مقام دفاعی آلمان: اروپا باید نیروهای نظامی خود را متمرکز کند

کمیساریای دفاعی پارلمان آلمان تمرکز نیروهای امنیت ملی در اتحادیه اروپا را امری اجتناب ناپذیر دانسته و از تشکیل ارتش واحد اروپایی در آینده خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، هانس پیتر بارتلز ، کمیساریای دفاعی پارلمان آلمان بر این عقیده است که اروپا باید نیروهای امنیتی خود را متمرکز کند تا بتواند در عرصه نظامی نقشی را ایفا کند. وی این مسئله را اجتناب ناپذیر عنوان کرد.

به اعتقاد بارتلز تنها از طریق متمرکز شدن نیروهای امنیتی ملی، اروپا از نظر نظامی قدرتمند می شود.

وی که در گفتگو با خبرگزاری آلمان سخن می گفت تصریح کرد که ما در حال حاضر آشفته و از نظر تکنیکی کاملا جدا عمل کرده و پول های بیخودی در سازه های غیر ضروری در اروپا هزینه می کنیم.

این مقام نظامی آلمانی همچنین تصریح کرد که ما همه نمی خواهیم دیگر راه های ویژه ملی را طی کنیم نه در آلمان و نه در هلند، جمهوری چک و ایتالیا و هیچ جای دیگر.

بارتلز بر این باور است که بالاخره یک ارتش اروپایی تشکیل خواهد شد.

روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا اخیرا بحث ها درباره لزوم تشکیل اتحادیه دفاعی و امنیتی اروپایی را داغ کرده است. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده یک مرکز فرماندهی باید در آِینده عملیات نظامی مشترک کشورهای اروپایی را جهت دهی کند.

بر اساس اطلاعات وزارت دفاع آلمان تا پایان سال فرآیندهای برنامه ریزی برای این منظور باید هماهنگ شده و یک صندوق دفاعی ایجاد شود.

بارتلز در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد که هر قدم در مسیر درست مهم است. تا به حال برنامه ها برای همکاری های تنگاتنگ تر در زمینه دفاعی بخصوص با مخالفت انگلیس که همچنان عضو این اتحادیه است شکست خورده است.

انتهای پیام/

R31356/P36446/S8,89/CT10
اروپا حق ندارد مذاکره منطقه‌ای و موشکی را مطرح کند اجتماع طلاب یاسوج در اعتراض به سخنان ترامپ+عکس پایان بدون نتیجه مذاکرات گروه هماهنگی چهارجانبه صلح افغانستان در مسقط نمایشگاه بین المللی شهرکرد میزبان ناشران کشور +فیلم حرف‌های ترامپ را نباید خیلی جدی گرفت/ ایران تعهدات فنی خود را انجام داد ورود سامانه بارشي و کاهش محسوس دما در کشور/ کاهش 5 درجه‌اي دما و وزش باد شديد در تهران تقصیر آقای قرائتی نیست؛ تقصیر ماست! دلار و طلای جهانی هم مسیر شدند/ افت قیمت سکه در بازار آزاد+ جدول

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا