متن کامل مصاحبه ظریف با سی‌بی‌اس؛ دولت جدید آمریکا در رفتار خود با دیگران بویی از ادب نبرده است / دیگر هیچ کس به آمریکا امتیازی نمی‌دهد / ما خود را متعهد می‌دانیم اولین کسی نباشیم که از این توافق خارج می‌شود / ما هیچ کسی را بمباران نمی‌کنیم / ایران توسعه

وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با خبرنگار شبکه سی‌بی‌اس نیوز آمریکا در تهران به مسائل مختلفی چون سخنرانی ضد ایرانی ترامپ و واکنش ایران به خروج ایالات متحده از برجام پرداخته است. به گزارش نامه نیوز، متن کامل ترجمه مصاحبه الیزابت پالمر، خبرنگار سی‌بی‌اس نیوز، با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که روز شنبه در محل وزارت خارجه انجام شد به شرح زیر است:
ظریف در ابتدای مصاحبه در پاسخ به سؤال خبرنگار سی بی اس که با توجه به تلاش های زیاد شما برای رسیدن به برجام، آیا از اتفاقاتی که در روزهای اخیر و سخنرانی آقای ترامپ شنیدید ناراحت شده اید، با اشاره به فرآیند طولانی مذاکرات هسته‌ای گفت: افراد زیادی به شدت روی این مسئله کار کردند. برای رسیدن به این توافق حدود ده یازده سال موضع‌گیری و خطابه سیاسی و دو سال مذاکره جدی صورت گرفت. و من اتفاقا بسیار خوشحالم، چرا که می‌بینم جامعه جهانی محکم پشت این توافق ایستاده است. این تأثیرگذاری دیپلماسی را نشان می‌دهد. خیلی‌ها در آمریکا، و بخصوص در خارج از آمریکا، به این باور رسیده‌اند که توافق هسته‌ای پیروزی دیپلماسی بود. آنچه که جمعه شب شنیدیم مشتی حرف‌های سخیف و زشت بود. نباید با این حرف‌ها ناامید شد. این حرف‌ها دیگران را ناامید می‌کند (نه ما را). ایالات متحده طی 40 سال اخیر از این کارها زیاد انجام داده است. بسیاری از رؤسای جمهور پیشین (آمریکا) کار خود را با طرح چنین ادعاها و اظهاراتی که به اعتقاد من غیرمسئولانه است آغاز کردند، اما در نهایت پشیمان شدند.
وزیر امور خارجه در واکنش به درخواست ترامپ از کنگره برای تصمیم‌گیری در خصوص توافق هسته‌ای تصریح کرد: برجام توافقی دوجانبه میان ایران و آمریکا نیست؛ بنابراین او (ترامپ) هر سیاستی که بخواهد اتخاذ کند، به خودش مربوط است. اما تا زمانی که آمریکا در چارچوب قوانین بین‌المللی عمل می‌کند، باید نه فقط به توافقی که دولت و رئیس‌جمهور آمریکا کشورشان را به آن متعهد کرده‌اند، بلکه فراتر از آن، به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد پایبند بماند. می‌دانید که آمریکا عضو دائم شورای امنیت ملل متحد است. اگر بخواهد از عمل به قطعنامه‌ای که نه تنها به آن رأی مثبت داده، بلکه از بانیان آن بوده است امتناع کند، اعتبار نهادی که برای آمریکا اهمیت بسیار زیادی دارد به خطر می‌افتد. علاوه بر این، دولت آمریکا نیز اعتبار خود را از دست می‌دهد. دیگر هیچ کس به دولت آمریکا اعتماد نمی‌کند و با آن وارد مذاکره درازمدت نمی‌شود؛ چراکه از حالا به بعد، مدت زمان تعهد آمریکا (به یک توافق بین‌المللی) محدود به دوره‌ای است که آن رئیس‌جمهور در این کشور مسئولیت دارد.
وی در پاسخ به اینکه آیا منظورش بی‌اعتمادی کشور خاصی مثل کره شمالی است؟ گفت: نه، منظورم کل جامعه بین‌الملل از جمله کره شمالی است. مشاهده می‌کنید که این دولت (ترامپ) در حال بیرون رفتن از همه توافق‌هاست... از توافق نفتا بیرون می‌آید، از توافق همکاری ترنس پاسیفیک بیرون می‌آید، از یونسکو خارج می‌شود. از همه چیز دارد خارج می‌شود. یکی از متفکرین آمریکایی گفت دکترین سیاست خارجی آمریکا، دکترین خروج است. بنابراین مردم دیگر نمی‌توانند به حرف آمریکا اعتماد کنند.
وزیر امور خارجه افزود: برای این‌که آمریکا با بسیاری از این توافق‌های بین‌المللی همراه شود، خیلی‌ها امتیازاتی را (به این کشور) داده‌اند. اما حال دیگر هیچ کس به آمریکا امتیازی نمی‌دهد، چرا که می‌دانند اگر رئیس‌جمهور بعدی بیاید ادعا می‌کند این امتیازات کافی نبوده و ما راضی نیستیم.
ظریف در پاسخ سؤالی در خصوص احتمال ماندن ایران در توافق هسته‌ای علی‌رغم خروج آمریکا از آن گفت: این سؤال مبتنی بر فرضیه‌ای است که به جزئیات زیادی نیاز دارد. اگر یکی از طرفین، به خصوص آمریکا، از توافق بیرون برود، باید ارزیابی کرد که آیا مهم‌ترین مؤلفه‌های مثبت توافق برای ایران ازبین رفته است. براین اساس ایران در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد کرد. ما خود را متعهد می‌دانیم اولین کسی نباشیم که از این توافق خارج می‌شود، به این شرط که منافع اقتصادی‌مان که در این توافق ذکر شده لحاظ شود و همچنان از این منافع برخوردار باشیم. اگر از این منافع محروم شویم، شرایط کاملاً عوض می‌شود. هم خود برجام و هم اصول کلی قوانین بین‌الملل گزینه‌هایی را برای برخورد با این شرایط پیش‌بینی کرده‌اند.
ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه تیلرسون قبل از سخنرانی دیگر اعضای 1+5 را مطلع کرده بود. آیا با شما هم از روی ادب دیپلماتیک تماس گرفت و شما را مطلع کرد؟ تصریح کرد تیلرسون با او تماسی نگرفته و انتظار چنین تماسی را هم، حتی به رسم ادب و احترام، ندارد؛ چرا که دولت جدید آمریکا در رفتار خود با دیگران بویی از ادب نبرده است.
وی با اشاره به سخنرانی ترامپ گفت: هیچ چیز در این سخنرانی او را متعجب نکرده است، به جز ادبیات زشت و زننده او که درخور هیچ مقام رسمی نبود.
ظریف در خصوص اینکه تا چه حد از محتوای سخنرانی ترامپ اطلاع داشته اظهار داشت: ما تقریباً همین صحبت‌ها را – البته به شکلی بسیار مؤدبانه‌تر – از زبان تیلرسون و در جریان سخنرانی او در نشست وزرای خارجه 1+5 شنیده بودیم. من و تیلرسون گفت‌وگوی دوجانبه نداشتیم، اما اظهارات او را در قالب بیانیه‌ای که در آن نشست قرائت می‌کرد شنیده بودیم. همچنین اظهارات ترامپ را در مجمع عمومی سازمان ملل متحد شنیده بودیم و این اولین بار نبود (که چنین سخنانی به گوشمان می‌خورد).
ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص عدم دیدار با تیلرسون و علت آن افزود: تصور می‌کنم ایالات متحده تصمیم جدیدی اتخاذ کرده است. من با جان کری دیدار داشتم و این دیدارها نیز نتایج بسیار مثبتی در بر داشت. دیدارهای من و کری جلوی سناریوهای ناخوشایند زیادی را گرفت. اما این دولت تصمیم گرفته به شیوه کاملاً متفاوتی عمل کند. و من به شما اطمینان می‌دهم عزت و غرور ایرانی به ما اجازه نمی‌دهد در شرایطی که یکی از طرفین احترام متقابل و موضع برابر را رعایت نمی‌کند، وارد مذاکره شویم.
وزیر امور خارجه در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه آیا پس از سخنرانی ترامپ با رهبر معظم انقلاب دیداری داشته است؟ گفت: خیر، سخنان ترامپ در ساعات پایانی شب ایراد شد و ما نیز از مواضع ایشان (رهبری) در خصوص این سخنان اطلاع داریم. ما پیش‌تر حرف‌هایی را که قرار بود ترامپ در سخنرانی خود بزند با رهبری در میان گذاشته بودیم، چرا که تقریباً همه می‌دانستند قرار است چه بگوید. رهبری هم انتظار این صحبت‌ها را داشتند.
ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص مخالفت رهبری با توافق و بی‌اعتمادی رهبری به آمریکا از ابتدای مذاکرات گفت: رهبر معظم انقلاب از توافق حمایت کردند، اما هیچ گاه به آمریکا اعتماد نکردند. ما نیز هیچ گاه به آمریکا اعتماد نکردیم. هیچ یک از ما هیچ گاه به آمریکا اعتماد نداشتیم. این توافق مبتنی بر اعتماد نیست. توافق هسته‌ای مبتنی بر عدم اعتماد دوجانبه است. ما اقداماتی که باید انجام می‌دادیم را خیلی شفاف تعریف کرده‌ایم. هیچ کس در این توافق آن قدر ساده‌لوح نبوده که به طرف مقابل اعتماد کند. چرا که ما در گذشته بارها شاهد بدقولی و بدعهدی آمریکا بوده‌ایم. فراموش نکنید من اهل کشوری هستم که دولت منتخب مردم آن در کودتایی که آمریکا مهندسی کرده بود ساقط شد. من از کشوری می‌آیم که مردمش در جنگ با دشمنی که از سلاح شیمیایی استفاده می‌کرد و آمریکا پشتیبان آن بود کشته شدند. بنابراین دلیلی وجود ندارد که به آمریکا اعتماد داشته باشیم. لذا ما این توافق را بر اساس بی‌اعتمادی متقابل بنا کردیم. و من تصور می‌کنم این از نقاط قوت این توافق است. این اصلاً نکته منفی‌ای نیست. این نقطه قوت برجام است که بر مبنای بی‌اعتمادی دوجانبه بنا شده است. این توافق می‌توانست این بی‌اعتمادی را کاهش دهد، اما متأسفانه نحوه برخورد ترامپ با آن باعث گسترش این بی‌اعتمادی می‌شود؛ نه فقط میان ایران و آمریکا، بلکه میان جامعه جهانی و ایالات متحده، چرا که آمریکا اکنون نه تنها پیش‌بینی‌ناپذیر بلکه غیرقابل‌اعتماد شده است.ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص احتمال رایزنی ایران با کنگره آمریکا گفت: این مسئله داخلی آمریکاست و من قرار نیست با کنگره رایزنی کنم. ما معتقدیم دولت‌ها در عرصه بین‌الملل به صورت واحد و متمرکز عمل می‌کنند. البته هیچ یک از دولت‌ها، نه دولت ایران و نه دولت آمریکا، به شکل کاملاً یکپارچه (مونولیت) اداره نمی‌شوند. اما قرار نیست من چنین تصمیمی را برای آمریکا بگیرم. اگر آمریکا تصمیم به ماندن در توافق بگیرد، باید درست رفتار کند. اما اگر بخواهند از توافق خارج شوند، آن وقت ایران گزینه‌های مختلفی را پیش روی خود می‌بیند و بر اساس منافعش از آن‌ها استفاده می‌کند.دکتر ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص دوستان زیادی که در آمریکا دارد و امکان رایزنی با آن‌ها در خصوص برجام گفت: قرار نیست با آن‌ها صحبتی داشته باشم. فکر می‌کنم خودشان برای اتخاذ تصمیمات مناسب بر اساس منافع آمریکا عقل و تدبیر لازم را دارند. معتقدم آنها بخوبی درک می‌کنند که اظهارات ترامپ، چه در مورد توافق هسته‌ای و چه در مورد سایر مسائل، منافع این کشور را تأمین نمی‌کند.در ادامه خبرنگار سی‌بی‌اس به امیدواری دولت آقای روحانی به جذب سرمایه خارجی و انجام اصلاحات در ایران اشاره کرد و از آقای ظریف پرسید با وجود به خطر افتادن توافق هسته‌ای، آیا دولت آقای روحانی تضعیف شده است؟دکتر ظریف پاسخ داد: تصور نمی‌کنم این طور باشد. معتقدم آنچه که ترامپ با سخنرانی جمعه شب خود به دست آورد متحد کردن مردم ایران بود و من خیلی خوشحالم که می‌بینم امروز ایران از دو سال و نیم گذشته متحدتر شده است.
وی در پاسخ به سؤالی در خصوص تلاش ایران برای توسعه برنامه موشکی خود به ظلمی که در این سال‌ها به جمهوری اسلامی شده و خودداری کشورهای دیگر از حمایت از ایران در جریان جنگ تحمیلی اشاره کرد.
وقتی خبرنگار سی‌بی‌اس گفت اکنون دیگر آن زمان‌ها گذشته و دوران تازه‌ای شروع شده است، وی پاسخ داد: نه، دوره و زمانه عوض نشده؛ چراکه آمریکا هنوز هم دارد میلیاردها دلار «تسلیحات زیبا» به کشورهای این منطقه می‌فروشد و به هیچ کشوری هم اجازه نمی‌دهد با ایران معامله تسلیحاتی داشته باشد؛ در واقع این سیاست و راهبرد آمریکاست که کشورهای دیگر را از تعامل با ایران در کمک به تقویت توان دفاعی‌اش منع کند. اما ما باید از مردممان دفاع کنیم.
خبرنگار سی‌بی‌اس از ظریف پرسید پس شما با فروش تسلیحات آمریکا به کشورهای حوزه خلیج فارس که به شدت با ایران دشمنی دارند مخالفید. وزیر امور خارجه در پاسخ گفت: خیر، من مخالفتی با آن ندارم. اما تنها به این مسئله اشاره می‌کنم که در سال 2016 عربستان سعودی، بنا بر آمارهای سازمان‌های غربی، 63 میلیارد دلار تجهیزات نظامی خریده است. امارات متحده عربی، یکی از کشورهایی که از سخنرانی ترامپ حمایت کرد، با تنها 5/1 میلیون نفر شهروند 22 میلیارد دلار صرف خرید سلاح کرده است. ایران چقدر برای جمعیت 80 میلیونی خود هزینه کرده است؟ 12 میلیارد دلار. بنابراین اگر کسی می‌خواهد از تجهیزات نظامی اعم از موشک، هواپیما، تانک و .... حرف بزند، باید به کل ماجرا نگاه کند، نه فقط به ایران. جمهوری اسلامی موشک و ابزار دفاعش را خودش تولید می‌کند، چرا که هیچ کس به آن کمکی نمی‌کند.
ظریف در ادامه در پاسخ به سؤالی در خصوص توسعه توانمندی‌های نظامی کشور گفت: من در مورد دشمنان صحبت نمی‌کنم. صحبت من در خصوص خریدهای نظامی است. حرفی از دوستان یا دشمنان نمی‌زنم، تنها از خریدهای نظامی در خلیج فارس صحبت می‌کنم، خریدهای نظامی در خلیج فارس. اگر می‌خواهید در مورد این خریدها صحبت کنید، باید به همه آن‌ها بپردازید. ایران صدها میلیارد دلار تجهیزات نظامی نمی‌خرد. هیچ کس این تجهیزات را به ما نمی‌فروشد. آمریکا با راهبرد فعالی که در پیش گرفته جلوی فروش این تجهیزات را می‌گیرد. به همین دلیل، کاری که ما می‌کنیم این است که آن‌چه نیاز داریم را تولید می‌کنیم. و آن‌چه که نیاز داریم را بر اساس ملزومات دفاع از کشورمان تولید می‌کنیم. این کار را برای تحریک دیگران انجام نمی‌دهیم؛ هدف‌مان صرفاً دفاع از خودمان است. خیلی شفاف اعلام کرده‌ایم که از موشک‌ها و دیگر ابزارهای نظامی‌مان تنها برای دفاع از خود در برابر حملات مسلحانه یا تروریسم استفاده خواهیم کرد. امیدوارم دیگر کشورها نیز اعلام کنند هیچ گاه جز در دفاع از خود به زور متوسل نمی‌شوند.
در ادامه خبرنگار سی‌بی‌اس از آقای ظریف پرسید آیا حضور ایران در یمن نیز برای دفاع از خود است. وزیر امور خارجه پاسخ داد: به نظر شما آیا بمباران زنان و کودکان یمنی توسط هواپیماها و بمب‌های آمریکا برای دفاع از خود بود؟ من این سؤال را از شما می‌پرسم چون ایران در جنگ یمن دخالتی ندارد. ما هیچ کسی را بمباران نمی‌کنیم. هواپیماهای ما نیستند که مردم آنجا را بمباران می‌کنند.
خبرنگار سی‌بی‌اس از دکتر ظریف در خصوص نقل قولی منتسب به او پرسید و گفت: شما پیش‌تر به غرب و آمریکا گفته بودید رقبای‌مان در تهران خوشحال می‌شوند اگر توافق هسته‌ای تضعیف شود و اگر می‌خواهید ما، یعنی دکتر روحانی و اصلاح‌طلبان، تقویت شویم، از توافق هسته‌ای حمایت کنید.آقای ظریف با تکذیب این نقل قول گفت: من هیچ گاه چنین چیزی نگفته‌ام. به خاطر ندارم چنین چیزی گفته باشم. من گفتم در ایران دیدگاه‌های مختلفی وجود دارد و اگر از توافق حمایت کنید، اگر به توافقی منطقی برسید، آن وقت کسانی که به تعامل با جهان اعتقاد دارند تقویت می‌شوند. اما اگر حمایت نکنید ... چرا که این یعنی دموکراسی ... البته شاید تعریف ترامپ از دموکراسی چیز دیگری باشد. فکر می‌کنم ترامپ خیلی خوشحال است از اینکه دموکراسی‌های جهان از او حمایت می‌کنند! سه حامی‌ای که دیشب از سخنان او استقبال کردند (عربستان، رژیم صهیونیستی و امارات) بهترین نمونه‌های حکومت دموکراسی در جهان هستند! (طعنه)
وی افزود: اما ایران کشوری دموکراتیک است. مردم با صندوق رأی تصمیم می‌گیرند. ما افتخارمان این است که موفقیت یا عدم موفقیت سیاست‌های هر دولت روی تصمیم مردم تأثیر می‌گذارد. سایر کشورهای جهان باید تصمیم بگیرند پیغامی که به رأی‌دهندگان ایرانی می‌دهند کدام است: تعامل سازنده با جهان یا پیامی غیر از آن.
ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما هم مثل سایر کشورهای جهان ممکن است با هم اختلافاتی داشته باشیم. مشاهده کردید که وزیر خارجه، وزیر دفاع، مشاور امنیت ملی و رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا دیدگاهشان نسبت به توافق هسته‌ای کاملاً با ترامپ در تضاد بود. بنابراین اختلاف نظر عادی است. اما چیزی که ما را متحد می‌کند منافع ملی و امنیت ملی ماست. وقتی بحث امنیت ملی به میان می‌آید، و وقتی مشاهده می‌کنیم سپاه پاسداران در دفاع از کشور، دفاع از تمامیت ارضی ایران در برابر تهاجم خارجی، در مبارزه با تروریسم و برای حفظ منطقه، در مبارزه با افراطی‌گری ایستادگی کرده است، دیگر هیچکس نمی‌پذیرد که کسی از خارج به آن‌ها فشار بیاورد، برای انزوای آن‌ها تلاش کرده یا تحریم‌های بیشتری علیه آن‌ها اعمال کند.
ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص قرارداد فروش هواپیمای بوئینگ به ایران و احتمال به خطر افتادن آن با تصمیمات ترامپ گفت: نمی‌دانم چنین اتفاقی می‌افتد یا نه، اما این مسئله (تصمیمات ترامپ) شغل‌های بسیار بسیار زیادی را در آمریکا به خطر می‌اندازد. معتقدم این یکی از گزینه‌هایی بود که آمریکا در اختیار داشت. ما تصمیم گرفتیم با جامعه اقتصادی آمریکا تعامل داشته باشیم؛ چراکه نمی‌خواهیم آن‌ها از تجارت با ایران محروم باشند. جمعه شب دیدم که ترامپ می‌گفت سایر کشورها از تجارت با ایران پول زیادی درمی‌آورند. اما این دولت آمریکاست که شرکت‌های آمریکایی را از کسب سود محروم می‌کند. ما مشکلی با شرکت‌های آمریکایی نداریم. در واقع ما هیچ مشکلی با مردم آمریکا نداریم. اختلافات ما با دولت آمریکاست. اختلافات ما با کسانی است که سیاست‌های فوق‌العاده خطرناکی را علیه کشور و منطقه ما در پیش گرفته‌اند. این محل اختلاف ماست. ما نه با شرکت‌های تجاری آمریکا و نه با مردم این کشور مشکلی نداریم. ما از ورود آمریکایی‌ها به ایران استقبال کرده‌ایم. ما خوشحالیم که شما اینجا در ایران هستید.
ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص احتمال به خطر افتادن فروش هواپیما به ایران گفت: بگذارید این موضوع را به شکل دیگری مطرح کنیم. اگر آمریکا جلوی فروش هواپیما به ایران را بگیرد، بخشی از برجام را نقض کرده است. اما ایالات متحده توافق هسته‌ای را از جنبه‌های مختلفی نقض کرده است، یکی از آن‌ها تأخیر اوفک (دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا) در صدور مجوز برای شرکت‌های مختلفی است که می‌خواهند با ایران معامله کنند. بوئینگ و ایرباس از جمله این شرکت‌ها هستند. بنابراین تأخیر بیشتر در صدور این مجوزها نقض برجام است، و نه ناقض روح آن، بلکه در تضاد با متن این توافق است. روز جمعه ترامپ با سخنرانی خود متن توافق هسته‌ای را نقض کرد.
ظریف با اشاره به ادعای ترامپ مبنی بر اینکه ایران برجام را نقض کرده است گفت: می‌دانید که ما در این خصوص یک نهاد داوری داریم. این توافق از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواسته است با بررسی پایبندی ایران به برجام نقش داور را ایفا کند. این آژانس تا کنون هشت بار پایبندی ایران را تأیید کرده است. یک بار در آغاز اجرای برجام، و هفت بار هم از زمانی که طرفین اجرای آن را شروع کرده‌اند، آژانس بر پایبندی کامل ایران به توافق تأکید کرده است. روز جمعه نیز پس از سخنرانی رئیس‌جمهور آمریکا، آژانس یک بار دیگر تصریح کرد ایران به تعهدات خود عمل کرده است.
ظریف در پاسخ به ادعای کمک نظامی ایران به یکی از طرفین جنگ یمن گفت: این جنگ، جنگ ناگواری است که از همان ابتدا تلاش کردیم به آن پایان دهیم. حتی پیش از آغاز آن تلاش کردیم جلوی وقوعش را بگیریم. اکنون آیا کسی باور می‌کند بتوان یک ملت، یک ملت مقاوم را که قرن‌ها در برابر تجاوزها ایستادگی کرده، بمباران کرد، نابود کرد، و این ملت تنها بایستد یا بنشیند و اجازه دهد مردمش کشته شوند؟ آن‌ها برای دفاع از خود به سلاح‌های ایران نیازی ندارند. اگر لازم باشد، خودشان با سلاح‌هایی که دارند یا حتی با دست خالی از خود دفاع می‌کنند. آن‌چه که ما به آن نیاز داریم این است که جنگ را تمام کنیم نه این‌که از یک طرف بخواهیم از خودش دفاع نکند. البته اگر هنوز در مورد پیامدهای انسانی فاجعه یمن – که مسئولیت آن با دولت آمریکاست – جدی هستیم؛ همه سازمان‌های مهم حقوق بشر در جهان، از جمله سازمان ملل متحد، می‌گویند کاری که جنگنده‌های ائتلاف سعودی با مردم یمن انجام می‌دهند جنایت است. جنایتی چون کشتن کودکان، و دولت آمریکا، به ویژه دولت فعلی، در همه این جنایت‌ها شریک است. حال رئیس‌جمهور آمریکا به خود جرئت می‌دهد ایران را به خاطر جنایاتی که خودشان در یمن مرتکب می‌شوند متهم کند. جمعه شب اگر چند دقیقه دیگر به ترامپ وقت می‌دادند ماجرای پرل هاربر را نیز گردن ایران می‌انداخت! او ایران را به دست داشتن در تک‌تک جنایاتی که متحدان آمریکا مرتکب شده‌اند متهم کرد؛ یازده سپتامبر، القاعده، داعش و سایر مواردی که رد پای متحدان آمریکا آشکارا در آن یافت می‌شود. اگر بخواهید می‌توانید تاریخ را تحریف کنید، همان طور که شنیدید ترامپ نه تنها تاریخ بلکه جغرافیا را هم تحریف کرد. می‌دانستیم می‌توان او را خرید، اما نمی‌دانستیم می‌توان دانش جغرافیایش را نیز خرید. اما او جغرافیا را تحریف کرد. او به ایرانیان سرتاسر جهان توهین کرد. او با گفتن آن جملات نه فقط به ایرانیان، بلکه به تاریخ، جغرافیا و اساساً به عقلانیت توهین کرد. اگر این گونه باشد، اگر قرار است هر چیز بدی که اتفاق می‌افتد را به ایران نسبت دهند، آن وقت ترامپ هم می‌تواند به این کار خود ادامه دهد.
وزیر امور خارجه افزود: اما مشکل اینجاست که این موضوع منجر به بحران در منطقه ما می‌شود. آن‌چه که می‌تواند به حل بحران سوریه و یمن منجر ‌شود یافتن راه‌حل سیاسی است، نه اصرار بر گزینه نظامی، نه اصرار بر تحمیل اراده خارجی بر مردم این کشورها. این اقدامات عواقب ناگواری دارد.
ظریف با اشاره به بحران سوریه گفت:‌ بگذارید موضوع بسیار ساده‌ای را با شما مطرح کنم: اگر ما به دولت‌ها، نه فقط دولت سوریه،‌ بلکه دولت عراق و کردستان عراق، کمک نمی‌کردیم اکنون در دمشق، بغداد و اربیل شاهد حکمرانی دولت تروریستی داعش بودید.
وزیر امور خارجه در واکنش به ادعای خبرنگار مبنی بر مبارزه آمریکا با داعش گفت:‌ آیا واقعاً آمریکا با داعش می‌جنگد؟ آیا با آن‌ها مبارزه می‌کند؟ نه، این طور نیست. وقتی ترامپ کاندیدای ریاست‌جمهوری شده بود، خیلی شفاف این موضوع را بیان کرد. او گفت داعش را خود آمریکا خلق کرده است. این اتهام را من مطرح نمی‌کنم (خبرنگار: بگذارید اصلاح کنم او نگفت ما داعش را ساختیم، گفت اقدامات آمریکا باعث ایجاد داعش شده است ولی همه می دانند که آمریکا و ایران در حال جنگ با داعش هستند.) دکتر ظریف ادامه داد: ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی خود یک بار دیگر تأکید کرد که ایران در جنگ با داعش بسیار مؤثر بوده است. اما سخنرانی جمعه شب او را ببینید! می‌خواهم اظهارات یک شخص را در کمتر از یک سال با هم مقایسه کنم. این چیزی است که ترامپ جمعه شب گفت. همان طوری که هم شما گفتید و هم ترامپ در زمان نامزدی‌اش در انتخابات به درستی اشاره کرد، ایران جدی‌ترین نیرویی است که بی‌وقفه به دولت‌های سوریه و عراق در جنگ با داعش کمک کرده است. ما هیچ گاه در این راه تردید نکردیم. در افغانستان با افراط‌گرایی طالبان جنگیدیم. اما ترامپ تا آنجا پیش رفت که ایران را به حمایت از طالبان متهم کرد. او این واقعیت را فراموش کرده است که دو کشور متحدش – که جمعه شب از اظهاراتش حمایت کردند – تنها کشورهایی بودند که طالبان را به عنوان دولت قانونی افغانستان به رسمیت شناختند. خاطرتان می‌آید که در دهه 1990 میلادی، این عربستان و امارات بودند که طالبان را به رسمیت شناختند. تنها سه کشور در جهان طالبان را به رسمیت شناختند و دو تای آن‌ها کشورهایی بودند که از ترامپ حمایت می‌کنند. البته باید هم از او حمایت کنند. چرا که ترامپ تلاش کرد با متهم کردن ایران به دست داشتن در اقداماتی که آن‌ها در آن دخیل بودند، گذشته آن‌ها را ماست‌مالی کند.
ظریف افزود: بیایید جدی باشیم. بیایید برای پایان دادن به نگون‌بختی‌های منطقه راهکار پیدا کنیم. من معتقدم اگر آمریکا در پایان دادن به فجایع خاورمیانه جدی است، نباید ایران را متهم کند، بلکه باید بر متحدان خود فشار بیاورد تا از ارائه پول، تسلیحات، پناهگاه و حمایت سیاسی به تروریست‌هایی که همچنان مردم را در سوریه، عراق و سایر نقاط منطقه می‌کشند و

کلیدواژه:

ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص | خبرنگار سی بی اس | وزیر امور خارجه | آمریکا اعتماد | برای دفاع از خود | سازمان ملل متحد | سخنرانی ترامپ | سپاه پاسداران | توافق هسته ای | میلیارد دلار | ایالات متحده | داشته باشیم | دولت آمریکا | سایر کشورها | خارج می شود | همان طور | بی اعتمادی | اگر آمریکا | ما معتقدیم | ظریف پرسید | بین المللی | محدودیت ها | رئیس جمهور | دکتر ظریف | بین الملل | هیچ کس | تحریم ها | سال دیگر | پاسخ داد | دیگر هیچ | مدت زمان | هیچ گاه | شرکت ها | جمعه شب | بر اساس | دولت ها | آن وقت | نه فقط | حرف ها | ما نیز | ما هیچ | دو سال

جدول/ قیمت قطعی معاملات آپارتمان در غرب تهران اخلاق نیک بزرگترین سرمایه/ مسئولان در حل مشکلات معیشتی جامعه تلاش کنند آخوندی و زنگنه چگونه از مسؤولیت حادثه نفت‌کش سانچی شانه خالی کردند؟ نمایشگاه هنر«آرابسک» در موزه هنر اسلامی قدس دشمن در بی تعادلی بازگشت ناپذیر گرفتار شده است list (ویدئو) شوخی رشیدپور با نحوه اطلاع‌رسانی مسئولان اعتراف دروازه بان استقلال و حسرت پرسپولیس كامل ترین اموزش حلوا در یوتیوب برای ٣٠ نَفَر توسط پروانه جوادی خواهر جوادجوادی آموزش خوشمزه ترین خورشت بامیه به سبك اصیل (پروانه جوادی )خواهر جوادجوادی تفکرات یک تکفیری سابق کتاب آموزش سه تار 1 جلال ذوالفنون سه تار نیما فریدونی دشتی پیش درآمد 67 بهار1391 تیزر کانسپت LF-1 لکسس این سخنرانی در مورد خدا را به هیچ وجه از دست ندید ایراسپیس X، خودران پرنده حسبی ربی #کلیپ مستندکشتی سانچی اجرای عایق حرارتی خرید ساندبار ال جی از کردستان بانه ادای احترام هنرمندان موسیقی به جانباختگان سانچی حقیقت خبر مرگ اندی از زبان بزرگترین سایت خبری یک مدل جذاب بافت مو ابهاماتی در مورد سانچی مناطق آزاد خرید تلویزیون فیلیپس هلندی از کردستان بانه اجرای سازه تقلبی غیر کناف اگر بارش ها همینطور باشد تامین برق به مشکل می خورد درآمد بیش از 2000 میلیاردی دولت از تلگرام! لندینگ ایرباس A380 تحلیل خستگی کم چرخه به صورت سه بعدی اباکوس کارت ویزیت شما، رسانه شما | TAVTALK 009 ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ویدیو آموزش ساخت پادری آموزش انگلیسی تمرین نوشتاری پایه سوم نشست هم اندیشی و اولویت های زیست محیطی استان اصفهان خلاصه بازی بایرن مونیخ 3 - 1 بایرلوکوزن خلاصه بازی رئال مادرید 2 - 3 بارسلونا آموزش رباتیک کالسکه سایبکس مدل فیدس cubex fides 10روش بستن کراوات محرم 1439..........مهرماه1396 نشست هم اندیشی با سمن های حوزه سلامت قسمت دوم روش ترمیم مو توصیف تصویر آموزش فرانسه كتاب پایه اول نشست هم اندیشی با سمن های حوزه سلامت قسمت سوم خودروهای رونمایی شده در نمایشگاه خودرو دیترویت 2018 آموزش استفاده از دوره ها در سایت ایران سینرژی استفاده از تیشرت های قدیمی برای ساخت لوازم منزل فروش آپارتمان 115 متری یوسف آباد جهان آرا طراحی لبخند | دندانپزشکی سیمادنت تولید سبد پلاستیکی پاسخ ربیعی و فرازنده به اولویت بندی دولت چین در خصوص حادثه کشتی سانچی معرفی نوار وظیفه یا نوار عمل در انکی دروید همه با هم در کنار زلزله زدگان غرب کشور ضربات کاشته فوق العاده از غیرحرفه ای ها ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی نشست هم اندیشی با سمن های حوزه سلامت قسمت چهارم آتش سوزی چهار راه سرچشمه جنب پمپ بنزین - صبح امروز واکنش مردم به فاجعه نفتکش سانچی و قصور مسئولین ترفندهای کاربردی اشپزی - آب لیمو آموزش دسترسی بدون پرداخت مجدد در سایت ایران سینرژی فیلم سینمایی مارمولک قسمت اول/ادامه قسمت ها در کانال ما ترفندهای کاربردی اشپزی - باز کردن درب بطری های چوب پنبه ترفندهای کاربردی اشپزی - آب لیمو درآمد بیش از 2000 میلیاردی دولت از تلگرام! فارسی ششم درس دوازدهم مبحث دوستی ترفندهای کاربردی اشپزی - آب لیمو سرانجام داعشی که جوگیر شد روش ترمیم مو مصاحبه صدا و سیما با مدیر عامل شرکت تونل سد آریانا ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترفندهای کاربردی اشپزی - باز کردن درب بطری های چوب پنبه ترفندهای کاربردی اشپزی - آب لیمو مطالعه در نرم افزار انکی دروید ترفندهای کاربردی اشپزی - باز کردن درب بطری های چوب پنبه استاد آیت الله وفسی-(دروس حکمت عملی)-جلسه76-بخش3 فیلم هندی در پمپ بنزینی در لامرد! ترفندهای کاربردی اشپزی - باز کردن درب بطری های چوب پنبه کتاب برندسازی برای اشخاص ترمیم مو مصاحبه با رضا روحی #کارآفرین #سرمایه گذار موفق #کارایا ترمیم موی موتاب 09125349151 سوگواره دمام ها در ساحل بوشهر ترفندهای کاربردی اشپزی - تخم مرغ های تاریخ مصرف گذشته دکتر کیمیا 504 واژه - روش یادافزا - استفاده از فرانسه فروش آپارتمان 90 متری رسالت خیابان کرمان شمالی فروش آپارتمان 90 متری نارمک خیابان گلستان ترمیم موی موتاب 09125349151 فروش باغ ویلا ۱۰۷۰ متری در لم آباد شهریار ترفندهای کاربردی اشپزی - تخم مرغ های تاریخ مصرف گذشته شركت نوآوران جهان پلاست تشریفات مثل هیج جا ارام بند - تفاوت جک آرام بند 2 سرعته و 3 سرعته ربیعی: جان انسان ها برای چینی ها بی ارزش نبوده است ترمیم موی موتاب 09125349151 دستگاه سرشانه مدل GZFM6001 فری موشن کمکهای اولیه - شیرخوار فارسی ششم درس پانزدهم مبحث میوه ی هنر تک تیراندازهای فوق هوشمند و دور برد مجموعه ای دیدنی از ماشین های مسابقه ای کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه ترمیم موی موتاب 09125349151 شیعه ی تو بی قراره روی ایوان سر بزاره(تک)بسیار زیبا مداحی حجة السلام شیخ ابوالقاسم باقری میدانی ترمیم موی موتاب 09125349151 فروش باغ ویلا ۱۶۵۰ متری در شهریار انتقاد صریح ده نمکی از اظهارات اخیر روحانی فارسی ششم درس شانزدهم مبحث آداب مطالعه آوای سیمرغ؛ ستار سهرابی خواننده سبد و جعبه های کشاورزی اجرای سازه تقلبی غیر کناف خرید تلویزیون فیلیپس از کردستان بانه امکانات سایت ایران سینرژی برای اساتید - بخش 2 ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی آموزش مدیریت دسته بندی محصولات و خدمات-مشحصات سایت(3) ترفندهای کاربردی اشپزی - نان باگت تازه ترمیم موی موتاب 09125349151 نصب رکاب خودرو تخریب ساختمان عظیم با انفجار TNT ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی تمرین تیم بانک سرمایه برای هفته هجدهم لیگ برتر کلیپ عاشقانه خیلی غمگین خاطره جالب و خنده دار استاد دانشمند در زندان ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی بازیکن شماره ی یک آماده، جدیدترین کاره اسپیلبرگ+زیرنویس هک صد در صد تضمینی کلش آف کلنز روایت شک شاه به فرح از زبان درباریان انتقاد صریح ده نمکی از اظهارات اخیر روحانی پی یا دا قسمت ۱۱ سریال خوش گذرونی آموزش نرم افزار Civil3D - قسمت ششم قوانین حق امضا در شرکت ها ای کاش های ربیعی درباره ی سرنوشت نفتکش سانچی ابکاری فانتاکروم روی فلزات و پلاستیک 09127692842 ترمیم موی موتاب 09125349151 سوﻣﻴﻦ ﺟﺸﻨﻮﺍﺭﻩ 10، ﺷﺮﻛﺖ ﺑﺮﺗﺮ ﺻﻨﻌﺖ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻥ دانلودفیلم اکشن رزمی تیغه جاودانه Blade Of The Immortal مست و خرابم و خمار با دلی زار و بی قرار(شور فوق العاده) جم نامحدود و رایگان کلش دریافت کنید عبدل علی عشقم #آینه_جادویی عسل طبیعی گروه صنعتی ری پلاستیک هیئت عاشقان ثارالله(شهرستان لنگرود)فاطمیه 94 چرا شرکت ثبت می کنیم ترمیم موی موتاب 09125349151 فارسی ششم درس هفدهم مبحث ستاره ی روشن تبعیض به نفع واردات! در مناطق آزاد چه می گذرد؟ قبیله فروت کرفت من علوم تیزهوشان ششم لوح دانش kalamalek.ir ویدئو برنامه 90 درباره غرق شدن کشتی سانچی زیست استاد شعبانی و شاکری فیلم آموزشی تخلیه کردن محتویات شکم ماهی با استفاده از د ایلیا کروم تولید کننده انواع دستگاه ابکاری 09127692842 جشنواره موسیقی فجر شب ششم - بهنام بانی زیست استاد شعبانی و شاکری آموزش حسابداری-فیلم آموزشی نرم افزار هلو زیست استاد شعبانی و شاکری مجتبی جباری به همراه فرزندش، مشغول روپایی زدن! ربیعی ، موشک آمریکایی شلیک نشده است ترمیم موی موتاب 09125349151 زیست استاد شعبانی و شاکری زیست استاد شعبانی و شاکری 5 پیشنهاد برای درآمدزایی اپلیکیشن ها جاذبه های دیدنی اصفهان به فنا رفتن scorpion در بازی mortal kombat xl(بخش اول) قیمت دستگاه مخمل پاش/دستگاه فانتاکروم09127692842 Hamid Hiraad - حمید هیراد قسمتی از آهنگ جدیدش را میخواند زیست استاد شعبانی و شاکری ابکاری پاششی/فانتاکروم ایلیا 09127692842 زیست استاد شعبانی و شاکری زیست استاد شعبانی و شاکری زیست استاد شعبانی و شاکری سرنا - تسلیت سینا شعبانخانی به بازماندگان نفتکش سانچی آموزش نرم افزار Civil3D - قسمت هفتم ترمیم موی موتاب 09125349151 زیست استاد شعبانی و شاکری زیست استاد شعبانی و شاکری دکتر محمود ادیب تشریح دفاع دوما ترمیم موی موتاب 09125349151 حسین رکورد دار گل نخوردن در تاریخ فوتبال ایران لحظات خنده دار و دردناک بهترین نقاشی و جشن ماه می دانلود رایگان کارتون ماشا و میشا قسمت اول دوبله فارسی نقد و بررسی کامل انیمشن زوتوپیا انیمیشن کوتاه Out of Sight (خارج از دید) خاطرات مرتضی سرهنگی- 2 تریلر فصل دوم سریال جسیکا جونز با دوبله فارسی خلاصه بازی منچستریونایتد 3 - استوک سیتی 0 سکانس فیلم تسویه حساب : مامور پلیس دستگاه هیدروگرافیک و فیلم و اکتیویتور 09195642293 ایلیا ثبت شرکت گزارش گردهمایى سراسرى فرماندهان ناجا با حضور وزیر کشور دو خطای دید بسیار جالب موشن تابلو محیطی رستوران بهزاد - (استودیو راویَلی) دانلود نقد بازی هیتمن ۲ سفر قطب جنوب-گردشگری-مستند-کلیپ-تیزر طرح صنعتی سفری به سنگاپور نود درجه (96/10/25) ساخت خورشید مصنوعی برای باتری خورشیدی بیوگرافی مش اسماعیل اجرای سازه تقلبی غیر کناف دوبله فیلم عالیجناب با گویندگی الهام جعفرنژاد آموزش تصویری بستن مو ندای حق عروسی مذهبی ورود داماد ۰۹۱۲۷۰۰۹۹۸۳ وزیری یا فاطمه ای شکسته دل ای شکسته پر، از برم کجا رفتی(واحد) 20 ضربه ایستگاهی فوق العاده از لیونل مسی ببینید بی نمازی چند دلیل دارد و راه حل هایش چیست آموزش بستن روسری به شکل پاپیون دستگاه پشت بازو مدل GZFM6003 فری موشن فیلم آموزشی اسکرابر بدون سرنشین کارچر بهار دلکش با صدای استاد شجریان و پیانو HooDi نوای زیبای پیانو دیجیتال دایناتون DPR-2200 ابکاری فانتاکروم/دستگاه ابکاری 09127692842 کارتون جک و دزدان دریایی با صدای الهام جعفرنژاد در سلسله ی هوشیاران سر مست سبو بر دوشم(واحد)بسیار زیبا انیمیشن شکرستان ابکاری طلا ونقره/رنگ کروم/مواد ابکاری 09127692842 شرکت پارس انرژی تولید کننده جعبه آتشنشانی/سینی کابل ساخت تیزر تبلیغاتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب فیلم سینمایی «زیر نور ماه» ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی تور مجازی گوگل - استریت ویو - StreetView حل تست مرتبه اول غیرخطی كنكور ارشد برق 95 در یك دقیقه! ایلیا کروم سازنده دستگاه مخملپاش/ فانتاکروم09127692842 ساخت تیزر تبلیغاتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی مقایسه یک سازه جداسازی شده توسط جداساز اصطکاکی پاندولی و یک سازه بدون جداساز اجرای سازه تقلبی غیر کناف وقتی محسن افشانی شنگول می شود ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی انیمیشن کیخان استاد آیت الله وفسی-(دروس حکمت عملی)-جلسه76-بخش1 ساخت تیزر تبلیغاتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب قدرت یک شیر نر در به زانو انداختن یک فیل ابکاری فانتاکروم روی تمام اجسام 09197692842 غریب طوس HD | الفنان الأهوازی علی كارونی | قناة أهوازنا الفضائیة تام و جری 5 تست و عملکرد Mercedes AMG GT S آهنگ جدید ارشاد بنام ابدویک روز2 دلم میسوزد و کاری زدستم برنمی آید مهربانی هست... رونیکس سرویس 02161904 ترمیم مو ترمیم مو صفات علی ابن ابیطالب زندگی یک نوب نمایش موزیکال شاد و هیجان انگیز دختر یانکی دستگاه برش لیزری فلزات فایبر 300 وات-فروش اقساطی کاردستی و ساختنی حرفه ای موزیک ویدیو متین ۲ حنجره تیزهوش و استاد تیزهوش کزبار هتل استقلال ترمیم مو دریبل های تماشایی مسعود اوزیل مرسدس بنز کلاس G مدل 2018، قوی تر از زمان آهنگ ترکی جدید Selçuk Şahin به نام Nazarlardan Korusun ترمیم مو بلوچی غمگین اختصاصی | مصاحبه با نصیرلو پس از بازی ایران و بلاروس ابکاری استیل آرین کروم/فانتاکروم/آبکاری 09125371393 روش ترمیم مو بدون جراحی ساخت تیزر تبلیغاتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب هک کلش آف کلنز(زمین جدید) وقتی مریل استریپ و تام هنکس نقش همدیگر را بازی می کنند آیا تو هم مثل بقیه هستی ای کاش رنگی جز رنگ خدا نباشد تولید کننده سبد پلاستیکی روش ترمیم مو بدون جراحی توصیف تصویر آموزش فرانسه كتاب پایه اول بی دل و جان به سر شود بی تو به سر نمی شود(واحد) روش ترمیم مو بدون جراحی ساخت تیزر تبلیغاتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب برای مشاه روش ترمیم مو بدون جراحی تمام ادیتام از star score دوره طراحی ربات تلگرام فیلم انگیزشی بیدار شو روش ترمیم مو بدون جراحی دانلود آهنگ بیس دار سنگین 2018 ساخت تیزر تبلیغاتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب روش ترمیم مو بدون جراحی گفتگو با مهندس علی کرمانیان دامپلینگ با سس سویا روش ساخت اند پرتال در ماینکرافت مبایل تاکسی اینترنتی آنتاکس مداحی کربلایی محسن عراقی در بیت الرضا عرضه مستقیم انواع فرش و تابلو فرش دستبافت تبریز.برازنده ویدیویی از نمایش زندانی خیابان دوم ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی سقف یکپارچه آکوستیک کناف با پانل کلینیو-تیپD127 عکس هایی از خودم با برنامه ی اسنپ چت دانلود آهنگ جدید فاتح نورایی تب دریا روش ترمیم مو آموزش ثبت نام در سایت ایران سینرژی ساخت تیزر تبلیغاتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب برای مشاه سیم پیچی تمام اتوماتیک الکتروموتوردینام وایتلگ انگلستان رجز خوانی حماسی حمیدرضا برقعی در وصف مدافعان حرم ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی فارسی ششم درس دهم مبحث عطار و جلال الدین محمد ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی هاوار و گریان - سیوان گاگلی آپدیت چیت اسکین چنجر در کانتر گلوبال-Skin Changer 2018 تاکسی اینترنتی آنتاکس کلیپی که نهاجا برای رزمایش هوایی 95 منتشر کرده بود تصاویری زیبا از پرش با لباس پرواز ترمیم موی موتاب 09125349151 نشست هم اندیشی با سمن های حوزه سلامت قسمت اول گروه ورزش ادمان روش ترمیم مو آموزش خرید دوره ها در سایت ایران سینرژی ربیعی: شلیک موشک آمریكایی به #نفتكش صحت ندارد روش ترمیم مو مثل بعضیا ماست مالی کردیم! نتیجه اش رو ببینید. ۶۰ ثانیه با رسانه -قسمت ۶ در کوتاه ترین زمان جم و منابع کلش خود را نامحدود کنید گفتگو شمر و ابن زیاد... شهادت حر نیمکت سنگی ترفندهای کاربردی اشپزی - نان باگت تازه آیا جان باختگان حادثه سانچی شهید محسوب می شوند؟ ترمیم موی موتاب 09125349151 دستگاه جلو بازو مدل GZFM6002 فری موشن ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی تمام آیاته کلام الله است(شورفوق العاده زیبا و طوفانی) این مدرسه صندلی خالی ندارد هک جم و سکه کلش ترمیم مو فیلم آموزشی تهیه اسپرینگ رول چیز برگر ترفندهای کاربردی آشپزی -جدا کردن پوست تخم مرغ آبپز ترمیم موی موتاب 09125349151 ترفندهای کاربردی آشپزی -جدا کردن پوست تخم مرغ آبپز میکرونیدلینگ کلاهی که ما بر سر بدن می گذاریم گفتگوی کامبیزدیرباز با رضا رشیدپور برنامه حالاخورشید طرز تهیه دسر ساده و خوشمزه 13 ایده آسان و سریع ساندویچ 10 ایده آسان دسر شکلاتی در خانه چه طوری در عرض سه سوت کراوات خود را گره بزنید؟ + فیلم آموزشی طرز تهیه عدسی آموزش ماكارونی دو طبقه حتما امتحان كنید تست درایو آریزو 5 چری ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی هنر مجسّمه سازی با فیلیپ فرو - رها فیلم ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی محصولات تفریحی ورزشی BRP کانادا جیمی فالون مجری آمریکایی، BBC را دست انداخت! حذف قفل امنیتی دستگاه جلو پا ایستاده مدل GZFM6009 فری موشن ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی دابسمش زلزله محمد امین کریم پور ابکاری فانتاکروم روی تمام اجسام 09127692842 غذا به نوبت حتی طوطی ( حتما ببینید ) کلیپ ورزشی بدنسازی تمرینات هیبریدی Michael Vazquez زین سبب از شاعری لب بسته ام! رم 1500 جدید، رقیبی برای فورد F150 بمب ریاضی کنکور عملکرد کاسمیرو دفاع مستحکم رئال مادرید ابکاری فانتاکروم روی فلزات و پلاستیک 09127692842 بمب ریاضی کنکور ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ابکاری فانتاکروم روی فلزات 09127692842 بمب ریاضی کنکور محلول پاشی آهک مایع بر سطح زمین ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ابکاری فانتاکروم ایلیا 09127692842 با دیدن این کلیپ دیگه از فروشگاه خرید نمیکنید!!!! بمب ریاضی کنکور بمب ریاضی کنکور فیلم مبانی چگونگی فرایند خوردگی برداشت با خزنده ترکیبی CLAAS Lexion 760 30 گل برتر ریوالدو در دوران فوتبالی اش ایلیا کروم تولید کننده انواع دستگاه ابکاری 09127692842 حمله مار غول پیکر به گوساله و تلاش مادر برای نجات بمب ریاضی کنکور ترمیم مو کلیپ / تصاویر هوایی گاردین از اغتشاشات در ایران! ثبت برند (علامت تجاری) یاسر حوتcfz کلاس آموزشی حکیم رنجبر برای اطبای طب سنتی دوشنبه آبی؛ غمگین ترین روز سال در انگلیس سه پنالتی پشت سر هم در یک بازی فوتبال درتلاش جرقه ای بزرگتر ابکاری پاششی ایلیا کروم/مواد فانتاکروم 09127692842 ترمیم مو فارسی ششم درس اول مبحث معرفت آفریدگار حل سریع روبیک آموزش اسلامی دلبری از شوهر How seduce your hubby ترمیم مو تولید کننده انواع دستگاه ابکاری کروم پاش 09127692842 کلیپ عاشقانه احساسی تست مانیتور B50F چه بر سر نفتکش کشورمان آمد؟ روش ترمیم مو بدون جراحی محبوب خدا انتخاب نام شرکت بمب ریاضی کنکور روش ترمیم مو بدون جراحی کلیپ آهنگ شاد آذری نارگیله از محمد حیدری خواننده عروسی روش ترمیم مو بدون جراحی نخبه 10 ساله ایرانی؛ طراح اتومبیل! دل اگر مست گل روی تو گردد چه شود(واحد امام زمان(عج) پیازچه و ژنرال باهوش آناتومی ماهیچه ها آموزش عملی نرمش های مرحله دوم بعد از جراحی تعویض مفصل لگن گزارش تصویری از دختری که پس از تزریق پنی سیلین کور شد ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ابکاری فانتاکروم روی تمام اجسام 09127692842 ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی مرسدس بنز کلاس جی ۲۰۱۸-سریعتر از زمان ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی انقلاب در صنعت خودرو روسیه ثبت جواز ناسیس ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی رائفی پور در مورد مذاکرات بر سر غیرت جدید مرحبا دبی آموزش یه میکاپ بسیار زیبا رائفی پور در مورد قدرت موشکی ایران جدید ردیاب کابل PCE-CL 20محصول شرکت PCE Instruments کشتی سانچی دشت همکاران سیستم کارت بازرگانی حالا برگشتی بعد سه سال با گیتار فرزین نگاهی به لکسس LF-1 کانسپت رائفی پور در مورد مارکولک ایرانی جدید فروش ویلای اکازیون 500 متری در خزرشهر جنوبی 09116392262 ابکاری فانتاکروم روی فلزات و پلاستیک 09127692842 عید میکس مهراب با آهنگ حافظه دانلود فایلهای به اشتراک گذاشته در انکی دروید ندای حق عروسی مذهبی ۰۹۱۲۷۰۰۹۹۸۳ وزیری استخر قابل حمل بست وی ثبت تغییرات شرکت ها دکتر هلاکویی-خانمی که علاقه مند به رابطه ائ پایدار است پایتخت آرایه ها در سی شارپ قسمت اول آموزش Maya 2018 : فصل چهارم [4MOHANDES.com] ایده ها جالب با کوکی برای تولد و مهمانی ها نبرد نابرابر آموزش شینیون مو بلند پنج عامل بازدارنده ثروت مستند قدس 1396 روش ترمیم مو بدون جراحی تیزر تبلیغاتی آفرود 1396 پشت صحنه ی رادیو ارساسیا روش ترمیم مو بدون جراحی طرز تهیه کیک چای سبز آرم استیشن (لوگو اکشن) رادیو ارساسیا نظرات عجیب قاضی پور درباره شجریان ،گلزار، کی روش پاره کردن توپ های ضد استرس مواد ابکاری کروم پاش ایلیا /ابکاری فانتاکروم 0912769284 خورشید پشتش به ماست.. بازگشت مامور غیرممکن طرز تهیه کیک چای - آسان و خوشمزه روش ترمیم مو بدون جراحی قیمت دستگاه فانتاکروم 09127692842 روش ترمیم مو بدون جراحی کالسکه سایبکس cybex priam آموزش PLCمیتسوبیشی 33909797 تست جداساز پاندول اصطکاکی اولین پروژه ساختمانی مجهز شده به این سیستم در ایران ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی جلسه دوم از انتخاب رهبری و انصراف آیت الله منتظری محسن ابراهیم زاده این دل رفت Mohsen Ebrahimzadeh In Del کلیپ آموزش آدرس دادن در زبان انگلیسی اقدام عجیب دختر دانشجوی 18 ساله باکره در فضای مجازی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی اشنایی با ورودی برق برد ماشین لبلسشویی ندای حق عروسی مذهبی ۰۹۱۲۷۰۰۹۹۸۳ وزیری مشاوره بینظیر و تکرار نشدنی استاد حسین احمدی پیام ملت به لندن نشین ها: بازهم نتوانستید (گزیده دیدار) ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی اجرای سازه تقلبی غیر کناف آشوبگر قاتل ورود شمر در تعزیه حر ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی مراسم وداع با دریانوردان کشتی سانچی در بندرانزلی حیدر الكعبی عاین بمریكا اسوینه { صدریات قدیمة من الارشیف 2006 } ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی آبمیوه گیری پاناسونیک مدل www.citikala.com- MJ-DJ31 بلوچی آهنگ جدید کی آرش به نام آدم آهنی تریلر فیلم Dunkirk انیمیشن نحوه ترکیب مواد در پره های یک میکسر استاتیکی اسکرابر با سرنشین | زمین شور | کف شوی برای موزه ها ترمیم مو کری فردوسی پور در مورد پنالتی زدن به حسین حسینی نحوه مطالعه دین وزندگی کنکور2 نحوه مطالعه دین وزندگی کنکور1 فراخوان هفتمین دوره آموزشی شعر جوان کشور - آفتابگردانها کلش رویال صحبت های مانی خوشبین یکی از افراد موفق ایرانی غذای نانی؛ بورک ترکیه رادیو ایرانشهر قسمت اول ترمیم مو فارسی ششم درس پنجم مبحث هفت خان رستم ینئی (جدید) دیکلمه#رضاساغلیغ فیلم رایگان محمد رسول الله در کانال @tajrobi10gaj دستگاه قایقی مدل GZFM6004 فری موشن ترمیم مو مولدر لوگوسول LOGOSOL مدل PH360 ساخت سوئد لات بازی توله افغان ۴۰ روزه تو خونه جدیدش تیزر فیلم سینمایی کمدی انسانی ساخته محمدهادی کریمی احتمال فروش بزرگراه های تهران به بخش خصوصی روش ترمیم مو بدون جراحی مقایسه یک سازه جداسازی شده به وسیله جداساز های اصطکاکی پاندولی و یک سازه بدون جد آیین دادرسی مدنی مدرس استاد مرتضی گودرزی دانلود فیلم مردان ایکس 4 - X-Men Origins: Wolverine نقش شهروندان در برند سازی شهری آموزش ساخت بازوی رباتیک با آردوینو ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ساخت تیزر تبلیغاتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب آهنگ زیبا عربی پک ضدجوش mnd عملکرد مسی مقابله سوسیداد غمگین ترینم تورج توسلی نیا - هنرجوم درسا15 فیلم کشتی سانچی در حال غرق شدن ظهر دلنشین مرحوم استاد فاطمیان رفتم از دنیا ولی با عشق آن جانانه رفتم(واحد)بسیار زیبا ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی سربکس های دیجیتالی و ابزارالات کالیبراسیون راد کانادا سندروم آنجلمن یا عروسک خندان فروش آپارتمان 135 متری تهرانپارس شرق تریلر فیلم Geostorm 2017 ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی روش ترمیم مو ایلیا کروم تولید کننده انواع دستگاه ابکاری 09127692842 ارتودنسی بزرگسال | دکتر فرهاد صدرالدی چرا ترامپ در رستوران های عمومی غذا می خورد؟! قدرت اراده ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی فانتاکروم/ابکاری فانتاکروم/دستگاه ابکاری09125371393 خلاصه بازی موناکو 2 - 1 نیس دانلود فیلم درام قوی تر Stronger 2017 صدای ترسناک فضایی (۱) استاد آیت الله وفسی-(دروس حکمت عملی)-جلسه76-بخش2 اسلید علیه نایتوینگ ابهاماتی در مورد سانچی حتما ببینید تیزر تقدیمی کمدی انسانی به همه ی بازماندگان ابدی آموزش فرانسه آشنایی با حیوانات به همراه حرف تعریف مربوط تریلر بازی Shadow Complex فارسی ششم درس هشتم مبحث دریاقلی تنفس دهانی و ارتودنسی | دکتر مسعود داوودیان روش ترمیم مو آموزش فرانسه آشنایی با حیوانات به همراه حرف تعریف مربوط تک گویی تماشایی هومن سیدی در فیلم پل خواب ساخت تیزر تبلیغاتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب تصادف یک خودرو با فروشگاهی در چین روش ترمیم مو آموزش فرانسه سوال و جواب (عمومی و گذشته) ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی کلاه کُرکی مستند روایت عشق (شلمچه) فاطمه , دختر هاشمی رفسنجانی اطلاعات تازه ای درباره دلیل واقعی درگذشت پدرش افشا کرده است معرفی کارخانه دستگاه بدنسازی فیژن (fusion) آقای محمد رضا موءبدی فرزند شهیدی که یادگار پدرش را به رهبر انقلاب تقدیم کرد ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی نگاه نزدیک تر به پردازنده مرگ عجیب دو زن در تهران کلیپ آموزشی مخصوص خانم های با سلیقه؛ سیب چتری زیبا برای تزئین و پذیرایی از مهمان های ویژه کارتون جالب و با مزه- جعبه شانسی هشت هشت دانلود فیلم اموزش جامع javascript به زبان فارسی- جلسه ۱ چه بلایی بر سر نفتکش سانچی آمد داستان کوتاه انگلیسی کلیپ طراحی هامون با دمو اهنگ جدید حمید هیراد به نام یار در فضای مجازی مراقب شلیک توپخانه دشمن باشید مراسم Macworld 2008 برای معرفی مک بوک ایر توسط جابز سخنان زیبای پناهیان درباره روز قیامت میز کار و قابلیتهای اصلی آن در اتوماسیون اداری فراگستر ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی دستگاه بسته بندی فرم فیل سیل روغن زیتون و چاشنی سالاد سخنرانی پناهیان درباره بخشش و مال حرام گفتگوی دیدنی با کامبیز دیرباز در برنامه حالا خورشید ویدئو «دریادل» از نگاه داوران را ببینید سایت شرکت مهندسی سپهر صنعت آداک تزیین سیب به شکل پرنده ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی بمب ریاضی کنکور چقدر قشنگ درباره خدا حرف میزنه - پناهیان ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی مصاحبه با مردم ایران بعد از غرق شدن کشتی سانچی طرز تهیه پیتزا خانگی - آسان و سریع آبشار یخی دامنه برفخانه طزرجان 22 دی 1396 ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی اجراوتولیدسقف عرشه فولادی فرو ریختن پل نیمه ساخته در کلمبیا 10 کشته برجای گذاشت تو هم میتونی انجام بدی - شلیک تیله از ناو جنگی آغاز انحراف و بدبختی برای یک ملت چه زمانی است؟ متدهای Virtual و Ower Write کردن آنها بمب ریاضی کنکور فانتاکروم/ابکاری فانتاکروم/دستگاه ابکاری09125371393 اولین تبلیغ تلویزیونی مک بوک ایر جاذبه های گردشگری شهرستان کلاله | دیوار دفاعی گرگان ترمیم مو آتش سوزی ساختمان چند طبقه در زاهدان روباتی که آواز می خواند و قصه می گوید با هیوندای سوناتا جدید، شاد و پرانرژی برانید. حراج مرسدس بنز شخصی هیتلر در آمریکا ترمیم مو ترمیم مو تلاوت قرآن با صوت عال آبکاری طلایی فانتاکروم/ابکاری کروم09125371393 ترمیم مو راحتی استفاده و ویژگی های مقر عکاسی استار ادونچر ترمیم مو فروش آپارتمان 83 متری تهرانپارس 178 غربی ترمیم مو روش ترمیم مو بدون جراحی هیوندای ولوستر N جدید دیدگاه دکتر کاظم دلخوش در سومین نمایشگاه تراکنش ایران ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی 15 ایده دسر آسان و سریع - حتما ببینید واکنشهای تماشایی تراشتگن (2017-2018) آموزش گل هویج و گوجه فرنگی دستگاه پشت پا گلوت مدل GZFM6008 فری موشن معرفی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی چگونه یک انیمیشن GIF از کلیپ ویدیویی بسازیم صحبت های دکتر حسین ایمانی در رابطه با رشد کودکان آموزش تنقیه توسط حکیم رنجبر خوشتیپ ترین فوتبالیست های دنیا حقوق جزا مدرس دکتر فخرالدین عباس زاده روش ترمیم مو بدون جراحی برپا- پیش نمایش قسمت دهم با حضور لیندا کیانی تجربه کاشت مو در کلینیک مهر کرج یاسر حوتcfz خرید یخچال شارپ ژاپنی از کردستان بانه روش ترمیم مو بدون جراحی تمرین امروز تاتنهام در شهر بارسلونا برنامه زامبی شو مدل مفهومی لکسوس LF-1 رونمایی شد آنونس فیت ۷۶ - خانم بدنساز و کوبیده خور ایجاد دیوار به آسانی با تخته پک ضد ریزش مو پاسخ استاد رائفی پور به سخنان روحانی در موردنقد معصومی طب اسلامی | درمان سرفه های خشک #کلیپ مستندکشتی سانجی طریقه تنفس صحیح ندای حق عروسی مذهبی ۰۹۱۲۷۰۰۹۹۸۳ وزیری این د بیگینینگ ( in the bigining ) تریلر بازی Destiny 2 ایلیا کروم سازنده انواع دستگاه ابکاری کروم 09127692842 بمب ریاضی کنکور بولدوزر داعشی ها اینگونه سر می برید! بکدور سرور پیشرفته ارسال به تلگرام رامبد جوان در مورد پیشگیری از سرطان بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در جمع پژوهشگاهیان سریال اتفاقات عجیب با صدای الهام جعفرنژاد در نقش مکس ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی واردات خودرو زیر ذره بین سازمان بازرسی واکنش جالب دختران غیر مسلمان به حجاب ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترمیم مو همبرگر سوخاری - عجب چیزیه... www.citikala.com نحوه تولید سینی کابل شرکت پارس انرژی فیلم آموزش بازی فکری کودکان شماره ۱ عاشورا فیلم آموزش بازی فکری کودکان شماره ۲ پیش بینی افزایش بارش ها تا پایان سال اقدامات دشمن برای تغییر فکر جوان ایرانی (گزیده دیدار) فیلم کامل لحظه انفجار و غرق شدن نفتکش ایرانی سانچی آموزش انگلیسی تمرین نوشتاری پایه سوم ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی دانلود رایگان فیلم اکسیدان کامل ادای احترام هنرمندان موسیقی به جانباختگان حادثه سانچی گل های دیدنی اتوئو در اینترمیلان ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی شهید حججی، نمونه ای از عدم موفقیت اقدامات دشمن روی جوان کلیپ انگیزشی EMBRACE LIFE کلیپ انگیزشی Own your mistakes | Cristel Carrisi | TEDx کلیپ انگیزشی سرسخت تر از زندگی کلیپ انگیزشی ده هزار ساعت Ten Thousand Hours کلیپ انگیزشی چگونه شا باشیم How to be Happy کلیپ انگیزشی چه کنیم وقتی احساس شکست میکنیم کلیپ انگیزشی اولین و آخرین باش Be First And Last بررسی دوج Ram 1500 کلینیک مهر کرج، درمانگاه تخصصی پوست و کاشت مو ۱- معرفی Adobe Illustrator پیروزی قاطع شیاطین سرخ در خانه مقابل استوک سیتی ترمیم مو دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی به نام عمو زنجیر باف آیت الله تحریری _صراط مستقیم دانلود آهنگ رامین بیباک – نیستی رائفی پور در مورد بانوی دو عالم جدید سردار حاج قاسم سلیمانی و سوریه از زبان رائفی پور مولانا خیرشاهی پیام دانشجوی «دانشگاه شریف» به مدعیانِ انقلابی بودن تقلید بی نظیر قاری جوان ایرانی از استاد عبدالباسط گناه جاریه ترمیم مو میکس غمگین فرهاد آموزش میکاپ روزانه محمد نیکخو 5 ایده ی سرگرم کننده برا غذا خوردن کودک ویتنام - فلات سنگی قضاوقدر4:آیات تقدیر قضاوقدر3:تست مفاهیم درسنامه دین وزندگی کنکور مطابقت 92درصدی پکیج دینی 100یوسفیان پور با کنکور96 قضا وقدر2:درسنامه بمب ریاضی کنکور مطابقت 92 درصدی پکیج دینی 100یوسفیان پور با کنکور96 قضا وقدر5:آیات قضا قضا وقدر1:مفاهیم مصاحبه با دکتر جعفر اسدالله پور - تغذیه بیماران قضاوقدر6:اختیار بمب ریاضی کنکور بمب ریاضی کنکور روش ترمیم مو بدون جراحی جلوگیری از چروک شدن لباس در چمدان کری فردوسی پور در مورد پنالتی زدن به حسین حسینی پنالتی عادل فردوسی پور به حسین حسینی بمب ریاضی کنکور روش ترمیم مو بدون جراحی لحظه شلیک اژدر والفجر از زیردریایی غدیر بمب ریاضی کنکور روش جدید زدن مو( new methode for hair cutting بمب ریاضی کنکور بچه شیرین پاسخ پناهیان به سخنان چند روز پیش روحانی فیلم دیده نشده ازپاسخ امام به خبرنگار خارجی درباره زنان وقتی کلمات از یاد شهردار بم می رود! سرباز عراقی که به خانواده اوگفتند که کشته شده عملکرد کریستیانو رونالدو در برابر دروازه بانان بزرگ روش ترمیم مو بدون جراحی شبیه سازی کامل از آغاز تا پایان راه نفتکش ایرانی سانچی درمان بیماری دیابت ، درمان قند بالا آشنایی با کتابخانه متفاوت دبستان فروغ دانش روحت شاد داداش بمب ریاضی کنکور دستگاه ابکاری فانتاکروم/پک مواد ابکاری09125371393 روش ترمیم مو بدون جراحی 5 ضربه کاشته تماشایی از لیونل مسی ویدیو ساخت پادری تیزر تبلیغاتی بسازید ! بدشانسی تا این حد!!! خنده دارترین های برره ته ته ته خنده قسمت پنجم بسته«زندگی و تحصیل»برای مهاجرت به اروپا ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی پربیننده ترین و هیجان انگیزترین ویدیوی ناسا Apache 6x6 بی آر پی ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ابکاری استیل آرین کروم/فانتاکروم/آبکاری 09125371393 مهارتهای جادویی پوگبا ترمیم مو و کاشت موی طبیعی بدون جراحی ترفندهای خیلی جالب و کاربردی برای عینک بمب ریاضی کنکور انیمه Kiznaiver HD قسمت 8 با زیرنویس فارسی انیمه Kiznaiver HD قسمت 9 با زیرنویس فارسی کلیپ انگیزشی چگونه احساسات منفی رو متوقف کنیم کلیپ انگیزشی راز رسیدن به خوشبختی انیمه Kiznaiver HD قسمت 11 با زیرنویس فارسی انیمه Kiznaiver HD قسمت 12 آخر با زیرنویس فارسی کلیپ انگیزشی از عشق و رابطه از سیمون سینک کلیپ انگیزشی It's You آهنگ جدید شهاب مظفری کلیپ انگیزشی داستان واقعی Shahab Mozaffari - Paeiz (شهاب مظفری - پاییز) Shahab Mozaffari - Raft (شهاب مظفری - رفت) Shahab Mozaffari - Natarsonam (شهاب مظفری - نترسونم) برترین بازی های جهان باز پیش رو در سال 2018 Shahab Mozaffari - Delshooreh (شهاب مظفری - دلشوره) درحادثه سانچی کشتی چینی قبل از برخوردکاملا ایستاده بود کلیپ انگیزشی عادات مردمان شاد چند تا از سوتی ها و بلاهای داخل عروسی ها اوج خنده Shahab Mozaffari - Shabe Asheghaneh (شهاب مظفری - شب عاشقانه) آشنایی با سوغات شهر و روستا در کلاس خانم مهربان Shahab Mozaffari - Khoda Ba Toam (شهاب مظفری - خدا با توام) گزارش وضعیت جوی استان اصفهان 25دی ماه 96 وقتی یک بسیجی کل رسانه های #ضد_انقلاب راسر کار می گذارد رسوب زدای الکتریکی ScaleBlaster Iman Gholami - An Yaar (2018) ایمان غلامی - آن یار شهاب مظفری دلبریتو کمترش کن رهبر انقلاب_در فضای مجازی مراقب شلیک توپخانه دشمن باشید هر که دلارام دید - تکنوازی پیانو اعترافات رونالدو در شب نذری کلیپ انگیزشی STOP KILLING TIME کاردستی گل با کاغذ در کلاس خانم رفعتی صحبت های هاشمی رفسنجانی برای انتخاب رهبر ایران شکرگرزاری کودک برای نابیناایی اش..گریه شدیدخبرنگار به معاد توجه کنیم خیلی از کارها را انجام نمی دهیم. اهنگ صدای خنده هات هنوز توی گوشمه به سبک نوحه خوانی نگاه سریع: عملیات B Shahab Mozaffari - Dige Tamoomesh Kon (شهاب مظفری - دیگه تمومش کن) لحظه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی در آن ساعت شب خدمه نفتکش سانچی کجا بودند؟ Shahab Mozaffari - Daram Miram - آهنگ جدید شهاب مظفری Shahab Mozaffari - Delbarito Kamtaresh Kon (2017) شهاب مظفری - دلبریتو کمترش کن گریه ها و صحبت های دردناک خانواده شهدای نفتکش ایرانی مراسم تشییع پیکر جوان ناکام زنده یاد وحید احمدی روستای بردگپی نجات کودک آمریکایی از ساختمان در حال آتش تيزر آهنگ جديد شهاب مظفري ویدیو کامل مصاحبه و کنسرت جدید شهاب مظفری بهمراه پشت صحنه و تمرین قبل از کنسرت با کیفیت عالی 4K سکانس به شدت خنده دار پرت شدن حمید لولایی به دست رضا عطاران لحظه به شهادت رسیدن حضرت ابوالفضل در کربلا درس پنجم: تنظیم نیم فاصله در تک استودیو ایا تمساح متونه لاک پشت بخوره کلیپ انگیزشی عکس هایی از لحظات پایانی نفتکش ایرانی سانچی پیرزنی که با شیوه ابداعی و عجیب خود سرطانش را درمان کرد Shahab Mozaffari - To Ro Khab Didam (شهاب مظفری - تو رو خواب دیدم) مقصد اصلی سانچی؛ کره جنوبی یا کره شمالی؟! Shahab Mozaffari - Delbarito Kamtaresh Kon (New 2017) شهاب مظفری دلبریتو کمترش کن فیلم سینمایی قوی تر – Stronger 2017 با دوبله فارسی کاری از هنرمند شجاع نصرت نژاد میکس با اهنگ ترکی FUT CHAMPIONS 18 دیلی کاپ و فوت چمپیونز رقابتی ترین بخش فیفا Shahab Mozaffari - Ghasam (شهاب مظفری - قسم) Shahab Mozaffari - Delbarito Kamtaresh Kon (شهاب مظفری - دلبریتو کمترش کن) واکنش آملی لاریجانی به تحریم شدن توسط آمریکا اعتراف شبکه های اروپایی به رشدبسیار سریع اسلام بآماررسم کلیپی زیبا برای شهدای مظلوم نفتکش ایرانی سانچی موزیک ویدیو عاشقانه فیلم تایتانیک آنباکسینگ اسمارت فون LG V30 Signature Edition چالش نقاشی گروه آبی در مرحله اول مسابقه فاز یه موجود باحالِ اسفنجی :) دستگیری باند سارقان در اصفهان مبحث اختیار2 Shahab Mozaffari - Ay (شهاب مظفری - آی) شهید مطهری به منتظری درباره مهدی هاشمی چه گفت؟ موزیک ویدیو چوپان تنها کلیپ انگیزشی Gun To The Head تبلیغ بازی: ماموریت موزیک ویدیو جدید دلبری تو کمترش کن (شهاب مظفری) یلدا استریومیکروسکوپ اپتیکا 09122436094 کلیپ انگیزشی Fighters win مصاحبه بی نظیر محمد کلی بوکسوردرمیان کافران وتشویق انان Shahab Mozaffari - Hese Amigh (شهاب مظفری - حس عمیق) Shahab Mozaffari - Top 3 Songs (سه آهنگ برتر شهاب مظفری) تشریفات سلمانی با بهترین معلم جهان که یک ایرانی است آشنا بشید رونمایی از خودروی مفهومی Xmotion نیسان در دیترویت چالش نقاشی گروه بنفش در مرحله اول مسابقه فاز کلیپ انگیزشی چرا صبور بودن اهمیت داره Mehdi Yarahi Che Chiza Shenidam مهدی یراحی چی چیزا شنیدم انیمیشن آبشار جاذبه فصل 1 قسمت 13 با دوبله فارسی سنج و دمام در ساحل بوشهر به یاد جانباختگان سانچی چه بر سر نفتکش کشورمان آمد؟ کلیپ انگیزشی Challenge Yourself Majid Kharatha - Daram Miram (مجید خراطها - دارم میرم) انیمیشن آبشار جاذبه فصل 1 قسمت 14 با دوبله فارسی چالش نقاشی گروه نارنجی در مرحله اول مسابقه فاز کلیپ انگیزشی روبرو شدن با واقعیت FACE REALITY

آخرین خبرهـا