جهانگیر الماسی: شفاف‌سازی در هزینه جشنواره‌ها احتمال خطا را کاهش می‌دهد

ایران اکونومیست - به گزارش ایران اکونومیست؛ الماسی درباره اهمیت شفاف سازی در اعلام هزینه جشنواره ها و برنامه های فرهنگی، اظهار داشت: شاید این نکته تکراری باشد، اما تاکید می کنم در روزگاری که سرعت پیشرفت رسانه و گسترش آن تا این اندازه زیاد شد است به نظر می رسد هر اتفاقی و به هر دلیل تنها برای مدتی می‌تواند پنهان باقی بماند و قطعا روزی منتشر و افشا خواهد شد.
وی با مثبت ارزیابی کردن اقدام مسئولان سینمایی در انتشار و اعلام هزینه های جشنواره، افزود: همواره شفاف سازی تاثیرات مثبت داشته و به نظرم باید دولت به نوعی مکاتبات خود را به جز بحث های امنیتی از طریق رسانه ها انجام دهد.
کارگردان فیلم سینمایی «رنج و سرمستی» رشد تحصیلات و افزایش آگاهی مردم نسبت به اتفاقات روز دنیا را از دیگر تغییرات این دوران عنوان کرد و گفت: یک زمانی استاد دانشگاه یا یک فرد تحصیل کرده برای اینکه بتواند با یک راننده تاکسی یا بقال صحبت کند باید ادبیات خود را تغییر می داد، اما امروزه شاهدیم که افرادی با تحصیلات کارشناسی ارشد راننده و یا فروشنده هستند.
الماسی با تاکید بر اینکه باید بدانیم دنیا در حال تغییر است و فضای مجازی بستر جدیدی را ایجاد کرده است، افزود: در این فضا درواقع هر چه شفاف تر زندگی و کار کنیم، موفق تر خواهیم بود.
وی با تاکید بر اینکه برخی از جشنواره ها از بودجه دولت که به نوعی بیت المال است، استفاده می کنند، خاطرنشان کرد: بنابراین مردم حق دارند در جریان اطلاعات مالی جشنواره ها باشند.
بازیگر فیلم «سیب و سلما» گفت: رسانه ها در امر شفاف سازی و اعلام واقعی برخی آمارها نقش سازنده ای دارند و باید از دولت مطالبه گری کنند که مثلا فلان جشنواره چقدر هزینه بر بوده است و با توجه به این بودجه چه مقدار توانسته تاثیرگذار عمل کند.
الماسی تاکید کرد: شفاف سازی مخصوصا در بحث‌های مالی فرصت خطا‌های احتمالی را کاهش می دهد.
وی با اشاره به اینکه البته این موضوع شفاف سازی در دنیا تا حد زیادی حل شده است، گفت: سینمای ایران با توجه به شرایط خاص و منحصر به فردی که در دنیا دارد، نیازمند تاسیس یک پژوهشگاه سینمایی است تا تغییرات روز دنیا را دنبال و برنامه ریزی مناسبی برای ایجاد شرایط مناسب داشته باشد.
برخی منابع خبری طی روزهای گذشته در گزارش هایی اعلام کردند، سی وپنجمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش ملی و جهانی بیش از ۱۹ میلیارد تومان هزینه داشته است.
انتشار این گزارش با واکنش «سید عباس صالحی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روبه رو شد و وی در گفت وگویی با تاکید بر دسترسی شفاف به اطلاعات، از دستور بررسی گزارش‌های مربوط به مسایل مالی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر خبر داد.

کلیدواژه:

جشنواره ها | شفاف سازی

دهمین جشنواره وب و موبایل ایران آغاز به کار کرد محور کندوان فردا یک‌طرفه می‌شود راهکارهایی برای بهبود سلامت روده‌ خلاصه بازی چلسی - آاس رم سفر به اتریش آسان تر از آب خوردن! برنامه‌های سیمای شبکه آفتاب در بیست وهفتمین روز مهر ۹۶ تمدید مهلت ثبت‌نام دانشجویان مشمول در سامانه سقا تا 28 مهر انتخاب شهردار توسط مردم، گامی به سوی توسعه پایدار شهری است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا