معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد: شفافیت برترین راه مبارزه با فساد است

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، «حسین انتظامی» شامگاه دوشنبه در نشست هم اندیشی با خبرنگاران حوزه رسانه ضمن تاکید مجدد برای همکاری همه دستگاههای دولتی و خصوصی در اجرایی شدن این قانون، از اصحاب رسانه خواست این قانون را مطالعه کنند تا به آن اشراف لازم داشته باشند.
به گفته نماینده مدیران مسئول نشریات در هیئت نظارت بر مطبوعات، قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات برای پژوهشگران، روزنامه‌نگاران، خبرنگاران و افرادی که به دنبال شفافیت هستند، ابزار بسیار خوبی به شمار می آید.

** لزوم بیمه خبرنگاران تمام وقت
معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر ارشاد درخصوص لزوم بیمه شدن خبرنگاران و روزنامه نگاران تمام وقت رسانه‌ها خاطرنشان کرد: طی چهار سال گذشته تلاش زیادی صورت گرفته؛ بطوریکه در سال 92، فقط چهار هزار بیمه شده در رسانه‌ها بود درحالیکه با حمایت های انجام شده این رقم امسال به حدود 12 هزار نفر نیروی بیمه‌شده در رسانه ها رسیده است.
انتظامی در عین حال تاکید کرد: با رسانه‌ها مقرر کردیم که اگر یارانه بیمه از ما دریافت می‌کنند، باید تمام نیروهای تمام وقت خود را با عنوان خبرنگار و نه سمت دیگری بیمه کرده باشند.
نماینده مدیران مسئول نشریات در هیئت نظارت برمطبوعات تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از خبرنگاران ما از این قاعده خبر ندارند و باید در جریان قرار بگیرند و این موضوع را خودشان پیگیری و به ما کمک کنند.
معاون مطبوعاتی واطلاع رسانی وزیر ارشاد با تاکید براینکه بیمه کردن خبرنگاران در طرح رتبه‌بندی رسانه‌ها تاثیر گذار خواهد بود، اظهار کرد: رسانه‌ها باید بدانند که بیمه کردن خبرنگارانشان در طرح رتبه‌بندی آنها تاثیرگذار است.
انتظامی یادآورشد: مثلا اگر در نشست خبری رئیس جمهوری از 30 رسانه دعوت می‌شود، رسانه هایی در فهرست قرار می گیرند که در طرح رتبه‌بندی امتیاز آورده باشند تا از این طریق متوجه شوند که رسانه‌های شناسنامه‌دار چه تفاوتی با سایر رسانه‌ها دارند.
شبد**1355**1953**9122**خبرنگار: علی اکبر قزوینیان**انتشار دهنده: مهدی نعمتی

کلیدواژه:

رسانه ها

می‌خواهیم فردا اولین ۳ امتیاز خانگی‌مان را کسب کنیم یک خودروی ون در بارسلون ده‌ها نفر را زیر گرفت / ۲۲ کشته و زخمی تاکنون + عکس تراکتور 2 - نفت تهران 1؛ بخت تراکتور باز شد نصرتی جور گلر تراکتور را برای یحیی کشید! پایان روند ناکامی شاگردان گل‌محمدی با ثبت دومین شکست نفت/ تراکتورسازی انتقام گرفت، ایران‌پوریان جبران کرد اعلام مخالفت حکومت افغانستان با مأموریت جنگی نیروهای خارجی ‌‌‌آزادگان الگویی برای همه اقشار جامعه و به ویژه نسل جوان هستند زنده از فولادشهر؛ ذوب‌آهن 0 - سپاهان 0

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا