تأیید سرک به حساب‌ بانکی مردم برای حذف یارانه/ دلیل افزایش قیمت برخی خودروهای داخلی/ کاهش ذخایر بنزین ایران/ دولت در تولید آمار اشتغالزایی رکورد زد

برخلاف سخنان حسن روحانی مبنی بر سرک نکشیدن دولت به حساب‌های مردم، وزارت کار برای تشخیص افراد ثروتمند رصد حساب‌های بانکی یا به قول رئیس‌جمهور سرک کشیدن به حساب‌های مردم را شروع کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وطن امروز درباره اشتغال گزارش داده است: با وجودی که مرکز آمار از اضافه شدن خیل عظیمی از جوانان بیکار به مجموعه بیکاران کشور گزارش می‌دهد و نیز رکود اقتصادی سراسر کشور را فراگرفته است اما مسؤولان دولتی از کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی کشور در بخش‌های مختلف گزارش می‌دهند.

* وطن امروز

- تأیید سرک به حساب‌ بانکی مردم برای حذف یارانه

وطن امروز نوشته است:‌ برخلاف سخنان حسن روحانی مبنی بر سرک نکشیدن دولت به حساب‌های مردم، وزارت کار برای تشخیص افراد ثروتمند رصد حساب‌های بانکی یا به قول رئیس‌جمهور سرک کشیدن به حساب‌های مردم را شروع کرد.

به گزارش «وطن‌امروز»، بحث حذف یارانه ثروتمندان از همان زمان شروع پرداخت یارانه‌ها یعنی از آذرماه سال 1389 مطرح بود اما به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم رصد درآمدهای مردم در دولت دهم مقدور نبود.

پس از روی کار آمدن دولت یازدهم، حسن روحانی موضوع حذف یارانه ثروتمندان را به اظهار خود مردم درباره وضعیت معیشت‌شان سپرد و گفت: ما به حساب‌های مردم سرک نمی‌کشیم، زیرا این کار اعتماد مردم را از بانک‌ها سلب می‌کند. او از مردم خواست داوطلبانه از دریافت یارانه انصراف دهند اما این موضوع با نه 90 درصدی مواجه شد به طوری که اکثریت قریب به اتفاق مردم و حتی دهک‌های بالای جامعه و ثروتمندان هم از یارانه خود نگذشتند. هزینه بالای پرداخت یارانه برای دولت آنچنان کمرشکن شد که به‌تازگی خود دولت دست به کار شده و با ایجاد «سامانه رفاهی» اقدام به حذف یارانه‌ نقدی بخشی از افراد پردرآمد کرده است.

دولت به حساب‌ها سرک می‌کشد

سیداحمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت کار در جلسه معرفی «سامانه رفاهی» به اعضای سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت، در پاسخ به سوال «وطن‌امروز» مبنی بر اینکه تاکنون چند نفر با استفاده از سامانه رفاهی از یارانه‌های نقدی حذف شده‌اند و آیا این روند ادامه خواهد داشت یا خیر، گفت: تاکنون 4 میلیون نفر از یارانه‌بگیران پردرآمد را با بهره‌گیری از همین سامانه حذف کرده‌ایم اما دولت هم‌اکنون تصمیمی جدی برای ادامه این روند ندارد. احمد میدری در توضیح سامانه رفاهی گفت: این سامانه برای شناسایی نیازمندان و خوشه‌بندی اقتصادی کشور به‌وجود آمد تا از این طریق با استفاده از بانک‌های اطلاعاتی اقدام به غربالگری یارانه‌بگیران کنیم. بنا بر اظهارات میدری، شاخص‌های مورد استفاده در سامانه رفاهی جهت حذف 4 میلیون نفر از یارانه‌بگیران عبارتند از: حساب‌ها و میزان تسهیلات بانکی گرفته شده، نوع خودرو و سال تولید آن، مسکن و املاک ثبت شده در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، میزان دارایی ثبت‌شده در اداره ثبت شرکت‌ها و اصناف، میزان دارایی و درآمد ثبت شده در پرونده‌های مالیاتی، میزان درآمد افراد در پرونده‌های تامین اجتماعی و میزان درآمد ثبت شده در سازمان آموزش عالی و فنی حرفه‌ای. با این توضیحات، دولت دوازدهم بر خلاف اظهارات حسن روحانی ضمن اینکه به حساب‌های مردم سرک می‌کشد حتی طبق همین سرک کشیدن‌ها هم اعمال قدرت می‌کند به طوری که یارانه 4 میلیون نفر را تاکنون حذف کرده است. فارغ از خوب یا بد بودن سرکشی به حساب‌های بانکی افراد، تناقض در اظهارات و عملکرد مسؤولان می‌تواند مورد نقد قرار گیرد؛ از یک طرف روحانی اعلام می‌کند نباید مسؤولان به حساب‌ها سرک بکشند و از طرف دیگر این کار انجام می‌شود.

با تمام این تفاسیر اگر این شفافیت و نظارت انجام و یارانه افراد ثروتمند حقیقی حذف شود، امری مثبت است اما تجربه حذف بخشی از یارانه‌بگیران با توان مالی پایین در ماه‌های پایانی سال گذشته بیم این را می‌دهد که شاید به دلیل وجود اشکالاتی در سامانه رفاهی، در آینده هم شاهد حذف دهک‌های پایین جامعه از یارانه باشیم. به عبارت بهتر درصد خطای شناسایی افراد ثروتمند و بی‌نیاز آنقدر بالاست که نیازمندان واقعی نیز از لیست یارانه‌بگیران حذف می‌شوند. احمد توکلی، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی درباره سامانه رفاهی ایجاد شده توسط وزارت کار گفت: باید به نوعی از پولدارها بگیریم و به فقرا بدهیم و در این باره حساب‌های بانکی و کنترل آنان راهکاری از سوی دولت‌هاست. شفافیت اطلاعاتی موجب می‌شود منابع به حلقوم افراد فاسد و غیرنیازمند وارد نشود و باید در این باره از مردم هم بخواهیم در زمینه شفافیت اطلاعاتی کمک کنند.

فرار مالیاتی برابر کل یارانه 70 میلیون نفر است

معاون وزیر کار درباره اطلاعات دریافتی در حوزه مالیات افراد از طریق این سامانه گفت: طبق آمارهای سامانه رفاهی 34 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی افراد ثروتمند و دهک بالا در کشور وجود دارد که این رقم چیزی نزدیک به مبلغ یارانه واریزی برای 70 میلیون نفر است؛ به عنوان مثال، مسؤول اخذ مالیات در خرمشهر تعریف می‌کرد فردی 5/1 میلیارد تومان بدهی مالیاتی داشت که بعدها مشخص شد پرونده مالیاتی به نام یک پیرزن ثبت شده است. میدری با اشاره به اینکه از طریق این سامانه متوجه شدیم بیشتر کسانی که به سربازی نرفته‌اند یا غیبت دارند جزو دهک‌های پایین جامعه هستند، اظهار کرد: دولت پیشنهاد داده بود برای جلوگیری از فرار سربازی، یارانه‌های این افراد را قطع کنیم، پس از بررسی مشخص شد افرادی که به سربازی نمی‌روند از دهک‌های پایین جامعه هستند و امکان دارد با قطع یارانه‌شان مشکلات اجتماعی عدیده‌ای به‌وجود آید. به گزارش «وطن‌امروز»، احمد میدری یکی دیگر از مزایای سامانه رفاهی را رصد دریافتی‌های کارکنان دولت اعلام کرد و گفت: در حال حاضر دسترسی به کد ملی تمام کارمندان دولت فراهم شده و از این طریق با استفاده از بانک‌های اطلاعاتی سامانه رفاهی مشخص است یک کارمند دولت جزو کدام یک از دهک‌های جامع است، مسلما اگر فساد مالی توسط کارمندی صورت بگیرد شفاف و قابل ملاحظه است. موضوع مهم این است که دولت هیچ‌گاه به طور رسمی شاخص‌های حذف را اعلام نکرده و همواره جسته و گریخته این کار را انجام داده است. عدم اعلام رسمی شاخص‌ها موجب شده شاهد حذف کیلویی یارانه‌بگیران باشیم و به نوعی حذف سلیقه‌ای در دستور کار قرار بگیرد. هنوز مسؤولان در اعلام جزئیات مقاومت می‌کنند، مثلا نمی‌گویند چه خودرو با چه مدلی ملاک حذف مالک آن از لیست یارانه‌هاست.

- دولت در تولید آمار اشتغالزایی رکورد زد

وطن امروز درباره اشتغال گزارش داده است: با وجودی که مرکز آمار از اضافه شدن خیل عظیمی از جوانان بیکار به مجموعه بیکاران کشور گزارش می‌دهد و نیز رکود اقتصادی سراسر کشور را فراگرفته است اما مسؤولان دولتی از کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی کشور در بخش‌های مختلف گزارش می‌دهند. اگر چه مسؤولان آمار رسمی تعداد بیکاران کشور را حدود 5/3 میلیون نفر اعلام می‌کنند ولی تحلیلگران و کارشناسان اقتصادی این رقم را نفی کرده و میزان آمار غیررسمی و محسوس بیکاران کشور را بیش از 6 میلیون نفر برآورد می‌کنند. معاون اول رئیس‌جمهور نیز اخیرا اعلام کرده دولت در 6 ماه امسال 5/1 میلیون شغل ایجاد کرده است.

به گزارش تسنیم، دولت روحانی وعده داده بود در سال جاری یک‌میلیون شغل ایجاد کند، وعده‌ای که برخی کارشناسان در عملی شدن آن اظهار تردید کرده‌اند. این در حالی است که روز سه‌شنبه اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور ادعای عجیب ایجاد 5/1 میلیون شغل در 6 ماه امسال را مطرح کرده است. وی در مراسم روز ملی استاندارد اعلام کرد: در فصل بهار امسال 703 هزار شغل ایجاد شد و اخیرا به من اطلاع دادند که در فصل تابستان 795 هزار شغل ایجاد شده است. همچنین طبق گزارش جدید مرکز آمار ایران، یک میلیون و ۷۶۰ هزار جوان ایرانی در تابستان امسال بیکار بوده‌اند. گزارش جدید مرکز آمار ایران از بیکاری در فصل تابستان 96 حاکی است، نرخ بیکاری در جوانان 15 تا 29 ساله ایرانی به 4/24 درصد رسیده و شمار بیکاران در این سن یک‌میلیون و 756 هزار نفر شده است. همچنین نرخ بیکاری جوانان 15 تا 24 ساله هم 3/27 درصد و شمار جوانان بیکار در این سن بیش از 852 هزار نفر اعلام شده است. این در حالی است که مدیرکل سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت کار با بیان اینکه برای ارتقای بهره‌وری باید اشتغال پایدار داشته باشیم، اظهار داشت: در اشتغال فراگیر 2 زنجیره ارزش و بهبود فضای کسب و کار باید در نظر گرفته شود.

علاءالدین ازوجی با حضور در برنامه «تیترامشب» گفت: یکی از محورهای اصلی کار در بند 12 برنامه اشتغال فراگیر بوده است که از سوی آقای جهانگیری به دستگاه‌ها و استان‌ها ابلاغ شد. انتظار این است که خروجی این ابلاغیه دستاورد خوبی در زمینه اشتغال داشته باشد. قرار است در یک هفته آینده دستورالعمل لازم در اشتغال فراگیر اعلام و در سطح استان‌ها اجرایی شود. وی افزود: در برنامه اشتغال فراگیر 970 هزار فرصت شغلی تعیین شده که قدری سنگین است. در بخش اشتغال فراگیر مفهوم اصلی این است که رشد اقتصادی بالا با اشتغالزایی بالا را به وجود آورد. اگر این رویکرد در برنامه اجرا شود وضعیت بهتری نسبت به گذشته خواهیم داشت. مدیرکل سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت کار گفت: اگر اشتغال‌ها ناپایدار باشد انتظار بهره‌وری خوب نباید داشته باشیم، بنابراین برای ارتقای بهره‌وری باید اشتغال پایدار داشته باشیم. مجید خالصی، رئیس امور اقتصاد مقاومتی سازمان برنامه و بودجه نیز در این برنامه گفت: ستاد اقتصاد مقاومتی تاکنون جلساتی داشته که در پی فرمان رهبری بوده است. 40 جلسه در دولت یازدهم برگزار شد و عمده ثمراتی که اجرای این سیاست‌ها داشت این بود که طراحی این سیاست‌ها را از سال 94 انجام داد؛ 121 پروژه فرابخشی به بخشی تعریف شده است.

خالصی افزود: در سال 96 با توجه به نامگذاری این سال به نام اقتصاد مقاومتی: تولید ـ اشتغال، ستاد وارد مرحله جدیدی شد و بسته‌های پنجگانه رونق و تولید ابلاغ شد که این بسته‌ها در حال اجراست. وی افزود: در تمام پروژه‌هایی که تعریف شده است اقداماتی که باید توسط وزارتخانه‌ها انجام شود و پروسه زمانی مشخص شده است. در مجموع این کار موجب ارتقای منابع و بهره‌وری در آن بخش می‌شود. در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی نیز به بهره‌وری اشاره شده است. چرخه بهره‌وری باید در 20 بنگاه اجرا شود. مجموعه این سیاست‌ها در کنار دیگر سیاست‌های دولت توانست تورم را کنترل کند و از رکود خارج شویم. بر اساس اعلام سازمان آمار، در سال 96 روند رشد اقتصادی ادامه داشته است.

خالصی گفت: برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی شاخص‌هایی تعیین شده که ابلاغ شد. براساس محاسبات سازمان برنامه و بودجه، شاخص ترکیبی تولید شد که نشان داد حرکت ما به سمت مقاوم‌تر شدن اقتصاد بوده است. نرخ بیکاری کاهش یافته که نتیجه تلاش‌ها در راستای اقتصاد مقاومتی بوده است. سهم اشتغال در بخش صنعت بیشتر بوده و نرخ تورم را نیز کاهش داده‌ایم. بخش مسکن هم حرکت مثبت داشته است. محمد خالدی، مدیرکل امور اقتصادی وزارت کشاورزی همچنین در این باره گفت: جایگاه و اهمیت بخش کشاورزی ویژه است؛ در واقع ذیل ابلاغیه آقای جهانگیری پروژه‌های متعددی در بخش کشاورزی تعریف شده که در راستای اقتصاد مقاومتی اهمیت دارد. کاری که در حوزه اشتغال انجام دادیم اشتغال پایدار در بخش کشاورزی بوده است که ذیل اشتغال فراگیر بوده و با محوریت وزارت کار دنبال می‌شود. او افزود: مدیریت راهبردی در بسته رونق تولید تعریف شده است، کاهش ضایعات از طریق فرآوری، تامین داخلی نهاده‌های بخش کشاورزی و پروژه‌های آبیاری، پروژه‌های آبخیزداری در حوزه خاک و تجهیز و نوسازی ماشین‌آلات کشاورزی و پرورش ماهی پروژه‌های اصلی است که در حال حاضر روی آن کار می‌شود. خالدی در ادامه گفت: زمانی که نگاه ملی به مسائل داشته باشیم هم‌افزایی دستگاه‌ها به سمت اشتغال پایدار توجه پیدا می‌کند. راهکار اشتغال تنها پرداخت تسهیلات نیست، مثلا در بخش کشاورزی تشکیلات جدیدی ایجاد شده است. وی افزود: تجربه دنیا نشان می‌دهد کسب‌وکارهای کشاورزی می‌تواند اشتغالزا باشد. در همین راستا با کمک تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بودجه رسته‌های کشاورزی را شناسایی کردیم تا با برنامه‌ریزی دقیق و اجرای آن بتوانیم آمار اشتغال را افزایش دهیم.

* کیهان

- تناقض در آمار اشتغالزایی

کیهان نوشته است: در شرایطی جهانگیری، معاون اول روحانی از ایجاد 1/5میلیون شغل در شش ماهه نخست امسال خبر داده که چندی پیش علی ربیعی، وزیر کار همین دولت اعلام کرده بود اقتصاد ایران در بهترین حالت، توان جذب 400 هزار شغل در سال را دارد.

ارائه آمارهای‌اشتغالزایی از ابتدای سال جاری همواره ایجاد حیرت و تعجب می‌کند! ابتدا حسن روحانی در تیرماه امسال اعلام کرد که در بهار 96، 700 هزار شغل ایجاد شده و اندکی پس از آن هم مرکز آمار در یک حرکت استثنایی اعلام کرد طی بهار 96، یک میلیون شغل ایجاد شده است.

مقامات دولت روحانی که در زمان تبلیغات انتخاباتی، شعار برخی رقبای خود مبنی بر ایجاد سالیانه یک میلیون شغل را غیر معقول می‌دانستند، هم اکنون آمارهایی اعلام می‌کنند که دست تمام رکوردهای اقتصادی را از پشت بسته است.

در آخرین نمونه این اظهارات باورنکردنی، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور در سخنانی مدعی شد طی شش ماه نخست سال جاری 1/5 میلیون شغل ایجاد شده است!به گزارش تسنیم، وی در مراسم روز ملی استاندارد اعلام کرد: «در فصل بهار امسال 703 هزار شغل ایجاد شد و روز گذشته به من اطلاع دادند که در فصل تابستان 795 هزار شغل ایجاد شده است.»

به عبارت دیگر، یک میلیون و 498 هزار شغل در این دو فصل ایجاد شده و احتمالا تا پایان سال تمام بیکاری کشور حل و فصل شده و باید از خارج کشور نیروی کار وارد کنیم. بگذریم از اینکه خود دولت وعده ایجاد 950 هزار شغل در سال را برای چهار سال دوم سال عمر خود داد و تا همین الان حدود 550 هزار شغل اضافی ایجاد کرده است!

ادعای دولتمردان درباره افزایش ‌اشتغالزایی طی شش ماه نخست امسال، در حالی است که یک ماه پیش علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم آغاز ایجاداشتغال برنامه فراگیراشتغال 96 گفته بود: «در بهترین حالت رشد اقتصادی می‌تواند 400 هزار شغل ایجاد کند و بنابراین 600 هزار شغل در سال کسری داریم.»

چگونه وقتی وزیر کار دولت اعتقاد دارد ظرفیت اقتصاد ایران در بهترین حالت، ایجاد بیش از 400 هزار شغل در سال را جوابگو نیست، دست‌اندرکاران دیگر دولت اعلام می‌کنند تنها در شش ماه یک و نیم میلیون شغل ایجاد شده است؟

جالب اینجاست که وزیر کار، دو روز پیش با بیان اینکه در برنامه‌های‌اشتغال دولت بخش‌های کلاسیک و سنتی به همراه حوزه آی سی تی، گردشگری، خدمات و انبارداری، ورزش بیش از همه بخش‌ها مورد توجه قرار دارند، گفت: «باید کسری‌اشتغال موجود را به هر طریقی که شده جبران کنیم و همین حالا نیز 900 هزار کسری ‌اشتغال وجود دارد.»

یعنی حتی وزیر کار که خودش گفته بود 600 هزار کسری شغل در سال داریم، رقم کنونی را 900 هزار شغل اعلام کرد! ضمن اینکه کسری مورداشاره وزیر، به معنای جذب فقط و فقط 100 هزار شغل (احتمالا از ابتدای سال تاکنون) می‌باشد که باز هم نشان دهنده اختلاف محسوسی با رقم اعلام شده توسط جهانگیری می‌باشد.

فارغ از عجیب بودن آمار ایجاد 1/5 میلیون شغل در شش ماه اخیر، تفاوت‌های فاحشی که میان رقم اعلام شده توسط مسئولان دولتی نشان‌دهنده یک سردرگمی آماری در دولت بوده و این تشتت، بیانگر این واقعیت است که حتی در درون دولت هم جمع‌بندی واحدی از آمارهایی که اعلام می‌شود وجود ندارد.

آنچه که مهم است، قربانی شدن بیکاران و کسانی است که در شرایط نامناسب بودن فضای کسب و کار در زندگی خود با مشکلات ریز و درشتی مواجه می‌شوند اما مسئولان به ارائه آمارهایی که با واقعیت جامعه همخوانی ندارد می‌پردازند.

به عنوان نمونه‌ای دیگر، یکی از مدیران وزارت کار، روز گذشته از اعزام بیکاران به خارج از کشور برای شاغل شدنشان خبر داد، خبری که بی‌شک بیان‌کننده وضعیت نامناسب ایجاد شغل در کشور می‌باشد.

محمد اکبرنیا با اعلام این خبر گفت: «خوشبختانه هماهنگی‌هایی صورت گرفته است و موفق شدیم چهار دفتر کاریابی در کشورهای استرالیا، عمان، ترکیه و تاجیکستان راه‌اندازی کنیم و از این طریق بتوانیم نیرو به آن کشورها اعزام کنیم.»

حال، با توجه به شرایط بازار کار کشور که حال و روز خوبی ندارد، بهتر است دولتمردان از ارائه آمارهایی که نه تنها وضعیت فعلی را خوب جلوه می‌دهد، بلکه به غلط، موفقیتی خیره‌کننده را در ذهن تداعی می‌کند! پرهیز کنند.

* شرق

- بدهی دولت به تامین اجتماعی در 4 سال اخیر رکورد زد

روزنامه شرق درباره مشکلات تامین اجتماعی نوشته است:‌ هزارو ٨٠٠ میلیارد تومان در ماه صرف میهمان‌های ناخوانده‌ای می‌کنیم که براساس ٢٢ قانون مختلف سر سفره تأمین اجتماعی نشسته‌اند. ٢٣ هزار میلیارد تومان به بانک رفاه بدهکاریم و مدیران برای پرداخت حقوق ماه‌های اخیر نیز مجبور به استقراض از این بانک شده‌اند. شش‌هزارو ٢٠٠ میلیارد تومان در ماه هزینه با عنایت به اینکه سایت «بولتن» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

چین: ۲ لکه نفتی به وسعت ۱۰۹ کیلومتر مربع از سانچی باقی ماند گلایه گروه های نمایشی شهرستان از محدودیت حضور در تهران نشست صمیمی پولادگر و ساعی تولیدکننده با سود بانکی ۲۴درصد چگونه با تولیدات خارجی رقابت کند اتاق های فکر استانی باید گسترش پیدا کند list دستگیری عامل قتل نوجوان 17 ساله تایبادی زمان واریز «عیدی» مستمری بگیران روستایی فیلم سینمایی تنگنا – Gridlocked با دوبله فارسی خانه ی ما همه چی میخوایم زودم میخوایم تدریس شیمی کنکور ( آرایش الکترونی یون ها ) - حرف آخر بهترین دستگاه لیزر اسکن حرارتی infrared thermometer بهترین لیزر دیجیتال IR مادون قرمز دستی دما سنج سنج تعبیر خواب انار انیمه مدرسه قهرمانانه من - Boku no Hero Academia فصل 2 قسمت 22 فارسی توحید part 2 فیلم آموزشی تهیه بال کبابی اسپایسی بمب ریاضی کنکور آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 55 بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه بیمارستان جهرم فعال شدن سیستم ایمنی و اعلام حریق با حس کردن دود آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 56 اولین آهنگ رپ تاریخ ! آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 58 انتقاد آیت الله اراکی از صحبتهای جنجالی روحانی آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 59 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 60 فیلم آموزشی تهیه تارت شکلات و پرتقال نزدیک بود که ............. همایش صعود 1395 دکتر محمد رضا ذاکر انیمه دخترانه شیطان کوچولو - chibi devil قسمت 42 فارسی فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش نورپردازی پله آموزش دوربین حرارت سنج تصویری E60 انیمه دخترانه شیطان کوچولو - chibi devil قسمت 43 فارسی دوره آموزش کامل برنامه نویسی با زبان C++ عکس پرینت چطور جاییست؟ ریاضی کنکور نجات یک دختربچه توسط آتش نشان شجاع! آموزش محاسبه تقریبی مد در جدول توزیع فراوانی بمب ریاضی کنکور دوربین تصویربردار حرارتی E4 مهدی اذر (من برات قلبم) نماهنگی زیبا / آذربایجان / باکو بمب ریاضی کنکور دین و زندگی حرف آخر - استاد علیرضا یوسفیان پور دختران چشم انتظار پدر ماجراهای پنج انگشت قسمت ۶۷ خرید از بازار کنترل پرده با موبایل فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش میزهای کاربردی و کم جا مراسم جشن تولد نوآموزان قبض باسکول(آموزش زدن قبض باسکول) مقایسه 3 دوربین حرارتی تصویری FLIR i7, E4 و E8 بهترین حرارت سنج های تصویری سال 2017 فیلم آموزشی تهیه تارت شکلات و پرتقال مستند زندگی ون سان ونگوگ حرارت سنج مادون قرمز تصویری HT-02، بررسی، تست، تنظیمات. ایلیا کروم تولید کننده انواع دستگاه ابکاری 09127692842 عدل part 4 ترانه و آهنگ های زیبای کودکانه- خورشید نحوه مطالعه شیمی کنکور در ایام جمع بندی معاد فیزیک حرف آخر - قانون آمپر انیمه دخترانه شیطان کوچولو - chibi devil قسمت 44 فارسی شیمی حرف آخر - مبحث تعداد زوج های پیوندی در ترکیبات آلی انیمه دخترانه شیطان کوچولو - chibi devil قسمت 45 فارسی آموزش اعجاب انگیز عربی کنکور حرف اخر ماجراهای پنج انگشت قسمت ۷۱ خانواده ماجراهای پنج انگشت قسمت ۷۰ شکارچی ربات های انسان نما بررسی کارنامه های کنکوراستاد منتظری اعتراض شدیدمجموعه آیت الله العظمی مجتهدی نجفی به روحانی آموزش عربی کنکور - موسسه حرف آخر انیمه افسانه ارسلان - Arslan Senki فصل 1 قسمت 11 فارسی بمب ریاضی کنکور آموزش محاسبه تقریبی صدک در جدول توزیع فراوانی دوره آموزشی ویژگی های جدید C++14 و C++17 ضرورت حُسن خُلق برای طلاب علوم دینی نفوذ بی دغدغه در بازار و سود مطمئن دامسبش محسن ایزی سلام سلام سلام جام جهانی آموزش نحوه تزریق قلم لانسولین اکسیر ترانه های کودکانه تولید کننده انواع دستگاه ابکاری کروم پاش 09127692842 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 71 آموزش ساخت واتر مارک آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 74 سیستم تست کلیدهای قدرت - اندازه گیری مقاومت دینامیکی آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 75 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 76 کروم پاش / ابکاری کروم 09127692842 نتایج شگفت انگیز ازملحدان وخداناباوران تیراندازی با کلانش در ۷۰۰ متر نطق اضطراری 26دیماه96 فیزیک حرف آخر مبحث سینماتیک ( حرکت شناسی ) ماجراهای پنج انگشت قسمت ۶۹ بزیا اسلام یک دین صد درصد علمی است پینوکیو ماجراهای پنج انگشت قسمت۷۹ لانه مرغ و خروس ماجراهای پنج انگشت قسمت ۷۲ سوسکی خانم ماجراهای پنج انگشت قسمت ۶۸ لالایی سیب زمینی سرخ شده فرانسوی موزیک ویدیوی اهنگ ماها بی گدار از امیر خلوت و سجادی دوره آموزشی مبانی شبکه و پروتکل های شبکه من برادر توام تصویب سند ملی سالمندان.... دانلود فیلم اکسیدان این فیلم رو هر روز صبح ببینید، تا فراموش نکنید ... میکس زیبای شقیقه،مف بری و چهار قد مهراب جدال مرغ و گربه ( حتما ببینید ) اهنگ های سریال کره ای امپراطور دریا - 8 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 93 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 94 چرا حرف من را نمی فهمد؟ ماجرای شیعه شدن یک جوان بلوچ متعصب از اهل سنت گفت وگو با تیمسار محمود کمن بازی Rules of Survival لگو بتمن قسمت 1 انتقام جوکر تراش CNC سی ان سی NL261HA شرکت ماشین افزار اذربایجان ریاضی کامپوزیت دندان در کلینیک تخصصی دیبا آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 96 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 97 پاسخ به روحانی درباره نقد پیامبر و امام زمان در سمت خدا قصه فتنه چگونه خوب بفروشیم؟ استمرار رضایتمندی مردم در گرو تصمیم نمایندگان ملت... گفت و گو با معاون فرهنگی منطقه آزاد قشم تزیین کاپ کیک با ماسوره به شکل گل مرحله به مرحله طرز تهیه کاپ کیک و تزیین با قیف و ماسوره به شکل گل طنز شبهای برره - قسمت 28: نومزدنگ زلزله غیر قابل پیش بینی است فریب شایعات را نخورید اموزش تزیین دستمال سفره مجلسی و شیک چند توصیه به بیماران مبتلا به "ام اس" اجاره موقعیت اداری 112 متری واقع در الهیه مریم شرقی اموزشی ۴ :play همراه باسینا سیاوشان و راز یک زندگی پرانرژی با Mate 10 دوره آنلاین mba سومین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی من برگشتم+شعر توآیلایت با صدای خودم ماجرای جالب فردی که زلزله را پیش بینی می کند + صوت بمب ریاضی کنکور جان دادن سخته, فکر اون دنیامون هستیم؟ فیلم/ جزئیات دومین همایش ملی فقه هنر بمب ریاضی کنکور کاشت حلزون شنوایی باپروتز هیبرید برای اولین بار .. دانلود جدیدترین پروژه افترافکت اسلایدشو فلت تایم لپس جزیره کیش جدیدترین تریلر معرفی Assassin’s Creed Rogue Remastered بمب ریاضی کنکور تایم لپس پیست اسکی طرز تهیه سرشیر خانگی جوجه جوجه طلایی بره بازیگوش ربا جنگ با خدا و رسول/بانکداری در جمهوری اسلامی آریاسان | طراحی وب سایت | یک کلیک فاصله با مشتریانتان محیطی شایسته بانوان در بم نماهنگ_ سیلی محکم جمهوری اسلامی به داعش طنز فوق العاده گرگعلی تستهای تکراری و مهم طراحی راکتور ارشد مهندسی شیمی مداحی بسیار زیبای جواد مقدم | قافله سالار داره میاد قاری مصری که بهتر از عبدالباسط میخونه و نفسش زیاده فروش دستگاه فانتاکروم/مخمل پاش/ هیدروگرافیک 09127692842 بمب ریاضی کنکور پرینت سه بعدی دست کمکی بایونیک برای نوزاد بمب ریاضی کنکور نماهنگ-شبایی که دل تنگم زائر خراسونم-با صدای میثم مطیعی فروش جدید ترین تجهیزات تفریحی بزرگسال مخصوص شهربازی درمان مصدومین ترافیکی در مراکز درمانی با تعرفه دولتی... کتاب صوتی کیمیا خاتون درس خارج فقه - کتاب المضاربه - جلسه 2 - 1395 تولید دستگاه ابکاری/اسپری کروم/مواد کروم 09127692842 بمب ریاضی کنکور پک مواد ابکاری/فانتاکروم/دستگاه ابکاری فانتا کروم آهنگ ابد و یک روز دو ارشاد فعالیت چیستی و چرایی در کلاس خانم عباسیان اهنگ میاندوآب خیلی زیبایی فروش آپارتمان 61 متری پایین میدان منیریه کوچه هاشمی بمب ریاضی کنکور طرح ترور رشیدپور توسط شاگردانش وقتی معلم بود! خواننده یا گروه مورد علاقت کدومه ؟؟ بمب ریاضی کنکور نماز در کلام عارف بالله مرحوم آیت الله بهجت فومنی بازدید متفاوت از مراکز درمانی از نوع سرزده... بمب ریاضی کنکور فروش آپارتمان 139 متری منیریه خیابان فردوس ابکاری فانتاکروم ایلیا 09127692842 خوشتیپ ترین فوتبالیست جهان کیست؟ ریاضی گلایه های مدیر عامل تنها باشگاه خصوصی فوتسال در رودهن دستگاه رنگ پاش فانتاکروم 09127692842 بمب ریاضی کنکور قرائت زیبای قطعه فهو فی عیشه راضیه متولی عبدالعال فروش آپارتمان 100 متری منیریه خیابان فردوس #آل_عمران_صبا_سه_گاه آیه ۱۸۵ استاد منشاوی بلند شدن 2 کیلومتر دود از کوه آتشفشان در فیلیپین تولید کننده انواع دستگاه ابکاری کروم پاش 09127692842 سمپاشی به کمک موتور سیکلت میز نقشه کشی طراحی و مهندسی ماجرای جالب فردی ایرانی که زلزله را پیش بینی می کند دوره آموزشی "مهارت های اصلی مدیریت" دستگاه کروم پاش فانتاکروم 09127692842 برنامه رسانش بهت قول میدم تقلید فوق العاده زیبا استاد محمد کاظمی از استاد حصان پرچم ساحلی - Beachflag بازدید از بیمارستان ۸۰ ساله؛قطب چشم پزشکی کشور... درآمد بیش از 2000 میلیارد تومانی دولت روحانی از تلگرام همایون شجریان (کنارغزلهای من بخواب) فرازی طوفانی و ابر شاهکار از #استاد_حاج_حامد_شاکرنژاد کروم پاششی ایلیا کروم 09127692842 سینمایی انیمه شاهزاده مونونوکه – Princess Mononoke با دوبله فارسی الشیخ الوائلی۷۱ شیخ حامد شاکرنژاد سوره نجم قمر مجتمع امام رضا 1394 الشیخ الوائلی۷۲ سریال کره ای خانواده کیم چی Fermentation Family قسمت 5 با دوبله فارسی خانه ی ما یه فکر تازه خانه ی ما -من همه را حریفم تشخیص یک ملک که در آن یک کابین ورودی 1840 میلادی یک بار الشیخ الوائلی۷۴ طنز شبهای برره - قسمت 26: بیدا بیدا مبارک بیدا مشاوره بازاریابی اینترنتی توسط سید حمیدرضا عظیمی 5 تا از بهترین دستگاه های لیزر اسکن حرارتی در سال 2018 دانلود فیلم خارجی دوبله فارسی ترن بررسی بهترین لیزراسکنرهای حرارت سنج خاکستر و فرشته فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش برنامه پرانتز باز... بمب ریاضی کنکور تست دوربین اکسیس آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 52 دوره آموزش الگوریتم های مرتب سازی در C++ آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 53 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 54 سریال بازی آخر قسمت نهم انیمه دخترانه شیطان کوچولو - chibi devil قسمت 41 فارسی محمد حسین حدادیان هفتگی۹۶هیئت مکتب الزهرا-دریا میسوزه پاسخ کارشناسی آیت الله اراکی به اظهارات اخیررئیس جمهور اجرای سناریوی پارتی کنایه طنزگونه مهران مدیری به حسن روحانی! بمب ریاضی کنکور صید ماهى شعرى و كوپِر با گرگور دختری خاننده که همه داوران را به وجد آورد موزیک.آنلاین فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش جم نامحدود بازی کلش آف کلنز را هم اکنون دانلود نمایید به فنا رفتن scorpion در mortal kombat xl(بخش ۱.۵) حال و هوای آسمان ایران در چند روز آینده دانلود فیلم خارجی دوبله فارسی تصادف 2018 فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش موتور دست ساز آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 61 رهایی از قصاص نفس در میاندوآب آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 62 طنز شبهای برره - قسمت 27: یک تیر و دو نشان آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 63 تلویزیون سونی W800C کلش نامحدود با جم تمام نشدنی چشم اندازی بسیار عالی وشگفت انگیز آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 64 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 65 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 66 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 67 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 68 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 69 ارزیابی و توانبخشی مشکلات راه رفتن در کودکان فلج مغزی آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 70 تیزر فصل دوم سریال the gifted بمب ریاضی کنکور شبیه سازی مدار تمام جمع کننده full adder دستگاه اسلایسر نان ساندویچ سیستم تست کلیدهای قدرت - مدل: CT8000 , CT7000 بمب ریاضی کنکور کنکور کارگاه مداخلات ادراکی حرکتی در کودکان مبتلا به فلج مغزی ایلیا کروم/ابکاری فانتاکروم09127692842 هک جم و منابع بازی کلش از طلوع تا غروب غم انگیز (پلاسکو) آثار و برکات حجاب ویدئویی از نمایش "قند خون" بمب ریاضی کنکور دستگاه فانتاکروم / پک مواد ابکاری فانتاکروم 09127692842 حمله به حیوان حامله و خوردن... غلط زیادی آمریکا در خصوص قدس نزول فرشتگان برروی مکه هنگام شب قدر...واقعی کروم پاششی ایلیا کروم 09127692842 بمب ریاضی کنکور شیشه هوشمند فروش و صادرات محصولات کشاورزی دزفول 1 لنز اسپرت معرفی مرکز مبادلات متریال پرت ، دست دوم و تجهیزات کنکور عظمت قرآن و داستان بسیار شگفت انگیز ریاضی کنکور به مناسبت خداحافظی رسمی رونالدینیو از دنیای فوتبال قرائت عالی کودک باگریه داور همراه شد.... بمب ریاضی کنکور آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 81 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 82 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 83 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 84 فیزیک حرف آخر - حل تست های مبحث مدار آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 85 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 86 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 87 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 88 سیستم تست کلیدهای قدرت - اندازه گیری مقاومت استاتیکی آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 89 اعترافات جالب و عجیب یکی از آشوبگران دستگیر شده آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 90 اولین تصاویر از کشتی چینی که با سانچی تصادف کرد بررسی کنترلر HPE Smart Array Gen10 سریال تلویزیونی لیسانسه ها 2 | قسمت 37 گیم پلی Super Mario Odyssey با کامنتری فارسی اپیزود 7 سریال The Bridge قسمت 1 فصل 1 دانلود کامل برنامه دورهمی مهران مدیری: فصل دوم قسمت 10) موزیک ویدیو ۷ خط مهراب و فرزاد شجاعی ربات Loomo: ربات دو چرخ هوشمند (آمریکا) بازدید دکتر بانک مشاور رییس جمهور از جزیره قشم این ویدیوی اجرای اسپانیایی 360 درجه را از دست ندهید نماهنگ 872 - آهنگ شاد عربی!! Mehrab feat Farzad Shojaei ayohalnas مهراب و فرزاد شجاعی بنام ایهاالناس تجربه دوربین 360 درجه نیسان جوک 2018 جزایر دیدنی مالدیو را 360 درجه ببینید گزارش خبری آیین اختتام جشنواره سیزدهم ایران را با قطارهای گردشگری کشف کنید! ارسال ایمیل در وردپرس با smtp وردپرس به کمک افزونه WP M تیزر برنامه (مسابقه) ایماژ سالار عقیلی (کلونل) آموزش کامل نرم افزار لاتکس یا زیپرشین-قسمت دهم دوربین جدید 360 درجه شرکت گوپرو بنام fusion-720p زندگی کریپر ها Reza Yazdani - Man Derakhtam To Bahar (رضا یزدانی - من درختم تو بهار) فیلم 360 درجه با کیفیت عالی از جاهای مختلف نبینی از دست مداحی حاج محمود کریمی در شب تاسوعا را 360 درجه ببینید ویدیو 360 درجه - بازار قدیمی کاشان تدریس مبحث اعلال عربی کنکور - استاد مصطفی آزاده - موسسه ونوس تدریس مبحث اعداد کوانتومی شیمی کنکور - استاد رادمان مهر - موسسه ونوس ویدیو 360 درجه - تماشای شهر دوبی از بالاترین نقطه برج خ تیزر نمایش ماکوندو تدریس و حل تست های هندسه پایه کنکور 95 - استاد سعید بنی هاشمی - موسسه ونوس بررسی تست های cloze test زبان انگلیسی کنکور - دکتر شهاب اناری - موسسه ونوس ویدیو 360 درجه - زندگی شیر ها درآمد بیش از 2000 میلیارد تومانی دولت روحانی از تلگرام تدریس مبحث ضرب مختلط هندسه کنکور - سعید بنی هاشمی - موسسه ونوس Reza Yazdani - Tabire Varooneye Roya (رضا یزدانی - تعبیر وارونه رویا) ویدیو 360 درجه - لحظه خورشید گرفتگی در بالی-720p موزیک ویدئو رضا یزدانی بنام هذیان Reza Yazdani - Marge Tadrijie Yek Roya - Version 2 (رضا یزدانی - مرگ تدریجی یک رویا) ویدیو 360 درجه » آموزش های یک مامور سرویس امنیت ملی آمر ویدیو 360 درجه از پدیده بی نظیر شفق قطبی تدریس گسسته کنکور دکتر دادبام، جادوی درخت 2 انیمیشن 3بعدی نمایش لوگو فروشگاه و کسب و کار تدریس ریاضی کنکور دکتر دادبام، کاربرد مشتق 2 تدریس ریاضی انسانی مهندس نصیری، نمودار شناسی 1 ویدیو 360 درجه از روستای زیبای کندوان-720p تدریس فیزیک کنکور مهندس یحیوی، القای الکترومغناطیس 1 تدریس ریاضی انسانی توسط استاد نصیری - مبحث رادیکال و آمار کربلایی محمدرضا عرب - شهادت امام حسن عسکری(ع) ۱۳۹۶ ویدیو 360 درجه از نواختن یک موسیقی گیلکی شاد شاد مناظر زیبای هوایی از پیرورواش ما محسن بهارپور تدریس متفاوت عربی کنکور استاد آزاده، مبحث اعلال تیزر دوم نمایش ماکوندو برخورد کشتی نفتکش تدریس متفاوت شیمی کنکور استاد رادمان مهر، تعیین موقعیت عناصر در جدول تناوبی تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی، حرکت شناسی نمودار های vt باب اسفنجی قسمت 71 دوبله فارسی باب اسفنجی قسمت 72 دوبله فارسی باب اسفنجی قسمت 73 دوبله فارسی تدریس متفاوت عربی کنکور استاد آزاده، مبحث درک مطلب قسمت دوم تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی، الکتریسیته ساکن ایران در غم سانچی تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی، الکتریسیته ساکن قسمت دوم Reza Yazdani - Abi (رضا یزدانی - آبی) آموزش هندسه تحلیلی کنکور ( مقاطع کنکوری ) - موسسه ونوس Reza Yazdani - Barooni (رضا یزدانی - بارونی) اجرای ترانه چریک با صدای رضا یزدانی و کوروش تهامی فول آشپزی و شیرینی پزی دوبله فارسی :: پخت غذاهای متنوع بلوچی باب اسفنجی قسمت 74 دوبله فارسی فول آشپزی و شیرینی پزی دوبله فارسی :: پخت کیک باب اسفنجی قسمت 75 دوبله فارسی تدریس متفاوت ریاضی کنکور مهندس مهربان، هم ارزی های مرتبه دو و پیوستگی Reza Yazdani - Poonzdah Salegi (رضا یزدانی - پانزده سالگی) میکس مهراب چادر ماشین ماجرای شیعه شدن یک جوان بلوچ - اهل سنت تدریس ریاضی انسانی کنکور مهندس نصیری ، نمودار شناسی 2 انیمه بلیچ - Bleach HD قسمت 6 با زیرنویس فارسی Reza Yazdani - Banooye Man - Remix (رضا یزدانی - بانوی من) معرفی مجموعه آزمایشگاه های انرژی های تجدیدپذیر از عشق تو نماهنگ-صبح امید- با صدای حامد زمانی افتتاح درمانگاه شبانه روزی در دانشگاه یزد آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 6 آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 5 تطبیق باور نکردنی سوالات دین و زندگی کنکور با پکیج دینی صد حمید هیراد دانلود فیلم خارجی دوبله فارسی تائیچی حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 5 حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 6 حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 4 مطابقت سوالات شیمی کنکور با تدریس استاد رادمان مهر مطابقت سوالات ریاضی انسانی کنکور 96 با تدریس مهندس نصیری شانزدهمین قسمت از برنامه میلان هشتم - 26 دیماه 96 قرائت عالی کودک باگریه داور همراه شد..... اسلایم جدیدم جشنواره فارابی 1396 - تقدیر از دکتر نیک گهر تریلر فیلم تسلیم ناپذیر - Never Back Down: No Surrender دیوانگی منهای یک_ثانیه تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی، القای الکترومغناطیس قسمت دوم چگونه با واژگان خارج از کتاب متون درک مطلب برخورد کنیم؟ ! دکتر شهاب اناری تدریس متفاوت زیست شناسی کنکور دکتر مهدی آرامفر، بررسی آرواره ها تدریس متفاوت فیزیک کنکور مهندس یحیوی قوانین بازتاب نور آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 1 واکنش تند دولت به انتقاد رضا رشیدپور با سود سهام عدالت! آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 2 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 3 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 4 واکنش دولتی ها به شوخی رشیدپور با سهام عدالت آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 5 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 9 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 10 پاسخ رشیدپور به واکنش سازمان خصوصی سازی نسب به سهام عدالت آموزش دین و زندگی کنکور - مبحث توحید عبادی دینی 100 - حل تست های دین و زندگی کنکور 95 من شده تقدیرم من بی تو می میرم-زمینه-فاطمیه91-سلحشور فیلم جالب نصب درب Wittur مدل Selcom - FineLine سریال لیسانسه ها - فصل دوم، قسمت سی و هفتم دین و زندگی حرف آخر یوسفیان پور ابراهیم تاتلیسس - ابراهیم تاتلیس - ابراهیم تاتلیسس فول آشپزی و شیرینی پزی دوبله فارسی :: پخت کیک تاتیانا کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه علی میری و مهدی فخیم زاده در فیلم "به دادم برس رفیق" کارالودر KL250M سریال بازی آخر قسمت سوم عظمت قران وداستان بسیارشگفت انگیز سانچی آموزش فیزیک کنکور با انیمیشن - مبحث نیمه عمر اهنگ احمد خنجری دل شیدا آموزش زیست شناسی کنکور - مبحث انعکاس آموزش سفر انرژی - علوم ششم (جلسه اول) باصدای مجتبی جهانبخش اصفهان فردا ، اصفهانی در مسیر امید کتک کاری دختر نوجوان با فسر آمریکایی زن! عربی کنکور - آموزش مبحث منصوبات ( تمییز ) - حرف آخر آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 11 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 12 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 13 ماه رخت آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 14 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 15 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 16 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 17 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 18 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 19 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 20 طراحی کابینت برای آشپزخانه های کوچک تطابق باورنکردنی سوالات کنکور 96 با پکیج ادبیات حرف آخر خلاقیت! مطابقت تست های کنکور با پکیج ریاضی حرف آخر تطابق باورنکردنی سوالات زبان کنکور با پکیج زبان انگلیسی حرف آخر آموزش فیزیک کنکور - مقایسه روش های حل تست های سینماتیک آموزش عربی کنکور - مبحث منصوبات - حرف آخر انیمیشن آبشار جاذبه فصل 1 قسمت 17 با دوبله فارسی زبان انگلیسی حرف آخر - استاد مجتبی محمودی لامبورگینی آسترون سریال بازی آخرقسمت چهارم فیلم آموزشی تهیه بال کبابی اسپایسی راز بقا - مهاجرت دُرناها استراتژی مونیخی ها در حملات برق آسا دین و زندگی کنکور در 4 روز بالای 90% - توحید در ربوبیت مقایسه کیا سراتوی جدید با لامبورگینی! فیلم آموزشی تهیه تارت شکلات و پرتقال ماجراهای پنج انگشت قسمت۷۸ صبحانه انیمیشن آبشار جاذبه فصل 1 قسمت 18 با دوبله فارسی حل تست اعراب تقدیری استاد واعظی حل تست های مبحث فشار نقاط هم تراز اجرای استانبولی جوجه جوجه طلایی آنچه برای خود میپسندی برای دیگران هم بپسند دشمنان بی ثواد... اولین مصاحبه شیخ زاکزاکی بعد از دستگیری فیلم آموزشی تهیه بال کبابی اسپایسی فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش ریسه بلوطی هفت رنگ (پروژه های اجرایی در نقاط مختلف) سریال بازی آخر قسمت پنجم انیمیشن آبشار جاذبه فصل 1 قسمت 19 با دوبله فارسی گفت و گوی اختصاصی روزآروز با فائزه هاشمی عجب گل نزنیهایی هستند این بازیکنان دورتموند! فیلم آموزشی تهیه تارت شکلات و پرتقال فروش دستگاه فانتاکروم/مخمل پاش/ هیدروگرافیک 09127692842 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 21 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 22 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 23 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 24 پرینت سه بعدی و کمک به یک اردک بینوا آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 25 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 26 تولید دستگاه ابکاری/اسپری کروم/مواد کروم 09127692842 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 27 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 28 کنسرت گروه بُمرانی آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 29 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 30 مجنون تو شکار آخر هفته در کندو عسل علی عبدالملکی (بارانم) تدریس قوانین تغییرات کیفی مدار کامیار - حرف آخر ادبیات کنکور حرف آخر - مبحث ایهام پک مواد ابکاری/فانتاکروم/دستگاه ابکاری فانتا کروم فیلم آموزشی تهیه بال کبابی اسپایسی انیمیشن آبشار جاذبه فصل 1 قسمت 20 آخر با دوبله فارسی فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش نادر ابراهیمی (17) محفل انس با قرآن کریم سال 1396 سریال بازی آخر قسمت ششم ابتلا به سرطان به دلیل مجاورت با زمینهای کشت تراریخته دستگاه ابکاری فانتاکروم ایلیا09127692842 35 مروریی برانواع رفتار ناکارآمد،رفتار ما برونداد وضعیت روانی ماست بیان صحنه های قیامت....کلیپ جدید ماجراهای پنج انگشت قسمت ۶۱ سفری به قطب شمال فیلم آموزشی تهیه تارت شکلات و پرتقال ماجراهای پنج انگشت قسمت ۶۰ بیماری بررسی تست های فیزیک کنکور - مبحث مغناطیس - حرف آخر اهنگ زیبا و شاد رضا صادقی : خودش بود چرا او پولدار شده و من نشدم؟ آموزش کامل نرم افزار لاتکس یا زیپرشین-قسمت یازدهم ابکار ی فانتاکروم ایلیا 09127692842 بیان رشادت های رزمندگان اسلام وظیفه همگان است کنترل رنگ نور چراغ خواب با سیستم هوشمند تست ضد آب بودن هواوی میت 10 پرو فیلم آموزشی تهیه بال کبابی اسپایسی اهنگ زیبا احسان خواجه امیری : تصور نبودنت چگونه می توان تن از آهن بزرگ و هادی های بالا را در XP D آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 31 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 32 اجرای سناریوی پارتی با کنترل رنگ نور و سیستم صوتی آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 33 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 34 کشف اسناد مهم معاملات پنهان داعش توسط فاطمیون آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 35 هندسه کنکور ( الگوی بادبادک ) - استاد منتظری - حرف آخر آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 36 واقعا جالبه... آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 37 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 38 زیست شناسی کنکور - چرخه تناوب نسل آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 39 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 40 اهنگ زیبا حامد همایون : مجنون فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش فیلم آموزشی تهیه تارت شکلات و پرتقال عربی کنکور موسسه حرف آخر - مبحث من و ما فیزیک حرف آخر - مبحث موج فیلم سینمایی دریاچه ماهی آریاسان | طراحی وب سایت | تولید ثروت نگهداری سالمندان آذربایجان غربی خانواده محور می شود دستگاه رنگ پاش فانتاکروم 09127692842 فیلم آموزشی تهیه بال کبابی اسپایسی اهنگ جدید روزبه نعمت الهی : تنهایی جناس ناقص افزایشی هک کلش آف کلنز(زمین جدید) دستگاه کروم پاش فانتاکروم 09127692842 هک سرور کلش 100% تضمینی و تست شده تریلر ماجراهای تن تن شهاب مظفری .. ابکاری فانتاکروم روی فلزات 09127692842 هک جم و منابع بازی کلش آف کلنز ماجراهای پنج انگشت قسمت ۶۲ لانه مرغ و خروس هک کلش آف کلنز و نامحدود کردن جم و سکه کلش بهترین اهنگ های بیکلام ( 95 ) هک سرور کلش آف کلنز با جم تمام نشدنی هک صد در صد تضمینی کلش آف کلنز فیلم سینمایی اکسیدان از کرخه تا راین 2 (نی نوازی ) بی کلام سوتی شهردار بم در مصاحبه سوژه شد!! فیلم آموزشی تهیه تارت شکلات و پرتقال جم نامحدود بازی کلش آف کلنز را هم اکنون دانلود نمایید اهنگ اسلامی مایکل جکسون همراه باعکس تازه مسلمان ها فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش آموزش شیمی - مبحث پیوند کووالانسی - حرف آخر سریال بازی آخر قسمت هفتم جم بینهایت بازی کلش فیلم آموزشی تهیه بال کبابی اسپایسی ماجراهای پنج انگشت قسمت۸۰ میوه ها ماجراهای پنج انگشت قسمت ۶۳ درختها بستی زود بارو تو .... نوازندگی گیتار _ توبیاس راوشر - مموریز انیمه مدرسه قهرمانانه من - Boku no Hero Academia فصل 2 قسمت 21 فارسی علی زند وکیلی فوق العاده احساسی عشق به خدا کنترل رنگ نور چراغ خواب با سیستم هوشمند فیلم آموزشی تهیه تارت شکلات و پرتقال فیلم آموزشی تهیه بال کبابی اسپایسی ضد موبایل اختراع شد - مجموعه تکنولوژی جدید شبکه انا سوگ خلیج فارس برای دریانوردان سانچی ابکاری فانتاکروم روی شیشه 09127692842 فیلم آموزشی تهیه راکلت کیش تعزیه حضرت حر 1 جدید چگونه پای پرانتزی را با ورزش درمان کنیم؟ آموزش اکشن ایجاد افکت انرژی با ذرات خرد شده پراکنده سریال بازی آخر قسمت هشتم منظره ی شگفت انگیز وبهشتی ابکاری فانتاکروم روی چینی و سرامیک 09127692842 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 41 دوره آموزش PHP از مبتدی تا پیشرفته آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 42 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 43 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 44 قرار گرفتن موشک های ارتش ترکیه در مرز با سوریه آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 45 نرم افزار نفوذ و تست نفوذ به شبکه وای فای آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 46 ابکاری فانتا کروم اجرا روی تمام اجسام09127692842 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 47 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 48 نحوه تولید ایزوگام آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 49 138-آموزش کاور موشن گرافیکی برای موزیک آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 50 فیلم آموزشی تهیه بال کبابی اسپایسی خواب نماینده پارلمان انگلیس در مجلس عوام ابکاری فانتا کروم روی مبل 09127692842 هوشمند-خونه-کوچه فیلم آموزشی تهیه تارت شکلات و پرتقال آثار و برکات حجاب تست های ناموفق موشک های بالستیک ایرانی در دهه 60 و 70 تعزیه حضرت حر 2 جدید دوچرخه سوارانی که یک روز کارخانه ای را تعطیل کردند! hana110 تولدت مبارک خبر فوری بیت. هک کلش آف کلنز و نامحدود کردن جم و سکه کلش شب آواز ایرانی هک کلش آف کلنز و نامحدود کردن جم و سکه کلش بمب ریاضی کنکور آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 51 فصل دوم سریال لیسانسه ها - قسمت سی و هفتم سریال سایه بان - قسمت چهل و ششم سریال کره ای همکار مشکوک.قسمت بیست و یک و بیست و دو تلاوت تصویری کامل - سوره مبارکه شوری ، شمس سریال محکومین - قسمت بیست و دوم 162 آیا بهائیت ماهیت تشکیلاتی دارد یا باور شخصی است فصل سوم دورهمی قسمت 10- ِDorehami S03 Part 10 Dorehami - Episode 3 (قسمت سوم دورهمی با حضور مجید مظفری و دخترش نیکی مظفری) سریال سرزمین بادها قسمت 22 سخنرانی حجت الاسلام سید حسین مومنی شب 5 دانلود فیلم خارجی جدید Gang.ster.La.nd.2017. Dorehami 3 Part 4 Daalband - فصل سوم دورهمی قسمت 4 دال باند فصل سوم دورهمی قسمت 12- Dorehami S03 part 12 HD فیلم اکشن، ورزشی" تسلیم ناپذیر 2016 " دوبله فارسی دورهمی فصل سوم قسمت 1 با حضور محمدرضا شریفی نیا / موضوع شایعه Dorehami 3 Part 9 Farshad Pioos - فصل سوم دورهمی قسمت 9 فرشاد پیوس Dorehami - Episode 11 (دورهمی - مهران مدیری و ابوالفضل پورعرب، از عروس تا بیماری پورعرب) نقاشی پنجره بسیار زیبا به همراه گل و بوته نقاشی با رنگ اکریلیک قدم زدن عاشقانه در پارک نقاشی رنگ روغن یک روستای زیبا سیستم ترمز (ABS)، عیب یابی و اجزا دانلود کامل برنامه دورهمی مهران مدیری: فصل دوم قسمت (7) دانلود کامل برنامه دورهمی مهران مدیری: فصل دوم قسمت (6) نقاشی ساحل دریا و درخت زیبا دانلود کامل برنامه دورهمی مهران مدیری: فصل دوم قسمت (8) دانلود کامل برنامه دورهمی مهران مدیری: فصل دوم قسمت (9) دانلود کامل برنامه دورهمی مهران مدیری: فصل دوم قسمت 11 مژده لواسانی در برنامه کتاب باز شبکه نسیم (کامل) دانلود کامل برنامه دورهمی مهران مدیری: فصل دوم قسمت 12 Mehrab alveda آهنگ جدید فرزاد شجاعی و مهراب به نام الوداع سخنان رائفی پور درباره سربریدن پدر ومادر دختر3ساله سوری تدریس ریاضی کنکور مهندس مهربان، هم ارزی های مثلثاتی 2 سینمایی کارتون باب اسفنجی : من میمیرم واسه کیک با دوبله فارسی صحنه حذف شده از قسمت آخر «خندوانه» در هنگام تصادف چه اتفاقی برای سرنشینان خودرو می افتد قحطی؛ ابزار جنگی سعودی ها در یمن کربلایی علی کجوری - تک - شهادت امام حسن عسکری(ع) ۱۳۹۶ نظرات عجیب نماینده ارومیه درباره سلبریتی ها سوزه شد!! درگ 405 slx با پارس elx کبوتران درترکیه به اسم الله نزدیک نمی شوند آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 6 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 7 آموزش ورزش در دوران بارداری قسمت 8 شب تاریک کنار تو به سر می آید-واحد-فاطمیه91-سلحشور ای شهیدا-فاطمیه91-سلحشور نماهنگ 873 - آهنگ شاد عربی!!! فول مچ مسابقات یورو ۲۰۱۶ - Fullhd شیوه صحیح کاشت نهال سقف کشسان نقش مهراز حمله ارتش سوریه به تروریست ها از هوا و زمین! روضه(1)-فاطمیه91-سلحشور لحظه انهدام تانک النصره و هلاکت تروریست های داخلش! آيا گنبد ساختن بر روی مساجد و قبور شرک است!!!!!؟ کاراکتر جدید استودیو فینگلی مجموعه حوادث وحشتناک و ترسناک در دنیا نماز خواندن طوطی حد چپ و راست ریاضی کنکور - مهندس مهربان - ونوس حاج مهدی ساکت تدریس عربی کنکور ( مبحث حال ) - استاد مصطفی آزاده - ونوس عصو جدید آپارات نماهنگ زخم با صدای روزبه نعمت الهی فیلم آموزشی تهیه نودل بدون سوپ خلاصه نشست خبری کمیته ویژه پیگیری حادثه نفتکش ایرانی نخستین روستاها چگونه به وجود آمدند؟ زورگیری از زن جوان توسط سارقین جلو چشم فرزندش عربی کنکورموسسه حرف آخرحل تست معلوم مجهول استادواعظ تریلر بازی InnerSpace بنز جدید G class 2018 فیلمی که با دیدن آن ترس را احساس می کنید کلیپ خنده دار و جالب/دابسمش خنده دار و باحال انهدام بالگرد آمریکایی ارتش مصر توسط داعش سریال عمودی ها - قسمت یازدهم تدریس و حل تست های هندسه پایه - استاد بنی هاشمی - موسسه ونوس توپ ضد استرس من جالب و دیدنی تروریست خوش شانس هم داریم! فیلم آموزشی تهیه وافل فیله مرغ سوخاری فیلم آموزشی چیز کیک توت فرنگی بدون فر حاج مهدی ساکت دانلود فیلم اکسیدان موزیک ویدئو _ علی دهقان _ دیوونه کامل کردن چالش تمرینی 2 به 2 ( باز کردن کرون چست ) جايگاه معاويه از منظر روايات نبوی وقتی ماشین برای خودت نیست نقاشی جدیدم (نمی دونم چیهههه) حاج مهدی ساکت اجرای آهنگ (رفت) از مسعود صادقلو فیلم آموزشی تهیه نودل بدون سوپ حاج مهدی ساکت لاک پشت های نینجا-فصل اول-قسمت[9]-دوبله فارسی سانچی بزرگ ترین و قوی ترین سگ های دنیا پرسنل سانچی هنگام تصادف خواب بودند؟ دستگاه چاپ عکس رنگی مینی لب دیجیتال 3701 اچ دی 3 نشست تخصصی نحوه اجرایی کردن قانون هوای پاک فیلمی از لباهنگ حذف شده در قسمت اخر خندوانه پیش نماز تعیین سودجویانه نرخ دلار تولید گلدان نورانی واکنش جالب قاضی پور بعد از دیدن عکس کی روش بررسی فیلم I, Tonya کشتی کج RKOرندی اورتون تشریفات دانیال انمیشن ماجراهای داک 2017 720p دوبله فارسی سوتی منافقین در شعار دادن علیه ایران چرا پرچم پاناما روی سانچی نصب بود؟ فیلم آموزشی چیز کیک توت فرنگی بدون فر کدوم ؟ (صادقانه جواب بدید لطفا) نخستین فیلم کشتی که با نفتکش سانچی برخورد کرد اگر بروسلی توی جنگ ستارگان بود اصل فیلم اظهارات آیت الله صدیقی در نماز جمعه تهران تماس 09019184505مشاوره رایگان عاشقانه معرفی یخچال هیتاچی RS700 فیلم آموزشی تهیه وافل فیله مرغ سوخاری تیزر تازه "کمدی انسانی" تقدیم به تمام چشم انتظاران ابدی عربی کنکورموسسه حرف آخرتدریس مستثنی استادواعظ عربی کنکورموسسه حرف آخرتست معلوم مجهول استاد واعظ آخرین تمرین بارسلونا قبل از تقابل با اسپانیول فیلم آموزشی تهیه نودل بدون سوپ ژنرال از سرما می ترسد حل تست های حد و پیوستگی کنکور - استاد محمد مهربان - موسسه ونوس زیست کنکور موسسه حرف آخرحل تست استاد شعبانی زیست کنکور موسسه حرف آخرگردش خون مقایسه ای شاکر وروان فیلم آموزشی چیز کیک توت فرنگی بدون فر به این میگن بازی عربی کنکورموسسه حرف آخرحل تست مبحث ترجمه استادواعظ آموزش حل تکنیکی تست های شیمی درکنکور - استاد رادمان مهر - موسسه ونوس فیزیک کنکور آینه و عدسی - استاد مهدی یحیوی - موسسه ونوس آموزش بورس و فارکس - قسمت 12 - انتخابات فرانسه و سود شیرین 1000 پوندی اش آموزش بورس و فارکس - قسمت 14 - یاد بگیرید بجای اینکه شما برای پول کار کنید، پولتان برای شما کار کند. آموزش بورس و فارکس - قسمت 15 - چه زمانی می توان خلاف جهت روند معامله کرد؟ تحلیل های بورس و فارکس 4 - تحلیل یورو دلار 27 سپتامبر دین و زندگی کنکور - استاد هادی سرکشیک زاده - موسسه ونوس کلیپ انگیزشی OBSESSED WITH SUCCESS کلیپ انگیزشی What Is Success کارتون فوق العاده زیبا و بامزه لک لک ها کلیپ انگیزشی کار کن DO THE WORK باب اسفنجی قسمت 62 دوبله فارسی آموزش برنامه virtual dl قسمت اول (آشنایی با ابزار) کلیپ انگیزشی 7 REASONS WHY YOU WONT SUCCEED سردر گمی علمای اهل سنت برای تعيين عشره مبشره سن عايشه هنگام ازدواج با رسول خدا صلی الله عليه وآله نیتروکم(بررسی تخصصی خودرو) انیمه شبدر سیاه Black Clover HD قسمت 15 با زیرنویس فارسی ضرب تمپو نوازی مدرن. ریتمهای مختلف(5) کلیپ انگیزشی IT'S POSSIBLE فیلم های تخیلی یا دنیای واقعی اهنگ جدید مجید اصلاحی : حلالت میکس ترکی مروارید سیاه ترتیل با تکرار پ9 ص65 آموزش دکوراتیو ابستراکت سلولی عربی کنکورموسسه حرف آخرحل تست تمیز استادواعظ مسابقه نقاشی ده تا از قوی ترین جانداران زمین !! اهنگ جدید و شاد امید جهان : اشکله جونم ضرب تمپو نوازی مدرن. ریتمهای مختلف(4) موزیک تام و جری عربی کنکورموسسه حرف آخرحل تست منادا استادواعظ ویدو های جدید بندری همه دستا بالا(18) کشتی کج من که انگشت به دهن موندم.... دیرین دیرین (انسان های اولیه) بازیگران کره من اولین و آخرین و واقعی ترین رریتی در کل جهانم زجر اورترین شکنجه و کتک کاری داعش علیه نوزاد شیرخوار بیت کوین رایگان نیسان Xmotion کانسپت حتما ببینید وقوع انفجار در یک ساختمان مسکونی در بلژیک فراز و فرودهای زندگی رهبر انقلاب در دوران تبعید تمدن زنازادگان !! لگو پارسا قنبربخش قسمت سوم طلایاب۰۹۹۰۷۳۳۵۸۰۸ سرچ کردن طلا باردیاب سرچر حساسیت به فلزات مدفون ین یاب دفینه ی انیمیشن شاهزاده روم من گلی دارم که عالم را گلستان می کند... لحظه کارگذاشتن مواد منفجره بین مردم توسط تروریست داعشی سر بریدن داعش پروفسور مجید سمیعی را بیشتر بشناسیم آموزش تعویض بلید کارتریج 12A اچ پی سوریلند قوانین _کاری از سروش رضایی حرکات نمایشی سرخیو راموس با توپ های مختلف دابسمش شوخیه مگه بذاری نمونی(شوخیه مگه بمالی بری نمونی؟؟؟) ردپای راکفلر و مونسانتو در کشاورزی ما نی انبان هبان ایرانی کویتی بندر عباسی بوشهری(3) گل باورنکردنی ویدال از پشت دروازه روايات عجيب و غريب در صحيح بخاری درباره خدا و پيامبر خدا میکس تصاویر بازیگران معروف ایرانی قسمت چهارم مستند «دوم شخص» روایت زندگی هاشمی رفسنجانی گمشده مسلم.یوسفی مجزر دواجن 20000 طائر ساعة- مجازر دواجن-مجزر دواجن عالی الجوده شركة الجوهری الجزائر - تدشين المذبح الصناعي للدواجن بعين وسارة - ولاية الجافة عربی کنکورموسسه حرف آخر شکل استادواعظ آهنگ she loves control از کامیلا کابلو با ترجمه فارسی مراحل إنتاج الدواجن فی مسلخ عمان نشید جهادی بسیار زیبا/القول قول اصوارم آموزش اجرای بازی های پلی استیشن 1 در نرم افزار ePSXe به این میگن دو گل با یک شوت ۹ اجزای کنترلی ماشین که در امتحان رانندگی در استرالیا بایستی بدانید عربی کنکورموسسه حرف آخرتدریس علامات قسمت دوم واعظ قسمت‌های قرمز رنگ سطح بعضی‌ جاده‌ها در استرالیا چه هستند؟ عربی کنکورموسسه حرف آخرحل تست تحلیل صرفی واعظ بسکتبال چهار دلیل رد شدن امتحان رانندگی در استرالیا عربی کنکورموسسه حرف آخرعلامات اعراب قسمت اول واعظ نشید جهادی بسیار زیبا/جلجلت جلجلت اسکین جدیدمه عکس صفحه اپاراتمم عوض کردم تصاویر حیرت انگیز از یک سحابی فرود جنگنده های روسی در خیابان کارت ویزیت خاص پی وی سی هفت رنگ گنجینه گرافیک سگی که نقش پیک موتوری را بازی می کند نحوه اتصال کابل باتری به باتری خودرو شافل ۲ دختر ایرانی لحظه ای تامل - سخنرانی های ناب و آموزنده ژنرال آشفته و فنجان شکسته تخلیه ذهن کامبت رستلینگ ایران زیست کنکور موسسه حرف آخر زیست شناسی استاد شعبانی قسمت پنجم مستند «دوم شخص» روایت زندگی هاشمی رفسنجانی نشید جهادی بسیار زیبا/هبت کلریح کلریح موزیک ویدئوی "0952" کامبت رستلینگ ایران زیست کنکور موسسه حرف آخرژنتیک قسمت دوم شعبانی زیست کنکور موسسه حرف آخرژنتیک جمعیت قسمت اول شعبانی

آخرین خبرهـا