تغییر مسیر پروازی جنگنده‌های آمریکا در سوریه

ساعتی پس از لغو توافق پرهیز از برخورد هوایی میان روسیه و آمریکا از جانب مسکو، آمریکایی‌ها اعلام کردند که برای «دور ماندن از تهدیدات مشخص» مسیر جنگنده‌های خود را در آسمان سوریه تغییر داده است ولی بهرحال از خود دفاع می‌کنند.

«جف دیویس» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا تغییر مسیر جنگنده‌های آمریکایی در سوریه را تأیید کرد و علت این کار را «دوری از تهدیدهای شناخته شده در میدان نبرد» اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، روسیه امروز با لغو توافق امنیت پروازی با آمریکایی‌ها، اعلام کرده بود که پرنده‌های بدون مجوز را هدف قرار می‌دهد.

یک فروند اف-18 آمریکایی دیروز عصر یک جنگنده ارتش سوریه را که از عملیات علیه داعش بازمی‌گشت، هدف قرار داده بود.

دیویس البته علاوه بر سخن گفتن از اقدامات احتیاطی، روی تهدیدآمیز سکه را هم نشان داد و گفت که خلبانان آمریکایی در صورت تهدید از جانب خلبانان روسیه، از خود دفاع خواهند کرد.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز گفته بود: «هر وسیله پرنده‌ای اعم از هواپیماها و پهبادهای ائتلاف بین‌المللی که در مناطق عملیاتی غرب فرات دیده شود، از سوی جنگنده‌ها و پدافند هوایی زمین‌پایه ارتش روسیه به عنوان هدف، تحت تعقیب قرار خواهد گرفت.»

سخنگوی پنتاگون در واکنش به این بخش از سخنان همتای روسی گفت: «ما از بیانیه روس‌ها اطلاع داریم ولی در سوریه دنبال درگیری با کیس غیر از داعش نیستیم؛ با این حال در صورت مواجهه با تهدید، برای دفاع از خود و شرکایمان به خود تردید راه نخواهیم داد.»

کنسولگری ایران: بین بغداد و کردستان، بیطرف هستیم صحبت های مربیان بعد از بازی های شب نخست هفته دهم لیگ برتر تغییر ظاهر گرت بیل از 8 تا 28 سالگی گزافه گویی مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره ایران خبر بد براي مربي استقلال! دیدار جهانگیری با رئیس جمهور آذربایجان حادثه در پرواز هواپیمای تهران- آبادان مجسمه قهرمان ملی ارمنستان | مجسمه ساسونتسی داوید در ارمنستان

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا