واکنش آمریکا به لغو توافق مسکو و واشنگتن از سوی روسیه

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با اشاره به اقدام روسیه در لغو توافق هماهنگی امنیت پروازها در سوریه در اعتراض به سرنگونی جنگنده سوری گفت که «مطمئنم ما هنوز با مرکز عملیاتی روسیه ارتباط داریم».

خبرگزاری فارس: در ادامه تنش‌ها بین آمریکا و روسیه بر سر سرنگونی سوخو 22 سوریه،‌رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در این باره اظهارنظر کرده است.

روز گذشته ارتش سوریه اعلام کرد که آمریکا جنگنده سوری را که در حال انجام عملیات ضدداعش بود، سرنگون کرده است و سپس آمریکا این مساله را تایید کرد.

وزارت دفاع روسیه در واکنش به سرنگونی جنگنده سوری تأکید کرد که توافقنامه هماهنگی امنیت پروازها در سوریه با آمریکا به حالت تعلیق درمی‌آید.

این وزارتخانه در ادامه تأکید کرد: «ما هر هواپیمایی که در مناطق عملیاتی ما در سوریه پرواز کند را هدف قرار خواهیم داد».

به دنبال این موضوع بود که سخنگوی پنتاگون تغییر مسیر جنگنده‌های آمریکایی در سوریه را تأیید کرد و علت این کار را «دوری از تهدیدهای شناخته شده در میدان نبرد» اعلام کرد.

«جف دیویس» همچنین با هشدار به مسکو گفت که خلبانان آمریکایی در صورت تهدید از جانب خلبانان روسیه، از خود دفاع خواهند کرد.

در ادامه اظهارنظرها به شرایط تازه در منطقه، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت: «من مطمئنم که هنوز هم بین مرکز عملیاتهای ما و مرکز عملیاتهای روسیه ارتباط داریم».

ژنرال «جوزف دانفورد» همچنین درباره در اظهاراتی که به نظر پاسخی به تهدید وزارت دفاع روسیه مبنی بر هدف قرار دادن احتمالی جنگنده‌های آمریکایی در مناطق عملیاتی روسیه باشد،‌ گفت: «من همچنین مطمئنم که نیروهای ما توانمندی این را دارند که از خودشان حفاظت بکنند».
هزینه‌های جاری دست دولت برای پرداخت یارانه را خالی می‌کند استقلال بحرانی به مصاف بشیکتاش ترکیه می‌رود! بررسی بازی‌های هفته هفدهم لیگ برتر حدیث امام صادق(ع) درباره زینت اسلام آیین پرستش خدای گانش در هندوستان + فیلم و تصاویر تهران خواهان توسعه روابط با اسلام آباد در همه زمینه ها است/ آماده تامین انرژی پاکستان هستیم/ تکمیل خط لوله انتقال گاز به نفع ایران و پاکستان است/ حمله گروه های تروریستی از داخل پاکستان به مرزهای ایران، به نفع روابط دو کشور نیست نتانیاهو: دولت ترامپ مشتاق به اصلاح توافق هسته‌ای با ایران است جنجال در 90 بر سر 2 کاپیتان استقلال؛ ملکی: اخراج رحمتی نظر منصوریان و اخراج جباری نظر افتخاری بود/ منصوریان: نظر هیات مدیره بود/ رحمتی: ثابت شود به پنالتی پارس خندیدم از فوتبال می‌روم/ افتخاری: بهتر است سکوت کنیم!

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا