سیره عملی و علمی سالار شهیدان در عزاداری‌ها تبیین شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مازندران با تاکید بر تقویت باورهای دینی در جامعه گفت: سیره عملی و علمی سالار شهیدان در عزاداری‌ها تبیین شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بهشهر، حجت الاسلام ناصرشکریان امیری در پنجمین گردهمایی مدیران تبلیغات اسلامی استان در بهشهر اظهار داشت: با توجه به فرا رسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سید و سالارشهیدان برنامه‌ریزی‌ها در جهت بیان سیره علمی و عملی امام حسین (ع) باشد و گفتمان عاشورا و این حرکت عظیم در جامعه تبیین شود.

وی اخلاص را رمز موفقیت در تمام برنامه‌های فرهنگی دانست و افزود: اخلاص مهم‌ترین عنصر در فعالیت‌های فرهنگی بوده و می‌تواند به عنوان یک قدرت اثرگذار در کار فرهنگی از آن بهره برد.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران با اشاره به اهمیت تبلیغ در ایام محرم و عزاداری‌های این ماه، تصریح کرد: مسئله تبلیغ در ماه محرم بسیار حائز اهمیت بوده و باید برای اعزام مبلغان در این ماه برنامه‌ریزی دقیق داشت تا بیشترین بهره را ببریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران به شهادت شهید سرافراز مدافع حرم شهید محسن حججی اشاره کرد و افزود: این شهید عزیز مدافع حرم شهید محسن حججی با اخلاص و نیت الهی در راه اسلام گام برداشت و حجت خدا شد و این‌گونه در راه اسلام و اهل بیت )ع) جانفشانی کرد و باعث عزت ایران اسلامی و انقلاب اسلامی شد.

شکریان امیری به جایگاه و اهمیت تبلیغ در دنیای اسلام اشاره کرد و گفت: مسئله تبلیغ در دنیای اسلام بسیار حائز اهمیت بوده و تبلیغ چهره به چهره دارای اثرگذاری بیشتری بوده و باید در مسئله تبلیغ از منابع و کتب موثق و مورد تایید استفاده کرد و برای مخاطب به صورت ساده و شیوا بیان کرد.

استاد حوزه علمیه و دانشگاه در مازندران، صبر و تحمل را در مسئله تبلیغ حائز اهمیت دانست و بیان داشت: فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی نیازمند صبر و حوصله است و باید برای اثرگذاری آن در مخاطب صبر و حوصله داشت.

این محقق و پژوهشگر علوم دینی و حوزوی در مازندران با بیان اینکه روحانیت باید همه تلاش خود را در جهت حفظ جایگاه و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی بکار گیرد، گفت: دشمنان همواره به دنبال تضعیف جایگاه روحانیت و ایجاد شکاف بین این قشر با مردم هستند که باید با آگاهی بخشی و روشنگری در مقابل اهداف شوم آنان ایستادگی کرد.

مدرس حوزه علمیه مازندران با اشاره به اهمیت ماه عزاداری سید و سالارشهیدان ابا عبدالله الحسین(ع)، تصریح کرد: واقعه عاشورا دارای یک ظرفیت بین المللی بوده و بیان سیره علمی و عملی حضرت سیده الشهدا (ع) و این حرکت عظیم باید در این ایام در جامعه اسلامی تبیین و عزاداری متمرکز، اربعین و برگزاری نماز ظهر عاشورا و بیست هشتم صفر باید در جلسات شئون فرهنگی برنامه‌ریزی شود.

حجت الاسلام زین العابدین روحانی نیا معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران نیز گفت: توانمندسازی و بروزرسانی اساتید گفتمان دینی و فعالیت‌های فرهنگی کانون‌های فرهنگی و تبلیغی در ایام محرم و بیستم و هشتم صفر مهم ترین برنامه‌ریزی‌های معاونت فرهنگی تبلیغات اسلامی مازندران است.

سعید قربانی رئیس اداره امور قرآنی مازندران نیز گفت: در آیین اختتامیه این طرح قرآنی که با حضور 400 قرآن آموز در مشهد مقدس برگزار شد بیش از 250 مدیر و مربی موسسات قرآنی مازندران در کارگاه‌های مهارت زندگی قرآنی با حضور اساتیدی چون استاد حبشی، نخاولی، سلمانیان در اردوگاه دانش آموزی مازندران در مشهد مقدس شرکت کردند.

انتهای پیام/

R41358/P1357/S6,74/CT11

کلیدواژه:

تبلیغات اسلامی | برنامه ریزی | مسئله تبلیغ

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا