تصاوير؛ پاسداشت سالروز شهادت راشل کوري

خبرگزاري آريا - شهيده آزاديخواه آمريکايي "راشل کوري" که مي‌ديد بلدوزرهاي اسرائيلي چگونه ظالمانه خانه فلسطينيان را خراب مي‌کنند تاب نياورد و به نشانه اعتراض جلوي يکي از اين بلدوزرها ايستاد ...

  راشل کوري دختر جوان آمريکايي اهل واشنگتن بود که مدت‌ها در موضوعات صلح فعاليت مي‌کرد و سرانجام توسط يک بولدوزر اسرائيلي به شهادت رسيد.
او عضو آمريکايي جنبش اتحاد جهاني (ISM) بود که با شروع انتفاضه الاقصي به عنواني يکي از فعالان صلح عازم نوار غزه شد. راشل که مي‌ديد بلدوزرهاي اسرائيلي چگونه ظالمانه خانه فلسطينيان را خراب مي‌کنند تاب نياورد و به نشانه اعتراض جلوي يکي از اين بولدوزرها ايستاد تا اجازه ندهد خانه ديگري را خراب کنند اما راننده اسرائيلي چشمش را به روي او بست و از رويش رد شد.
شايد اين راننده، ارتش اسرائيل و کل دستگاه رژيم صهيونيستي تصور مي‌کرد مرگ يعني از بين رفتن ريچل کوري، يعني موفقيت اسرائيل، و يعني تمام شدن ماجرا. اما دقيقاً به عکس، شهادت راشل کوري تازه آغاز يک حماسه بود. حماسه‌اي که در چند جبهه مختلف ادامه پيدا کرد و علي‌رغم تلاش‌هاي بي‌وقفه اسرائيل و آمريکا براي خفه کردن آن در نطفه، تا همين امروز و همين ساعت ادامه دارد.
اولين جبهه‌اي که حاميان ريچل کوري در آن مقابل غرب ايستادند، بلافاصله پس از شهادت وي تشکيل شد:
جبهه رسانه‌اي. مجامع سياسي و رسانه‌اي آمريکا يعني همان کشوري که راشل در آن به دنيا آمده و بزرگ شده، بيش‌ترين تلاش را مي‌کنند تا راشل کوري تا آن‌جا که مي‌شود ناشناخته بماند و فراموش شود. کافي است بشماريد که چند بار تا کنون تصوير راشل کوري در مقابل بولدوزر اسرائيلي در رسانه‌هاي غربي پخش شده، علي‌رغم اين‌که بولدوزر با حمايت اسرائيل و آمريکا از روي ريچل عبور و او را شهيد کرد، و در مقابل چند بار تصوير آن کودک چيني صفحه تلويزيون‌هاي غربي را پر کرده که در مقابل يک تانک ايستاده است، در حالي که تانک از روي کودک چيني رد نشد، اما مهم اين است که مسئوليت اين تانک متوجه کسي غير از آمريکا و اسرائيل است.
بنابراين حادثه دلخراشي که براي ريچل کوري اتفاق مي‌افتد کم‌تر از آن تصويري مورد توجه رسانه‌اي قرار مي‌گيرد که بيش‌تر از يک حادثه دردآور يک تصوير"جالب"است.
از طرف ديگر، درباره طرف اسرائيلي ماجرا هم تقريباً هيچ خبري منتشر نشده است: راننده بولدوزر، فرمانده او، فرمانده ارتش اسرائيل در غزه. رژيم صهيونيستي درباره تحقيقات پيرامون اين پرونده سکوت مطلق اختيار کرده چون مي‌خواهد از هر کسي که در اين ماجرا دستي داشته محافظت کند. هويت اين افراد به "دلايل امنيتي" افشا نمي‌شود و به ندرت مي‌توان نوشته‌اي درباره دفاعيات اسرائيل از اقدام خود پيدا کرد.
 منبع : iribnews

کلیدواژه:

راشل کوری

‫راهنمای ورود به سیستم گلستان |مرکز آموزش عالی شهید رجایی اصفهان تشکر ۸۵ بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان از رهبر معظم انقلاب نامه ۸۵ بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان به رهبر انقلاب فیلمی تکان دهنده از پیکر پاک یکی از 175 شهید غواص | تی وی پلاس اولین مجله ویدئویی ایران زیباترین دختر شهر که مردهای ایرانی برای ازدواج با او صف می کشیدند، با انتخاب همسر ایده آلش، همه را غافلگیر کرد/رادیو پلاس امشب هم اشک تان را سرازیر می کند هم سورپرایز | تی وی پلاس اولین مجله ویدئویی ایران آزار جنسی دخترک 6ساله توسط راننده آژانس - ایسنا همسر شهاب حسینی: در 15 سالگی با شهاب ازدواج کردم! عکسی که باعث شد محمدرضا گلزار ممنوع التصویر شود + عکسهایی با خوانندگان | ساتین گفتگو با مریم قاسمی؛ دختری که 17 سال کنار مرتضی پاشایی بود + تصاویر شهاب حسینی و ترانه علیدوستی این بار در نقش بُمب!/ یک فرودگاه بعد از ورود بهترین بازیگر دنیا به کشورش منفجر شد/بُهت اصغر فرهادی از استقبال باورنکردنی مردم/مفاخر سینمای ایران سورپرایز شدند | تی وی پلاس اولین مجله ویدئویی ایران ویدیویی از خانه شهاب حسینی در لحظه دریافت جایزه بازیگری کن/وقتی همسر و بچه ها خانه را منفجر کردند | تی وی پلاس اولین مجله ویدئویی ایران حضور هنرمندان در فرودگاه جهت استقبال از عوامل فیلم فروشنده + عکس آیا شهاب حسینی و ترانه علیدوستی، اسکار را دوباره به دست اصغر فرهادی می رسانند؟/بررسی فیلم فروشنده در برنامه پرونده | تی وی پلاس اولین مجله ویدئویی ایران صفحه پیدا نشد | گالری عکس تی وی پلاس حاشیه های بازگشت عوامل فیلم فروشنده: از جا ماندن همسر اصغر فرهادی ... دانلود کاملترین فول آلبوم حامد همایون با لینک مستقیم / کیفیت 320 ورود رویکرد کاوشگری به کتب جدید علوم تجربی دانلود درس پژوهی علوم ابتدایی زمین پویا | درسی فایل به کارگیری یک الگوی تدریس ترکیب شده از الگوهای نوین تدریس | کانون آموزش زبان عربی مطالعه تطبیقی روش تدریس ـ سخن رانی با روش ایفای نقش در تدریس تاریخ

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا