لاوروف لزوم رعایت حق حاکمیت سوریه را به آمریکا گوشزد کرد

به گزارش ایرنا، یک فروند هواپیمای سوخو 22 متعلق به نیروی هوایی سوریه دیشب در منطقه رسافه در 30 کیلومتری جنوب شرق رقه مورد هدف نیروهای آمریکایی قرار گرفت و ساقط شد.
لاوروف امروز (دوشنبه) در جمع خبرنگاران گفت: در باره اوضاع میدانی سوریه بر این باوریم که باید کامل به حق حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور همان گونه در قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل و سایر اسناد پیش بینی شده است، احترام گذاشت.
پایگاه خبری وزارت امور خارجه روسیه به نقل از سخنان لاوروف نوشت: هر گونه اقدامات در میدان نبرد سوریه از جمله عملیات نظامی باید با دمشق هماهنگ شود.
وی همچنین با اشاره به روند مذاکرات سوری-سوری در پایتخت قزاقستان گفت که همراه ایران و ترکیه در پیشبرد روند مذاکرات آستانه نیز با دمشق هماهنگ می کنیم.
لاوروف اظهار کرد: تمام پیشنهادها و ابتکارات خود را با دولت سوریه مورد توافق قرار می دهیم، زیرا بر این باوریم که همه باید اینگونه رفتار کنند به ویژه اینکه اگر مساله کنترل بخشی از خاک این کشور مطرح باشد.
وی تصریح کرد: از آمریکا و تمام طرف هایی که در میدان نبرد سوریه نیروی نظامی یا مستشار دارند، دعوت می کنیم اقدام های خود را در این کشور با دمشق هماهنگ کنند.
وزیر خارجه روسیه در پایان گفت: محدوده های کاهش تنش یکی از گزینه های احتمالی برای پیشبرد مشترک روند صلح در سوریه است و از همه می خواهیم از انجام اقدام های یکجانبه پرهیز کرده و به حق حاکمیت سوریه احترام بگذارند.
نیروهای آمریکا و ائتلاف وابسته تاکنون بارها به مواضع و پادگان های ارتش سوریه در حالیکه مشغول مبارزه با داعش بوده اند، حمله برده اند که در مهم ترین آنها شهریورماه سال گذشته 80 نظامی سوری در پادگان دیرالزور کشته شدند. همچنین جنگنده های ائتلاف آمریکایی بارها مناطق مسکونی را هدف حمله های سنگین خود قرار داده اند و در مواردی نیز همزمان با این اقدام ها، تروریست ها هم علیه ارتش سوریه وارد عمل شده اند.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

پنالتی بارسلونا مقابل ایبار درست بود؟ (عکس) پدیده امریکایی احمدی نژاد را رو سفید کرد! تهران خواهان توسعه روابط با اسلام آباد در همه زمینه ها است/ آماده تامین انرژی پاکستان هستیم/ تکمیل خط لوله انتقال گاز به نفع ایران و پاکستان است/ حمله گروه های تروریستی از داخل پاکستان به مرزهای ایران، به نفع روابط دو کشور نیست

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا