۵ مورد اخطاریه زیست‌محیطی برای واحدهای آلاینده دلیجان صادر شد

رئیس حفاظت محیط زیست دلیجان گفت: پنج مورد اخطاریه زیست‌محیطی برای واحدهای آلاینده دلیجان صادر شد.

کامبیز خلیلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در دلیجان، با اشاره به واحدهای صنعتی و خدماتی دلیجان اظهار داشت: پنج واحد صنعتی و خدماتی در شهرک صنعتی و ناحیه صنعتی شهدای راونج دلیجان به‌سبب رعایت نکردن استانداردهای لازم، اخطاریه گرفتند.

وی افزود: این اخطاریه‌ها به‌سبب آلایندگی و بالا بودن نتایج خوداظهاری در پایش برای این واحدها بود که شامل بیمارستان، تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی، یک واحد تولید الیاف و دو واحد تولید قیر می‌شوند.

رئیس حفاظت محیط زیست دلیجان تصریح کرد: مسئولان این واحدها موظف هستند که در مدت تعیین شده نسبت به برطرف کردن آلایندگی و اصلاح وضعیت زیست‌محیطی خود اقدام کنند.

خلیلی بیان کرد: در غیر این‌صورت براساس ماده 16 قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا با هماهنگی مقام قضایی از فعالیت تولیدی این واحدها تا زمان برطرف شدن کامل آلودگی آنها ممانعت می‌شود.

وی اضافه کرد: سلامت و حفاظت محیط زیست ارتباط تنگاتنگ با حیات سالم جامعه دارد، همان‌گونه که در جوامع بشری، بهداشت و پیشگیری مقدم بر درمان است، تأمین فضای سالم و محیط زیست مناسب نیز مقدم بر جبران خسارت‌های ناشی از محیط زیست آلوده است.

خلیلی عنوان کرد: سالم نگه داشتن محیط زیست یعنی رعایت حق زمین، هوا، آب، خاک، دریا، صحرا، کوه و دشت، گیاهان، حیوانات و سایر موجودات و عرصه‌های محیط زیستی که با حیات جامعه ارتباط دارند.

رئیس حفاظت محیط زیست دلیجان با اشاره به اهمیت تامین سلامت و بهداشت گفت: تأمین سلامت و بهداشت محیط زیست از اصول اولیه است. و مردم و مسئولان جامعه موظفند در تحقق این مهم سعی و تلاش خویش را به کار گیرند.

وی افزود: این درحالیست که آنچه عملا در زندگی جوامع مختلف بشری ظهور دارد و نمایان است، نشان می‌دهد که عده‌ای بی‌مهابا برای تأمین منافع خویش به همه اصول زیست محیطی پشت پا زده و هیچ‌گونه حریمی را رعایت نمی‌کنند.

انتهای پیام/

R41371/P1361/S6,73/CT1

کلیدواژه:

حفاظت محیط زیست

در مرحله دوم کار سختی داریم آشنایی با فعالیت‌های ورزشی و غیر ورزشی 5 عضو هیات‌مدیره استقلال+روزمه کاری صادقیان با سپیدرود به توافق نرسید تلاش «مسافر» برای توپ گیری سوژه برتر فدراسیون جهانی شد+ عکس مدال برنز جهان بر گردن حجی زواره استخدام 4 ردیف شغلی در تهران آیت ‌الله سیستانی روز دوشنبه را عید سعید فطر در عراق اعلام کرد چند توصیه برای بیماران مبتلا به سیروز کبدی واژگونی تانکر حامل نفت حادثه آفرید قدرت نمایی بشار اسد با شرکت در نماز عید فطر حماء عيد فطر؛ جشن مؤمنين و سربلندي در آزمون بزرگ الهی اختتامیه برنامه های ماه مبارک رمضان در سپاه ناحیه شهرستان چگنی

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا