چند نکته درباره سخنرانی ترامپ

امشب، وقتی سخنرانی ترامپ را گوش می کنید، چند نکته را دائما به خاطر داشته باشید. به گزارش جهان نيوز، مهدی محمدی در کانال تلگرامی خود درباره سخنران ترامپ نوشت:امشب، وقتی سخنرانی ترامپ را گوش می کنید، چند نکته را دائما به خاطر داشته باشید.
1- او، و کسانی که این سخنرانی را برای او نوشته اند، هدفی مهم تر از این ندارند که جامعه ایرانی را به دو دسته مخالفان و مدافعان برنامه دفاعی تقسیم کنند. پس از سخنرانی ترامپ هر کس به سپاه تاخت، می توانید بدون عذاب وجدان، یک مارک شریک ترامپ به او بچسبانید.
2- او هارت و پورت فراوان خواهد کرد. برای اولین بار می خواهد واقعا جدی گرفته شود. توجه کنید که شدت لحن ترامپ هیچ نسبتی با توان واقعی امریکا برای اقدام علیه ایران ندارد. هر چه هم که بگوید باز در خاورمیانه همان گرفتار بی نوایی است که باید از در پشتی برای مذاکره التماس کند.
3- هدف اصلی حتی تحریم ها هم نیست. تحریم در هر حال وجود خواهد داشت و اینکه بماند یا نه بیش از ترامپ به آمادگی داخلی دولت در ایران بستگی دارد. هدف اصلی باز کردن باب جدید مذاکره است درباره قدرت دفاعی و برتری منطقه ای ایران، که انتهای آن چیزی بهتر از سرنوشت عراق و لیبی نخواهد بود.
4- صرف نظر از جزئیات فنی، این سخنرانی را باید پایان کار برجام در دولت ترامپ در نظر گرفت. نه جنگی در کار است و نه حتی اقدام جدی دیگری که امریکا قبلا انجام نداده باشد. اما ترامپ حتی اگر بگوید در برجام خواهد ماند، با تحریم های جدید، عملا از این توافق خارج شده است. پس از این سخنرانی، وقت آن خواهد بود که حرف های زیبای این روزها، به عمل تبدیل شود.

منبع:مشرق

کلیدواژه:

سخنرانی ترامپ

اختصاص 30 درصد از سمت‌های مدیریتی به بانوان تا پایان دولت دوازدهم/ اهمیت توجه به مبحث خانواده همایش بین‌المللی «نقش عربی‌نویسان و عربی‌سرایان ایرانی در رشد تمدن اسلامی» پایان یافت سرمایه‌گذار تولید خودروی برقی در زنجان انصراف داد پلیس زن رازگشایی کرد:بهاره می دانست جلوی دوربین مرد شیطان صفت است/3 دوست به نوبت تسلیم مرد کثیف شدند پیشتازی یزدی‌ها در کنکور سراسری، 24 ساله شد دانلود آهنگ جديد اميرعباس حسن زاده بنام نگاه واگذاری هزار خودرو به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد مسی ایرانی فردا به اسپانیا می رود

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا