اجرایی شدن جاده گچساران به آبریگون/ پیشرفت فیزیکی ۶۲ درصدی پروژه

یاسوج- مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: جاده "گچساران به آبریگون" به طول چهار کیلومتر و با اعتبار ۱۸۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت نفت در دست اجرا است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی علیمردانی پیش از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ساخت جاده آبریگون به شهر دوگنبدان ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

علیمردانی خاطرنشان کرد: همچنین طول جاده گچساران، بی‌بی حکیمه و گناوه ۵۴ کیلومتر است و این طرح به چهار قطعه تقسیم شده است.

وی پیشرفت فیزیکی این پروژه را ۲۵ درصد اعلام کرد و گفت: این طرح با اعتباری بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت نفت در دست ساخت است.

علیمردانی افزود: ۲۵ کیلومتر از این قطعه هنوز به مناقصه نرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تصریح کرد: همچنین قطعه اول و چهارم جاده گچساران_باباکلان به طول ۱۸ کیلومتر در حال تعریض و بهسازی است.

علیمردانی پیشرفت فیزیکی این طرح را ۳۵ درصد ‌دانست و افزود: قطعه اول این طرح به طول ۱۲ کیلومتر و با اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال عملیاتی شده است.

وی افزود: قطعه چهارم این طرح به طول پنج هزار و ۶۰۰ متر و با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال در حال اجرا است و با بهسازی و تعریض، این جاده به عنوان جاده اصلی معرفی خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: دولت تدبیر و امید برای ساخت، تعریض و بهسازی راه های ارتباطی این استان از جمله جاده های گچساران_باباکلان، چرام_گچساران و گچساران_بهبهان اعتبارات ویژه ای در نظر گرفته است.

علیمردانی با بیان اینکه جاده ی فعلی گچساران_باباکلان استاندارد نیست، تصریح کرد: این جاده جزء راه های فرعی درجه ۳ است.

علیمردانی تصریح کرد: تسهیل در عبور و مرور، کاهش زمان سفر، کاهش مصرف سوخت، کاهش تصادفات، افزایش ایمنی جاده، تأمین رفاه و آسایش مردم از اهداف اصلی اجرای این طرح‌ها است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گفت: جاده گچساران به باباکلان از مناطق توریستی و گردشگری استان است و با بهسازی و تعریض این جاده می‌توان به اقتصاد استان کمک کرد.

کلیدواژه:

مدیرکل راه و شهرسازی | پیشرفت فیزیکی | جاده گچساران | میلیارد ریال

کشته شدن ۷ نظامی سعودی دیگر در عملیات یمنی ها شورش در زندان / حمله زندانیان تروریستی به زندانبانان امام جمعه بهاباد: نباید سالروز فرار شاه خائن را از ایران فراموش شود سرعت وزش باد در نصرت آباد زاهدان به 85 کیلومتر برساعت رسید ترامپ روسیه را به دورزدن تحریم‌های کره شمالی متهم کرد list امام جمعه موقت زاهدان: مقاومت تنها راه نجات فلسطین و غزه است ديدار تيم هاي فولاد و پيکان به دليل گرد و غبار شديد لغو شد

آخرین خبرهـا