مقام دفاعی آلمان: اروپا باید نیروهای نظامی خود را متمرکز کند

کمیساریای دفاعی پارلمان آلمان تمرکز نیروهای امنیت ملی در اتحادیه اروپا را امری اجتناب ناپذیر دانسته و از تشکیل ارتش واحد اروپایی در آینده خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، هانس پیتر بارتلز ، کمیساریای دفاعی پارلمان آلمان بر این عقیده است که اروپا باید نیروهای امنیتی خود را متمرکز کند تا بتواند در عرصه نظامی نقشی را ایفا کند. وی این مسئله را اجتناب ناپذیر عنوان کرد.

به اعتقاد بارتلز تنها از طریق متمرکز شدن نیروهای امنیتی ملی، اروپا از نظر نظامی قدرتمند می شود.

وی که در گفتگو با خبرگزاری آلمان سخن می گفت تصریح کرد که ما در حال حاضر آشفته و از نظر تکنیکی کاملا جدا عمل کرده و پول های بیخودی در سازه های غیر ضروری در اروپا هزینه می کنیم.

این مقام نظامی آلمانی همچنین تصریح کرد که ما همه نمی خواهیم دیگر راه های ویژه ملی را طی کنیم نه در آلمان و نه در هلند، جمهوری چک و ایتالیا و هیچ جای دیگر.

بارتلز بر این باور است که بالاخره یک ارتش اروپایی تشکیل خواهد شد.

روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا اخیرا بحث ها درباره لزوم تشکیل اتحادیه دفاعی و امنیتی اروپایی را داغ کرده است. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده یک مرکز فرماندهی باید در آِینده عملیات نظامی مشترک کشورهای اروپایی را جهت دهی کند.

بر اساس اطلاعات وزارت دفاع آلمان تا پایان سال فرآیندهای برنامه ریزی برای این منظور باید هماهنگ شده و یک صندوق دفاعی ایجاد شود.

بارتلز در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد که هر قدم در مسیر درست مهم است. تا به حال برنامه ها برای همکاری های تنگاتنگ تر در زمینه دفاعی بخصوص با مخالفت انگلیس که همچنان عضو این اتحادیه است شکست خورده است.

انتهای پیام/

R31356/P36446/S8,89/CT10
اختصاص 18 مدرسه شهر ساحلی انزلی برای پذیرایی از فرهنگیان در تابستان کاهش چشمگیر پرونده‌های تامین اجتماعی در دیوان عدالت اداری قانون شغل سخت و زیان آور آتش نشانان از چه زمانی به مرحله اجرا در می آید؟ ثبت موارد جدید ابتلا به فلج اطفال در سوریه دست‌فروشی مسافران چینی در تهران!/بدعت اروپایی‌ در گردشگری ایران! کم تحرکی کودکان خطرناک است /نوجوانان به اندازه افراد 60 سال ورزش می‌کنند ۶ روش جالب استفاده از آب پاستا که نمی‌دانید سارقان مسافربرنمای اسلامشهر به دام افتادند +تصاویر آزمونی دشوارتر از کنکور برای دبستانی‌ها عرضه وسپا به تعویق افتاد! ازسرگیری صادرات مرغ به عراق و افغانستان نگاهی به لیست استقلال/ خروجی‌ آبی‌ها تقریبا روشن شد

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا