مشاهده گونه‌ای خاص از لاک‌پشت آسیایی در ‌شهرستان البرز‌

لاک پشت آسیایی برای نخستین بار در شهرستان البرز و استان قزوین مشاهده شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، سیاوش غیاثوند اظهار داشت: کارشناسان و ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان البرز در هنگام پایش محیط طبیعی در منطقه زرنو از توابع بخش محمدیه موفق به مشاهده لاک پشت آسیایی مشاهده شده و از آن تصویر‌برداری کرده‌اند.

وی افزود: این گونه لاک پشت خشک‌زی بوده و 4 انگشت در دست دارد و فاقد برجستگی مخروطی شکل بر روی ران است و به این سبب از لاک پشت مهمیزدار تمیز داده می شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز گفا: این لاک پشت روز فعال و تخم گذار است و در هر سال تا 5 بار و هر بار 3 تا 5 تخم می‌گذارد.

انتهای پیام/

R41364/P1377/S6,63/CT12

کلیدواژه:

شهرستان البرز | لاک پشت

دردسر جدید تراکتور؛ شکایت شفیعی به AFC سامانه «سقا» برای دریافت مجوز خروج از کشور دانشجویان آغاز به کار کرد ۳۵۰۰ برنامه احکام بین‌الصلاتین در حرم منور رضوی اجرا شد طلب گندمکاران کرمانشاهی پرداخت نشده است/وضع نامطلوب چغندرکاران عقب‌نشینی پیشمرگه‌ها از شهرستان «مخمور» ورود سامانه بارشي و کاهش محسوس دما در کشور/ کاهش 5 درجه‌اي دما و وزش باد شديد در تهران تقصیر آقای قرائتی نیست؛ تقصیر ماست! دلار و طلای جهانی هم مسیر شدند/ افت قیمت سکه در بازار آزاد+ جدول

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا