فرماندار شاهرود نظارت بر قیمت کالاها در این شهرستان را خواستار شد

به گزارش ایرنا، سید محمدرضا هاشمی عصر روز دوشنبه در نشست ستاد تسهیلات سفر این شهرستان در فرمانداری ، افزود : با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات عید فطر و آغاز سفرهای تابستانی، باید از مناطق نمونه گردشگری شاهرود مانند جنگل ابر و مجن بازدید کرده و مشکلات احتمالی را برطرف کرد.
وی با تاکید بر لزوم ارایه خدمت مناسب در جنگل ابر این شهرستان، اظهارداشت : برپایی نمایشگاه صنایع دستی می تواند در ورودی این جنگل در دستور کار قرار گیرد.
معاون استاندار سمنان یادآور شد : تورهای غیرمجاز هم شناسایی شده و فهرست نام آن ها در اختیار مرجع قضایی قرار گیرد.
هاشمی با تقدیر از تلاش ماموران نیروی انتظامی در برقراری امنیت شهروندان، تاکید کرد: نقاط تاریک پارک ها و مناطق تفریحی شهر شناسایی شده و نسبت به تامین روشنایی آن ها اقدام شود.
دبیر ستاد تسهیلات سفر شهرستان هم با ارایه گزارشی از سه ماهه دوم سال گذشته، گفت: تابستان پارسال 250 هزار مسافر در شاهرود اقامت داشتند.
حمیدرضا حسنی اضافه کرد: جنگل ابر با بیش از 80 هزار، مجموعه تاریخی بسطام با 63 هزار و 500 و آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی با 41 هزار و 600 گردشگر بیشترین آمار بازدید مکان های دیدنی شهرستان را به خود اختصاص داده بودند.
وی با اشاره به استقبال روزافزون از اقامتگاه های بوم گردی بیارجمند، یادآور شد: این استقبال گردشگران و طبیعت گردان، نیاز به اسکان مسافران در مدرسه ها را در بخش بیارجمند کاهش داده است.
حسنی بیان کرد: حدود 60 درصد از گردشگران جنگل ابر اهل استان خراسان رضوی هستند و برای اسکان این مسافران باید علاوه بر 600 تخت هتل ها و مهمان پذیرها، از ظرفیت مدرسه ها و اقامت گاه های بوم گردی هم استفاده کرد.
نوروز 96، 127 هزار تن برابر با بیش از 38 درصد مسافران استان در شاهرود اقامت داشتند.
شهرستان شاهرود در میانه مسیر تهران - مشهد قرار گرفته و به دلیل دارا بودن آب و هوای معتدل و کوهستانی، مناظر طبیعی و بکر و آثار تاریخی، یکی از مقصدهای گردشگران در شمال شرق کشور به شمار می رود. جنگل ابر، آبشار تنگه داستان مجن، مجموعه تاریخی بسطام و پارک ملی توران بیشترین بازدید گردشگران را به خود اختصاص می دهند.
7359 /6026/
*خبرنگار: مهسا شانیان **انتشار : جانعلی فتحی

کلیدواژه:

جنگل ابر

آیتم های نمایشی طنز و خنده دار قیمت با موضوع سربازی | فیلم - تگ کلیپی از بوکس‌های طنز و خنده‌دار - تگ پراکندگی جمعیت دانش آموزی مهمترین مشکل آموزشی دماوند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency شهرستان دماوند از ساخت فضاهای آموزشی بی نیاز می شود - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency اسکان بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ مسافر نوروزی در دماوند آموزش و پرورش دماوند با کمبود نیروی انسانی مواجه است - مگیتو امكان‌سنجي طرح توليد سمند و پرايد در ونزوئلا آغاز شد - ایسنا جدول اقساط وام ۲۵ میلیونی برای ۲۱ مدل خودرو - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency توليد سمند در ونزوئلا نهايي شد - ایسنا پیتون فرزند سمند ولی شبیه بنز و BMW! خودروي ملي يا جديدترين مدل سمند/تصاویر این راننده سمند سفید را می شناسید / او در 40 روز 9 زن و دختر را به بیابان های تهران و قزوین برد و ... +عکس شیطان | رکنا دانلود مقاله کلیاتی در مورد سمند در word - دانشجو یار راه اندازی گروه دوبله pony timبه مترجم هم نیاز دارم. جعبه - کارتون تیتان ها به پیش - قسمت صداها - دوبله فارسی مصرف قرص فیفول - فولیک اسید | تبادل نظر نی نی سایت

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا