خانواده، اصلی ترین نهاد در پیشگیری از آسیب های فضای سایبری

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از مرکز اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ جمالی اظهار کرد: باید همه سازمان ها و ارگان های مربوطه به خصوص خانواده به عنوان تأثیرگذارترین نهاد اجتماعی در زندگی افراد جامعه نسبت به افزایش سطح آگاهی و دانش سایبری کاربران اهتمام لازم را داشته باشند.
وی با بیان اینکه شخصیت سازی های واهی و دروغین یکی از آفت های فضای سایبری است، افزود: با توجه به اینکه اینگونه شخصیت سازی ها و پیروی از چنین نگرش هایی آسیب هایی همچون ترویج الگوهای نامناسب، کاهش ارتباطات، از هم گسیختگی خانواده ها، طلاق، به خطر افتادن حریم خصوصی افراد و خانواده ها و بحث اعتیاد و برخی جرایم سایبری را به همراه دارد لازم است که کاربران و خانواده های آنان نظارت و کنترل بیشتر و مستمری بر فرزندان خود هنگام فعالیت در فضای سایبری را داشته باشند.
رئیس پلیس فتای ایلام به تهدیدات شبکه های اجتماعی اشاره کرد و یادآور شد: امروزه اکثر جرایم در حوزه شبکه های اجتماعی به دلیل اعتماد به افرادی با هویت های جعلی اتفاق می افتد.
سرهنگ جمالی نقش رسانه ها را در امر آموزش و فرهنگ سازی فضای سایبری مفید و تأثیرگذار دانست و بر همکاری دانشگاه ها و فضاهای آموزشی جهت ارتقاء سطح سواد رسانه ای در فضای مجازی در بین جوانان و نوجوانان تاکید کرد.
وی اضافه کرد: پلیس فتا آمادگی مقابله با جرایم رایانه ایی را دارد و از هموطنان درخواست داریم در صورت مواجهه با جرایم رایانه ایی مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش یا با شماره تلفن 32221397-084 تماس حاصل کنند.
دریافت و انتشار: حسن کهزادیان
6119

کلیدواژه:

فضای سایبری

دبیرکل پیشمرگه خواستار دخالت جامعه جهانی در مسأله کردستان عراق شد تعریف حقابه بر اساس آبیاری مدرن در حوضه دریاچه ارومیه دانشجویان دانشگاه صنعتی بیرجند اعتصاب غذا کردند عراقچی وارد مسکو شد سامانه «سقا» برای دریافت مجوز خروج از کشور دانشجویان آغاز به کار کرد برنامه‌های سیمای شبکه آفتاب در بیست وهفتمین روز مهر ۹۶ تمدید مهلت ثبت‌نام دانشجویان مشمول در سامانه سقا تا 28 مهر انتخاب شهردار توسط مردم، گامی به سوی توسعه پایدار شهری است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا