کشف بیش از هزار میلیارد ریال کالای قاچاق در خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، محمدابراهیم افشاری در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این میزان نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل رشد 31 درصدی داشته است.

وی اظهار کرد : از این کشفیات، 89.7 درصد سهم نیروی انتظامی، 6.7 درصد گمرک، 2.3 درصد سازمان صنعت، معدن و تجارت و 1.3 درصد هم سهم مرزبانی بوده است.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی عنوان کرد: از کالاهای مختلف مکشوفه که شامل 16 قلم بوده است بیشترین ارزش با 120 میلیارد ریال مربوط به پارچه، 83 میلیارد ریال لوازم آرایشی و بهداشتی و 44 میلیارد ریال نیز فلزات گرانبها شامل مصنوعات طلا و نقره بوده است.

افشاری، ارزش ریالی البسه قاچاق کشف شده در این مدت را نیز 38 میلیارد ریال عنوان و ذکر کرد: مجموع ارزش ریالی کالاهای منتخب کشف شده در این مدت 412 میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: علاوه بر آن از ابتدای سال طرح های مختلف مقابله با قاچاق در راستای حمایت از تولید داخلی بویژه کالاهایی که استان در تولید آن دارای مزیت است به اجرا درآمده که از جمله آن می توان به طرح مبارزه با مصنوعات نقره و طلای قاچاق در استان با محوریت مشهد اشاره کرد.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: با اجرای این طرح ها در بحث نقره 575 کیلوگرم انواع مصنوعات در استان از چهار قاچاقچی عمده کشف و ضبط شد که ارزش ریالی آن بالغ بر 24 میلیارد ریال بود.

وی گفت: همچنین طرح ساماندهی پوشاک برند هم از ابتدای امسال اجرایی شد و نمایندگی های پوشاک برند موظف شدند 20 درصد از میزان فروش خود را در داخل استان تولید کنند.

افشاری با بیان اینکه در این دولت مقابله با قاچاق از شدت و حدت بیشتری برخوردار شده، گفت: این اقدامات آثار مثبتی بویژه در یکی دو سال اخیر در حوزه تولید استان و بخش های دارای مزیت داشته است.

بر اساس آمارها در چهار سال اخیر در استان خراسان رضوی تنها در حوزه مبارزه با قاچاق کالای واحدهای صنفی644 پرونده بازرسی به ارزش 96 میلیارد و 800 میلیون ریال تشکیل شده که نسبت به دولت دهم از نظر تعداد پرونده یک درصد و از نظر ارزش ریالی 231 درصد رشد داشته است

کلیدواژه:

میلیارد ریال | خراسان رضوی | ارزش ریالی

سرمایه‌گذار تولید خودروی برقی در زنجان انصراف داد توضیح جانشین رئیس اطلاعات سپاه درباره محدودیت‌های خاتمی: به دنبال ایجاد کمپینی جدید هستند/ به خاتمی تذکر داده شد خجسته مقابل نماینده ایتالیا شکست خورد/ حذف دومین جودوکار ایران فیلم/ بخشی از دیدار نخبگان علمی با رهبرانقلاب رویکرد ضدبرجامی آمریکا غیرمسئولانه است دانلود آهنگ جديد اميرعباس حسن زاده بنام نگاه واگذاری هزار خودرو به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد مسی ایرانی فردا به اسپانیا می رود

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا