صادرات گاز قطر به امارات قطع نمی‌شود

مدیر عامل شرکت قطر پترولیوم اعلام کرد که صادرات گاز قطر به امارات قطع نمی‌شود.
به گزارش مهر به نقل از رویترز، سعد الکعبی، مدیر عامل شرکت قطر پترولیوم اعلام کرد با وجود بحران دیپلماتیک در منطقه خلیج فارس و بند مربوط به «فورس ماژور» در قرارداد میان دو طرف، قطر صادرات گاز به امارات را قطع ‌نمی‌کند.
وی گفت: محاصره اقتصادی قطر که امروز شاهد آن هستیم، مصداق فورس ماژور است و ما می توانیم خط لوله صادرات گاز به امارات را ببندیم.
وی افزود: با این همه، اگر ما گاز را قطع کنیم، این کار خسارتی مهم به امارات و مردم این کشور وارد می کند که برادر ما به شمار می‌آیند؛ ما تصمیم گرفتیم که اکنون صادرات گاز را قطع نکنیم.
خط لوله گاز دلفین، قطر را به امارات و عمان متصل و روزانه حدود دو میلیارد فوت مکعب گاز به امارات منتقل می‌کند. پیش از این مدیر عامل شرکت ملی نفت شارجه اعلام کرده بود انتظار ندارد که به دلیل بحران دیپلماتیک در منطقه، صادرات گاز قطر به امارات متوقف شود.
برچسب ها: صادرات گاز قطر ، پترولیوم

کلیدواژه:

صادرات گاز قطر

میدانی به نام مارکز در قلب پاریس «بسته ویژه» سینمایی تلویزیون در عید فطر عیادت عوامل هزاردستان نسیم از صدیقه کیانفر آمار خیره کننده رونالدو در فصل 17-2016 (عکس) میزبان جام جهانی 2018 حذف شد/ صعود تیم های پرتغال و مکزیک رونالدو برای سومین بار متوالی بهترین بازیکن زمین شد منصوریان حرف آخر را درباره جذب رضاییان می زند حادثه ۷ تیر واقعه مظلومانه ای بود که دست نفاق را رو کرد راهبردی ترین امر در این دوره از انتخابات، رعایت مر قانون بود مقام معظم رهبری: اگر یک زمامداری که مردم با او بیعت نکردند، یعنی آن زمامدار خانه‌نشین خواهد شد تجهیزات کشف شده از تیم داعشی دستگیرشده ارسال ۱۸۶ اثر به دبیرخانه بیستمین جشنواره تئاتر فتح خرمشهر/ اجرای آثار نمایشی 15 استان در منطقه آزاد اروند

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا