اتحادیه اروپا اعزام نیرو به عراق را بررسی می کند

تارنمای خبرگزاری رویترز نوشت: وزیران خارجه اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه) در لوگزامبورک برای بررسی اعزام نیروی امنیتی به عراق توافق کردند. وزیران خارجه اتحادیه اروپا در نخستین نشست این اتحادیه درخصوص اعزام نیرو به عراق، درخصوص بررسی اعزام نیروی کمکی و مستشاری برای آموزش مقام های امنیتی عراق توافق کردند.

این گزارش به نقل از دیپلمات های اروپایی می افزاید، عراق رسما از اتحادیه اروپا درخواست کمک کرده است.

به گزارش نامه نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانس خبری گفت: امیدوارم این کار با سرعت کافی انجام شود تا بتوانیم مشاوره و کمک در اختیار مقام های عراقی قرار دهیم.

به نوشته رویترز، فرستادگان اتحادیه اروپا در جنگ مشارکت نخواهند کرد، بلکه به نیروهای عراقی آموزش خواهند داد تا به حفظ نظم پس از راندن داعش از منطقه کمک کنند.

این در حالی است که عملیات نهایی نیروهای عراقی برای آزادی کامل موصل از چنگ داعش از بامداد روز یکشنبه آغاز شده است و با شکستن آخرین سنگرهای داعش در موصل قدیم، این شهر بطور کامل آزاد خواهد شد.

کلیدواژه:

اتحادیه اروپا

سارقان منزل در دام پلیس شریعتمداری همه را به باد انتقاد گرفت کشف ۱۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در آذربایجان غربی جایزه‌های «بنیاد صلح و همکاری» اسپانیا به کودکان نقاش ایرانی رسید نهاوندیان عامل معرفی دری اصفهانی به تیم هسته‌ای را اعلام کرد میلاد زکی پور در بازی دیروز از بهترین های استقلال بود کارمان قبل از دیدار با مکزیک آغاز شد غلامی فردا به عنوان وزیر علوم به مجلس معرفی می شود

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا