تهران درصدد ایجاد یک زیرساخت «دفاع منطقه‌ای»

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، مهدی محمدی در کانال تلگرامی خود نوشت:

در حالی که محیط امنیتی ایران به شدت دستخوش تحولات راهبردی است، و هر روز ائتلاف ها، طراحی ها، ساختارها و ابزارهایی جدید ظهور می کند و جایگزین نمونه های کهنه یا ناکارآمد پیشین می شود، کوته بینی است اگر حمله موشکی بسیار دقیق سپاه به تروریست ها در سوریه، صرفا یک تصمیم عملیاتی هم ارز با تصمیم های دیگر دانسته شود.

منطقی این است که فکر کنیم این نوع خاص از حمله محصول بازنگری هایی در استراتژی منطقه ای ایران است که آن را تهاجمی تر و قاطع تر ساخته است. مسلما این بازنگری ابعاد دیگری هم دارد که باید منتظر ظاهر شدن آنها بود. در حالی که امریکا به نبرد منطقه ای با ایران می اندیشد، طبیعی است که تهران هم درصدد ایجاد یک زیرساخت دفاع منطقه ای باشد.

کلیدواژه:

منطقه ای

واکنش ابتکار به ادعای داشتن گرین کارت در قزوين دستگيري کلاهبردار 5 ميلياردي حضور مسئولان فيبا و فيباآسيا براي ديدار ايران و استراليا منصوريان: حواشي استقلال بعد از حضورم 100 برابر شده است/ اولتياتومي به من داده نشد مسجد کانونی برای عبادت مومنین در جهت ارتباط بیشتر با خداوند است کی روش همراه تیم به ایران می آید منصوریان: برخلاف گذشته اعضای هیات‌مدیره به دنبال پیشرفت استقلال هستند ادای سوگند اعضای دولت دوازدهم

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا