ترفندهای فرار داعشی‌ها برای بقا + تصاویر

به گزارش خبرنگار تحولات منطقه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حکومت اسلامی عراق و شام یا به اختصار داعش نام گروه تروریستی- تکفیری است که حدود ۷ سال پیش در منطقه غرب آسیا شکل گرفت تا امنیت این منطقه استراتژیک را برهم بزند.

این گروه تروریستی که از حمایت کشور‌های غربی به خصوص آمریکا و برخی کشور‌های منطقه، چون عربستان سعودی بهره‌مند بود؛ با نفرات و ادواتی که توسط همین حامی‌ها تامین شده بود بخش‌هایی از دو کشور عراق و سوریه را تصرف کرد و به خیال خامش قصد داشت تا کل این دو کشور و سپس سایر کشور‌های اسلامی را تصرف و حکومتی تشکیل دهد.

فرماندهان این گروه تروریستی غافل از این که مردم و نیرو‌های مسلح عراق و سوریه و سایر کشور‌های منطقه به مقابله با آنها خواهند پرداخت شهرهایی، چون «موصل» و «حلب» را تصرف و قصد سایر شهر‌ها را داشتند؛ که با شکل‌گیری «جبهه مقاومت» و کمک‌های مستشاری ایران و حضور تجهیزات روسیه در این دو کشور مجبور به عقب‌نشینی شدند.

نکته قابل ذکر در این بین نه عقب‌نشینی بلکه فرار آنها به داخل شهر‌های تصرف شده و استفاده از سپر‌های دفاعی برای محافظت از خود بود.

چادر، خندق و تونل راه‌کار فرار داعش

فرماندهان گروه تروریستی داعش در ابتدای تصرف شهرهایی چون «موصل»؛ به خاطر محکم کردن مواضع خود دور شهر‌ها را خندق حفر کردند تا نیرو‌های زمینی عراقی و سوری نتوانند وارد شهر‌ها شوند.

پس از این ماجرا نیروی هوایی این کشور‌ها با حمایت پهپاد‌ها و جنگنده‌های روسیه مواضع داعش را در مناطق مختلف مورد حمله قرار دادند، اما چندی بعد اعضای این گروه تروریستی برای مقابله با جنگنده‌ها و حفظ جان خود بر فراز کوچه‌های شهرهایی، چون «رقه» چادر پهن کردند تا خلبانان هواپیما‌ها و پهپاد‌ها نتوانند آنها را ببینند [بیشتر بخوانید].

اما این پایان ماجرا نبود؛ پس از پیشرو‌های نیرو‌های زمینی عراقی و سوری و آغاز بازپس‌گیری شهر‌ها و روستاها؛ فرماندهان داعش که روزی تجهیزات دریافتی و حمایت‌های غرب را پشتوانه خود برای تصرف می‌دیدند مجبور به فرار شدند، اما می‌دانستند که در صورت عبور از روی زمین هلاک می‌شوند پس دست به دامن تونل شدند.

اعضای این گروه تروریستی با حفر تونل‌هایی در زیر شهر‌ها راه‌های ارتباطی را ایجاد کرده بودند که پس از شکست بتوانند جان بی‌مقدار خود را برداشته و بگریزند، آنها حتی برای این کار دست به دامن تغییر لباس شدند و با پوشش زنانه از دست نیرو‌های مقاومت می‌گریختند.

سپر انسانی راه حل داعش برای حفظ مواضع

از زمانی که نیرو‌های ارتش و مردمی عراق و سوریه توانستند شکل منسجم به خود بگیرند؛ ترویست‌ها را عقب راندند و به سمت شهر‌های اشغال شده پیش رفتند، اما این جنایت کاران برای حفظ مواضع خود زنان و مردان و کودکان شهر‌های تصرف شده را سپری در مقابل نیرو‌های مقاومت قرار دادند تا مانع از رسیدن نیرو‌ها به شهر‌ها بشوند.

خلافت موهومی داعش با سلاح‌های چوبی

فرماندهان گروه تروریستی داعش پس از آن که دیدند توان مقابله با نیرو‌های جبهه مقاومت را ندارند به فکر تلف کردن وقت و تجهیزات نیرو‌های مقاومت افتادند. آنها با ساخت سلاح‌هایی چون تانک، خودرو زرهی و حتی اسلحه آن هم نه فلزی بلکه چوبی قصد خریدن وقت برای فرار را داشتند که یک نمونه آن انباری بود که در شهر «موصل» کشف شد [بیشتر بخوانید].

همه این اقدامات نشان می‌دهد که هم داعش به پایان عمر خود رسیده و هم فرماندهان این گروه تروریستی تکفیری که روزی با حمایت کشور‌های غربی و منطقه‌ای ادعای توانمندی می‌کردند امروز به خواری افتاده‌اند.

گزارش از امین ملکیان

انتهای پیام/

کلیدواژه:

گروه تروریستی | نیرو ها | کشور ها | شهر ها

وزارت خارجه مجارستان کاردار آمریکا را احضار کرد رونمایی از سرویس خط ویژه سازمانی قیمت مخمل پاش - دستگاه مخمل پاش 09127692842 ویدیوی 360 درجه اچ تی سی یو 11 پلاس سرپرست اداره کل امور عمرانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور منصوب شد واگذاری هزار خودرو به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد مسی ایرانی فردا به اسپانیا می رود حضور بازیگر زن معروف ترکیه‌ای در اصفهان +تصویر

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا