مشاهده گونه‌ای خاص از لاک‌پشت آسیایی در ‌شهرستان البرز‌

لاک پشت آسیایی برای نخستین بار در شهرستان البرز و استان قزوین مشاهده شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، سیاوش غیاثوند اظهار داشت: کارشناسان و ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان البرز در هنگام پایش محیط طبیعی در منطقه زرنو از توابع بخش محمدیه موفق به مشاهده لاک پشت آسیایی مشاهده شده و از آن تصویر‌برداری کرده‌اند.

وی افزود: این گونه لاک پشت خشک‌زی بوده و 4 انگشت در دست دارد و فاقد برجستگی مخروطی شکل بر روی ران است و به این سبب از لاک پشت مهمیزدار تمیز داده می شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز گفا: این لاک پشت روز فعال و تخم گذار است و در هر سال تا 5 بار و هر بار 3 تا 5 تخم می‌گذارد.

انتهای پیام/

R41364/P1377/S6,63/CT12

کلیدواژه:

شهرستان البرز | لاک پشت

مدارک لازم برای تقدیم درخواست اعاده دادرسی اعلام شد لاوروف: روسیه تلاش زیادی برای همکاری با ناتو کرده است پیش بینی یکهزار پایگاه جمع آوری زکات فطره در البرز خلخال رتبه اول استان اردبیل را در کاهش جرایم کیفری کسب کرد مدیرعامل آب بوشهر: اعتبار کم تخصیصی ساخت سدهای این استان را به تاخیر می اندازد مسکن رویای دست نیافتنی جوانان ایرانی 15سال پس انداز مستمر برای خرید مسکن 60متری تولید نفت کشور به بیش از 3 میلیون بشکه رسید افزایش 24 درصدی طلاق توافقی در خراسان‌جنوبی واکنش خطیب هامبورگ به تأسیس مسجد لیبرال‌ها در برلین آغاز یک پژوهش بنیادین درباره هویت شهرهای جهان اسلام چرا خداوند از ابتدا دین کامل را نازل نکرد؟ واکنش مدیرمسئول روزنامه جوان و هفته نامه منتصب به حدادعادل به شعاردهندگان علیه رئیس‌جمهور

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا