زوج کانادایی- آمریکایی را از اسارت طالبان نجات دادیم

ارتش پاکستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که زوج کانادایی- آمریکایی را که از سال ۲۰۱۲ میلادی در اسارت گروه طالبان به سر می‌بردند، طی عملیات ویژه‌ای آزاد کرده است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، ارتش پاکستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «کتلان‌کولمن» تبعه آمریکایی و شوهر کانادایی‌اش «جاشوا بوایل» را که حالا دارای دو فرزند هستند، آزاد کرده است.

زوج کانادایی-آمریکایی سال 2012 میلادی برای سیاحت به افغانستان آمده بودند که پس از ربوده شدن به پاکستان منتقل شدند.

سال گذشته نیز دو مقام ارشد طالبان به «رویترز» گفته بودند که شبکه حقانی در ازای آزادی خانواده کانادایی-آمریکایی خواستار رهایی سه عضو ارشد این گروه از سوی دولت افغانستان شده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با اشاره به آزادی این زوج آمریکایی-کانادیی گفته که خبر مهمی را از کشوری که به آمریکا احترام نداشت دریافت کرده است.

«سی‌ان‌ان» به نقل از ترامپ در گزارشی در واکنش به این موضوع نوشت که پاکستان قبل از استراتژی جدید واشنگتن برای آمریکا احترامی قائل نبود،اما حالا با این کارش ظاهرا احترام گذاشتن به آمریکا را شروع کرده است.

«امرالله صالح» رئیس سابق امنیت ملی افغانستان در واکنش به آزادی این زوج آمریکایی-کانادایی گفت: سازمان اطلاعات ارتش پاکستان به اینکه طالبان گروگان‌ها را جایی نگهداری می‌کردند اذعان کرده اما با استفاده از عنوان نجات دهنده آنها را آزاد کرده است.

انتهای پیام/.

R36461/P36461/S8,87,91/CT10
اوقات شرعی 27مهرماه درخشش ورزشکاران استان در رقابت‌های قهرمانی کشور طبس بهترین نقطه برای تحقق اقتصاد مقاومتی سفر رئیس ستاد کل ارتش عراق به عربستان دومین دوره آموزشی سامانه جامع منابع انسانی قوه قضائیه برگزار می‌شود برنامه‌های سیمای شبکه آفتاب در بیست وهفتمین روز مهر ۹۶ تمدید مهلت ثبت‌نام دانشجویان مشمول در سامانه سقا تا 28 مهر انتخاب شهردار توسط مردم، گامی به سوی توسعه پایدار شهری است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا