندارد و در این میان همکاری و کمک استان‌های معین برای تأمین کامل امکانات موردنیاز بسیار حائز اهمیت است.

انتقاد از عدم توجه وزارت کشور و استان‌های معین کرمانشاه نسبت به وظایف محوله

اما جعفر همتی جانشین ستاد اربعین استان کرمانشاه در جلسه ستاد اربعین که بیستم مهرماه جاری در مرز خسروی با حضور معاون امور عمرانی وزارت کشور برگزار شد موضوعی قابل‌تأمل را مطرح کرد و با انتقاد از عدم همکاری استان‌های معین، گفت: استان‌های معین اگر نمی‌توانند، اعلام کنند تا ما هم به مرکز اعلام کنیم.

وی به تعهدات انجام نشده استان‌های معین اشاره کرد و افزود: یک ماه پیش جلسه ستاد اربعین تشکیل شد و طبق مصوبه آن جلسه قرار بود سه روز بعد سِت ماشین‌آلات عمرانی استان‌های معین برسد اما امروز بعد از یک ماه تنها دو استان اقدام کرده‌اند.

عدم تأمین غذا، چشمه‌های سرویس بهداشتی و... از دیگر مواردی بود که جانشین ستاد اربعین استان کرمانشاه به آن اشاره کرد و همچنین در مورد قول اعزام ۷۰ هزار دستگاه اتوبوس ابراز نگرانی کرد که اگر انجام نشود چه اتفاقی خواهد افتاد.

آماده‌سازی بزرگراه‌ها و پارکینگ‌های مسیر زائران در حال انجام است

این در حالی است که معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اعلام آمادگی استان برای میزبانی زوار اربعین اظهار داشت: در حوزه زیرساخت‌ها موضوعات مهمی همچون بزرگراه‌ها، پارکینگ‌ها و... را داریم که متولیان به جد در حال کار هستند.

مجتبی نیک کردار افزود: در خصوص جاده‌های مسیر منتهی به مرز خسروی مهم‌ترین آن‌ها بزرگراه کربلاست که ۲۵ کیلومتر از این بزرگراه در مسیر کرند غرب تا سرپل ذهاب باقی‌مانده بود و در هفته دولت سال جاری زیر بار ترافیک رفت و تنها حدود ۸ کیلومتر در قسمت قبل از شهر کرند غرب باقی مانده که آن‌هم تا هفته آینده آماده می‌شود؛ بنابراین از ورودی استان در کنگاور تا سرپل ذهاب مسیر به شکل بزرگراه است.

وی خاطرنشان کرد: از سرپل ذهاب تا قصر شیرین نیز علیرغم اینکه مسیر بزرگراه نیست، اما دو مسیر رفت از سرپل ذهاب به قصر شیرین جاده قدیم و برگشت از قصر شیرین به سرپل ذهاب جاده ریخک در نظر گرفته شده است و مشکلی نخواهیم داشت.

این مقام مسئول با اشاره به مسیر خروجی سرپل ذهاب تا قره بلاغ ادامه داد: در این مسیر با توجه به اینکه یک مسیر داخل شهری نیز هست، اما مسئولان وزارت راه و شهرسازی در حال کار هستند تا این مسیر با تغییر به ۲ بانده مشکل ترافیکی نداشته باشد.

احداث ۱۴۰ هکتار پارکینگ در مرز

معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه از احداث ۱۴۰ هکتار پارکینگ در قصر شیرین خبر داد و بیان داشت: مسئله پارکینگ از دیگر موضوعات مهم زیرساختی است. در این راستا چندین پارکینگ ازجمله مساحت ۱۰ هکتاری متعلق به سازمان زندان‌های استان، پارکینگ ۸ هکتاری شهرداری، پارکینگ جدید ۴۰ هکتاری، پارکینگ موقت ۸۰ هکتاری در زمین‌های شهرک صنعتی قصر شیرین و نیز پارکینگ ۱۰ هکتاری مرز خسروی برای این موضوع در نظر گرفته شده است و مشکلی از لحاظ پارکینگ نداریم.

نیک کردار با بیان اینکه راه دسترسی از پارکینگ‌ها به شهر نیز در حال احداث است، گفت: ۲ دوربرگردان نیز در کمربندی قصر شیرین برای تسهیل ورود و خروج به پارکینگ‌ها ایجادشده، یک جاده دسترسی جدید از پارکینگ‌ها به سمت شهر در حال ساخت بوده و همچنین در سه‌راهی خروجی قصر شیرین به خسروی(نصرآباد) نیز یک میدان در حال احداث است.

زیرساخت‌های دیگر همچون تأمین روشنایی، آب، برق و مخابرات مربوط به پارکینگ‌ها و موکب‌ها نیز در دستور کار است وی با اشاره به مسیر قصر شیرین تا خسروی بیان داشت: این جاده نیز بزرگراه است و روکش آسفالت یک باند آن انجام‌شده و برای باند دیگر نیز پیمانکار گرفته‌ایم و به‌زودی انجام می‌شود.

این مقام مسئول همچنین یادآور شد: مسئله سرویس‌های بهداشتی از مهم‌ترین مسائلی است که توسط دستگاه‌های مختلف ازجمله راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و شهرداری تهران در حال تهیه برای نصب هستند.

معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه بیان کرد: زیرساخت‌های دیگر همچون تأمین روشنایی، آب، برق و مخابرات مربوط به پارکینگ‌ها و موکب‌ها نیز در دستور کار است و امیدواریم بتوانیم تا قبل از شروع سفر زوار از نظر زیرساختی کارها را به پایان برسانیم.

ارسال کمک‌ها از سوی زنجان و همدان

وی افزود: در سفر معاون امور عمرانی وزارت کشور به کرمانشاه و بازدید از مرز خسروی از معاونین امور عمرانی استان‌های معین خواسته شد که در حد بضاعت خود ماشین‌آلات و سایر امکانات شهرداری‌ها را برای تسریع در انجام کارها در اختیار کرمانشاه قرار دهند و در حال حاضر نیز ازنظر زیرساخت برای سال اول میزبانی زوار با اقدامات انجام‌شده مشکلی نداریم.

نیک کردار در پاسخ به مسئله عدم همکاری سایر استان‌ها در بحث ارسال ماشین‌آلات به کرمانشاه نیز گفت: استان‌های زنجان و همدان کمک‌ها را ارسال کردن و استان‌های دیگر نیز تا چند روز آینده به کمک کرمانشاه خواهند آمد.

استقرار ۲۹ گیت بازرسی در مرز خسروی

فرماندار قصر شیرین نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آخرین وضعیت آمادگی قصر شیرین برای این میزبانی بزرگ اظهار داشت: با توجه به اینکه فرصت چندانی به پنجم آبان ماه و حضور نخستین گروه زائران عتبات عالیات برای عبور از مرز خسروی بر اساس توافقات قبلی نداریم، بخش عمده‌ای از زیرساخت‌ها ایجادشده و در زمان اوج تلاش‌ها و پیگیری‌های تمام دستگاه‌های اجرایی برای احداث پارکینگ، پوشش اینترنت و تأمین آب و برق هستیم.

فرامرز اکبری از استقرار ۲۹ گیت بازرسی در پایانه مرزی خسروی در ایام اربعین خبر داد و گفت: در حال حاضر ۱۲ گیت در مرز خسروی وجود دارد که ۱۷ گیت دیگر نیز ایجاد شده و تا پایان مهرماه جاری باید نصب شوند و در کنار هر گیت ۲ نفر و درمجموع ۵۸ نفر کار رؤیت پاسپورت و انجام اقدامات قانونی گذرنامه را انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: در آن‌سوی مرز نیز کمک‌هایی به‌طرف عراقی شده و اقداماتی ازجمله ایجاد تعدادی گیت که تا ۵ آبان ماه باید نصب شود و نیز برداشتن موانع، کانتینر، کانکس‌ها و آسفالت کردن محوطه در آن‌سوی مرز انجام‌شده و دستگاه‌های خدمات رسان مثل شهرداری موظف شدند تا ۱۰۰ چشمه سرویس بهداشتی را در آن‌سوی مرز نصب کنند.

پذیرایی روزانه از ۹۰ هزار زائر در قصر شیرین

ساختمان‌هایی نیز برای مستقر شدن در اختیار استان‌های معین قرار دادیماین مقام مسئول با بیان اینکه بخش‌های مردمی نیز با ایجاد موکب در حال استقرار هستند، افزود: ساختمان‌هایی نیز برای مستقر شدن در اختیار استان‌های معین قرار دادیم.

فرماندار قصر شیرین تصریح کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات نیز موضوع تغذیه زائران را پیگیر است و در ایام اربعین روزانه از ۸۰ تا ۹۰ هزار نفر در شهر قصر شیرین پذیرایی می‌کنیم.

اکبری همچنین از احداث ۲ اردوگاه هلال‌احمر برای زوار خبر داد و گفت: در صورت نیاز مدارس شهر قصر شیرین را نیز برای اسکان زوار تعطیل می‌کنیم تا به بهترین نحوه کارهای اقامتی و اسکان آن‌ها انجام شود.

وی اشاره به فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی در سطح این شهرستان داشت و بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی در حال تجهیز درمانگاه خسروی و بیمارستان قصرشیرین است و تعدادی پد هلیکوپتر نیز در بیمارستان و مرز خسروی برای انجام امداد هوایی ایجاد کرده‌ایم.

زوار حتماً با گذرنامه به مرز بیایند

این مقام مسئول با تصریح اینکه در قصرشیرین دفتر صدور ویزا نداریم، تأکید کرد: هم‌وطنانی که قصد زیارت عتبات عالیات و شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین را دارند حتماً با در دست داشتن گذرنامه به مرز بروند، چراکه بدون مدارک قانونی و پاسپورت امکان عبور از مرز وجود ندارد.

فرماندار قصر شیرین در خصوص مسئله عدم همکاری استان‌هایی که زوار آن‌ها از مرز خسروی عبور می‌کنند هم گفت: استان‌های معین موضوع را جدی نگرفته بودند و شاید هم از جانب ما این حساسیت لازم ایجاد نشده بود. البته موضوع تغییر استانداران نیز هماهنگی را سخت کرده بود.

وی با بیان اینکه بحث استنکاف از سوی این استان‌ها مطرح نیست، اظهار داشت: استان‌های معین برای کمک به ما نمی‌آیند بلکه برای فراهم کردن بستر تردد و رفاه حال زوار خودشان که از این مرز می‌گذرند اقدام می‌کنند و اقداماتشان نه از سر کمک که وظیفه‌ای است که دارند و باید انجام دهند.

این مقام مسئول اظهار امیدواری کرد که با ارسال کمک‌های استان‌ها و بهره‌گیری از آن بتوانند در این مدت باقی‌مانده با تکمیل زیرساخت‌ها خدمت‌رسانی مطلوبی به زوار داشته باشند.

ایجاد پارکینگ‌های پشتیبان در سرپل ذهاب

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه در این زمینه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تمهیدات ترافیکی برای این ایام علاوه بر کنارگذر شهرها یا کمربندی و نیز در داخل شهرهای مسیر زوار از سوی پلیس راهور در نظر گرفته‌شده است.

کمیته زیرساخت‌های ستاد اربعین نیز متعهد به ایجاد هشت پارکینگ مکانیزه، مجهز به دوربین و سیستم‌های ثبت ورود و خروج و آسفالت شده است سرهنگ فضل‌الله شیری با بیان اینکه از ورودی‌های استان از سمت کنگاور و کامیاران تا قصرشیرین شهرها را به چندلایه کنترل ترافیکی تقسیم کرده‌ایم، افزود: شهر اسلام‌آباد که محل انتخاب زوار برای انتخاب مرز به سمت ایلام، خوزستان یا قصر شیرین است از جایگاه مهمی ازلحاظ مباحث انتظامی و کنترل ترافیکی برخوردار است و ازآنجا تا قصرشیرین نیز با جذب نیروهای کمکی از ناجا و استقرار در شهر قصرشیرین تمهیدات ترافیکی را اجرا خواهیم کرد.

وی بیان داشت: از ۱۰ روز قبل از اربعین شاهد توقف و تردد زوار در شهر قصرشیرین خواهیم بود و کمیته زیرساخت‌های ستاد اربعین نیز متعهد به ایجاد هشت پارکینگ مکانیزه، مجهز به دوربین و سیستم‌های ثبت ورود و خروج و آسفالت شده که در دست اقدام است.

این مقام مسئول هدایت خودروها به سمت پارکینگ‌های در نظر گرفته شده در این ایام و در شهر قصرشیرین را متذکر شد و گفت: شهر سرپل ذهاب نیز به‌صورت پشتیبان و پارکینگ یدکی برای دپوی خودروها در نظر گرفته شده است.

محدودیت تردد وسایل نقلیه سنگین در مسیر بازارچه قصرشیرین

وی در پاسخ به سوالی در مورد تمهیدات اندیشیده شده و محدودیت‌های احتمالی برای تردد خودروهای سنگین در این ایام هم گفت: در این ایام مطمئناً محدودیت‌هایی را اعمال خواهیم کرد اما این موضوع بستگی به شرایط و اوضاع ترافیکی دارد که در آن زمان تشخیص خواهیم داد که چه محدودیت‌هایی باید در نظر گرفت.

وی ادامه داد: البته برای وسایل نقلیه سنگین و مسیر منتهی به بازارچه قصرشیرین محدودیت‌هایی را با همکاری پلیس‌راه استان اجرا می‌کنیم.

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا مسیر قصرشیرین تا خسروی گنجایش بار ترافیکی احتمالی را دارد یا خیر؟ عنوان کرد: قرار نیست تمام خودروها از این مسیر تردد کنند و تنها وسایل حمل‌ونقل عمومی انتقال زوار از این مسیر را بر عهده دارند.

سرهنگ شیری تصریح کرد: از سه‌راهی سفرآباد در ۱۶ کیلومتری مرز خسروی تا این مرز تردد زوار از طریق سیستم حمل‌ونقل عمومی صورت می‌گیرد.

بنابراین گزارش، آمادگی مسئولان در ارتباط با تسهیل تردد زوار از مرز خسروی با برنامه‌ها و اقدامات بیان شده شایسته تقدیر است، اما تجربه استان‌های ایلام و خوزستان در میزبانی چندساله آن‌ها از زوار نشان داده که در این ایام با توجه به گسیل شدن خیل عظیمی از جمعیت به سمت مرز مشکلاتی ایجاد می‌شود که برنامه‌ریزی‌های انجام شده را به چالش می‌کشد.

ترافیک‌های سنگین و معطلی طولانی در مسیر، مشکلات تردد با وسایل حمل‌ونقل عمومی و سودجویی برخی افراد برای سوءاستفاده از خلأهای موجود قدری زوار را به دردسر انداخته که دراین‌بین نیازسنجی‌های دقیق و لازم و پیش‌بینی اتفاقات احتمالی به دنبال حضور بیش از ۵۰۰ هزار نفر سهمیه استان در مرز و نیازهای آن‌ها می‌تواند از این مشکلات تا حد زیادی جلوگیری کند.

از سوی دیگر با وجود تکاپوی کرمانشاهی‌ها برای این میزبانی به نظر می‌رسد که بزرگ‌ترین چالش پیش روی این میزبانی بزرگ عدم همکاری سایر استان‌های معین در خدمت‌رسانی‌های محوله به آن‌هاست که حتی برنامه‌ریزی‌های مسئولان استان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

کلیدواژه:

نظر گرفته شده | امور عمرانی استان | معاون امور عمرانی | استان کرمانشاه | استان های معین | مقام مسئول | عتبات عالیات | مرز خسروی | مرز خسروی | ستاد اربعین | عدم همکاری | باقی مانده | زیرساخت ها | پارکینگ ها | اظهار داشت | شهر قصر | انجام شده | سرپل ذهاب | قصر شیرین | حمل ونقل | استان ها | کمک ها

معاون وزير جهاد کشاورزي: نهضت انتقال فناوري کشاورزي کشور را نجات مي دهد توليد بذورهيبريد راه برون رفت از مشکلات باغباني کشور ايران پنجمين کشور توليدکننده سبزي و صيفي است راه 460 روستاي مسدود شده از برف استان اردبيل بازگشايي شد الجبیر: ایران بزرگترین منبع خطر در منطقه است list نمونه گیری ژنتیک از خانواده‌های حادثه دیدگان نفتکش سانچی (ویدئو) شوخی رشیدپور با نحوه اطلاع‌رسانی مسئولان كامل ترین اموزش حلوا در یوتیوب برای ٣٠ نَفَر توسط پروانه جوادی خواهر جوادجوادی آموزش خوشمزه ترین خورشت بامیه به سبك اصیل (پروانه جوادی )خواهر جوادجوادی تفکرات یک تکفیری سابق کتاب آموزش سه تار 1 جلال ذوالفنون سه تار نیما فریدونی دشتی پیش درآمد 67 بهار1391 تیزر کانسپت LF-1 لکسس این سخنرانی در مورد خدا را به هیچ وجه از دست ندید ایراسپیس X، خودران پرنده حسبی ربی #کلیپ مستندکشتی سانچی اجرای عایق حرارتی خرید ساندبار ال جی از کردستان بانه ادای احترام هنرمندان موسیقی به جانباختگان سانچی حقیقت خبر مرگ اندی از زبان بزرگترین سایت خبری یک مدل جذاب بافت مو ابهاماتی در مورد سانچی مناطق آزاد خرید تلویزیون فیلیپس هلندی از کردستان بانه اجرای سازه تقلبی غیر کناف اگر بارش ها همینطور باشد تامین برق به مشکل می خورد درآمد بیش از 2000 میلیاردی دولت از تلگرام! لندینگ ایرباس A380 تحلیل خستگی کم چرخه به صورت سه بعدی اباکوس کارت ویزیت شما، رسانه شما | TAVTALK 009 ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ویدیو آموزش ساخت پادری آموزش انگلیسی تمرین نوشتاری پایه سوم نشست هم اندیشی و اولویت های زیست محیطی استان اصفهان خلاصه بازی بایرن مونیخ 3 - 1 بایرلوکوزن خلاصه بازی رئال مادرید 2 - 3 بارسلونا آموزش رباتیک کالسکه سایبکس مدل فیدس cubex fides 10روش بستن کراوات محرم 1439..........مهرماه1396 نشست هم اندیشی با سمن های حوزه سلامت قسمت دوم روش ترمیم مو توصیف تصویر آموزش فرانسه كتاب پایه اول نشست هم اندیشی با سمن های حوزه سلامت قسمت سوم خودروهای رونمایی شده در نمایشگاه خودرو دیترویت 2018 آموزش استفاده از دوره ها در سایت ایران سینرژی استفاده از تیشرت های قدیمی برای ساخت لوازم منزل فروش آپارتمان 115 متری یوسف آباد جهان آرا طراحی لبخند | دندانپزشکی سیمادنت تولید سبد پلاستیکی پاسخ ربیعی و فرازنده به اولویت بندی دولت چین در خصوص حادثه کشتی سانچی معرفی نوار وظیفه یا نوار عمل در انکی دروید همه با هم در کنار زلزله زدگان غرب کشور ضربات کاشته فوق العاده از غیرحرفه ای ها ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی نشست هم اندیشی با سمن های حوزه سلامت قسمت چهارم آتش سوزی چهار راه سرچشمه جنب پمپ بنزین - صبح امروز واکنش مردم به فاجعه نفتکش سانچی و قصور مسئولین ترفندهای کاربردی اشپزی - آب لیمو آموزش دسترسی بدون پرداخت مجدد در سایت ایران سینرژی فیلم سینمایی مارمولک قسمت اول/ادامه قسمت ها در کانال ما ترفندهای کاربردی اشپزی - باز کردن درب بطری های چوب پنبه ترفندهای کاربردی اشپزی - آب لیمو درآمد بیش از 2000 میلیاردی دولت از تلگرام! فارسی ششم درس دوازدهم مبحث دوستی ترفندهای کاربردی اشپزی - آب لیمو سرانجام داعشی که جوگیر شد روش ترمیم مو مصاحبه صدا و سیما با مدیر عامل شرکت تونل سد آریانا ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترفندهای کاربردی اشپزی - باز کردن درب بطری های چوب پنبه ترفندهای کاربردی اشپزی - آب لیمو مطالعه در نرم افزار انکی دروید ترفندهای کاربردی اشپزی - باز کردن درب بطری های چوب پنبه استاد آیت الله وفسی-(دروس حکمت عملی)-جلسه76-بخش3 فیلم هندی در پمپ بنزینی در لامرد! ترفندهای کاربردی اشپزی - باز کردن درب بطری های چوب پنبه کتاب برندسازی برای اشخاص ترمیم مو مصاحبه با رضا روحی #کارآفرین #سرمایه گذار موفق #کارایا ترمیم موی موتاب 09125349151 سوگواره دمام ها در ساحل بوشهر ترفندهای کاربردی اشپزی - تخم مرغ های تاریخ مصرف گذشته دکتر کیمیا 504 واژه - روش یادافزا - استفاده از فرانسه فروش آپارتمان 90 متری رسالت خیابان کرمان شمالی فروش آپارتمان 90 متری نارمک خیابان گلستان ترمیم موی موتاب 09125349151 فروش باغ ویلا ۱۰۷۰ متری در لم آباد شهریار ترفندهای کاربردی اشپزی - تخم مرغ های تاریخ مصرف گذشته شركت نوآوران جهان پلاست تشریفات مثل هیج جا ارام بند - تفاوت جک آرام بند 2 سرعته و 3 سرعته ربیعی: جان انسان ها برای چینی ها بی ارزش نبوده است ترمیم موی موتاب 09125349151 دستگاه سرشانه مدل GZFM6001 فری موشن کمکهای اولیه - شیرخوار فارسی ششم درس پانزدهم مبحث میوه ی هنر تک تیراندازهای فوق هوشمند و دور برد مجموعه ای دیدنی از ماشین های مسابقه ای کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه ترمیم موی موتاب 09125349151 شیعه ی تو بی قراره روی ایوان سر بزاره(تک)بسیار زیبا مداحی حجة السلام شیخ ابوالقاسم باقری میدانی ترمیم موی موتاب 09125349151 فروش باغ ویلا ۱۶۵۰ متری در شهریار انتقاد صریح ده نمکی از اظهارات اخیر روحانی فارسی ششم درس شانزدهم مبحث آداب مطالعه آوای سیمرغ؛ ستار سهرابی خواننده سبد و جعبه های کشاورزی اجرای سازه تقلبی غیر کناف خرید تلویزیون فیلیپس از کردستان بانه امکانات سایت ایران سینرژی برای اساتید - بخش 2 ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی آموزش مدیریت دسته بندی محصولات و خدمات-مشحصات سایت(3) ترفندهای کاربردی اشپزی - نان باگت تازه ترمیم موی موتاب 09125349151 نصب رکاب خودرو تخریب ساختمان عظیم با انفجار TNT ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی تمرین تیم بانک سرمایه برای هفته هجدهم لیگ برتر کلیپ عاشقانه خیلی غمگین خاطره جالب و خنده دار استاد دانشمند در زندان ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی بازیکن شماره ی یک آماده، جدیدترین کاره اسپیلبرگ+زیرنویس هک صد در صد تضمینی کلش آف کلنز روایت شک شاه به فرح از زبان درباریان انتقاد صریح ده نمکی از اظهارات اخیر روحانی پی یا دا قسمت ۱۱ سریال خوش گذرونی آموزش نرم افزار Civil3D - قسمت ششم قوانین حق امضا در شرکت ها ای کاش های ربیعی درباره ی سرنوشت نفتکش سانچی ابکاری فانتاکروم روی فلزات و پلاستیک 09127692842 ترمیم موی موتاب 09125349151 سوﻣﻴﻦ ﺟﺸﻨﻮﺍﺭﻩ 10، ﺷﺮﻛﺖ ﺑﺮﺗﺮ ﺻﻨﻌﺖ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻥ دانلودفیلم اکشن رزمی تیغه جاودانه Blade Of The Immortal مست و خرابم و خمار با دلی زار و بی قرار(شور فوق العاده) جم نامحدود و رایگان کلش دریافت کنید عبدل علی عشقم #آینه_جادویی عسل طبیعی گروه صنعتی ری پلاستیک هیئت عاشقان ثارالله(شهرستان لنگرود)فاطمیه 94 چرا شرکت ثبت می کنیم ترمیم موی موتاب 09125349151 فارسی ششم درس هفدهم مبحث ستاره ی روشن تبعیض به نفع واردات! در مناطق آزاد چه می گذرد؟ قبیله فروت کرفت من علوم تیزهوشان ششم لوح دانش kalamalek.ir ویدئو برنامه 90 درباره غرق شدن کشتی سانچی زیست استاد شعبانی و شاکری فیلم آموزشی تخلیه کردن محتویات شکم ماهی با استفاده از د ایلیا کروم تولید کننده انواع دستگاه ابکاری 09127692842 جشنواره موسیقی فجر شب ششم - بهنام بانی زیست استاد شعبانی و شاکری آموزش حسابداری-فیلم آموزشی نرم افزار هلو زیست استاد شعبانی و شاکری مجتبی جباری به همراه فرزندش، مشغول روپایی زدن! ربیعی ، موشک آمریکایی شلیک نشده است ترمیم موی موتاب 09125349151 زیست استاد شعبانی و شاکری زیست استاد شعبانی و شاکری 5 پیشنهاد برای درآمدزایی اپلیکیشن ها جاذبه های دیدنی اصفهان به فنا رفتن scorpion در بازی mortal kombat xl(بخش اول) قیمت دستگاه مخمل پاش/دستگاه فانتاکروم09127692842 Hamid Hiraad - حمید هیراد قسمتی از آهنگ جدیدش را میخواند زیست استاد شعبانی و شاکری ابکاری پاششی/فانتاکروم ایلیا 09127692842 زیست استاد شعبانی و شاکری زیست استاد شعبانی و شاکری زیست استاد شعبانی و شاکری سرنا - تسلیت سینا شعبانخانی به بازماندگان نفتکش سانچی آموزش نرم افزار Civil3D - قسمت هفتم ترمیم موی موتاب 09125349151 زیست استاد شعبانی و شاکری زیست استاد شعبانی و شاکری دکتر محمود ادیب تشریح دفاع دوما ترمیم موی موتاب 09125349151 حسین رکورد دار گل نخوردن در تاریخ فوتبال ایران لحظات خنده دار و دردناک بهترین نقاشی و جشن ماه می دانلود رایگان کارتون ماشا و میشا قسمت اول دوبله فارسی نقد و بررسی کامل انیمشن زوتوپیا انیمیشن کوتاه Out of Sight (خارج از دید) خاطرات مرتضی سرهنگی- 2 تریلر فصل دوم سریال جسیکا جونز با دوبله فارسی خلاصه بازی منچستریونایتد 3 - استوک سیتی 0 سکانس فیلم تسویه حساب : مامور پلیس دستگاه هیدروگرافیک و فیلم و اکتیویتور 09195642293 ایلیا ثبت شرکت گزارش گردهمایى سراسرى فرماندهان ناجا با حضور وزیر کشور دو خطای دید بسیار جالب موشن تابلو محیطی رستوران بهزاد - (استودیو راویَلی) دانلود نقد بازی هیتمن ۲ سفر قطب جنوب-گردشگری-مستند-کلیپ-تیزر طرح صنعتی سفری به سنگاپور نود درجه (96/10/25) ساخت خورشید مصنوعی برای باتری خورشیدی بیوگرافی مش اسماعیل اجرای سازه تقلبی غیر کناف دوبله فیلم عالیجناب با گویندگی الهام جعفرنژاد آموزش تصویری بستن مو ندای حق عروسی مذهبی ورود داماد ۰۹۱۲۷۰۰۹۹۸۳ وزیری یا فاطمه ای شکسته دل ای شکسته پر، از برم کجا رفتی(واحد) 20 ضربه ایستگاهی فوق العاده از لیونل مسی ببینید بی نمازی چند دلیل دارد و راه حل هایش چیست آموزش بستن روسری به شکل پاپیون دستگاه پشت بازو مدل GZFM6003 فری موشن فیلم آموزشی اسکرابر بدون سرنشین کارچر بهار دلکش با صدای استاد شجریان و پیانو HooDi نوای زیبای پیانو دیجیتال دایناتون DPR-2200 ابکاری فانتاکروم/دستگاه ابکاری 09127692842 کارتون جک و دزدان دریایی با صدای الهام جعفرنژاد در سلسله ی هوشیاران سر مست سبو بر دوشم(واحد)بسیار زیبا انیمیشن شکرستان ابکاری طلا ونقره/رنگ کروم/مواد ابکاری 09127692842 شرکت پارس انرژی تولید کننده جعبه آتشنشانی/سینی کابل ساخت تیزر تبلیغاتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب فیلم سینمایی «زیر نور ماه» ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی تور مجازی گوگل - استریت ویو - StreetView حل تست مرتبه اول غیرخطی كنكور ارشد برق 95 در یك دقیقه! ایلیا کروم سازنده دستگاه مخملپاش/ فانتاکروم09127692842 ساخت تیزر تبلیغاتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی مقایسه یک سازه جداسازی شده توسط جداساز اصطکاکی پاندولی و یک سازه بدون جداساز اجرای سازه تقلبی غیر کناف وقتی محسن افشانی شنگول می شود ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی انیمیشن کیخان استاد آیت الله وفسی-(دروس حکمت عملی)-جلسه76-بخش1 ساخت تیزر تبلیغاتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب قدرت یک شیر نر در به زانو انداختن یک فیل ابکاری فانتاکروم روی تمام اجسام 09197692842 غریب طوس HD | الفنان الأهوازی علی كارونی | قناة أهوازنا الفضائیة تام و جری 5 تست و عملکرد Mercedes AMG GT S آهنگ جدید ارشاد بنام ابدویک روز2 دلم میسوزد و کاری زدستم برنمی آید مهربانی هست... رونیکس سرویس 02161904 ترمیم مو ترمیم مو صفات علی ابن ابیطالب زندگی یک نوب نمایش موزیکال شاد و هیجان انگیز دختر یانکی دستگاه برش لیزری فلزات فایبر 300 وات-فروش اقساطی کاردستی و ساختنی حرفه ای موزیک ویدیو متین ۲ حنجره تیزهوش و استاد تیزهوش کزبار هتل استقلال ترمیم مو دریبل های تماشایی مسعود اوزیل مرسدس بنز کلاس G مدل 2018، قوی تر از زمان آهنگ ترکی جدید Selçuk Şahin به نام Nazarlardan Korusun ترمیم مو بلوچی غمگین اختصاصی | مصاحبه با نصیرلو پس از بازی ایران و بلاروس ابکاری استیل آرین کروم/فانتاکروم/آبکاری 09125371393 روش ترمیم مو بدون جراحی ساخت تیزر تبلیغاتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب هک کلش آف کلنز(زمین جدید) وقتی مریل استریپ و تام هنکس نقش همدیگر را بازی می کنند آیا تو هم مثل بقیه هستی ای کاش رنگی جز رنگ خدا نباشد تولید کننده سبد پلاستیکی روش ترمیم مو بدون جراحی توصیف تصویر آموزش فرانسه كتاب پایه اول بی دل و جان به سر شود بی تو به سر نمی شود(واحد) روش ترمیم مو بدون جراحی ساخت تیزر تبلیغاتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب برای مشاه روش ترمیم مو بدون جراحی تمام ادیتام از star score دوره طراحی ربات تلگرام فیلم انگیزشی بیدار شو روش ترمیم مو بدون جراحی دانلود آهنگ بیس دار سنگین 2018 ساخت تیزر تبلیغاتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب روش ترمیم مو بدون جراحی گفتگو با مهندس علی کرمانیان دامپلینگ با سس سویا روش ساخت اند پرتال در ماینکرافت مبایل تاکسی اینترنتی آنتاکس مداحی کربلایی محسن عراقی در بیت الرضا عرضه مستقیم انواع فرش و تابلو فرش دستبافت تبریز.برازنده ویدیویی از نمایش زندانی خیابان دوم ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی سقف یکپارچه آکوستیک کناف با پانل کلینیو-تیپD127 عکس هایی از خودم با برنامه ی اسنپ چت دانلود آهنگ جدید فاتح نورایی تب دریا روش ترمیم مو آموزش ثبت نام در سایت ایران سینرژی ساخت تیزر تبلیغاتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب برای مشاه سیم پیچی تمام اتوماتیک الکتروموتوردینام وایتلگ انگلستان رجز خوانی حماسی حمیدرضا برقعی در وصف مدافعان حرم ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی فارسی ششم درس دهم مبحث عطار و جلال الدین محمد ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی هاوار و گریان - سیوان گاگلی آپدیت چیت اسکین چنجر در کانتر گلوبال-Skin Changer 2018 تاکسی اینترنتی آنتاکس کلیپی که نهاجا برای رزمایش هوایی 95 منتشر کرده بود تصاویری زیبا از پرش با لباس پرواز ترمیم موی موتاب 09125349151 نشست هم اندیشی با سمن های حوزه سلامت قسمت اول گروه ورزش ادمان روش ترمیم مو آموزش خرید دوره ها در سایت ایران سینرژی ربیعی: شلیک موشک آمریكایی به #نفتكش صحت ندارد روش ترمیم مو مثل بعضیا ماست مالی کردیم! نتیجه اش رو ببینید. ۶۰ ثانیه با رسانه -قسمت ۶ در کوتاه ترین زمان جم و منابع کلش خود را نامحدود کنید گفتگو شمر و ابن زیاد... شهادت حر نیمکت سنگی ترفندهای کاربردی اشپزی - نان باگت تازه آیا جان باختگان حادثه سانچی شهید محسوب می شوند؟ ترمیم موی موتاب 09125349151 دستگاه جلو بازو مدل GZFM6002 فری موشن ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی تمام آیاته کلام الله است(شورفوق العاده زیبا و طوفانی) این مدرسه صندلی خالی ندارد هک جم و سکه کلش ترمیم مو فیلم آموزشی تهیه اسپرینگ رول چیز برگر ترفندهای کاربردی آشپزی -جدا کردن پوست تخم مرغ آبپز ترمیم موی موتاب 09125349151 ترفندهای کاربردی آشپزی -جدا کردن پوست تخم مرغ آبپز میکرونیدلینگ کلاهی که ما بر سر بدن می گذاریم گفتگوی کامبیزدیرباز با رضا رشیدپور برنامه حالاخورشید طرز تهیه دسر ساده و خوشمزه 13 ایده آسان و سریع ساندویچ 10 ایده آسان دسر شکلاتی در خانه چه طوری در عرض سه سوت کراوات خود را گره بزنید؟ + فیلم آموزشی طرز تهیه عدسی آموزش ماكارونی دو طبقه حتما امتحان كنید تست درایو آریزو 5 چری ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی هنر مجسّمه سازی با فیلیپ فرو - رها فیلم ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی محصولات تفریحی ورزشی BRP کانادا جیمی فالون مجری آمریکایی، BBC را دست انداخت! حذف قفل امنیتی دستگاه جلو پا ایستاده مدل GZFM6009 فری موشن ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی دابسمش زلزله محمد امین کریم پور ابکاری فانتاکروم روی تمام اجسام 09127692842 غذا به نوبت حتی طوطی ( حتما ببینید ) کلیپ ورزشی بدنسازی تمرینات هیبریدی Michael Vazquez زین سبب از شاعری لب بسته ام! رم 1500 جدید، رقیبی برای فورد F150 بمب ریاضی کنکور عملکرد کاسمیرو دفاع مستحکم رئال مادرید ابکاری فانتاکروم روی فلزات و پلاستیک 09127692842 بمب ریاضی کنکور ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ابکاری فانتاکروم روی فلزات 09127692842 بمب ریاضی کنکور محلول پاشی آهک مایع بر سطح زمین ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ابکاری فانتاکروم ایلیا 09127692842 با دیدن این کلیپ دیگه از فروشگاه خرید نمیکنید!!!! بمب ریاضی کنکور بمب ریاضی کنکور فیلم مبانی چگونگی فرایند خوردگی برداشت با خزنده ترکیبی CLAAS Lexion 760 30 گل برتر ریوالدو در دوران فوتبالی اش ایلیا کروم تولید کننده انواع دستگاه ابکاری 09127692842 حمله مار غول پیکر به گوساله و تلاش مادر برای نجات بمب ریاضی کنکور ترمیم مو کلیپ / تصاویر هوایی گاردین از اغتشاشات در ایران! ثبت برند (علامت تجاری) یاسر حوتcfz کلاس آموزشی حکیم رنجبر برای اطبای طب سنتی دوشنبه آبی؛ غمگین ترین روز سال در انگلیس سه پنالتی پشت سر هم در یک بازی فوتبال درتلاش جرقه ای بزرگتر ابکاری پاششی ایلیا کروم/مواد فانتاکروم 09127692842 ترمیم مو فارسی ششم درس اول مبحث معرفت آفریدگار حل سریع روبیک آموزش اسلامی دلبری از شوهر How seduce your hubby ترمیم مو تولید کننده انواع دستگاه ابکاری کروم پاش 09127692842 کلیپ عاشقانه احساسی تست مانیتور B50F چه بر سر نفتکش کشورمان آمد؟ روش ترمیم مو بدون جراحی محبوب خدا انتخاب نام شرکت بمب ریاضی کنکور روش ترمیم مو بدون جراحی کلیپ آهنگ شاد آذری نارگیله از محمد حیدری خواننده عروسی روش ترمیم مو بدون جراحی نخبه 10 ساله ایرانی؛ طراح اتومبیل! دل اگر مست گل روی تو گردد چه شود(واحد امام زمان(عج) پیازچه و ژنرال باهوش آناتومی ماهیچه ها آموزش عملی نرمش های مرحله دوم بعد از جراحی تعویض مفصل لگن گزارش تصویری از دختری که پس از تزریق پنی سیلین کور شد ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ابکاری فانتاکروم روی تمام اجسام 09127692842 ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی مرسدس بنز کلاس جی ۲۰۱۸-سریعتر از زمان ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی انقلاب در صنعت خودرو روسیه ثبت جواز ناسیس ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی رائفی پور در مورد مذاکرات بر سر غیرت جدید مرحبا دبی آموزش یه میکاپ بسیار زیبا رائفی پور در مورد قدرت موشکی ایران جدید ردیاب کابل PCE-CL 20محصول شرکت PCE Instruments کشتی سانچی دشت همکاران سیستم کارت بازرگانی حالا برگشتی بعد سه سال با گیتار فرزین نگاهی به لکسس LF-1 کانسپت رائفی پور در مورد مارکولک ایرانی جدید فروش ویلای اکازیون 500 متری در خزرشهر جنوبی 09116392262 ابکاری فانتاکروم روی فلزات و پلاستیک 09127692842 عید میکس مهراب با آهنگ حافظه دانلود فایلهای به اشتراک گذاشته در انکی دروید ندای حق عروسی مذهبی ۰۹۱۲۷۰۰۹۹۸۳ وزیری استخر قابل حمل بست وی ثبت تغییرات شرکت ها دکتر هلاکویی-خانمی که علاقه مند به رابطه ائ پایدار است پایتخت آرایه ها در سی شارپ قسمت اول آموزش Maya 2018 : فصل چهارم [4MOHANDES.com] ایده ها جالب با کوکی برای تولد و مهمانی ها نبرد نابرابر آموزش شینیون مو بلند پنج عامل بازدارنده ثروت مستند قدس 1396 روش ترمیم مو بدون جراحی تیزر تبلیغاتی آفرود 1396 پشت صحنه ی رادیو ارساسیا روش ترمیم مو بدون جراحی طرز تهیه کیک چای سبز آرم استیشن (لوگو اکشن) رادیو ارساسیا نظرات عجیب قاضی پور درباره شجریان ،گلزار، کی روش پاره کردن توپ های ضد استرس مواد ابکاری کروم پاش ایلیا /ابکاری فانتاکروم 0912769284 خورشید پشتش به ماست.. بازگشت مامور غیرممکن طرز تهیه کیک چای - آسان و خوشمزه روش ترمیم مو بدون جراحی قیمت دستگاه فانتاکروم 09127692842 روش ترمیم مو بدون جراحی کالسکه سایبکس cybex priam آموزش PLCمیتسوبیشی 33909797 تست جداساز پاندول اصطکاکی اولین پروژه ساختمانی مجهز شده به این سیستم در ایران ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی جلسه دوم از انتخاب رهبری و انصراف آیت الله منتظری محسن ابراهیم زاده این دل رفت Mohsen Ebrahimzadeh In Del کلیپ آموزش آدرس دادن در زبان انگلیسی اقدام عجیب دختر دانشجوی 18 ساله باکره در فضای مجازی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی اشنایی با ورودی برق برد ماشین لبلسشویی ندای حق عروسی مذهبی ۰۹۱۲۷۰۰۹۹۸۳ وزیری مشاوره بینظیر و تکرار نشدنی استاد حسین احمدی پیام ملت به لندن نشین ها: بازهم نتوانستید (گزیده دیدار) ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی اجرای سازه تقلبی غیر کناف آشوبگر قاتل ورود شمر در تعزیه حر ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی مراسم وداع با دریانوردان کشتی سانچی در بندرانزلی حیدر الكعبی عاین بمریكا اسوینه { صدریات قدیمة من الارشیف 2006 } ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی آبمیوه گیری پاناسونیک مدل www.citikala.com- MJ-DJ31 بلوچی آهنگ جدید کی آرش به نام آدم آهنی تریلر فیلم Dunkirk انیمیشن نحوه ترکیب مواد در پره های یک میکسر استاتیکی اسکرابر با سرنشین | زمین شور | کف شوی برای موزه ها ترمیم مو کری فردوسی پور در مورد پنالتی زدن به حسین حسینی نحوه مطالعه دین وزندگی کنکور2 نحوه مطالعه دین وزندگی کنکور1 فراخوان هفتمین دوره آموزشی شعر جوان کشور - آفتابگردانها کلش رویال صحبت های مانی خوشبین یکی از افراد موفق ایرانی غذای نانی؛ بورک ترکیه رادیو ایرانشهر قسمت اول ترمیم مو فارسی ششم درس پنجم مبحث هفت خان رستم ینئی (جدید) دیکلمه#رضاساغلیغ فیلم رایگان محمد رسول الله در کانال @tajrobi10gaj دستگاه قایقی مدل GZFM6004 فری موشن ترمیم مو مولدر لوگوسول LOGOSOL مدل PH360 ساخت سوئد لات بازی توله افغان ۴۰ روزه تو خونه جدیدش تیزر فیلم سینمایی کمدی انسانی ساخته محمدهادی کریمی احتمال فروش بزرگراه های تهران به بخش خصوصی روش ترمیم مو بدون جراحی مقایسه یک سازه جداسازی شده به وسیله جداساز های اصطکاکی پاندولی و یک سازه بدون جد آیین دادرسی مدنی مدرس استاد مرتضی گودرزی دانلود فیلم مردان ایکس 4 - X-Men Origins: Wolverine نقش شهروندان در برند سازی شهری آموزش ساخت بازوی رباتیک با آردوینو ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ساخت تیزر تبلیغاتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب آهنگ زیبا عربی پک ضدجوش mnd عملکرد مسی مقابله سوسیداد غمگین ترینم تورج توسلی نیا - هنرجوم درسا15 فیلم کشتی سانچی در حال غرق شدن ظهر دلنشین مرحوم استاد فاطمیان رفتم از دنیا ولی با عشق آن جانانه رفتم(واحد)بسیار زیبا ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی سربکس های دیجیتالی و ابزارالات کالیبراسیون راد کانادا سندروم آنجلمن یا عروسک خندان فروش آپارتمان 135 متری تهرانپارس شرق تریلر فیلم Geostorm 2017 ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی روش ترمیم مو ایلیا کروم تولید کننده انواع دستگاه ابکاری 09127692842 ارتودنسی بزرگسال | دکتر فرهاد صدرالدی چرا ترامپ در رستوران های عمومی غذا می خورد؟! قدرت اراده ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی فانتاکروم/ابکاری فانتاکروم/دستگاه ابکاری09125371393 خلاصه بازی موناکو 2 - 1 نیس دانلود فیلم درام قوی تر Stronger 2017 صدای ترسناک فضایی (۱) استاد آیت الله وفسی-(دروس حکمت عملی)-جلسه76-بخش2 اسلید علیه نایتوینگ ابهاماتی در مورد سانچی حتما ببینید تیزر تقدیمی کمدی انسانی به همه ی بازماندگان ابدی آموزش فرانسه آشنایی با حیوانات به همراه حرف تعریف مربوط تریلر بازی Shadow Complex فارسی ششم درس هشتم مبحث دریاقلی تنفس دهانی و ارتودنسی | دکتر مسعود داوودیان روش ترمیم مو آموزش فرانسه آشنایی با حیوانات به همراه حرف تعریف مربوط تک گویی تماشایی هومن سیدی در فیلم پل خواب ساخت تیزر تبلیغاتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب تصادف یک خودرو با فروشگاهی در چین روش ترمیم مو آموزش فرانسه سوال و جواب (عمومی و گذشته) ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی کلاه کُرکی مستند روایت عشق (شلمچه) فاطمه , دختر هاشمی رفسنجانی اطلاعات تازه ای درباره دلیل واقعی درگذشت پدرش افشا کرده است معرفی کارخانه دستگاه بدنسازی فیژن (fusion) آقای محمد رضا موءبدی فرزند شهیدی که یادگار پدرش را به رهبر انقلاب تقدیم کرد ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی نگاه نزدیک تر به پردازنده مرگ عجیب دو زن در تهران کلیپ آموزشی مخصوص خانم های با سلیقه؛ سیب چتری زیبا برای تزئین و پذیرایی از مهمان های ویژه کارتون جالب و با مزه- جعبه شانسی هشت هشت دانلود فیلم اموزش جامع javascript به زبان فارسی- جلسه ۱ چه بلایی بر سر نفتکش سانچی آمد داستان کوتاه انگلیسی کلیپ طراحی هامون با دمو اهنگ جدید حمید هیراد به نام یار در فضای مجازی مراقب شلیک توپخانه دشمن باشید مراسم Macworld 2008 برای معرفی مک بوک ایر توسط جابز سخنان زیبای پناهیان درباره روز قیامت میز کار و قابلیتهای اصلی آن در اتوماسیون اداری فراگستر ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی دستگاه بسته بندی فرم فیل سیل روغن زیتون و چاشنی سالاد سخنرانی پناهیان درباره بخشش و مال حرام گفتگوی دیدنی با کامبیز دیرباز در برنامه حالا خورشید ویدئو «دریادل» از نگاه داوران را ببینید سایت شرکت مهندسی سپهر صنعت آداک تزیین سیب به شکل پرنده ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی بمب ریاضی کنکور چقدر قشنگ درباره خدا حرف میزنه - پناهیان ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی مصاحبه با مردم ایران بعد از غرق شدن کشتی سانچی طرز تهیه پیتزا خانگی - آسان و سریع آبشار یخی دامنه برفخانه طزرجان 22 دی 1396 ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی اجراوتولیدسقف عرشه فولادی فرو ریختن پل نیمه ساخته در کلمبیا 10 کشته برجای گذاشت تو هم میتونی انجام بدی - شلیک تیله از ناو جنگی آغاز انحراف و بدبختی برای یک ملت چه زمانی است؟ متدهای Virtual و Ower Write کردن آنها بمب ریاضی کنکور فانتاکروم/ابکاری فانتاکروم/دستگاه ابکاری09125371393 اولین تبلیغ تلویزیونی مک بوک ایر جاذبه های گردشگری شهرستان کلاله | دیوار دفاعی گرگان ترمیم مو آتش سوزی ساختمان چند طبقه در زاهدان روباتی که آواز می خواند و قصه می گوید با هیوندای سوناتا جدید، شاد و پرانرژی برانید. حراج مرسدس بنز شخصی هیتلر در آمریکا ترمیم مو ترمیم مو تلاوت قرآن با صوت عال آبکاری طلایی فانتاکروم/ابکاری کروم09125371393 ترمیم مو راحتی استفاده و ویژگی های مقر عکاسی استار ادونچر ترمیم مو فروش آپارتمان 83 متری تهرانپارس 178 غربی ترمیم مو روش ترمیم مو بدون جراحی هیوندای ولوستر N جدید دیدگاه دکتر کاظم دلخوش در سومین نمایشگاه تراکنش ایران ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی 15 ایده دسر آسان و سریع - حتما ببینید واکنشهای تماشایی تراشتگن (2017-2018) آموزش گل هویج و گوجه فرنگی دستگاه پشت پا گلوت مدل GZFM6008 فری موشن معرفی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی چگونه یک انیمیشن GIF از کلیپ ویدیویی بسازیم صحبت های دکتر حسین ایمانی در رابطه با رشد کودکان آموزش تنقیه توسط حکیم رنجبر خوشتیپ ترین فوتبالیست های دنیا حقوق جزا مدرس دکتر فخرالدین عباس زاده روش ترمیم مو بدون جراحی برپا- پیش نمایش قسمت دهم با حضور لیندا کیانی تجربه کاشت مو در کلینیک مهر کرج یاسر حوتcfz خرید یخچال شارپ ژاپنی از کردستان بانه روش ترمیم مو بدون جراحی تمرین امروز تاتنهام در شهر بارسلونا برنامه زامبی شو مدل مفهومی لکسوس LF-1 رونمایی شد آنونس فیت ۷۶ - خانم بدنساز و کوبیده خور ایجاد دیوار به آسانی با تخته پک ضد ریزش مو پاسخ استاد رائفی پور به سخنان روحانی در موردنقد معصومی طب اسلامی | درمان سرفه های خشک #کلیپ مستندکشتی سانجی طریقه تنفس صحیح ندای حق عروسی مذهبی ۰۹۱۲۷۰۰۹۹۸۳ وزیری این د بیگینینگ ( in the bigining ) تریلر بازی Destiny 2 ایلیا کروم سازنده انواع دستگاه ابکاری کروم 09127692842 بمب ریاضی کنکور بولدوزر داعشی ها اینگونه سر می برید! بکدور سرور پیشرفته ارسال به تلگرام رامبد جوان در مورد پیشگیری از سرطان بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در جمع پژوهشگاهیان سریال اتفاقات عجیب با صدای الهام جعفرنژاد در نقش مکس ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی واردات خودرو زیر ذره بین سازمان بازرسی واکنش جالب دختران غیر مسلمان به حجاب ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو همبرگر سوخاری - عجب چیزیه... www.citikala.com نحوه تولید سینی کابل شرکت پارس انرژی فیلم آموزش بازی فکری کودکان شماره ۱ عاشورا فیلم آموزش بازی فکری کودکان شماره ۲ پیش بینی افزایش بارش ها تا پایان سال اقدامات دشمن برای تغییر فکر جوان ایرانی (گزیده دیدار) فیلم کامل لحظه انفجار و غرق شدن نفتکش ایرانی سانچی آموزش انگلیسی تمرین نوشتاری پایه سوم ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی دانلود رایگان فیلم اکسیدان کامل ادای احترام هنرمندان موسیقی به جانباختگان حادثه سانچی گل های دیدنی اتوئو در اینترمیلان ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی شهید حججی، نمونه ای از عدم موفقیت اقدامات دشمن روی جوان کلیپ انگیزشی EMBRACE LIFE کلیپ انگیزشی Own your mistakes | Cristel Carrisi | TEDx کلیپ انگیزشی سرسخت تر از زندگی کلیپ انگیزشی ده هزار ساعت Ten Thousand Hours کلیپ انگیزشی چگونه شا باشیم How to be Happy کلیپ انگیزشی چه کنیم وقتی احساس شکست میکنیم کلیپ انگیزشی اولین و آخرین باش Be First And Last بررسی دوج Ram 1500 کلینیک مهر کرج، درمانگاه تخصصی پوست و کاشت مو ۱- معرفی Adobe Illustrator پیروزی قاطع شیاطین سرخ در خانه مقابل استوک سیتی ترمیم مو دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی به نام عمو زنجیر باف آیت الله تحریری _صراط مستقیم دانلود آهنگ رامین بیباک – نیستی رائفی پور در مورد بانوی دو عالم جدید سردار حاج قاسم سلیمانی و سوریه از زبان رائفی پور مولانا خیرشاهی پیام دانشجوی «دانشگاه شریف» به مدعیانِ انقلابی بودن تقلید بی نظیر قاری جوان ایرانی از استاد عبدالباسط گناه جاریه ترمیم مو میکس غمگین فرهاد آموزش میکاپ روزانه محمد نیکخو 5 ایده ی سرگرم کننده برا غذا خوردن کودک ویتنام - فلات سنگی قضاوقدر4:آیات تقدیر قضاوقدر3:تست مفاهیم درسنامه دین وزندگی کنکور مطابقت 92درصدی پکیج دینی 100یوسفیان پور با کنکور96 قضا وقدر2:درسنامه بمب ریاضی کنکور مطابقت 92 درصدی پکیج دینی 100یوسفیان پور با کنکور96 قضا وقدر5:آیات قضا قضا وقدر1:مفاهیم مصاحبه با دکتر جعفر اسدالله پور - تغذیه بیماران قضاوقدر6:اختیار بمب ریاضی کنکور بمب ریاضی کنکور روش ترمیم مو بدون جراحی جلوگیری از چروک شدن لباس در چمدان کری فردوسی پور در مورد پنالتی زدن به حسین حسینی پنالتی عادل فردوسی پور به حسین حسینی بمب ریاضی کنکور روش ترمیم مو بدون جراحی لحظه شلیک اژدر والفجر از زیردریایی غدیر بمب ریاضی کنکور روش جدید زدن مو( new methode for hair cutting بمب ریاضی کنکور بچه شیرین پاسخ پناهیان به سخنان چند روز پیش روحانی فیلم دیده نشده ازپاسخ امام به خبرنگار خارجی درباره زنان وقتی کلمات از یاد شهردار بم می رود! سرباز عراقی که به خانواده اوگفتند که کشته شده عملکرد کریستیانو رونالدو در برابر دروازه بانان بزرگ روش ترمیم مو بدون جراحی شبیه سازی کامل از آغاز تا پایان راه نفتکش ایرانی سانچی درمان بیماری دیابت ، درمان قند بالا آشنایی با کتابخانه متفاوت دبستان فروغ دانش روحت شاد داداش بمب ریاضی کنکور دستگاه ابکاری فانتاکروم/پک مواد ابکاری09125371393 روش ترمیم مو بدون جراحی 5 ضربه کاشته تماشایی از لیونل مسی ویدیو ساخت پادری تیزر تبلیغاتی بسازید ! بدشانسی تا این حد!!! خنده دارترین های برره ته ته ته خنده قسمت پنجم بسته«زندگی و تحصیل»برای مهاجرت به اروپا ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی پربیننده ترین و هیجان انگیزترین ویدیوی ناسا Apache 6x6 بی آر پی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ابکاری استیل آرین کروم/فانتاکروم/آبکاری 09125371393 مهارتهای جادویی پوگبا ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترفندهای خیلی جالب و کاربردی برای عینک بمب ریاضی کنکور انیمه Kiznaiver HD قسمت 8 با زیرنویس فارسی انیمه Kiznaiver HD قسمت 9 با زیرنویس فارسی کلیپ انگیزشی چگونه احساسات منفی رو متوقف کنیم کلیپ انگیزشی راز رسیدن به خوشبختی انیمه Kiznaiver HD قسمت 11 با زیرنویس فارسی انیمه Kiznaiver HD قسمت 12 آخر با زیرنویس فارسی کلیپ انگیزشی از عشق و رابطه از سیمون سینک کلیپ انگیزشی It's You آهنگ جدید شهاب مظفری کلیپ انگیزشی داستان واقعی Shahab Mozaffari - Paeiz (شهاب مظفری - پاییز) Shahab Mozaffari - Raft (شهاب مظفری - رفت) Shahab Mozaffari - Natarsonam (شهاب مظفری - نترسونم) برترین بازی های جهان باز پیش رو در سال 2018 Shahab Mozaffari - Delshooreh (شهاب مظفری - دلشوره) درحادثه سانچی کشتی چینی قبل از برخوردکاملا ایستاده بود کلیپ انگیزشی عادات مردمان شاد چند تا از سوتی ها و بلاهای داخل عروسی ها اوج خنده Shahab Mozaffari - Shabe Asheghaneh (شهاب مظفری - شب عاشقانه) آشنایی با سوغات شهر و روستا در کلاس خانم مهربان Shahab Mozaffari - Khoda Ba Toam (شهاب مظفری - خدا با توام) گزارش وضعیت جوی استان اصفهان 25دی ماه 96 وقتی یک بسیجی کل رسانه های #ضد_انقلاب راسر کار می گذارد رسوب زدای الکتریکی ScaleBlaster Iman Gholami - An Yaar (2018) ایمان غلامی - آن یار شهاب مظفری دلبریتو کمترش کن رهبر انقلاب_در فضای مجازی مراقب شلیک توپخانه دشمن باشید هر که دلارام دید - تکنوازی پیانو اعترافات رونالدو در شب نذری کلیپ انگیزشی STOP KILLING TIME کاردستی گل با کاغذ در کلاس خانم رفعتی صحبت های هاشمی رفسنجانی برای انتخاب رهبر ایران شکرگرزاری کودک برای نابیناایی اش..گریه شدیدخبرنگار به معاد توجه کنیم خیلی از کارها را انجام نمی دهیم. اهنگ صدای خنده هات هنوز توی گوشمه به سبک نوحه خوانی نگاه سریع: عملیات B Shahab Mozaffari - Dige Tamoomesh Kon (شهاب مظفری - دیگه تمومش کن) لحظه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی در آن ساعت شب خدمه نفتکش سانچی کجا بودند؟ Shahab Mozaffari - Daram Miram - آهنگ جدید شهاب مظفری Shahab Mozaffari - Delbarito Kamtaresh Kon (2017) شهاب مظفری - دلبریتو کمترش کن گریه ها و صحبت های دردناک خانواده شهدای نفتکش ایرانی مراسم تشییع پیکر جوان ناکام زنده یاد وحید احمدی روستای بردگپی نجات کودک آمریکایی از ساختمان در حال آتش تيزر آهنگ جديد شهاب مظفري ویدیو کامل مصاحبه و کنسرت جدید شهاب مظفری بهمراه پشت صحنه و تمرین قبل از کنسرت با کیفیت عالی 4K سکانس به شدت خنده دار پرت شدن حمید لولایی به دست رضا عطاران لحظه به شهادت رسیدن حضرت ابوالفضل در کربلا درس پنجم: تنظیم نیم فاصله در تک استودیو ایا تمساح متونه لاک پشت بخوره کلیپ انگیزشی عکس هایی از لحظات پایانی نفتکش ایرانی سانچی پیرزنی که با شیوه ابداعی و عجیب خود سرطانش را درمان کرد Shahab Mozaffari - To Ro Khab Didam (شهاب مظفری - تو رو خواب دیدم) مقصد اصلی سانچی؛ کره جنوبی یا کره شمالی؟! Shahab Mozaffari - Delbarito Kamtaresh Kon (New 2017) شهاب مظفری دلبریتو کمترش کن فیلم سینمایی قوی تر – Stronger 2017 با دوبله فارسی کاری از هنرمند شجاع نصرت نژاد میکس با اهنگ ترکی FUT CHAMPIONS 18 دیلی کاپ و فوت چمپیونز رقابتی ترین بخش فیفا Shahab Mozaffari - Ghasam (شهاب مظفری - قسم) Shahab Mozaffari - Delbarito Kamtaresh Kon (شهاب مظفری - دلبریتو کمترش کن) واکنش آملی لاریجانی به تحریم شدن توسط آمریکا اعتراف شبکه های اروپایی به رشدبسیار سریع اسلام بآماررسم کلیپی زیبا برای شهدای مظلوم نفتکش ایرانی سانچی موزیک ویدیو عاشقانه فیلم تایتانیک آنباکسینگ اسمارت فون LG V30 Signature Edition چالش نقاشی گروه آبی در مرحله اول مسابقه فاز یه موجود باحالِ اسفنجی :) دستگیری باند سارقان در اصفهان مبحث اختیار2 Shahab Mozaffari - Ay (شهاب مظفری - آی) شهید مطهری به منتظری درباره مهدی هاشمی چه گفت؟ موزیک ویدیو چوپان تنها کلیپ انگیزشی Gun To The Head تبلیغ بازی: ماموریت موزیک ویدیو جدید دلبری تو کمترش کن (شهاب مظفری) یلدا استریومیکروسکوپ اپتیکا 09122436094 کلیپ انگیزشی Fighters win مصاحبه بی نظیر محمد کلی بوکسوردرمیان کافران وتشویق انان Shahab Mozaffari - Hese Amigh (شهاب مظفری - حس عمیق) Shahab Mozaffari - Top 3 Songs (سه آهنگ برتر شهاب مظفری) تشریفات سلمانی با بهترین معلم جهان که یک ایرانی است آشنا بشید رونمایی از خودروی مفهومی Xmotion نیسان در دیترویت چالش نقاشی گروه بنفش در مرحله اول مسابقه فاز کلیپ انگیزشی چرا صبور بودن اهمیت داره Mehdi Yarahi Che Chiza Shenidam مهدی یراحی چی چیزا شنیدم انیمیشن آبشار جاذبه فصل 1 قسمت 13 با دوبله فارسی سنج و دمام در ساحل بوشهر به یاد جانباختگان سانچی چه بر سر نفتکش کشورمان آمد؟ کلیپ انگیزشی Challenge Yourself Majid Kharatha - Daram Miram (مجید خراطها - دارم میرم) انیمیشن آبشار جاذبه فصل 1 قسمت 14 با دوبله فارسی چالش نقاشی گروه نارنجی در مرحله اول مسابقه فاز کلیپ انگیزشی روبرو شدن با واقعیت FACE REALITY

آخرین خبرهـا