ساماندهی پارک‌های اراک با اجرای طرح تابستانه توسط شهرداری دنبال شود

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار اراک گفت: شهرداری اراک با اجرای طرح تابستانه نسبت به ساماندهی پارک‌ها که بخشی از تامین امنیت اجتماعی است تلاش کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، علیرضا زارعی ظهر امروز در جلسه کمیسیون ارتقاء امنیت اجتماعی شهرستان اراک که در فرمانداری این شهر برگزار شد با اشاره به بحث ساماندهی پارک‌ها اظهار داشت: با شروع فصل تابستان مردم از پارک‌ها بیشتر استفاده می‌کنند و نبود روشنایی، خشک بودن درختان و امکان شکستن آنها و مزاحمت‌های اراذل اوباش، نبود سرویس بهداشتی مناسب و غیره از جمله مشکلاتی است که باید با توجه به افزایش حضور مردم در این فصل مورد توجه قرار گرفته و ساماندهی شود، بنابراین لازم است که شهرداری نسبت به ساماندهی اجتماعی در سطح پارک‌های در قالب طرح تابستانه اقدام کند.

وی افزود: بخشی از برقراری امنیت اجتماعی با شهرداری و بخشی با نهادهای دیگر بوده که باید برای برقراری امنیت اجتماعی تلاش کرد زیرا نبود آن سبب ناامنی و ایجاد حس ناامنی که حتی بدتر از خود ناامنی بوده و تاثیرات سوء دارد می‌شود، وقتی مردم بدون دغدغه زندگی کنند در ارتقاء کیفیت زندگی آنها موثر است و می‌توانند زندگی با کیفیتی داشته باشند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار اراک تصریح کرد: شهرداری و فرهنگ و ارشاد اراک با همکاری هم در زمینه کارهای فرهنگی در سطح پارک‌های شهر اقدامات لازم را انجام دهند.

زارعی با اشاره به مصوبات جلسه گفت: شهرداری موظف به اجرای طرح تابستانه در سطح پارک‌های شهر اراک و با محوریت تعمیر و اصلاح آبخوری‌ها و سرویس‌های بهداشتی، اصلاح و تعمیر صندلی‌های پارک‌ها، هرس شاخه‌های خشک درختان، تامین روشنایی پارک‌ها، ساماندهی کیوسک‌های عرضه‌کننده مواد غذایی و اصلاح معابر داخل پارک‌ها است.

وی تصریح کرد: همچنین نیروی انتظامی موظف است که نسبت به افزایش گشت‌های انتظامی در سطح پارک‌ها، برخورد قاطع با فروشندگان مواد مخدر و معتادان در داخل پارک‌ها اقدام کند.

معاون سیاسی اجتماعی بیان کرد: شهرداری نسبت به اجرای ساز و کارهای مناسب برای دریافت گزارشات و پیشنهادات مردمی به منظور ارتقاء وضعیت پارک‌ها اقدام کند، ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و تبلیغات اسلامی اراک با همکاری شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و معتمدان نسبت به اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری اقدام کنند.

زارعی ادامه داد: ادارات آموزش و پرورش نواحی یک و دو اراک هم موظف هستند که نسبت به اجرای برنامه‌های آموزشی مختلف و مرتبط با ارتقاء امنیت اجتماعی اقدامات لازم را انجام دهد و نتیجه را در جلسه آینده کمیسیون ارائه کند.

وی با اشاره به ساماندهی متکدیان گفت: در جلسه ساماندهی متکدیان تصمیماتی اتخاذ شد، طبق مواد قانونی تکدی‌گری یا وادار کردن به تکدی‌گری جرم است

انتهای پیام/

R41371/P1336/S6,73/CT11

کلیدواژه:

سطح پارک ها | امنیت اجتماعی | طرح تابستانه

آجرهای خورشیدی انرژی ساختمان را تامین می کنند رئیس هیأت قایقرانی استان زنجان خبر داد دعوت 9 قایقران زنجانی به اردوهای تیم ملی قایقرانی ایران رایزنی عارف و فراکسیون امید با جهانگیری برای پیگیری اعتصاب غذایی کروبی الموندو: مسی حرف زشتی به راموس زد! رئال با شکست بارسا سوپرجام را برد بدون استفاده از دارو اسپاسم عضلانی را از بین ببرید از آلودگی سواحل تا پرداخت نشدن حقوق ناجیان انتقام از همسر به تقلید سناریوی «بنیتا»

پربیننده‌ترین خبرهـا

آخرین خبرهـا