دولت بیش از ۳ هزار میلیارد تومان از بهای گندم کشاورزان را نپرداخته است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه فریاد کشاورزان به جایی نمی‌رسد گفت: دولت ۳ هزار و پانصد میلیارد تومان از بهای گندم کشاورزان را نپرداخته است.

علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به خرید تضمینی گندم از کشاورزان، گفت: دولت تاکنون بیش از یک سوم یعنی در حدود 3 هزار و پانصد میلیارد تومان از بهای گندم کشاورزان را نپرداخته است.

وی با بیان اینکه فریاد کشاورزان به جایی نمی‌رسد، افزود: دولت نسبت به پرداخت حقوق کارمندان، یارانه‌ها و همچنین پرداخت هزینه‌های جاری حساس است، اما نسبت به پرداخت حق و حقوق کشاورزان حساسیتی ندارد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه سال گذشته متوسط درآمد کشاورزان 10 میلیون تومان در سال بود، یاد‌آور شد: با تاخیر در پرداخت بهای محصول گندم‌کاران بسیاری از آنها برای گذران زندگی در مشکل هستند.

اکبری با بیان اینکه اقدام اخیر دولت منجر به عدم کشت پائیزه شده، متذکر شد: تاخیر در پرداخت بهای گندم‌کاران نه تنها به آنها لطمه می‌زند، بلکه به تولید محصول سال آینده نیز لطمه وارد می‌کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس با تاکید بر اینکه با توضیحات «حجتی» در صحن کمیسیون مشخص شد که وزارت جهاد کشاورزی وظایف و اقدامات لازم را در جهت پرداخت به کشاورزان انجام داده، گفت: راه‌حل این مشکل در دست مسئولان سازمان برنامه و بودجه و همچنین خزانه‌داری است.

انتهای پیام/

R1385/P36447/S1,15/CT1 موضوعات مرتبط کمیسیون کشاورزی دولت دوازدهم

کلیدواژه:

کمیسیون کشاورزی | بهای گندم

شورای اداری استان همدان با حضور وزیر ورزش و جوانان آغاز شد حذف افتتاحیه جشنواره بار مالی را کاهش می‌دهد/دولت باید از مجوزهایش تمام قد حمایت کند نارضایتی روز افزون از مسعود بارزانی در کردستان/ احتمال انتقال قدرت به نخست‌وزیر فعلی اقلیم ارتباط مصرف قند و افزایش ابتلا به سرطان سارق سابقه‌دار منازل در گرگان دستگیر شد؛ اعتراف به ۳۱ فقره سرقت برنامه‌های سیمای شبکه آفتاب در بیست وهفتمین روز مهر ۹۶ تمدید مهلت ثبت‌نام دانشجویان مشمول در سامانه سقا تا 28 مهر انتخاب شهردار توسط مردم، گامی به سوی توسعه پایدار شهری است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا