تصاوير؛ پاسداشت سالروز شهادت راشل کوري

خبرگزاري آريا - شهيده آزاديخواه آمريکايي "راشل کوري" که مي‌ديد بلدوزرهاي اسرائيلي چگونه ظالمانه خانه فلسطينيان را خراب مي‌کنند تاب نياورد و به نشانه اعتراض جلوي يکي از اين بلدوزرها ايستاد ...

  راشل کوري دختر جوان آمريکايي اهل واشنگتن بود که مدت‌ها در موضوعات صلح فعاليت مي‌کرد و سرانجام توسط يک بولدوزر اسرائيلي به شهادت رسيد.
او عضو آمريکايي جنبش اتحاد جهاني (ISM) بود که با شروع انتفاضه الاقصي به عنواني يکي از فعالان صلح عازم نوار غزه شد. راشل که مي‌ديد بلدوزرهاي اسرائيلي چگونه ظالمانه خانه فلسطينيان را خراب مي‌کنند تاب نياورد و به نشانه اعتراض جلوي يکي از اين بولدوزرها ايستاد تا اجازه ندهد خانه ديگري را خراب کنند اما راننده اسرائيلي چشمش را به روي او بست و از رويش رد شد.
شايد اين راننده، ارتش اسرائيل و کل دستگاه رژيم صهيونيستي تصور مي‌کرد مرگ يعني از بين رفتن ريچل کوري، يعني موفقيت اسرائيل، و يعني تمام شدن ماجرا. اما دقيقاً به عکس، شهادت راشل کوري تازه آغاز يک حماسه بود. حماسه‌اي که در چند جبهه مختلف ادامه پيدا کرد و علي‌رغم تلاش‌هاي بي‌وقفه اسرائيل و آمريکا براي خفه کردن آن در نطفه، تا همين امروز و همين ساعت ادامه دارد.
اولين جبهه‌اي که حاميان ريچل کوري در آن مقابل غرب ايستادند، بلافاصله پس از شهادت وي تشکيل شد:
جبهه رسانه‌اي. مجامع سياسي و رسانه‌اي آمريکا يعني همان کشوري که راشل در آن به دنيا آمده و بزرگ شده، بيش‌ترين تلاش را مي‌کنند تا راشل کوري تا آن‌جا که مي‌شود ناشناخته بماند و فراموش شود. کافي است بشماريد که چند بار تا کنون تصوير راشل کوري در مقابل بولدوزر اسرائيلي در رسانه‌هاي غربي پخش شده، علي‌رغم اين‌که بولدوزر با حمايت اسرائيل و آمريکا از روي ريچل عبور و او را شهيد کرد، و در مقابل چند بار تصوير آن کودک چيني صفحه تلويزيون‌هاي غربي را پر کرده که در مقابل يک تانک ايستاده است، در حالي که تانک از روي کودک چيني رد نشد، اما مهم اين است که مسئوليت اين تانک متوجه کسي غير از آمريکا و اسرائيل است.
بنابراين حادثه دلخراشي که براي ريچل کوري اتفاق مي‌افتد کم‌تر از آن تصويري مورد توجه رسانه‌اي قرار مي‌گيرد که بيش‌تر از يک حادثه دردآور يک تصوير"جالب"است.
از طرف ديگر، درباره طرف اسرائيلي ماجرا هم تقريباً هيچ خبري منتشر نشده است: راننده بولدوزر، فرمانده او، فرمانده ارتش اسرائيل در غزه. رژيم صهيونيستي درباره تحقيقات پيرامون اين پرونده سکوت مطلق اختيار کرده چون مي‌خواهد از هر کسي که در اين ماجرا دستي داشته محافظت کند. هويت اين افراد به "دلايل امنيتي" افشا نمي‌شود و به ندرت مي‌توان نوشته‌اي درباره دفاعيات اسرائيل از اقدام خود پيدا کرد.
 منبع : iribnews

کلیدواژه:

راشل کوری

قیمت و مهلت ثبت نام کتب درسی برای سال تحصیلی جدید اعلام شد - ایسنا آخرین مهلت ثبت نام کتب درسی مقاطع فنی و حرفه‌ای و ابتدایی‌! تمدید مهلت ثبت نام کتب درسی تا 22 خرداد - ایسنا ثبت نام کتاب های درسی ابتدایی اینترنتی شد/آغاز ثبت نام از امروز - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency فردا؛آخرین مهلت ثبت نام کتب درسی فنی و حرفه‌ای و ابتدایی‌ها/نحوه ثبت‌نام کتب دانش‌آموزان «جهشی» - ایسنا آخرین مهلت ثبت نام برای دریافت کتاب درسی - سایت خبری تحلیلی تابناك|اخبار ایران و جهان|TABNAK دانلود آهنگ محمد اصفهانی به نام شمع وجود دانلود آهنگ جدید حسن شماعی زاده هجرت و متن آهنگ با دو کیفیت 320 و 128 دانلود آهنگ جدید روزبه نعمت الهی به نام زمستون SibMusic | Search for you favourite Songs, Albums and Artists online دانلود آهنگ هر بار این درو محکم نبند نرو از ماکان بند با کیفیت بالا - جوانفا آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی از امروز - ایسنا در سالن کنسرت باران آمد و امین رستمی با چتر روی صحنه رفت/گزارش اختصاصی تی وی پلاس از اولین کنسرت امین رستمی به همراه گفتگوهایی جذاب با طرفداران دوآتشه اش | تی وی پلاس اولین مجله ویدئویی ایران Baran Live In Concert باران در کنسرت اوبرهازن آلمان Download Videos In Mp4 HD 3Gp Mp3

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا