روز قدس روز اتحاد جهان اسلام برای آزادی قدس است/دعوت از مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی

به گزارش خبرگزاری برنا از قم، در این اطلاعیه آمده است: سالیان متمادی از داغ بزرگ غصب فلسطین می‌گذرد و این درد بر قلب امت اسلامی همچنان سنگینی می‌کند. رژیم غاصب صهیونیستی ترکیبی از خشونت‌، ترور‌، کشتار و ویرانگری را بر این ملت مقاوم تحمیل می‌کند و غربت و مظلومیت قدس در پس خیانتها و حماقت‌های برخی سازشکاران منطقه دوچندان می‌شود.

این اطلاعیه افزوده است: در این میان نیز جبهه کفر و استکبار در تلاشی پیگیر سعی در حذف مسئله فلسطین و حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جهان اسلام دارد و با حمایت و تجهیز جبهه تکفیر‌، مزدوران داعشی را به جان جهان اسلام انداخته است.

تروریسم دولتی اسرائیل و نظام سلطه بین‌الملل که آگاهی و بیداری امت اسلامی را مشاهده کرده بود‌، تأمین امنیت رژیم صهیونیستی و منافع اقتصادی خود در چپاول و زیاده خواهی را با در‌گیر کردن منطقه مهم و حیاتی غرب آسیا به خشونت و خونریزی هدف گذاری کرد و امروز آتش فتنه در اکثریت ممالک اسلامی و منطقه غرب آسیا با سرپنجه وحشیان داعشی و با آمریت استکبار جهانی در حال رقم خوردن است.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در اطلاعیه خود تاکید کرده است: در میانه این آتش و خون، فلسطین همچنان در اوج مظلومیت است امّا روز جهانی قدس نخواهد گذاشت مسئله فلسطین به فراموشی سپرده شود.

این اطلاعیه حاکیست: روز قدس، این یادگار ارزشمند امام راحل(ره)، روز همبستگی و اتحاد جهان اسلام برای آزادی قدس شریف و نجات ملت فلسطین از چنگال غاصبانی خون ریز و ستمگر و روز فریاد ستم خواهی آزادگان جهان از بیداد و ظلم جانیانی کودک کش و حمایت از مقاومت ومبارزه در نفی سازش و معامله است.

در ادامه این اطلاعیه افزوده شده است: ‌جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن حمایت و پشتیبانی قاطع از جبهه مقاومت اسلامی در فلسطین‌، غزه، لبنان‌، سوریه و عراق اعلام می‌دارد آرزوی تمام مبارزان‌، مجاهدان و همچنین آزادیخواهان جهان‌،آزادی قدس شریف و بازگشت فلسطین به آغوش جهان اسلام است‌. و نابودی اسرائیل و جبهه ظلم و استکبار تنها در افق مبارزه و جهاد تحقق یافتنی است و روز محاکمه و مجازات این جانیان ضد بشریت بزودی فراخواهد رسید.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه اطلاعیه خود ضمن دعوت همه قشرهای مردم به حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس آورده است: مردم مسلمان ایران بار دیگر با حضور پرشور و گسترده خود در راهپیمایی روز جهانی قدس، آزادی فلسطین‌، این مسئله دینی و ایمانی را مطالبه خواهند کرد و امت اسلام نیز وحدت و همبستگی خود را به رخ جهانیان خواهد کشید. ان شاء الله

چند ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، امام خمینی(ره) در پیامی در تاریخ 16 مرداد 1358ش (13 رمضان 1399ه‍.ق) برای حمایت از ملت فلسطین آخرین جمعه ماه رمضان را به «روز جهانی قدس» نام‌گذاری کردند.

در این روز مردم در کشورهای مختلف دنیا با راهپیمایی اعتراض آمیز، خشم خود را از رژیم اشغال گر قدس و جنایات این رژیم علیه ملت فلسطین اعلام می کنند.

کلیدواژه:

جهان اسلام

سیاست گذاری با نگاهی فراگیر به منظور مشارکت گروه های خاص مسی هم به سرنوشت اینیستا دچار شد روند اجرای طرح ملی محور خوی- قطور- رازی سرعت می‌گیرد کمک‌های بلاعوض به خانوار‌های دارای چندین معلول فاقد مسکن خرید یک لپ تاپ تبدیل پذیر چقدر آب می خورد؟ /لیست زمین های مسکونی تهران با قیمت کمتر از 500 میلیون تومان عاشورزاده حذف شد رانندگی انتحاری و خطرناک نیسان آبی رنگ در جاده شمال / ببینید مسی ايرانی، خيابان‌هاى بارسلونا را به هم ريخت+فیلم

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا