دیدار مهمانان خارجی اجلاس پیرغلامان حسینی با آیت الله مظاهری

میهمانان خارجی پانزدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان و خادمان حسینی، با آیت‌ا... مظاهری از مراجع تقلید و رییس حوزه علمیه اصفهان دیدار کردند. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، آیت ‌ا... مظاهری در این دیدار ضمن خیر مقدم به میهمانان شرکت‌کننده در این اجلاس، با بیان روایتی از پیامبراکرم(ص) حرارت و شعلۀ محبّت حضرت اباعبدا... الحسین(ع) را ابدی و خاموش‌ ناشدنی توصیف کرده و گفت: ارادت و مودّت به حضرت سیّدالشّهدا(ع) اختصاص به مذهب تشیّع یا دین اسلام ندارد و در بین پیروان سایر ادیان و مذاهب مختلف، نیز همواره وجود داشته است و این ویژگی، علاوه بر اینکه ریشه در احساسات و عواطف انسانی دارد، معلول اهداف والای نهضت و قیام امام حسین(ع) و درس‌های اخلاقی آن قیام الهی است.
رییس حوزه علمیه اصفهان در این باره احیای معروف و فضیلت‌ها و مقابله با منکر و رذیلت‌ها و برقراری عدالت را از مهم‌ترین اهداف اساسی قیام امام حسین(ع) برشمرده و افزود: امروز نیز باید همان اهداف و جهت‌گیری‌های اساسی، برای رفع ظلم از بشریّت، سرمشق همۀ آزادی‌خواهان جهان باشد.
آیت‌ا...‌مظاهری در ادامه با تأکید بر اهمیّت و ضرورت حفظ وحدت و یکپارچگی بین پیروان ادیان و مذاهب توحیدی، حرکت و قیام امام حسین(ع) را محور وحدت جهانیان علیه ظلم، فساد، تبعیض و بی‌عدالتی بیان کرد و افزود: اگر همۀ پیروان راستین ادیان و مذاهب توحیدی، برای احیای انسانیّت و فضایل اخلاقی که عصارۀ همۀ ادیان الهی و توحیدی است با یکدیگر متحد شوند، قطعاً به اهداف متعالی خود خواهند رسید.
پیش از سخنان آیت‌ا... مظاهری چند تن از میهمانان خارجی حاضر در این دیدار از آلمان، عراق، سوریّه، بحرین و سریلانکا نظرات خورا در خصوص قیام امام حسین(ع) و نهضت حسینی بیان کردند.

کلیدواژه:

قیام امام حسین ع

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا