تمحید رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری از ملی پوشان ایران

به گزارش وانانیوز، رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان از پنجشنبه گذشته (25 خرداد) در توکیو ژاپن آغاز شده است که تاماش آیان رئیس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری نیز برای نظارت بر این رقابت‌ها در سالن «اوتاسیتی» در مجموعه ورزشی «جنرال جیمنازیوم» حضور دارد.

وی در گفت‌وگویی در حاشیه این مسابقات به سوالات ما پاسخ داد.

حضور ایران در این مسابقات به عنوان قهرمان دوره گذشته را چطور ارزیابی می‌کنید؟

آیان: مطمئن هستم حضور ایرانی‌ها باعث افزایش کیفیت تمام مسابقات وزنه‌برداری می‌شود چون واقعاً تیم و نفرات قدرتمندی دارند و در تمام رده‌های سنی حضورشان به ارتقای سطح کیفی مسابقات کمک می‌کند.

به نظر شما آیا ایران می‌تواند با شرایط فعلی موفقیت‌هایی را که در المپیک ریو داشت بار دیگر در المپیک 2020 توکیو تکرار کند؟

آیان: مطمئن باشید حضور ایران در المپیک توکیو موفقیت آمیز خواهد بود چون مسابقات در یک کشور آسیایی برگزار می‌شود و ایران حتماً حضور مطلوبی خواهد داشت.

بعد از اتفاقاتی که در انتخابات فدراسیون جهانی وزنه‌برداری رخ داد و با توجه به قرار گرفتن رئیس فدراسیون وزنه‌برداری ایران در گروه مخالفان شما، گفته می‌شود که شما نسبت به وزنه‌برداری ایران موضع و شاید انتقام خواهید گرفت.

آیان: نگاه من همیشه به وزنه‌برداری ایران مثبت و قابل احترام بوده و خواهد بود. تیم ایران و حضور ایران در مسابقات را دوست دارم. این کشور ایران است که می‌تواند همیشه در وزنه‌برداری به خود ببالد و در سهمیه‌های مسابقات جهانی و المپیک حضور داشته باشد.

انتهای پیام/

کلیدواژه:

وزنه برداری | حضور ایران

پنالتی بارسلونا مقابل ایبار درست بود؟ (عکس) پدیده امریکایی احمدی نژاد را رو سفید کرد! تهران خواهان توسعه روابط با اسلام آباد در همه زمینه ها است/ آماده تامین انرژی پاکستان هستیم/ تکمیل خط لوله انتقال گاز به نفع ایران و پاکستان است/ حمله گروه های تروریستی از داخل پاکستان به مرزهای ایران، به نفع روابط دو کشور نیست

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا