معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد: شفافیت برترین راه مبارزه با فساد است

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، «حسین انتظامی» شامگاه دوشنبه در نشست هم اندیشی با خبرنگاران حوزه رسانه ضمن تاکید مجدد برای همکاری همه دستگاههای دولتی و خصوصی در اجرایی شدن این قانون، از اصحاب رسانه خواست این قانون را مطالعه کنند تا به آن اشراف لازم داشته باشند.
به گفته نماینده مدیران مسئول نشریات در هیئت نظارت بر مطبوعات، قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات برای پژوهشگران، روزنامه‌نگاران، خبرنگاران و افرادی که به دنبال شفافیت هستند، ابزار بسیار خوبی به شمار می آید.

** لزوم بیمه خبرنگاران تمام وقت
معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر ارشاد درخصوص لزوم بیمه شدن خبرنگاران و روزنامه نگاران تمام وقت رسانه‌ها خاطرنشان کرد: طی چهار سال گذشته تلاش زیادی صورت گرفته؛ بطوریکه در سال 92، فقط چهار هزار بیمه شده در رسانه‌ها بود درحالیکه با حمایت های انجام شده این رقم امسال به حدود 12 هزار نفر نیروی بیمه‌شده در رسانه ها رسیده است.
انتظامی در عین حال تاکید کرد: با رسانه‌ها مقرر کردیم که اگر یارانه بیمه از ما دریافت می‌کنند، باید تمام نیروهای تمام وقت خود را با عنوان خبرنگار و نه سمت دیگری بیمه کرده باشند.
نماینده مدیران مسئول نشریات در هیئت نظارت برمطبوعات تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از خبرنگاران ما از این قاعده خبر ندارند و باید در جریان قرار بگیرند و این موضوع را خودشان پیگیری و به ما کمک کنند.
معاون مطبوعاتی واطلاع رسانی وزیر ارشاد با تاکید براینکه بیمه کردن خبرنگاران در طرح رتبه‌بندی رسانه‌ها تاثیر گذار خواهد بود، اظهار کرد: رسانه‌ها باید بدانند که بیمه کردن خبرنگارانشان در طرح رتبه‌بندی آنها تاثیرگذار است.
انتظامی یادآورشد: مثلا اگر در نشست خبری رئیس جمهوری از 30 رسانه دعوت می‌شود، رسانه هایی در فهرست قرار می گیرند که در طرح رتبه‌بندی امتیاز آورده باشند تا از این طریق متوجه شوند که رسانه‌های شناسنامه‌دار چه تفاوتی با سایر رسانه‌ها دارند.
شبد**1355**1953**9122**خبرنگار: علی اکبر قزوینیان**انتشار دهنده: مهدی نعمتی

کلیدواژه:

رسانه ها

صادقیان با سپیدرود به توافق نرسید شریعتی: بازیکنان ما بی‌اندازه بزرگ شده‌اند در آخرین ویژه برنامه «ماه عسل» علیخانی چه گذشت؟ ظریف عید فطر را به مسلمانان جهان تبریک گفت آیت الله سیستانی دوشنبه را عید فطر اعلام کرد فرایند جذب نخبگان در دانشگاه آزاد/شیوه‌نامه‌ای برای جلوگیری از فرار مغزها پدیده زشت دریافت‌های نامشروع نتیجه ترویج تجمّل و اشرافی‌گری است صادقیان از سپیدرود جدا شد نمایش«مده آ، فصل دوم» ویژه عکاسان به صحنه می‌رود احتمال پیروزی حزب حاکم سوسیالیست در انتخابات پارلمانی آلبانی در مرحله دوم کار سختی داریم آشنایی با فعالیت‌های ورزشی و غیر ورزشی 5 عضو هیات‌مدیره استقلال+روزمه کاری

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا