ساماندهی پارک‌های اراک با اجرای طرح تابستانه توسط شهرداری دنبال شود

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار اراک گفت: شهرداری اراک با اجرای طرح تابستانه نسبت به ساماندهی پارک‌ها که بخشی از تامین امنیت اجتماعی است تلاش کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، علیرضا زارعی ظهر امروز در جلسه کمیسیون ارتقاء امنیت اجتماعی شهرستان اراک که در فرمانداری این شهر برگزار شد با اشاره به بحث ساماندهی پارک‌ها اظهار داشت: با شروع فصل تابستان مردم از پارک‌ها بیشتر استفاده می‌کنند و نبود روشنایی، خشک بودن درختان و امکان شکستن آنها و مزاحمت‌های اراذل اوباش، نبود سرویس بهداشتی مناسب و غیره از جمله مشکلاتی است که باید با توجه به افزایش حضور مردم در این فصل مورد توجه قرار گرفته و ساماندهی شود، بنابراین لازم است که شهرداری نسبت به ساماندهی اجتماعی در سطح پارک‌های در قالب طرح تابستانه اقدام کند.

وی افزود: بخشی از برقراری امنیت اجتماعی با شهرداری و بخشی با نهادهای دیگر بوده که باید برای برقراری امنیت اجتماعی تلاش کرد زیرا نبود آن سبب ناامنی و ایجاد حس ناامنی که حتی بدتر از خود ناامنی بوده و تاثیرات سوء دارد می‌شود، وقتی مردم بدون دغدغه زندگی کنند در ارتقاء کیفیت زندگی آنها موثر است و می‌توانند زندگی با کیفیتی داشته باشند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار اراک تصریح کرد: شهرداری و فرهنگ و ارشاد اراک با همکاری هم در زمینه کارهای فرهنگی در سطح پارک‌های شهر اقدامات لازم را انجام دهند.

زارعی با اشاره به مصوبات جلسه گفت: شهرداری موظف به اجرای طرح تابستانه در سطح پارک‌های شهر اراک و با محوریت تعمیر و اصلاح آبخوری‌ها و سرویس‌های بهداشتی، اصلاح و تعمیر صندلی‌های پارک‌ها، هرس شاخه‌های خشک درختان، تامین روشنایی پارک‌ها، ساماندهی کیوسک‌های عرضه‌کننده مواد غذایی و اصلاح معابر داخل پارک‌ها است.

وی تصریح کرد: همچنین نیروی انتظامی موظف است که نسبت به افزایش گشت‌های انتظامی در سطح پارک‌ها، برخورد قاطع با فروشندگان مواد مخدر و معتادان در داخل پارک‌ها اقدام کند.

معاون سیاسی اجتماعی بیان کرد: شهرداری نسبت به اجرای ساز و کارهای مناسب برای دریافت گزارشات و پیشنهادات مردمی به منظور ارتقاء وضعیت پارک‌ها اقدام کند، ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و تبلیغات اسلامی اراک با همکاری شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و معتمدان نسبت به اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری اقدام کنند.

زارعی ادامه داد: ادارات آموزش و پرورش نواحی یک و دو اراک هم موظف هستند که نسبت به اجرای برنامه‌های آموزشی مختلف و مرتبط با ارتقاء امنیت اجتماعی اقدامات لازم را انجام دهد و نتیجه را در جلسه آینده کمیسیون ارائه کند.

وی با اشاره به ساماندهی متکدیان گفت: در جلسه ساماندهی متکدیان تصمیماتی اتخاذ شد، طبق مواد قانونی تکدی‌گری یا وادار کردن به تکدی‌گری جرم است

انتهای پیام/

R41371/P1336/S6,73/CT11

کلیدواژه:

سطح پارک ها | امنیت اجتماعی | طرح تابستانه

بازگشت صندوق‌های ضمانت صادرات جهان به اقتصاد ایران/ جذب ۳۰میلیارد دلار سرمایه خارجی تا ۱۴۰۴ بررسی قیمت‌های جدید خودرو دوشنبه آینده استفاده نادرست از فضای باز مجازی علیه بانک‌ها اشتغال 3 هزار نفره در ساخت سد سردشت/ 1400 میلیارد تومان هزینه کردیم آب چالشی جدی برای نسل های آینده؛ لزوم تغییر در شیوه مصرف آن در بخش های مختلف ویلیامز: امیدوارم ژانویه به مسابقات تنیس بازگردم عدد 6 ول کن استقلالی ها نیست برانکو بهترین مربی ایران شد/ منصوریان دوم، قلعه نویی پنجم درخواست فعالان حقوقی برای توقف صادرات سلاح به عربستان و امارات دستبرد به سهام عدالت زن داعشی هووی خود را گردن زد! دیدار دبیر کل نجباء با خانواده شهدای مقاومت عراق

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا