ظریف: ایران هیچ سقفی برای گسترش روابط با تونس قائل نیست

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت امورخارجه، ظریف که در ایستگاه آخر سفر خود به شمال آفریقا در تونس بسر می برد، عصر روز دوشنبه (به وقت محلی) با «الباجی قائد السپسی» رئیس جمهوری تونس دیدار و گفت وگو کرد.
ظریف در این دیدار ضمن تشکر از مهمانوازی گرم دولت و ملت تونس، سلام های گرم حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان را خطاب به «الباجی قائد السپسی» ابلاغ کرد.‌
وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ایران روابط با تونس را به عنوان کشوری متمدن و اثرگذار مهم می داند، گفت: ما هیچ سقفی برای گسترش روابط با این کشور قائل نیستیم و معتقدیم ظرفیت های زیادی برای توسعه روابط وجود دارد و جمهوری اسلامی ایران آماده است تجربیات خود را در زمینه های مختلف با تونس تبادل نماید.
رئیس جمهوری تونس نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم به وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، انتخاب مجدد حسن روحانی را به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت و دوباره از وقوع حادثه تروریستی در تهران ابراز تاسف و همدردی کرد.
السپسی در ادامه ایران را کشوری تاریخی و متمدن توصیف کرد و افزود: آماده گسترش و تعمیق روابط با ایران‌ هستیم.
شبد**1953**9122**تنظیم کننده:مرتضی شحنه**انتشار دهنده: مهدی نعمتی

کلیدواژه:

رئیس جمهوری

اظهارات دایی در واکنش به نوع شادی "عباس‌زاده" کمالوند: باید نقاط ضعف مان را آسیب شناسی کنیم دایی: جباروف مقابل تراکتورسازی هم پشتک زده بود منصوریان: برای انجام بازی مالکانه تلاش کردیم/ از جنس آهن هستیم! قلعه‌نویی: قشنگ‌ترین دربی عمرم را امشب تجربه کردم عباس‌زاده: چه کنم؟ عاشق پرسپولیس هستم! بازگشت پارس جم به صدرجدول در2دقیقه بوسه گلزن پرسپولیسی سایپابرمچ‌بندقرمز،سکوهارامنفجرکرد

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا