کشور به کار و تلاش براي حل مشکلات مردم نياز دارد نه مجادلات مسئولان با يکديگر

خبرگزاري آريا - رئيس شوراي عالي سياست‌گذاري اصلاح طلبان گفت: تريبوني شدن اختلافات مسئولان به آرامش کشور و نيز به اعتماد مردم لطمه مي‌زند.

به گزارش خبرگزاري آريا، محمدرضا عارف رئيس شوراي عالي سياست‌گذاري اصلاح‌طلبان در ديدار با اعضاي شوراي مرکزي سازمان جوانان و دانشجويان حزب اعتدال و توسعه با مرور نقش آفريني جوانان در ادوار مختلف قبل و بعد از انقلاب اسلامي،گفت: اگر گفته شود جوانان در همه رويدادهاي مهم انقلاب نقش محوري و کليدي داتشند سخن گزافي نيست.
وي با يادآوري حضور جوانان در سمت‌هاي مديريتي در دهه 60،گفت: در دهه 60 جوان 25 ساله در سمت وزارتي قرار مي‌گرفت اما اکنون در دهه 90 نقش جوانان به پوستر چسباني تقليل يافته است. چگونه آن زمان يک جوان مي‌توانست وزير شود ولي در مقطع فعلي براي سپردن پستهاي مديريتي به جوانان اما و اگر مي‌آورند. در دوران دفاع مقدس اکثر فرماندهان جنگ را جوانان تشکيل مي‌دادند و در کارها هم بسيار موفق بودند.
رئيس شوراي عالي سياست‌گذاري اصلاح‌طلبان با بيان اينکه متاسفانه از توانمندي جوانان غافل شديم، تاکيد کرد: آقاي دکتر روحاني در دولت اول خود به دليل آنچه که دوري از آزمون و خطا براي اداره کشور عنوان کرده بود نگاهشان بيشتر به نسل اولي‌ها محدود شد.در دولت دوم ايشان انتظار است توجه جدي در بکارگيري جوانان در سطوح مختلف مديريتي را داشته باشند و معاونت امور جوانان رئيس جمهور به مانند معاونت امور اقتصادي تشکيل شود.
عارف با تاکيد بر اينکه بايد براي حضور جوانان در عرصه مديريتي هزينه بدهيم، خاطرنشان کرد: اگر جوانان بعد از حوادث 88 که فضاي سکون و بي تحرکي را در فضاي سياسي کشور شاهد بوديم به ميدان نمي‌آمدند حماسه خرداد 92 شکل نمي‌گرفت به همين دليل معتقدم بايد قدردان جوانان بود و حضور اين قشر تأثير گذار در عرصه مديريتي کشور بايد به صورت يک مطالبه مطرح و پيگيري شود.
رئيس شوراي عالي سياست‌گذاري اصلاح‌طلبان تاکيد کرد: با اکثر وزراي دولت دوم آقاي روحاني که صحبت مي‌کردم حضور جوانان، زنان و اقوام در سمت معاونت ها و ساير سمت‌هاي مديريتي وزارتخانه متبوع آنها را ياددآوري مي‌کردم و اميدوارم وزرا به وعده‌هايي که در اين خصوص دادند عمل کنند.
عارف در بخش ديگري از سخنان خود به عملکرد فراکسيون اميد که مورد سؤال يکي از حاضرين در جلسه بود اشاره کرد و گفت: از همان ابتداي تشکيل فراکسيون اميد دو گروه تلاش کردند فراکسيون اميد را به حاشيه ببرند. يک گروه افرادي بودند که تلاش کردند با شبيه سازي با يکي از ادوار مجلس، تشکيل فراکسيون اميد را به زعم خود در راستاي ضديت با نظام و تعبيرات بي‌ربطي از اين دست القاء کنند.گروه دوم هم کساني بود که با نبردبان ليست اميد وارد مجلس شدند و با همسو شدن با گروه اول و به بهانه آنچه دوري از تندروي ناميدند راهشان را از ما جدا کردند در حاليکه منش و روش اعضاي فراکسيون اميد نشان داد هيچ ميانه‌اي با تندروي ندارد و به دنبال مطالبات به حق مردم هستند و همواره به شعار اصلي خود که اميد، آرامش و رونق اقتصادي است پايبند است.
وي ادامه داد: اگر تاکنون در انتشار نام اعضاي فراکسيون اميد تعللي صورت گرفت به خاطر ملاحظه حال برخي افراد بود که در جلسات خصوصي برخي ملاحظات شخصي را مطرح مي‌کردند ولي در آينده‌اي نزديک ليست اعضاي فراکسيون اميد اعلام مي‌شود.
رئيس شوراي عالي سياست گذاري اصلاح طلبان «اعتدال» را يک رويکرد دانست و با بيان اينکه شخصاً تلاش کردم فعاليت‌هايم رويکرد اعتدالي داشته باشد، تصريح کرد: واژه «اعتدال» نبايد به معناي کوتاه آمدن و يا سازش تعبير شود .کشور ما هميشه از افراطي گري آسيب ديده است و بسيار خوشحالم که جوانان ما در دهه 90 به موضع اعتدالي روي آوردند.
عارف شعار «آرامش و اميد» را ريشه در اعتدال دانست و تاکيد کرد: کشور ما بيش از هر زمان ديگر به آرامش نياز دارد. تريبوني شدن اختلافات مسئولان به آرامش کشور و نيز به اعتماد مردم لطمه مي‌زند. چه نياز است که برخي اختلاف نظرهاي طبيعي بين مسئولان در تريبون‌ها مطرح شود؟ کشور به کار و تلاش براي حل مشکلات مردم نياز دارد نه مجادلات مسئولان با يکديگر. دستاوردهاي همه قوا از جمله دستاوردهاي دولت عملکرد نظام محسوب مي‌شود به گونه‌اي سخن نگوييم که دستاوردهاي نظام را زير سؤال ببريم.
رئيس شوراي عالي سياست‌گذاري اصلاح‌طلبان همچنين درباره اظهارات اخير خود درخصوص «ائتلاف» که مورد پرسش يکي از حاضرين در جلسه بود نيز گفت: ما به ائتلاف در داخل يک جبهه سياسي و گروه‌هاي همسو البته با ساز و کار شفاف و مشخص اصرار داريم. احزاب عضو يک جبهه در چارچوب‌هاي مشخص مي‌توانند ائتلاف کنند و تشکيل شوراي عالي سياست گذاري اصلاح طلبان هم در همين راستا بود. ائتلاف با جريانات رقيب هم بصورت اقتضايي و بر حسب ضرورت مي‌تواند انجام شود.
وي در پايان با تاکيد بر اينکه اعلام راهبرد انتخاباتي براي انتخابات سال 98 بسيار زودهنگام است، مهمترين مساله جبهه اصلاحات را در حال حاضر انسجام بخشي به تشکيلات دانست و از همه نخبگان اصلاح طلب خواست در مسير وحدت و همگرايي اين جريان سياسي گام بردارند و به انسجام بخشي اين جريان کمک کنند.

کلیدواژه:

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان | فراکسیون امید

روایت تصویری یادواره شهدای اطلاعات نیروی زمینی سپاه در قم ۲۷ درصد مطالبات گندمکاران در سطح کشور پرداخت نشده است بازداشت باند تروریستی وابسته به داعش در لبنان گزارش«قدرت ایران قابل مذاکره نیست» منتشر شد ناظم دباغ: سليماني صادقانه با کردها برخورد کرد/رهبران کرد آمادگي حل مشکلات با بغداد را دارند واگذاری هزار خودرو به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد مسی ایرانی فردا به اسپانیا می رود حضور بازیگر زن معروف ترکیه‌ای در اصفهان +تصویر

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا