هفتمین محموله سلاح سنگین آمریکا برای کردهای سوریه

نیروهای سوریه دموکراتیک از دریافت محموله جدید اسلحه سنگین از سوی آمریکا خبر دادند.

به گزارش مشرق، یکی از فرماندهان نیروهای سوریه دموکراتیک که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت، آمریکا محموله ای جدید از سلاح سنگین را به این نیروها تحویل داده و این هفتمین محموله از زمان به قدرت رسیدن دونالد ترامپ و صدور مجوز از جانب او برای ارسال اسلحه برای جنگجویان کرد است.

وی افزود: این محموله به عنوان بخشی از کمک های نظامی آمریکا در عملیات آزادسازی شهر رقه و شامل سلاح هایی مانند زرهپوش ها، خمپاره ها، موشک های حرارتی، تیربارهای بزرگ، تفنگ های خوکار و نیمه خودکار و دوربین های دید در شب است که به وسیله ۹۰ تریلی از شمال عراق به شهر الطبقه در سوریه منتقل شده است.

این منبع در ادامه گفت: این بار مقادیر زیادی اسلحه دریافت کرده ایم که به آن احتیاج مبرم داشتیم و این سلاح ها به جبهه های نبرد در فاصله ۳ کیلومتری رقه منتقل خواهد شد که همرزمان ما در آن مناطق با گروه تروریستی داعش در حال مبارزه اند.

وی خاطرنشان کرد زرهپوش ها ضد مین و ضد خمپاره هستند.

منبع: العالم
پنالتی بارسلونا مقابل ایبار درست بود؟ (عکس) پدیده امریکایی احمدی نژاد را رو سفید کرد! تهران خواهان توسعه روابط با اسلام آباد در همه زمینه ها است/ آماده تامین انرژی پاکستان هستیم/ تکمیل خط لوله انتقال گاز به نفع ایران و پاکستان است/ حمله گروه های تروریستی از داخل پاکستان به مرزهای ایران، به نفع روابط دو کشور نیست

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا