متن کامل مصاحبه وزیر امور خارجه با سی‌بی‌اس

وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با خبرنگار شبکه سی‌بی‌اس نیوز آمریکا در تهران به مسائل مختلفی چون سخنرانی ضد ایرانی ترامپ و واکنش ایران به خروج ایالات متحده از برجام پرداخته است.

به گزارش ایسنا متن کامل ترجمه مصاحبه الیزابت پالمر، خبرنگار سی‌بی‌اس نیوز، با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که روز شنبه در محل وزارت خارجه انجام شد به شرح زیر است:

ظریف در ابتدای مصاحبه در پاسخ به سؤال خبرنگار سی بی اس که با توجه به تلاش های زیاد شما برای رسیدن به برجام، آیا از اتفاقاتی که در روزهای اخیر و سخنرانی آقای ترامپ شنیدید ناراحت شده اید، با اشاره به فرآیند طولانی مذاکرات هسته‌ای گفت: افراد زیادی به شدت روی این مسئله کار کردند. برای رسیدن به این توافق حدود ده یازده سال موضع‌گیری و خطابه سیاسی و دو سال مذاکره جدی صورت گرفت. و من اتفاقا بسیار خوشحالم، چرا که می‌بینم جامعه جهانی محکم پشت این توافق ایستاده است. این تأثیرگذاری دیپلماسی را نشان می‌دهد. خیلی‌ها در آمریکا، و بخصوص در خارج از آمریکا، به این باور رسیده‌اند که توافق هسته‌ای پیروزی دیپلماسی بود. آنچه که جمعه شب شنیدیم مشتی حرف‌های سخیف و زشت بود. نباید با این حرف‌ها ناامید شد. این حرف‌ها دیگران را ناامید می‌کند (نه ما را). ایالات متحده طی 40 سال اخیر از این کارها زیاد انجام داده است. بسیاری از رؤسای جمهور پیشین (آمریکا) کار خود را با طرح چنین ادعاها و اظهاراتی که به اعتقاد من غیرمسئولانه است آغاز کردند، اما در نهایت پشیمان شدند.

وزیر امور خارجه در واکنش به درخواست ترامپ از کنگره برای تصمیم‌گیری در خصوص توافق هسته‌ای تصریح کرد: برجام توافقی دوجانبه میان ایران و آمریکا نیست؛ بنابراین او (ترامپ) هر سیاستی که بخواهد اتخاذ کند، به خودش مربوط است. اما تا زمانی که آمریکا در چارچوب قوانین بین‌المللی عمل می‌کند، باید نه فقط به توافقی که دولت و رئیس‌جمهور آمریکا کشورشان را به آن متعهد کرده‌اند، بلکه فراتر از آن، به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد پایبند بماند. می‌دانید که آمریکا عضو دائم شورای امنیت ملل متحد است. اگر بخواهد از عمل به قطعنامه‌ای که نه تنها به آن رأی مثبت داده، بلکه از بانیان آن بوده است امتناع کند، اعتبار نهادی که برای آمریکا اهمیت بسیار زیادی دارد به خطر می‌افتد. علاوه بر این، دولت آمریکا نیز اعتبار خود را از دست می‌دهد. دیگر هیچ کس به دولت آمریکا اعتماد نمی‌کند و با آن وارد مذاکره درازمدت نمی‌شود؛ چراکه از حالا به بعد، مدت زمان تعهد آمریکا (به یک توافق بین‌المللی) محدود به دوره‌ای است که آن رئیس‌جمهور در این کشور مسئولیت دارد.

وی در پاسخ به اینکه آیا منظورش بی‌اعتمادی کشور خاصی مثل کره شمالی است؟ گفت: نه، منظورم کل جامعه بین‌الملل از جمله کره شمالی است. مشاهده می‌کنید که این دولت (ترامپ) در حال بیرون رفتن از همه توافق‌هاست... از توافق نفتا بیرون می‌آید، از توافق همکاری ترنس پاسیفیک بیرون می‌آید، از یونسکو خارج می‌شود. از همه چیز دارد خارج می‌شود. یکی از متفکرین آمریکایی گفت دکترین سیاست خارجی آمریکا، دکترین خروج است. بنابراین مردم دیگر نمی‌توانند به حرف آمریکا اعتماد کنند.

وزیر امور خارجه افزود: برای این‌که آمریکا با بسیاری از این توافق‌های بین‌المللی همراه شود، خیلی‌ها امتیازاتی را (به این کشور) داده‌اند. اما حال دیگر هیچ کس به آمریکا امتیازی نمی‌دهد، چرا که می‌دانند اگر رئیس‌جمهور بعدی بیاید ادعا می‌کند این امتیازات کافی نبوده و ما راضی نیستیم.

ظریف در پاسخ سؤالی در خصوص احتمال ماندن ایران در توافق هسته‌ای علی‌رغم خروج آمریکا از آن گفت: این سؤال مبتنی بر فرضیه‌ای است که به جزئیات زیادی نیاز دارد. اگر یکی از طرفین، به خصوص آمریکا، از توافق بیرون برود، باید ارزیابی کرد که آیا مهم‌ترین مؤلفه‌های مثبت توافق برای ایران ازبین رفته است. براین اساس ایران در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد کرد. ما خود را متعهد می‌دانیم اولین کسی نباشیم که از این توافق خارج می‌شود، به این شرط که منافع اقتصادی‌مان که در این توافق ذکر شده لحاظ شود و همچنان از این منافع برخوردار باشیم. اگر از این منافع محروم شویم، شرایط کاملاً عوض می‌شود. هم خود برجام و هم اصول کلی قوانین بین‌الملل گزینه‌هایی را برای برخورد با این شرایط پیش‌بینی کرده‌اند.

ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه تیلرسون قبل از سخنرانی دیگر اعضای 1+5 را مطلع کرده بود. آیا با شما هم از روی ادب دیپلماتیک تماس گرفت و شما را مطلع کرد؟ تصریح کرد تیلرسون با او تماسی نگرفته و انتظار چنین تماسی را هم، حتی به رسم ادب و احترام، ندارد؛ چرا که دولت جدید آمریکا در رفتار خود با دیگران بویی از ادب نبرده است.

وی با اشاره به سخنرانی ترامپ گفت: هیچ چیز در این سخنرانی او را متعجب نکرده است، به جز ادبیات زشت و زننده او که درخور هیچ مقام رسمی نبود.

ظریف در خصوص اینکه تا چه حد از محتوای سخنرانی ترامپ اطلاع داشته اظهار داشت: ما تقریباً همین صحبت‌ها را – البته به شکلی بسیار مؤدبانه‌تر – از زبان تیلرسون و در جریان سخنرانی او در نشست وزرای خارجه 1+5 شنیده بودیم. من و تیلرسون گفت‌وگوی دوجانبه نداشتیم، اما اظهارات او را در قالب بیانیه‌ای که در آن نشست قرائت می‌کرد شنیده بودیم. همچنین اظهارات ترامپ را در مجمع عمومی سازمان ملل متحد شنیده بودیم و این اولین بار نبود (که چنین سخنانی به گوشمان می‌خورد).

ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص عدم دیدار با تیلرسون و علت آن افزود: تصور می‌کنم ایالات متحده تصمیم جدیدی اتخاذ کرده است. من با جان کری دیدار داشتم و این دیدارها نیز نتایج بسیار مثبتی در بر داشت. دیدارهای من و کری جلوی سناریوهای ناخوشایند زیادی را گرفت. اما این دولت تصمیم گرفته به شیوه کاملاً متفاوتی عمل کند. و من به شما اطمینان می‌دهم عزت و غرور ایرانی به ما اجازه نمی‌دهد در شرایطی که یکی از طرفین احترام متقابل و موضع برابر را رعایت نمی‌کند، وارد مذاکره شویم.

وزیر امور خارجه در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه آیا پس از سخنرانی ترامپ با رهبر معظم انقلاب دیداری داشته است؟ گفت: خیر، سخنان ترامپ در ساعات پایانی شب ایراد شد و ما نیز از مواضع ایشان (رهبری) در خصوص این سخنان اطلاع داریم. ما پیش‌تر حرف‌هایی را که قرار بود ترامپ در سخنرانی خود بزند با رهبری در میان گذاشته بودیم، چرا که تقریباً همه می‌دانستند قرار است چه بگوید. رهبری هم انتظار این صحبت‌ها را داشتند.

ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص مخالفت رهبری با توافق و بی‌اعتمادی رهبری به آمریکا از ابتدای مذاکرات گفت: رهبر معظم انقلاب از توافق حمایت کردند، اما هیچ گاه به آمریکا اعتماد نکردند. ما نیز هیچ گاه به آمریکا اعتماد نکردیم. هیچ یک از ما هیچ گاه به آمریکا اعتماد نداشتیم. این توافق مبتنی بر اعتماد نیست. توافق هسته‌ای مبتنی بر عدم اعتماد دوجانبه است. ما اقداماتی که باید انجام می‌دادیم را خیلی شفاف تعریف کرده‌ایم. هیچ کس در این توافق آن قدر ساده‌لوح نبوده که به طرف مقابل اعتماد کند. چرا که ما در گذشته بارها شاهد بدقولی و بدعهدی آمریکا بوده‌ایم. فراموش نکنید من اهل کشوری هستم که دولت منتخب مردم آن در کودتایی که آمریکا مهندسی کرده بود ساقط شد. من از کشوری می‌آیم که مردمش در جنگ با دشمنی که از سلاح شیمیایی استفاده می‌کرد و آمریکا پشتیبان آن بود کشته شدند. بنابراین دلیلی وجود ندارد که به آمریکا اعتماد داشته باشیم. لذا ما این توافق را بر اساس بی‌اعتمادی متقابل بنا کردیم. و من تصور می‌کنم این از نقاط قوت این توافق است. این اصلاً نکته منفی‌ای نیست. این نقطه قوت برجام است که بر مبنای بی‌اعتمادی دوجانبه بنا شده است. این توافق می‌توانست این بی‌اعتمادی را کاهش دهد، اما متأسفانه نحوه برخورد ترامپ با آن باعث گسترش این بی‌اعتمادی می‌شود؛ نه فقط میان ایران و آمریکا، بلکه میان جامعه جهانی و ایالات متحده، چرا که آمریکا اکنون نه تنها پیش‌بینی‌ناپذیر بلکه غیرقابل‌اعتماد شده است.

ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص احتمال رایزنی ایران با کنگره آمریکا گفت: این مسئله داخلی آمریکاست و من قرار نیست با کنگره رایزنی کنم. ما معتقدیم دولت‌ها در عرصه بین‌الملل به صورت واحد و متمرکز عمل می‌کنند. البته هیچ یک از دولت‌ها، نه دولت ایران و نه دولت آمریکا، به شکل کاملاً یکپارچه (مونولیت) اداره نمی‌شوند. اما قرار نیست من چنین تصمیمی را برای آمریکا بگیرم. اگر آمریکا تصمیم به ماندن در توافق بگیرد، باید درست رفتار کند. اما اگر بخواهند از توافق خارج شوند، آن وقت ایران گزینه‌های مختلفی را پیش روی خود می‌بیند و بر اساس منافعش از آن‌ها استفاده می‌کند.

دکتر ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص دوستان زیادی که در آمریکا دارد و امکان رایزنی با آن‌ها در خصوص برجام گفت: قرار نیست با آن‌ها صحبتی داشته باشم. فکر می‌کنم خودشان برای اتخاذ تصمیمات مناسب بر اساس منافع آمریکا عقل و تدبیر لازم را دارند. معتقدم آنها بخوبی درک می‌کنند که اظهارات ترامپ، چه در مورد توافق هسته‌ای و چه در مورد سایر مسائل، منافع این کشور را تأمین نمی‌کند.

در ادامه خبرنگار سی‌بی‌اس به امیدواری دولت آقای روحانی به جذب سرمایه خارجی و انجام اصلاحات در ایران اشاره کرد و از آقای ظریف پرسید با وجود به خطر افتادن توافق هسته‌ای، آیا دولت آقای روحانی تضعیف شده است؟
دکتر ظریف پاسخ داد: تصور نمی‌کنم این طور باشد. معتقدم آنچه که ترامپ با سخنرانی جمعه شب خود به دست آورد متحد کردن مردم ایران بود و من خیلی خوشحالم که می‌بینم امروز ایران از دو سال و نیم گذشته متحدتر شده است.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص تلاش ایران برای توسعه برنامه موشکی خود به ظلمی که در این سال‌ها به جمهوری اسلامی شده و خودداری کشورهای دیگر از حمایت از ایران در جریان جنگ تحمیلی اشاره کرد.

وقتی خبرنگار سی‌بی‌اس گفت اکنون دیگر آن زمان‌ها گذشته و دوران تازه‌ای شروع شده است، وی پاسخ داد: نه، دوره و زمانه عوض نشده؛ چراکه آمریکا هنوز هم دارد میلیاردها دلار «تسلیحات زیبا» به کشورهای این منطقه می‌فروشد و به هیچ کشوری هم اجازه نمی‌دهد با ایران معامله تسلیحاتی داشته باشد؛ در واقع این سیاست و راهبرد آمریکاست که کشورهای دیگر را از تعامل با ایران در کمک به تقویت توان دفاعی‌اش منع کند. اما ما باید از مردممان دفاع کنیم.

خبرنگار سی‌بی‌اس از ظریف پرسید پس شما با فروش تسلیحات آمریکا به کشورهای حوزه خلیج فارس که به شدت با ایران دشمنی دارند مخالفید. وزیر امور خارجه در پاسخ گفت: خیر، من مخالفتی با آن ندارم. اما تنها به این مسئله اشاره می‌کنم که در سال 2016 عربستان سعودی، بنا بر آمارهای سازمان‌های غربی، 63 میلیارد دلار تجهیزات نظامی خریده است. امارات متحده عربی، یکی از کشورهایی که از سخنرانی ترامپ حمایت کرد، با تنها 5/1 میلیون نفر شهروند 22 میلیارد دلار صرف خرید سلاح کرده است. ایران چقدر برای جمعیت 80 میلیونی خود هزینه کرده است؟ 12 میلیارد دلار. بنابراین اگر کسی می‌خواهد از تجهیزات نظامی اعم از موشک، هواپیما، تانک و .... حرف بزند، باید به کل ماجرا نگاه کند، نه فقط به ایران. جمهوری اسلامی موشک و ابزار دفاعش را خودش تولید می‌کند، چرا که هیچ کس به آن کمکی نمی‌کند.

ظریف در ادامه در پاسخ به سؤالی در خصوص توسعه توانمندی‌های نظامی کشور گفت: من در مورد دشمنان صحبت نمی‌کنم. صحبت من در خصوص خریدهای نظامی است. حرفی از دوستان یا دشمنان نمی‌زنم، تنها از خریدهای نظامی در خلیج فارس صحبت می‌کنم، خریدهای نظامی در خلیج فارس. اگر می‌خواهید در مورد این خریدها صحبت کنید، باید به همه آن‌ها بپردازید. ایران صدها میلیارد دلار تجهیزات نظامی نمی‌خرد. هیچ کس این تجهیزات را به ما نمی‌فروشد. آمریکا با راهبرد فعالی که در پیش گرفته جلوی فروش این تجهیزات را می‌گیرد. به همین دلیل، کاری که ما می‌کنیم این است که آن‌چه نیاز داریم را تولید می‌کنیم. و آن‌چه که نیاز داریم را بر اساس ملزومات دفاع از کشورمان تولید می‌کنیم. این کار را برای تحریک دیگران انجام نمی‌دهیم؛ هدف‌مان صرفاً دفاع از خودمان است. خیلی شفاف اعلام کرده‌ایم که از موشک‌ها و دیگر ابزارهای نظامی‌مان تنها برای دفاع از خود در برابر حملات مسلحانه یا تروریسم استفاده خواهیم کرد. امیدوارم دیگر کشورها نیز اعلام کنند هیچ گاه جز در دفاع از خود به زور متوسل نمی‌شوند.

در ادامه خبرنگار سی‌بی‌اس از آقای ظریف پرسید آیا حضور ایران در یمن نیز برای دفاع از خود است. وزیر امور خارجه پاسخ داد: به نظر شما آیا بمباران زنان و کودکان یمنی توسط هواپیماها و بمب‌های آمریکا برای دفاع از خود بود؟ من این سؤال را از شما می‌پرسم چون ایران در جنگ یمن دخالتی ندارد. ما هیچ کسی را بمباران نمی‌کنیم. هواپیماهای ما نیستند که مردم آنجا را بمباران می‌کنند.

خبرنگار سی‌بی‌اس از دکتر ظریف در خصوص نقل قولی منتسب به او پرسید و گفت: شما پیش‌تر به غرب و آمریکا گفته بودید رقبای‌مان در تهران خوشحال می‌شوند اگر توافق هسته‌ای تضعیف شود و اگر می‌خواهید ما، یعنی دکتر روحانی و اصلاح‌طلبان، تقویت شویم، از توافق هسته‌ای حمایت کنید.
آقای ظریف با تکذیب این نقل قول گفت: من هیچ گاه چنین چیزی نگفته‌ام. به خاطر ندارم چنین چیزی گفته باشم. من گفتم در ایران دیدگاه‌های مختلفی وجود دارد و اگر از توافق حمایت کنید، اگر به توافقی منطقی برسید، آن وقت کسانی که به تعامل با جهان اعتقاد دارند تقویت می‌شوند. اما اگر حمایت نکنید ... چرا که این یعنی دموکراسی ... البته شاید تعریف ترامپ از دموکراسی چیز دیگری باشد. فکر می‌کنم ترامپ خیلی خوشحال است از اینکه دموکراسی‌های جهان از او حمایت می‌کنند! سه حامی‌ای که دیشب از سخنان او استقبال کردند (عربستان، رژیم صهیونیستی و امارات) بهترین نمونه‌های حکومت دموکراسی در جهان هستند! (طعنه)

وی افزود: اما ایران کشوری دموکراتیک است. مردم با صندوق رأی تصمیم می‌گیرند. ما افتخارمان این است که موفقیت یا عدم موفقیت سیاست‌های هر دولت روی تصمیم مردم تأثیر می‌گذارد. سایر کشورهای جهان باید تصمیم بگیرند پیغامی که به رأی‌دهندگان ایرانی می‌دهند کدام است: تعامل سازنده با جهان یا پیامی غیر از آن.

ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما هم مثل سایر کشورهای جهان ممکن است با هم اختلافاتی داشته باشیم. مشاهده کردید که وزیر خارجه، وزیر دفاع، مشاور امنیت ملی و رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا دیدگاهشان نسبت به توافق هسته‌ای کاملاً با ترامپ در تضاد بود. بنابراین اختلاف نظر عادی است. اما چیزی که ما را متحد می‌کند منافع ملی و امنیت ملی ماست. وقتی بحث امنیت ملی به میان می‌آید، و وقتی مشاهده می‌کنیم سپاه پاسداران در دفاع از کشور، دفاع از تمامیت ارضی ایران در برابر تهاجم خارجی، در مبارزه با تروریسم و برای حفظ منطقه، در مبارزه با افراطی‌گری ایستادگی کرده است، دیگر هیچکس نمی‌پذیرد که کسی از خارج به آن‌ها فشار بیاورد، برای انزوای آن‌ها تلاش کرده یا تحریم‌های بیشتری علیه آن‌ها اعمال کند.

ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص قرارداد فروش هواپیمای بوئینگ به ایران و احتمال به خطر افتادن آن با تصمیمات ترامپ گفت: نمی‌دانم چنین اتفاقی می‌افتد یا نه، اما این مسئله (تصمیمات ترامپ) شغل‌های بسیار بسیار زیادی را در آمریکا به خطر می‌اندازد. معتقدم این یکی از گزینه‌هایی بود که آمریکا در اختیار داشت. ما تصمیم گرفتیم با جامعه اقتصادی آمریکا تعامل داشته باشیم؛ چراکه نمی‌خواهیم آن‌ها از تجارت با ایران محروم باشند. جمعه شب دیدم که ترامپ می‌گفت سایر کشورها از تجارت با ایران پول زیادی درمی‌آورند. اما این دولت آمریکاست که شرکت‌های آمریکایی را از کسب سود محروم می‌کند. ما مشکلی با شرکت‌های آمریکایی نداریم. در واقع ما هیچ مشکلی با مردم آمریکا نداریم. اختلافات ما با دولت آمریکاست. اختلافات ما با کسانی است که سیاست‌های فوق‌العاده خطرناکی را علیه کشور و منطقه ما در پیش گرفته‌اند. این محل اختلاف ماست. ما نه با شرکت‌های تجاری آمریکا و نه با مردم این کشور مشکلی نداریم. ما از ورود آمریکایی‌ها به ایران استقبال کرده‌ایم. ما خوشحالیم که شما اینجا در ایران هستید.

ظریف در پاسخ به سؤالی در خصوص احتمال به خطر افتادن فروش هواپیما به ایران گفت: بگذارید این موضوع را به شکل دیگری مطرح کنیم. اگر آمریکا جلوی فروش هواپیما به ایران را بگیرد، بخشی از برجام را نقض کرده است. اما ایالات متحده توافق هسته‌ای را از جنبه‌های مختلفی نقض کرده است، یکی از آن‌ها تأخیر اوفک (دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا) در صدور مجوز برای شرکت‌های مختلفی است که می‌خواهند با ایران معامله کنند. بوئینگ و ایرباس از جمله این شرکت‌ها هستند. بنابراین تأخیر بیشتر در صدور این مجوزها نقض برجام است، و نه ناقض روح آن، بلکه در تضاد با متن این توافق است. روز جمعه ترامپ با سخنرانی خود متن توافق هسته‌ای را نقض کرد.

ظریف با اشاره به ادعای ترامپ مبنی بر اینکه ایران برجام را نقض کرده است گفت: می‌دانید که ما در این خصوص یک نهاد داوری داریم. این توافق از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواسته است با بررسی پایبندی ایران به برجام نقش داور را ایفا کند. این آژانس تا کنون هشت بار پایبندی ایران را تأیید کرده است. یک بار در آغاز اجرای برجام، و هفت بار هم از زمانی که طرفین اجرای آن را شروع کرده‌اند، آژانس بر پایبندی کامل ایران به توافق تأکید کرده است. روز جمعه نیز پس از سخنرانی رئیس‌جمهور آمریکا، آژانس یک بار دیگر تصریح کرد ایران به تعهدات خود عمل کرده است.

ظریف در پاسخ به ادعای کمک نظامی ایران به یکی از طرفین جنگ یمن گفت: این جنگ، جنگ ناگواری است که از همان ابتدا تلاش کردیم به آن پایان دهیم. حتی پیش از آغاز آن تلاش کردیم جلوی وقوعش را بگیریم. اکنون آیا کسی باور می‌کند بتوان یک ملت، یک ملت مقاوم را که قرن‌ها در برابر تجاوزها ایستادگی کرده، بمباران کرد، نابود کرد، و این ملت تنها بایستد یا بنشیند و اجازه دهد مردمش کشته شوند؟ آن‌ها برای دفاع از خود به سلاح‌های ایران نیازی ندارند. اگر لازم باشد، خودشان با سلاح‌هایی که دارند یا حتی با دست خالی از خود دفاع می‌کنند. آن‌چه که ما به آن نیاز داریم این است که جنگ را تمام کنیم نه این‌که از یک طرف بخواهیم از خودش دفاع نکند. البته اگر هنوز در مورد پیامدهای انسانی فاجعه یمن – که مسئولیت آن با دولت آمریکاست – جدی هستیم؛ همه سازمان‌های مهم حقوق بشر در جهان، از جمله سازمان ملل متحد، می‌گویند کاری که جنگنده‌های ائتلاف سعودی با مردم یمن انجام می‌دهند جنایت است. جنایتی چون کشتن کودکان، و دولت آمریکا، به ویژه دولت فعلی، در همه این جنایت‌ها شریک است. حال رئیس‌جمهور آمریکا به خود جرئت می‌دهد ایران را به خاطر جنایاتی که خودشان در یمن مرتکب می‌شوند متهم کند. جمعه شب اگر چند دقیقه دیگر به ترامپ وقت می‌دادند ماجرای پرل هاربر را نیز گردن ایران می‌انداخت! او ایران را به دست داشتن در تک‌تک جنایاتی که متحدان آمریکا مرتکب شده‌اند متهم کرد؛ یازده سپتامبر، القاعده، داعش و سایر مواردی که رد پای متحدان آمریکا آشکارا در آن یافت می‌شود. اگر بخواهید می‌توانید تاریخ را تحریف کنید، همان طور که شنیدید ترامپ نه تنها تاریخ بلکه جغرافیا را هم تحریف کرد. می‌دانستیم می‌توان او را خرید، اما نمی‌دانستیم می‌توان دانش جغرافیایش را نیز خرید. اما او جغرافیا را تحریف کرد. او به ایرانیان سرتاسر جهان توهین کرد. او با گفتن آن جملات نه فقط به ایرانیان، بلکه به تاریخ، جغرافیا و اساساً به عقلانیت توهین کرد. اگر این گونه باشد، اگر قرار است هر چیز بدی که اتفاق می‌افتد را به ایران نسبت دهند، آن وقت ترامپ هم می‌تواند به این کار خود ادامه دهد.

وزیر امور خارجه افزود: اما مشکل اینجاست که این موضوع منجر به بحران در منطقه ما می‌شود. آن‌چه که می‌تواند به حل بحران سوریه و یمن منجر ‌شود یافتن راه‌حل سیاسی است، نه اصرار بر گزینه نظامی، نه اصرار بر تحمیل اراده خارجی بر مردم این کشورها. این اقدامات عواقب ناگواری دارد.

ظریف با اشاره به بحران سوریه گفت:‌ بگذارید موضوع بسیار ساده‌ای را با شما مطرح کنم: اگر ما به دولت‌ها، نه فقط دولت سوریه،‌ بلکه دولت عراق و کردستان عراق، کمک نمی‌کردیم اکنون در دمشق، بغداد و اربیل شاهد حکمرانی دولت تروریستی داعش بودید.

وزیر امور خارجه در واکنش به ادعای خبرنگار مبنی بر مبارزه آمریکا با داعش گفت:‌ آیا واقعاً آمریکا با داعش می‌جنگد؟ آیا با آن‌ها مبارزه می‌کند؟ نه، این طور نیست. وقتی ترامپ کاندیدای ریاست‌جمهوری شده بود، خیلی شفاف این موضوع را بیان کرد. او گفت داعش را خود آمریکا خلق کرده است. این اتهام را من مطرح نمی‌کنم (خبرنگار: بگذارید اصلاح کنم او نگفت ما داعش را ساختیم، گفت اقدامات آمریکا باعث ایجاد داعش شده است ولی همه می دانند که آمریکا و ایران در حال جنگ با داعش هستند.) دکتر ظریف ادامه داد: ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی خود یک بار دیگر تأکید کرد که ایران در جنگ با داعش بسیار مؤثر بوده است. اما سخنرانی جمعه شب او را ببینید! می‌خواهم اظهارات یک شخص را در کمتر از یک سال با هم مقایسه کنم. این چیزی است که ترامپ جمعه شب گفت. همان طوری که هم شما گفتید و هم ترامپ در زمان نامزدی‌اش در انتخابات به درستی اشاره کرد، ایران جدی‌ترین نیرویی است که بی‌وقفه به دولت‌های سوریه و عراق در جنگ با داعش کمک کرده است. ما با عنایت به اینکه سایت «بولتن» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

اعزام تیم حمایت روانی خراسان شمالی به مناطق زلزله زده کرمانشاه اشتغال 2 هزار نفر در خانه های بوم گردی هرمزگان فیلم | نظر مهندسین چینی درباره علت تخریب‌ گسترده در مسکن مهر سرپل‌ذهاب روسیه قطعنامه پیشنهادی ژاپن ضد سوریه را وتو کرد برگزاری 19 عنوان برنامه به مناسبت هفته بسیج در مهاباد تفسیر آیات 1-6 سوره آل عمران هیچ شهری در جهان، چنین شاهکاری را رقم نمی‌زند/شیعه عدالت را بدون آزادی نمی‌خواهد و آرام جان را بدون شرافت وست برومویچ آلبیون ۰ - ۴ چلسی؛ پادشاهِ بلژیکی، قلب ها را تسخیر کرد! کربلایی حسین طاهری تعزیه قاسم 95 خوانسار محمد طوطی کامل قسمت چهارم زلزله + بی تعهدی ،حال امروز مردم کرمانشاه - دایره تی وی نحوه عملکرد هورمون ها-فصل4-زیست یازدهم من اولین رریتی هستم☺ حال و هوای حرم امام رضا(ع) در شب شهادت آزادی-حسن روحانی؟!!!!! گوشه ای از مراحل ساخت Mac Pro ضایع شد تقدیم به زلزله زدگان کشورم انسان دوست داشت بمیره ولی این وضع رو نبینه ورود دسته های عزاداری به حرم امام رضا (ع) جنگ های صلیبی4-آموزش ناپدید کردن لرد ریاضیات به سبک مهندس حمزه صفری(کانال@hamzehsafari2020) Launch تریلر بازی Wolfenstein II: The New Colossus نماهنگ اربعین کانون فرهنگی هنری مبین فیلم آموزشی چیز کیک توت فرنگی بدون فر پرواز شب در یزد تپه اردشیر 09127628784 شیمی کنکور موسسه حرف آخرحل تست شیمی کنکور95 شیروانی میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ شوکا حسن ریوندی-شوخی خیلی خنده دار با "الناز شاکردوست" جواب مسی به بدل ایرانیش دومین مسابقه لگو LEGO جایزه 2 لگو اصل از سری بتمن مووی! تریلر فیلم بتمن بنفلک 2018 مو کنسرت محلی گروه شبدیز در بوشهر فقر و فساد و تبعیض احمدی نژاد بپاخیز معادلات مثلثاتی 3-استادمنتظری اسلایم خامه ای صورتی کارتون تام و جری فراگیری تمام حرکات قارچ. فیگور قبل از مسابقات از جی کاتلر آموزش داشتن چند نسخه از یک نرم افزار با برنامه lucky patcher معادلات مثلثاتی4-استاد منتظری پرواز آکروباسی در الودنیز کشور ترکیه 09127628784 ببینید بالاخره منم آیفونxخریدم کدوم لباس جیکوب قشنگ تره اونایی ک ناراحتیه قلبی دارن وزنان باردار و بچه های زیر7سال نگاه نکنن..تووصیه میک ورود زیبا از امیرحسین عسکری تعزیه فسا تقدیم به اولین و واقعیترین توایلایت اسپارکل انیمیشن نحوه عملکرد TMD برج taipei 101 تحت باد و زلزله فیلم آموزشی چیز کیک توت فرنگی بدون فر سو استفاده صدایی دیگر از آزادی های یک شبه عربستان گنج یاب-ایرانی جدیدجدیدجدیدجدیدجدیدجدیدجدیدجدیدجدید آموزش اسلایم پفکی دویدن با پاراگلایدر در تپه شنی 09127628784 زیست استاد شعبانی شاکری دین تحمیلی و صلح تحمیلی سپهر معرفت، سلسله مباحث عرفان اسلامی، جلسه بیست و نهم تعزیه علی اکبر 89خوانسار برکتی پور کامل قسمت اول سخنرانی حیدر بیات در همایش حکیم فضولی آیت الله تربتی کربلائی صفر1439شب 3 تعزیه علی اکبر 89خوانسار برکتی پور کامل قسمت سوم آموزش طراحی سایت صفر تا صد قسمت دوازدهم جمع بندی روز اول سمینار نقد بازاندیشی دینی تعزیه قاسم 95 خوانسار محمد طوطی کامل قسمت اول آیت الله پورمحمدی - خطبه های نماز جمعه مراغه - 96/08/26 کربلایی مهدی رعنایی لطمه زنی شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام ۱۳۹۶ پروژه دیجیتالی کردن یخچال کربلایی مهدی رعنایی روضه خوانی شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام ۱۳۹۶ اسلایم های جدیدم کربلایی مجید رضایی یه عمره غلامم موسی ابن جعفر فیزیک کنکور موسسه حرف آخرتست حرکت دو بعدی کامیار ۱۰ تا از گران ترین مایعات در دنیا Top 10 Farsi آیا میدانستید؟ دانستنی ها از اسپانیا - قسمت ۶۱ Top 10 Farsi فیزیک کنکور موسسه حرف آخرآینه اموزش بازتات کامیار ۱۰ منبع درآمد عجیب و غریب کره شمالی Top 10 Farsi انتقاد شدید وحید حقانیان، نماینده ویژه رهبری: خدا لعنت کند آقای جهانگیری را مبارزه کاراته کار با بوکسور بھترین فرصت ۔۔پناھیان صحبت های ساکنین مسکن مهر در کرمانشاه اخبار گوشی - مشخصات کلی - LG V40 - فیزیک کنکور موسسه حرف آخرآموزش نوسان قسمت دوم کامیار آیا میدانستید؟ دانستنی ها - قسمت ۶۲ Top 10 Farsi فیزیک کنکور موسسه حرف آخرتست دینامیک اصطکاک کامیار سنباده زن برقی DP-3000 تست زیر بار دیزل ژنراتور 200کاوای MAN با آب نمک انواع هورمونها و مکانیسم اثر آنها-فصل4-زیست یازدهم کمیته حرفه ای کاراته مداحی زیبا از امیر برومند طوری که خانمه نفهمه میگه من پول دارو رو میدم ازمداربسته اخبار خودرو - کیا ریو ایکس لاین اهنگ مجید خراطا برای زلزله زندگان کرمانشاه گزارش سایه افضلی از کرمانشاه و سر پل ذهاب حتما ببینید- دختر کوچولو واسه لباسش خوشحاله حیات وحش در پارک ملی برجومی آموزش اکسل مقدماتی (بخش 5) - شریف کد روستایی که با خاک یکسان شد ریاضیات به سبک مهندس حمزه صفری(کانال@hamzehsafari2020) دنبال کننده هام رو به ... برسونید تا ...(توضیحات مهم ) تخم مرغ حلال یا حرام آموزش AGI در استریسک - برنامه نویسی AGI ویدئو کلیپ | آمدم ای شاه ... | ویژه شهادت امام رضا (ع) حسن ریوندی - تعارف زدن ایرانی ها شیمی کنکور موسسه حرف آخرحل تست شیمی کنکور95 شیروانی شیمی کنکور موسسه حرف آخرحل تست شیمی کنکور95 شیروانی نحوه استفاده از تری بلیچینگ در منزل ( تری هوم بلیچینگ ) استفاده از میراگر جرمی تنظیم شده در بلندترین پل جهان the witcher 3 wild hunt قسمت 6 آموزش کامل پارالل.تمام فرودها. شیمی کنکور موسسه حرف آخرحل تست شیمی کنکور95 شیروانی پلیور مردانه دیزل / Diesel Sweater نقاشیم از پینکی مین و رینبو فکتوری آموزش مبحث هدایت دین و زندگی کنکور ضایع شد اینایی که میگن همش دروغه تریلر Reveal بازی Star Wars Battlefront II خرید اسپینر بلوتوث دار با قیمت عالی اسلایم متالیک یک ترفند بسیار جالب خلاصه برگزاری اولین کنفرانس HSEو پوشش گسترده خبری شیمی کنکور موسسه حرف آخرحل تست شیمی کنکور95 شیروانی فیلم آموزشی تهیه پاستا مرغ و قارچ ریاضیات به سبک مهندس حمزه صفری(کانال@hamzehsafari2020) فیلم آموزشی تهیه بیف استراگانف تریلر جدید سریال Gunpowder با بازی کیت هرینگتون مو معادلات مثلثاتی_استاد منتظری داستان دختر بدحجاب و عکس العمل رفتارش فیلم آموزشی تخلیه کردن محتویات شکم ماهی با استفاده از د حل تست های هدایت دین و زندگی کنکور نواندیشی دینی و مشکل زبان- علی طهماسبی کلیپی زیبا از خطبه خوانی شب شهادت امام رضا علیه السلام فیزیک کنکور موسسه حرف آخرحل تست مدار الکتریکی کامیار شعار هرچی مرده، احمدی برمیگرده واکنش مردم در لحظه حضور احمدی نژاد در حرم عبدالعظیم ع فیزیک کنکور موسسه حرف آخرحل تست میدان الکتریکی کامیار آموزش نصب ویندوز10به سادگی حرف زدن فیزیک کنکور موسسه حرف آخرکا و انرژی استاد کامیار فیزیک کنکور موسسه حرف آخرفشار در نقاط هم تراز کامیار ساخت چمن درسنامه مبحث هدایت دین و زندگی کنکور جیگرت از آزادی حلب حال اومد؟-استادپناهیان آخرین خبر زلزله کرمانشاه زیست استاد شعبانی شاکری مبانی تربیت علوی- دکترعلیرضارحیمی-قسمت2 اسکریپت فوق العاده ارزشمند و حرفه ای ویژه تایپو گرافی گیم پلی بازی Nier Automata قسمت بیست و شش [26] Route 9s شبکه خبر /باخبرنگاران جوان آیت الله تربتی کربلائی صفر1439شب 1 نغمه بیات_هزارداستان مستند خیال پرست مشکلات جنسی - Mustanad khiyal Parast SX problem تعزیه علی اکبر 89خوانسار برکتی پور کامل قسمت دوم آیت الله تربتی کربلائی صفر1439شب 2 آیت الله تربتی کربلائی صفر1439شب 4 گفتمان دینی و نوگرایی دینی-عزت الله سحابی تعزیه علی اکبر 89خوانسار برکتی پور کامل قسمت چهارم روش های انرژی دکتر دانش مهر، دانشگاه تهران - جلسه ۱۵ امنیت استراتژیک سایبر و امنیت ملی تعزیه قاسم 95 خوانسار محمد طوطی کامل قسمت دوم شاخص های نظام نبوی پونی مویی یا مووی دوبله فارسی تعزیه قاسم 95 خوانسار محمد طوطی کامل قسمت سوم محاسبات قسمت اول-استاد منتظری خداحافظ آپارات{سلام یوتیوب} ۱۰ تا از شلوغ ترین فرودگاه های دنیا Top 10 Farsi حامد زمانی .امام رضا خوردن تایر رهاشده به داروخانه 28صفر شھادت پیامبر اعظم لحظات تکان دهنده وقوع زلزله سرپل زهاب (۲۱ آبان ۱۳۹۶) هتک حرمت یک دختر مسلمان در آمریکا فروش دستگاه هیدروگرافیک 02156574663 ایلیاکالر Javad Khiabani - مصاحبه جواد خیابانی و انتقاد از سازندگان مسکن مهر حکاکی طلایی بر روی رویههای گردویی افرادرب سلماس نمونه تدریس دین و زندگی یازدهم نحوه عملکرد سنسور کاتالیستی مبحث ایهام-استاد منتظری مطابقت ادبیات با کنکور 96_استاد منتظری مبحث املا-استاد مهندس منتظری Ashvan - Mano Daryab (اشوان - منو دریاب) کربلایی مجید رضایی آقای دل های جوون و پیر فیزیک کنکور موسسه حرف آخرتست فیزیک اتمی2 کامیار وسایل ارایش من بارون...(ماکان بند) جوانی که با دست هایش جنازه مادرش را از آوار بیرون آورد Mohsen Chavoshi - Mariz Hali (محسن چاوشی - مریض حالی) توجه به خدا با کمک موسیقی - استاد پناهیان امام رضا فیزیک کنکور موسسه حرف آخرتست دینامیک تعادل کامیار Puzzle Band - تیزر آهنگ جدید پازل بند فیزیک کنکور موسسه حرف آخرحل تست آزمایش یانگ کامیار فیزیک کنکور موسسه حرف آخرحل تست صورت کامیار فیزیک کنکور موسسه حرف آخرحل تست فیزیک اتمی1 کامیار مزیتهای تبدیل شدن به یک مشاور نصب لاستیک در محل فیزیک کنکور موسسه حرف آخرحل تست خازن کامیار مصاحبه جالب مردمی درباره پست اینستاگرامی رضا صادقی آشنایی با مهم ترین انیمیشن های غیر آمریکایی اسکار امسال سید محمد جواد شیخ الاسلامی کانالyar1396@ پیام نیکی کریمی از لندن در مورد کمکهای مردمی اولین تیزر فیلم سینمایی اشنوگل با موضوع شهدای غواص آهنگ بیس دار ارامش بخش ریاضیات به سبک مهندس حمزه صفری(کانال@hamzehsafari2020) درمان رادیونوکلید هدفمند چیز برگر ماین کرافت ۵ قصر و ۵۰ شهر ماین کرافتی من موزیک ویدئو محسن چاوشی برای سریال سایه بان چرا آیفون؟ - حریم شخصی تریلر فیلم Rampage با بازی راک چرا آیفون؟ - سرعت دابسمش ماعده چرا آیفون؟ - بپرید! چرا آیفون؟ - تصاویر رائفی پور- زلزله میاد تا بفهمیم که نداریم... چرا آیفون؟ - موسیقی چرا آیفون؟ - مخاطبین آرایش ابمیوه طالبی وبا هپاتیت در هند! هنرمند رضا طلعتی در چریکه شو دومین اجرا زنده اتاق های وی ای پی شیمی کنکور موسسه حرف آخرحل تست شیمی کنکور95 شیروانی وسایلی که امروز خریدم. وسایل باربی حضور علی لهراسبی در یک فیلم سینمایی فیزیک کنکور موسسه حرف آخرحل تست توان و مدار کامیار دابسمش دستگاه آبکاری فانتاکروم 09195642293 ایلیاکالر رضا طلعتی در چریکه شو سومین اجرا زنده مجموعه دورهمی-آخر خنده مدیری پودرش کرد شیمی کنکور موسسه حرف آخرحل تست شیمی کنکور95 شیروانی چرا آیفون؟ - نرمی! معرفی کانال چرا آیفون؟ - امینت اقامتگاه سنتی حس خوب یزد نجات زن باردار از زیر آوار پس از ۱۷ ساعت ( معجزه ) لحظه استقبال ماکرون و همسرش از سعد حریری و همسرش جدیدترین متد برای درمان تیرگی و گودی زیر چشم بدون هیچ گونه عارضه جانبی گفتگو صمیمی با بانوان والیبالیست تیم ملی و مادرانشان پخش انلاین بازی ناتینهام با ارسنال فایل ایز EDTA زیباااااااااا ترین نقاشیییم در جهان هستییی(توضیحات) ده غذایی که شکم شما را بزرگ می کند شهرگرد-آیا اعضای منتخب شورای شهرورییس شورا را میشناسید سمینار آنتونی رابینز دعوای دو دانش آموز و شکایت به مدیر مدرسه | کلیپ های جالب و خنده دار حمایتهاى روانى ویژه كودكان در بلایای طبیعی مانند زلزله 10 منفعت برای ازدواج-حجت الاسلام دانشمند دابسمش فوق العاده خنده دار و باحال از محمدامین کریم پور معاون ویژه ی دفتر رهبری_خدا لعنت کند جهانگیری را که ... صحبت های فرمان فرضی در همایش حکیم فضولی ابنمای دیواری سنگی انیمیشن غریبه گالری عکس های ریون کویین(خودم) مجید مظفری: هر شب یک اکیپ از بازیگران را در پارتی ها دستگیر می کردد 27 آبان _ بازی مستقل زولا _ مبارزه تیمی _ کشتی عوارض قرص آهن و درمان طبیعی کم خونی فقر آهن -دکتر ضیایی آموزش عملی مبانی Photoshop CC 2018 آونگ ، همراه طلایی حراجمعه 96 آموزش برنامه ریزی راهکارهای کلود آمازون - Planning an A سرنوشت جمهوری اسلامی! ظهور یا سقوط؟ جلسه دوم زخم معده پرسش و پاسخ شرعی | آیا حضرت خضر زنده است؟ دوربینی که به قلب انسان نفوذ می کند همراهی جامعه ورزش در کمک به زلزله زدگان کرمانشاه آخرین اخبار از مناطق زلزله زده کرمانشاه/گفتگو با اکبر شریعت پس از سالها + بخش خبری 2030 حضورلوتی های تهران درمناطق زلزله زده کرمانشاه وسرپل ذهاب برای کمک روزقبل زلزله دقیقا علایم #هارپ در ازگله استان کرمانشاه هست اینجوری میگن قضاوت باشما شلیک به یک زندانی از داخل سلول توسط افسران آمریکایی علي دايي در جمع مردم زلزله زده کرمانشاه شوخی های شهرستانی امیر تتلو با موسی اسماعیل پور (رفیق و مربی بدنسازش) "چرا" جدیدترین کار امیر تتلو فیت رضا پیشرو chera - Amir TATALOO تهدید شدیداللحن احسان علیخانی از سوی امیر تتلو این دفعه چیزهای عجیبی از ماه عسل همه ببینید-#مهتاب-درباره ملیکا آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی آموزش فریم ورک Java Spring اعتراض شدید وحیدحقانیان به سیاسی کاری در زلزله کرمانشاه لحظه های سخت اضطرار را ببینید! - استاد پناهیان اولین واکنش احمدی‌نژاد درباره زلزله و مسکن مهر: این سئوالات ارزش پاسخگویی ندارد! تقدیمی زلزله زدگان به رهبر معظم حادثه وحشتناک پرس شدن کارگر زیر دستگاه! دکلمه ی غزل فضولی با اجرای آقای شاهرخ نخعی آموزش کامل زبان برنامه نویسی Swift 4 جزییات زلزله از زبان پیرمرد ، زلزله پنجاه سال دست آورد مان را نابود کرد توسعه دستکش رباتیک برای بازگرداندن توانایی دست دل نداری نگاه نکن ایران کوین مارکت شش روز بعد از زلزله سرپل ذهاب ،زلزله کرمانشاه نمونه کارهای کانال موسسه زبان نور- آموزش رنگ ها به کودکان آموزش مهارت های فروش ویژه مهندسان ( فروش تکنیکی ، فروش ارزش زمانی پول چیست؟ عمل جراحی لیزیک ( lasik ) مادر و دختر ۴ ساله اش که قربانی یک جنایت هولناک شدند! وقتی صحبت پسر بچه زلزله زده ایرانی در تمام رسانه های معروف دنیا منتشر شد پسرنوجوان عجیبی که گردنش را ۱۸۰ درجه میچرخونه روزقبل زلزله دقیقا علایم هارپ که براتون گفتم که در آسمان کرمانشاه دیده شده!!! فروش آپارتمان 111 متری واقع در پونک عمل جراحی لنز داخل چشمی Artiflex IOL مزاحمت ناموسی، آتش قتل های زنجیره ای خوزستان را شعله ور کرد اموزش ساخت ربات تلگرام آموزش پیدا کردن و از بین بردن کرم ها با Windows Perform ستون های مسکن مهر که بجای بتُن توش گل هست با این روش خانگی، دندان هایتان را مثل برف سفید کنید ۶۵ سالگی جراحی آب‌مروارید؛ عملی که به چشمان کم‌سو نور می‌بخشد آموزش پیدا کردن و از بین بردن ویروس ها با Windows Perfo ماجرای هجوم مورچه ها به نوزادان رها شده در کنار سطل زباله بیمارستان در بندرعباس! آموزش سیستم ویپ NEC VOIP- قسمت اول عمل جراحی کاتاراکت ( آب مروارید ) بخشی از صفحه‌آخر/ استاد لرزه‌شناسی؛ توانایی پیش‌بینی زلزله نداریم اما می‌دانیم کجا روی می‌دهد نجات دو کودک بعد از چند روز از زیر آوار زلزله کرمانشاه مرده ای که از میان اجساد زلزله کرمانشاه زنده شد! آموزش روشهای مختلف ساخت فرم تماس در سایت های WordPress چگونه بنشینیم تا به ستون مهره ها آسیب نرسد آموزش پروژه-محور Azure Functions در دوران پیری چه اتفاقی برای استخوان فک رخ می دهد ایمان ریاحی مدیر تولید کلیپ چشمان بیدار کلیپ خنده دار و جالب/دابسمش خنده دار و باحال فیلم لحظه #زلزله که بادوربین مداربسته گرفته شده #کرمانشاه. اپریویو : کالج همراه برای یادگیری صفرتاصد زبان انگلیسی ماجرای ترور احمدی نژاد از زبان ریگی نماهنگ زلزله غرب کشور دانلود ویدئو مصطفی یگانه به نام اون روزا زلزله کرمانشاه و قصر شیرین مجوعه ای از عکسهای این مصیبت مجموعه کلیپ حادثه وحشتناک زلزله کرمانشاه ارسال بزرگترین محموله کمکهای مردمی دره شهر به مناطق زلزله زده کرمانشاه زیباترین صحنه در زلزله کرمانشاه توانایی های پیت بول آنونس فیلم سینمایی گل یخ لگو عمل جراحی پی آر کی (PRK) ۱۲۷ نفر از جان‌باختگان زلزله در روستای کوییک دسته جمعی به خاک سپرده شدند آموزش جامع Debugging and Unit Testing in Visual Studio نواختن ساز امید بر روی آوارهای زلزله شکار زنده دسته جمعی کبوتر کار های عجیب و غریب دختران و پسران در اینستاگرام! - Part 6 هدیه تهرانی، طناز طباطبایی و لیلا حاتمی در اکران مردمی «رگ خواب» + ع دختری که در اصفهان قربانی اسید پاشی شده بود ازدواج کرد! + ماجرای اسید پاشی سفر به شهر ارواح ۳۱ سال پس از فاجعه اتمی چرنوبیل! آموزش Python در Cloud : ساخت برنامه های وب و میکروسرویس نحوه توزیع کمک‌های مردمی به مردم زلزله‌ زده! ماهی ترسناکی با دندان های شبیه به انسان! هنگام وقوع زلزله چه کار کنیم؟ آموزش برنامه نویسی بازی ها در GameMaker Studio 2 Puzzle Band - آهنگ پازل بند برای زلزله زدگان کرمانشاه قهرمانان ارتش عربستان آموزش مقدمه ایی بر MARI 3 سرنوشت جمهوری اسلامی! ظهور یا سقوط؟ جلسه سوم اسب سواری در برجومی این دیگه واقعا خوده مجیده چرا رقبا مغازه هایشان را کنار هم باز می کنند؟ روزگار جوانی همسر احد دستگاه ساخت شریط محیطی Mehrab & Pasha & Amir Enghelab -" 4Ghad " New Track 2017موزیک جدید مهراب به نام چهارقد ماجرای مادر سنگدلی که سر کودک ۲ ساله خود را برید! طرح کارورزی و اشتغال جوانان آموزش اسکن و پیدا کردن آسیب پذیری های امنیتی یک سیستم ، Ershad -" Sili " New Track 2017 موزیک جدید ارشاد به نام سیلی بهنوش بختیاری الهام چرخنده دوم می شود؟ در برنامه ای متفاوت با ظاهری متفاوت! Beh پشتک وارو یک روبات انسان نما اویز های خوشگل من که خواهرم برام خریده! توضیحات مهم. خم لوله قرنیه - ساختان چشم - مرکز چشم پزشکی دکتر علیرضا نادری تیزر موزیک جدید ایمان خدادادی( نولاو ) به نام " مثل خودت " درجه 2_استاد منتظری درجه 2-استاد منتظری حل تست ادبیات-استاد مهندس منتظری ارتباط teamcenterو enx Hamed Pahlan - Cheshme Jadoo (2017) حامد پهلان - چشم جادو اگه قصد کمک به زلزله زده ها رو دارید حتما ببینید و پخش کنید عشق-گیتار-gitar آموزش ساده تا پیشرفته Sass دوربین بانک صادرات ایران فیلم زورگیری در روز روشن در خرمشهر یه کامیون کنسرو به تاریخ سال۹۳ فرستادن برای زلزله‌زده‌ها! پرستار تنها بیمارستان سرپل ذهاب که پس از زلزله تخریب و تخلیه شد:در همین بیمارستان ۴۰۹جسد معاینه کردم هموطنان زلزله زده: چرا صدا و سیما 4000کشته را 400 کشته اعلام میکند؟! من و تو پلاس - گیلان ۳ / Manoto Plus گیم پلی بازی Minutes of Shadow Warrior 2 - نتدونه یکی از خیرین تهرانی مبلغ 10 میلیارد تومان برای کمک به #زلزله دیدگان استان #کرمانشاه یادداشت مادر بهاره رهنما به بهانه ازدواج دوباره دخترش و واکنش به حرف های یاوه گو نوحه خوانی جانسوز پدر پسر11 ساله حین خاکسپاری در بهشت زهرا جواد خیابانی: دختری که جسد مادرش را در خانه زلزله زده پنهان کرده بود تا دفن نشود! بازاریابی و فروش از طریق اینستاگرام تیتراژ جدید grafity ferand دابسمش پوریا درد دل های یک هموطن روستایی در کرمانشاه - پنج شنبه ۲۵ آبان آموزش پیشرفته jQuery 3 گوردوم اول خورشید حوسنون، اختیاریم قالمادی! موزیک جنگجالی مهراب اول من (موزیک کامل) تجمع اعتراضی مردم سنندج به بی‌عملی حاکمیت در کمک به زلزله‌زدگان حضور احمدی نژاد در روستای زلزله زده آبدالان میرکی سریال ستاره حیات با بازی الهام جعفرنژاد و نسیم ادبی خم لوله ساختار چشم | آناتومی چشم آموزش تست اتومات رابط کاربری ( UI ) برنامه های Android والیبال ایران و آمریکا مصاحبه با شرکت کنندگان در دوره های بیمه مارکتینگ - 25 خانه هوشمند - کنترل وسایل منزل با تلفن همراه خانه هوشمند - سناریو خروج از منزل سکانس برتر فیلم Point Break خانه هوشمند - تنظیم مداوم میزان رطوبت منزل با ساده ترین دستگاه رطوبت ساز ✅ نکات مهم در مدیریت زمان ✅ قشنگ ر*#ده شد تو بنیانش[: آموزش کار با امکانات Orchestration موجود در Docker Swar دیالوگ برتر | گلشیفته فراهانی در فیلم سنتوری پیش بازی دربی آس رم و لاتزیـو مقایسه عملکرد لوکاکو در اورتون و منچستر یونایتد چند عکس از عکس های انیمه آموزش پیشرفته Docker Swarm : امکانات Logging, Monitorin مصاحبه با شرکت کنندگان در دوره های بیمه مارکتینگ - 26 هک کلش با جم تمام نشدنی برای نامحدود نمودن جم کلش آف کلنز به سایت www.clashh.ir هک اکسیر و دارک اکسیر و جم کلش هک کلش از وب سایت www.cclash.ir قابل دانلود است جم رایگان کلش آف کلنز آپدیت جدید کلش کمک نوگلان دنیای نوابغ به زلزله زدگان کرمانشاه (1396) مسخره گیری و دابسمش عشق اجاره ای کلیپ جذاب دانلود فیلم Castles in The Sky Majid Kharatha - Avar تقدیم به زلزله زدگان مجید خراطها به نام اوار موزیک جدید ارشاد به نام سیلی Ershad - Sili Hamid Hiraad - آهنگ حمید هیراد برای زلزله زدگان کرمانشاه مصاحبه با اهالی روستایی که صد در صد تخریب شد اسپانسر برای شرکت در مسابقات #قهرمانی_آسیا روزگار جوانی همسر احد 2 شکنجه های وحشیانه کودک شش ساله به دستان کثیف ناپدری: مادرم می دید اما سکوت می کر دورهمی تیکه های مهران مدیری به رئیس سازمان مدیریت بحران مداحی خلیل صمیمی، خوردم از این خاک نمک. Moharram کربلایی مهدی رعنایی شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام ۱۳۹۶ آموزش برنامه نویسی پروژه-محور Kotlin کربلایی حسین عینی فرد شورروضه محرم ۱۴۳۹ داستان جدیدم کی میخواد باشه(توضیح) رفع بحران پزشکی در مناطق زلزله زده مهم برای بروبچ گروه دوبلاژsea voice کربلایی مهدی رعنایی ولادت امام رضا علیه السلام شعرخوانی۹۶ اخبار خودرو - NIO EP9 رکورد بوگاتی شیرون را شکست فروش دستگاه آبکاری فانتاکروم (ایلیاکالر)02156574663 نمونه تدریس عربی مفعول فیه (پارت اول) مصاحبه با شرکت کنندگان در دوره های بیمه مارکتینگ - 28 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی شصت ثانیه بورسی 24 آبان 96 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی دانلود فیلم Super Dark Times دکتر احمدی نژاد در حلقه محبت زائران جاذبه های گردشگری برجومی هورا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا❤️نرمالو ی جدیدم❤️ دیجی کالا تست جداساز آونگی اصطکاکی برای مهار نیروی زلزله خلاصه بازی آرسنال 2-0 تاتنهام (نسخه طولانی) دانلود فیلم The Admiral Roaring Currents کربلایی حسین عینی فرد شورمحرم۱۴۳۹ آموزش امکانات جدید Java Spring 5.0 بویژه نوشتن برنامه ه اگر تو بیایی چه خواهد شد! - استاد پناهیان آیا خدا سرنوشت مردم را به انتخابات واگذار می کند؟ سورن توربو ۲۰۶ gti کربلایی حسین عینی فرد شورطوفانی علی اکبر محرم ۱۴۳۹ کربلایی مهدی رعنایی زمینه.زینب یادته...محرم ۱۴۳۹ حل تست های شیب شناسی_استاد منتطری ماژول مانیتورینگ سیستم تلفنی سیتاک ورژن 2 تشکیل گروه real pony قالب دکوراسیون داخلی هاسکی و نی نی کوچولو گیم پلی بازی BATTLEFIELD 1 - نتدونه آموزش کامل Render در 3Ds Max 2018 کربلایی سید مجید بنی فاطمه زمینه محرم ۱۴۳۹ زائرین حرم عبدالعظیم: شعار هر ایرانی عزل دو لاریجانی حرکت حرفه ای - اوشیرو اورو مباشی ارسال غذا با چتر در رستوران درمان سردرد آموزش کامل دانلود گرافیک ها و ویدیوهای رایگان در Adobe گزارش تایم لپس جلسه دوم کارگاه بازیگری بزرگسال گیم پلی رینبو سیکس عوارض ناشی از نصب غیراستاندارد پروتز گونه در صورت میکس جدیدم از [AND THE OTHER پونی] آموزش سفارشی سازی اتومات وب سایت ها برای بازدید کننده ه ساخت قلع کش ساده و کاربردی حملات هوایی روسیه به مواضع داعش در سوریه تقدیم به بهترین توایلایت یعنی؟ محبت حیوانی خانه هوشمند چیست؟ پشت صحنه بازیگر ترکیه در ایران و کمک بازیگر ها به مردم زلزله زده رام کردن خرس بزرگ وحشی تا این حد!!!! گزارش تایم لپس جلسه ششم کارگاه زبان انگلیسی گیمز ریوو - بررسی بازی ایرانی مسابقه زرنگا (آنلاین) داستان هزار و یک شب: حکایت شب شانزدهم! گیم پلی بازی Obduction - نتدونه قافله‌محرم۱۴۳۹مجمع‌حیدریون‌زنجان‌کربلایی‌حسین‌عینی‌فرد آزاد شدن شهر راوه عراق از شر تروریست های داعش کلیپ محررم 95 - مسجد حضرت زینب (س) آموزش کامل AutoCAD LT 2018 اسلایم های عالی و جدید عکس هایی از خودم توضیحات مهم ایمان و امید حشمت سفیدچقایی کربلایی مهدی رعنایی لطمه زنی محرم ۱۴۳۹ سقوط تابلو تبلیغاتی ۱ کشته ۳ مصدوم من نفرت انگیز (2010) -- تریلر انیمیشن سینمایی کربلایی مهدی رعنایی شور محرم ۱۴۳۹ آموزش دستور arp - بخش اول فروش آپارتمان 165 متری در جردن تندیس چیزهای عجیب-فصل دوم-قسمت اول-دوبله فارسیStranger Things ارزش مندترین درد _پناھیان سرکارگذاشتن گربه صحنه آهسته لحظه شکار مارمولک و زبان غیر معمول پیامبر(ص) از نگاه نویسنده «بینوایان» جاذبه های گردشگری گرجستان کمیته حرفه ای (SIXTEEN) (Twice)'E 9(part1) برنامه توایس کربلایی مهدی رعنایی شور محرم۱۴۳۹ بازی جدید - گیم پلی - World War 1 زبان محمودی بازدید کارشناس چینی از مناطق زلزله زده ابالفضل علمدار احمدی رو نگهدار فروش آپارتمان 67 متری در ونک توانیر مستند تنها راه نجات (مقایسه رانندگی در ایران و اروپا) تیزر سریال سایه بان با صدای محسن چاوشی مرگ دلخراش جوان فرانسوی خرید ملک در گرجستان و برخی مشکلات آن جناب خان-جناب خان و مسخره کردن شعرهای خندوانه معمار شهر (پارت ۱) راه اندازی و روشن کردن علف تراش سگ مزاحم افکار فقر و فساد و تبعیض احمدی نژاد بپاخیز بحث کردن ایمان نولاو و فرزاد شجاعی بازی معروف خروس جنگی واقعی واقعی!!!! :) فروش آپارتمان 101 متری در جردن رحیمی شعار هرچی مرده، احمدی برمیگرده این آیدی منه لطفا ادم کنید باهم gta v بازی کنیم yones_007 نمونه تدریس عربی مفعول فیه(پارت دوم) آهنگ پونی کارت اقامت گرجستان و اخذ ویزای شنگن تقدیم به آجی گلمممم دابسمش بسیارفوق عالی از نقاب جراحی آرتروسکوپی اصلاح منیسک دیسکوئید عکاسی کودک و آتلیه عکاسی نوزاد و عکاسی بارداری نیکی ای جر خوردم بخشی بسیــار غمگین سریال قهرمان راهنمای خرید 7 کنترلر برتر PC کربلایی سید مجید بنی فاطمه اول صفر ۱۴۳۹ هاشور ابرو ابراز محبت زائران به فرزند ملت عاجیـ نسا تولدت مبارڪ ..(**فقط خودش ببینه**) چگونه مورچه های منفی ذهن را ازبین ببریم بورینگ CNC-FB160H ماشین افزار اذربایجان با این خدا زندگی کن - استاد پناھیان قسمت 5 سریال عشق یا نفرت شهری که به آن لقب دیار سرخ را داده اند مراکش اموزش شبکه عصبی شیب شناسی-استاد منتظری داب اسمش کوتاه از ژینوس (ماکان بند )توضیحات مهم اكران مردمى فیلم سینمایى انزوا دانستنی هایی در مورد آدم فضایی ها یه اهنگ مشتی ازپنج شب درکنار فردی مکان خواهر تشکر مردم از دکتراحمدی نژاد برای حضور درمناطق زلزله زده لغات پرکاربرد در کلاس درس تیر خوردن متهم آمریکایی از روی دوربین لباس پلیس آمریکا کمیته حرفه ای کاراته ریدینگ وکلوز تست-استاد محمودی فروش آپارتمان 255 متری در جردن میلاد بهشتی - نامرد کتلت بادمجان سید مجید بنی فاطمه محرم ۱۴۳۹ مردم آزااااری یعنی همین!!! حاج مهدی رسولی - یا سید الاحرارمدد علی موسی الرضا مرحله GTA SA. دوبله فارسی دستاورد های دولت یازدهم فروش آپارتمان 140 متری فردوس شرق خیابان وفا آذر شمالی تبلیغات شرکت IranHFC ترفندهای استفاده از مایکروویو - مشاوره تلفنی صدای رهیاب پشت صحنه فیلم نهنگ عنبر 2 امیر و دوستاش گیمز ریوو - بررسی گیم پلی بازی ادا بازی برای اندروید بازی جدید - گیم پلی - Need for Speed Payback فروش دستگاه آبکاری فانتاکروم 09195642293 ایلیاکالر تیزر یادواره شهدا گرامر درس 3سال چهارم_استاد محمودی گرامر زبان 5و7سال چهارم_استاد محمودی لغات2_استاد محمودی همزیستی مسالمت آمیز دانش، دین و دولت- سیدعلی محمودی دوبله ترکی خنده دار کربلایی محمدرضاناصری شور به نام بانوی... چپ، راست،کارگزار، علیه خدمتگزار در حضور احمدی نژاد ۲- ساختن اولین قالب (HTML5) کربلایی غلامرضا حسین زاده شانس در زنده ماندن به روایت تصویر به خدا خوش بین باش - استاد پناهیان اقوى لطمیة محرم 1439 بابا بابا مرتضى حرب لطمیات از چی می ترسی؟ - استاد پناهیان پاکسازی مناطق مین گذاری شده آهنگ این چه حسیه از حامد همایون و نوید حکیمی کربلایی حسین عینی فرد شورطوفانی محرم ۱۴۳۹ بازسازی یکی از بازی های تلفن همراه در واقعیت برای ظهور یک اسب مدرن بخرید! - استاد پناهیان گزارش تایم لپس جلسه اول کارگاه فلسفه برای کودکان تیزر مستند هفتمین حرکت گروه جهادی حرکت المحرومین پهبادی که کارش فیلم گرفتن است بازدید امیر سرتیپ کیومرث حیدری از مناطق زلزله زده شعار هر ایرانی، عزل دو لاریجانی در حضور احمدی نژاد زنده شدن یک جنازه بعد از 30 ساعت آهنگ یادگاری از حامد همایون ح‌س‌ی‌ن‌ کربلایی هادی غفوری صفر ۱۴۳۹ اولین تصاویر هوایی از مناطق زلزله زده سر پل ذهاب اهنگ جدید پویا بیاتی : پاشو رسیدیم 8گل برتر بازیکنان برزیلی در جام حذفی انگلیس اموزش دیدن رم و گرافیک آموزش حسابداری نیش زدن عقرب با فریم آهسته 5 اصطلاح برای عذرخواهی کردن در زبان انگلیسی زلزله کرمانشاه با صدایی رضا طلعتی نمونه تدریس عربی مفعول فیه(پارت سوم) ویژگی های جدید گوشی آیفون X لغات-محمودی نماهنگ -باب المراد- با صدای محمود کریمی سرزمین رایانه - Driveclub Trailer کربلایی حسین عینی فرد قافله عزاداری محرم ۱۴۳۹ قسمت اول فروش آپارتمان 140 متری فردوس شرق وفا آذر شمالی کربلایی حسین عینی فرد قافله عزاداری محرم ۱۴۳۹قسمت سوم حمامی سیاه مخصوص ثروتمندان ! آموزش تکنیک Pinch Twist - آموزش بادکنک آرایی گفتگو رادیو آهنگ سفر با اشکان بروج خودرویی که روکش بدنه آن از طلا ساخته شده ریاضیات به سبک مهندس حمزه صفری(کانال@hamzehsafari2020) نماهنگ ویژه شهید وحید فرهنگی والا کوشه ماهی وحشتناکی که 300 دندان دارد ابالفضل علمدار احمدی رو نگهدار / شعار هر ایرانی عزل دو فروش آپارتمان 220 متری فردوس شرق وفا آذر شمالی کربلایی جواد مقدم شور محرم ۹۶ فوق العاده زیبا مسابقه ی مگس کشی با حضور ایرانی ها کربلایی مهدی رعنایی تیزر شهادت امام سجاد علیه السلام ۱۳۹۶ گریه های جواد خیابانی در ارتباط تلفنی تریلر فیلم نابغه بد - Bad Genius 2017 چطوری زد دقیقا نماهنگ ویژه شهید وحید فرهنگی والا کدوم لگو رو بخرم؟؟؟؟؟، سگی که کارش محافظت از حیوانات است ویدیو خنده دار GTASA فیزیک کنکور موسسه حرف آخرادامه تست نوسان قست3 کامیار سریال ستاره حیات با بازی الهام جعفرنژاد و نسیم ادبی کربلایی مهدی رعنایی شهادت امام سجاد علیه السلام ۱۳۹۶ سه ضرب کربلایی مهدی رعنایی شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام۱۳۹۶ شور شخصیت آجی ملودی در داستان star beautiful تقدیم به نوشین جونم اولین استار فروش آپارتمان 78 متری فردوس شرق وفا آذر شمالی آهنگ رینبودش تصویر هوایی مرصاد| منطقه فولادی ها در شهر سرپل ذهاب کربلایی مجید رضایی چقدر دورم زدن آقا احترام خدا برای عروسی - استاد پناهیان ربات اطلس که می تواند حرکات جالب را اجرا کند نسخه ی یک اصلی بازیستان لطفا توضیحات رو بخونید کربلایی مهدی رعنایی شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام ۱۳۹۶واحد کربلایی مهدی رعنایی شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام ۱۳۹۶ تک نگاهی به خودروی جدید لامبورگینی کری خوانی ترامپ صفحه کلید های هوشمند مهم مهم مهم☺ توصیه حلال احمر درباره تن ماهی های مشکوک نمایی از یک واکنش شیمیایی جالب جواب معلم آمریکایی به مرگ بر آمریکا ما کمیته 2014 اثبات شهادت پیامبر ص و نه رحلت اون بزرگوار ماژول دوربین و پردازش تصویر OpenMV3 کاناله نوبه احمق در تلگرام افتتاح شد فیزیک کنکور موسسه حرف آخرتحلیل نمودار شتاب استاد کامیار هورمون چیست-فصل 4-زیست یازدهم مو مو فیلم آموزشی تهیه بیف استراگانف فیلم آموزشی چیز کیک توت فرنگی بدون فر پخش زنده مسابقات جام جهانی رالی - WRC 2017 30 تایی شدیم سیندرلا (1950) -- تریلر انیمیشن سینمایی فیلم آموزشی تهیه پاستا مرغ و قارچ مو فیلم آموزشی تهیه بیف استراگانف فاتح بدر(ایام فاطمیه )مرحوم حاج سید امیر کطائیان شیمی کنکور موسسه حرف آخرحل تست شیمی کنکور95 شیروانی مو شگرد جدید سارقان برای سرقت موبایل تقدیم به زلزله زدگان کشورم نهنگ عنبر 2 / رایگان روایتی جالب از زن جوانی که به تنهایی با فساد مقابله کرد معرفی دوره استاد بزرگ تئوری سنجش از دور گیم پلی بازی Sid Meiers Civilization VI - نتدونه آنونس انیمیشن درجستجوی دوری آنونس انیمیشن کتاب جنگل فیلم آموزشی تهیه کیک هویج آموزش امکانات و ابزارهای طراحی در Photoshop CC 2018 آنونس انیمیشن کوبو و دو همراه ماینکرافت آشوب در شهر قسمت۱ پیوند لایه ای دزک قرنیه DSEK - مرکزچشم پزشکی دکتر علیرضا نادری پشت صحنه های جی13 در فیلم سینمای۷ پشت صحنه فیلم جی۱۳ در فیلم سینمای7 ویدئویی از تلف شدن کمک های مردمی در مناطق زلزله زده فروش دستگاه هیدروگرافیک (02156574663) ایلیاکالر پارادوکس ارزش: الماس باارزش تر است یا یک بطری آب معدنی؟ فیلم آموزشی تهیه لازانیا با بادمجان و اسفناج فیلم آموزشی تهیه کیک سیب زمینی با سس چیمیچوری میدی کنترلر آکایی پروفشنال AKAI Professional MPK261 آموزش برنامه نویسی از طریق مثالهای دنیای واقعی درباره قلب خود چه می دانید؟ فروش آپارتمان 86 متری پرند خیابان بعثت افزایش پایداری سازه در برابر زلزله با کمک جداساز آونگی منفجر شدن انتحاری داعش توسط خندق حفرشده حشدالشعبی به یاد جانباختگان و زلزله زده های کرمانشاه.میثم مطیعی دستگاهی برای نگهداری بهتر کبد پیوندی ساخته شد - science فروش آپارتمان 170 متری واقع در پونک همیلا بلوار پارک نگاهی به گوشی PH-1 سیل بلای جان مردم زلزله زده کرمانشاه شد... بمباران تروریست های داعش در ابوکمال با توپولف رینبو دش چه گونه سازش رو پیدا کرد؟؟؟ گروهی كه كفش های زائران حرم امام رضا (ع) را واكس میزنند آنونس «وروجک ها» فیلم کودک و نوجوان کارتون فوق العاده زیبا دیدنی و خنده دار تام و جری اختلال ذهنی دو قطبی خمیر هیدروکسید کلسیم Nancy Drew: Danger on Deception Island تهران سی دی شاپ آموزش ماین کرافت فیلم آموزشی تهیه لازانیا با بادمجان و اسفناج فیلم آموزشی تهیه کیک هویج درس آرایش بانوان - میکاپ عروس - حنا گیم پلی بازی Splinter Cell: Conviction - نتدونه فیلم آموزشی تهیه کیک سیب زمینی با سس چیمیچوری فیلم آموزشی تهیه لازانیا با بادمجان و اسفناج برای بار اول بد نیست فصل شکار (2006) -- تریلر انیمیشن سینمایی کیف جدید باشگاهم اموزش دانلود gtav که درخواست دادن مستند "زائر اولی" پونی کوچولودوبله فارسی لوازم آرایشی معرکه شب شعر ضدآمریکایی هر چه فریاد اختلال افسردگی در افراد فیلم آموزشی تهیه وافل فیله مرغ سوخاری ویدیو خندار GTA SA فیلم آموزشی تهیه لقمه های پنیری کدو و سوسیس گزارش شبکه دو (برنامه نمادو) از هفته ملی دیابت فیلم آموزشی تهیه لقمه توفو و برگ کاهو Monkey Island 3 gameplay تهران سی دی شاپ فیلم آموزشی تهیه لقمه های پنیری کدو و سوسیس یک معجزه ی دیگر از امام حسین(ع) کلیپ حماسی شام شهادت امام حسن مجتبی ( حاج مسعود پیرایش ) فیلم آموزشی تهیه نان سیر قسمت چهارم سریال عشق یا نفرت قسمت سوم سریال عشق یا نفرت قسمت دوم سریال عشق یا نفرت تخم مرغ شانسی بزرگ باربی قسمت چهار و نیم سریال عشق یا نفرت فیلم آموزشی تهیه وافل فیله مرغ سوخاری Battlefield 2 Gameplay تهران سی دی شاپ فیلم آموزشی تهیه لقمه های پنیری کدو و سوسیس نمونه تدریس روش تست زنی خازن هک جم و منابع بازی کلش هک سرور کلش تضمینی و تست شده خلاصه بازی آرسنال 2-0 تاتنهام جم نامحدود بازی کلش هم اکنون جم و منابع کلش آف کلنز را نامحدود کنید خلاصه بازی: آرسنال 2-0 تاتنهام آموزش نوشتن ( توسعه ) برنامه های Full Stack AWS ترومبکتومی موفق توسط دکتر مجید کیهانی فرد سخنرانی جنجالی احمدی نژاد در میان کردهای کرمانشاه هک تضمینی جم و منابع کلش هک سرور کلش تضمینی و تست شده هک سرور کلش تضمینی و تست شده هک بازی کلش آف کلنز ده سالگی آنچارتد آموزش نوشتن و ارائه برنامه های Azure Serverless با استف تبخال و جزئیات مهم این بیماری اسلایم شفاف من فیلم آموزشی تهیه نان سیر تقدیم به اولین و واقعی ترین و اصلی ترین مدلین هتر*آجیییییییییببیییییییییی رهاااا فیلم آموزشی تهیه لقمه توفو و برگ کاهو آموزش جامع Visual Studio 2017, C# 7.0, and Source Contr Mehrab - Aval Man موزیک بسیار زیبا مهراب به نام اول من Amir Tataloo - Az Panjere Bebin Biroono امیر تتلو - از پنجره ببین بیرونو موزیک جدید مهراب به نام چارقد Mehrab - 4 Ghad تیتان ها به پیش دوبله آموزش اسلایم اولین تصاویر هوایی از حجم خرابی های زلزله کرمانشاه آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی تریلر هنگام عرضه بازی Tower 57 نحوه خنثی سازه نیروی زلزله بر سازه با کمک جداساز آونگی dreamfall longest journey 1 تهران سی دی شاپ فیلم آموزشی تهیه وافل فیله مرغ سوخاری کربلایی مهدی رعنایی شور شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام ۱۳۹۶ کربلایی مهدی رعنایی روضه خوانی پایانی شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام ۱۳۹۶ مصاحبه با شرکت کنندگان در دوره های بیمه مارکتینگ - 27 پرسش از شهروندان کرمانی آیا اعضای منتخب شورا می شناسید؟ شکنجه کودک دانلود فیلم Almost Friends صدای گربه های ناز دانلود فیلم Justice League 2017 کربلایی مهدی رعنایی شهادت امام سجاد علیه السلام ۱۳۹۶ شور تریلر فیلم Mudbound 2017 فیلم آموزشی تهیه لقمه توفو و برگ کاهو گیم پلی بازی GEARS OF WAR 4 - نتدونه دانلود فیلم Glassland خم لوله فیلم آموزشی تهیه نان سیر کربلایی حسین عینی فرد قافله عزاداری محرم ۱۴۳۹قسمت دوم این اسم را در شبکه های اجتماعی احیا کنید - استادپناهیان خونه شما مورچه داره؟ آموزش ساخت ، میزبانی و مدیریت برنامه های وب و وب سایت ه از خدا کم نخواه! - استاد پناهیان زینب زینب شور فوق العاده محرم ۱۴۳۹ کربلایی مهدی رعنایی.شور نفر اول قلب منی.محرم ۱۴۳۹ Act of war pc gameplay تهران سی دی شاپ آموزش مصورسازی داده ها با Python Matplotlib شور کربلایی مهدی رعنایی محرم ۱۴۳۹ رتیل جالوت و نبرد با مار... 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی Hamid Hiraad - اجرای زنده آهنگ رسوایی توسط حمید هیراد 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی فیلم آموزشی تهیه وافل فیله مرغ سوخاری فیلم آموزشی تهیه لقمه توفو و برگ کاهو در جستجوی نمو قسمت 1 فیلم آموزشی تهیه نان سیر کربلایی سید مجید بنی فاطمه. شب عاشورا محرم ۱۴۳۹ زمینه احساسی پارچه های تغییر رنگ دهنده با کشش دانلود فیلم RV: Resurrected Victims عزاداری در دبیرستان بی بی کوچک فلاح آموزش ساخت رابط های کاربری گرافیکی برای برنامه های Pyth سکته مغزی چگونه ایجاد می شود؟ کربلایی امیر برومند شور دیوانگی مابه کسی ربط ندارد 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی روضه امام رضا (ع) - عالم ربانی مرحوم حاج سید جواد حیدری 02166028126مبحث آغازیان زیست شناسی فیلم آموزشی تهیه وافل فیله مرغ سوخاری آموزش برنامه نویسی وب در زبان کدنویسی Elm صفت مفعولی وصفات فاعلی-استاد محمودی گلچین عروسکی مردم روستا شعار مردم: چپ، راست، کارگزار علیه خدمتگذار فروش دستگاه آبکاری فانتاکروم (ایلیاکالر)02156574663 دورهمی -میرید خارج هر حرفی را به فارسی به زبون نیارید آموزش برنامه نویسی وب با Node.JS و MongoDB کربلایی مهدی رعنایی زمینه شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام ۱۳۹۶ کوتاهی مو خخ ریاضی 50و80 استاد منتظری اتاقم درخواستی آموزش ساخت و آماده سازی مدلهای سه بعدی برای چاپ سه بعدی خودکاار با قابلیت سه بعدی سازی خلاصه بازی ختافه 4-1 آلاوز جناب خان-جناب خان و دردسر مشهور شدن قواعد زبان_استاد محمودی گزارش تایم لپس جلسه دوم کارگاه بازیگری گروه آسمان جایگاه حقوق بشر در گفتمان دینی-محمد بسته نگار انگشتر تمام نقره برند Yeprem (فروش در سایت دکوریکور) اسلایم سخنان پدر شهید مدافع حرم مرتضی عبداللهی در مراسم وداع معرفی بهترین گروه های ضد تروریست جهان فروش آپارتمان 132 متری در ولیعصر بالاتر از پارک ملت خاص .. ضربات جویة روسیة تستهدف ارهابیی داعش فی البوكمال دلگفته های نینوا - برنامه 31 مداحی زیبا ویژه شهادت امام رضا... سخنرانی که بدنهارا می لرزاند روحانی و آزادی نماهنگ_ با پای دل ویژه شهادت امام رضا(ع) مداحی مطیعی به یاد زلزله زدگان کرمانشاه وقتی خدا نمیخواد اتفاقی بیفته وقتی رضا صادقی (خواننده)انتقاد محترمانه را تحمل نمی کند زلزله کرمانشاه؛ گفتگو با مردی که از میان اجساد، زنده شد فیلم آموزشی تهیه لقمه های پنیری کدو و سوسیس تیزر فیلم خادم سیاه(Black Butler) تریلر فیلم مایا دارل - Maya Dardel 2017 عشق دوربین بزرگ کردن دستی گلدین آموزش پادری پوم پوم خانواده آرام اعصاب نداره اولین تصاویر هوایی از حجم خرابی ها در شهر زلزله زده دویل در دوران انسان های اولیه سلام عمو اجرای خیابونی به نفع مردم زلزله زده کرمانشاه

آخرین خبرهـا