نقش فروشگاه‌های زنجیره‌ای در حمایت از تولید داخل

روند افزایش تعداد شعب این فروشگاه‌ها و همچنین تنوع ارائه انواع و اقسام کالاهای موجود در قفسه‌هایشان به گونه‌ای غیرقابل تصور بود که درنهایت تعداد و تنوع این‌گونه فروشگاه‌ها جزو شاخصه‌های توسعه یافتگی یا رشد اقتصادی کشورها قرار گرفت. اما آیا فعالیت چنین فروشگاه‌هایی واقعا برای اقتصاد کشورها مفید است یا تبعات منفی حضورشان بیشتر از منافع ایجاد شده خواهد بود؟ در این زمینه جام‌جم گفت‌وگویی با امیر خسرو فخریان، رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای داشته که در ادامه می‌خوانید.

هم‌اکنون چه تعداد فروشگاه زنجیره‌ای در بازار ایران فعال هستند؟

در حال حاضر 2450 شعبه فروشگاه زنجیره‌ای در سطح کشور وجود دارد و بیش از یک میلیون مترمربع زیربنای فروشگاه‌های زنجیره‌ای است.

اشتغال‌زایی در این مراکز چقدر است؟

هم‌اکنون نزدیک به 25 هزار نفر در بخش فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور به صورت مستقیم فعالیت دارند.

حجم گردش مالی فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور و سهم اقتصادی آنها از خرده فروشی به چه میزان است؟

آمار دقیقی از سهم خرده‌فروشی‌ها در نظام توزیع در اختیار نداریم و به همین دلیل به طور دقیق نمی‌توان سهم فروشگاه‌های زنجیره‌ای در نظام توزیع را بیان کرد. اما براساس گردش مالی فروشگاه‌های زنجیره‌ای عضو اتحادیه که 15 هزار میلیارد تومان است، می‌توان گفت سهم فروشگاه‌های زنجیره‌ای در نظام توزیع کمتر از 10 درصد است.

آیا استانداردی برای تعداد فروشگاه‌های زنجیره‌ای در یک کشور وجود دارد و اگر هست ایران چه جایگاهی را به خود اختصاص داده است؟

این که بگوییم استانداردی مشخص در این زمینه وجود دارد خیر، اما براساس رشد اقتصادی و برنامه توسعه‌ای صنایع، استانداردهای متفاوتی جهت ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای وضع می‌شود. به عنوان مثال در کشور ترکیه به ازای هر 5000نفر یک شعبه فروشگاه زنجیره‌ای وجود دارد و شرایط در اتحادیه اروپا نیز مشابه همین آمار است.

امتیاز اقتصادی این فروشگاه‌ها چیست؟ اصولا آیا واقعا امتیازی برای اقتصاد خواهند داشت؟

این‌گونه فروشگاه‌ها دارای امتیازهای متفاوتی هستند، اما مهم‌ترین مزیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای قیمت ارزان کالا و محصولات است. فروشگاه‌های زنجیره‌ای در حجم و مقیاس بالایی از تولیدکنندگان کالا خریداری می‌کنند، حجم بسیار بالای خرید، فروشگاه‌های زنجیره‌ای را قادر می‌سازد قدرت مذاکره با تولیدکنندگان و عرضه کالا با قیمت بسیار مناسب‌تری داشته باشند. از طرفی فروشگاه‌‌های زنجیره‌ای که مستقیما کالا و محصولات را در حجم بالا و به صورت یکجا از تولیدکننده تهیه و آن را به مصرف‌کننده عرضه می‌کنند، سود کمتری برای خود در نظر می‌گیرند و به این ترتیب عملا با کاهش هزینه توزیع و حذف واسطه‌ها بهای کالاها کاهش می‌یابد و محصول با قیمت مناسب‌تری به دست مصرف‌کننده خواهد رسید.

در عین حال تنوع کالا در فروشگاه‌های زنجیره‌ای سبب افزایش رضایت مشتریان، انتخاب کالا متناسب با قدرت خرید و در عین حال صرفه‌جویی در زمان می‌شود. مسلما کاهش بهای خرید کالا، افزایش قدرت خرید مردم و در نتیجه افزایش رفاه مصرف‌کنندگان و جامعه را به دنبال خواهد داشت. در عین حال فروشگاه‌های زنجیره‌ای با حمایت از تولیدات داخلی می‌توانند رونق اقتصادی و افزایش اشتغال‌زایی را برای کشور به ارمغان بیاورند. کاهش مدت زمان انبارداری و حمل و نقل کالا، افزایش بهره‌وری و بهره‌گیری از سرمایه انسانی نیز از دیگر مزیت‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای است.

در کنار اینها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌توانند در جهت تقویت و حمایت از بخش تولید و در راستای تنظیم بازار، کمک حال دولت باشند. امیدواریم دولت با اعمال سیاست‌های حمایتی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای، امنیت سرمایه‌گذاری این بخش را افزایش دهد.

به نظر شما اهمیت فروشگاهای زنجیره‌ای در کنترل روند توزیع کالا به چه صورت است و چه امتیازی در کنترل قاچاق دارند؟

موفقیت یک نظام اقتصادی در گرو شفافیت مالی آن است. تمام فرآیند خرید، نگهداری و توزیع کالا در فروشگاه‌های زنجیره‌ای قابلیت رصد و کنترل دارد. شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای به صورت قانونمند ثبت می‌شوند و با پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، درآمد، عملکرد، مستغلات، اجاره و همچنین پرداخت حق بیمه‌ای نیروی انسانی به سوی شفافیت نظام مالی گام برمی‌دارند و این قبیل هزینه‌های جاری را با افزایش بهره‌وری جبران می‌کنند. بنابراین در چنین فضای قانونمند و شفافی، امکان توزیع کالای قاچاق مقدور نیست. از طرفی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای مسئول تضمین کیفیت کالا در برابر مشتریان هستند بر همین اساس روی تمام مراحل مختلف خرید، توزیع و فروش کالا در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نظارت و کنترل صورت می‌گیرد.

اهمیت این فروشگاه‌ها در جلوگیری از دلال بازی و همچنین مدیریت تقاضا در چیست؟

با حذف هزینه‌های زائد از قیمت تمام‌شده کالا، امکان عرضه کالا با قیمت مناسب‌تر به مشتریان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای فراهم می‌شود که این امر در مقیاس کلان اقتصادی به افزایش تقاضای مؤثر در جامعه و سرانه خانوار منجر خواهد شد. اما درباره دلال‌ها در بازار لازم است به این نکته توجه داشته باشید که حجم سفارش و تقاضای خرید زنجیره‌ای به گونه‌ای است که معمولا مستقیما با تولید‌کننده اصلی وارد مذاکره می‌شوند به همین دلیل قطعا زمینه‌ای برای حضور دلال‌ها در بازار این گونه فروشگاه‌ها نخواهد بود. هرچند خود تولیدکنندگان نیز بنا به دلیلی که بعضا مطرح شد، علاقه‌مند هستند مستقیم با زنجیره‌ای‌ها وارد مذاکره شوند که اصلی‌ترین عامل آن اطمینان از بازار خرید محصولاتشان و همچنین روند وصول فاکتورهایشان است.

افزایش تعداد فروشگاه‌های زنجیره‌ای ضربه‌ای برای خرده‌فروشی‌های موجود نیست؟

در حال حاضر موضوع فروشگاه‌های زنجیره‌ای فرانچایز (اعطای نمایندگی) بر حسب تاکید وزارت صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف ایران و مرکز امور اصناف و بازرگانان در دستور کار اتحادیه قرار گرفته است و فروشگاه‌های زنجیره‌ای با اعطای نمایندگی به بنگاه‌های صنفی حمایت‌های لازم را از کسبه خرد خواهند داشت. واحدهای صنفی کوچک در جهت تغییر عادات و سلیقه خرید و متناسب با نیاز مردم می‌توانند با تشکیل شرکت تعاونی و یکپارچه کردن خرید، افزایش بهره وری، ادغام در یکدیگر و تشکیل واحدهای بزرگ‌تر توان رقابت‌پذیری خود را افزایش‌دهند یا خودشان به بخشی از فروشگاه‌های خرده‌فروشی تبدیل شوند.

فروشگاه‌های زنجیره‌ای چه نقشی در فرهنگ‌سازی هموطنان برای خرید کالاهای ایرانی دارند؟

یکی از مهم‌ترین اهداف در جهت رشد و توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای، حمایت از تولید ملی و فرهنگ‌سازی کالاهای ایرانی برای مردم است. در حال حاضر بسیاری از کالاهای عرضه شده در سطح فروشگاه‌های زنجیره‌ای کالای تولید داخل بوده است. هرچند بد نیست به این نکته توجه داشته باشیم که برخی سیاست‌های فروش که در این مراکز به کار گرفته می‌شود دقیقا در همین جهت استفاده می‌شود. به عنوان مثال نحوه قرارگیری قفسه‌ها در فروشگاه و... دقیقا در جهت جلب‌نظر خریداران است که کم‌کم به فرهنگ و عادت تبدیل خواهد شد. به‌عنوان مثال وقتی شما طی روزهای مختلف به یک فروشگاه زنجیره‌ای مراجعه می‌کنید، قطعا ردیف‌هایی که محصولات مورد نیاز شما در آنها قرار دارد را می‌شناسید. بنابراین مدیران فروشگاه کاملا هدفمند می‌توانند حتی تقاضا را مدیریت کنند و با کالایی خاص این تقاضا را پاسخ دهند. نمونه دیگر هم نقش بی‌بدیل آنها در حفاظت از محیط زیست است به طوری که هم اکنون فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کشورهای توسعه یافته در جهت حفاظت از محیط زیست به حذف کیسه‌های پلاستیکی و نایلونی اقدام کرده‌اند.

هم‌اکنون چند فروشگاه زنجیره‌ای با سرمایه‌خارجی در ایران فعال هستند؟

حدود 400 شعبه فروشگاه‌های زنجیره‌ای با سرمایه‌گذاری خارجی شکل گرفته است.

در برخی رسانه‌ها مطرح شده است فروشگاه‌های زنجیره‌ای با سرمایه‌های خارجی در واقع محلی برای واردات کالاهای خارجی آن هم در سال اقتصاد مقاومتی بوده‌اند؛ آیا این چنین است یا خیر؟

خیر. بیش از 90 درصد کالاهایی که در برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه می‌شود، کالای تولید داخل و ایرانی است. در واقع تا کنون فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور در بحث حمایت از تولیدات داخلی کمک شایانی به دولت داشتند. فروشگاه‌های زنجیره‌ای با حمایت از تولیدکنندگان داخلی و تولیدات ایرانی و همچنین اشتغال پایدار نقش بسزایی در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ایفا کردند.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که قیمت مندرج روی کالاها منطقی نیست و صرفا برای جلب نظر شرکت‌های توزیعی این قیمت‌ها درج می‌شود. نظر شما چیست؟

قیمت برخی اجناس واقعی نیست، در حالی که در همه جای دنیا قیمت فروش ملاک است، اما در ایران روی اجناس قیمت مصرف‌کننده درج می‌شود. قیمت تمام شده یک کالا حاصل هزینه‌های تولید، سربار محصول، انبار و نگهداری و هزینه پخش و سود فروشندگان است. در حال حاضر در کشور ما براساس اعلام سازمان حمایت از مصرف کنندگان، 3 تا 5 درصد هزینه و توزیع کالا برای شرکت‌های پخش و 10 درصد سهم سود فروشندگان تعیین شده است.

آیا فروشگاه‌های زنجیره‌ای از شرایط رکود بازار رنج می‌برند یا خیر؟

رکود اقتصادی بر تمام کسب و کارها تأثیر گذار بوده است. در حال حاضر به همت و تلاش مسئولان، اقتصاد کشور تا حد زیادی از شرایط رکود خارج شده که امیدواریم با رشد و توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای که به افزایش اشتغال‌زایی و تقاضای مؤثر در جامعه منجر می‌شود، رشد اقتصادی کشور بیش از پیش افزایش یابد.

به اشتراک گذاری کد خبر : 2886710878054351789 برچسب‌ها : فروشگاه زنجیره ای رکود اقتصادی جام جم آنلاین نقش فروشگاه‌های زنجیره‌ای در حمایت از تولید داخل کالا لینک کوتاه :

ارسال نظر

مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید: 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید. 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود. 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود. تصویر امنیتی : پربازدیدها معجزه چربی سوزی را در این دمنوش‌ها بجویید! فرزند و دو نوه پدر موشکی ایران در سر سفره خدا امیر جعفری داغدار شد + عکس دنیا باید به زیارت خاک ایران بیاید جزئیات جدید از عملیات موشکی سپاه و محل اصابت تصاویر اصابت موشک‌ها با پهپاد و آنلاین به ایران مخابره شد / نشاندن موشک روی یک ساختمان کوچک خودش پیام است هنرپیشه زن سینما در کنار کارلوس کی روش +عکس واکنش چهره ها و هنرمندان به حمله موشکی سپاه+تصاویر لحظه اصابت موشک های نقطه زن سپاه به مقر تروریست ها در دیر الزور +فیلم تصاویر مبارزه واقعی بروسلی منتشر شد + فیلم و عکس لیست همه پربازدیدها برگزیده‌ها عجیب‌ترین روش موتورسواری چهار نفره لگدی که فکش را پایین آورد حامیان تروریسم صدای سیلی بر گوش داعش را شنیدند نماهنگ شهدای ترور به یاد شهدای ترور تهران پایان غم انگیز گاوباز اسپانیایی حین اجرای نمایش (فیلم) لحظه اصابت موشک های نقطه زن سپاه به مقر تروریست ها در دیر الزور +فیلم تعداد زیادی از موشک های اصابت کرده به دیر الزور در اختیار سپاه است / سیلی محکم تری در راه است کنسول جدید آتاری به زودی معرفی می‌شود برخورد وحشیانه پلیس انگلیس با پناهجوی افغان 4 اپلیکیشن سودمند که شما را از فراموشی نجات می‌دهد! آخرین مطالب همه سایت 04:30 نقش فروشگاه‌های زنجیره‌ای در حمایت از تولید داخل 04:15 افزایش نظارت، ضرورت امروز نظام سلامت 04:00 قهر لیلی و مجنونی 03:45 مهر مادری نیکول کیدمن 03:30 صنعت سلولزی زیرفشار واردات 03:15 زیرمیزی، ویروس نظام سلامت 03:00 راحت آشتی کنید 02:30 آهنگ اسکورت از سجاد راد 02:15 شگفت انگیزترین و ترسناک ترین سلفی های جهان +عکس 01:45 آیا ترامپ نیکسونی دیگر خواهد شد؟ فهرست همه مطالب جام جم آنلاین © 2015 | کلیه حقوق این وب سایت متعلق به موسسه فرهنگی مطبوعاتی جام جم است. ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلیدواژه:

فروشگاه های زنجیره ای | فروشگاه های زنجیره ای | فروشگاه های زنجیره ای | فروشگاه زنجیره ای | حمایت از تولید | حال حاضر | توزیع کالا | تولید داخل | زنجیره ای | موشک ها

آیا «ترلان پروانه» عاشق شده است؟ سخنگوی ناجا: دستگیری 22 سارق در مناطق زلزله‌زده/ استقرار پلیس تا برقراری کامل نظم و امنیت در منطقه رسمی؛ ترکیب تیم‌های لگانس و بارسلونا حذف یارانه ثروتمندان در دستور کار دولت و مجلس زلزله؛ انبوه دست ها برای کمک و اندک پاهایی بر روی شرف! انفجار درآزمایشگاه مدرسه دراصفهان مهرآبادی: مسکن مهر مناطق زلزله زده کاملا پا برجاست بزرگ‌ترین مسکن مهر ایران در انتظار فاجعه مقایسه گرافیک بازی های Call of Duty WWII و Battlefield تاریخچه تکامل سری بازی های Call of Duty (2003-2007) آموزش ساخت ریگ پک پارت 2 تریلر هنگام عرضه نسخه فیزیکی بازی Tricky Towers قسمت 6 از کتاب دوم آواتار کورا دوبله اصلی دوره بارداری _ هفته اول تا نهم کارتون پلنگ صورتی!!عااااااالیه!! کارتون پلنگ صورتی!!عااااااالیه!! لگومارول دوبلم از باربی بازیه محشر - قسمت سوم قسمت 7 از کتاب دوم آواتار کورا دوبله اصلی طاهر حقوقی مداح خردسال کلوانق انیمیشن پنجره فولاد (پیامبر) رحلت نکرد به شهادت رسید جنجالی استاد دانشمند!! فیلمی درباره مسکن مهر سرپل ذهاب که حتما باید دید دوبلم از مارینت ویدیو طنز ته خندهGTAIV اموزش ساخت لب تاب در ماینکرفت فضانگهدار دندان | دکتر مسعود داوودیان فیلم آموزشی تهیه کیک سیب زمینی با سس چیمیچوری کارتون ماشا و میشا!!فوق العاده!! هک سرور کلش رویال بدون نیاز به روت فیلم آموزشی تهیه کیک هویج فیلم برای مسابقه ی پرنسس سلستیا افسانه جومونگ!!عاااااالی!! آهنگ GTA IV جی تی ای فارسی بیماری پارکینسون انیمیشن«این ده مرد» روایتی کوتاه از شهید مهدی زین الدین طالع بینی به سبک تیتان ها به پیش انیمیشن چراغ گنبد ✐ نقـ❡ραɪɴтɪηـاشی الـɛℓsαـسا ✐ صلوات خاصه حضرت امام رضا (علیه السلام) دوره بارداری _ هفته پانزدهم تا بیستم دیدار حریری با مکرون, رئیس جمهور فرانسه در پاریس تیغ نینجا ( چاقو پرتابی ) نقره ای 4 پر زیست استاد شعبانی شاکری بررسی کارنامه ها_استادمنتظری طریقه استفاده از چسب مایع بخیه کلیپ حوادث دستگیری سرهنگ قلابی آموزش برش دادن بخشی از یک فیلم خدمت رسانی کفشداران حرم رضوی به زائرین پیاده زیست استاد شعبانی شاکری ⭕️ رئیس ستاد بحران دولت کیست؟ آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی تشکر دانش آموزان اسلام آبادی از امداد رسانی به مردم آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی ایجاد حمام صحرایی دیرین دیرین | آگهان فروش آپارتمان 54 متری تهرانسر خیابان 26 تفاوت ضبط تصاویر روی هاردهای WDigital حوالی حلب _ نبرد نیروهای مقاومت با تکفیری های النصره صداگذاران GTA IV آهنگ کریس رونالدو سریع ترین، ایمن ترین و ارزانترین روش رفع موهای زائد بدن آیا عسل درمان همه دردهاست؟!!! تریلر جدید spiderman ps4 انیمیشن جدید دیزنی / Weeds / خیلییییییی زیباست آموزش ساخت اژدها در ماینکرافت دوره بارداری _ هفته بیست و یکم تا بیست و هفتم :::::تقدیم به اجی امتیس ::::: اجی خودم تیلور سویفت(اون لاب لاب کردنش منو کشته خخخ) اموزش زدن ضربات ایستگاهی در بازی :::PES 2017::: لگو تیتان ها فصل دوم قسمت چهارم کمکم کنید آیا ممکن است مزاج اولیه انسان تغییر کند؟ تریلر جدید بازی Code Vein دانلود نسخه فشرده بازی Titan Quest: Ragnarök ماین کرافت کامند بلاک VIP اندر دراگون و پرتال اند (پایان ماین کرافت) به مناطق زلزله زده غرب کشور سفر نکنید طنز خنده دار کلیپ دابسمش خنده دار و شاد و باحال ۳۰۹ آشپزی با ما تریلر انیمیشن پسر پاگنده - The Son of Bigfoot 2017 انیمه بسیار زیبا black clover(شبدر سیاه) - قسمت اول پت پستچی (1981) -- تیتراژ مجموعه انیمیشنی (زبان اصلی) اهنگ لیدی باگ تو قسمت کریسمس با زیر نویس انگلیسی گییم پلی بازی مار ها ویدئو قرعه کشی مسابقه فیلم آموزشی تهیه لازانیا با بادمجان و اسفناج فیلم تخلیه ژل پاژ از لب دیگه دنبالم نیا صدام نکن طاقتم ده و ساغرم شکست ای ساقی زلزله کرمانشاه و فریاد های مردم بخاطر امارهای جعلی احمد ظاهر آهنگ: در کنـــج دلـــم عشق کسی خــانه نــدارد روستای قرمز گل آذرشهر با گزارش محمد شکوهی(تبریز2018) Riyadh the capital city-الریاض العاصمة ردیاب خودرو تریلر Reveal بازی Call of Duty®: WWII آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی شلیک افسر آمریکایی به مرد سیاهپوست با دستان بالا عوض شدن رنگ خودرو حرفه ای آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی محسن لرستانی اجاره آپارتمان 75 متری در دامپزشکی کارون آزمایش پیشران یونی X3 سورن توربو با جنسیس سدان ۳۸۰۰ آموزش جامع CompTIA Security+ (SY0-501) Cert Prep: 4 Ide مرد روستایی، بازی ایران و استرالیا را کنار خانه اش که با خاک یکسان شده گزارش می کند آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی رپ اندر من فوق العاده باحال کسب و کار های امروز صدای زیبای «ابوبکر معروفی» شهید راه انسانیت كه در حال كمك به مردم زل آموزش ساخت استراتژی برند سگ نما چرا کار ها را به تعویق می اندازیم ؟ آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی آهنگ جدید محسن ابراهیم زاده غلاف آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی گفتگوی موبایلی سردار جعفری و مفهومی به نام کال ویتینگ! خوردن تایر رهاشده به داروخانه رائفی پور- زلزله میاد تا بفهمیم که نداریم... ⭕️ سخنان شنیدنی محمد علی کلی درباره بادیگاردهایش فروش آپارتمان 37 متری در کارون بهنود هیئت صاحب الزمان روستای سراب پرورش همزمان طیور و آبزیان در ساوه آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی رودستر جدید تسلا؛ انقلابی در خودروهای الکتریکی موسیقی: آهنگ آرامش بخش (قسمت 86) جم نامحدود کلش پیام دانش آموزان در روز جهانی گرامیداشت قربانیان ترافیک برترین ها - مهد کودک و مرکز پیش دبستانی گلهای آفرینش تهدید به قتل امیرتتلو توسط کردها! آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی شبای رفتن تو نمو لا یتوقف - الریاض آهنگ نیما زئوس و ماهان حاجیخانیان بنام می بخشمت تریلر شماره3فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle زیرنویس آموزش مشکلات معمول جلسات کاری و رفع آن ها در موقعیت ها چیکار میکردین ؟؟ پونی (استاپ موشن مشکل پروگرام کردن آردوینو پرو مینی میاب یوسف پوررنجبر کنترل نامحسوس موسیقی: آهنگ آرامش بخش (قسمت 82) کارتون تام و جری (سری کامل) - قسمت 148!! سلام اقای ساسی مانکن ؟؟؟***** السا چرا شیطانی میشه کارتون تام و جری!!عاااااالیه!! کارتون تیتان ها به پیش!!عااااالی!! مرحله اخر بازیGTASAببینید هیات محبان قمربنی هاشم(ع)بندرانزلی - شب نهم محرم 1396 مداحی ویژه(رحلت پیامبر اکرم(ص))!! حاج نادرجوادی شام اربعین ۹۶/۸/۱۸ فوق العاده زیبا!! ⭕️ اختراع آجر های ضد زلزله توسط مهندسین خوش فکر ایرانی هیات محبان قمربنی هاشم(ع)بندرانزلی - شب هشتم محرم 1396 استاد دانشمند!!صحبت های بی نظیر!! هک جم و سکه کلش رویال 100% تضمینی دلگفته های نینوا - برنامه 30 اجاره آپارتمان 115 متری بام پونک شهرک نفت |گاز کلر |کلرید|فروش کلر |گاز های آزمایشگاهی|گاز کلر وا تشییع پیکر استاد سیدمهدی فاطمیان با پایتون تاس بنداز - شش | نابغه ها تریلر بازی Sky Force تریلر بازی یاکوزا 6 | Yakuza 6: The Song of Life مهراب خسته صدا دیوونه بازی فاصله ای بین مخاطب خاص و مادر امین حیایی در حال بار زدن کمک های غیر نقدی مردم ... ! باب اسفنجی:بند کفشای باب اسفنجی!! دوبلم از انیمیشن دوست داشتنی میراکلس آهنگ gtav کارتون باب اسفنجی!!عاااالی!! جدیدترین انیمیشن کوتاه دیزنی / Weeds / فوق العاده زیبا Call of Duty Black Ops 3 | گیم پلی بازی دوبلم از انیمیشن دوست داشتنی میراکلس شایعات و اخبار فعلی براول استارز (ویدیو موقت) nikan_gaming(ng) کارتون مول - قسمت 15 !! اموزش گرفتن پشم اضافی از گوسفند در ماینکرفت=/ چرا چاق شدیم؟ چرا لاغر نمی شویم؟ میهمانی شبانه اموزنده معاون کلانتر - قسمت 15 !!عااااااالی!! دوبلم از لوسیل (انیمیشن هیولایی در پاریس) ::::سلنا گمز::::selena کارتون پت و مت!!عاااااالیه!! میدی کنترلر السیس Alesis V25 اعضای گروه دوبله تیتان ها به پیش ببینن توضیحات مهم تقدیم به اولین و آخرین مادلین هتر♡رهاجونم♡ فضولا اینجا نیاین (حرف های خصوصی با فاطمه اف تی ام) کارتون دوستان جنگل - قسمت 1 کیک تولدم....... کیک روبیک کارتون دوستان جنگل - قسمت 2 کارتون دوستان جنگل - قسمت 3 کارتون دوستان جنگل - قسمت 4 کارتون دوستان جنگل - قسمت 5 جزیره چالاک-قسمت بیست و ششم-رنگین کمان قسمت خنده دار انیمیشن رئیس بچه کارتون دوستان جنگل 6 کارتون دوستان جنگل 7 جزیره چالاک-قسمت بیست و هفتم-غولی از آسمان مشاوره کنکور یکی از زیباترین آبشار های جهان در ایسلند چاکلز و مینیون کارتون دوستان جنگل - قسمت 8 کارتون دوستان جنگل - قسمت 9 کارتون دوستان جنگل - قسمت 10 حاکمانی كه نمی دانندشبءمردمانشان چگونه به صبح میرسد(فقر کارتون دوستان جنگل - قسمت 11 کارتون دوستان جنگل - قسمت 12 کارتون دوستان جنگل - قسمت 13 , خط تولید پانل دیواری , خط تولید پانل سقفی و دیواری جزیره چالاک-قسمت بیست و هشتم-خانه جدید تدریس مبحث هم ارزی ( حد و پیوستگی ) - استاد محمد مهربان - موسسه ونوس کارتون دوستان جنگل - قسمت 14 کارتون دوستان جنگل - قسمت 15 کارتون دوستان جنگل - قسمت 16 کارتون دوستان جنگل - قسمت 17 کارتون دوستان جنگل - قسمت 18 کارتون دوستان جنگل - قسمت 19 کارتون دوستان جنگل - قسمت 20 قسمت اول دلقک بازی کارتون دوستان جنگل - قسمت 21 کارتون دوستان جنگل - قسمت 22 کارتون دوستان جنگل - قسمت 23 شش روز بعد از زلزله سرپل ذهاب ،زلزله کرمانشاه تدریس فیزیک کنکور مهندس یحیوی، القای الکترومغناطیس 1 تدریس ریاضی انسانی توسط استاد نصیری - مبحث رادیکال و آمار تدریس ریاضی انسانی توسط استاد نصیری - مبحث رادیکال و آمار قسمت دوم تدریس مبحث حرکت گذاری توسط استاد آزاده - موسسه ونوس اسامی کارخانه های تولید کننده ساندویچ پانل , انیمه عاشقانه شکوفایی جوانی - Hanasakeru Seishounen قسمت 24 فارسی تقدیم به اولین سی ای کیوپد♡نازنین جون♡ کارتون دوستان جنگل - قسمت 24 آموزش بافتنی با قلاب - بافت پاپوش کارتون دوستان جنگل - قسمت 25 کارتون دوستان جنگل - قسمت 26 کارتون دوستان جنگل - قسمت 27 اجرای نوعی موسیقی با ضربه به بدن دو مرد تریلر انیمیشن Sherlock Gnomes - زیرنویس فارسی ویژگی وایت برد در سرفیس هاب آموزش جادویی دین و زندگی کنکور استاد یوسفیان پور - مبحث اختیار آموزش اسپینر ضد استرس با کاغذ یه خبر خیلی خیلی خوب کارتون دوستان جنگل - قسمت 41 دین و زندگی کنکور - آیات قضا و قدر و اختیار کارتون دوستان جنگل - قسمت 29 کارتون دوستان جنگل - قسمت 30 کارتون دوستان جنگل - قسمت 28 انیمه به تو رسیدن فصل 1 - Kimi ni Todoke قسمت 3 فارسی کربلایی محسن سیانکی کارتون دوستان جنگل - قسمت 31 کارتون دوستان جنگل - قسمت 32 بررسی iPhone X کارتون دوستان جنگل - قسمت 33 کارتون دوستان جنگل - قسمت 34 کارتون دوستان جنگل - قسمت 35 کارتون دوستان جنگل - قسمت 36 کارتون دوستان جنگل - قسمت 37 کارتون دوستان جنگل - قسمت 38 آسیب شناسی گفتمان دینی «واقعا موجود»- محمد رضا تاجیک کارتون دوستان جنگل - قسمت 39 فیزیک حرف آخر - مبحث گرما و دما کارتون دوستان جنگل - قسمت 40 آموزش اوریگامی شکل درخت عربی کنکور - آموزش مبحث منصوبات ( تمییز ) - حرف آخر کمک های مردمی به زلزله زدگان شیمی حرف آخر - حل تست های مبحث اعداد کوانتومی معرفی محصولات شیمی موسسه حرف آخر Hamid Hiraad - آهنگ حمید هیراد برای زلزله زدگان کرمانشاه فیزیک کنکور را چگونه جمع بندی کنیم ؟ انیمیشن دینی صد - استاد علیرضا یوسفیان پور دانشگاه دست يارى برادران اهل سنت لندن به زلزله زدگان كرمانشاه- نماز جمعه دانشگاه امپريال مصاحبه شونده از ان بررسی و حل تحلیلی تست های زبان انگلیسی کنکور - حرف اخر تطابق باورنکردنی سوالات کنکور 96 با پکیج ریاضی حرف آخر شیمی کنکور - آموزش مبحث گیبس و تعادل - حرف آخر حل تست های دین و زندگی کنکور - قضا و قدر و اختیار 3 تست مقاومت نوکیا ۸ در برابر آب وضعیت وخیم زلزله زدگان سرپل ذهاب از زبان خواهری : تسلیت نمی خواهیم کمک می خواهیم آبان ۱۳۹۶ مرده ای که در میان جنازه ها زنده شد زلزله کرمانشاه تطابق باورنکردنی سوالات کنکور 96 با پکیج فیزیک حرف آخر برج طغرل تطابق باورنکردنی سوالات کنکور 96 با پکیج شیمی حرف آخر حل تست های شیمی کنکور 95(قسمت دوازدهم)-استادشیروانی تدریس دین و زندگی کنکور - قضا و قدر و اختیار 2 تدریس دین و زندگی کنکور - قضا و قدر و اختیار 1 دستگاه ابکاری فانتاکروم ایلیا09127692842 خنذه پویا پاسلار،فکر مکه حالا گل یاس اتاری کانال استخدام تبریز ماشین آلات سی ان سی پلاسما باغ تالار قصر پارسیان - تهرانپارس www.sanatma.com سه راهکار مصرفی در خانه چگونه دینی صد کمک کرد تا در 30 سالگی به دندانپزشکی برسم مراحل نصب و اجرای روف گاردن گسترده شرکت ریل سیر کوثر حامی ویژه نامه فصلنامه گیلگمش عربی حرف آخر - آموزش مبحث مستثنی میدی کنترلر السیس Alesis VI49 میدی کنترلر السیس Alesis VI61 تولد پوریا حیدری مرد شرو3 آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی خاطرات یک توریست خارجی از سفربه ایران دابسمش ماهی فروش جنوبی توسط اسی دابسمش جم بینهایت کلش آف کلنز آخرین ورژن جم نامحدود و تمام نشدنی کلش آف کلنز هک سرور کلش تضمینی و تست شده فیلم قصه های عامه پسند باید اینطوری تموم میشد (طنز ) موزیک ویدیو قصه های عامه پسند - استیکر امروز استیکری سیستم انتقال مواد توسط ویبره رزونانسی تطابق باورنکردنی سوالات زیست شناسی کنکور 96 با پکیج حرف آخر تطابق باورنکردنی سوالات دین و زندگی کنکور 96 با پکیج حرف آخر ژنتیک کنکور را قورت بده - حرف آخر تالار قصر شیرین - توانیر دستگاه کروم پاش فانتاکروم 09127692842 پکیج تصفیه فاضلاب دین و زندگی کنکور - آموزش توحید شناسی 2 دست از اسلام میکشیم اگر ... دین و زندگی کنکور - آموزش توحید شناسی پک اسلایم من اموزش تابلوخانی در بورس دستگاه ابکاری فانتا کروم09127692842 آموزش انگلیسی تمرین شنیداری آهنگ پایه سوم کربلایی محسن عراقی(مدح)_هیئت مجنون العباس آمل سریال شوخی کردم(امداد رسانی) آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی آموزش انگلیسی تمرین شنیداری آهنگ پایه سوم تالار قصر سفید - پاسداران موم پارافین - درمان عالی برای درد دست یا آرتریت دست 2 تطابق باورنکردنی سوالات کنکور 96 با پکیج ادبیات حرف آخر مداحی زیبا وتصاویر پیاده روی اربعین تیزر سریال «سایه بان» به کرگردانی برادران محمودی مطابقت تست های کنکور با پکیج ریاضی حرف آخر تطابق باورنکردنی سوالات زبان کنکور با پکیج زبان انگلیسی حرف آخر املا لغت واژگان حرف آخر - استاد محسن منتظری مخمل پاش 09127692842 آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی حل تست های شیمی کنکور 95(قسمت ششم)-استادشیروان آموزش انیمیشن ترکیبی در پاورپوینت تفکیک زباله از مبدأ - دیرین دیرین در کنار کرمانشاه ایم ربات افزایش فالوور و لایک اینستاگرام چاکلز رویال آواز بسیار زیبا برای همدردی با زلزله زدگان فانتاکروم و نقره پاش ایلیا 09127692842 آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی تدریس شیمی کنکور با رمزگردانی و انیمیشن - مبحث خواص کولیگاتیو آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 6 تکنوازی بسیار زیبای ویولون از استاد جعفر عظیمی یوتیوب ویدیوی صاحب خود را اسپم تشخیص داد طراحی 15 میکرو آپارتمان، خلاقانه و هوشمندانه! اولین اظهارات احمدی نژاد درخصوص مسکن مهر بعد از زلزله - اتفاقی نیوفتاده، حالا چی شده مگه؟! باغ تالار قصر ملک - احمد آباد مستوفی آموزش فیزیک کنکور - مقایسه روش های حل تست های سینماتیک سیستمهای بچینگ رزونانسی با دقت گرم مطابقت پکیج های دینی صد با کنکور 95 تطبیق باور نکردنی سوالات دین و زندگی کنکور با پکیج دینی صد حامیان مالی ویژه نامه گیلگمش وضعیت این روزهای زلزله زدگان کرمانشاه فروش آپارتمان 152 متری شهرک راه آهن بنفشه ها وقتی گربه سرحال باشه حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 5 ریاضی کنکور تصاویری از ورود سعد حریری به پاریس آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی نحوه استفاده از موم پارافین به صورت حرفه ای به دست 1 سلامت تالار سناتور-بلوار فردوس ترفند شعبده بازی آموزش عربی کنکور - مبحث منصوبات - حرف آخر زبان انگلیسی حرف آخر - استاد مجتبی محمودی زیست شناسی انسانی حرف اخر - مبحث چشم فیزیک حرف آخر - قوانین تغییرات کیفی مدار آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی اصول مدل سازی در سینمافوردی ریاضی کنکور سریال مستند ظهور -ترجمه شده قسمت 19 اشیا پرنده ناشناخته 20 نکته و ترفند گلکسی نوت 8 فرمت RAW یا JPEG ؟ نظرات نوتی نورثروپ و جرد پولین مقایسه شمال وهلند دینامیک حرف اخر - استاد پیمان کامیار حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 6 دوبله فارسی فیلم Rampage 2018 ریاضی کنکور روند خصوصی سازی در دهه گذشته رودستر جدید تسلا؛ انقلابی در خودروهای الکتریکی دستگاه فانتاکروم / پک مواد ابکاری فانتاکروم 09127692842 آموزش مبحث سینماتیک فیزیک کنکور - حرف اخر آموزش شاهکار مهران مدیری و جوادرضویان در رابطه با زلزله زیست کنکور استاد شاکری - مبحث آلرژن حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 4 ریاضی کنکور ابکاری فانتاکروم روی شیشه 09127692842 ریاضی حرف آخر - آموزش مبحث ترکیب توابع تالار قصر آریو - شهرک غرب خمس و زکات دین و زندگی کنکور 3 - دینی صد ریاضی کنکور فانتا کروم09127692842 پیشرو [توتول] متن ویدیو علیرضا تلیسچی اهنگ به خودم بد کردم مشاوره تخصصی شیمی استاد شیروانی - حرف آخر دستگاه کروم پاش فانتاکروم 09127692842 ریاضی کنکور حل تست اعراب تقدیری استاد واعظی زیست شناسی حرف اخر - مبحث ژنتیک جمعیت 1 ریاضی موسسه حرف اخر - معادله درجه 2 دین و زندگی کنکور - آیات قضا و قدر و اختیار دعا کردن درخفا حاج حسین خلجی(سلام اقا که الان روبروتونم) دریل چکشی بوش مدل GSB 1300 نظر کنکوری ها در مورد دینی صد فانتاکروم/آبکاری فانتاکروم/فروش دستگاه09125371393 مخمل پاش/ فانتاکرم ایلیا09127692842 انیمیشن دینی صد - استاد علیرضا یوسفیان پور حل تست های دین و زندگی کنکور - قضا و قدر و اختیار 3 تدریس دین و زندگی کنکور - قضا و قدر و اختیار 2 نصب کابینت های لاکچری ایتالیایی - 09128992890 میدی کنترلر السیس Alesis V Mini زد و خورد شدید معلم با دانش آموز تدریس دین و زندگی کنکور - قضا و قدر و اختیار 1 ریاضی کنکور دین و زندگی کنکور - آموزش توحید شناسی 2 نوشابه شکلاتی اتفاقی غیرمنتظره در برنامه زنده تلویزیون کویت + واکنش نماهنگ پناه دوبله ی من از کورالین سازنده دستگاه ابکاری فانتاکروم09127692842 آشنایی با شیر توپی (ball valve) | تهویه مطبوع رشت مطابقت پکیج های دینی صد با کنکور 95 4 روش برش آناناس دختران کرجی در حمایت از زلزله زدگان ریاضی کنکور حمایت از حیوانات نحوه استفاده از موم پارافین به صورت حرفه ای به دست 2 حل تست های مبحث فشار نقاط هم تراز فروش دستگاه فانتاکروم/مخمل پاش/ هیدروگرافیک 09127692842 سیامک به خواستگاری میرود زبان انگلیسی حرف آخر - آموزش مبحث لغات زبان کنکور دین و زندگی حرف آخر - استاد علیرضا یوسفیان پور خمس و زکات دین و زندگی کنکور 2 - دینی صد آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی فتوشاپ طبیعت ریاضی کنکور 4 ایده تزیین پای املا با چشم بسته دابسمش ممانی با دخملش چطور جذابیت ایده های شما را به دیگران نشان میدهیم؟ هک بازی کلش با قابلیت جم تمام نشدنی کاراگاه گجت 2015 فصل 4 spoiler فانتاکروم و نقره پاش ایلیا 09127692842 جشنواره پاییزی حل تست های قوانین تغییرات کیفی مدار نخستین عمل پیوند سر انسان در جهان حل تست های شیمی کنکور 95(قسمت هشتم)-استادشیروانی آموزش محاسبه قیمت کمد دیواری تصاویر کامل از زلزله کرمانشاه همراه با آهنگ بسیار زیبای لری رضایت والدین راجدی بگیریم نحوه استفاده از موم پارافین به صورت حرفه ای به دست 3 نماینده مجلس: یعنی مجبوریم به وزیر دزد رای بدهیم؟ حل تست های شیمی کنکور 95(قسمت هفتم)-استادشیروانی حل تست های شیمی کنکور 95(قسمت نهم)-استادشیروانی کلینیک آذین ادبیات کنکور حرف آخر - مبحث ایهام زیست شناسی کنکور - چرخه تناوب نسل شرافت مستضعفین زلزله زده شیمی استاد شیروانی - حرف آخر دینی یوسفیان پور - حل تست های کنکور تجربی 95 بهترین استاد ریاضی کنکور شیر تخلیه فشار ( Pressure Relief Valve) | تهویه مطبوع تک چرخ بچه های لامرد بچه های بالا معجزه علمی قرآن(دقت درجنین) کشف یک تریلی کنسرو تاریخ مصرف گذشته ارسالی برای زلزله زدگان طرز تهیه پان پنکیک در کمترین زمان بوتاکس زیر بغل مگه دارییم بهترین استاد ریاضی کنکور دینی حرف آخر - علیرضا یوسفیان پور - دینی صد قسمت دوم سریال یک روزانایی حل تست های دین و زندگی کنکور تجربی 95 - حرف آخر دینی 100 - حل تست های دین و زندگی کنکور 95 حل تست های شیمی کنکور 95(قسمت یازدهم)-استادشیروانی آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 5 تطبیق باور نکردنی سوالات دین و زندگی کنکور با پکیج دینی صد هیدروگرافیک آرین کروم09125371393 طرز تهیه برگر پاستا - ایده جدید و خوشمزه آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی www.sanatma.com پنج راهکار مصرفی در خانه آموزش فیزیک کنکور با انیمیشن و تصویرسازی در حرف اخر بسته بندی خلاقانه و جدید واکنش مردم آلمان با شنیدن کلام الهی.. لایه برداری صورت تدریس ادبیات کنکور استاد سبحانی، اجزای جمله نحوه ی حل سوالات استنباط مفاهیم زبان کنکور ، دکتر شهاب اناری گلچین سریال باب اسفنجی قسمت جعبه احمقانه دوبله پارسیان حل نمونه سوال گرامر زبان کنکور دکتر شهاب اناری لصفا کمک کنین سرود مثل بارون بهار Saied Shemirani بعد از ١٢ ساعت رسيديم به روستاى زلزله زده بهترین استاد ریاضی کنکور کمک های ارزنده مردمی به زلزله زدگان آبان ۱۳۹۶ مشكلات بدحجابی بسیار تاثیرگذار و منطقی و جالب(رائفی پور مصاحبه دوربین های مردمی با زلزله زدگان در کرمانشاه ما 4000 نفر کشته دادیم اما میگن 400 تا دلیلش چی نشست جذب تسهیلات مسكن روستایی - 25 آبان ماه کربلایی آرش پیله ور(دائم در شورم ...)_هیئت مجنون العباس در خوشی ام ناخوشی ام تنها تویی دلخوشیم-واعظی طراحی روشنایی منزل با استفاده از نورهای صنعتی تیزر فیلم سینمایی خانه کاغذی آموزش مبحث اعداد عربی کنکور - حرف آخر شیمی حرف آخر , اعداد کوانتومی جم رایگان بازی کلش بررسی تست های فیزیک کنکور - مبحث مغناطیس - حرف آخر شرکت سوخت آما نماهنگ حضرت نور سوت کشیدن اگزوز پارس ای ال ایکس. ساز چمر برای عزای ایران در زلزله کرمانشاه زبان انگلیسی حرف اخر - لغات زمینه مثل پرت خاکی شده بال و پربابا-کربلایی مجیدرضانژاد لباس اول بارسلونا فصل 2017/2018 فروش آپارتمان 115 متری شهرک راه آهن امیرکبیر ساندویچ پانل دكوراتیو ,ساندویچ پانل قزوین ,ساندویچ پا هموطن فداکاری که برای یاری زلزله زدگان از بابلسر تا کرمانشاه را با موتور طی کرد تیزر شرکت میهن وب هاست آر فرکشنال برای زیباسازی پوست تدریس مبحث قلب انسان زیست شناسی کنکور - دکتر مهدی آرام فر - موسسه ونوس مبحث هم ارزی ریاضی کنکور - استاد محمد مهربان - موسسه ونوس طراحی سایت و لوگو و ترجمه زبان ارزان شیرهای دیافراگمی ، نوع وکاربرد آن آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی جمع بندی دین و زندگی کنکور - استاد علیرضا یوسفیان پور تدریس عربی کنکور استاد آزاده، مبحث اعراب تقدیری آمار و مدل سازی کنکور(نمودارهای دایره ای ) - امیرحسین نصیری - موسسه ونوس آنونس فیلم «سیصد و شونزده» ویدئو/ نماهنگ رسمی سایه بان با صدای «محسن چاوشی» فروش فضای ذخیره ابری pCloud در ایران ضربه گیر کمک فنر TTC اصل کره لحظه وقوع زمین لرزه 6.9 ریشتری در چین کلیپ همايش ماشين هاي كلاسيك، آفرود و موتور سنگين شهرستان فومن (قسمت دوم) دینی 100 - آموزش اعجاب انگیز دین و زندگی کنکور حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 3 حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 2 ساخت دوچرخه سبک استحکام بالا با الیاف کرن نوری در تاریکی شهادت امام رضا جواد مقدم لیوان جادویی سوزاندن مشتری ناراضی با روغن داغ لالایی مادر داغ دیده زلزله کرمانشاه معاد شناسی دین و زندگی کنکور گله یک زن زلزله زده از دولت کمک علی دایی به زلزله زدگان. واقعا دمش گرم گزارش یک بانوی هموطن از مناطق زلزله زده و هجوم مردم برای دریافت اجناس بدلیل عدم_مدیریت دولت فیزیک حرف آخر - آموزش مبحث معناطیس دینی 100 - علیرضا یوسفیان پور - دین و زندگی کنکور جدیدترین تحولات ریف شمال شرق حماه از روی نقشه آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی دین و زندگی کنکور را به دینی 100 بسپارید بررسی کامل کیا Stinger GT مدل 2018 اجاره آپارتمان 100 متری پیروزی کریمشاهیان با برگ های پاییزی بوقلمون بسازید آموزش پلاگین Lazy Layer Easer برای افترافکت مرسدس E63S AMG 4-Matic در مقابل شورولت Corvette Z06 بررسی بی ام و 440I M Performance تیون شده لحظه وقوع زلزله در سرپل ذهاب که اتفاقی ضبط شده تدریس بی نظیر شیمی استاد عارف ربیعیان ساعت کاسیو PRO TREK SMART کامیون الکتریکی تسلا مدل 2020 حرم لبریز زائرها مسافرها مجاورها (مدح) بررسی و حل تست های عربی کنکور ( مبحث من و ما ) - حرف آخر آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 4 دجال بازی شیرازی ها برای محبوب جلوه دادن خود تدریس ریاضی کنکور مهندس مهربان، هم ارزی های مثلثاتی 1 افسر آمریکایی_ ما فقط سیاهپوستان را می کشیم آئودی و مشکل پارک آقا گرفتارم راهی به‎جایی ندارم-شهادت امام رضا-واعظی عملکرد شیرهای پروانه ای | تهویه مطبوع گیلان سورن توربو با elx ابوبکر معروفی. مرد فداکار جانش را در راه فداکاری برای زلزله زدگان سرپلذهاب از دست داد لباسشویی ال جی با تکنولوژی جدید دینی کنکور - دینی حرف آخر - دینی 100 تدریس عربی کنکور استاد آزاده ، مبحث ترجمه جم رایگان و نامحدود کلش آف کلنز عملکرد مبدل هاصفحه ای در سیستمهای تدریس هندسه کنکور مهندس بنی هاشمی، دوران مقاطع مخروطی فروش دستگاه آبکاری فانتاکروم 09362709033 ایلیاکالر کلیپ انگیزشی از حرکات بدنسازی فیزیک کنکور آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی خودم دیدم به هم پیوسته بودم-واعظی عربی کنکور موسسه حرف آخر - مبحث من و ما دین و زندگی حرف آخر - علیرضا یوسفیان پور سعید دیزل آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 3 قفل ضد سرقت اربعین 96قیداری10 مطابقت سوالات شیمی کنکور با تدریس استاد رادمان مهر کشف جسد بچه شیر غارنشین متعلق به 50 هزار سال پیش بیمارستان صحرایی شهدا سرپل ذهاب معاد شناسی دین و زندگی کنکور فارسى بر همه کاره پایه دار آینهل مدل RT-XM 305 U ریاضی حرف آخر - شیب شناسی نمودارهای ریاضی قلعه کرزان آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی واقعیت تا تخیل روحانی آب آوردن ابوالفضل عباس به خیمگاه آموزش تصویری ایجاد اسلاید سوالی Word Bank دراستوری لاین گربه.مجید روی تل فریاد و غوغا میرود-آرشیو مداحی83-واعظی ترانه زیبایی که یک هنرمند کرد برای زلزله زدگان خونده و واقعا تاثیر گذاره حد چپ و راست ریاضی کنکور - مهندس مهربان - ونوس فروش آپارتمان 45 متری نبرد شمالی ازدواج آسان - 2 کارخانه تولید گری | نمایندگی گری رشت و استان گیلان به تصویر کشیدن شگفتی ها توسط XPERIA و متیو ویلیس فیزیک کنکور استاد سید طه موسوی هشترودی نمونه های از تبلیغات تعاملی خلاق کربلایی مجید رضانژاد(آلاله گل لاله..)_مجنون العباس آمل دینی 100 استاد علیرضا یوسفیان پور آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 2 آموزش قضا و قدر دین و زندگی استاد یوسفیان پور - 1 با مردمان خون گرم روستای دهگلشن استان مرکزی فیلمی از لحظه هولناک زلزله ۷.۳ ریشتری در سرپل ذهاب تدریس عربی کنکور ( مبحث حال ) - استاد مصطفی آزاده - ونوس فیلم پایپینگ شیر دروازه ای کارو یوسف تاقانه/یوسف تاقانه هک سرور کلش 100% تضمینی و تست شده امیلی در نیومون بهروز رضوی: دلم می خواست بتوانم پرواز کنم جمع بندی معادشناسی و تست دین و زندگی کنکور مکانیزم شیر کاهنده فشار آموزش اعجاب انگیز زبان انگلیسی کنکور- حرف آخر فروش آپارتمان 45 متری نبرد شمالی تربیت کودکان مهدوی ،چقدر زیبا میخونه این دختر کوچولو حل تست های مدار الکتریکی-استاذکامیار حل تست های میدان الکتریکی-استادکامیار فشاردرنقاط هم تراز-آموزش وتست-استادکامیار کاروانرژی-حل تست-استادکامیار فیزیک موسسه حرف آخر - مبحث فشار در دو نقطه هم تراز جم نامحدود و رایگان کلش دریافت کنید دینی صد استاد یوسفیان پور - دینی 100 آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی جم نامحدود کلش مطابقت سوالات ریاضی انسانی کنکور 96 با تدریس مهندس نصیری ستونهای مسکن مهر که با کاه گل بجای سیمان پر شدن نماهنگ یار خراسانی اجاره آپارتمان 140 متری در شهرک غرب محتاج لری زندگی پر رمز و رازشهید ادواردوآنیلی تنها وارث شرکت فیات ز شکر نعمت همسایگی اگر همه عمر نماز شکر برآریم-واعظی مطابقت باورنکردنی تست های دین و زندگی کنکور96 با دی وی دی های دینی 100 حل تحلیلی تست های دین و زندگی کنکور - دینی صد تدریس و حل تست های هندسه پایه - استاد بنی هاشمی - موسسه ونوس آزمایشهای جالب با یخ خشک آموزش اعجاب انگیز شیمی کنکور - حرف آخر حل تست های نمودار تابع خطی ریاضی کنکور - حرف آخر آموزش حسابداری- استخدام حسابدار نوبت صبح فیزیک کنکور خمس و زکات دین و زندگی کنکور 3 - دینی صد فروش آپارتمان 102 متری در سعادت آباد تربیت معلم نمایشگاه ماشین «دیلز ان ویلز» دوبی شیوه رفتار پیامبر(ص)را من ومسئولان بایدیادبگیریم مهاجران اجاره آپارتمان 140 متری در شهرک غرب شفق آموزش دین و زندگی کنکور با انیمیشین - دینی 100 فیزیک کنکور درسنامه معاد شناسی دین و زندگی کنکور 1شبایی که دلتنگم زائر خراسونم (شور) داور بین المللی ایرانی در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه سوت خواه فیلمی اتفاقی از لحظه هولناک زلزله ۷.۳ ریشتری سر پل ذهاب فروش آپارتمان 51متری واقع در پونک کمالی کاویتاسیون در پمپ ها فوران هاوایی، جایی که آتش فشان به دریا می رسد قسمت اول سریالی که ستاره آپارات میخواست^_^ تدریس ادبیات کنکور استاد سبحانی ، اضافه تشبیهی و استعاری تدریس زیست کنکور دکتر آرامفر، گردش خون ماهی تدریس آنالیز ترکیبی و اصل ضرب توسط دکتر دادبام اسلایم عالی حل تست های حد و پیوستگی کنکور - استاد محمد مهربان - موسسه ونوس دستگاه رول فرمینگ کرکره / تیغه کرکره پنجره ای آموزش حل تکنیکی تست های شیمی درکنکور - استاد رادمان مهر - موسسه ونوس استخر پیش ساخته گرد 5 گل برتر آاس رم در مقابل لاتزیو تدریس ریاضی کنکور ( مبحث نمودار تابع خطی ) - حرف آخر حل تست های مبحث سفوط آزاد فیزیک کنکور - حرف آخر تدریس فیزیک کنکور - حل مثال های سقوط آزاد - حرف آخر فروش آپارتمان52متری واقع در پونک کمالی تهاجم فرهنگ غرب درسبک زندگی مردم نظر کنکوری ها در مورد دینی صد بررسی تیزر تبلیغاتی از مدیران خودرو خمس و زکات دین و زندگی کنکور 2 - دینی صد کد تست فیزیک کنکور مانیتور پشت صندلی آموزش کامپیوتر (اینترنت درس 1) آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی فیزیک کنکور آنونس فیلم «قاتل اهلی» با بازی پرویز پرستویی پرش رویایی از بالای برج خلیفه بررسی سامسونگ گلکسی A5 2017 بررسی ال جی کیو 6 پلاس | LG Q6 Plus آموزش زبان انگلیسی زمان Simple Present لامبورگینی ترزو میلنیو | Lamborghini Terzo Millennio بررسی مایکروسافت سرفیس بوک 2 | Surface Book 2 -15 inch بررسی تیزر تبلیغاتی اپلیکیشن مستر بلیط V-Ray 3.6 برای اسکچاپ رسمی - بی ام و X7 مدل 2018 آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی فیزیک کنکور تسلا Roadster مدل 2020 سریعترین خودروی جهان نحوه کار با ابزار سیبک کش فشارقوی خمس و زکات دین و زندگی کنکور 1 - دینی صد دستگاه کرکره برقی-دستگاه کرکره مطابقت سوالات شیمی کنکور 96 با تدریس استاد رادمان مهر 4 فقیر و خسته به درگاهت آمدم (نجوا با امام رضا (ع)) میکس السا .. توپه . توپه عنایت امام رضا ع به خانمی که مشهد رفت اما زیارت نرفت! افسانه ی ددپول قسمت 501 فیزیک کنکور جمع بندی و حل تست های دینی کنکور - مبحث توحید شناسی آدم بمیره ضایع نشه داماد وحشی ایرانی کمپینگ با موتور سیکلت / چادگان مهر ۹۶ خانه تاسیسات و تهویه مطبوع استان گیلان فیزیک کنکور آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی بررسی تیزر تبلیغاتی پریل کلیپ فیلم شنل شیمی کنکور - آموزش تغییرات شیب در نمودار مول - زمان تکنیک های تست زنی دین و زندگی کنکور - قسمت 3 روحانی و دروغ فیزیک کنکور نماهنگ زیارت کنفرانس کلاس کاروفناوری مشکلات مردمی شیرامین آذرشهر با گزارش محمد شکوهی آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی ‫ طنز در مورد زلزله و رسیدگی مسئولین! چالش معروف گربه(: «قسمت دوم» فیزیک کنکور جزییات زلزله از زبان پیرمرد ، زلزله پنجاه سال دست آورد مان را نابود کرد آموزش زیست شناسی کنکور - مبحث گردش خون مقایسه ای - حرف آخر سید محسن الشکرچی گفتگو با فغانی درباره حضور در کلاس های داوری جام جهانی 2018 حل تست گردش خون مقایسه ای - حرف آخر توپ ضد استرس نیمه عمر استاد کامیار فتوت دین و زندگی کنکور با دینی 100 بالای 90% خانه تاسیسات و تهویه مطبوع استان گیلان فیزیک کنکور تدریس فیزیک کنکور مبحث سقوط آزاد - حرف آخر بهترین استاد ریاضی کنکور فیلم شنل دابسمش باحاااال فقد تیکه اخرش...جر میخورید از خنده... پیچ گوشتی بوش مدل GSR 6-25 TE بهترین استاد ریاضی کنکور آموزش فیزیک کنکور با انیمیشن - مبحث نیمه عمر بررسی و حل تست های دین و زندگی کنکور - مبحث توحید شناسی برنامه ریزی طراحی داخلی یک فضا آموزش دین و زندگی کنکور - مبحث توحید عبادی تکنیک های تست زنی دین و زندگی کنکور - قسمت 2 علی ذهبی از روز اول زلزله اومده برای کمک و توزیع چادر فوکس ته یان تو اجرای لس آنجلس اخبار جهان فوتبال 96/08/27 سکانس برتر The Day the Earth Stood Still لحظه فرار ربات دسته عزاداری زبان محلی در چالوس 96 بهترین استاد ریاضی کنکور مقدمه ها و اندیشه تحقیق های دین و زندگی کنکور 10 عکس برتر روز حبابم دیگه طرفش نمیره اسلایم شفاف عالییییییی اخبار خودرو - خط تولید - تسلا مدل 3 آهنگ شیرینکم از علیرضا شفائی برای زلزله زدگان توضیحات کامل قرعه کشی هفتگی جایزه هم داره بهترین استاد ریاضی کنکور صحبت های فرمانده کل ارتش ایران در مورد زلزله کرمانشاه آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی تکنیک های تست زنی دین و زندگی کنکور - قسمت 1 حکمت دین و زندگی - استاد علیرضا یوسفیان پور- 7 تطابق سوالات شیمی کنکور 96 با تدریس استاد رادمان مهر سکانس اکشن فیلم اشک های خورشید قسمتهایی از کاروان استاد صبا بهترین استاد فیزیک کنکور هشت ساله بودم شد خزان گل من-واعظی یه میکاپ عااااالی برای خانوما بررسی خودرو زوتی دامای X7 یا Damy X7 (هیولای چینی) کربلایی محسن عراقی(پای علم...)_هیئت مجنون العباس آمل سریعترین راه برای کمک رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه فیزیک کنکور گزارشی از کلاس الکترونیک و مدار منطقی استاد علیرضا یوسفیان پور - آموزش مبحث معادشناسی ( مرگ و برزخ ) تطابق سوالات هندسه کنکور 96 با تدریس استاد بنی هاشمی آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی تدریس زیست کنکور دکتر آرامفر، گردش خون ملخ تیپ های تستی مهم دینامیک، مهندس یحیوی معرفی انبردست مدل لئو رونیکس غریب مهربان(بمناسبت شهادت امام رضا(ع)) آهنگ منو دریاب از اشوان فیزیک کنکور آینه و عدسی - استاد مهدی یحیوی - موسسه ونوس معرفی مؤسسه خیریه توانبخشی همدم حتما این کیلیپو ببینید چیزی ازتون کم نمیشه.خیلی عالیه ترسناک ترین کلیپی که توی یوتوپ اپلود شده... ❤میکس سریال اوه روح من❤ آشون - تنها شدم❤ مرحوم اخوان ثالث می گفت هوا پس ناجوانمردانه سرد است اجاره بیل مکانیکی و بلدوزر در رشت عوامل ریزش مو در مردان. Top 10 farsi گزارش صدا و سیمای مرکز فارس از دفتر راهنمای صوتی ایران آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی حل تحلیلی تست های دین و زندگی کنکور - معاد شناسی تقدیم کاپیتولاسیون از سوی دولت به مجلس سنا یه Nightcoreخیییلللییی خوشگل طرز ساخت اسلایم شب رنگ قد هزار تا آسمون کبوتراتو دوست دارم-هلالی مقدمه ها و اندیشه تحقیق های دین و زندگی کنکور آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی باب اسفنجی دین و زندگی را چگونه برای کنکور بخوانیم ؟ علیرضا یوسفیان پور تقدیم به میشل واقعی اسرا جونم آجی گلم 116-آموزش ساخت صحنه پارالکس به صورت موج مطابقت سوالات شیمی کنکور با تدریس استاد رادمان مهر اسلایدر دیجیتالی دی وی دی فابریک خودرو تویوتا کمری 2009 تدریس بی نظیر شیمی استاد عارف ربیعیان دستگاه رول فرمینگ تیغه کرکره فوم دار پنجره www.sanatma.com نه راهکار کاربردی در خانه نحوه مطالعه دینی برای کنکور - دینی صد تیپ های تستی مهم دینامیک ، مهندس یحیوی آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی واقعیت برجام تلاوت جدید سوره لقمان استاد حامد شاكرنژاد دموی فیلم آموزش حرفه ای شینیون و بافت مو شهر زیبای ساحلی وان ترکیه آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی درمان جانبازان شیمیایی داستان لگو این قسمت: سرقت از بانک مجموعه ای ازمهمترین فیلم ها و اتفاقات جنجالی پس از زلزله در یک قاب اموزش تعمیر کابل usb اپل ایفون سیتیا - ون الکتریکی - تفتان خودرو علیرضا یوسفیان پور در شبکه 1 - آموزش دین و زندگی گرما وفشار-استاد کامیار آموزش مبحث حرکت شناسی فیزیک کنکور - استاد مهدی یحیوی - موسسه ونوس 10 حرکت برتر بسکتبال NBA: شنبه 96/08/27 رباتی که معلق هم می زند عبادت عاشقانه مرتضی پاشایی با خداوند گرما1-حل تست-استادکامیار مثال آموزشی تست سقوط آزاد 2-استاد کامیار تولد یک دختردر بیمارستان صحرایی هلال احمر آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی مطابقت سوالات ریاضی کنکور 96 با تدریس مهندس مهربان نکته های مهم روحانی آموزش تست زنی عربی در کنکور با پایه ضعیف - استاد آزاده - موسسه ونوس تدریس مبحث قانون دوم نیوتون فیزیک کنکور - استاد مهدی یحیوی - موسسه ونوس رونمای از خودرو تسلا رودستر با سرعت ۴۰۰ کیلومتر که صفر تا صدو تو دو ثانیه پر می فروش ویژه بی سیم واکی تاکی مجاز TB TANIN STARCOM واکس پارکت و کفپوش کارکو محصول شرکت سپهرسازان کشف یک تریلی کنسرو فاسد در مناطق زلزله زده سورنا فرش با اصالت ایرانی موزیک ویدیو مهراب و فرزاد شجاعی بنام ماتم کده مرگ تدریجی میلیون ها کودک یمنی به دلیل جلوگیری عربستان انیمیشن سلام آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی گراف تست کمپرس سنج دیزلی مهارت فکری و لگویی:معرفی "مرکز فرماندهی شاتل"! مهارت فکری و روبیک:یک ترفند برای حل روبیک تجربه های کاربردی:5 کار مختلف برای انجام دادن کارها مغناطیس قسمت اول-استاد کامیار تدریس هندسه کنکور استاد بنی هاشمی ، مبحث مساحت تدریس زبان انگلیسی کنکور دکتر شهاب اناری ، واژگان درس 1 پیش دانشگاهی تدریس زبان انگلیسی کنکور دکتر شهاب اناری ، گرامر درس 1 پیش دانشگاهی قربال رزونانسی داستان لگو. این قسمت: حمله کوسه دینی یوسفیان پور - حل تست های کنکور تجربی 95 آموزش مبحث هدایت دین و زندگی کنکور بزرگ ترین دستگاه حفر تونل تدریس ادبیات کنکور استاد احمد سبحانی ، مبحث ساختمان واژه تدریس ریاضی کنکور دکتر دادبام ، کاربرد مشتق 1 تصویری ویژه از آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در استان آموزش و حل تست تکنیکی ریاضی - استاد حسین احمدی آموزش درست و صحیح بستن گاو و زمین زدنش موقع ذبح

آخرین خبرهـا