اتحادیه اروپا اعزام نیرو به عراق را بررسی می کند

به گزارش بامداد سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، وزیران خارجه اتحادیه اروپا در نخستین نشست این اتحادیه درخصوص اعزام نیرو به عراق، درخصوص بررسی اعزام نیروی کمکی و مستشاری برای آموزش مقام های امنیتی عراق توافق کردند.
این گزارش به نقل از دیپلمات های اروپایی می افزاید، عراق رسما از اتحادیه اروپا درخواست کمک کرده است.
فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانس خبری گفت: امیدوارم این کار با سرعت کافی انجام شود تا بتوانیم مشاوره و کمک در اختیار مقام های عراقی قرار دهیم.
به نوشته رویترز، فرستادگان اتحادیه اروپا در جنگ مشارکت نخواهند کرد، بلکه به نیروهای عراقی آموزش خواهند داد تا به حفظ نظم پس از راندن داعش از منطقه کمک کنند.
به گزارش ایرنا، این در حالی است که عملیات نهایی نیروهای عراقی برای آزادی کامل موصل از چنگ داعش از بامداد روز یکشنبه آغاز شده است و با شکستن آخرین سنگرهای داعش در موصل قدیم، این شهر بطور کامل آزاد خواهد شد.
شبد**ع.آ**9122**مترجم:علیرضا آقازاده**انتشار دهنده: مهدی نعمتی

کلیدواژه:

اتحادیه اروپا

وقوع انفجارهاي پياپي در خيابان دماوند تهران +عکس برانکو به دنبال راهکاري براي خط دفاع پرسپوليس قبل از دربي داور آلماني جان مربي را نجات داد ستاره‌هاي پرسپوليس غرق در دود استاديوم کاظمي(عکس) مهلت ثبت نام پنجمين نمايشگاه فناوري و نوآوري ربع رشيدي(RINOTEX 2017) تمديد شد دادستان ارومیه: سرایدار دستگیر شد / مردم خویشتن داری کنند آزار جنسی توسط سرایدار مدرسه تکذیب شد! آزار جنسی در حادثه مدرسه دخترانه اسلام آباد ارومیه کذب است

آخرین خبرهـا