مرگ دانشجوی آمریکایی پس از آزادی از کره شمالی

به گزارش بامداد سه شنبه ایرنا، تارنمای شبکه خبری ای بی سی نیوز نوشت: والدین دانشجوی آمریکایی که هفده ماه در کره شمالی زندانی بود و دوشنبه هفته پیش آزاد شد، از مرگ او در عصر روز دوشنبه (به وقت محلی) خبر دادند.
به نوشته این تارنما، پزشکان مرکز درمانی دانشگاه سینسیناتی که وارمبیر در آنجا بستری بود، هفته گذشته اعلام کردند که او ایست قلبی-تنفسی داشته و در حالت هشیاری هیچ واکنشی نشان نمی دهد؛ همچنین نتیجه اسکن حاکی از آن بود که بخش هایی از مغز وی از بین رفته بود.
به گزارش ایرنا، وارمبیر ژانویه 2016 به رغم هشدار وزارت خارجه آمریکا در مورد سفر به کره شمالی، به همراه یک تور گردشگری از پکن راهی پیونگ یانگ شد.
وی در حالی که قصد ترک کره شمالی را داشت، به اتهام آنچه ارتکاب اقدامی خصمانه علیه این کشور از سوی پیونگ یانگ خوانده شد، بازداشت شد.
گفته شده که این دانشجوی آمریکایی سعی داشته است یک بنر تبلیغاتی را از هتل محل اقامت خود سرقت کند.
وی تقریبا 6 هفته پس از بازداشت، به 15 سال کار اجباری در کره شمالی محکوم شد.
شبد**ع.آ**9122**مترجم:علیرضا آقازاده**انتشار دهنده: مهدی نعمتی

کلیدواژه:

کره شمالی

خاطره تلخ مرکل از ایالت زاکسن ترامپ عامل ترویج آمریکاستیزی در دنیاست کشمکش در انتخاب شهردار کرج/انتخاب سرپرست برای شهرداری «راه ابریشم جدید» چه تاثیری روی اقتصاد ایران دارد؟ با ۱۰۰میلیون هم می توان خانه خرید؟ +جدول بيش از يک ميليون زائر وارد عربستان شده اند تساوی روستوف در غیاب عزت‌اللهی سرکرده گروهک تروریستی جیش‌النصر زنده است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا