فرمانده مرزبانی تایباد: کنترل بیش از 300 کیلومتر مرز مشترک ایران و افغانستان توسط پرسنل هنگ مرزی تایباد

مجید پویان امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در تایباد با بیان اینکه ‌حدود 30 درصد مواد مخدر‌ضبط شده در 6 ماه گذشته از خودروهای ترانزیتی بوده است، اظهار داشت: در نشستی که با فرماندار تایباد برگزار شد، برای تردد با خودرو به مرز برای فعالیت‌های مسافربری و اقتصادی، مصوباتی انجام شده که به‌ زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ ما فرهنگ اسلامی است و همه ما سرباز ولایت هستیم، متذکر شد: در سال گذشته در راستای برقراری امنیت در مرزها، دو نفر از بهترین نیروهای هنگ مرزی به دست اشرار و قاچاقچیان مسلح به فیض شهادت نائل آمدند، اما پرسنل شجاع هنگ مرزی تایباد و سربازان این مرزوبوم بعد از 72 ساعت تعقیب جرثومه‌های فساد و پس از 70 کیلومتر تعقیب آنان را به درک واصل کردند.

فرمانده هنگ مرزی تایباد بیان کرد: در دهه 60 و 70 همه شاهد بودیم، چه وضعیتی در منطقه بود، در پیچ‌های کرات به سمت خواف از ساعت 3 و 4 تردد سخت بود، اما امروز خدا را شکر امنیت در تمام نوار مرز حاکم است و هرکس بخواهد در راستای خلاف امنیت حاکم حرکت کند با واکنش قاطع نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی مواجه می‌شود، علاوه بر این، در هفته ناجا تخلفات مرزی به حداقل رسیده و کاهش آن بسیار محسوس است.

پویان ادامه داد: از ابتدای هفته ناجا تاکنون، نیروهای خستگی‌ناپذیر مرزبانی و هنگ مرزی تایباد مستقر در ایستگاه ایست و بازرسی 17 شهریور موفق به کشف یک کیلوگرم مواد مخدر از نوع هروئین فشرده شده‌اند.

فرمانده هنگ مرزی تایباد تبیین کرد: این مقدار مواد که به صورت ماهرانه در کف کفش دو تبعه کشور افغانستان پنهان شده بود، توسط مأموران همیشه بیدار مرزبانی شرق کشور کشف، قاچاقچیان دستگیر و تحویل مقام قضایی شدند.

وی در پایان اضافه کرد: با وجود نیروهای مقتدر مرزبانی مستقر در مرز دوغارون اشرار و قاچاقچیان در امان نیستند، حتی کوچک‌ترین تجاوز در مرز تایباد از دید این نیروها پنهان نمی‌ماند و با آن برخورد قهریه‌ای انجام می‌شود.

انتهای پیام/ذ

کلیدواژه:

هنگ مرزی تایباد

هشدار صریح پاکستان به هند/آتش‌گشودن مداوم آرام آرام کاسه صبرمان را لبریز می‌کند مناظره« اولویت‌های حقوق زنان» برگزار می‌شود صادرات نفت کردستان عراق نصف شد ترویج معارف دینی بهترین روش مقابله با آسیب‌های اجتماعی است خلاصه دیدار پاری سن ژرمن 4 - 0 آندرلخت برنامه‌های سیمای شبکه آفتاب در بیست وهفتمین روز مهر ۹۶ تمدید مهلت ثبت‌نام دانشجویان مشمول در سامانه سقا تا 28 مهر انتخاب شهردار توسط مردم، گامی به سوی توسعه پایدار شهری است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا