ترامپ با سخنرانی روز جمعه خود متن توافق هسته‌ای را نقض کرد

وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با سی‌بی‌اس نیوز گفت: ایالات متحده توافق هسته‌ای را از جنبه‌های مختلفی نقض کرده است.

به گزارش خبرگزای مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با خبرنگار شبکه سی‌بی‌اس نیوز آمریکا در تهران به مسائل مختلفی چون سخنرانی ضد ایرانی ترامپ و واکنش ایران به خروج ایالات متحده از برجام پرداخته است.

ترجمه مصاحبه الیزابت پالمر، خبرنگار سی‌بی‌اس نیوز، با دکتر ظریف را که روز شنبه در محل وزارت خارجه انجام شد در ادامه ملاحظه می‌کنید:

ظریف در ابتدای مصاحبه در پاسخ به سؤال خبرنگار سی بی اس که با توجه به تلاش های زیاد شما برای رسیدن به برجام، آیا از اتفاقاتی که در روزهای اخیر و سخنرانی آقای ترامپ شنیدید ناراحت شده اید، با اشاره به فرآیند طولانی مذاکرات هسته‌ای گفت: افراد زیادی به شدت روی این مسئله کار کردند. برای رسیدن به این توافق حدود ده یازده سال موضع‌گیری و خطابه سیاسی و دو سال مذاکره جدی صورت گرفت. و من اتفاقا بسیار خوشحالم، چرا که می‌بینم جامعه جهانی محکم پشت این توافق ایستاده است. این تأثیرگذاری دیپلماسی را نشان می‌دهد. خیلی‌ها در آمریکا، و بخصوص در خارج از آمریکا، به این باور رسیده‌اند که توافق هسته‌ای پیروزی دیپلماسی بود. آنچه که جمعه شب شنیدیم مشتی حرف‌های سخیف و زشت بود. نباید با این حرف‌ها ناامید شد. این حرف‌ها دیگران را ناامید می‌کند (نه ما را). ایالات متحده طی 40 سال اخیر از این کارها زیاد انجام داده است. بسیاری از رؤسای جمهور پیشین (آمریکا) کار خود را با طرح چنین ادعاها و اظهاراتی که به اعتقاد من غیرمسئولانه است آغاز کردند، اما در نهایت پشیمان شدند.

وزیر امور خارجه در واکنش به درخواست ترامپ از کنگره برای تصمیم‌گیری در خصوص توافق هسته‌ای تصریح کرد: برجام توافقی دوجانبه میان ایران و آمریکا نیست. بنابراین او (ترامپ) هر سیاستی که بخواهد اتخاذ کند، به خودش مربوط است. اما تا زمانی که آمریکا در چارچوب قوانین بین‌المللی عمل می‌کند، باید نه فقط به توافقی که دولت و رئیس‌جمهور آمریکا کشورشان را به آن متعهد کرده‌اند، بلکه فراتر از آن، به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد پایبند بماند. می‌دانید که آمریکا عضو دائم شورای امنیت ملل متحد است. اگر بخواهد از عمل به قطعنامه‌ای که نه تنها به آن رأی مثبت داده، بلکه از بانیان آن بوده است امتناع کند، اعتبار نهادی که برای آمریکا اهمیت بسیار زیادی دارد به خطر می‌افتد. علاوه بر این، دولت آمریکا نیز اعتبار خود را از دست می‌دهد. دیگر هیچ کس به دولت آمریکا اعتماد نمی‌کند و با آن وارد مذاکره درازمدت نمی‌شود، چرا که از حالا به بعد، مدت زمان تعهد آمریکا (به یک توافق بین‌المللی) محدود به دوره‌ای است که آن رئیس‌جمهور در این کشور مسئولیت دارد.

ظریف در پاسخ به اینکه آیا منظورش بی‌اعتمادی کشور خاصی مثل کره شمالی است، گفت: نه، منظورم کل جامعه بین‌الملل از جمله کره شمالی است. مشاهده می‌کنید که این دولت (ترامپ) در حال بیرون رفتن از همه توافق‌هاست... از توافق نفتا بیرون می‌آید، از توافق همکاری ترنس پاسیفیک بیرون می‌آید، از یونسکو خارج می‌شود. از همه چیز دارد خارج می‌شود. یکی از متفکرین آمریکایی گفت دکترین سیاست خارجی آمریکا، دکترین خروج است. بنابراین مردم دیگر نمی‌توانند به حرف آمریکا اعتماد کنند.

وزیر امور خارجه افزود: برای اینکه آمریکا با بسیاری از این توافق‌های بین‌المللی همراه شود، خیلی‌ها امتیازاتی را (به این کشور) داده‌اند. اما حال دیگر هیچ کس به آمریکا امتیازی نمی‌دهد، چرا که می‌دانند اگر رئیس‌جمهور بعدی بیاید ادعا می‌کند این امتیازات کافی نبوده و ما راضی نیستیم.

ظریف در پاسخ سؤالی در خصوص احتمال ماندن ایران در توافق هسته‌ای علی‌رغم خروج آمریکا از آن گفت: این سؤال مبتنی بر فرضیه‌ای است که به جزئیات زیادی نیاز دارد. اگر یکی از طرفین، به خصوص آمریکا، از توافق بیرون برود، باید ارزیابی کرد که آیا مهم‌ترین مؤلفه‌های مثبت توافق برای ایران ازبین رفته است. براین اساس ایران در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد کرد. ما خود را متعهد می‌دانیم اولین کسی نباشیم که از این توافق خارج می‌شود، به این شرط که منافع اقتصادی‌مان که در این توافق ذکر شده لحاظ شود و همچنان از این منافع برخوردار باشیم. اگر از این منافع محروم شویم، شرایط کاملاً عوض می‌شود. هم خود برجام و هم اصول کلی قوانین بین‌الملل گزینه‌هایی را برای برخورد با این شرایط پیش‌بینی کرده‌اند.

ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه تیلرسون قبل از سخنرانی دیگر اعضای 1+5 را مطلع کرده بود. آیا با شما هم از روی ادب دیپلماتیک تماس گرفت و شما را مطلع کرد؟ تصریح کرد تیلرسون با او تماسی نگرفته و انتظار چنین تماسی را هم، حتی به رسم ادب و احترام، ندارد، چرا که دولت جدید آمریکا در رفتار خود با دیگران بویی از ادب نبرده است.

وی با اشاره به سخنرانی ترامپ گفت هیچ چیز در این سخنرانی او را متعجب نکرده است، به جز ادبیات زشت و زننده او که درخور هیچ مقام رسمی نبود.

ظریف در خصوص اینکه تا چه حد از محتوای سخنرانی ترامپ اطلاع داشته اظهار داشت: ما تقریباً همین صحبت‌ها را – البته به شکلی بسیار مؤدبانه‌تر – از زبان تیلرسون و در جریان سخنرانی او در نشست وزرای خارجه 1+5 شنیده بودیم. من و تیلرسون گفتگوی دوجانبه نداشتیم، اما اظهارات او را در قالب بیانیه‌ای که در آن نشست قرائت می‌کرد شنیده بودیم. همچنین اظهارات ترامپ را در مجمع عمومی سازمان ملل متحد شنیده بودیم و این اولین بار نبود (که چنین سخنانی به گوشمان می‌خورد).

ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص عدم دیدار با تیلرسون و علت آن افزود: تصور می‌کنم ایالات متحده تصمیم جدیدی اتخاذ کرده است. من با جان کری دیدار داشتم و این دیدارها نیز نتایج بسیار مثبتی در بر داشت. دیدارهای من و کری جلوی سناریوهای ناخوشایند زیادی را گرفت. اما این دولت تصمیم گرفته به شیوه کاملاً متفاوتی عمل کند. و من به شما اطمینان می‌دهم عزت و غرور ایرانی به ما اجازه نمی‌دهد در شرایطی که یکی از طرفین احترام متقابل و موضع برابر را رعایت نمی‌کند، وارد مذاکره شویم.

وزیر امور خارجه در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه آیا پس از سخنرانی ترامپ با رهبر معظم انقلاب دیداری داشته گفت: خیر، سخنان ترامپ در ساعات پایانی شب ایراد شد و ما نیز از مواضع ایشان (رهبری) در خصوص این سخنان اطلاع داریم. ما پیش‌تر حرف‌هایی را که قرار بود ترامپ در سخنرانی خود بزند با رهبری در میان گذاشته بودیم، چرا که تقریباً همه می‌دانستند قرار است چه بگوید. رهبری هم انتظار این صحبت‌ها را داشتند.

ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص مخالفت رهبری با توافق و بی‌اعتمادی رهبری به آمریکا از ابتدای مذاکرات گفت: رهبر معظم انقلاب از توافق حمایت کردند، اما هیچ گاه به آمریکا اعتماد نکردند. ما نیز هیچ گاه به آمریکا اعتماد نکردیم. هیچ یک از ما هیچ گاه به آمریکا اعتماد نداشتیم. این توافق مبتنی بر اعتماد نیست. توافق هسته‌ای مبتنی بر عدم اعتماد دوجانبه است. ما اقداماتی که باید انجام می‌دادیم را خیلی شفاف تعریف کرده‌ایم. هیچ کس در این توافق آن قدر ساده‌لوح نبوده که به طرف مقابل اعتماد کند. چرا که ما در گذشته بارها شاهد بدقولی و بدعهدی آمریکا بوده‌ایم. فراموش نکنید من اهل کشوری هستم که دولت منتخب مردم آن در کودتایی که آمریکا مهندسی کرده بود ساقط شد. من از کشوری می‌آیم که مردمش در جنگ با دشمنی که از سلاح شیمیایی استفاده می‌کرد و آمریکا پشتیبان آن بود کشته شدند. بنابراین دلیلی وجود ندارد که به آمریکا اعتماد داشته باشیم. لذا ما این توافق را بر اساس بی‌اعتمادی متقابل بنا کردیم. و من تصور می‌کنم این از نقاط قوت این توافق است. این اصلاً نکته منفی‌ای نیست. این نقطه قوت برجام است که بر مبنای بی‌اعتمادی دوجانبه بنا شده است. این توافق می‌توانست این بی‌اعتمادی را کاهش دهد، اما متأسفانه نحوه برخورد ترامپ با آن باعث گسترش این بی‌اعتمادی می‌شود؛ نه فقط میان ایران و آمریکا، بلکه میان جامعه جهانی و ایالات متحده، چرا که آمریکا اکنون نه تنها پیش‌بینی‌ناپذیر بلکه غیرقابل‌اعتماد شده است.

ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص احتمال رایزنی ایران با کنگره آمریکا گفت: این مسئله داخلی آمریکاست و من قرار نیست با کنگره رایزنی کنم. ما معتقدیم دولت‌ها در عرصه بین‌الملل به صورت واحد و متمرکز عمل می‌کنند. البته هیچ یک از دولت‌ها، نه دولت ایران و نه دولت آمریکا، به شکل کاملاً یکپارچه (مونولیت) اداره نمی‌شوند. اما قرار نیست من چنین تصمیمی را برای آمریکا بگیرم. اگر آمریکا تصمیم به ماندن در توافق بگیرد، باید درست رفتار کند. اما اگر بخواهند از توافق خارج شوند، آن وقت ایران گزینه‌های مختلفی را پیش روی خود می‌بیند و بر اساس منافعش از آن‌ها استفاده می‌کند.

ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص دوستان زیادی که در آمریکا دارد و امکان رایزنی با آن‌ها در خصوص برجام گفت: قرار نیست با آن‌ها صحبتی داشته باشم. فکر می‌کنم خودشان برای اتخاذ تصمیمات مناسب بر اساس منافع آمریکا عقل و تدبیر لازم را دارند. معتقدم آنها بخوبی درک می‌کنند که اظهارات ترامپ، چه در مورد توافق هسته‌ای و چه در مورد سایر مسائل، منافع این کشور را تأمین نمی‌کند.

در ادامه خبرنگار سی‌بی‌اس به امیدواری دولت آقای روحانی به جذب سرمایه خارجی و انجام اصلاحات در ایران اشاره کرد و از آقای ظریف پرسید با وجود به خطر افتادن توافق هسته‌ای، آیا دولت آقای روحانی تضعیف شده است؟

دکتر ظریف پاسخ داد: تصور نمی‌کنم این طور باشد. معتقدم آنچه که ترامپ با سخنرانی جمعه شب خود به دست آورد متحد کردن مردم ایران بود و من خیلی خوشحالم که می‌بینم امروز ایران از دو سال و نیم گذشته متحدتر شده است.

خبرنگار سی‌بی‌اس از دکتر ظریف در خصوص نقل قولی منتسب به او پرسید و گفت: شما پیش‌تر به غرب و آمریکا گفته بودید رقبایمان در تهران خوشحال می‌شوند اگر توافق هسته‌ای تضعیف شود و اگر می‌خواهید ما، یعنی دکتر روحانی و اصلاح‌طلبان، تقویت شویم، از توافق هسته‌ای حمایت کنید.

ظریف با تکذیب این نقل قول گفت: من هیچ گاه چنین چیزی نگفته‌ام. به خاطر ندارم چنین چیزی گفته باشم. من گفتم در ایران دیدگاه‌های مختلفی وجود دارد و اگر از توافق حمایت کنید، اگر به توافقی منطقی برسید، آن وقت کسانی که به تعامل با جهان اعتقاد دارند تقویت می‌شوند. اما اگر حمایت نکنید ... چرا که این یعنی دموکراسی ... البته شاید تعریف ترامپ از دموکراسی چیز دیگری باشد. فکر می‌کنم ترامپ خیلی خوشحال است از اینکه دموکراسی‌های جهان از او حمایت می‌کنند! سه حامی‌ای که دیشب از سخنان او استقبال کردند (عربستان، رژیم صهیونیستی و امارات) بهترین نمونه‌های حکومت دموکراسی در جهان هستند! (طعنه)

وی افزود: اما ایران کشوری دموکراتیک است. مردم با صندوق رأی تصمیم می‌گیرند. ما افتخارمان این است که موفقیت یا عدم موفقیت سیاست‌های هر دولت روی تصمیم مردم تأثیر می‌گذارد. سایر کشورهای جهان باید تصمیم بگیرند پیغامی که به رأی‌دهندگان ایرانی می‌دهند کدام است: تعامل سازنده با جهان یا پیامی غیر از آن.

ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما هم مثل سایر کشورهای جهان ممکن است با هم اختلافاتی داشته باشیم. مشاهده کردید که وزیر خارجه، وزیر دفاع، مشاور امنیت ملی و رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا دیدگاهشان نسبت به توافق هسته‌ای کاملاً با ترامپ در تضاد بود. بنابراین اختلاف نظر عادی است. اما چیزی که ما را متحد می‌کند منافع ملی و امنیت ملی ماست. وقتی بحث امنیت ملی به میان می‌آید، و وقتی مشاهده می‌کنیم سپاه پاسداران در دفاع از کشور، دفاع از تمامیت ارضی ایران در برابر تهاجم خارجی، در مبارزه با تروریسم و برای حفظ منطقه، در مبارزه با افراطی‌گری ایستادگی کرده است، دیگر هیچ کس نمی‌پذیرد که کسی از خارج به آن‌ها فشار بیاورد، برای انزوای آن‌ها تلاش کرده یا تحریم‌های بیشتری علیه آن‌ها اعمال کند.

ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص قرارداد فروش هواپیمای بوئینگ به ایران و احتمال به خطر افتادن آن با تصمیمات ترامپ گفت: نمی‌دانم چنین اتفاقی می‌افتد یا نه، اما این مسئله (تصمیمات ترامپ) شغل‌های بسیار بسیار زیادی را در آمریکا به خطر می‌اندازد. معتقدم این یکی از گزینه‌هایی بود که آمریکا در اختیار داشت. ما تصمیم گرفتیم با جامعه اقتصادی آمریکا تعامل داشته باشیم، چرا که نمی‌خواهیم آن‌ها از تجارت با ایران محروم باشند. جمعه شب دیدم که ترامپ می‌گفت سایر کشورها از تجارت با ایران پول زیادی درمی‌آورند. اما این دولت آمریکاست که شرکت‌های آمریکایی را از کسب سود محروم می‌کند. ما مشکلی با شرکت‌های آمریکایی نداریم. در واقع ما هیچ مشکلی با مردم آمریکا نداریم. اختلافات ما با دولت آمریکاست. اختلافات ما با کسانی است که سیاست‌های فوق‌العاده خطرناکی را علیه کشور و منطقه ما در پیش گرفته‌اند. این محل اختلاف ماست. ما نه با شرکت‌های تجاری آمریکا و نه با مردم این کشور مشکلی نداریم. ما از ورود آمریکایی‌ها به ایران استقبال کرده‌ایم. ما خوشحالیم که شما اینجا در ایران هستید.

ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص احتمال به خطر افتادن فروش هواپیما به ایران گفت: بگذارید این موضوع را به شکل دیگری مطرح کنیم. اگر آمریکا جلوی فروش هواپیما به ایران را بگیرد، بخشی از برجام را نقض کرده است. اما ایالات متحده توافق هسته‌ای را از جنبه‌های مختلفی نقض کرده است، یکی از آن‌ها تأخیر اوفک (دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا) در صدور مجوز برای شرکت‌های مختلفی است که می‌خواهند با ایران معامله کنند. بوئینگ و ایرباس از جمله این شرکت‌ها هستند. بنابراین تأخیر بیشتر در صدور این مجوزها نقض برجام است، و نه ناقض روح آن، بلکه در تضاد با متن این توافق است. روز جمعه ترامپ با سخنرانی خود متن توافق هسته‌ای را نقض کرد.

ظریف با اشاره به ادعای ترامپ مبنی بر اینکه ایران برجام را نقض کرده است گفت: می‌دانید که ما در این خصوص یک نهاد داوری داریم. این توافق از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواسته است با بررسی پایبندی ایران به برجام نقش داور را ایفا کند. این آژانس تا کنون هشت بار پایبندی ایران را تأیید کرده است. یک بار در آغاز اجرای برجام، و هفت بار هم از زمانی که طرفین اجرای آن را شروع کرده‌اند، آژانس بر پایبندی کامل ایران به توافق تأکید کرده است. روز جمعه نیز پس از سخنرانی رئیس‌جمهور آمریکا، آژانس یک بار دیگر تصریح کرد ایران به تعهدات خود عمل کرده است.

ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص تلاش ایران برای توسعه برنامه موشکی خود به ظلمی که در این سال‌ها به جمهوری اسلامی شده و خودداری کشورهای دیگر از حمایت از ایران در جریان جنگ تحمیلی اشاره کرد.

وقتی خبرنگار سی‌بی‌اس گفت اکنون دیگر آن زمان‌ها گذشته و دوران تازه‌ای شروع شده است، وی پاسخ داد: نه، دوره و زمانه عوض نشده، چرا که آمریکا هنوز هم دارد میلیاردها دلار «تسلیحات زیبا» به کشورهای این منطقه می‌فروشد و به هیچ کشوری هم اجازه نمی‌دهد با ایران معامله تسلیحاتی داشته باشد؛ در واقع این سیاست و راهبرد آمریکاست که کشورهای دیگر را از تعامل با ایران در کمک به تقویت توان دفاعی‌اش منع کند. اما ما باید از مردممان دفاع کنیم.

خبرنگار سی‌بی‌اس از دکتر ظریف پرسید پس شما با فروش تسلیحات آمریکا به کشورهای حوزه خلیج فارس که به شدت با ایران دشمنی دارند مخالفید. وزیر امور خارجه در پاسخ گفت: خیر، من مخالفتی با آن ندارم. اما تنها به این مسئله اشاره می‌کنم که در سال 2016 عربستان سعودی، بنا بر آمارهای سازمان‌های غربی، 63 میلیارد دلار تجهیزات نظامی خریده است. امارات متحده عربی، یکی از کشورهایی که از سخنرانی ترامپ حمایت کرد، با تنها 5/1 میلیون نفر شهروند 22 میلیارد دلار صرف خرید سلاح کرده است. ایران چقدر برای جمعیت 80 میلیونی خود هزینه کرده است؟ 12 میلیارد دلار. بنابراین اگر کسی می‌خواهد از تجهیزات نظامی اعم از موشک، هواپیما، تانک و .... حرف بزند، باید به کل ماجرا نگاه کند، نه فقط به ایران. جمهوری اسلامی موشک و ابزار دفاعش را خودش تولید می‌کند، چرا که هیچ کس به آن کمکی نمی‌کند.

ظریف در ادامه در پاسخ به سؤالی در خصوص توسعه توانمندی‌های نظامی کشور گفت: من در مورد دشمنان صحبت نمی‌کنم. صحبت من در خصوص خریدهای نظامی است. حرفی از دوستان یا دشمنان نمی‌زنم، تنها از خریدهای نظامی در خلیج فارس صحبت می‌کنم، خریدهای نظامی در خلیج فارس. اگر می‌خواهید در مورد این خریدها صحبت کنید، باید به همه آن‌ها بپردازید. ایران صدها میلیارد دلار تجهیزات نظامی نمی‌خرد. هیچ کس این تجهیزات را به ما نمی‌فروشد. آمریکا با راهبرد فعالی که در پیش گرفته جلوی فروش این تجهیزات را می‌گیرد. به همین دلیل، کاری که ما می‌کنیم این است که آنچه نیاز داریم را تولید می‌کنیم. و آنچه که نیاز داریم را بر اساس ملزومات دفاع از کشورمان تولید می‌کنیم. این کار را برای تحریک دیگران انجام نمی‌دهیم؛ هدفمان صرفاً دفاع از خودمان است. خیلی شفاف اعلام کرده‌ایم که از موشک‌ها و دیگر ابزارهای نظامی‌مان تنها برای دفاع از خود در برابر حملات مسلحانه یا تروریسم استفاده خواهیم کرد. امیدوارم دیگر کشورها نیز اعلام کنند هیچ گاه جز در دفاع از خود به زور متوسل نمی‌شوند.

در ادامه خبرنگار سی‌بی‌اس از آقای ظریف پرسید آیا حضور ایران در یمن نیز برای دفاع از خود است. وزیر امور خارجه پاسخ داد: به نظر شما آیا بمباران زنان و کودکان یمنی توسط هواپیماها و بمب‌های آمریکا برای دفاع از خود بود؟ من این سؤال را از شما می‌پرسم چون ایران در جنگ یمن دخالتی ندارد. ما هیچ کسی را بمباران نمی‌کنیم. هواپیماهای ما نیستند که مردم آنجا را بمباران می‌کنند.

ظریف در پاسخ به ادعای کمک نظامی ایران به یکی از طرفین جنگ یمن گفت: این جنگ، جنگ ناگواری است که از همان ابتدا تلاش کردیم به آن پایان دهیم. حتی پیش از آغاز آن تلاش کردیم جلوی وقوعش را بگیریم. اکنون آیا کسی باور می‌کند بتوان یک ملت، یک ملت مقاوم را که قرن‌ها در برابر تجاوزها ایستادگی کرده، بمباران کرد، نابود کرد، و این ملت تنها بایستد یا بنشیند و اجازه دهد مردمش کشته شوند؟ آن‌ها برای دفاع از خود به سلاح‌های ایران نیازی ندارند. اگر لازم باشد، خودشان با سلاح‌هایی که دارند یا حتی با دست خالی از خود دفاع می‌کنند. آنچه که ما به آن نیاز داریم این است که جنگ را تمام کنیم نه اینکه از یک طرف بخواهیم از خودش دفاع نکند. البته اگر هنوز در مورد پیامدهای انسانی فاجعه یمن – که مسئولیت آن با دولت آمریکاست – جدی هستیم؛ همه سازمان‌های مهم حقوق بشر در جهان، از جمله سازمان ملل متحد، می‌گویند کاری که جنگنده‌های ائتلاف سعودی با مردم یمن انجام می‌دهند جنایت است. جنایتی چون کشتن کودکان، و دولت آمریکا، به ویژه دولت فعلی، در همه این جنایت‌ها شریک است. حال رئیس‌جمهور آمریکا به خود جرئت می‌دهد ایران را به خاطر جنایاتی که خودشان در یمن مرتکب می‌شوند متهم کند. جمعه شب اگر چند دقیقه دیگر به ترامپ وقت می‌دادند ماجرای پرل هاربر را نیز گردن ایران می‌انداخت! او ایران را به دست داشتن در تک‌تک جنایاتی که متحدان آمریکا مرتکب شده‌اند متهم کرد: یازده سپتامبر، القاعده، داعش و سایر مواردی که رد پای متحدان آمریکا آشکارا در آن یافت می‌شود. اگر بخواهید می‌توانید تاریخ را تحریف کنید، همان طور که شنیدید ترامپ نه تنها تاریخ بلکه جغرافیا را هم تحریف کرد. می‌دانستیم می‌توان او را خرید، اما نمی‌دانستیم می‌توان دانش جغرافیایش را نیز خرید. اما او جغرافیا را تحریف کرد. او به ایرانیان سرتاسر جهان توهین کرد. او با گفتن آن جملات نه فقط به ایرانیان، بلکه به تاریخ، جغرافیا و اساساً به عقلانیت توهین کرد. اگر این گونه باشد، اگر قرار است هر چیز بدی که اتفاق می‌افتد را به ایران نسبت دهند، آن وقت ترامپ هم می‌تواند به این کار خود ادامه دهد.

وزیر امور خارجه افزود: اما مشکل اینجاست که این موضوع منجر به بحران در منطقه ما می‌شود. آنچه که می‌تواند به حل بحران سوریه و یمن منجر ‌شود یافتن راه‌حل سیاسی است، نه اصرار بر گزینه نظامی، نه اصرار بر تحمیل اراده خارجی بر مردم این کشورها. این اقدامات عواقب ناگواری دارد.

ظریف با اشاره به بحران سوریه گفت:‌ بگذارید موضوع بسیار ساده‌ای را با شما مطرح کنم: اگر ما به دولت‌ها، نه فقط دولت سوریه،‌ بلکه دولت عراق و کردستان عراق، کمک نمی‌کردیم اکنون در دمشق، بغداد و اربیل شاهد حکمرانی دولت تروریستی داعش بودید.

وزیر امور خارجه در واکنش به ادعای خبرنگار مبنی بر مبارزه آمریکا با داعش گفت:‌ آیا واقعاً آمریکا با داعش می‌جنگد؟ آیا با آن‌ها مبارزه می‌کند؟ نه، این طور نیست. وقتی ترامپ کاندیدای ریاست‌جمهوری شده بود، خیلی شفاف این موضوع را بیان کرد. او گفت داعش را خود آمریکا خلق کرده است. این اتهام را من مطرح نمی‌کنم (خبرنگار: بگذارید اصلاح کنم او نگفت ما داعش را ساختیم، گفت اقدامات آمریکا باعث ایجاد داعش شده است ولی همه می

کلیدواژه:

خبرنگار سی بی اس از دکتر ظریف | ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص | وزیر امور خارجه | آمریکا اعتماد | توافق هسته ای | برای دفاع از خود | سازمان ملل متحد | سخنرانی ترامپ | سپاه پاسداران | ایالات متحده | میلیارد دلار | نقض کرده | دولت آمریکا | سایر کشورها | داشته باشیم | همان طور | بی اعتمادی | ظریف پرسید | اگر آمریکا | ما معتقدیم | محدودیت ها | بین المللی | رئیس جمهور | بین الملل | سال دیگر | تحریم ها | مدت زمان | پاسخ داد | شرکت ها | هیچ گاه | جمعه شب | بر اساس | دولت ها | آن وقت | ما هیچ | هیچ کس | حرف ها | نه فقط | دو سال | ما نیز

تاریخ زنده شد؛داستان‌های خروج سانچز از آرسنال+کاریکاتور پیش‌بینی عجیب بانک آمریکایی در مورد قیمت نفت ناراحتی عمیق ترامپ از افزایش کسری تجاری آمریکا با چین حذف یکی از منابع درآمدی سازمان‎نظام‎مهندسی با دستورآخوندی شليک موشک بالستيک يمن به سمت فرودگاه «جيزان»/ منابع يمني: موشک با دقت به هدف اصابت کرد list فرودگاه جازان عربستان، هدف حمله موشکی ارتش یمن قرار گرفت فوت یک کارگر در پتروشیمی شازند سریال پاورچین - قسمت 67 من تنها بلاندی .پاپی هستم +ت یزدان باقری راد - اعجوبه 96 - بازیگری مهسیما نجفی - اعجوبه 96 - خوانندگی پشت پرده نقد به معصوم روحانی چه اهداف سیاسی نهفته است(کلیپ جنجالی) پندک این قسمت : سهام عدالت هانی و شی مرید(سوگنامه سازین ) انیمه آبشار سرنوشت Haikyuu - قسمت 23 | دوبله فارسی محمدرضا صالحی - اعجوبه 96 - استعداد عجیب نگاهی به فیلم «کرول» از بهنام ناطقی معین شریف زاده -اعجوبه 96 - خوانندگی صحرای محشر، قیامت - حجت الاسلام جعفر مرادی کیانا افشاری - اعجوبه 96 - خوانندگی دروغ گفتن یایویی و دردسر او تریلر قسمت دهم فصل دوم میراکلس سالار نصیری - اعجوبه 96 - بازیگری محمدرضا صالحی - اعجوبه 96 - بازیگری گروه دل انگیزان - اعجوبه های 96 - خوانندگی آموزش اعجاب انگیز فیزیک کنکور حسین فخری – بسته اشک از چشمت وا نشد سریال پاورچین - قسمت 68 محسن نوروزی - اعجوبه 96 - استندآپ کمدی محسن نوروزی - اعجوبه 96 - استعداد عجیب شیمی موسسه کنکور حرف آخر - مبحث اسید و باز دین و زندگی کنکور - آموزش توحید شناسی امیرحسین ستاری - اعجوبه 96 - خوانندگی عربی حرف آخر - آموزش مبحث انواع لام شیمی حرف آخر , اعداد کوانتومی دین و زندگی حرف آخر - استاد علیرضا یوسفیان پور مهدی قبادلو - اعجوبه 96 - بازیگری متوحل کننده آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 6 آیدین ناظمی - اعجوبه 96 - استعداد عجیب با توام ای رفته از دست آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 5 رضا گارسی - اعجوبه 96 - استعداد عجیب اموزش ماشین دنا فیزیک حرف آخر - آموزش مبحث معناطیس پت و مت قسمت[10] عماد غفوری - اعجوبه 96 - استعداد عجیب میکس من از خودم(رریتی) ماجرای بالا رفتن هر روزه قیمت خودرو دنا سجاد افشاریان شرقی غمگین میخواند سورن دنا رانا و دیگر هیچ شاب 0تا100 رنو (ال90) دنده ای تدریس شیمی کنکور مبحث نمودار مول بر زمان - موسسه کنکور حرف آخر نحوه مطالعه دین و زندگی کنکور1 فیلم سه بعدی San Andreas 2015 پامرانین خرسی سفید وارداتی آبشار جاذبه فصل2 قسمت 3 :: دوبله فارسی:: آهنگ کردی زیبا و شنیدنی و جنجالی از وحیداکجوان آموزش مدلینگ صندلی پارامتریک دختر خوش صدا:۳ فصل 1 قسمت 4 سریال مریخ - Mars با دوبله فارسی بر مشامم میرسد از DNA تا Protein تشكر شورای کتاب کودک و فرهنگنامه کودکان از خانم گوتس تینا فراهانی - اعجوبه 96 - استعداد عجیب اف رود دنا اختیار دین و زندگی کنکور اسکی رو آب یک سنجاب هندسه کنکور ( الگوی بادبادک ) - استاد منتظری - حرف آخر Resident Evil 7-2 | میا چرا اینجوری میشه؟ تیتراژ ابتدایی در حلقه رندان انشاء 14 گرفت! اما طولی نکشید که شد خالق "قصه های مجید" عرشیا قریب - اعجوبه 96 - استعداد عجیب دختر خوش صدا:۴ تدریس عربی کنکور مبحث تحلیل صرفی فعل- حرف آخر گزیده سخنان رهبر انقلاب در اجلاس بین المجالس اسلامی #حسابان1-فصل1-قسمت5-آموزش تستی و تشریحی مفهومی با هم حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 6 حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 4 مبین/سریال های ترکی که در ترکیه پخش می شه و سریال ترکی هایی که تو ایران پخش میشه یه محله ی بسیار بسیار آروم/محمد امین کریم پور حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 3 سینا سپروند - اعجوبه 96 - استعداد عجیب ۱۰ تا از خطرناک ترین هکرهای تاریخ حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 2 15 بازی موردانتظار ماه فوریه 2018 آموزش سه تار - نکات مهم انگشت گذاری سه نکته در مورد تصمیم گیری حسین مریم زاده - اعجوبه 96 - خوانندگی تریلر گیم پلی بازی AO TENNIS دلیل رابطه خوب شاه خائن با زن های اروپایی چه بود؟ تست سرعت سامسونگ نوت 8 با گوگل پیکسل 2 ایکس ال تریلر معرفی بازی Two Point Hospital تریلر فیلم Don’t Worry, He Won’t Get Far on Foot تعزیه حضرت رقیه جدید عاطفه معصومی - اعجوبه 96 - بازیگری اعلان متحرک سینمایی ۲۱ روز بعد ریاضی انسانی-حد مجموع دنباله های هندسی نامتناهی مسی از گذشته تا حال پولتونو هدر ندید . . . مصاحبه همایش تبریز دین و زندگی کنکور معرفی کانسپت نیسان Xmotion اپریویو : ارتباط موثر بین کارجو، کارفرما و افراد متخصص تنظیمات پلیر در استوری لاین- قسمت دوم گزارشی از حضور لیلا حاتمی در تورنتو رانندگی با کیا استینگر GT . مطابقت تست های95 قسمت دوم دین و زندگی کنکور معاد شناسی : دنیا دین و زندگی کنکور سرعت 185 کیلومتر بر ساعت با دنا فابریک عادل برزکار نحوه مطالعه دین و زندگی کنکور2 قضا و قدر دین و زندگی کنکور بررسی و حل تست های عربی کنکور ( مبحث من و ما ) - حرف آخر آزمون اصلی TPO چیست؟ یاد باد آن روزگاران ،یادباد امیر رضا ریاضی - اعجوبه 96 - استعداد عجیب تدریس شیمی کنکور ( آرایش الکترونی یون ها ) - حرف آخر آموزش عربی کنکور ( بررسی تست های تحلیل صرفی ) حرف آخر ۲ مشاهده درخواست‌های تبادل شده بین سایت و کاربر حل تست های نمودار تابع خطی ریاضی کنکور - حرف آخر شهناز دستگاه شور ردیف میرزا عبدالله نیما فریدونی تار.mp4 آموزش زبان کنکور so,such,enough,too- حرف آخر شهناز کت یا عاشق کش دستگاه شور ردیف میرزا عبدالله نیما فریدونی تار.mp4 شیمی کنکور آموزش مبحث عناصر واسطه - حرف اخر خنده دار امیر کریمی - اعجوبه 96 - استعداد عجیب مقدمه ی قرچه دستگاه شور ردیف میرزا عبدالله نیما فریدونی تار.mp4 آموزش باز کردن قفل FRP تمام گوشی های مدیاتک بدون باکس توسط نرم افزار فلشتول آموزش آنلاک شبکه سیم کارت یک سامسونگ جی تری پرو SM-J3119 میلاد راستاد_فراغ خواننده خوش صدا و با احساس پلنگ صورتی و دوستان (مدرن) :: فصل 1، قسمت 28 / HD ساسان شریعتی - اعجوبه 96 - بازیگری طرح دو فوریتی برای ایجاد خط اعتباری در صنعت نفت فیزیک کنکور آموزش مبحث دینامیک ( تعادل ) - حرف آخر استاد رائفی پور تفاوت انقلاب اسلامی با جمهوری اسلامی سامان وارسته - اعجوبه 96 - بازیگری اعجوبه ها96 بازیگری پرچم و عکس های (vice city) در gtav تدریس ریاضی کنکور ( مبحث نمودار تابع خطی ) - حرف آخر عسل کنزق اهنگ قدرعنا باارگ اندروید نقاشی من پوریا رستمی - اعجوبه 96 - بازیگری آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 4 عروسک رقاص وارم بی بی واقعا نبینی ضرره-مداحی شور طوفانی || روح الله رحیمیان دین و زندگی کنکور - آموزش توحید شناسی 2 فیلم آموزشی تهیه کیک رنگین کمانی فیلم آموزشی تهیه کیک ساندویچی میوه آموزش جادویی دین و زندگی کنکور استاد یوسفیان پور - مبحث اختیار تدریس بی نظیر دین و زندگی کنکور - تکنیک آیات قضا و قدر کیارش عبدالله زاده - اعجوبه 96 - استندآپ کمدی آموزش نصب وردپرس دریفت با تیوتا کمری در GTA قالب ها در وردپرس لایی خوردن بزرگان فوتبال آموزش نصب افزونه در FL Studio 11 دستگاه الکترواسموک قضا و قدر: آیات قضا دین و زندگی کنکور بدل رهبری ! گروه نسیم قدر ز کودکی خادم این تبار محترمم استاد رائفی پور روضه کربلا و حضرت زینب س ماشین لوکس و فوق اسپرت جوان عرب!! حل تست های مبحث سفوط آزاد فیزیک کنکور - حرف آخر تدریس فیزیک کنکور - حل مثال های سقوط آزاد - حرف آخر بازیگران محبوب کره توایس در راه المپیک آیدل ها 2018 تدریس فیزیک کنکور مبحث سقوط آزاد - حرف آخر شخصیت خالیه رگال آکادمی《پینوکچیا》 برای ربکا ملیکا لطیفی - اعجوبه 96 - بازیگری فیزیک کنکور حل تست های توزیع نیرو 2 - حرف آخر دابسمش بلوچها گل پمبه ... گل صورتی ... تقدیم به دوستان خوبم در آپارات انعکاس انفجار عراق در خبر الاهواز با گویندگی حویزاویان انیمه Kiznaiver HD قسمت 11 با زیرنویس فارسی تصاویر سانا در راه المپیک آیدل ها 2018 استاد رائفی پور تفاوت حسادت،غبطه،ایثار،مواساة کاری که حضرت عباس کرد... لئو مسی - Alien پلنگ صورتی و دوستان (مدرن) :: فصل 1، قسمت 31 / HD کامران پیکی زاده، دکتر فیزیک ذرات از دانشگاه ییل که آدم پلنگ صورتی و دوستان (مدرن) :: فصل 1، قسمت 32 / HD پلنگ صورتی و دوستان (مدرن) :: فصل 1، قسمت 33 / HD ماکان بند جلسه هم اندیشی ارکان پروژه ترمیم شبکه فاضلاب اصفهان پلنگ صورتی و دوستان (مدرن) :: فصل 1، قسمت 34 / HD استاد رائفی پور چرا طلحه و زبیر کله پا شدند؟؟؟ پلنگ صورتی و دوستان (مدرن) :: فصل 1، قسمت 35 / HD ماجرای یک جوان انگلیسی که ادعای تشرف به اسلام می کرد دلتنگی خواب نماینده پارلمان انگلیس در مجلس عوام سال میلادی نو مبارک توضیحات خوانده شود تدریس دین و زندگی کنکور - قضا و قدر و اختیار 1 اجاره آپارتمان 61 متری در دربند اسداللهی خیابان میری دزد مرموز مهدی فراهانی - اعجوبه 96 - خوانندگی آموزش مقدماتی فتوشاپ-قسمت 2 تریلر Royal Edition بازی Final Fantasy XV موسیقی قسمت دوم اجاره موقعیت تجاری 100 متری در دربند اسداللهی دومین گالری عکس پونی. شورزیباازکربلایی مهدی اسکندری نشرة الاخبار السیاسیة بتقدیم سجاد حویزاویان قناةالاهواز تیزر فیلم ایرانی اکسیدان گیم پلی بازی[J-stars] باحضور(naruto.sasuke.madara) سه برادر خداوردی حل تست های دین و زندگی کنکور تجربی 95 - حرف آخر دینی 100 - حل تست های دین و زندگی کنکور 95 فیلم آموزشی تهیه کیک ساندویچی میوه مکان ماشین فراری!در GTAV+مکان فیلم vr آهنگ lego batman movie دین و زندگی کنکور - آیات قضا و قدر و اختیار انیمیشن دینی صد - استاد علیرضا یوسفیان پور حل تست های دین و زندگی کنکور - قضا و قدر و اختیار 3 اهنگ زیبا حامد همایون : چشمات قسم چرت نماینده پارلمان انگلیس! آیتم پخش اذان دین و زندگی کنکور - آموزش توحید شناسی 2 مطالبه مراجع هم صدای با مردم جهت رفع مشکلات معیشتی مردم کانال تلگرام زدم جوین شید استاد دانشمند داستان طلبه اصفهانی و امام زمان عج بررسی بازی InnerSpace خیلی راحت و امن عکس های موبایل خود را چاپ کنید تریلر بازی Scribblenauts برای Nintendo Switch ایساک اعجوبه ی 6 ساله برزیلی انیمه آبشار سرنوشت Haikyuu - قسمت 24 | دوبله فارسی قرار ستنست شیمر با فلش 1 ترجمه ی سکانس بالکن قسمت 9 میراکلس دینی 100 استاد علیرضا یوسفیان پور سیدامیر احمد جلالی آزاد - اعجوبه 96 - بازیگری عرشیا گلوی - اعجوبه 96 - بازیگری سحر کاظمی - اعجوبه 96 - بازیگری مهراد امیری - اعجوبه 96 - بازیگری 10 شیرین کاری با تخم مرغ ماهان موسوی زادگان - اعجوبه 96 - بازیگری تطبیق باور نکردنی سوالات دین و زندگی کنکور با پکیج دینی صد حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 5 حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 6 حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 4 آذر لهجه نیک - اعجوبه 96 - بازیگری حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 3 رضا صالحی - اعجوبه 96 - بازیگری محمد باقر خالقی - اعجوبه 96 - بازیگری حل تحلیلی تست های دین و زندگی کنکور - دینی صد آموزش دین و زندگی کنکور با انیمیشین - دینی 100 معصومه رئیسی - اعجوبه 96 - بازیگری تدریس متفاوت ادبیات کنکور استاد سبحانی مبحث ضمیر تدریس بینظیر عربی کنکور استاد آزاده مبحث استثنا تدریس بینظیر زیست شناسی کنکور توسط دکتر آرامفر چرخه ی عملکرد قلب و الکتروکاردیوگرام قسمت دوم تدریس بینظیر فیزیک کنکور مهندس یحیوی القای الکترومغناطیس قسمت اول جمع بندی و حل تست های دینی کنکور - مبحث توحید شناسی گیم پلی از بازی CALL of DUTY MW3 آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 4 تدریس بینظیر عربی کنکور استاد آزاده مبحث درک مطلب قسمت اول تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی، انتقال و دوران در آینه تخت قسمت دوم توحید شناسی:خالقیت دین و زندگی کنکور مخلوط اسلایم با رنگ دین و زندگی کنکور در 4 روز بالای 90% - توحید در ربوبیت خمس و زکات دین و زندگی کنکور 3 - دینی صد در فضای مجازی مراقب شلیک توپخانه دشمن باشید گیم پلی outlast 1 (پارت 6) نکات کلیدی در جمع بندی دین و زندگی کنکور - استاد علیرضا یوسفیان پور پروژه دیپلمات باز کردن 6 جعبه خیلی خوب نگاه نکنی رفته همنوایی بی نظیر گیتار و نی قسمت 1 همنوایی بی نظیر گیتار و نی قسمت 2 زیست حرف آخر شاهکار رتبه 30کنکور! چگونه دینی کنکور را بالای 90 زدم؟ 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 چگونه واژگان زبان انگلیسی کنکور را یاد بگیریم؟ ! 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 همنوایی بی نظیر گیتار و نی قسمت 3 فیلم آموزشی تهیه لقمه توفو و برگ کاهو 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 تدریس هندسه تحلیلی کنکور ، مهندس بنی هاشمی ، ضرب داخلی بردار ها 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 حسن ریوندی در فروشگاه بزرگ ایرانیان 7 تک گویی ماندگار سینمای مسعود کیمیایی دین و زندگی حرف آخر یوسفیان پور واکنش جالب دختران غیر مسلمان به حجاب معرفی شرکت Vanguard Instruments کشور آمریکا فاطمه (س) باردار بود ... زیست حرف آخر اهمیت سئو وب سایت کدوم کمتر به وعده هاشون عمل کردند،احمدی نژاد یا روحانی؟ پاسخ استاد رائفی پور به سخنان روحانی درمورد نقد معصومین راز خم كردن قاشق با بازی مینی لب نوریتسو کیو اس اس 3701 اچ دی 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 ششمین جشنواره مد و لباس فجر 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 روایتی از نقش نیروهای امنیتی در پشت صحنه انتخابات 92 قطعه پنجم - سوره مبارکه شوری ، شمس 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 حرکت در بازی gta v محمد زاهدنژاد (sm.group) 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 فیلم آموزشی تهیه لازانیا با بادمجان و اسفناج فیلم آموزشی تهیه لقمه توفو و برگ کاهو 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 اهنگ جدید محمد اصفهانی : کوچه باغ راز 20آزمون تخصصی وعمومی با حرف اخر-02166028126 زیست حرف آخر زیست حرف آخر در مورد خدابه هیچ وجه از دست ندید فرهنگ در کلام علامه زیست حرف آخر وسایل باربی زیست حرف آخر همنوایی بی نظیر گیتار و نی قسمت 4 زیست حرف آخر فیلم آموزشی تهیه کیک هویج ششمین جشنواره مد و لباس فجر پروژه کسرا آهنگ جدید حمید هیراد به نام یار استاد رضا برزگری عملکرد دیدنی جرارد پیکه در فصل 2018-2017 کلت گازی برتا تسلیت بابت سانچی -_- حسن ریوندی در فروشگاه بزرگ ایرانیان آهنگ زیبای ترکی دابسمش EPICURE BANE ششمین جشنواره مد و لباس فجر فیلم آموزشی تهیه لازانیا با بادمجان و اسفناج استاد رضا برزگری کسب در آمد واقعی و میلیونی بانك 40.000 فایل قابل ویرایش word زیست حرف آخر زورگیری از زن جوان توسط سارقین جلو چشم فرزندش قطعه ششم - سوره مبارکه شوری ، شمس تلاوت ترتیل سوره مبارکه اعلی با صدای استاد فروغی قطعه هفتم - سوره مبارکه شوری ، شمس كربلایى مهدی حیدری-قال رسول الله من اولین آیرنه رد لوتم^^ پروژه دبستان کانال تلگرام آموزش کاشت ناخن استاد رضا برزگری چگونه در تنهایی های خودم میتوانم به یک انرژی عظیم برسم؟ واقعیت مجازی هلیشات ماجرای گوسفند بیشعور نفهم و جوجه های زنده بیچاره اموزش چاپ پوشاک محمود. بصورت عملی قطعه هشتم - سوره مبارکه شوری ، شمس با چه زیرساختی به رقابت با شبکه های اجتماعی خارجی میرویم؟! من اولین آیرین رد لوتم دخترها وقتی نذر میکنن/کلیپ خنده دار و جالب تدریس متفاوت زیست شناسی دکتر مهدی آرامفر ، هورمون ها پیش بازی مرحله نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال پیامبر اکرم (ص) هرگز از روی هوای نفس سخن نمی گوید حذف خطوط جمجمه از اطراف عکس تصاویر MRI مغزی ارتباطات مهندسی سریعترین قطار دنیا بولت ژاپن دانلود کامل فیلم اکسیدان با بازی جواد عزتی سریال پاورچین - قسمت 66 فیلم دوبله فارسی گریزمرگبار اکشن و هیجانی فیلم دوبله فارسی صدای از سنگ 2017درام و هیجانی فیلم دوبله فارسی سرزمین مین اکشن و درام سریال زیبای مردگان متحرک(فصل دوم قسمت ۴) با دوبله فارسی شرح دعا مکارم الاخلاق (2) - درس اخلاق حجت الاسلام امینی شرح دعا مکارم الاخلاق (3) - درس اخلاق حجت الاسلام امینی قرچه دستگاه شور ردیف میرزا عبدالله نیما فریدونی تار.mp4 تا بهار دلنشین روح الله خالقی آموزش و اجرا با سه تار نیما فریدونی.mp4 چگونگی اندازه گیری سرعت سایت به صورت دقیق و معتبر عربی کنکور آموزش مبحث شکل استاد واعظی - حرف آخر دین و زندگی کنکور - آیات قضا و قدر و اختیار آموزش ساخت آبشار مینیاتوری ویدیو آهنگ من یه پرندم از محمد حیدری مدل OSI و TCP IP طنز IP دهی در شبکه DHCP - APIPA سرویس های DNS - NetBios در شبکه چت ازاد شههراممم تدریس دین و زندگی کنکور - قضا و قدر و اختیار 2 تریلر زمان عرضه بازی Immortal Redneck تریلر بازی Masters of Anima اسلایم گلكسى(كهكشانى) فیلم آموزشی تهیه کیک سیب زمینی با سس چیمیچوری از بین رفتن انگیزه های فیلم اولی ها در فجر سی و ششم! فیلم آموزشی تهیه کیک ساندویچی میوه جاسازی دوربین در باشگاه زنانه دانلود سریال یوسف پیامبر | قسمت سوم | بنیاد مذهبی ثامن شهدای گمنام شهرستان اندیمشک . بانوای: کربلایی شاهین حاجی پور استاد رائفی پور رد پای یهود در عاشورا(پیشنهاد میکنم حتما ببینید فوق العادست) تلاوت تصویری عبدالباسط در پاکستان طنز شبهای برره - قسمت 25: ولی افتاد مشکل ها قطعه اول - سوره مبارکه شوری ، شمس استاد رائفی پور نشانه های مؤمن در زیارت اربعین الشیخ ناصر القطامی یقلد الشیخ على جابر تلاوت زیبای آیةالکرسی شیخ ماهر المعیقلی حاشیه دیدار رهبر انقلاب با مهمانان کنفرانس سازمان همکاری اسلامی نوازندگی فوق حرفه ای باغلاما از علی غلامیان قشقایی استاد فارانوس 98 قطعه دوم - سوره مبارکه شوری ، شمس معضل سگ های ولگرد روستای سیاهمرد شهرستان زابل قرائت قرآن توسط "بهنام بانی" خواننده محبوب کشورمون ! ساخت دورک(قسمت اول) آموزش درست کردن وسایل مدرسه خیلی خیلی قشنگ ❤❤ راهنما | دیگه حتما میتونید پیدام کنید در یوتویوب + لینک #فوق العاده (میکس رزیدنت اویل بخش ۲) دوباره امینم اسلایم نوتلاییی من پروژه مروارید موسیقی فیلم پدرخوانده ام کلثوم قرن 21 یاسمینا از مصر کودک بانمک درحال بستنی خوردن ضد و نقیض طرح جدید ترافیک از زبان دو مسئول اصلی یادانه- این قسمت "روغن های مناسب در مصارف خوراکی" گل چهارم بارسلونا به منچستر یونایتد توسط لیونل مسی شاهکار رتبه 300کنکور! چگونه دینی کنکور را بالای 90 زدم؟ بچهای گل افغان شاه رپ ایران =)) استاد فارانوس 99 اگر عاشق خدا هستید پس حتما ببینید توحید شناسی:حل تست1 دین و زندگی کنکور با هم یکی باشید پونی انسانی فلاترشای جدیدم آموزش درست کردن جامدادی به شکل میوه ها مداحی شور حسین سیب سرخی و حسین طاهری برا حضرت اباالفضل هَلْ مِنْ خَالِقٍ غَیْرُ اللَّهِ یَرْزُقُكُم #محمدعمران گل پنجم بارسلونا به منچستر یونایتد توسط سوارز هفتمین «صاعقه» پلیس در پایتخت استاد فارانوس 100 بیچاره مشکل را بدتر کردی !! احکام تقلید حجت الاسلام حکیم زاده / قسمت دهم قطعه چهارم - سوره مبارکه شوری ، شمس مولای قنبر،میلادحضرت عباس،حسین طاهری آقام جانم۱۱۰ کاهش انتظار با دستگاه نوبت دهی باربد انتظار فجر ... 15 سوتی خنده دار کارتون من شرور 3 (DESPICABLE ME 3) حل تست اعراب تقدیری استاد واعظی اضافه کردن گروه های تبلیغاتی و گزینه های بازبینی قسمت پانزدهم(ساخت صفحه محتوا) حل تست های مبحث فشار نقاط هم تراز نیمه عمر استاد کامیار فتوت آموزش فیزیک کنکور با انیمیشن - مبحث نیمه عمر آموزش زیست شناسی کنکور - مبحث انعکاس پرهیزهای دوران شیردهی تدریس ادبیات فارسی کنکور - مبحث هم آوایی قسمت شانزدهم(ساخت صفحه گالری) موارد مصرف شکر تیغال میکاپ گلوله مرگ اپراتوری سایت ساز سحر قسمت هفدهم(ساخت کاربر) نگاهی به گزارش در ادوردز گوگل 66979039 بهترین های 2017 آبمیوه گیری فیلیپس مدل HR1925 - 1 بهترین های 2015 بهترین های 2016 موشک با بطری آب ساختار سلول وزرش وزن کم نمیکنه!!! تعزیه امام حسین 2 جدید تعزیه امام حسین 1 جدید WWE 2K18 Top 10 : فینیشر های ترکیبی/پارت8 ششمین جشنواره مد و لباس فجر اپراتوری سایت ساز سحر قسمت هجدهم(بک آپ گیری) محصول مد های آماده رنگ در طراحی فتوشاپ کلیپی که آهنگش خیلی خاطره انگیزه درد عمیق غرق شدن کشتی سانچی حل تست های قوانین تغییرات کیفی مدار فرزاد فرزین - خدا منو ببین - موزیک ویدیوی سریال عاشقانه تدریس قوانین تغییرات کیفی مدار کامیار - حرف آخر جمعبندی و من آیاته 1دین و زندگی کنکور جمعبندی و من آیاته 2دین و زندگی کنکور الن وکودک جغرافیا شناس((غزیزممممممم خیلی نازه)) روحانی آموزش هدایت دین و زندگی کنکور فیزیک حرف آخر - مبحث گرما و دما تولید دستگاه کروم پاش فانتاکروم 09195642293 ایلیاکالر عربی کنکور - آموزش مبحث منصوبات ( تمییز ) - حرف آخر شرایط جستجو، نتایج نظر سنجی در بازار و گزارشات 66979039 عملکرد خیره کننده ی 5 دشمن و باس حذف شده از Bloodborne پسر خوش صدا _۱_ آموزش فارسی Tableau (فصل 6)Building a Dashboard اخرین موزیک ویدیو از محمود جهان میخانه از استاد شجریان پوشک بی بی استیل WWE 2K18 Top 10 : فینیشر های دو برابر روش LED درمانی درسالن هستی اصغری اینم برنامه های امتحانای اصلی من استنداپ کمدی احسان خادمی.تنبلی و بی حالی ادبیات کنکور حرف آخر - مبحث ایهام عربی موسسه حرف آخر - حل تست های مبحث تمییز ووله مناسبتی دهه فجر فرار شاه خائن تقدیم به اوووولین و واااقعی ترررین اشلین♡بیتاجووون♡ حضور آقای رضا عظیمی در برنامه فرمول یک شبکه یک آموزش فارسیTableau(فصل 6) Dashboard Interactivity شبیه سازیِ جهانِ آینده؛ غرق در تکنولوژی WWE 2K18 Top 10 : فینیشر های ترکیبی/پارت 1 آبمیوه گیری فیلیپس مدل HR1925 - 2 چشم براه تو ... دانلود آهنگ جدید رامین بی باک نیستی هک تضمینی کلش اف کلنز طراحی ابزار ساده و فوق العاده درک ROI ادوردز گوگل 66979039 «منچستر ساحلی»: روزمرگی زیر سایه مرگ شیمی کنکور - آموزش مبحث گیبس و تعادل - حرف آخر پسر خوش صدا _۲_ انیمه سرومپ - servamp HD قسمت 4 با زیرنویس فارسی حرکات وتکنیک های کوتینیو خودارضایی خوب یا بد؟ آموزش شیمی - مبحث پیوند کووالانسی - حرف آخر بشین شاه اهنگ جدید رامین بی باک : نیستی ورژن جدید هربار این درو آیا می دانید تشابه کتاب با کوسه چیست ؟ کیک ۲ اور افتر های : وی تو واندرلند - تریلر ایده های شگفت انگیز قاشق و چنگال نصب خشک کن ولکس ساخت کره جامع مداحان افغانستان تهیه کننده هدایت اکبریان دیرین دیرین این قسمت قصه پریا عربی حرف آخر - آموزش مبحث مستثنی انیمیشن جدید دیرین دیرین : اعتراض دانی ادامه کلیپ wispi زبان انگلیسی حرف آخر - مبحث معلوم و مجهول راه اندازی سیستم پیگیری تبدیل در ادوردز 66979039 الن وشعبده باز معروف ترانه اى براى آشتى، سهراب سپهرى، امیرحمزه حقى آبى گزارش سریال "جسیکا جونز" از بهنام ناطقی Masters Of Dabke 3 - دبكة لبنانیة فی كندا چند کلمه ای در مورد کتاب خودباوری در خلاقیت خودارضایی مفید یا ضرر؟ تدریس اعجاب انگیز ریاضی کنکور با انیمیشن - حرف آخر لحظات برخورد اولیه کشتی چینی با کشتی سانچی فیزیک حرف آخر - قانون آمپر _ ساختمان پزشکان _ فروید را تبلیغ می کند املا لغت واژگان حرف آخر - استاد محسن منتظری مستندی از مشکل فقر و فحشا در ایران مستر کلاس دانلود فیلم اکسیدان #حسابان1-فصل1-قسمت4-آموزش مفهومی-استاد افشار-مکتب آروین فیلم «ایالت آزاد جونز»: مبارزه علیه برده داری پسر خوش صدا _۳_ نکات کلیدی بهینه سازی 02166979039 معجزه ای از بهشت: مذهب و انسانیت شیمی حرف اخر - مول بر ظرفیت راز پاگنده در gtav پارت اول اخبار گفتن جالب گوینده های خبر تلویزیون کره شمالی کلیپ خنده دار _ کاربرد "چیز"در زبان فارسی تجربه یک زیباجو از انجام ژل آهنگ جدید رامین بی باک-نیستی قسمت ۱۲ سریال خوش گذرونی دختر و پسر خواننده و با استعداد میکس کره ای احساسی❤️️عاشقانه با آهنگ سامان جلیلی تطبیق باور نکردنی سوالات دین و زندگی کنکور با پکیج دینی صد حل تست های فیزیک کنکور مبحث سقوط آزاد - حرف آخر سرود مردم قم برای رهبرانقلاب حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 5 آموزش تریدینگ (خرید و فروش) در سایت بایننس binance دختر خوش صدا:۲ عربی کنکور آموزش مبحث شکل 2 استاد واعظی - حرف آخر فیلم آموزشی تهیه کیک سیب زمینی با سس چیمیچوری فیلم آموزشی تهیه کیک ساندویچی میوه چقدر این موجود نازنینیه (اهنگ جدید آقای هیراد) محسن محمدی شب اربعین .قم .. ویهان اینجاست که میگن حادثه خبر نمیکنه...! خلاصه آموزش نتورک پلاس - Network + Plus Tutorials بررسی انواع کابل ها در شبکه کامبت رستلینگ عکس های جوکر ساخت انیمیشن با ماین اماتور و مووی میکر ویدئویی از کفه نمک سیرجان فیلم آموزشی تهیه کیک رنگین کمانی آموزش ریاضی کنکور مبحث نمودارهای درجه 2 - حرف آخر آموزش بسیار ساده تتو(تاتو) جشن کریسمس - جزیره زبان منوچهرزاده ادبیات کنکور ( مبحث آرایه تشخیص 2 ) - حرف آخر دو تئوری و دو موضوع مهم درباره کوه چیلیاد درgtav کامبت رستلینگ ایران ادبیات کنکور ( مبحث آرایه تشخیص ) - حرف آخر انیمیشن دینی صد - استاد علیرضا یوسفیان پور پریست برای پلاگین Element 3D حل تست های دین و زندگی کنکور - قضا و قدر و اختیار 3 فیلم آموزشی تهیه کیک ساندویچی میوه رهبری پروتکل ARP ابوالفضل کوچولو و ماشین پیکان قدیمی دین و زندگی حرف آخر - علیرضا یوسفیان پور دین و زندگی کنکور - آموزش توحید شناسی آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 6 استاد رائفی پور ظهور امام زمان عج با گریه ظهور نزدیک کن تلاوتی دلنشین از شیخ هانی الرفاعی تیزر فیلم اکسیدان - Oxidan 1396 شماره تلفن عجیب gtav آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 5 مبحث اختیار 1 تبدیل كاغذ به پول حل فوق سریع تست های دینی کنکور 95 رشته تجربی بخش4 حل فوق سریع تست های دینی کنکور 95 رشته تجربی بخش5 حل فوق سریع تست های دینی کنکور 95 رشته تجربی بخش6 خواب عمیق «دسموند سوین» نماینده پارلمان انگلیس در مجلس دوره آموزشی "توسعه تست محور" باند سرقت خودرو و موتورسیکلت فیلم آموزشی تهیه کیک رنگین کمانی مداحی جانسوز شهید نوید صفری شبکه های بی سیم یا وایرلس WireLess کامبت رستلینگ ایران احکام تقلید حجت الاسلام حکیم زاده / قسمت نهم دو تا از عکسای من با گروه ماکان بند هندزفری بلوتوث طرح اپل HBQ I7 فیلم آموزشی تهیه کیک سیب زمینی با سس چیمیچوری تروریست خوش شانس هم داریم! ناکامی لیونل مسی مقابل بوفون ( ضربه پنالتی ) تلاوتی با خشوع از شیخ ماهر المعیقلی قرائت زیبای قرآن توسط "بهنام بانی" رسپی های نیوشا طرز تهیه چای مرکبات گروه سرود بصیرت مشهد با یکی از بهترین پهپادهای جهان _ شاهد 129 _ آشنا شوید گلی کالا تبدیل اسلایم شفاف به اسلایم متالیک سیب سرخ عواقب بازی نهنگ ابی برای نیکو gta iv Metric - Remote Desktop - Telnet در شبکه های کامپیوتری دریافت دو جایزه جهانی و ملی توسط شرکت آب و فاضلاب استان درگ جنسیس با بنزc350 شوخی مگه فیلم آموزشی تهیه کیک رنگین کمانی فیلم آموزشی تهیه کیک سیب زمینی با سس چیمیچوری احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی پروژه آرشا پادکست " از کوفه تا تهران " خخخخخ فیلم آموزشی تهیه کیک سیب زمینی با سس چیمیچوری خروس ریشوى همسایه غازه! قسمت اول | فصل چهارم برنامه 57 دانلود کامل فیلم رگ خواب قسمت دوم | فصل چهارم برنامه 57 محمد امین کریم پور جدید پودر مخمل در رنگ های مختلف / پودر مخمل ترک09127692842 کلیپ فوق العاده خنده دار تیراندازی باحال _ ته ته خنده حمیدرضا شکارچی - اعجوبه های 96 - استعداد عجیب ∆به فنا رفت∆ مخملپاش/هیدروگرافیک/فانتا کروم 02156573155 آریاسان | طراحی وب سایت آریاسان | معرفی محصول و شرکت ها مهی اینا-تو آخرین طبیبی پودر مخمل/دستگاه مخملپاشش09127692842 ویدئو کلیپ ورزش پینت بال فصل هفتم-قسمت نهم وای این سگ قهرمانه غول بزرگ مهربون : The BFG 2016 اسلایم ساخت خودم Mazyar Fallahi - Dorooghe - Concert (مازیار فلاحی - دروغه - کنسرت) دابسمش خرید کردن خانوم ها از محمد vf کلیپ جدید محمد mf پراید با صدای لامبورگینی پراید با صدای لامبورگینی اسلایم دونه برفى عالیییی وقتى دزد میزنه به كاهدون خخخخ تریلر جدید گیم پلی بازی Far Cry 5 میان برنامه 46 رادیو شب.بخش 6 قیمت دستگاه مخمل پاش/دستگاه فانتاکروم09127692842 محمد امین کریم پور جدید مقایسه sxt 5 با sxt5sq کلنگ بی پولی بر تن عمارت خسروآباد سنندج تیونینگ فراری به شکل ماشین پلیس لری خوانی پسر مسجد سلیمانی تیزر تبلیغاتی . تابلو روان . سهند ال ای دی . sahandled اهنگ محلی ( سیستانی ) خواننده : اتشگر آموزش ساخت یک انیمیشن لوگو آتشین در افترافکت نکات مخفی توی انیمیشن شش ابر قهرمان معرفی دستگاه فلافل زن مینی، مدل MF1 میکس دیدنی سریال سیندرلا و چهار شوالیه طرح ویژه تعویض وایت برد هنرجو 65611201/2 نشید جهادی بسیار زیبا/أماما أماما جنود الفداه نشید جهادی بسیار زیبا/هذی جموعک یا شام قد انبرت تمامی MEME های سال 2017(حتما ببینین) نشید جهادی بسیار زیبا/إننا الابطال Behnam Bani - Ashegham Karde ( بهنام بانی - عاشقم کرده ) شلیک پلیس آمریکا به مظنون سرقت از بانک نشید جهادی بسیار زیبا/هبت ریاح هباء Puzzle Band - Deldade (پازل بند - دلداده) بی کسی از این خانه به آن خانه در حال بازدید است نشید جهادی بسیار زیبا/رحلوا محمد امین کریم پور جدید اهنگ بلوچی شاد اسلایم مریخی تعویض روغن گیربکس جیپ گرند چورکی با دستگاه به مناسبت در گذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی عکسهای واقعی از تبعید قبیلهء محروم تمیمی TAIL OF TEARS سیاوش سهراب-بیقرار انیمه آبشار سرنوشت Haikyuu - قسمت 20 | دوبله فارسی تک گل بشار رسن به اردن در رقابت های زیر 23 سال آسیا درس پنجم دوره آموزش تصویری و تمرینی اکسل اگه شخصیت های کارتونی پیر بشن ☆ +توضیحات گلچین محرم1396-واحد-کربلایی کریم خانبابایی اخه چرااااا +ت آهنگ زیباوعاشقانه علیرضاطلیسچی برای کعبه دلها امام زمان پتنت و الزامات آن همه چیز درباره ماشین تعویض چیپ WDS-620 حاجی لند ... ❤❤ Amir Tataloo - Taadol (امیر تتلو - تعادل) نشید جهادی بسیار زیبا/أنا الفاروق شب کوک و اجرای فریدون آسرایی آموزش ساخت انیمیشن عقربه های ساعت دیواری در افترافکت تریلر گیم پلی جدید بازی Monster Hunter World Fereydoun - Dooset Daram (فریدون آسرایی - دوست دارم) پروزه آماده افتر افکت تایپوگرافی Fereydoun Asraei - Dare Baroon Miad (فریدون آسرایی - داره بارون میاد) تکلونوژی نظامی امروز سلام اخر احسان خواجه امیری در دورهمی درس هشتم دوره آموزش تصویری و تمرینی اکسل فیلم آموزشی تهیه شکلات Twix در لیوان Babak Jahanbakhsh - Shayad (بابک جهانبخش - شاید) بررسی سریع - قسمت اول و دوم کشتی سانچی فیلم آموزشی تهیه سوپ ساندویچ گوجه فرنگی و پنیر نشید اخوتی (کوتاه) درس نهم دوره آموزش تصویری و تمرینی اکسل روضه حضرت اباالفضل العباس تیزر تبلیغاتی سهند ال ای دی روضه حضرت اباالفضل العباس - مجید بنی فاطمه نشید جهادی بسیار زیبا/قدسنا the witchere 3 hearts of stone قسمت 76 زمینه: آب به لب های تو رو زده - مجید بنی فاطمه واحد: من نگویم از شمایم لیک عمری با شمایم-مجیدبنی فاطمه واحد: ستون به ستون می روم - مجید بنی فاطمه واحد: ای که کفتی از غمت دردم مداوا می کنی-مجیدبنی فاطمه شور:پناه روزای بی کسیم چرابه دادم نمیرسی-مجید بنی فاطمه حرکت نمایشی خلبان جنگنده روشی یا ناکامی در فرود؟! چالش حافظه دیدنی اینیستا و ماسکرانو درس دهم دوره آموزش تصویری و تمرینی اکسل رابطه باورنکردنی مرد شجاع با شیرهای درنده مهمترین دلیل شکست کسب و کارها یک رکورد جدید برای BMW M5 رفت و تنها شدم Masih & Arash Ap - Bad Az To ( مسیح و آرش - بعد از تو ) بررسی بازی InnerSpace بررسی بازی Street Fighter 5: Arcade Edition تیزر تبلیغاتی سهند ال ای دی اولین اظهارات رسانه ای شیخ زکزاکی+فیلم بررسی ماینکرافت اندروید بررسی سریع - بررسی گوشی آیفون ایکس فیلم آموزشی تهیه سوپ لازانیا اجرای سقف کشسان پرینتی فیلم آموزشی تهیه شکلات Twix در لیوان انبار پهپاد تروریستها در سوریه منهدم شد تجربه یک زیبا جو عزیز از لیزر co2 و تزریق ژل داوود رستمی کلیپ شاد و جذاب " شله شله " سه برادر خداوردی و زکریا 3baradar khodaverdi & zekeria انفجار جدید درنفتکش ایرانی به این میگن بهترین مدافع فوتبال ایران سوتی های فوق العاده خنده دار صدا و سیمای ایران اسلایم زرشکی پررر صداااا فیلم کوتاه " بیت " لگو دد پول exe قسمت اول ویژگی متمایز خدمات تزریق پلاستیک رنجبر09123951874 سخنرانی شجاعانه اسماعیل بخشی نماینده کارگران نیشکر هفت‌تپه ؛دوشنبه ۲۵دیماه کلیپ درود بر ایلام وایلامی مادر پرستار دلم ای روشنی بخش و چراغ منزلم آخرین تصاویر کشتی نفتکش ایرانی "مادر"، آهنگ زیبای نوجوان تاجیکستانی Amir Tataloo - Emam Reza (امیر تتلو - امام رضا) درمان های نوین بیش فعالی Babak Jahanbakhsh - To Ro Doost Daram (بابک جهانبخش - تو رو دوست دارم) فیلم آموزشی تهیه سوپ لازانیا آهنگ درپی توضیحات رو بخون آخرین تصاویر نفتکش ایرانی نشید جهادی بسیار زیبا/جحافل الإسلام نشید جهادی بسیار زیبا/احرار احرار والعالم یشهد آموزش صحنه تخریب یک کلبه با فتوشاپ، افترافکت و ۳ds Max آقای دکتر حسینی رئیس فدراسیون ورزشهای رزمی کارگری کشور استغفار4 درود بر تمام کردهای با غیرت نشید جهادی بسیار زیبا/بجنگ ای برادر بجنگ با عدو "سانچی" در حال غرق شدن است فیلم آموزشی تهیه شکلات Twix در لیوان فیلم آموزشی تهیه سوپ ساندویچ گوجه فرنگی و پنیر Babak Jahanbakhsh - Divooneh Jan (بابک جهانبخش - دیوونه جان - موزیک ویدیو) لحظات پایانی سانچی ... گل مسی در بازی بارسا سهند صادقی - اعجوبه 96 - بازیگری Babak Jahanbakhsh - پشت صحنه کنسرت آذرماه بابک جهانبخش فیلم آموزشی تهیه سیب زمینی مارپیچی اولین پاوربانک گرافن تصاویری هیجان انگیز از موتورسواری در میان شن های روان فیلم آموزشی تهیه سوپ لازانیا همراه با رزمندگان یمنی .. قسمت 42 - معرفی کارت (کوره یا فرنس) واکنش فن روشن به نمک(پاشش) رامتین دلیران - احساس من تعزیه بازار شام خوانسار جدید کشف پیکر ملوانان ایرانی کشتی نفتکش سانچی سخنان سرهنگ اکبری مراسم تودیع ومعارفه رییس کمیته امدد سه راهی من یونایتد،من سیتی و چلسی برای سانچز سانچی از زیر آب هم می سوزد سه کلیپ باحال و دیدنی بلندترین پرش جهان با ماشین ! فیلم آموزشی تهیه سوپ ساندویچ گوجه فرنگی و پنیر تظاهرات ضد فساد در سرزمین های اشغالی اردک روباتیک، همدم و همراه کودکان سرطانی بازگشت از ماموریت جنگنده سوری دکتر سیامک مرادی فوق تخصص درد هک اکسیر و دارک اکسیر و جم کلش رویال فیلم آموزشی تهیه شکلات Twix در لیوان آذری غمگین اعتراضاتی که از 2 سال پیش مسئولین خائن نخواستند بشنوند! فیلم آموزشی تهیه سوپ لازانیا نمونه چاپی کتاب انگلیسی حرکات کششی برای انعطاف پذیری ضربه عالی ون نیستلروی و ضربه سر رونالدو فیلم آموزشی تهیه سیب زمینی مارپیچی اعتراضات در سرزمین های اشغالی ادامه دارد قسمت سوم ضایعه بازی بسه تصاویر هوایی از تظاهرات علیه فساد و نتانیاهو در تل آویو شلیک 3 فروند موشک کروز «نور» در رزمایش دریایی ارتش تدریس مبحث اعلال عربی کنکور - استاد مصطفی آزاده - موسسه ونوس بخش بازیگری-اعجوبه های 96 آپارات تعزیه حضرت علی اکبر خوانسار جدید دموی آهنگ فوق لعاده زیبای شهریار عزیزی بنام چاوی ئه وین اخذ مدرک دیپلم تخصصی یکساله از گرجستان فیلم آموزشی تهیه شکلات Twix در لیوان تام و جری_قست[5]جدید [2017] تدریس مبحث ضرب مختلط هندسه کنکور - سعید بنی هاشمی - موسسه ونوس مومو فیلم آموزشی تهیه سیب زمینی مارپیچی معاد شناسی : دنیا دین و زندگی کنکور تعزیه دو طفلان مسلم خوانسار جدید گل بسیار زیبا و حرفه ای رائول پارسا ناظم_اعجوبه96_بازیگری تعزیه حضرت قاسم خوانسار جدید دانلود البوم دیوونه بازی از ماکان بند آموزش ترکینگ سه بعدی دوربین در ۳ds Max با افترافکت بازی خونه به خونه و صبای قم حواشی دیدار فوتسال ایران و بلاروس اسلایم کوه یخ جنایات داعش ! (15+) قسمت دوم از جلسه اول رایگان طراحی سایت بدون کدنویسی شارژ موبایل با لیمو فروش آپارتمان 58 متری خیابان آزادی خیابان گلشن شمالی تدریس آنالیز ترکیبی و اصل ضرب توسط دکتر دادبام

آخرین خبرهـا