انتقاد استاندار آذربایجان شرقی از عدم حرفه آموزی مهندسان

استاندار آذربایجان شرقی با انتقاد از عدم حرفه آموزی و همچنین ناآشنایی کامل مهندسان با قوانین حوزه مهندسی در زمان تحصیل گفت: انتظار این است که گروهی از مهندسین، پیشتاز ارائه خدمات نوین فنی و مهندسی در جامعه شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، مجید خدابخش عصر امروز در سمینار آموزشی چالش‌های فراروی صادرات خدمات فنی و مهندسی در تبریز علم و دانایی را سرمایه و دست مایه بسیار خوبی برای مهندسین دانست و اظهارکرد: بیش از 30 هزار مهندس در آذربایجان شرقی وجود دارد که باید برای رفع مشکلات پیش روی این قشر بیش از پیش تلاش کرد.

وی با اشاره به لزوم مهارت افزایی مهندسان در حین تحصیل افزود: رویکرد سنتی ایجاد اشتغال برای مهندسان دیگر پاسخگوی نیازهای امروز این حوزه نیست و باید برخی از واحدهای دانشگاهی این رشته نیز متناسب با نیازهای جامعه تغییر یابد.

وی با انتقاد از عدم حرفه آموزی و همچنین ناآشنایی کامل مهندسان با قوانین حوزه مهندسی در زمان تحصیل گفت: انتظار این است که گروهی از مهندسین، پیشتاز ارائه خدمات نوین فنی و مهندسی در جامعه شوند.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: تفکر کمبود مهندس در سال‌های گذشته و سرمایه گذاری‌های کلان سیستم دولتی برای جذب متخصصین این حوزه دیگر تغییر یافته و باید متناسب با شرایط فعلی و با استفاده هرچه بیشتر از توان بخش خصوصی، فکری به حال اشتغال مهندسین کرد.

خدابخش با اشاره به افزایش اشتغال به عوان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت گفت: رویکرد ایجاد اشتغال در دنیا به سمت نرم افزاری شدن در حال حرکت است ولی برخی تفکرات جامعه کنونی در کشور، اشتغال را در صنعت و تولید منحصر می‌داند.

وی همچنین با بیان اینکه مهندسین از نبوغ؛ اندیشه و استعداد بیشتری بهره مندند خاطرنشان کرد: ما به عنوان دولت در کنار این قشر هستیم و از هیچ تلاشی برای رفع مشکلات و موانع پیش رو مضایقه نمی‌کنیم.

خدابخش تاکید کرد: صادرات خدمات فنی و مهندسی جز با تلاش شبانه روزی مهندسین استان میسر نخواهد شد و همچنین با شیوه فعلی آموزشی در دانشگاه‌ها، امکان صادرات خدمات فنی و مهندسی به کشورهای دیگر وجود نخواهد داشت.

انتهای پیام/

R7887/P1377/S6,47/CT11

کلیدواژه:

آذربایجان شرقی | فنی و مهندسی

رییس جمهور تعهدات خود را نسبت به اشتغال و مشکلات مردم انجام دهد/ مسئولان باید پاسخگو باشند روز پرتنش علی دایی در تبریز تقدیر آیت‌الله مکارم شیرازی از فعالیت‌های امام جمعه تبریز آمریکا از قدرت جوانان ایرانی در دست یابی به توان موشکی عصبانی است ۵۲۴ نفر از کارگردان پلاسکو مقرری بیکاری گرفتند list برف و وزش باد شدید در راه پایتخت امام جمعه موقت زاهدان: مقاومت تنها راه نجات فلسطین و غزه است

آخرین خبرهـا