صوفی: باید آمریکا را وادار به اجرای تعهداتش در برجام کنیم

علی صوفی گفت: باید آمریکا را به کمک اعضای متعهد به برجام وادار کنیم تعهداتش را اجرا کند.

باشگاه خبرنگاران:عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: باید آمریکا را به کمک اعضای متعهد به برجام وادار کنیم تعهداتش را اجرا کند. "علی صوفی" عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان، پیرامون اقدام اخیر سنای آمریکا در تصویب طرح "تشدید تحریم‌ها" علیه ایران، اظهار داشت: برجام میثاقی است که در پی مذاکرات کشورمان و 6 کشور دیگر تدوین شده است و آمریکا فقط یک کشور از گروه 1+5 است به نظرم نباید برجام تحت تاثیر مواضع عهدشکنانه آمریکا قرار بگیرد.
وی ادامه داد: باید آمریکا را به کمک اعضای متعهد به برجام، اتحادیه اروپا، سازمان ملل و شورای امنیت وادار کنیم تعهداتش را اجرا کند.

صوفی با بیان اینکه در قانون جدید سنای آمریکا برخی اختیارات ترامپ هم گرفته شد، تصریح کرد: در شرایط فعلی ترامپ و تیمش در بحران گرفتار شده‌اند آنچه سنای آمریکا تصویب کرد تحریم‌هایی هم متوجه روسیه شد و تحریم‌های ایران تحت شعاع آن قرار گرفت.

دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات پیرامون اینکه بعد از اعلام توافق هسته‌ای تا امروز شاهد کارشکنی‌های متعدد آمریکا در زمینه‌های مختلف همچون سیستم بانکی و.. بودیم، ادامه داد: بنده نیز این مساله را قبول دارم آمریکا در این زمینه مشکلاتی برای ما ایجاد کرده است از قبل هم این موضوع، پیش‌بینی شده بود.

وی تاکید کرد: این مشکلات مقطعی است و به هیجان حضور ترامپ در آمریکا برمی‌گردد و زمان دوام یافتن آن مشخص نیست.

صوفی خاطر نشان کرد: ترامپ به دنبال بهانه‌ای برای برخورد با ایران بود و واکنش آنان نسبت به کشورمان بدین صورت در حال شکل‌گیری است ما باید عاقلانه این را از سر بگذرانیم.

کلیدواژه:

باید آمریکا

خاطره تلخ مرکل از ایالت زاکسن ترامپ عامل ترویج آمریکاستیزی در دنیاست کشمکش در انتخاب شهردار کرج/انتخاب سرپرست برای شهرداری «راه ابریشم جدید» چه تاثیری روی اقتصاد ایران دارد؟ با ۱۰۰میلیون هم می توان خانه خرید؟ +جدول بيش از يک ميليون زائر وارد عربستان شده اند تساوی روستوف در غیاب عزت‌اللهی سرکرده گروهک تروریستی جیش‌النصر زنده است

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا