60 هکتار زمین سوارکاری به اراضی کیش بازگردانده شد

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از منطقه آزاد کیش ،مجموعه سوارکاری کیش از سال 1372در زمینی به وسعت 60 هکتار در شمال جزیره زیر نظر معاونت ورزش و تفریحات سالم کیش آغاز به کار کرد که دارای امکاناتی همچون ،پیست کورس به طول یک هزار و 400 متر فضای سبز، مانژ اصلی 6 هزار متر مربعی، جایگاه تماشاچیان، مانژ تمرین 2 هزار و 700 متر مربعی، گشت صحرایی 20 هکتاری، درمانگاه تخصصی اسب، هفت اصطبل ، 80 باکس نگهداری اسب و امکانات به نسبت مناسبی برای آموزش، سوارکاری تفریحی و برگزاری رقابت ها در رشته های کورس، درساژ، پرش، زیبایی و استقامت بود.
این مجموعه در 28 آبان سال 1382 در قراردادی ما بین سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت PMIR برای مدت 20 سال به بخش خصوصی واگذار شد.
پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید با توجه به نظارت های دقیق بر استفاده صحیح از ظرفیت های کیش در جهت رونق اقتصادی و گردشگری این منطقه آزاد، عملکرد شرکت PMIR مورد بررسی قرار گرفت که در این بررسی ها علاوه بر عملکرد ضعیف بخش خصوصی طرف قرار داد، مشخص شد این شرکت در ایفای تعهدات قراردادی و در جهت اعمال حقوق قراردادی خود دچار مشکل شده است که این موضوع در مراجع قضایی مورد پیگیری قرار گرفت .
در نتیجه پیگیری ها با وجود باقی ماندن شش سال از مدت قرارداد، سازمان منطقه آزاد کیش موفق به خلع قرارداد و باز پس گیری 60 هکتار از اراضی ارزشمند این منطقه آزاد شد.
با اجرای احکام حقوقی دادگستری در مورخه 25 خرداد سالجاری این مجموعه به معاونت ورزش و تفریحات سالم کیش تحویل داده شد.
زمین در منطقه آزاد کیش به دلیل محدودیت از ارزش بالایی برخوردار است که این امر در چهار سال گذشته مسئولان منطقه را برآن داشته تا علاوه بر نظارت های دقیق بر نحوه استفاده از اراضی، درخصوص بهره برداری صحیح و بهینه از این ثروت ملی نیز با تدبیر عمل کند و با حفظ منافع عمومی مردم و منطقه، محور تصمیم گیری ها در واگذاری و بهره برداری از اراضی باشد.
تغییر رویکرد سرمایه گذاری ها در کیش از ساخت مسکن به طرح های گردشگری، زیر ساختی و صنعتی از جمله سیاستهای مثبت سازمان منطقه آزاد کیش در جهت حفظ زمینهای جزیره کیش بود که طی 4 سال گذشته باعث رونق سرمایه گذاری و توسعه چشمگیر پروژه ها در زمینه های ساخت هتل، مجموعه های تفریحی، گردشگری و صنعتی شده است.
1641 * انتشار دهنده: امیر برزی

کلیدواژه:

منطقه آزاد کیش

دولت اسپانیا در حال اجرای «کودتا» در کاتالونیا است چرا باید در پاییز روزی نیم ساعت در آفتاب ایستاد؟ عجیب‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان قند تومورهای مغزی را تغذیه کرده و آنها را تهاجمی‌تر می‌کند پاسخ دندان شکن نوجوان ایرانی به ترامپ + فیلم جذب ۵ درصد کودکان کار در باندهای سازمان‌ یافته تکدی‌گری پرواز‌های یک شنبه ۳۰ مهر از فرودگاه‌های مازندران نشانه‌های ابتلا به ام اس

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا